Netflix zamawia kolejne sezony, seriale i filmy | Przegląd newsów 11 lip 2020

Mateusz

przeglad-1107

W dzisiejszym Przeglądzie newsów piszemy o kolejnych zamówieniach Netflixa. Platforma będzie kontynuować seriale The Crown oraz Upadek królestwa, zamówiła nowy film Paolo Sorentino The Hand of God, zapowiada nową adaptację Harlana Cobena - Gone For Good, belgijski Soil, a także kolumbijską Kradzież stulecia. Na sam koniec o nowym filmie na bazie opowiadania Stephena Kinga, Telefon pana Harrigana. Zapraszamy do czytania!


The Crown jednak z 6 sezonem

Jak informuje portal Deadline, Netflix postanowił zamówić 6 sezon docenionego przez widzów serialu The Crown. Wszystko za sprawą twórcy produkcji Petera Morgana, który chce dać więcej czasu na opowiedzenie historii:

"Gdy zaczęliśmy rozmawiać o fabule 5 serii, szybko stało się jasne, że aby oddać sprawiedliwość bogactwu i złożoności tej historii, powinniśmy wrócić do pierwotnego planu i zrobić sześć sezonów. Dla jasności seria 6 nie zbliży nas do dnia dzisiejszego - po prostu pozwoli nam bardziej szczegółowo objąć ten sam okres."

6 sezon skupi się na wczesnych latach XXI wieku, a w rolę królowej wcieli się Imelda Staunton (którą zobaczymy również w serii 5). Kilka dni temu ogłoszono również, że w momencie zmiany obsady w 5 serii w rolę księżniczki Margaret wcieli się nagrodzona Oscarem Lesley Manville. Zastąpi ona grającą w sezonie 3 i 4, Helenę Bonham-Carter .


Upadek królestwa z 5 sezonem

Jak podaje Deadline, Netflix zamówił 5 sezon serialu Upadek królestwa. Nowa seria będzie złożona z 10 odcinków, a historia będzie bazowała na kolejnych dwóch powieściach z cyklu Wojny Wikingów, tomie 9 oraz 10: Wojownicy burzy oraz Strażnik ognia.

Nigel Marchant, producent wykonawczy serialu:

"Jesteśmy niesamowicie dumni z Upadku królestwa, które wciąż dostarcza rozrywki widzom na całym świecie. Mieliśmy tak niesamowitą reakcję na ostatni sezon, więc cieszymy się, że możemy powrócić z piątym sezonem"

Mimo że od sezonu 3 prawa do produkcji posiada Netflix, w Polsce pierwszeństwo do emisji produkcji wciąż ma Canal+, przez co najnowsza seria jest ciągle niedostępna w polskiej wersji platformy.


The Hand of God - nowy film Paolo Sorrentino

(zdjęcie z filmu Wielkie Piękno, w reżyserii Paolo Sorrentino)

Netflix w mediach społecznościowych, a także stronie prasowej poinformował, że nagrodzony Oscarem za film Wielkie piękno, Paolo Sorrentino, stworzy dla platformy nową produkcję oryginalną zatytułowaną The Hand of God. Póki co nie są znane żadne szczegóły produkcji, wiadomo jednak że zdjęcia do filmu mają mieć miejsce w Neapolu. Całość napisze i wyreżyseruje Paolo Sorrentino, zaś producentem został Lorenzo Mieli.

Paolo Sorrentino:

Jestem niezwykle podekscytowany faktem, że nagramy produkcję w Neapolu dokładnie 20 lat po tym, gdy właśnie tam powstał mój pierwszy film

David Kosse z Netflixa:

"Zawsze byłem wielkim fanem Paolo Sorrentino, więc gdy tylko zobaczyliśmy pomysł na The Hand of God, wiedzieliśmy że chcemy z nim oraz Lorenzo nawiązać współpracę nad tym projektem. To wielki zaszczyt mogąc współpracować z jednym z największych twórców filmowych w Europie i przedstawiać światu jego niesamowitą historię."


Gone For Good - nowa adaptacja powieści Harlana Cobena

(zdjęcie z serialu W głębi lasu, polskiej produkcji na bazie powieści Harlana Cobena)

Netflix zapowiedział nowy francuski miniserial Gone For Good, który będzie bazował na powieści Harlana Cobena o tym samym tytule. W obsadzie znaleźli się Finnegan Oldfield (Marvin ou la belle éducation, Nocturama), Nicolas Duvauchelle (Lost Bullet), Guillaume Gouix (Who you think I am, The Crew), Garance Marillier (Raw), Nailia Harzoune, Grégoire Colin, Tomas Lemarquis, zaś całość wyreżyseruje Juan Carlos Medina. Nad wszystkim będzie czuwał Harlan Coben w roli producenta wykonawczego.

Harlan Coben:

"Netflix jest wspaniałym partnerem jeśli chodzi o adaptowanie moich powieści w różnych krajach - i szczególnie cieszy mnie to, że Gone For Good będzie realizowane we Francji. Jestem zaszczycony mogąc współpracować z tą niezwykle utalentowaną francuską obsadą i ekipą"


Telefon pana Harrigana - film Netflixa na podstawie powieści Kinga

(zdjęcie z serialu Outsider, serialu na bazie powieści Stephena Kinga)

Jak podaje Deadline, Netflix, Blumhouse oraz Ryan Murphy połączyli siły i wspólnie stworzą adaptację powieści Stephena Kinga, Telefon pana Harrigana. Jest to jedna z historii z cyklu Jest krew… . Produkcję napisze oraz wyreżyseruje John Lee Hancock, zaś producentami są Jason Blum, Ryan Murphy oraz Carla Hacken. Sama historia opisuje międzypokoleniową przyjaźń, która trwa po grób (lub nawet dłużej).

Na chwilę obecną nie są znane żadne szczegóły produkcji, data premiery ani obsada.


Soil - nowy belgijski serial Netflixa

(zdjęcie z serialu Hotel Beau Séjour, w którym zagrała jedna z aktorek Soil)

Netflix poinformował, że nawiązał współpracę z firmami Lumiere i SBS Belgium, w wyniku której powstanie nowy belgijski ośmioodcinkowy dramat Soil. Pomysłodawcami scenariusza są Zouzou Ben Chikha, Dries Heyneman i Wannes Capelle. Serial wyreżyserują belgijscy reżyserzy i scenarzyści, Adil El Arbi i Bilall Fallah (Bad Boys For Life) oraz Mathieu Mortelmans (Jednostka 42, Gent-West, Vermist).

W serialu wystąpili: Yassine Ouaich (GR5), Charlotte De Bruyne (Dwunastu), Barbara Sarafian (Gevoel Voor Tumor), Tom Vermeir (Dwunastu), Reinhilde Decleir (Hotel Beau Séjour), Saïd Boumazoughe (Gangsta), Mourade Zeguendi (Gina & Chantal), Ahlaam Teghadouini (Hoodie), Dries Heyneman (Bevergem), Ward Kerremans (Szkarłatna wdowa), Emilie De Roo (16+) i Wannes Cappelle (Bevergem)

Reżyserzy Adil El Arbi i Bilall Fallah:

"Soil porusza problemy dobrze znane muzułmanom i Marokańczykom, ale jednocześnie to uniwersalna opowieść o rodzinie i żałobie. Cieszymy się, że po naszej hollywoodzkiej przygodzie możemy znów pracować w Belgii. Mamy fantastyczną obsadę i świetny scenariusz. Nie możemy się już doczekać początku zdjęć do serialu Soil, zwłaszcza że wracamy na plan do miasta, w którym to wszystko się zaczęło — do Brukseli."

Opis: Gdy muzułmanin umiera w Belgii, jego rodzina ma dylemat — pochować go na miejscu, czy uwzględnić jego ostatnie życzenie i zabrać go tam, gdzie się urodził? Młody Ishmael „Smile” Boulasmoum, który razem z siostrą odziedziczył firmę ojca, znajduje rozwiązanie. Postanawia importować ziemię z Maroko, aby chować w niej członków swojej społeczności. Nie wie jednak, że właśnie otworzył puszkę Pandory…

Soil | Announcement | Coming To Netflix


Kradzież stulecia w sierpniu na Netflix

(zdjęcie z serialu Pablo Escobar, The Drug Lord, w którym zagrał Andres Parra)

Na swojej stronie prasowej Netflix poinformował, że oparty na faktach kolumbijski serial Kradzież stulecia zadebiutuje globalnie na platformie już 14 sierpnia. Produkcja opowiada prawdziwą historię napadu na kolumbijski bank centralny, do którego doszło w październiku 1994 roku. Złodzieje ukradli 33 miliony dolarów, w wyniku czego cały kraj pogrążył się w chaosie.

Showrunnerami produkcji są Camilo Prince oraz Pablo Gonzalez, są oni również współreżyserami wraz z Laurą Mora. W obsadzie znaleźli się Andres Parra, Christian Tappan, Marcela Benjumea, Waldo Urrego, Paula Castaño, Juan Sebastian Calero, Rodrigo Jerez, Juan Pablo Barragan oraz Ramses Ramos.


źródła: strona prasowa Netflixa, Deadline, Twitter

The Crown / The Crown
8.7

The Crown

Serial2016
Upadek królestwa / The Last Kingdom
8.4
Kradzież stulecia / The Great Heist
5.0

Zobacz także

pokaż więcej