Lista tytułów oznaczonych do usunięcia

Znaleziono: 53

Kochanie, Zmniejszyłem Dzieciaki

2017-08-23
film (1989)
6.30/10
Kochanie, Zmniejszyłem Dzieciaki
Kochanie, Zmniejszyłem Dzieciaki

Wynalazca Wayne Szalinski (Rick Moranis) ma głowę pełną pomysłów. Jednym z jego projektów jest maszyna do pomniejszania przedmiotów. Pewnego dnia przez przypadek jego syn i córka oraz dzieci sąsiadów zostają zmniejszeni do mikroskopijnych rozmiarów. Nastolatki lądują na trawniku obok domu. Szybko okazuje się, że nie jest to wcale tak bezpieczne miejsce, jak im się na początku wydawało. Z nowej perspektywy podwórko jawi im się jako niebezpieczna dżungla, w której muszą walczyć o przetrwanie. Kapitalna, pełna bezbłędnych gagów komedia rodem z końca lat osiemdziesiątych, która zdobyła serca widzów na całym świecie. Film został wyreżyserowany przez Joe Johnstona, nagrodzonego Oscarem autora efektów specjalnych w Poszukiwaczach zaginionej Arki. Rewelacyny Rick Moranis (Ghostbusters) bezbłędnie wciela się w rolę zaabsorbowanego swoją pracą wynalazcy. Obok niego występują m.in. Matt Frewer (Sens życia według Monty Pythona) oraz Marcia Strassman (serial M*A*S*H).

Więcej
Zobacz "Kochanie, Zmniejszyłem Dzieciaki" na HBOGO
DODAJ

Kochanie, Zwiększyłem Dzieciaka

2017-08-23
film (1992)
4.70/10
Kochanie, Zwiększyłem Dzieciaka
Kochanie, Zwiększyłem Dzieciaka

Trzy lata po przypadkowym zmniejszeniu syna i córki zwariowanemu wynalazcy Wayme’owi Szalinskiemu (Rick Moranis) i jego żonie Diane (Marcia Strassman) rodzi się kolejne dziecko – mały chłopiec o imieniu Adaś. Niezwykle kreatywny ojciec rodziny wpada na pomysł skonstruowania maszyny, która służyć ma do powiększania przedmiotów. Podczas jednego z eksperymentów jego synek zostaje przez przypadek naświetlony. Mały chłopiec zaczyna rosnąć w zastraszającym tempie. Pewnego dnia postanawia spakować brata i opiekunkę do kieszeni i ruszyć w poszukiwaniu przygód do Las Vegas.Druga część opowieści o pechowym wynalazcy i jego rodzinie. Zbieg okoliczności sprawia, że najmłodszy syn naukowca rośnie do rozmiarów King Konga i... lepiej nie stawać mu na drodze. Za reżyserię tej prześmiewczej komedii odpowiedzialny był nominowany do nagrody Emmy Randal Kleiser (Grease), a w główne role po raz kolejny brawurowo wcielają się m.in. Rick Moranis (Ghostbusters) oraz Marcia Strassman (serial M*A*S*H). Zdjęcia do filmu powstały w Las Vegas, Orlando i w Simi Valley w USA.

Więcej
Zobacz "Kochanie, Zwiększyłem Dzieciaka" na HBOGO
DODAJ

Zig & Sharko

2017-08-31
serial (2010)
6.90/10
Zig & Sharko
Zig & Sharko

Zig, an island-bound hyena, will do anything to get his paws on Marina the mermaid, but her devoted pal Sharko always comes to her rescue in time.

Więcej
Zobacz "Zig & Sharko" na Netflix.com
DODAJ

Rosita

2017-08-31
film (2015)
6.40/10
Rosita
Rosita

Dwudziestokilkuletni Johannes (Mikkel Boe Følsgaard) mieszka razem ze swoim owdowiałym ojcem Ulrikiem (Jens Albinus) w małym rybackim miasteczku na północy Danii. Każdy z nich wiedzie spokojne życie. Ulrik tęskni jednak za kobiecą miłością i czułością. Pewnego dnia postanawia sprowadzić do domu, podobnie jak zrobili to inni mężczyźni z okolicy, młodziutką, pochodzącą z Filipin dziewczynę (Mercedes Cabral). Johannes staje się tłumaczem ojca w rozmowach z Rositą. Chłopak i ona spędzają ze sobą coraz więcej czasu. Niespodziewanie rodzi się między nimi uczucie. Obraz w reżyserii nominowanej do canneńskiej Złotej Kamery Frederikke Aspöck (krótki metraż Happy Now, Labrador) mówi o niemożliwej miłości, braniu odpowiedzialności za swoje czyny i nieporozumieniach między ojcem a synem. Nie brakuje w nim ciekawie zarysowanych postaci, a całość okraszona jest ciepłym humorem. W role sympatycznych bohaterów wcielili się z powodzeniem: laureat berlińskiego Srebrnego Niedźwiedzia Mikkel Boe Følsgaard (Kochanek królowej, Kobieta w klatce), filipińska aktorka Mercedes Cabral (Pragnienie, Druga żona) oraz Jens Albinus (Idioci, Szef wszystkich szefów). Produkcja zdobyła nagrodę za najlepszą reżyserię na MFF w Moskwie i była nominowana w dwóch kategoriach do duńskich Robertów.

Więcej
Zobacz "Rosita" na HBOGO
DODAJ

Ruben, Ruben

2017-08-31
film (1983)
6.90/10
Ruben, Ruben
Ruben, Ruben

Gowan McGland (Tom Conti) jest pochodzącym ze Szkocji, niegdyś bardzo dobrze rokującym poetą, który cierpi na kryzys twórczy. Nie napisał nic od pięciu lat i ledwo wiąże koniec z końcem. Mężczyzna nadużywa też alkoholu, a swoją całą energię inwestuje w uwodzenie kobiet. Aby podreperować swoje finanse, przyjmuje posadę wykładowcy na uniwersytecie w Nowej Anglii. Na miejscu spotyka młodą, intrygującą Genevę (Kelly McGillis). Między obojgiem rodzi się niespodziewane uczycie, które pozwala Gowanowi wrócić na właściwą drogę. Sarkastyczny humor, barwne postacie i brawurowo zagrana główna rola to wizytówka wybornej komedii w reżyserii Roberta Ellisa Millera (Serce to samotny myśliwy, Dziewczyna z Pietrowki). Oparty na sztuce Hermana Shumlina (inspirowanej powieścią autorstwa Petera De Vries) obraz zachwyca lekkim i bezpretensjonalnym scenariuszem oraz błyskotliwymi dialogami. W postać leniwego poety wcielił się szkocki aktor Tom Conti (Wesołych świąt, pułkowniku Lawrence, Shirley Valentine), który za swoją rolę został wyróżniony nominacją do Oscara (drugą z nominacji Akademia przyznała autorowi scenariusza Juliusowi J. Epsteinowi - Casablanca) i Złotego Globu. Contiemu partnerują Kelly McGillis (Świadek, Top Gun), Roberts Blossom (Ucieczka z Alcatraz, Christine), Joel Fabiani (Ciotka Julia i skryba, Oczy węża) oraz Cynthia Harris (Trzech mężczyzn i dziecko, serial Szaleję za tobą).

Więcej
Zobacz "Ruben, Ruben" na HBOGO
DODAJ

Superego

2017-08-31
film (2014)
5.80/10
Superego
Superego

Nick Gutlicht (Georg Friedrich) zarabia na życie, kradnąc i sprzedając stare, unikatowe książki. Pewnego dnia, aby ukryć się przed gangsterami, zjawia się w położonej nad jeziorem willi. Wydaje mu się, że jest to opuszczone przez Boga i ludzi miejsce. Liczy, że będzie mógł tam spokojnie odpocząć. Szybko jednak odkrywa, że w domu mieszka leciwy, niegdyś odnoszący ogromne sukcesy psychoanalityk, Curt Ledig (André Wilms), który od lat boryka się z poczuciem winy. Zwariowana komedia o niecodziennej przyjaźni, radzeniu sobie z przeszłością i psychoanalizie. Za reżyserię obrazu odpowiedzialny był Benjamin Heisenberg (Śpioch, Biegacz – nominacja do Złotego Niedźwiedzia). Wyróżnikami filmu są absurdalny humor i barwne, skomplikowane psychologicznie postacie. W role protagonistów brawurowo wcielają się Georg Friedrich (Pianistka, Faust) i zdobywca Europejskiej Nagrody Filmowej André Wilms (Życie cyganerii, Człowiek z Hawru).

Więcej
Zobacz "Superego" na HBOGO
DODAJ

Ofiara

2017-08-31
film (2016)
5.30/10
Ofiara
Ofiara

Lekarka Tora Hamilton (Radha Mitchell) postanawia przenieść się wraz z mężem (Rupert Graves) na oddalone o blisko 200 km od Szkocji Szetlandy. Wkrótce po przybyciu na wyspę nowa rezydentka wykopuje w swoim ogródku zwłoki nieznanej kobiety. Na jej okaleczonym ciele widnieją tajemnicze symbole. Początkowo wszystko wskazuje na dawny rytualny mord. Wkrótce jednak wychodzi na jaw, że jest to świeża zbrodnia. Tora nie wie, co myśleć. Zaczyna węszyć i niespodziewanie staje się częścią niebezpiecznej intrygi. Przeznaczony dla widzów o mocnych nerwach, wciągający thriller na podstawie poczytnej powieści autorstwa Sharon Bolton. Ekranizacji książki podjął się brytyjski reżyser i scenarzysta Peter A. Dowling (Stag Night). W sprawnie zrealizowanym obrazie nie brakuje przyprawiających o dreszcze tajemnic i zagadek. Twórcy umiejętnie budują niepokojącą atmosferę i stopniują napięcie. W postać głównej bohaterki sugestywnie wcieliła się australijska aktorka Radha Mitchell (Marzyciel, Silent Hill). Partnerują jej Rupert Graves (V jak Vendetta, Sherlock), znany z serialu Downton Abbey David Robb, Ian McElhinney (Znak miłości, serial HBO Gra o tron) oraz Joanne Crawford (serial Dwa światy, serial Upadek).

Więcej
Zobacz "Ofiara" na HBOGO
DODAJ

To Tylko Chemia

2017-08-31
film (2015)
5.60/10
To Tylko Chemia
To Tylko Chemia

22-letnia Oli (Ana Fernández) marzy o wielkiej miłości. Pewnego dnia jej pragnienie się spełnia. Dziewczyna niespodziewanie wkracza do świata sławy, luksusu oraz wielkich pieniędzy. Wybrankiem jej serca jest niezwykle popularny aktor, Eric Soto (Rodrigo Guirao). Wydaje się, że dziewczyna znalazła swojego księcia z bajki. Szybko jednak okazuje się, że miłość i pożądanie nie są tym samym. Oli odkrywa w końcu, że prawdziwe uczucie czeka na nią tam, gdzie zupełnie by się tego nie spodziewała. Ciepła komedia romantyczna, która przypomina, że do prawdziwego uczucia potrzeba czegoś więcej niż tylko chemii między partnerami. Lekki obraz w reżyserii nominowanego do nagrody Goya Alfonso Albacete (zrealizowane we współpracy z Davidem Menkesem filmy Przetrwać, Między jawą a snem, Seks, kłamstwa i narkotyki) bawi do łez. Zachwyca ciekawie skonstruowaną intrygą, zwariowanym humorem oraz bezpretensjonalnymi dialogami. W główne role w filmie wcielają się m.in. Ana Fernández (Historias de Lavapiés), Alejo Sauras (Przerwane objęcia), Rodrigo Guirao (Ziemia buntowników), María Esteve (Po drugiej stronie łóżka) oraz laureat Goi José Coronado (Nie zazna spokoju, kto przeklęty). Zdjęcia powstały w malowniczej Barcelonie.

Więcej
Zobacz "To Tylko Chemia" na HBOGO
DODAJ

W Hongkongu Jest Już Jutro

2017-08-31
film (2015)
6.50/10
W Hongkongu Jest Już Jutro
W Hongkongu Jest Już Jutro

Ruby (Jamie Chung) jest projektantką, Amerykanką chińskiego pochodzenia, która po raz pierwszy odwiedza Hongkong. Spotyka tam swojego rodaka Josha (Bryan Greenberg), który od kilku lat mieszka w Chinach. Spędzają niezapomniany wieczór i rok później wpadają na siebie przypadkiem na promie płynącym z Hongkongu do Kowloon. Nie potrafią już dłużej ukrywać, że nie są sobie obojętni. Problem w tym, że oboje mają innych partnerów. Czy zdecydują się na odważny krok?Porównywana z głośną trylogią Richarda Linklatera, pełna uroku opowieść o spotkaniu dwojga ludzi, którzy wydają się dla siebie stworzeni. Jednak czy będą w stanie dokonać odważnych wyborów, aby być razem? Obraz wyreżyserowała debiutująca w tej roli Emily Ting, która jest także autorką scenariusza. W role nieznajomych, którzy odnajdują się w siedmiomilionowej metropolii, wcielili się przekonująco Bryan Greenberg (Serce nie sługa, Ślubne wojny) oraz Jamie Chung (Sucker Punch, Eden).

Więcej
Zobacz "W Hongkongu Jest Już Jutro" na HBOGO
DODAJ

Radio Usa

2017-08-31
film (1970)
5.50/10
Radio Usa
Radio Usa

Paul Newman w roli cynicznego prezentera, związanego ze skrajnie prawicową stacją radiową z Nowego Orleanu.Cynik i oportunista Rheinhardt (Paul Newman) zaczyna pracę prezentera w WUSA - związanej ze skrajnie prawicowymi ugrupowaniami stacji radiowej z Nowego Orleanu. Mężczyzna początkowo nie ma problemu z głoszeniem pełnych nienawiści, rasistowskich haseł, stopniowo jednak zaczyna rozumieć zagrożenia płynące z jego pracy. Tym bardziej że działalność Rheinhardta spotyka się ze zdecydowanym sprzeciwem bliskich mu osób.Na jakie ustępstwa zgodzi się pójść człowiek, by realizować karierę zawodową? Czy można dystansować się od mowy nienawiści, jednocześnie ją głosząc? Film Stuarta Rosenberga (Nieugięty Luke, Więzień Brubaker) to ważny głos w dyskusji nad oportunizmem i granicami, jakie stawiają sobie ludzie. Reżyser po raz kolejny zaprosił do współpracy swojego ulubionego aktora - Paula Newmana (Żądło, Kolor pieniędzy - Oscar). W produkcji wystąpili także znany z filmu Psychoza Anthony Perkins oraz żona Newmana, Joanne Woodward (Trzy oblicza Ewy - Oscar, Rachelo, Rachelo).

Więcej
Zobacz "Radio Usa" na HBOGO
DODAJ

Wieczny Klaun

2017-08-31
film (2015)
6.30/10
Wieczny Klaun
Wieczny Klaun

Casper (Casper Christensen) i Frank (Frank Hvam) od lat są najlepszymi przyjaciółmi, którzy nie boją się wyzwań - gdy Casper postanawia podbić Hollywood, Frank rusza jego śladem. Są przekonani, że szybko uda im się zawojować miasto i spełnić swój amerykański sen. Jednak czy Hollywood jest na nich gotowe? Kolejne spotkania (między innymi z Islą Fisher, Adamem Levine oraz gwiazdą serialu HBO Gra o tron Nikolajem Coster-Waldau) są dla nich okazją, by lepiej poznać Los Angeles i rządzące nim prawa.Przezabawny film Mikkela Nørgaarda (Zabójcy bażantów) to sequel obrazu Klovn: The Movie, który okazał się najpopularniejszą duńską komedią wszech czasów. Znani z uwielbianego w Danii serialu bohaterowie powracają, by po raz kolejny udowodnić, że przyjaźń może mieć wiele odcieni. W role głównych bohaterów wcielili się Casper Christensen (Szef wszystkich szefów) oraz Frank Hvam (Kocham kino). Towarzyszą im gwiazdy Hollywood: Isla Fisher (Wyznania zakupoholiczki), Adam Levine (Zacznijmy od nowa) oraz znany z występu w serialu HBO Gra o tron Nikolaj Coster-Waldau. Prowokacyjny i inteligentny film otrzymał między innymi nominację do nagrody publiczności na kopenhaskim Robert Festival.

Więcej
Zobacz "Wieczny Klaun" na HBOGO
DODAJ

Housos

2017-08-31
serial (2013)
7.20/10
Housos
Housos

Zwariowana komedia opowiadająca o szalonych przygodach grupy przyjaciół z osiedla socjalnego gdzieś w Australii. Przekręty i omijanie prawa to dla nich codzienność.

Więcej
Zobacz "Housos" na Netflix.com
DODAJ

Better Man

2017-08-31
serial (2013)
7.50/10
Better Man
Better Man

Próbując wyżywić biedną rodzinę, zdesperowany Wietnamczyk australijskiego pochodzenia zgadza się na przemyt heroiny z Kambodży przez Singapur.

Więcej
Zobacz "Better Man" na Netflix.com
DODAJ

Wilfred (Australia)

2017-08-31
serial (2010)
7.90/10
Wilfred (Australia)
Wilfred (Australia)

Cierpiący na głęboką depresję mężczyzna, jest przekonany, że pies jego sąsiadki, Wilfred, nie jest zwykłym psem, tylko mężczyzną w przebraniu czworonoga.

Więcej
Zobacz "Wilfred (Australia)" na Netflix.com
DODAJ

Znaki Dymne

2017-08-31
film (1998)
7.20/10
Znaki Dymne
Znaki Dymne

Rok 1976. Dziecko zostaje ocalone z pożaru, w którym giną jego rodzice. Thomas (Evan Adams) wyrasta na chudego i ekscentrycznego nastolatka. Chłopak jest Indianinem i mieszka w rezerwacie. Nie ma zbyt wielu znajomych. Ignorują go prawie wszyscy, łącznie z wysportowanym Victorem (Adam Beach), którego ojciec, niestroniący od alkoholu Arnold (Gary Farmer), uratował mu przed laty życie. Kiedy mężczyzna umiera, Thomas decyduje się zapłacić za podróż Victora do Phoenix, gdzie ostatnio rezydował jego ojciec. Nastolatki wybierają się razem w drogę. Na miejscu poznają przyjaciółkę zmarłego, Suzy Song (Irene Bedard), która dzieli się z nimi swoimi historiami. Znakomicie zrealizowana opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni, zderzeniu kultur oraz odkrywaniu rodzinnych tajemnic. Twórcom – z pochodzącym z plemienia Czejenów debiutującym filmowcem Chrisem Eyre’em (Skins, film TV Mocne uderzenie) na czele – udaje się zbudować intrygującą fabułę oraz wymykające się schematom postacie. W obrazie nie brakuje też szczerych emocji. W głównych rolach występują utalentowani aktorzy o indiańskich korzeniach: nominowany do Złotego Globu Adam Beach (Sztandar chwały, film TV Pochowaj me serce w Wounded Knee), nagrodzony za swoją kreację statuetką Independent Spirit Evan Adams (Krwawe święta), zdobywczyni nominacji do Złotego Globu Irene Bedard (Podróż do Nowej Ziemi, serial Na Zachód), Gary Farmer (Truposz, Ghost Dog: Droga samuraja) oraz Tantoo Cardinal (Tańczący z wilkami, Wichry namiętności). Produkcja została wyróżniona Trofeum Filmowców oraz Nagrodą Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance.

Więcej
Zobacz "Znaki Dymne" na HBOGO
DODAJ

Szukając Kelly

2017-08-31
film (2015)
6.70/10
Szukając Kelly
Szukając Kelly

Nastoletnia Kelly (Iliana Zabeth) zakochuje się po uszy w muzułmaninie o imieniu Ahmed (Mounir Margoum). Dziewczyna decyduje się opuścić rodzinę i żyć w zgodzie z naukami Koranu. Jej zrozpaczony, zafascynowany kulturą Dzikiego Zachodu ojciec (François Damiens) nie jest w stanie pogodzić się ze stratą dziecka. Postanawia za wszelką cenę odnaleźć Kelly. Jego jedynym sojusznikiem w wieloletnich poszukiwaniach jest syn Georges (Finnegan Oldfield).Intrygujący debiut reżyserski cenionego scenarzysty Thomasa Bidegaina (Prorok, Z krwi i kości), który otrzymał za ten film nominację do canneńskiej Złotej Kamery i nagrody Cezara. Obraz opowiada historię kochającego, zapatrzonego w amerykańskie wartości ojca, który inwestuje całą swoją życiową energię w poszukiwania zaginionej córki. Z czasem jego obsesja udziela się także dorastającemu synowi. Wyróżnikami tej nietuzinkowej produkcji są złożone, pełne niuansów postacie, wartka akcja oraz inteligentne dialogi. Dużym atutem są również zdjęcia. W głównych rolach brawurowo odnajdują się François Damiens (Heartbreaker. Licencja na uwodzenie, Rozumiemy się bez słów) i Finnegan Oldfield (Bang Gang, Front w Dolinie Wakhan). Obaj za stworzone przez siebie kreacje zostali wyróżnieni nominacjami do Cezara. Scenariusz filmu jest inspirowany prawdziwą historią.

Więcej
Zobacz "Szukając Kelly" na HBOGO
DODAJ

Wydział Zabójstw, Hollywood

2017-08-31
film (2003)
5.30/10
Wydział Zabójstw, Hollywood
Wydział Zabójstw, Hollywood

Two LAPD detectives who moonlight in other fields investigate the murder of an up-and-coming rap group.

Więcej
Zobacz "Wydział Zabójstw, Hollywood" na HBOGO
DODAJ

Trener

2017-08-31
film (2005)
7.30/10
Trener
Trener

Rok 1999. Do szkolnej drużyny koszykówki z Richmond trafia nowy trener Ken Carter (Samuel L. Jackson) i od razu zaczyna odnosić sukcesy. Mężczyzna ma niestandardowe metody wychowawcze. Szczególny nacisk kładzie na edukację. Interesuje go przede wszystkim przyszłość młodych sportowców. Jego zachowanie nie wszystkim się podoba. Carter napotyka opór ze strony szkoły, mediów, rodziców oraz.. samych podopiecznych. Mimo to nie przestaje wierzyć w swoje zasady i robi wszystko, by chłopcy z jego drużyny mogli skończyć szkołę i dostać się na studia.Film opowiada prawdziwą historię koszykarzy ze szkoły w Richmond i ich kontrowersyjnego trenera. Produkcja w realistyczny sposób pokazuje blaski i cienie życia młodych sportowców. Atutami obrazu są wciągająca fabuła, emocjonujące sceny gry w koszykówkę oraz świetne aktorstwo. Gwiazdą filmu jest zdobywca nominacji do Oscara, Samuel L. Jackson (Pulp Fiction, Nienawistna ósemka). Obok niego występują m.in. Rob Brown (Szukając siebie, Don Jon), Robert Ri'chard (Dom woskowych ciał, Czekoladowe miasto), Rick Gonzalez (Wojna światów, Puls) oraz Channing Tatum (Wciąż ją kocham, Magic Mike). Za kamerą stanął trzykrotny laureat Nagrody Emmy, Thomas Carter (serial Sprawiedliwi, W rytmie hip-hopu).

Więcej
Zobacz "Trener" na HBOGO
DODAJ

W Imieniu Narodu Włoskiego

2017-08-31
film (1977)
7.50/10
W Imieniu Narodu Włoskiego
W Imieniu Narodu Włoskiego

Rok 1867, Włochy w przeddzień zjednoczenia. Do Rzymu zbliżają się wojska Giuseppe Garibaldiego. Stolica Apostolska jest o włos od upadku. Don Colombo (Nino Manfredi), starzejący się sędzia papieski, decyduje się zrezygnować ze służby. Mężczyzna dowiaduje się o aresztowaniu swojego nieślubnego syna Cesarego Costy (Danilo Mattei), który jest rewolucjonistą. Zanim zrezygnuje z prominentnej posady, postanawia wykorzystać wszystkie swoje wpływy, aby uratować dziecko. Jest jednak pewien problem. Cesare nie chce opuścić swoich towarzyszy i jest gotowy dla sprawy poświęcić życie. Rozgrywający się w przededniu zjednoczenia Włoch, epicki dramat o ojcu i synu. Obraz został bardzo starannie zrealizowany. Twórcom udało się uchwycić koloryt i ducha epoki, a jednocześnie nadać całej historii uniwersalny wydźwięk. W główne role wcielili się z powodzeniem nieżyjący już włoski gwiazdor Nino Manfredi (Chleb i czekolada, Odrażający, brudni, źli) oraz Danilo Mattei (Zagubione dusze, Kanibale). Za kamerą stanął specjalizujący się w kinie historycznym Luigi Magni (Bądźcie dobrzy, jeśli potraficie, Drugi Poncjusz Piłat). Produkcję wyróżniono trzema statuetkami prestiżowego Davida (najlepszy film i scenariusz, najlepszy aktor - Nino Manfredi), a także nagrodami włoskiej krytyki (m.in. za scenografię i kostiumy).

Więcej
Zobacz "W Imieniu Narodu Włoskiego" na HBOGO
DODAJ

Migawka Z Przyszłości

2017-08-31
film (2014)
6.50/10
Migawka Z Przyszłości
Migawka Z Przyszłości

Finn (Matt O'Leary) mieszka wraz ze swoją dziewczyną Callie (Danielle Panabaker) i najlepszym kumplem Jasperem (George Finn) w kompleksie apartamentów. Pewnego dnia w opuszczonym domu młodzi ludzie znajdują tajemniczy aparat. Urządzenie robi zdjęcia zdarzeń, które nastąpią dokładnie 24 godziny później. Szybko uświadamiają sobie, że dzięki wynalazkowi mogą wpływać na bieg historii. Trójka przyjaciół zaczyna grać na wyścigach. Ich wysokie wygrane zaczynają jednak niepokoić bukmachera. Zgrabnie skonstruowany thriller sci-fi, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Obraz w reżyserii debiutanta Bradleya Kinga (krótki metraż Action Figures) jest intrygującą wariacją na temat podróży w czasie. To pełne emocji kino, które zachwyca dynamiczną, wymykającą się schematom fabułą oraz niespodziewanymi zwrotami akcji. Twórcom udało się wykreować wyrazistych bohaterów – w ich rolach świetnie odnajdują się Danielle Panabaker (Piątek 13-go, serial Flash), Matt O'Leary (Ręka Boga, Kto ją zabł?) i pochodzący z Gruzji George Finn (LOL, Tbilisi, I Love You). Mimo skromnego budżetu film zrobił wrażenie zarówno na krytykach, jak i publiczności. Otrzymał liczne nagrody na całym świecie, w tym m.in. na festiwalach w Londynie, Portsmouth, Fantaspoa, Austin czy Burbank.

Więcej
Zobacz "Migawka Z Przyszłości" na HBOGO
DODAJ

Wersja Browninga

2017-08-31
film (1994)
7.30/10
Wersja Browninga
Wersja Browninga

Andrew Crocker-Harris (Albert Finney) jest znienawidzonym przez uczniów nauczycielem greki i łaciny w prestiżowej szkole dla chłopców. Po dwudziestu latach pracy mężczyzna zostaje niespodziewanie zmuszony do odejścia. Z bólem uświadamia sobie, że nikt nie będzie za nim tęsknić. Jego prywatne życie też nie układa się najlepiej. Jego żona Laura (Greta Scacchi) zdradza go na prawo i lewo. Nagle Andrew musi zrewidować swoje podejście do rzeczywistości. Czuje, że coś mu umknęło. Ma jednak dość siły, żeby przyznać się do tego przed sobą.Wzruszający dramat psychologiczny w doborowej obsadzie. Obraz w reżyserii dwukrotnie nominowanego do Nagrody Akademii Mike’a Figgisa (Burzliwy poniedziałek, Zostawić Las Vegas) to oparta na scenariuszu wybitnego brytyjskiego dramaturga i scenarzysty Ronalda Harwooda (Garderobiany, Pianista), druga z kolei kinowa adaptacja tak samo zatytułowanej sztuki Terence’a Rattigana. Fabuła opowiada o starzejącym się nauczycielu, który musi zrewidować swoje życiowe wybory. W jego rolę po mistrzowsku wciela się pięciokrotnie nominowany do Oscara Albert Finney (Tom Jones, Pod wulkanem). Obok niego grają Greta Scacchi (W upale i kurzu, Gracz), Matthew Modine (Ptasiek, Full Metal Jacket), Julian Sands (Pokój z widokiem, Zostawić Las Vegas) oraz Michael Gambon (cykl Harry Potter, Jak zostać królem). Film był nominowany do Złotej Palmy i BAFTY. Operator Jean-François Robin (Nelly i pan Arnaud, Na ostrzu szpady) otrzymał nominację do głównej nagrody na festiwalu Camerimage.

Więcej
Zobacz "Wersja Browninga" na HBOGO
DODAJ

Areszt Domowy

2017-08-31
film (2014)
6.80/10
Areszt Domowy
Areszt Domowy

Kylie Bucknell (Morgana O’Reilly) zostaje skazana na karę aresztu domowego - musi ją odbyć w swoim rodzinnym domu, gdzie mieszka jej matka Miriam (Rima Te Wiata). Kobieta jest przekonana, że stary budynek opanowany jest przez złe duchy, czym doprowadza Kylie na skraj wytrzymałości. Niespodziewanie jednak zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Czy to możliwe, że Miriam ma rację i ich dom jest nawiedzony?Wyjątkowe połączenie kina grozy i komedii to pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku. Tym ciekawsza, że zdjęcia do filmu powstały w Auckland i jest on przykładem nieczęsto goszczącego na naszych ekranach niezależnego kina nowozelandzkiego. Obfitujący w niespodziewane zwroty akcji obraz jest debiutanckim dziełem reżysera i scenarzysty Gerarda Johnstone’a (serial The Jaquie Brown Diaries), który do współpracy zaprosił między innymi: Morganę O'Reilly (serial Sąsiedzi), Rimę Te Wiata (Transmisja na żywo), Glena-Paula Waru (Russian Snark) oraz Rossa Harpera (The Devil Dared Me To). Obraz został doceniony na kilku festiwalach kina grozy z Toronto After Dark na czele, gdzie zdobył trzy nagrody specjalne. Był ponadto nominowany w dziewięciu kategoriach do Nowozelandzkich Nagród Filmowych.

Więcej
Zobacz "Areszt Domowy" na HBOGO
DODAJ

Wolność Słowa

2017-08-31
film (2007)
7.50/10
Wolność Słowa
Wolność Słowa

Pochodząca z Kaliforni nauczycielka z misją (Hilary Swank) wpada na pomysł jak pomóc swoim uczniom, którzy są ofiarami rasowego i społecznego wykluczenia. Za namową nauczycielki licealiści biorą udział w niecodziennym eksperymencie - piszą pamiętnik, w którym dokumentują swoje codzienne, pełne przemocy i problemów życie. Dzięki temu zaczynają też podciągać się w nauce.Hilary Swank występuje w roli nauczycielki ze szkoły naznaczonej przez głębokie, rasowe podziały, która daje swoim uczniom coś, co nigdy wcześniej nie było im dane - możliwość wypowiedzenia się. Grana przez nią bohaterka to postać wzorowana na Erin Grunwell, która uczyła w liceum Wilson High w Long Beach. Kobieta pomogła swoim uczniów wyrwać się ze środowiska gangów tworzących dodatkowe podziały i zwrócić na siebie uwagę systemu edukacji, który zapomniał o trudnej młodzieży. Film jest oparty na książce pt. „The Freedom Writers Diary”, a w jego obsadzie znalazło się wielu debiutantów-naturszczyków, którzy przedstawili na ekranie doświadczenia zdobyte na ulicy. Grunwell daje nam wszystkim niezwykłą lekcję tolerancji i zaufania.

Więcej
Zobacz "Wolność Słowa" na HBOGO
DODAJ

Billy I Colette

2017-08-31
film (2004)
6.40/10
Billy I Colette
Billy I Colette

Colette (Vanessa Paradis), prostytutka, która pragnie spokoju w swoim życiu, zostaje poproszona przez swoją przyjaciółkę o zaopiekowanie się jej nastoletnim synem Billym (Vincent Rottiers). Wkrótce zostaje znalezione ciało maki Billy’ego. Colette czuje się odpowiedzialna za chłopca i bierze go pod swoje skrzydła. Młody człowiek jest pod wielkim wrażeniem kobiety i szybko się w niej zakochuje. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że matka chłopca została zamordowana przez gangsterów, którzy podążają teraz śladami Colette i Billy’ego.Nakręcony w dzielnicy czerwonych latarni w Amsterdamie film opowiadający o niecodziennych przyjaciołach, których łączy trudna życiowa sytuacja. W rolę zagubionej prostytutki Colette wciela się Vanessa Paradis (Heartbreaker. Licencja na uwodzenie), a małego Billy’ego gra Vincent Rottiers (Imigranci). W filmie wystąpił też między innymi Eduardo Noriega (Otwórz oczy). Reżyserem pełnego tajemnicy i zmysłowości obrazu jest Serge Frydman (Dziewczyna na moście).

Więcej
Zobacz "Billy I Colette" na HBOGO
DODAJ