Netflix zapowiada nowe produkcje i kontynuacje seriali | Przegląd newsów 23 maj 2020

Mateusz

przeglad-2305

W dzisiejszym Przeglądzie newsów poczytacie o kolejnych sezonach Gentefied czy Szkoły dla elity, zapowiedzi antologii Anatomy of a Scandal od twórców m.in. Big Little Lies, projektach Edgara Wrighta robionych na zlecenie Netflixa, kolejnej adaptacji powieści Harlana Cobena. Znajdziecie także informacje o potencjalnej dacie wznowienia zdjęć do Sex Education oraz wynikach oglądalności animacji Rodzeństwo Willoughby. Zapraszamy do czytania!


Będzie drugi sezon Gentefied

Jak informuje portal Deadline, Netflix postanowił zamówić drugi sezon serialu komediodramatu Gentefied. Całość będzie jednak trochę krótsza niż pierwsza seria, platforma zleciła bowiem produkcję tylko 8 odcinków (debiutancki sezon złożony był z 10 odcinków), każdy po około pół godziny. W obsadzie serialu znajdują się m.in. Karrie Martin, JJ Soria, Carlos Santos and Joaquín Cosio. Data premiery nowych odcinków nie jest znana.

Nie oglądaliście jeszcze pierwszej serii? Możecie to zrobić bezpośrednio na Netflix.

Opis produkcji: Trójka kuzynów próbuje uratować rodzinny bar z taco — i zrealizować swoje marzenia — w szybko bogacącej się dzielnicy Los Angeles


Edgar Wright wyprodukuje seriale dla Netflixa

(Zdjęcie z filmu Baby Driver, w reżyserii Edgara Wrighta)

Jak informuje portal Variety, Edgar Wright, reżyser który aktualnie pracuje nad filmem Last Night In Soho, wyprodukuje dla Netflixa 3 produkcje. Pierwszą z nich będzie Lockwood & Co, przygodowy serial detektywistyczny z elementami ponadnaturalnymi bazujący na powieści autorstwa Jonathana Strouda. Kolejną produkcją jest trylogia horrorów sci-fi The Murders of Molly Southbourne na bazie książki od Tade'a Thompsona. Ostatnią produkcją, która powstanie na zlecenie Netflixa jest historyczny serial fantasy The City of Brass inspirowany islamskim folklorem autorstwa S.A. Chakraborty'ego.


Netflix zamawia Stay Close na bazie książki Harlana Cobena

(Zdjęcie z serialu The Stranger, który również powstał na bazie prozy Harlana Cobena)

Jak podaje Deadline, Netflix rozpoczął pracę nad kolejną adaptacją książek Harlana Cobena. Tym razem na warsztat wzięto powieść Stay Close z 2012 roku. Za produkcję będzie odpowiadało Red Production Company, które wcześniej współpracowało z Netflixem i pisarzem m.in. nad The Stranger czy Safe. Aktualnie ustalane są szczegóły adaptacji, w tym nazwiska twórców i obsada.

Stay Close opowiada historię 3 osób, które skrywają mroczne sekrety i żyją życiem, jakim nigdy nie chcieli. Megan jest matką piłkarza, Ray marnuje swój talent fotograficzny jako paparazzi, zaś Broome jest detektywem, który próbuje rzucić starą sprawę.


Anatomy of a Scandal - nowa antologia Netflixa

(Zdjęcie z serialu Jessica Jones, za który odpowiadała m.in. S.J. Clarkson)

Netflix zamówił serialową antologię Anatomy of a Scandal, za produkcję których będą odpowiadali: David E. Kelley (Big Little Lies, Goliath), Melissa James Gibson (House of Cards, The Americans), Liza Chasin (The Loudest Voice, Baby Driver) oraz Bruna Papandrea (Gone Girl, Big Little Lies). Za reżyserię wszystkich odcinków będzie odpowiadać S.J. Clarkson (Jessica Jones, The Defenders). Całość będzie złożona z 6 godzinnych odcinków.

Opis: Wnikliwy i trzymający w napięciu serial o skandalu na temat zgody seksualnej pośród uprzywilejowanej brytyjskiej elity. Produkcja bazuje na międzynarodowej bestsellerowej powieści Anatomy of a Scandal autorstwa Sarah Vaughan.


4 sezon Szkoły dla elity w produkcji

Polski oddział Netflixa, poinformował na swoim Twitterze o zamówieniu 4 serii hiszpańskiego serialu Szkoła dla elity (Elite). 3 seria zadebiutowała na platformie w połowie marca. Wiadomo również, że nie wszyscy dotychczasowi aktorzy powrócą w nowych odcinkach. Data premiery nowych epizodów nie jest znana. Wszystko będzie zależało od tego, kiedy platforma wznowi produkcje na planach swoich produkcji.

Opis: Do ekskluzywnej prywatnej szkoły w Hiszpanii trafia troje pochodzących z klasy robotniczej nastolatków. Wskutek ich tarć z bogatszymi uczniami dochodzi do morderstwa.


Kiedy zdjęcia do Sex Education?

Jak donosi serwis Deadline Netflix przygotowuje się do wznowienia zdjęć na planach zdjęciowych w Wielkiej Brytanii, po ich zamknięciu spowodowanym epidemią COVID-19. Wśród wstrzymanych produkcji w UK znalazły się m.in. 3 sezon Sex Education czy Wiedźmin.

Zdjęcia do Sex Education oryginalnie miały rozpocząć się w maju. Jak można przeczytać w informacjach portalu, Netflix planuje rozpocząć kręcenie 3 serii dramatu młodzieżowego w sierpniu. Obsada i twórcy nie mogą się doczekać powrotu na plan, jednak mają świadomość, że produkcja nowych epizodów może być problematyczna ze względu na naturę serialu oraz zaleceniach brytyjskiego rządu odnośnie zachowania dwóch metrów odległości pomiędzy wszystkimi osobami na planie. Aktualnie trwają pracę nad dostosowaniem scenariusza do nowych wymogów sanitarnych.

Aktualnie nie wiadomo, kiedy ruszą zdjęcia na innych planach, w tym na planie drugiego sezonu Wiedźmina.


Wyniki oglądalności animacji Rodzeństwo Willoughby

Netflix podzielił się na swoim Twitterze informacją o wynikach oglądalności animacji Rodzeństwo Willoughby. Tytuł, który zadebiutował na platformie 22 kwietnia, w ciągu 4 tygodni od premiery, obejrzało 37.6 miliona gospodarstw domowych. Tym samym produkcja jest jedną z najpopularniejszych produkcji dostępnych na Netflix.

Jeśli jeszcze nie oglądaliście tej animacji, możecie to zrobić bezpośrednio na platformie.


źródła: Deadline, Variety, Twitter oraz strona prasowa Netflixa

Zobacz także

Pollywood | Film dokumentalny HBO Europe o polskich korzeniach Fabryki Snów

Pollywood | Film dokumentalny HBO Europe o polskich korzeniach Fabryki Snów

Film dokumentalny Pollywood to historia osobistej podróży do Ameryki, jaką reżyser dokumentu Paweł Ferdek odbył śladami założycieli Hollywood mających wschodnioeuropejskie, czy wręcz polskie korzenie – Samuela Goldwyna, Luisa B. Mayera i braci Warner. Film otworzy rozpoczynający się w najbliższą niedzielę Krakowski Festiwal Filmowy. Premiera dokumentu Pollywood w HBO i HBO GO odbędzie się w czerwcu. #Pollywood #dokument

29 maj 2020
Aktualizacja oferty Netflix Polska | Siły Kosmiczne

Aktualizacja oferty Netflix Polska | Siły Kosmiczne

2 tytuły dodane, nowe odcinki, 1 tytuł dostał audio, 3 tytuły oznaczone do usunięcia, 1 tytuł usunięty #standup #spaceforce #stevecarell

29 maj 2020