Zarejestruj się za darmo, by tworzyć kolekcje i otrzymywać powiadomienia o najnowszych aktualizacjach! ZAREJESTRUJ SIĘ

Marzec w Netflix | Pierwsza lista premier 14 lut 2021

Mateusz Szczepański

netflix_03_2021

Netflix wyjątkowo chętnie dzieli się informacjami o zaplanowanych na marzec premierach. Jeszcze chyba nigdy nie poznaliśmy ich tak wiele w połowie poprzedzającego miesiąca. Poza tym serwis w nadchodzących tygodniach będzie kontynuował swoją politykę zapoczątkowaną w lutym i udostępni kolejne europejskie produkcje. Tym razem postawiono na kino prosto z Rumunii.

Pamiętajcie, że nie jest to oficjalna lista. Ta powinna się pojawić pod koniec miesiąca. Lista tytułów oraz daty premier mogą ulec zmianie.


Spider-Man: Daleko od domu

Spider-Man: Daleko od domu to jeden z najważniejszych filmów na licencji, który pojawi się w marcu w polskim katalogu Netflixa. Jest to kolejna odsłona przygód o człowieku-pająku, w którego rolę wciela się Tom Holland. Tym razem nasz superbohater z sąsiedztwa przyłącza się do swych najlepszych przyjaciół – Neda, MJ i reszty, by wspólnie wyruszyć na europejskie wakacje. A jednak plan porzucenia wcielenia Spider-Mana na kilka tygodni nie udaje się, kiedy Peter – z wielkimi oporami – decyduje się pomóc Nickowi Fury’emu odkryć sekret tajemniczych ataków, które pustoszą kontynent. W obsadzie znaleźli się również Samuel L. Jackson, Jake Gyllenhaal, Zendaya, Jon Favreau, Marisa Tomei oraz Jacob Batalon. Premiera już 2 marca.


Sala samobójców. Hejter

Sala samobójców. Hejter to jeden z najlepszych polskich filmów 2020 roku, który zdobył szereg prestiżowych nagród w Polsce jak i na świecie. Produkcja została zakupiona również przez Netflix do światowej dystrybucji pod marką Netflix Original, jednak z powodów licencyjnych w Polsce musieliśmy czekać kilka miesięcy na debiut na platformie. Jego datę w polskiej wersji serwisu wyznaczono na 6 marca. Za reżyserię filmu odpowiada Jan Komasa, a w obsadzie znaleźli się Maciej Musiałowski, Vanessa Aleksander, Danuta Stenka, Jacek Koman, Agata Kulesza oraz Maciej Stuhr. Fabuła podąża za Tomkiem, studentem prawa Uniwersytetu Warszawskiego, który zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich.


TytułyTytuł oryginalnyData RokOcena
Paranormal Activity: NaznaczeniParanormal Activity: The Marked Ones01.0320145.0
Szaleńczy wyścig Johna DeLoreanaFraming John Delorean01.0320196.5
Crittersi atakująCritters Attack!01.0320193.8
ConnectedConnected01.032021
Super Wings!Super Wings!01.0320156.1
RytuałThe Rite01.0320116.0
Szachowe dzieciństwoSearching for Bobby Fischer01.0319937.4
Lepiej późno niż późniejSomething's Gotta Give01.0320036.7
Richie MilionerRichie Rich01.0319945.4
Marvel Spider-Man: Wkręcony w VenomaLEGO Marvel Spider-Man: Vexed by Venom01.0320196.4
How to Be Really BadMeine teuflisch gute Freundin01.0320186.3
Tom i Jerry: Wielka ucieczkaTom and Jerry: The Movie01.0319925.4
Spider-Man: Daleko od domuSpider-Man: Far from Home02.0320197.5
Snajper: Ostatni strzałSniper: Ultimate kill02.0320175.6
Głęboka woda - serialGłęboka woda03.0320117.5
ŻartowniśJoker03.0319914.6
Seven Souls in the Skull CastleSeven Souls in the Skull Castle03.0320137.2
Sala samobójców. HejterThe Hater06.0320207.1
Królowe zbrodniThe Kitchen10.0320195.5
Cieśnina Block IslandThe Block Island Sound11.0320206.9
MałaLittle12.0320195.5

Kino prosto z Rumunii

W marcu na Netflix pojawi się kolejna, spora dawka kina europejskiego. Na 3 marca zaplanowano premierę przeszło 30 produkcji z Rumunii, których pełną listę znajdziecie poniżej. Wśród tych filmów znajdziecie starsze (nawet z 1998 roku), jak i nowsze produkcje (2019 rok). Wiele z tych propozycji serwisu zostało docenionych przez widzów, o czym świadczą stosunkowo wysokie oceny. Wśród tych filmów znalazły się m.in. Silent Wedding z 2008 roku ze średnią ocen 7.9/10 (zdjęcie z tego filmu dostępne powyżej), Tajemnica szczęścia (2018, 7.7/10), Great Communist Bank Robbery (2004, 7.3/10) czy Dlaczego ja? (2015, 7.5/10).

Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy planujecie skorzystać z europejskiej oferty Netflixa oraz czy lubicie kierunek, w jakim w ostatnim czasie zmierza serwis (sporo produkcji skandynawskich dorzuconych na platformę w lutym).


TytułyTytuł oryginalnyData RokOcena
KapsleCapace03.0320175.8
Silent WeddingNunta mută03.0320087.9
LiveLive03.03
Green MoonLuna verde03.0320105.5
Alt Love BuildingAlt Love Building03.0320145.9
Kilka rozmów o bardzo wysokiej dziewczynieCâteva conversații despre o fată foarte înaltă03.0320185.9
A Month in ThailandO luna in Thailanda03.0320125.8
ZaveraZavera03.0320194.5
Love BuildingLove Building03.0320136.9
A Decent ManUn om la locul lui03.0320185.5
The UnsavedLa limita de jos a cerului03.0320137.0
Tajemnica szczęściaSecretul Fericirii03.0320187.7
PuzzlePuzzle03.0320136.7
Beside meCoborâm la prima03.0320187.2
The Miracle of TekirMiracolul din Tekir03.0320156.5
Great Communist Bank RobberyMarele jaf comunist03.0320047.3
The WreckEpava03.0320195.4
Meda, czyli nieco ciemniejsza strona życiaMeda sau Partea nu prea fericita a lucrurilor03.0320176.5
The Very Last MorningDimineața care nu se va sfârși03.0320166.8
Crossing DatesIntalniri incrucisate03.0320086.0
The Story of a Summer LoverPovestea unui pierde-vară03.0320186.6
The World Is MineLumea e a mea03.0320156.3
Dlaczego ja?De ce eu?03.0320157.5
The SentriesStrajerii03.0320186.2
Moromete Family: On the Edge of TimeMoromeţii 203.0320187.6
In Perfect HealthPerfect Sănătos03.0320174.8
Heads and TailsCap și pajură03.0320193.6
BlokDomestic03.0320126.7
Summer's OverVara s-a sfârșit03.0320166.7
Aliyah DaDaAliyah DaDa03.0320157.4
MaritaMarița03.0320176.2
Sweet Little Lies DowntownMinte-mă frumos în Centrul Vechi03.0320165.6
Far from HereDeparte de tine03.0320175.5
Z ostatniej chwiliBreaking News03.0320176.0
Moon Hotel KabulMoon Hotel Kabul03.0320186.5
Love sick - Niebezpieczne związkiLegaturi bolnavicioase03.0320066.8
Under the SunUnder Solen10.0319986.6

Nowy wspaniały świat

Na pierwszego marca polski oddział Neflixa przygotował premierę serialu science fiction Nowy wspaniały świat, za którego produkcję odpowiada amerykańska platforma Peacock. Serial liczy tylko 9 odcinków, został bowiem skasowany po zaledwie jednym sezonie. W jego obsadzie znajdują się Alden Ehrenreich, Jessica Brown Findlay, Harry Lloyd, Hannah John-Kamen oraz Kylie Bunbury. Zwiastun produkcji zobaczycie w naszym newsie.


Dopasowani

Dopasowani (ang. The One) to kolejna produkcja z elementami science fiction, jakie pojawią się w marcu na Netflix. Jest to oparta na książce Johna Marrsa historia o tym, jak wyglądałby świat, gdyby idealnego partnera można było znaleźć na podstawie dopasowania DNA. Pierwszy sezon będzie złożony z 8 odcinków, a ich premiera została zaplanowana na 12 marca. W obsadzie znaleźli się m.in. Hannah Ware, Dimitri Leonidas, Amir El-Masry, Stephen Campbell Moore, Wilf Scolding, Diarmaid Murtagh, Lois Chimimba, Eric Kofi-Abrefa, Pallavi Shard, Zoë Tapper oraz Gregg Chillin.


Sky Rojo

Kolejną hiszpańską propozycją Netflixa jest serial Sky Rojo. Pierwszy sezon będzie się składał z ośmiu 25-minutowych odcinków, będących mieszanką gatunków, które twórcy serialu, Álex PinaEsther Martínez Lobato nazwali "latynoską miazgą". Seria opowiada o losach Coral, Wendy i Giny i ich ucieczce przed Moisésem i Christianem, wynajętymi ludźmi Romea, alfonsa i właściciela klubu Las Novias. Trzy kobiety wyruszają w pogoń, podczas której na swojej drodze napotkają wiele niebezpieczeństw. Ich plan ma tylko jedno założenie: przeżyć następne pięć minut. Więcej o produkcji pisaliśmy tutaj oraz tutaj. Premiera 19 marca.


Last Chance U: Koszykówka

Last Chance U: Koszykówka to kolejna odsłona popularnej sportowej serii dokumentalnej Last Chance U, która zadebiutuje już 10 marca na Netflix. Tym razem produkcja trafia na parkiet w East Los Angeles, gdzie trener z silnymi przekonaniami dowodzi drużyną młodych mężczyzn z dużymi nadziejami na karierę. Pierwszy zwiastun zobaczycie w naszym newsie.


Serial Netflix OriginalTytuł oryginalnyData premiery
Nowy wspaniały światBrave New World01.03sezon 1
Bal słówekWord Party02.03sezon 5
Morderstwo wśród mormonówMurder Among the Mormons03.03miniserial
Pacific Rim: The BlackPacific Rim: The Black04.03sezon 1
Miasto duchówCity of Ghosts05.03sezon 1
Bombay BegumsBombay Begums08.03sezon 1
Super GwiazdkaStarBeam09.03sezon 3
Dom na łodziThe Houseboat09.03miniserial
DilerDealer10.03sezon 1
Dom czy ślubMarriage or Mortgage10.03sezon 1
Last Chance U: KoszykówkaLast Chance U: Basketball10.03sezon 1
Paradise PDParadise P.D.12.03sezon 3
DopasowaniThe One12.03sezon 1
Gofcia i MochiWaffles + Mochi16.03sezon 1
Country NianiaCountry Comfort19.03sezon 1
Sky RojoSky Rojo19.03sezon 1
Love (ft. Marriage and Divorce)Love (ft. Marriage and Divorce)21.03sezon 1

Moxie

Moxie to film na podstawie powieści Jennifer Mathieu w reżyserii Amy Poehler, którego premierę zaplanowano na 3 marca. W obsadzie znaleźli się Lauren Tsai, Patrick Schwarzenegger, Nico Hiraga, Sydney Park, Josephine Langford, Clark Gregg, Josie Totah, Anjelika Washington, Charlie Hall, Sabrina Haskett, Ike BarinholtzMarcia Gay Harden. Fabuła skupia się na nieśmiałej szesnastolatce, która ma dość toksycznej, seksistowskiej atmosfery panującej w liceum. Zainspirowana buntowniczą przeszłością matki publikuje anonimową gazetkę, która wywołuje w szkole rewolucję. Materiały promocyjne zobaczycie tutaj.


Róża Bombaju

Róża Bombaju to film animowany z Indii, który początkowo miał zadebiutować na Netflix w grudniu 2020 roku. Serwis zdecydował się jednak przesunąć premierę i nowa data została zaplanowana na 8 marca 2021. Produkcja opowiada o młodej tancerce, która z małżeństwa ze starszym mężczyzną uciekła na ulice Mumbaju, gdzie musi wybierać między troską o rodzinę a miłością do chłopaka, który stracił rodziców w rozruchach. Pierwsze materiały promocyjne możecie zobaczyć w naszym materiale z połowy stycznia.


Film Netflix OriginalTytuł oryginalnyData premiery
MoxieMoxie03.03
SentinelleSentinelle05.03
Róża BombajuBombay Rose08.03
Sabat sióstrCoven of Sisters11.03
Dzień na takYes Day12.03
Papierowe życiePaper Lives15.03
Super Wings! / Super Wings!
6.1

Super Wings!

Serial2015
Rytuał / The Rite
6.0

Rytuał

Film2011
Richie milioner / Richie Rich
5.4
Głęboka woda / Głęboka woda
7.5

Głęboka woda

Serial2011
Królowe zbrodni / The Kitchen
5.5
Kapsle / Capace
5.8

Kapsle

Film2017
Ciche wesele / Silent Wedding
7.9

Ciche wesele

Film2008
Zielony księżyc / Green Moon
5.4
Zawierucha / Zavera
4.7

Zawierucha

Film2019
Cud nad Tekirem / The Miracle of Tekir
5.9
Wrak / The Wreck
-

Wrak

Film2019
Ostatni poranek / The Very Last Morning
6.7
Skrzyżowane losy / Crossing Dates
6.0
Dlaczego ja? / Why Me?
7.5

Dlaczego ja?

Film2015
Wakacyjny obóz / The Sentries
-
Rodzina Moromete 2 / Moromete Family: On the Edge of Time
7.7
Pełnia zdrowia / In Perfect Health
5.2
Blok / Domestic
6.7

Blok

Film2012
Aliyah DaDa / Aliyah DaDa
7.6

Aliyah DaDa

Film2015
Marita / Marita
6.2

Marita

Film2017
Z ostatniej chwili / Breaking News
6.1
Daleko od ciebie / Far from Here
5.6
Moon Hotel Kabul / Moon Hotel Kabul
6.5
Mała / Little
5.5

Mała

Film2019
Crittersi atakują / Critters Attack!
3.8
Żartowniś / Joker
4.6

Żartowniś

Film1991
Bal słówek / Word Party
6.0

Bal słówek

Serial2016
Miasto duchów / City of Ghosts
7.9

Miasto duchów

Serial2021
Bombay Begums / Bombay Begums
4.9

Bombay Begums

Serial2021
Super Gwiazdka / StarBeam
6.6

Super Gwiazdka

Serial2020
Dom na łodzi / The Houseboat
7.3

Dom na łodzi

Serial2021
Diler / Dealer
6.2

Diler

Serial2021
Dom czy ślub / Marriage or Mortgage
5.1

Dom czy ślub

Serial2021
Paradise PD / Paradise PD
6.9

Paradise PD

Serial2018
Dopasowani / The One
6.6

Dopasowani

Serial2021
Gofcia i Mochi / Waffles + Mochi
7.6

Gofcia i Mochi

Serial2021
Country niania / Country Comfort
6.9

Country niania

Serial2021
Sky Rojo / Sky Rojo
6.5

Sky Rojo

Serial2021
Moxie / Moxie
6.7

Moxie

Film2021
Sentinelle / Sentinelle
4.8

Sentinelle

Film2021
Róża Bombaju / Bombay Rose
6.0
Sabat sióstr / Coven of Sisters
6.3
Dzień na tak / Yes Day
5.7
Papierowe życie / Paper Lives
6.7
pokaż więcej