Platforma Max nie zwalnia tempa i pracuje nad kolejnymi lokalnymi produkcjami fabularnymi. Już wkrótce do ich grona dołączy Zmora. Mroczny kryminał z Magdaleną Cielecką w roli głównej to serialowa adaptacja powieści Roberta Małeckiego o tym samym tytule. Projekt reżyseruje Łukasz Jaworski, a za produkcję na zlecenie TVN Warner Bros. Discovery odpowiada Opus TV.
Obecnie dział fabularny TVN WBD pracuje aż nad 15 tytułami lokalnymi, które w najbliższej przyszłości trafią na platformę streamingową Max.
Dorota Eberhardt, dyrektor programowa streamingu:
"Niezmiernie się cieszę z tego projektu, który tworzy wspaniały kreatywny zespół z producentem Łukaszem Dzięciołem, reżyserem Łukaszem Jaworowskim i wspaniałymi scenarzystami Kacprem Wysockim i Adamem Gruzińskim. Opowiadamy wciągającą historię kryminalną, ale, przede wszystkim, poruszamy bardzo ważne współcześnie tematy hejtu, tolerancji i odpowiedzialności za słowa i czyny. W roli głównej zobaczymy uwielbianą przez naszych widzów, charyzmatyczną Magdalenę Cielecką. Długo szukaliśmy projektu, który wykorzystywałby w pełni talent Magdy i jestem pewna, że Zmora zachwyci wszystkich jej fanów."
Zmora jest produkowana na zlecenie TVN Warner Bros. Discovery przez Opus TV (twórcy takich hitów jak: Kruk, Klangor czy ostatni – Idź, przodem bracie). Serial reżyseruje Łukasz Jaworski (Pajęczyna, Klara). Producentami są Łukasz Dzięcioł i Piotr Dzięcioł (Opus TV) oraz Karolina Lachowska (TVN WBD).
źródło: informacja prasowa