Grudzień w CANAL+ 29 lis 2020

Mateusz Szczepański

premieryGrudniaCANALPlus

CANAL+ w grudniu w końcu przygotował porządną ofertę dla swoich abonentów. Jest to chyba najlepsza ramówka platformy od kilku miesięcy, znajduje się na niej sporo seriali, dokumentów, a także znanych produkcji filmowych.

Podane niżej daty dotyczą daty premiery w linearnych kanałach CANAL+. Na platformie internetowej mogą się pojawić tego samego dnia lub z drobnym opóźnieniem.

Jedną z ważniejszych premier serialowych w grudniu na CANAL+ jest serial Ojciec chrzestny Harlemu, którego emisję na platformie zaplanowano od 1 grudnia. Co tydzień będą publikowane po 2 odcinki. Twórcami serialu są Paul Eckstein oraz Chris Brancato, a w obsadzie znaleźli się m.in. Forest Whitaker, Vincent D'Onofrio, Ilfenesh Hadera oraz Antoinette Crowe-Legacy. Fabuła produkcji skupia się na wojnach gangów, skorumpowanych gliniarzach, pełnych narkotyków ulicach i walce o prawa człowieka.

Kolejną produkcją wartą uwagi będzie serial Truciciele z Salisbury, którego emisję zaplanowano od 10 grudnia (również po 2 epizody tygodniowo). W obsadzie znaleźli się Rafe Spall, Anne-Marie Duff oraz MyAnna Buring.

Ponadto na grudzień zaplanowano emisję serialowej wersji filmu Patryka Vegi, Pętla, a także kolejne odcinki Manhunta, Króla czy Spirali.

SerialData premieryRokTyp
Ojciec chrzestny Harlemuod 01.122019sezon 1
Było ich dziesięciu02.122020miniserial
Manhunt: Śmiertelna rozgrywka03.122020finał sezonu 2
Królod 04.122020kontynuacja sezonu 1
Ognista miłość05.122020sezon 1
Spiralaod 07.122020kontynuacja sezonu 7
Partisan09.122020sezon 1
Truciciele z Salisburyod 10.122020miniserial
Upadek12.122019sezon 1
Pętlaod 12.122020miniserial
Obsesja16.122020sezon 1

Grudzień to również kolejna dostawa produkcji dokumentalnych. W nadchodzących tygodniach na CANAL+ zadebiutują serie Gwiazdy muzyki w obiektywie, Gwiazdy kontra psychofani, W rytmie wolności (Miles Davis, Depeche Mode oraz Metallica), a także Cirque Du Soleil (Cabinet of Curiosities, Luzia, Luzia - historia).

DokumentData premiery
Gwiazdy muzyki w obiektywieod 01.12
Gwiazdy kontra psychofaniod 03.12
Cirque Du Soleil: Kurios - Cabinet of Curiosities05.12
Cała prawda o słońcu06.12
W rytmie wolności: Miles Davis07.12
Ostatni weekend Lennona08.12
Cirque Du Soleil: Szybując wyżej12.12
Balaton: Ukryty raj13.12
W rytmie wolności: Depeche Mode14.12
Spirits in the Forest - A Depeche Mode Film14.12
W rytmie wolności: Metallica21.12
Cirque Du Soleil: Luzia19.12
Cirque Du Soleil: Luzia - historia19.12

Filmowo będzie to naprawdę udany miesiąc w CANAL+. Już 5 grudnia w serwisie zadebiutuje kolejna wersja filmu Emma z rewelacyjną rolą Anyi Taylor-Joy. Na ekranie towarzyszą jej Johnny Flynn, Josh O'Connor, Miranda Hart, Callum Turner, Bill Nighy oraz Rupert Graves. Fabuła skupia się na tytułowej Emmie, która większość czasu spędza na swataniu ludzi, których spotyka na swojej drodze, ale sama nie chce wychodzić za mąż.

Na 11 grudnia zaplanowano premierę kontynuacji polskiego hitu sprzed lat, Psy 3. W imię zasad. Za reżyserię produkcji odpowiada Władysław Pasikowski, a w obsadzie znaleźli się Bogusław Linda, Cezary Pazura, Sebastian Fabijański, Marcin Dorociński, Mirosław Baka oraz Tomasz Schuchardt. Fabuła zostaje osadzona po 25 latach odsiadki Franza Maurera, który wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał.

Na Wigilię zaplanowano premierę polskiej produkcji (Nie)znajomi, remake'u włoskiego filmu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie. Za reżyserię filmu odpowiada Tadeusz Śliwa, a w obsadzie znaleźli się Aleksandra Domańska, Tomasz Kot, Maja Ostaszewska, Łukasz Simlat, Kasia Smutniak oraz Michał Żurawski. Fabuła opowiada o grupie przyjaciół, która decyduje się zagrać w trakcie kolacji w niewinną grę. Do zakończenia spotkania wszyscy muszą ujawniać wiadomości przychodzące na ich telefony, a rozmowy mają odbywać się w trybie głośnomówiącym.

W Boże Narodzenie na CANAL+ zawita horror Niewidzialny człowiek, w którym w głównej roli pojawiła się Elisabeth Moss. Oprócz niej w produkcji pojawili się Aldis Hodge, Storm Reid, Michael Dorman oraz Oliver Jackson-Cohen. Historia opowiada o Cecilii Kass, która ucieka od swego męża nocą, by ukryć się w domu siostry oraz ich wspólnego przyjaciela z młodości. Kiedy jej mąż popełnia samobójstwo, zostawiając jej fortunę, Cecilia zaczyna się obawiać, że jego śmierć jest oszustwem.

Pod koniec grudnia na CANAL+ pojawi się kilka produkcji świątecznych. Oprócz mniej znanych Duch Bożego Narodzenia oraz O tej samej porze, w następne święta, w serwisie zawita komedia romantyczna Last Christmas oraz polskie 1800 gramów. W pierwszej z produkcji zagrali Emilia Clarke, Henry Golding, Emma Thompson, Michelle Yeoh, Patti LuPone oraz Rob Delaney. W polskim filmie na ekranie pojawili się Magdalena Różczka, Piotr Głowacki, Maciej Zakościelny oraz Danuta Stenka. Wszystkie te produkcje pojawią się na CANAL+ w okresie 25-26 grudnia.

Na uwagę w grudniu zasługują także Oficer i szpieg (04.12), Poznajmy się jeszcze raz (08.12), Matthias i Maxime (15.12), Świat w ogniu (18.12), Czarne święta (22.12), Głębia strachu (24.12) oraz Doktor Dolittle (27.12).

FilmData premieryRokOcena
Numery02.122020
Oficer i szpieg04.1220197.2
Emma05.1220206.7
Swingersi05.1220204.2
Młody renifer Alex06.1220186.6
Poznajmy się jeszcze raz08.1220197.4
Psy 3. W imię zasad11.1220206.3
Jak poślubić milionera?12.1220194.0
Misiek i chiński skarb13.1220195.5
Matthias i Maxime15.1220196.9
Zjazd16.1220204.8
Świat w ogniu18.1220196.4
Koty19.1220192.8
Czarne święta22.1220193.2
(Nie)znajomi24.1220197.1
Głębia strachu24.1220205.8
Duch Bożego Narodzenia25.122019
Niewidzialny człowiek25.1220207.1
O tej samej porze, w następne święta26.122019
1800 gramów26.1220195.7
Last Christmas26.1220196.5
O Yeti!27.1220197.0
Doktor Dolittle27.1220205.7
Wendy31.1220205.8

źródło: forum SATKurier

Numery / Numbers
-

Numery

Film2020
Oficer i szpieg / An Officer and a Spy
7.2
Było ich dziesięciu / They Were Ten
5.9
Emma / Emma.
6.7

Emma

Film2020
Swingersi / Swingersi
3.9

Swingersi

Film2020
Ognista miłość / La Flamme
6.7
Partisan / Partisan
5.5

Partisan

Serial2020
Matthias i Maxime / Matthias & Maxime
6.9
Zjazd / Downhill
4.8

Zjazd

Film2020
Tylko do 18 sty 2021
Świat w ogniu / Angel Has Fallen
6.4
Koty / Cats
2.8

Koty

Film2019
Czarne święta / Black Christmas
3.3
(Nie)znajomi / (Nie)znajomi
7.1

(Nie)znajomi

Film2019
Głębia strachu / Underwater
5.8
1800 gramów / 1800 gramów
5.7

1800 gramów

Film2019
Last Christmas / Last Christmas
6.5
O Yeti! / Abominable
7.0

O Yeti!

Film2019
Doktor Dolittle / Dolittle
5.7
Wendy / Wendy
5.8

Wendy

Film2020
Król / Król
7.5

Król

Serial2020
Manhunt: Unabomber / Manhunt: Unabomber
8.1
Spirala / Engrenages
8.5

Spirala

Serial2005
pokaż więcej