Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Znaleziono: 707

Shrek 2

film (2004)
7.20/10
Shrek 2
Shrek 2

Shrek po ślubie z Fioną staje przed nie lada wyzwaniem. Świeżo upieczony mąż musi poznać rodziców swojej żony. Młoda para wraca z podróży poślubnej i na zaproszenie króla i królowej Zasiedmiogórogrodu udaje się do ich zamku. Rodzice przeżywają szok na widok wybranka swojej córki. Co gorsza, wychodzi na jaw, że król miał inne plany matrymonialne w stosunku do Fiony. Druga odsłona porywającej animacji wytwórni DreamWorks. Opowieść o ogrze po raz kolejny w najlepszym stylu czerpie garściami z popkultury. Nie brakuje w niej gagów i niczym nieskrępowanej zabawy. Odpowiedzialni za reżyserię Andrew Adamson (Shrek, Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa), Kelly Asbury (Mustang z Dzikiej Doliny, Gnomeo i Julia) oraz Conrad Vernon (Potwory kontra Obcy, Madagaskar3) dbają o dobre tempo akcji, zapewniając widzom rozrywkę na najwyższym poziomie. Obraz zdobył szereg prestiżowych wyróżnień, w tym dwie nominacje do Oscara (najlepsza pełnometrażowa animacja, najlepsza piosenka) i siedem do nagrody Annie. W polskiej wersji swoich głosów bohaterom użyczyli: Wojciech Malajkat, Jerzy Stuhr, Zbigniew Zamachowski, Agnieszka Kunikowska oraz Zbigniew Suszyński. Shrek 2 uchodzi najbardziej dochodową animację wszech czasów. Na całym świecie zarobił ponad 900 mln dolarów.

Więcej
Zobacz "Shrek 2" na HBOGO
DODAJ

Tarzan 2: Początek Legendy

film (2005)
5.60/10
Tarzan 2: Początek Legendy
Tarzan 2: Początek Legendy

W młodości Tarzan był małym, niezdarnym chłopcem, który ze wszystkich starał się dostosować. Niestety pewnego dnia jego działania naraziły jego przybraną rodzinę na niebezpieczeństwo. Zrozpaczony Tarzan doszedł do wniosku, że wszystkim będzie lepiej bez niego. Postanowił wyruszyć w podróż w nieznane, podczas której poznał niezwykłego Zugora. Dzięki temu uświadomił sobie, że w byciu odmieńcem nie ma nic złego. Prequel ekscytującej historii o Królu Dżungli. Zrealizowana z rozmachem przez Briana Smitha (Mała Syrenka 2: Powrót do morza) animacja udowadnia młodym widzom, że najważniejsi w życiu człowieka są przyjaciele i rodzina. Uczy też samoakceptacji i wiary we własne możliwości. Produkcja otrzymała nominację do nagrody Annie.

Więcej
Zobacz "Tarzan 2: Początek Legendy" na HBOGO
DODAJ

Tarzan

film (1999)
7.20/10
Tarzan
Tarzan

Tarzan jest synem pary rozbitków, których statek tonie u wybrzeży Afryki. Małżeństwo pada ofiarą wygłodniałego lamparta. Osamotniony chłopiec trafia pod opiekę gorylicy, która sama niedawno straciła dziecko. Tarzan wyrasta na mężczyznę obdarzonego zwierzęcymi instynktami oraz niezwykłą siłą fizyczną. Jego spokój zostaje przerwany przez pojawienie się ekspedycji z Anglii pod wodzą ekscentrycznego profesora Portera i jego córki Jane. Tarzan bardzo szybko zakochuje się w dziewczynie. Co z tego wyniknie?Disneyowska adaptacja przygodowej powieści pt. Tarzan wśród małp autorstwa Edgara Rice’a Burroughsa. Niezwykła opowieść o osieroconym w dzieciństwie chłopaku, który szuka akceptacji i swego miejsca w świecie. Produkcja tryska świeżym humorem i jest przepięknie zrealizowana. Jej reżyserami byli laureat Oscara Chris Buck (Kraina lodu) oraz Kevin Lima (102 Dalmatyńczyki). Przewodnia piosenka do filmu pt. "You'll Be In My Heart" w wykonaniu Phila Collinsa została wyróżniona Nagrodą Akademii oraz Złotym Globem.

Więcej
Zobacz "Tarzan" na HBOGO
DODAJ

Toto I Jego Siostry

film (2014)
8.00/10
Toto I Jego Siostry
Toto I Jego Siostry

Chwytająca za serce historia trojga rodzeństwa, które czeka, aż ich matka wróci z więzienia. Deszcz nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych.Totonel ma dziesięć lat i mieszka razem ze starszymi siostrami – czternastoletnią Andreeą i siedemnastoletnią Aną. Romskie rodzeństwo żyje z dnia na dzień, czekając na powrót z więzienia swojej matki, która odsiaduje wyrok za handel heroiną. W miarę jak dorastają, coraz lepiej radzą sobie w bezwzględnym świecie. Nie tracą jednak nadziei, że po powrocie matki uda się na nowo zjednoczyć ich rodzinę.Wzruszający, pełen wnikliwych obserwacji film dokumentalny o życiu romskiej rodziny, która pomimo przeciwności losu trzyma się razem. Obsypany nagrodami (m. in. na festiwalach filmowych w Angers, Lipsku, Monachium, Warszawie czy Zurychu) obraz prezentuje intymny portret bohaterów, który dzięki znakomitej reżyserii udało się zrównoważyć szerszym spojrzeniem na ważny problem społeczny. Film jest dziełem Alexandra Nanau, rumuńsko-niemieckiego reżysera, autora głośnego dokumentu Świat według Iona B, nagrodzonego m.in. nagrodą Emmy. HBO Europe jest koproducentem filmu.

Więcej
Zobacz "Toto I Jego Siostry" na HBOGO
DODAJ

To Umiem, A Tego Nie

film (2010)
5.00/10
To Umiem, A Tego Nie
To Umiem, A Tego Nie

Abby jest jednym z ponad dwóch milionów dzieci uczęszczających do szkół publicznych w Stanach Zjednoczonych, którym nauka sprawia wielkie trudności. Dziewczynka nienawidziła czytać i miała problemy z samoakceptacją. Kiedy jednak otrzymała specjalistyczną pomoc w walce z dysleksją, jej życie się zmieniło. Abby nie tylko już radzi sobie z czytaniem, ale też odkrywa w sobie nowe talenty. Wróciła jej wiara w siebie i we własne możliwości. Podobne historie przytacza kolejne siedmioro dzieci. Mimo pewnych braków rozwojowych, które uniemożliwiają im osiąganie sukcesów w matematyce czy innych dziedzinach wiedzy, z całych sił starają się cieszyć się życiem i rozwijać nowe umiejętności. Pokrzepiający dokument, który pomaga przywrócić dzieciom mającym problemy w nauce wiarę we własne możliwości. Uświadamia także ich rodzicom, gdzie powinni szukać specjalistycznej pomocy. Reżyserką tego inspirującego filmu jest czterokrotna zdobywczyni nagrody Emmy Ellen Goosenberg Kent (How Do You Spell God?, Dzień, w którym narodziliśmy się na nowo). Za zdjęcia odpowiedzialny był Wolfgang Held (American Teen, Brüno), a w postać narratora wcielił się popularny młodziutki aktor Michael Hal D'Addario.

Więcej
Zobacz "To Umiem, A Tego Nie" na HBOGO
DODAJ

Rodzina To Rodzina

film (2010)
6.20/10
Rodzina To Rodzina
Rodzina To Rodzina

Bohaterowie dokumentu w zabawny i wzruszający sposób opowiadają o tym, co znaczy dla nich być rodziną. Są wśród nich dzieci wychowywane przez homoseksualne pary oraz te poczęte za pomocą in-vitro. Jest mała Chinka adoptowana przez zachodnich rodziców i dwójka braci mieszkających z matką i babcią. Poznajemy dwie matki, które biorą ślub, chcąc stworzyć jedną, wielką rodzinę, a także pary z przybranymi dziećmi. W filmie występuje uwielbiana przez Amerykanów, kontrowersyjna Rosie O’Donnell (aktorka, gospodyni popularnych talk-show i aktywistka ruchu na rzecz praw gejów i lesbijek). Gwiazda dyskutuje ze swoją córką, Vivenne Rose, na temat idei rodziny. Rozmawiają o rodzeństwie dziewczynki i byłej partnerce Rosie, Kelli. Vivienne Rose mówi, że, mimo iż mama Kelli już z nimi nie mieszka, dalej są rodziną. I puentuje: „Rodzina jest na zawsze. Rodzina to miłość”. Mądre, skłaniające do refleksji kino dokumentalne, które udowadnia, że w dzisiejszych czasach definicja rodziny nie jest wcale tak oczywista, jak to by się mogło z pozoru wydawać. Reżyserką i producentką obrazu jest uhonorowana kilkakrotnie Nagrodą Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych oraz Emmy, Amy Schatz (telewizyjne produkcje How Do You Spell God?, Through A Child's Eyes: September 11, 2001, Classical Baby). W filmie o swojej koncepcji rodziny opowiadają m.in. Rosie O'Donnell, która jest także producentką wykonawczą dokumentu, Ziggy Marley i Elizabeth Mitchell.

Więcej
Zobacz "Rodzina To Rodzina" na HBOGO
DODAJ

Poniedziałki W Racine

film (2012)
7.50/10
Poniedziałki W Racine
Poniedziałki W Racine

Racine to nowojorski salon piękności. Jego właścicielkami są dwie siostry, które raz w miesiącu przyjmują w nim nietypowe klientki - pacjentki oddziału onkologicznego. Darmowe wizyty u Rachel i Cynthii działają jak najlepsza psychoterapia. Chore znów mogą poczuć się kobietami, otrzymać pomoc, gdy wypadają im włosy, a także zapomnieć na parę chwil o dręczącej rzeczywistości. Inspiracją dla pracy sióstr jest historia ich matki - Cynthia i Rachel towarzyszyły jej w walce z rakiem piersi w latach osiemdziesiątych.Inspirujący i wzruszający dokument, który nikogo nie pozostawi obojętnym. Poniedziałki w Racine to dzieło Cynthii Wade, doświadczonej i utytułowanej dokumentalistki, laureatki Oscara za krótkometrażowy obraz Freeheld. Opowieść o salonie piękności przeznaczonym dla kobiet, które walczą z nowotworem, zdobyła nominację do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej oraz nagrodę na festiwalu filmowym w Bostonie.

Więcej
Zobacz "Poniedziałki W Racine" na HBOGO
DODAJ
Ostatni Uścisk: Trzy Dni Na Obozie Pocieszenia
Ostatni Uścisk: Trzy Dni Na Obozie Pocieszenia

ak pomóc dzieciom poradzić sobie ze stratą kogoś bliskiego? Nagrodzony Emmy, kameralny dokument HBO pokazuje kolejne stadia żałoby najmłodszych.Ponad półtora miliona amerykańskich dzieci straciło przynajmniej jednego z rodziców. Muszą zmierzyć się z ogromnym bólem i uczuciami, których często nie rozumieją. Film jest kroniką trzydniowego letniego obozu dla dzieci, które utraciły kogoś bliskiego i teraz muszą poradzić sobie z tą stratą. Dzięki pomocy specjalistów przeżywające żałobę dzieci uczą się, że uczucia, których doświadczają, są normalne i że rozmowa o nich może im przynieść ulgę w cierpieniu. Nagrodzony statuetką Emmy krótkometrażowy dokument w reżyserii nominowanej do Oscara Irene Taylor Brodsky, autorki głośnych filmów The Final Inch, Ocalić 895 pelikana czy Słyszeć tu i teraz. Obraz prezentuje rzadko analizowany problem dziecięcej żałoby - tak różnej od bólu po stracie bliskich, który odczuwają dorośli. Wzruszający film Irene Taylor Brodsky pokazuje historie trojga młodych bohaterów, którzy w czasie prowadzonych na obozie warsztatów przechodzą przez kolejne stadia żałoby i próbują na nowo ułożyć swoje życie.

Więcej
Zobacz "Ostatni Uścisk: Trzy Dni Na Obozie Pocieszenia" na HBOGO
DODAJ

Juliusz Junior

serial (2014)
5.40/10
Juliusz Junior
Juliusz Junior

Juliusz figlarska małpka, ma ręce pełne roboty. Nie dość że mieszka w zaczarowanym domku, to jego zabawni przyjaciele dostarczają mu wiele przygód. Poznaj je wszystkie!

Więcej
Zobacz "Juliusz Junior" na Showmax.com
DODAJ

Tęczowa Rubinka

serial (2016)
5.00/10
Tęczowa Rubinka
Tęczowa Rubinka

Tęczowa Rubinka to ciekawska i energiczna dziewczynka, która za pomocą magii podróżuje do Tęczowej Krainy, świata stworzonego przez jej zabawki, gdzie wykonuje różne ciekawe zadania, aby pomóc jej mieszkańcom.

Więcej
Zobacz "Tęczowa Rubinka" na Showmax.com
DODAJ

Kuu Kuu Harajuku

serial (2015)
6.20/10
Kuu Kuu Harajuku
Kuu Kuu Harajuku

Piątka najlepszych przyjaciół realizuje swoje marzenia prowadzące je na estradę. Najpierw jednak muszą pokonać wiele przeciwności, podczas zwariowanych przygód w krainie Harajuku.

Więcej
Zobacz "Kuu Kuu Harajuku" na Showmax.com
DODAJ

LEGO: Elves

film (2015)
5.00/10
LEGO: Elves
LEGO: Elves

Nieśmiała dziewczynka opłakująca stratę babci gubi się w magicznym królestwie, w którym czworo elfów oferuje jej pomoc w powrocie do domu.

Więcej
Zobacz "LEGO: Elves" na Netflix.com
DODAJ

LEGO: City

serial (2017)
5.20/10
LEGO: City
LEGO: City

Minifigurki i maksiprzygody. Odwiedź świat LEGO: City, gdzie pościgi policyjne i wyprawy do dżungli to tylko część codziennych atrakcji.

Więcej
Zobacz "LEGO: City" na Netflix.com
DODAJ

Lego Friends

serial (2016)
6.40/10
Lego Friends
Lego Friends

Po przeprowadzce do miasteczka Heartlake City Olivia, która szuka przyjaciół, zgłasza się do pomocy przy Zwierzakomanii z czterema innymi dziewczynkami.

Więcej
Zobacz "Lego Friends" na Netflix.com
DODAJ

Harry & Bunnie

serial (2017)
5.00/10
Harry & Bunnie
Harry & Bunnie

Młody kandydat na magika i jego wredny królik podczas występów walczą ze sobą i rzucają sobie kłody pod nogi.

Więcej
Zobacz "Harry & Bunnie" na Netflix.com
DODAJ

Munio: Strażnik Księżyca

film (2014)
7.30/10
Munio: Strażnik Księżyca
Munio: Strażnik Księżyca

Munio jest pociesznym psotnikiem, który mieszka w pewnej magicznej krainie. Pewnego dnia, zupełnie niespodziewanie, zostaje wybrany do wykonania niezwykle ważnego zadania. Razem z niejakim Stalonem ma strzec Księżyca i Słońca. Dla kochającego zabawę, beztroskiego Munia jest to nie lada wyzwanie. Co gorsza, zbieg niefortunnych zdarzeń sprawia, że złowrogiemu magowi udaje się niepostrzeżenie wykraść obie planety. Bohater wyrusza w niebezpieczną podróż, aby naprawić swój błąd. Perfekcyjnie zrealizowana, zachwycająca wizualnie animacja dla małych i dużych. Twórcy zabierają widzów w niezapomnianą podróż do pełnego uroku i magii bajkowego świata, w którym wszystko jest możliwe. Soczyste kolory, fantastyczne postacie oraz urzekająca muzyka sprawiają, że obraz ogląda się z ogromną przyjemnością. Za reżyserię tej pięknej, pobudzającej wyobraźnię opowieści odpowiedzialni są Alexandre Heboyan (La Migration Bigoudenn) oraz Benoît Philippon (Kołysanka dla Pi). W polskiej wersji językowej swoich głosów użyczyli bohaterom, m.in.: Jędrzej Hycnar, Olga Kalicka, Mikołaj Roznerski, Jacek Kawalec, Mariusz Czajka oraz Jacek Kopczyński.

Więcej
Zobacz "Munio: Strażnik Księżyca" na HBOGO
DODAJ

Herkules

film (1997)
7.20/10
Herkules
Herkules

Boski Herkules zostaje pozbawiony nieśmiertelności i zamiast na Olimpie spędza młodość na Ziemi, gdzie życie uprzykrza mu Hades i różne potwory.

Więcej
Zobacz "Herkules" na Netflix.com
DODAJ

Dzieciaki straszaki

serial (2017)
5.00/10
Dzieciaki straszaki
Dzieciaki straszaki

Dzieciaki, których rodzice to najsławniejsze potwory na świecie, starają się opanować swoje supermoce, przygotowując się jednocześnie do pójścia do przedszkola.

Więcej
Zobacz "Dzieciaki straszaki" na Netflix.com
DODAJ

Wakacje Jasia Fasoli

film (2007)
6.30/10
Wakacje Jasia Fasoli
Wakacje Jasia Fasoli

Jaś Fasola wybiera się na wycieczkę do Francji. Czym sobie Paryż zasłużył na taki los? Czy żabojady odeprą najazd wiecznie uśmiechniętego i nierozgarniętego Angola?

Więcej
Zobacz "Wakacje Jasia Fasoli" na Showmax.com
DODAJ

Jaś Fasola

film (1997)
6.40/10
Jaś Fasola
Jaś Fasola

Jedni go kochają, inni nienawidzą. Każdy musi jednak przyznać, że to co ten gość wyczynia z twarzą, to przebłysk geniuszu. Tym razem Jaś Fasola sprowadza totalny kataklizm do Ameryki.

Więcej
Zobacz "Jaś Fasola" na Showmax.com
DODAJ

Mamma Mia

film (2008)
6.40/10
Mamma Mia
Mamma Mia

Zwariowana mamuśka przedstawia swojej córce trzech potencjalnych kandydatów na ojca, z którymi w latach siedemdziesiątych przeżywał uniesienia w rytm muzyki Abby. Wspomnienia wracają, a wraz z nimi największe hity zespołu.

Więcej
Zobacz "Mamma Mia" na Showmax.com
DODAJ

Szkoła Rocka

film (2003)
7.10/10
Szkoła Rocka
Szkoła Rocka

Dewey Finn (Jack Black) jest gitarzystą i wokalistą, który zostaje wyrzucony z zespołu rockowego. Zdesperowany, bez środków do życia, decyduje się przyjąć propozycję zastępstwa za nauczyciela muzyki w elitarnej szkole podstawowej. Jego niekonwencjonalne metody nauczania szybko zwracają uwagę. Uczniowie zaczynają interesować się muzyką. Co więcej, niektórzy z nich wyróżniają się ogromnym talentem. Dewney decyduje się zgłosić złożony z młodych muzyków zespół do konkursu. Liczy, że w ten sposób zyska sławę i rozwiąże swoje problemy finansowe. Pełna humoru, energii oraz porywających rockowych rytmów, przebojowa komedia o zdesperowanym rockmanie, który chcąc podreperować swoje fundusze, namawia grupę dzieciaków do występu w lokalnym konkursie młodych talentów. Obraz w reżyserii pięciokrotnie nominowanego do Oscara Richarda Linklatera (Przed zachodem słońca, Boyhood) przykuwa uwagę brawurową rolą Jacka Blacka (Jaja w tropikach, Bernie), który otrzymał za nią prestiżową nominację do Złotego Globu. W obsadzie znaleźli się ponadto: zdobywczyni dwóch nominacji do Nagrody Akademii Joan Cusack (Pracująca dziewczyna), laureat Independent Spirit Mike White (Chuck i Buck), dwukrotnie nagrodzona statuetką Emmy Sarah Silverman (program satyryczny Sarah Silverman: We Are Miracles). Produkcja była nominowana do Grammy w kategorii „najlepsza kompilacyjna ścieżka filmowa w filmie kinowym”.

Więcej
Zobacz "Szkoła Rocka" na HBOGO
DODAJ

Rogate Ranczo

film (2004)
5.40/10
Rogate Ranczo
Rogate Ranczo

Obarczona dużym kredytem, uboga wdowa Pearl mieszka z córką na farmie pełnej przeróżnych gatunków zwierząt. Kiedy stado krów dowiaduje się o ogromnym długu właścicielki, wpada w popłoch. Zwierzęta, obawiając się, że zdesperowana kobieta sprzeda je do lokalnej przetwórni mięsa, postanawiają działać. Z pomocą przychodzi im koń Buck, który kiedyś należał do łowcy głów. Mieszkańcy gospodarstwa zamierzają dopaść bandytę o imieniu Slim, za którego wyznaczona jest nagroda w wysokości 1000 dolarów.Pełna dobrego humoru i rewelacyjnych gagów, doskonała animacja z wytwórni Walta Disneya. Twórcy tej wybornej komedii zabierają widzów na Dziki Zachód. Produkcja przeznaczona jest dla dzieci, ale zapewnia dobrą rozrywkę również dorosłym. Jej reżyserami są Will Finn (Droga do Eldorado, Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki) i John Sanford (serial Jeźdźcy smoków). Za tłumaczenie odpowiedzialny był Bartosz Wierzbięta, współtwórca sukcesu polskiej wersji Shreka. Swoich głosów w polskiej wersji językowej użyczyły takie gwiazdy jak Bożena Dykiel, Ewa Dałkowska, Witold Pyrkosz, Anna Polony czy Edyta Olszówka. Obraz został wyróżniony trzema nominacjami do nagrody Annie.

Więcej
Zobacz "Rogate Ranczo" na HBOGO
DODAJ

Gwiezdny Pył

film (2007)
7.70/10
Gwiezdny Pył
Gwiezdny Pył

Młody Tristan Thorn (Charlie Cox) postanawia sprawdzić, co znajduje się po drugiej stronie pilnie strzeżonego, tajemniczego muru. Chłopak obiecuje swojej ukochanej (Sienna Miller), że przyniesie jej stamtąd kawałek gwiazdy, która spadła na ziemię. Pewnej nocy udaje mu się przechytrzyć strażnika i trafić do niezwykłej, pełnej magii krainy. Na miejscu poznaje prześliczną Yvaine (Claire Danes), którą ściga wiedźma Lamia (Michelle Pfeiffer). Niezwykła podróż pozwoli Tristanowi zrozumieć siłę miłości. Zrealizowany z rozmachem film fantasy w gwiazdorskiej obsadzie. Nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej Matthew Vaughn (Przekładaniec, Kick-Ass) zabiera widza w pełną niespodziewanych zwrotów akcji podróż do baśniowej krainy, w której wszystko jest możliwe. Obraz pokazuje jak ważne jest poznanie siebie i działanie zgodnie z własną naturą. W rolach głównych bohaterów bezbłędnie odnajdują się czterokrotna zdobywczyni Złotego Globu Claire Danes (serial Homeland), dwukrotny laureat Oscara Robert De Niro (Poradnik pozytywnego myślenia), wyróżniona Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale Michelle Pfeiffer (Niebezpieczne związki), Charlie Cox (serial Zakazane imperium) oraz Sienna Miller (Snajper). Porywający w warstwie wizualnej film jest adaptacją powieści Neila Gaimana o tym samym tytule. Produkcja zarobiła ponad 135 mln dolarów i zdobyła trzy nominacje do nagrody Saturna.

Więcej
Zobacz "Gwiezdny Pył" na HBOGO
DODAJ