Kolekcje użytkowników

Do Obejrzenia

autor: Galfryd
Holidays
Holidays

Osiem mrożących krew w żyłach opowieści, których akcja toczy się między innymi w Halloween, Dzień Matki i Dzień Świętego Patryka.

Więcej
Cała kolekcja (1283 tytuły)

Ulubione

autor: MamWas
Władca Pierścieni: Powrót króla
Władca Pierścieni: Powrót króla

Dziedzic dawnych królów, Aragorn, Gandalf i pozostali członkowie rozbitej Drużyny Pierścienia podejmują heroiczną walkę, by ocalić Gondor.

Więcej
Cała kolekcja (34 tytuły)

Obejrzane

autor: Galfryd
Historia Roja
Historia Roja

O Żołnierzach Wyklętych słyszał chyba każdy. Ich historia nie jest już jednak taka powszechna. Poznajcie opowieść o Mieczysławie Dziemieszkiewiczu, pseudonim "Rój", który za Polskę oddał życie.

Więcej
Cała kolekcja (343 tytuły)

[Filmy] Hbo Go

autor: ludi108
Aż poleje się krew
Aż poleje się krew

Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis) jest człowiekiem, który nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swoje marzenia. W Nowym Meksyku odkrywa złoża ropy naftowej i krok po kroku, nie zważając na ofiary, jakie za sobą pociąga, buduje naftowe imperium. Wdaje się przy tym w konflikt z charyzmatycznym kaznodzieją (Paul Dano), któremu także zależy na pieniądzach i władzy. W pogoni… Pokaż więcej...Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis) jest człowiekiem, który nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swoje marzenia. W Nowym Meksyku odkrywa złoża ropy naftowej i krok po kroku, nie zważając na ofiary, jakie za sobą pociąga, buduje naftowe imperium. Wdaje się przy tym w konflikt z charyzmatycznym kaznodzieją (Paul Dano), któremu także zależy na pieniądzach i władzy. W pogoni za fortuną Daniel nie oszczędza nawet swoich najbliższych, przez co staje się znienawidzonym przez wszystkich potworem. Narastające w nim uczucia nienawiści, cierpienia, pustki i niespełnienia znajdują w końcu swój dramatyczny finał.Oparty na powieści amerykańskiego pisarza Uptona Sinclaira „Nafta” z 1927 roku, poruszający dramat o moralnym upadku człowieka, który za swój sukces płaci bardzo wysoką cenę. Dzieło twórcy Boogie Nights i Magnolii, Paula Thomasa Andersona, który otrzymał za nie dziesiątki prestiżowych wyróżnień, w tym Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie. Realizując Aż poleje się krew, reżyser inspirował się nie tylko książką Sinclaira, ale również klasycznymi filmami, takimi jak Obywatel Kane Orsona Wellesa czy Skarb Sierra Madre Johna Hustona. Odtwórcą głównej roli jest jeden z najciekawszych współczesnych brytyjskich aktorów, Daniel Day-Lewis (W imię ojca, Gangi Nowego Jorku), nagrodzony za tę kreację Oscarem, BAFTĄ i Złotym Globem. Amerykańska Akademia uhonorowała także nagrodą operatora Roberta Elswita (Good Night, and Good Luck), nominowała ponadto obraz w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsza scenografia oraz najlepszy dźwięk i montaż.

Więcej
Cała kolekcja (21 tytułów)

Obejrzane

autor: ludi108
Złoty kompas
Złoty kompas

Osierocona Lyra, uczennica Jordan College, porzuca swe beztroskie życie i wyrusza w pełną przygód podróż na odległą i dziką północ.

Więcej
Cała kolekcja (381 tytułów)

Do Obejrzenia

autor: GarretReza
American Pie
American Pie

W tej hitowej komedii czterej licealiści mają jeden cel: jak najszybciej stracić dziewictwo.

Więcej
Cała kolekcja (34 tytuły)

Obejrzane

autor: GarretReza
Choć goni nas czas
Choć goni nas czas

Dwoje śmiertelnie chorych na raka mężczyzn ucieka ze szpitala, by nacieszyć się pełnią życia, zanim odejdą z tego świata.

Więcej
Cała kolekcja (212 tytułów)

[Seriale] Showmax

autor: ludi108
Stacja Berlin
Stacja Berlin

Manipulacje, oszustwa, praca pod przykrywką – to dzień powszedni dla agentów CIA. Jeden z nich przybywa właśnie do tajnej placówki w Berlinie i wpada w sieć intryg, spisków i prowokacji.

Więcej
Cała kolekcja (9 tytułów)

[Seriale] Hbo Go

autor: ludi108
Ostre przedmioty
Ostre przedmioty

Dziennikarka zmagająca się z trudną przeszłością, wraca do swojego rodzinnego miasteczka, aby napisać artykuł o morderstwie dwóch dziewczynek, jakie miało tam miejsce.

Więcej
Cała kolekcja (41 tytułów)

[Seriale] Netflix

autor: ludi108
Nobel
Nobel

Seria incydentów w Afganistanie wywołuje ciąg skomplikowanych zdarzeń politycznych i osobistych w życiu wracającego do domu żołnierza norweskich sił specjalnych.

Więcej
Cała kolekcja (28 tytułów)

[Filmy] Netflix

autor: ludi108
Nie oddychaj
Nie oddychaj

Jest bogaty i niewidomy — idealny do okradnięcia. Skuszona łatwym łupem trójka złodziei zostaje wciągnięta w śmiertelną zabawę w kotka i myszkę.

Więcej
Cała kolekcja (60 tytułów)

Obejrzane

autor: Hardgear
11 września: nauka i spisek
11 września: nauka i spisek

Poznaj teorie spiskowe i dowody związane z zamachem terrorystycznym na World Trade Center, a także opinie ekspertów w zestawieniu z nowymi badaniami naukowymi.

Więcej
Cała kolekcja (238 tytułów)

Ulubione

autor: Galfryd
Okno na podwórze
Okno na podwórze

Uwięziony na wózku inwalidzkim fotograf obserwuje przez okno sąsiadów. Jednego z nich podejrzewa o zabójstwo żony.

Więcej
Cała kolekcja (3 tytuły)

W Trakcie

autor: palooh
Peaky Blinders
Peaky Blinders

Tommy Shelby dowodzi gangiem działającym w Birmingham w 1919 roku. Szef grupy przestępczej zapłaci każdą cenę, aby wspiąć się po szczeblach kariery na sam szczyt.

Więcej
Cała kolekcja (8 tytułów)

Obejrzane

autor: shinigami1718
W pogoni za zemstą
W pogoni za zemstą

Mężczyzna skazany za napad na bank wychodzi z więzienia i od razu próbuje pomścić zmarłego brata. Po piętach depcze mu dwoje upartych gliniarzy i ekscentryczny zabójca.

Więcej
Cała kolekcja (728 tytułów)

Polski Dubbing

autor: Robert
Liv i Maddie
Liv i Maddie

Po czterech latach spędzonych w Hollywood Liv wraca do rodzinnego Wisconsin, gdzie odkrywa, że to albo ona się zmieniła, albo zrobili to jej bliscy.

Więcej
Cała kolekcja (82 tytuły)

Do Obejrzenia

autor: riese
Ucho prezesa
Ucho prezesa

Zapraszamy do TEGO gabinetu, na TEJ ulicy, gdzie nasłuchuje TEN prezes. Kto odwiedzi go tym razem? Czy prezes będzie zadowolony?

Więcej
Cała kolekcja (3 tytuły)

Ulubione

autor: michalowski.l
Pulp Fiction
Pulp Fiction

Jules (Samuel L. Jackson) i Vincent (John Travolta) są płatnymi zabójcami, którzy dostają zlecenie od wpływowego szefa mafii (Vince Rhames). Mają odzyskać z rąk przypadkowych rabusiów tajemniczą walizkę. Vincent dostaje też dodatkowe zadanie. Podczas nieobecności gangstera ma zaopiekować się jego piękną żoną Mią (Uma Thurman). Szybko okazuje się, że nie będzie to łatwe.… Pokaż więcej...Jules (Samuel L. Jackson) i Vincent (John Travolta) są płatnymi zabójcami, którzy dostają zlecenie od wpływowego szefa mafii (Vince Rhames). Mają odzyskać z rąk przypadkowych rabusiów tajemniczą walizkę. Vincent dostaje też dodatkowe zadanie. Podczas nieobecności gangstera ma zaopiekować się jego piękną żoną Mią (Uma Thurman). Szybko okazuje się, że nie będzie to łatwe. W kłopoty wpada też bokser Butch Coolidge (Bruce Willis). Mężczyzna otrzymał dużą sumę za przegranie walki, którą niespodziewanie postanawia wygrać.Kultowe, przełomowe w formie dzieło filmowe w reżyserii dwukrotnego zdobywcy Oscara Quentina Tarantino (Bękarty wojny, Django). Pulp Fiction jest brawurową mieszanką gatunków i stanowi kwintesencję postmodernistycznego kina. Nie brakuje w nim błyskotliwych dialogów i odniesień do współczesnej popkultury. Cyniczny humor, galeria barwnych postaci i rewelacyjna ścieżka dźwiękowa dopełniają reszty. Produkcja była wielkim objawieniem 1995 roku. Otrzymała dziesiątki prestiżowych nagród, w tym m.in. Oscara za najlepszy scenariusz i Złotą Palmę na MFF w Cannes. Niezapomniane kreacje tworzą John Travolta (Gorączka sobotniej nocy, Bez twarzy), Samuel L. Jackson (Jackie Brown, Nienawistna ósemka) oraz Uma Thurman (Niebezpieczne związki, Kill Bill). Trójka aktorów za swoje role otrzymała nominacje do Nagrody Akademii. Obok nich występują również Harvey Keitel (Bugsy), Bruce Willis (Szklana pułapka), Christopher Walken (Łowca jeleni) oraz Tim Roth (Wściekłe psy).

Więcej
Cała kolekcja (24 tytuły)

Obejrzane

autor: kriss290
Legion samobójców
Legion samobójców

Amerykańska agencja rządowa o nazwie A.R.G.U.S decyduje się stworzyć drużynę o nazwie „Legion samobójców” składającą się z najgorszych przestępców. Jej szefową zostaje Amanda Waller (Viola Davis), a w jej skład wchodzą szalona Harley Quinn (Margot Robbie), Deadshot (Will Smith), Katana (Karen Fukuhara) oraz Rick Flagg (Joel Kinnaman). Zadaniem ekipy jest wykonywanie… Pokaż więcej...Amerykańska agencja rządowa o nazwie A.R.G.U.S decyduje się stworzyć drużynę o nazwie „Legion samobójców” składającą się z najgorszych przestępców. Jej szefową zostaje Amanda Waller (Viola Davis), a w jej skład wchodzą szalona Harley Quinn (Margot Robbie), Deadshot (Will Smith), Katana (Karen Fukuhara) oraz Rick Flagg (Joel Kinnaman). Zadaniem ekipy jest wykonywanie niebezpieczniejszych misji w zamian za zredukowanie wyroków.Wysokobudżetowe kino akcji w gwiazdorskiej obsadzie. W filmie występują: dwukrotnie nominowany do Oscara Will Smith (W pogoni za szczęściem), zdobywca Nagrody Akademii Jared Leto (Witaj w klubie), wyróżniona nominacją do Oscara Margot Robbie (Jestem najlepsza. Ja, Tonya), Joel Kinnaman (RoboCop) oraz laureatka Nagrody Akademii Viola Davis (Wątpliwość). Czarna komedia w reżyserii Davida Ayera (Szybcy i wściekli) działa na wyobraźnię widza. W obrazie uwagę zwraca zmieniającą się dynamika między postaciami, które w zamian za najmniejsze benefity są w stanie od niechcenia wcielić się w role superbohaterów. Produkcja otrzymała statuetką Oscara za „najlepszą charakteryzację i fryzury”. Przychód z niej wyniósł blisko 750 milionów dolarów na całym świecie.

Więcej
Cała kolekcja (167 tytułów)

Hbo

autor: amido455
Mary Poppins
Mary Poppins

Anglia, początek XX wieku. Pani (Glynis Johns) i pan (David Tomlinson) Banks są zabieganymi rodzicami, którzy nie mają dla swoich pociech zbyt dużo czasu. Rezolutni Jane (Karen Dotrice) i Michael (Matthew Garber) czują się opuszczeni i dają nieźle popalić wszystkim domownikom. Kolejna, doprowadzona na skraj wytrzymałości opiekunka postanawia ich opuścić. Pewnego dnia jednak w… Pokaż więcej...Anglia, początek XX wieku. Pani (Glynis Johns) i pan (David Tomlinson) Banks są zabieganymi rodzicami, którzy nie mają dla swoich pociech zbyt dużo czasu. Rezolutni Jane (Karen Dotrice) i Michael (Matthew Garber) czują się opuszczeni i dają nieźle popalić wszystkim domownikom. Kolejna, doprowadzona na skraj wytrzymałości opiekunka postanawia ich opuścić. Pewnego dnia jednak w mieszkaniu przy Wiśniowej 17 zjawia się niezwykła guwernantka – Mary Poppins (Julie Andrews), która wydaje się być odzwierciedleniem dziecięcych marzeń. Za jej sprawą życie całej rodziny Banksów zmienia się nie do poznania.Nagrodzona pięcioma Oscarami oraz ośmioma nominacjami do tej prestiżowej nagrody ekranizacja klasycznej powieści dla dzieci autorstwa P.L. Travers. Nakręcony z ogromnym rozmachem musical w reżyserii Roberta Stevensona (Latający profesor) i Hamiltona Luske’a (Kopciuszek) zdobył serca widzów i uznanie krytyków na całym świecie. Porywa fantastycznymi piosenkami oraz wybitną grą aktorską. W postać głównej bohaterki śpiewająco wciela się laureatka Nagrody Akademii Julie Andrews (Dźwięki muzyki). W obsadzie filmu znaleźli się również m.in. Dick Van Dyke (Noc muzeów) oraz David Tomlinson (Pocałunki z Hongkongu).

Więcej
Cała kolekcja (104 tytuły)