Netflix odświeża swoją aplikację webową 13 wrz 2020

Mateusz

W marcu informowaliśmy o odświeżeniu aplikacji Netflixa na Chromecast oraz wprowadzeniu top list. Kilka dni temu platforma postanowiła odświeżyć wygląd swojej aplikacji webowej dostępnej w przeglądarkach.

Delikatne zmiany są widoczne już po włączeniu Netflixa. W okienku do wyboru profilu dodano delikatne zaokrąglenia avatarów.

zaokrąglenia

A to dopiero początek, od teraz praktycznie każdy kafelek na stronie Netflixa posiada zaokrąglenia.

zaokrąglenia2

Największą metamorfozę przeszły jednak karty filmów i seriali. Od teraz domyślnie nie można ich otworzyć na nowej podstronie, całość pojawia się w okienku. Poniżej możecie zobaczyć jedno przykładowe z filmem #Alive.

modal

Nowy widok został pozbawiony jakichkolwiek zakładek, od teraz wszystkie elementy z których zbudowana jest dana karta, są dostępne w kolejno występujących po sobie sekcjach. Na samej górze znajdziecie krótki opis, tytuł, czas trwania czy możliwość uruchomienia danego materiału. Tuż pod tą główną częścią umieszczono teraz sekcję z podobnymi tytułami. Jak w przypadku pozostałych elementów, również i u zaokrąglono rogi.

podobne

Zaraz za sekcją z polecanymi produkcjami znalazło się miejsce dla zwiastunów i materiałów dodatkowych. Zmianie uległy też dodatkowe szczegóły poszczególnych produkcji. Dotychczas mogliście zapoznać się jedynie z 2-3 aktorami, którzy są zaangażowani w dany serial czy film. Od teraz, w stopce karty znajduje się bogatsza obsada, a także szczegóły odnośnie kategorii wiekowej czy gatunków.

wiecejIZwistuny

Na sam koniec zostawiliśmy odświeżony widok listy odcinków. Od teraz wszystkie odcinki wchodzące w skład danego sezonu zostały umieszczone jako pionowa lista. Oprócz zdjęcia zamieszczono również krótki opis, oraz oczywiście postęp oglądania. Platforma na chwilę obecną zrezygnowała z poziomego wiersza, które są używane chociażby na stronie głównej.

widokOdcinkow

Co sądzicie o wprowadzonych zmianach? Przypadły Wam do gustu, czy raczej woleliście poprzedni styl? Dajcie znać w komentarzach!

Zobacz także

pokaż więcej