Zarejestruj się za darmo, by tworzyć kolekcje i otrzymywać powiadomienia o najnowszych aktualizacjach! ZAREJESTRUJ SIĘ

Lipiec w Cineman | Nieznośny ciężar wielkiego talentu już wkrótce! 02 lip 2022

Mateusz Szczepański

cineman_2022_07

Pojawiła się lista filmów, które w lipcu zawitają na platformę Cineman. Z pewnością najciekawszymi propozycjami będą Nieznośny ciężar wielkiego talentu z Nicolasem Cagem oraz Mój syn. A co jeszcze zawita do biblioteki serwisu?


Nieznośny ciężar wielkiego talentu - 7. lipca

Żywa legenda kina, prawdziwy skarb narodów, czyli Nicolas Cage wciela się w siebie samego w szalonej komedii akcji. Legenda kina Nicolas Cage tonie w długach. Aby się z nich wykaraskać przyjmuje nietypową, ale intratną propozycję od swojego bogatego wielbiciela – Javiego Gutierreza (Pedro Pascal). Ma być honorowym gościem na jego przyjęciu urodzinowym w luksusowej rezydencji. Szybko okazuje się, że panowie nadają na tych samych falach. Zapowiada się więc szampańska zabawa i nic nie zwiastuje kłopotów. Nawet to, że Javi ma szalenie wybuchowy temperament i niezdrową skłonność do przemocy i nielegalnych rozrywek. Innego zdania są jednak tajni agenci amerykańskich służb, którzy składają Cage’owi propozycję nie do odrzucenia: ponieważ lekkomyślnie nawiązał właśnie przyjaźń z jednym z najniebezpieczniejszych ludzi na Ziemi, będzie musiał pomóc w ujawnieniu jego przestępczej działalności. Tymczasem Javi namawia Cage’a, by ten odgrywał najsłynniejsze sceny ze swoich filmów. Nicolas w filmach to istny pan życia i śmierci, który, gdy trzeba zostawia Las Vegas, by nawet bez twarzy dać się poznać po dzikości serca. Ale w prawdziwym życiu nawet dwa miliony dolarów napiwku to za mało, by zgodzić się na pocałunek śmierci.


Mój syn - 8. lipca

Mój syn to zrealizowany w nowatorski sposób detektywistyczny thriller o zaginięciu młodego chłopca. W roli ojca poszukującego swojego syna zobaczymy Jamesa McAvoy’a, który nigdy nie otrzymał scenariusza filmu, nie zdradzono mu nawet, jak kończy się historia. To, co widzowie zobaczą na ekranie, to w całości improwizacja aktora reagującego na to, jak zachowują się jego ekranowi partnerzy, m.in. wtajemniczona w fabułę, grająca matkę chłopca Claire Foy. Dzięki temu zabiegowi McAvoy rewelacyjnie wczuł się w rolę człowieka, którego życie owiane jest tajemnicą, i który nie zawaha się przed niczym, by uratować swoje dziecko.


TytułyTytuł oryginalnyData premieryRokOcena
PanamaPanama05.0720223.4
Nieznośny ciężar wielkiego talentuThe Unbearable Weight of Massive Talent07.0720227.4
Zaklinacz deszczuThe Rainmaker07.0719977.2
Mój synMy Son08.0720216.0
SzczęściarzeBeautiful Minds14.0720227.1
EdisonEdison21.0720055.3
Żywa przynętaShark Bait21.0720224.3
Jak zadowolić kobietęHow to Please a Woman28.0720216.4

źródło: Cineman

Panama / Panama
3.5

Panama

Film2022
Zaklinacz deszczu / The Rainmaker
7.2
Mój syn / My Son
6.0

Mój syn

Film2021
Szczęściarze / Beautiful Minds
6.9
Żywa przynęta / Shark Bait
4.5
Edison / Edison
5.3

Edison

Film2005