Zarejestruj się za darmo, by tworzyć kolekcje i otrzymywać powiadomienia o najnowszych aktualizacjach! ZAREJESTRUJ SIĘ

Serialowy God of War od Prime Video w drodze? 08 mar 2022

Mateusz Szczepański

godofwar

Prime Video na poważnie wchodzi na rynek adaptacji gier wideo. Po zakupieniu praw do serii Fallout, informacjach o planowanym serialu Mass Effect czy podpisaniu umowy z dj2 Entertainment i możliwych adaptacjach Disco Elysium oraz Life is Strange, przyszła pora na kolejną wielką markę!

Jak informuje Deadline, platforma prowadzi zaawansowane negocjacje z Sony w sprawie stworzenia serialowej adaptacji jednej z najbardziej kultowych serii gier na Playstation - God of War! W projekt mieliby być zaangażowani producenci i twórcy The ExpanseMark Fergus oraz Hawk Ostby, a także showrunner Koła czasu - Rafe Judkins. Nad całością mają czuwać Sony Pictures Television oraz PlayStation Productions.

Seria God of War doczekała się obecnie 7 gier na konsolach Playstation, z których pierwsza pojawiła się w 2005 roku na PS2. Historia koncentruje się na Kratosie – Spartaninie, którego celem jest zemsta na greckich bogach za zabicie ukochanej. W odsłonie z 2018 roku fabuła przeniosła się do Skandynawii, gdzie postanowiono postawić herosa naprzeciwko bogów nordyckich.

God of War to kolejna marka Sony, która doczeka się adaptacji. Peacock pracuje nad przeniesieniem na mały ekran Twisted Metal, HBO jest w trakcie zdjęć do pierwszej serii The Last of Us. W drodze jest także netfliksowa adaptacja gier Capcomu – Resident Evil, zaś już wkrótce na Paramount+ pojawi się Halo bazujące na marce Microsoftu.


źródła: Deadline, Sony

pokaż więcej