Zarejestruj się za darmo, by tworzyć kolekcje i otrzymywać powiadomienia o najnowszych aktualizacjach! ZAREJESTRUJ SIĘ

Peaky Blinders dobiega końca | Przegląd newsów 23 sty 2021

Mateusz Szczepański

przeglad_23_01_2021

W dzisiejszym Przeglądzie newsów przynosimy kilka smutnych wiadomości, ale nie tylko! Anulowano 3 produkcje, w tym potwierdzono koniec Peaky Blinders po kręconym obecnie sezonie. TNT zamówiło nowe odcinki Snowpiercera, Henry Cavill wraca na plan Wiedźmina, a Netflix nabywa prawa do animacji The Mitchells vs. The Machines. Zapraszamy do czytania!


Peaky Blinders zakończy się już wkrótce

Jak informuje Deadline, tworzony właśnie szósty sezon Peaky Blinders będzie ostatnim. Zakończenie uznanej serii zostało przyspieszone przez pandemię koronawirusa, o czym wspomina twórca Steven Knight. Potwierdził on również, że finał serialu nie będzie finałem historii uwielbianych bohaterów. W planach jest bowiem filmowa kontynuacja rodziny Shelbych.

Aktualnie rozpoczynają się zdjęcia do finałowego sezonu, lecz póki co jego data premiery nie jest znana. W Wielkiej Brytanii serial jest dostępny za pośrednictwem BBC One, globalną dystrybucją zajmuje się jednak Netflix.


Rewolucja anulowana

Najdroższy francuski serial Netflixa, Rewolucja (w oryginale La Révolution) po zaledwie jednym sezonie został anulowany. Fakt kasacji potwierdził Damien Couvreur. Jego zdaniem, mimo że serial został ciepło przyjęty we Francji, nie był tym, czego oczekiwali widzowie na całym świecie. Prawdopodobnie za tymi słowami kryje się niska oglądalność, co przy wysokich kosztach produkcji powoduje, że tworzenie nowego sezonu z punktu widzenia ekonomicznego jest nieopłacalne.

Cały serial zakończy się więc na 8 odcinkowym pierwszym sezonie. Produkcja opowiada historię w wersji alternatywnej: XVIII-wieczną Francję nawiedza tajemnicza choroba, której kulminacją jest brutalne starcie między zbuntowanym ludem a arystokracją.


Trzeci sezon Kronik Idhunu nie powstanie

Netflix postanowił anulować serial animowany Kroniki Idhunu po drugim sezonie. Informację taką przekazuje portal Whats On Netflix. Przyczyna takiego stanu rzeczy nie jest znana. Kasację potwierdził twórca serialu na swoim Twitterze, Laura Gellego. Jak podaje autor, adaptacja powieści w formie serialu dotyczyła jedynie pierwszej książki.

Kroniki Idhunu zakończyły się więc na 10 odcinkach podzielonych w dwie części. Wszystkie możecie oglądać na Netflix.


Snowpiercer z zamówieniem na kolejny sezon

Jak podaje portal TV Line, serial Snowpiercer dostał zamówienie trzeciej serii, jeszcze przed premierą drugiego sezonu. Nowe odcinki zadebiutują na polskim Netflix już we wtorek, 26 stycznia. O trzeciej serii nie wiadomo jeszcze nic, ale można się spodziewać, że powrócą w nich odtwórcy głównych ról Jennifer Connelly oraz Daveed Diggs.


Wznowiono zdjęcia do Wiedźmina z udziałem Cavilla

Jak informuje serwis Redanian Intelligence, odtwórca głównej roli w Wiedźminie, Henry Cavill powrócił na plan po kontuzji której doznał pod koniec 2020 roku. Ponad miesięczna przerwa w zdjęciach z udziałem serialowego Geralta spowodowały kolejne opóźnienia na planie. Początkowo planowano zakończyć zdjęcia w lutym 2021 roku, jednak teraz data ta została przesunięta na marzec. W wyniku tych wszystkich poślizgów, premiera nowych odcinków powinna mieć miejsce prawdopodobnie dopiero pod koniec bieżącego roku (pod warunkiem, że nic nie spodziewanego się ponownie nie wydarzy).


Sony sprzedaje The Mitchells vs. The Machines Netflixowi

Netflix nabywa prawa do animacji The Mitchells vs. The Machines (znanej poprzednio jako Connected). Sony postanowiło sprzedać globalne prawa (oprócz Chin) gigantowi za 110 milionów dolarów. Film miał zadebiutować w kinach w październiku 2020 roku. Początkowo COVID-19 wymusił na Sony przeniesienie produkcji na wiosnę 2021 roku. W związku z tym, że sytuacja pandemiczna na świecie nie uległa poprawie, a Hollywood rozpoczęło kolejną falę przesunięć filmów z początku roku na drugą połowę 2021 czy nawet na 2022 roku, Sony postanowiło sprzedać prawa Netflixowi.

Za reżyserię animacji odpowiadają Mike Rianda oraz Jeff Rowe, a w oryginalnej obsadzie głosowej znaleźli się Abbi Jacobson, Danny McBride, Maya Rudolph, Mike Rianda, Eric Andre, Olivia Colman, Blake Griffin oraz Doug The Pug. Data premiery na Netflix nie jest póki co znana.


źródła: Deadline, Whats On Netflix, TVLine, Redanian Intelligence

Peaky Blinders / Peaky Blinders
8.8

Peaky Blinders

Serial2013
Rewolucja / La Révolution
6.5

Rewolucja

Serial2020
Kroniki Idhunu / The Idhun Chronicles
5.3

Kroniki Idhunu

Serial2020
S02E06 od 02 mar 2021
Snowpiercer / Snowpiercer
6.8

Snowpiercer

Serial2020
Wiedźmin / The Witcher
8.2

Wiedźmin

Serial2019
Połączeni / The Mitchells vs. The Machines
-

Połączeni

Film2021
pokaż więcej