Disney+ zdradza datę premiery i prezentuje plakat kontynuacji cenionego przez widzów i krytyków serialu. Piąty i zarazem finałowy sezon The Bear zadebiutuje 26 czerwca, wyłącznie w Disney+. Wszystkie osiem odcinków będzie dostępnych do obejrzenia w dniu premiery. Dla fanów serialu udostępniono także retrospektywny odcinek Gary, który jest już dostępny na platformie.
Informacja o dacie premiery pojawiła się po niespodziewanej premierze retrospektywnego odcinka Gary, który współtworzyli i napisali Ebon Moss-Bachrach oraz Jon Bernthal. Odcinek śledzi losy Richiego (Moss-Bachrach) i Micheala (Bernthal) podczas służbowego wyjazdu do Gary w stanie Indiana. Fani mogą znaleźć odcinek, wpisując Gary w wyszukiwarce Disney+.
W nowym sezonie Sydney (Ayo Edebiri), Richie i Natalie Sugar (Abby Elliott) odkrywają, że Carmy (Jeremy Allen White) porzucił branżę gastronomiczną, pozostawiając restaurację w ich rękach. Bez pieniędzy, w obliczu groźby sprzedaży lokalu i nadciągającej ulewy, nowi partnerzy muszą zjednoczyć siły z resztą zespołu, by przygotować ostatni serwis - mając nadzieję, że przyniesie im ona upragnioną gwiazdkę Michelin. Ostatecznie przekonują się, że to, co czyni restaurację idealną, to nie jedzenie, lecz ludzie.
W półgodzinnym serialu występują również: Lionel Boyce, Liza Colón-Zayas i Matty Matheson, a Ricky Staffieri, Oliver Platt, Will Poulter oraz Jamie Lee Curtis pojawiają się w rolach powracających.
Twórcą The Bear jest Christopher Storer, który wraz z Joshem Seniorem, Cooperem Wehde, Tysonem Bidnerem, Mattym Mathesonem, Hiro Muraiem i Rene Gube’em pełnią funkcję producentów wykonawczych. Za produkcję kulinarną tak jak dotychczas odpowiada Courtney Storer. Serial jest produkowany przez FX Productions.
źródło: informacja prasowa