Co Netflix skasował i zamówił tym razem? | Przegląd newsów 24 paź 2020

Mateusz

przeglad-2410

W dzisiejszym Przeglądzie newsów wspominamy o kasacjach i zamówieniach kolejnych produkcji Netflixa i tych dostępnych na platformie. Przeczytacie m.in. o Mindhunterze, Ku jezioru czy Archerze. Zapraszamy!


Mindhunter prawdopodobnie skasowany

Nie mamy dobrych wiadomości dla wszystkich fanów Mindhuntera od Dawida Finchera. Jak informuje Indie Wire, reżyser w niedawnym wywiadzie dla Vulture oznajmił, że 3 sezon prawdopodobnie nigdy nie powstanie, a sam serial jest już martwy. Pierwsze informacje o potencjalnej kasacji produkcji pojawiły się na początku 2020 roku, kiedy to główna obsada Mindhuntera (Jonathan Groff, Holt McCallany oraz Anna Torv) zostali zwolnieni ze swoich kontraktów. Było to spowodowane grafikiem Finchera, który był skupiony na filmie Mank (który już w grudniu pojawi się na Netflix). Powodem kasacji jest niska oglądalność oraz wysokie koszty produkcji.

Póki co Netflix oficjalnie nie anulował jeszcze Mindhuntera. Fincher nie wyklucza jednak, że za kilka lat produkcja może się doczekać kontynuacji.


Rozłąka skasowana

Netflix nie ma ostatnio szczęścia do swoich potencjalnych serialowych hitów. Platforma postanowiła anulować swój dramat science fiction Rozłąka, w którym w głównej roli pojawiła się nagradzana Hilary Swank. Decyzja ta zapadła zaledwie kilka tygodni po debiucie serialu na platformie. Nie podano powodów takiej decyzji, jednak nie jest to pierwsza kasacja w ostatnim czasie. Netflix skasował niedawno GLOW, The Dark Crystal, Altered Carbon czy The Society.

Pierwszy i jedyny sezon dostępny jest na Netflix. Całość liczy 10 odcinków.

O serialu: Nakręcony z rozmachem wzruszający dramat o nadziei, człowieczeństwie i poświęceniach, jakie trzeba ponieść, by osiągnąć to, co wydaje się niemożliwe. Amerykańska astronautka, Emma Green, dołącza do niebezpiecznej wyprawy na Marsa jako dowódca międzynarodowej załogi. Na Ziemi zostawia męża i nastoletnią córkę, którzy akurat bardzo jej potrzebują. Podróż w kosmos staje się coraz bardziej wymagająca, a relacje między członkami załogi i ich rodzinami — coraz bardziej skomplikowane. Rozłąka to opowieść o tym, że czasami, aby sięgnąć gwiazd, trzeba zapomnieć o życiu


Ku jezioru z drugim sezonem

Jak podaje rosyjski portal vokrug.tv, serial postapokaliptyczny Ku jezioru (ang. To the Lake), który szturmem zdobył Netflixa po wykupieniu praw przez platformę do międzynarodowej dystrybucji, doczeka się drugiego sezonu. Nowych odcinków możemy się spodziewać w oryginalnej telewizji jesienią 2021 roku. Data premiery na Netflix nie jest znana. Pierwsza seria zadebiutowała niemal rok po telewizyjnym debiucie w Rosji.

Mimo, że serial zadebiutował przed pandemią koronawirusa, jest w swoim zamyśle podobny do obecnej sytuacji na świecie. W produkcji tajemniczy wirus podobny do grypy atakuję Moskwę, a po 4 dniach od pojawienia się objawów nadchodzi śmierć.

W obsadzie znajdują się m.in. Kirill Käro, Viktoriya Isakova, Aleksandr Robak, Maryana Spivak czy Natalya Zemtsova. Pierwszy sezon złożony jest z 8 odcinków.


Archer z 12 sezonem

Jak podaje Variety, stacja FXX postanowiła zamówić 12 sezon uwielbianego przez widzów serialu animowanego Archer. Nowe odcinki mają zadebiutować na FXX, FX i Hulu w 2021 roku. Aktualnie trwa emisje sezonu 11, po którego zakończeniu nowe odcinki powinny pojawić się na polskim Netflix.

Nick Grad z FX:

Archer w tym sezonie powrócił w wielkim stylu, razem z rosnąca oglądalnością, ta nagrodzona nagrodą Emmy seria szpiegowska powraca do swoich korzeni i rozpoczyna plany na 12 sezon. Nasze podziękowania należą się Adamowi Reedowi, Mattowi Thompsonowi, Casey Willisowi oraz całemu zespołowi z Floyd County Productions za utrzymanie Archera w tak wysokiej i zabawnej formie. Razem z nieprawdopodobną obsadą głosową, Archer da swoim fanom kolejny świetny sezon.


Siły Kosmiczne dostaną kolejną serię

W lipcu bieżącego roku pojawiły się nieoficjalne informacje świadczące o zamówieniu drugiej serii serialu komediowego Siły Kosmiczne ze Stevem Carellem. Dzisiaj portal SpoilerTV donosi, że przecieki te okazały się prawdą. Jak podaje najnowsze zestawienie Production Weekly, zdjęcia do nowej serii mają rozpocząć się w styczniu 2021 roku. Na chwilę obecną nie są znane żadne dodatkowe szczegóły odnośnie kontynuacji produkcji. Widać, że dosyć chłodny odbiór pierwszego sezonu nie przekreślił planów platformy na rozwój swojej nowej produkcji komediowej.

Pierwsza seria złożona jest z 10 odcinków. W obsadzie znaleźli się m.in. Steve Carell, John Malkovich, Diana Silvers, Tawny Newsome Ben Schwartz, Lisa Kudrow, Jimmy O. Yang, Noah Emmerich, Alex SparrowDon Lake. Twórcami produkcji są Steve CarellGreg Daniels


źródła: Deadline, Variety, vokrug.tv, Indie Wire, SpoilerTV

Mindhunter / Mindhunter
8.6

Mindhunter

Serial2017
Rozłąka / Away
6.6

Rozłąka

Serial2020
Ku jezioru / To the Lake
7.3

Ku jezioru

Serial2020
Archer / Archer
8.6

Archer

Serial2009
Siły Kosmiczne / Space Force
6.8

Siły Kosmiczne

Serial2020
pokaż więcej