Lista tytułów oznaczonych do usunięcia

Znaleziono: 85

Zaplątani

2017-12-14
film (2010)
7.80/10
Zaplątani
Zaplątani

Poszukiwany w całym królestwie młody awanturnik Flynn Rider trafia do tajemniczej wieży, która wydaje mu się idealną kryjówką. Nie spodziewa się jednak, że zamieszkuje ją piękna księżniczka Roszpunka, której długie na kilkadziesiąt metrów włosy mają magiczną moc. Flynn staje się jej więźniem. Dziewczyna wchodzi z nim w układ - żąda, aby przystojny złodziej wyprowadził ją z wieży i pokazał jej świat. Tak rozpoczyna się niezwykła przygoda, w której bohaterom będą towarzyszyć wierni przyjaciele Roszpunki - koń Maksimus i kameleon Pascal. Nawiązująca do najlepszych tradycji disneyowskiego kina, pełna akcji, humoru i piosenek animacja o zdumiewających przygodach pięknej księżniczki i czarującego złodziejaszka. Scenariusz filmu powstał na kanwie znanej baśni braci Grimmów pt. „Roszpunka”. Za reżyserię odpowiedzialni byli debiutant Nathan Greno oraz Byron Howard (Piorun). W polskiej wersji językowej głosów głównym bohaterom użyczyli Maciej Stuhr (Testosteron, 33 sceny z życia) i Julia Kamińska (serial BrzydUla). Obraz otrzymał dwie nominacje do Złotego Globu, w tym dla najlepszego filmu animowanego, a napisana przez Alana Menkena i Glenna Slatera piosenka “I See the Light" została wyróżniona nominacją do Oscara. Film otrzymał ponadto nominację do cenionej w branży animatorów nagrody Annie oraz liczne wyróżnienia amerykańskich krytyków. Warto dodać, że Zaplątani to jubileuszowa, pięćdziesiąta już pełnometrażowa produkcja wytwórni Disneya, kierowanej obecnie przez związanego przez lata ze słynnym studiem Pixar Johna Lassetera.

Więcej
Zobacz "Zaplątani" na HBOGO
DODAJ

The Vasectomist

2017-12-15
film (2013)
5.00/10
The Vasectomist
The Vasectomist

Dr Doug Stein, nazywany „królem wazektomii”, podróżuje po świecie, promując ten zabieg wbrew kulturowym i religijnym kontrowersjom.

Więcej
Zobacz "The Vasectomist" na Netflix.com
DODAJ

Swift and Shift Couriers

2017-12-15
serial (2011)
7.50/10
Swift and Shift Couriers
Swift and Shift Couriers

Spiskują przeciwko sobie, wynajmują striptizerki i kłócą się z centralą. Ci kurierzy od czasu do czasu potrafią nawet doręczyć przesyłkę.

Więcej
Zobacz "Swift and Shift Couriers" na Netflix.com
DODAJ

Blood, Sweat and Sequins

2017-12-15
film (2013)
5.00/10
Blood, Sweat and Sequins
Blood, Sweat and Sequins

Gdy australijska mistrzyni tańca na rurze kończy karierę, trzy pretendentki rozpoczynają walkę o tytuł, próbując przy tym przełamać stereotypy na temat tej formy sztuki.

Więcej
Zobacz "Blood, Sweat and Sequins" na Netflix.com
DODAJ

The Road to Freedom Peak

2017-12-15
film (2013)
5.00/10
The Road to Freedom Peak
The Road to Freedom Peak

Jonathan, do niedawna dziecko-żołnierz, próbuje zostawić za sobą przerażającą przeszłość, wybierając się w podróż na górę Kilimandżaro z filantropem Corrinem Varadym.

Więcej
Zobacz "The Road to Freedom Peak" na Netflix.com
DODAJ

Ghostbusters. Pogromcy duchów

2017-12-15
film (2016)
5.30/10
Ghostbusters. Pogromcy duchów
Ghostbusters. Pogromcy duchów

Erin Gilbert (Kristen Wiig) i Abby Bergman (Melissa McCarthy) to autorki książek o duchach. Są pełnymi pasji specjalistkami w dziedzinie zjawisk paranormalnych. Ich dorobek i praca nie są jednak doceniane przez środowisko naukowe. Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia na Manhattanie zaczynają panoszyć się duchy. Miasto szybko pogrąża się w chaosie. Abby i Erin bez chwili namysłu postanawiają wkroczyć do akcji. Nowa wersja jednego z największych przebojów komediowych lat osiemdziesiątych. W odróżnieniu od pierwowzoru, w filmie Paula Feiga (Gorący towar, Agentka) pierwsze skrzypce grają kobiety. Dzięki temu fabularnemu zabiegowi historia nabrała świeżości i nowej energii. Duża w tym zasługa odtwórczyń głównych ról, między którymi jest prawdziwa chemia: nominowanej do Złotego Globu Kristen Wiig (Druhny, Marsjanin), nominowanej do Oscara Melissy McCarthy (Druhny, Agentka), zdobywczyni nagrody Emmy Kate McKinnon (program Saturday Night Live, Asy bez kasy) i Leslie Jones (Wykolejona, Pierwsza piątka). Partneruje im gwiazdor kina akcji Chris Hemsworth (Wyścig, Thor: Mroczny świat). Produkcja tryska humorem i jest prawdziwą jazdą bez trzymanki. Zachwyca też pomysłową stroną wizualną.

Więcej
Zobacz "Ghostbusters. Pogromcy duchów" na HBOGO
DODAJ

Auta

2017-12-15
film (2006)
7.10/10
Auta
Auta

Zygzak McQueen to młody i bardzo ambitny samochód wyścigowy, któremu marzy się wielki sukces. W tym celu starannie przygotowuje się do startu w wyścigu o Mistrzostwo Złotego Tłoka w Kalifornii. Na skutek splotu pewnych okoliczności nieoczekiwanie trafia do maleńkiego miasteczka o nazwie Chłodnica Górska, leżącego nieopodal słynnej autostrady 66. Szybko zaprzyjaźnia się z jego ekscentrycznymi mieszkańcami, wśród których szczególną sympatią darzy: Sally – Porsche 2002, Wójta Hudsona – podstarzałe auto o tajemniczej przeszłości i Złomka – zardzewiałą ciężarówkę. Pobyt w miasteczku zaowocuje nie tylko nowymi przyjaźniami, ale przede wszystkim zmianą postawy wobec życia. Zygzak zrozumie, że są w życiu ważniejsze rzeczy niż trofea i sława.

Więcej
Zobacz "Auta" na HBOGO
DODAJ

Auta 2

2017-12-15
film (2011)
6.20/10
Auta 2
Auta 2

Legenda wyścigów Zygzak McQueen nadal mieszka w Chłodnicy Górskiej przy autostradzie 66 i przyjaźni się ze Złomkiem. Pewnego dnia niepokonany Zygzak otrzymuje kuszącą propozycję. Zostaje zaproszony do udziału w prestiżowych zawodach World Grand Prix, które mają wyłonić najszybsze auto świata. McQueen wyrusza w towarzystwie Złomka w pełną przygód podróż, podczas której zmierzy się z groźnymi rywalami, w tym z aroganckim Francesco Bernoullim. Jego kompan też nie będzie narzekał na nudę. Przypadek sprawi, że zostanie wzięty za szpiega… Auta 2 to sequel przebojowej produkcji z 2006 roku, wyprodukowanej w legendarnej wytwórni Pixar. Za reżyserię obrazu ponownie odpowiadał zdobywca Oscara John Lasseter (Dawno temu w trawie, cykl Toy Story), a wspomagał go w tym producent Mrówki Z i Ratatuja, Brad Lewis. Film wyróżnia się niesamowitą dynamiką – jest w nim dużo więcej akcji, wyścigów i kolizji niż w części pierwszej. Fabułę wzbogacono z kolei wątkiem szpiegowskim, dzięki czemu perypetie bohaterów wydają się jeszcze ciekawsze i bardziej pomysłowe. A wszystko to perfekcyjnie zrealizowane, dopieszczone w każdym detalu. Obraz odniósł komercyjny sukces, był też nominowany do Złotego Globu (najlepsza animacja) i, w siedmiu kategoriach, do nagród Annie. W polskiej wersji językowej swoich głosów bohaterom użyczyli m.in. Piotr Adamczyk, Witold Pyrkosz, Agnieszka Dygant i Piotr Fronczewski. Twórcą muzyki do filmu jest laureat Oscara Michael Giacchino (Ratatuj, Odlot).

Więcej
Zobacz "Auta 2" na HBOGO
DODAJ

Samoloty

2017-12-15
film (2013)
5.80/10
Samoloty
Samoloty

Dusty to mały samolot rolniczy o wielkich ambicjach – marzy, by wystartować w największych zawodach lotniczych na świecie - wyścigu dookoła świata. Na przeszkodzie stoi jednak jego lęk wysokości. Na szczęście Dusty ma przyjaciół, którzy w niego wierzą i są gotowi mu pomóc przezwyciężyć trudności. Pozytywna, pełna dobrego humoru opowieść o przyjaźni, spełnianiu marzeń i pokonywaniu własnych ograniczeń. Twórcą tego sympatycznego filmu, który powstał w wytwórni Disneya, jest dwukrotnie nominowany do Nagrody Emmy Klay Hall (serial Bobby kontra wapniaki, Dzwoneczek i Zaginiony Skarb). Fabuła Samolotów oparta jest na podobnym pomyśle jak wielki hit studia Pixar - Auta. Nic w tym dziwnego, skoro w zespole scenarzystów znalazł się odpowiedzialny za sukces tamtego filmu zdobywca Oscara John Lasseter (Toy Story, Dawno temu w trawie). W polskiej wersji językowej głosów bohaterom użyczyli m.in. Maciej Musiał, Weronika Rosati, Cezary Morawski i Olaf Lubaszenko.

Więcej
Zobacz "Samoloty" na HBOGO
DODAJ

Ja, Frankenstein

2017-12-18
film (2014)
5.10/10
Ja, Frankenstein
Ja, Frankenstein

Adam (Aaron Eckhart) jest potworem, który został przed laty stworzony przez doktora Frankensteina ponad dwieście lat temu. Od tego czasu żyje samotnie ukrywając swoją tożsamość przed światem. Jednak jako obdarzona ogromną siłą i wytrzymałością istota broni ludzi przed niebezpieczeństwem. Pewnego dnia, zupełnie wbrew swojej woli, zostaje uwikłany w trwającą od zawsze wojnę pomiędzy dwoma klanami nieśmiertelnych. Każdy z nich chciałby poznać sekret zmartwychwstania Adama, aby wykorzystać tę wiedzę do zdobycia kontroli nad armią żywych trupów. Widowiskowe kino przygodowe, które opowiada o odwiecznej walce z dobra ze złem. Obraz zachwyca w warstwie wizualnej. Uwagę przyciągają doskonale zrealizowane sceny walki oraz pościgów. Nominowanowanemu do BAFTY reżyserowi Stuartowi Beattie’emu (Zakładnik) udaje się stworzyć wyraziste postacie, w których role wcielają się wyśmienicie m.in.: Aaron Eckhart (Mroczny Rycerz), zdobywca Złotego Globu Bill Nighy (To właśnie miłość) oraz Miranda Otto (Władca Pierścieni: Powrót króla).

Więcej
Zobacz "Ja, Frankenstein" na HBOGO
DODAJ

Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

2017-12-19
film (2014)
7.80/10
Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz
Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz

Od pamiętnej bitwy o Nowy Jork minęły dwa lata. Steve Rogers (Chris Evans), który jako bohaterski Kapitan Ameryka bronił miasta, żyje teraz spokojnie w Waszyngtonie i próbuje odnaleźć się we współczesnym świecie. Mężczyzna nadal współpracuje z szefem agencji T.A.R.C.Z.A., Nickiem Furym (Samuel L. Jackson), i razem z agentką Natashą Romanoff (Scarlett Johansson) uczestniczy w niebezpiecznych misjach. Gdy Fury zostaje wplątany w złowrogą intrygę i pada ofiarą zamachu, Rogers i Natasha muszą stawić czoła tajemniczemu wrogowi - Zimowemu Żołnierzowi (Sebastian Stan). Kino akcji najwyższych lotów - pełne szpiegowskich intryg, wyrazistych bohaterów, wbijających w fotel scen walk i pomysłowych efektów specjalnych. Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz to sequel przebojowej produkcji Joego Johnstona z 2011 roku, opartej na komiksach kultowego wydawnictwa Marvel. W rolę tytułowego herosa ponownie wciela się Chris Evans, aktor znany również z takich obrazów jak Fantastyczna Czwórka czy Avengers. Towarzyszy mu plejada hollywoodzkich gwiazd, wśród nich między innymi: laureatka BAFTY Scarlett Johansson (Między słowami, Vicky Cristina Barcelona), nominowany do Oscara Samuel L. Jackson (Pulp Fiction, Django), dwukrotny zdobywca Czarnej Szpuli Anthony Mackie (The Hurt Locker. W pułapce wojny, Władcy umysłów) oraz ikona amerykańskiego kina Robert Redford (Żądło, Wszyscy ludzie prezydenta). Za reżyserię filmu odpowiadali bracia Anthony i Joe Russo (serial Bogaci bankruci, Ja, ty i on).

Więcej
Zobacz "Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz" na HBOGO
DODAJ

Wyznania nastolatki

2017-12-19
film (2015)
6.90/10
Wyznania nastolatki
Wyznania nastolatki

Szalone San Francisco w latach 70. Nastoletnia Minnie chaotycznie poszukuje siebie, nawiązując w tym samym czasie romans z chłopakiem swojej matki.

Więcej
Zobacz "Wyznania nastolatki" na Netflix.com
DODAJ

Samoloty 2

2017-12-22
film (2014)
6.00/10
Samoloty 2
Samoloty 2

Cieszący się ogromną popularnością samolot wyścigowy Dusty przechodzi trudne chwile, kiedy dowiaduje się, że jego silnik został poważnie uszkodzony. Możliwe, że już nigdy nie będzie mógł wziąć udziału w zawodach. Dusty nie traci jednak ducha i postanawia zasilić siły lotniczej straży pożarnej. Dołącza do drużyny, do której należą m.in.: pełna werwy Lidka Kapała, śmigłowiec transportowy Wicherek, były wojskowy transporter Paker oraz kilka pojazdów terenowych zwana Zadymiarzami. Ich zadaniem jest ochrona przed pożarami historycznego Turbockiego Parku Narodowego. Widowiskowo to zrealizowana druga część przygód nieustraszonego samolotu o imieniu Dusty. Film w reżyserii Robertsa Gannawaya (Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł) wciąga bez reszty i zachwyca bezbłędnie skonstruowaną fabułą z morałem. Swoich głosów bohaterom w polskiej wersji językowej udzieliły, takie gwiazdy jak m.in.: Wiktor Zborowski, Olaf Lubaszenko, Weronika Rosati oraz Maciej Musiał. Wyróżniona dwiema nominacjami do nagrody Annie produkcja zarobiła ponad 150 mln dolarów na całym świecie.

Więcej
Zobacz "Samoloty 2" na HBOGO
DODAJ

Suburra

2017-12-24
film (2015)
7.40/10
Suburra
Suburra

Miejscowy gangster, znany w przestępczym półświatku jako "Samuraj" (Claudio Amendola), chciałby zamienić mieszczące się niedaleko Rzymu spokojne miasteczko we włoskie Las Vegas. Ochrania go niestroniący od narkotyków i towarzystwa młodych prostytutek wpływowy polityk Malgradi (Pierfrancesco Favino), którego wspiera kardynał Berchet (Jean-Hugues Anglade). Wszyscy lokalni mafiosi postanawiają zaangażować się w projekt. Spokój jednak nie trwa długo. Konkurencyjny gang może zagrozić planom "Samuraja". Porywający bez reszty kryminał, który wciska widza w fotel. Mocny obraz Stefano Sollimy (Gliniarze to dranie, serial Gomorra) obnaża w brawurowy sposób mafijne powiązania między klerem, przestępcami a politykami we Włoszech. Produkcja opowiada o korupcji, zbrodni, żądzy władzy, zdradzie i zemście. W główne role wcielają się sugestywnie Pierfrancesco Favino (Opowieść kryminalna, Gliniarze to dranie), laureat Złotej Palmy Elio Germano (Mój brat jest jedynakiem, Nasze życie), Claudio Amendola (Ultra, Naoczny świadek) oraz Alessandro Borghi (Nie bądź złym, Il più grande sogno). Gęsty, mroczny klimat budują znakomite zdjęcia (nominacja do nagrody Davida di Donatello) i doskonała ścieżka dźwiękowa. Scenariusz filmu został oparty na tak samo zatytułowanej powieści autorstwa Carlo Boniniego i Giancarla De Cataldo. Produkcja otrzymała dwie nagrody włoskich krytyków oraz pięć nominacji do Davida di Donatello, w tym za efekty wizualne i najlepszą scenografię.

Więcej
Zobacz "Suburra" na HBOGO
DODAJ

Szybki zmierzch

2017-12-26
film (1967)
5.70/10
Szybki zmierzch
Szybki zmierzch

Rok 1946, południe Stanów Zjednoczonych. Należące do małżeństwa Warrenów (Michael Caine i Jane Fonda) przedsiębiorstwo naftowe robi wszystko, żeby wykupić za grosze małe farmy. Celem jest zdobycie za bezcen dostępu do wartych grube miliony terenów bogatych w ropę. Kilku właścicieli podejmuje heroiczną walkę z żądną zysku firmą. Robią wszystko, żeby utrzymać swoją ziemię i zachować status quo. Zrealizowana z epickim rozmachem adaptacja bestsellerowej powieści autorstwa Katyi i Berta Gildenów o tym samym tytule. Obraz w reżyserii trzykrotnie nominowanego do Oscara Ottona Premingera (Anatomia morderstwa, Kardynał) opisuje dramat ludzi wykorzystywanych przez bezduszne przedsiębiorstwo naftowe. Mówi również o uprzedzeniach rasowych. Twórcom udaje się oddać zarówno realia targanego konfliktami społecznymi południa USA, jak i emocje jego mieszkańców. Produkcja przykuwa uwagę rewelacyjną obsadą, w której znalazły się takie znakomitości jak Michael Caine (Hannah i jej siostry, Młodość), Jane Fonda (Klute, Chiński syndrom) czy Faye Dunaway (Bonnie i Clyde, Chinatown) w jednej ze swoich pierwszych znaczących ról. Za stworzoną przez siebie kreację artystka została wyróżniona nominacją do Złotego Globu.

Więcej
Zobacz "Szybki zmierzch" na HBOGO
DODAJ

Moll Flanders

2017-12-26
film (1996)
6.50/10
Moll Flanders
Moll Flanders

Czarnoskóry służący Hibble (Morgan Freeman) przyjeżdża do osiemnastowiecznej Anglii, by zabrać małą Florę w podróż do Ameryki. W powozie czyta jej pamiętnik matki, Moll Flanders (Robin Wright Penn), której dziewczynka nigdy nie poznała. Moll, córka straconej za kradzież złodziejki, wychowywała się w sierocińcu prowadzonym przez siostry zakonne. Miejsce to, jak nietrudno się domyślić, dalekie było od świętości. Napastowana przez księdza Moll, ucieka i znajduje pracę u zamożnej londyńskiej rodziny. Jej szczęście nie trwa długo – ze względu na niezwykłą urodę zostaje sprzedana do domu publicznego. Kiedy wydaje się, że już nic dobrego nie może się zdarzyć, poznaje artystę malarza, w którym się zakochuje...

Więcej
Zobacz "Moll Flanders" na HBOGO
DODAJ

Prognoza na życie

2017-12-27
film (2005)
6.60/10
Prognoza na życie
Prognoza na życie

Dave Spritz (Nicolas Cage) jest prezenterem pogody w chicagowskiej telewizji. Odnoszący sukcesy zawodowe mężczyzna nie najlepiej radzi sobie w prywatnym życiu. Rozwodzi się po latach z żoną Noreen (Hope Davis), a jego relacje z dziećmi, zwłaszcza z córką Shelly (Gemmenne de la Peña), są dalekie od ideału. Na domiar złego jego ojciec (Michael Caine) poważnie podupada na zdrowiu. Zmagający się z problemami Dave pewnego dnia otrzymuje propozycję pracy w Nowym Jorku… Inteligentny komediodramat o mężczyźnie w średnim wieku, który znalazł się na życiowym zakręcie. Twórcom udało się wykreować ciekawy i bardzo realistyczny portret rozpadającej się rodziny. Wyróżnikiem obrazu Gore’a Verbinskiego, znanego dzięki takim produkcjom jak Piraci z Karaibów czy The Ring, jest gwiazdorska obsada. W główne role wcielają się z wyczuciem laureat Oscara Nicolas Cage (Zostawić Las Vegas, Adaptacja), zdobywca dwóch Nagród Akademii Michael Caine (Hannah i jej siostry, Spokojny Amerykanin) oraz dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Hope Davis (Schmidt, Amerykański splendor).

Więcej
Zobacz "Prognoza na życie" na HBOGO
DODAJ

Wszystko za życie

2017-12-27
film (2007)
8.10/10
Wszystko za życie
Wszystko za życie

Pochodzący z zamożnej rodziny Christopher McCandless (Emile Hirsch) ma 22 lata i właśnie ukończył z wyróżnieniem studia. Wszyscy wróżą mu świetlaną przyszłość. On jednak nie chce korzystać z wygodnego życia, marzy o przygodach i bliskim kontakcie z naturą. Postanawia autostopem przejechać kontynent i przemierzyć samotnie dziką przestrzeń Alaski. W czasie swojej podróży poznaje ludzi, którzy mają wpływ na jego dalsze życie. On sam nabiera pewności, że nigdy nie będzie potrafił wrócić do cywilizacji. Christopher McCandless to postać autentyczna. Jego dramatyczne losy (opowiedziane w tak samo zatytułowanej książce przez Jona Krakauera) zafascynowały Seana Penna, utytułowanego aktora i reżysera (Rzeka tajemnic, Obywatel Milk), który postanowił zekranizować tę niezwykłą, pełną pasji historię. Penn szuka w swoim filmie odpowiedzi na pytanie, kim naprawdę był Christopher - bohaterskim łowcą przygód czy może naiwnym marzycielem, który wierzył w bliskość człowieka i natury. Wszystko za życie to obraz piękny i głęboki. Nie tylko wspaniale sfotografowany i zagrany, ale też w wyjątkowy sposób angażujący emocje widzów. W rolę młodego człowieka sugestywnie wcielił się Emile Hirsch (Ocalony), który rok później ponownie spotkał się z Pennem na planie Obywatela Milka. Obok niego wystąpili między innymi: nominowany za swoją kreację do Oscara weteran Hal Holbrook (Siła magnum, Lincoln), zdobywcy złotej statuetki Marcia Gay Harden (Pollock, Rzeka tajemnic) i William Hurt (Dzieci gorszego Boga, Historia przemocy) oraz dwukrotnie nominowana do Nagrody Akademii Catherine Keener (Być jak John Malkovich, Capote). Magnetyczna piosenka Eddiego Veddera „Guaranteed”, która promowała obraz, otrzymała Złoty Glob. Produkcja zdobyła liczne wyróżnienia, w tym m.in. nagrody na festiwalach filmowych w Rzymie, São Paulo i Palm Springs, a także nominację do francuskiego Cezara i włoskiego Davida. Obok Holbrooka nominację do Oscara dostał montażysta Jay Cassidy.

Więcej
Zobacz "Wszystko za życie" na HBOGO
DODAJ

Dziewczyna z ekstraklasy

2017-12-27
film (2010)
6.40/10
Dziewczyna z ekstraklasy
Dziewczyna z ekstraklasy

Kirk Kettner (Jay Baruchel) pracuje jako ochroniarz na lotnisku w Pittsburghu. Chłopak jest typowym przeciętniakiem, który słabo radzi sobie z kobietami. Jego życie zmienia się całkowicie, kiedy pewnego dnia poznaje piękną i przebojową organizatorkę imprez - Molly (Alice Eve). Para zakochuje się w sobie do szaleństwa. Aby jednak ich związek miał szansę przetrwać, Kirk musi nie tylko zapanować nad swoją chorobliwą nieśmiałością, ale i uporządkować swoje relacje z przyjaciółmi oraz rodziną. Pełna uroku opowieść o życiu chwilą, a co za tym idzie - korzystaniu z każdej pojawiającej się na naszej drodze okazji. Debiutancki obraz Jima Fielda Smitha (Jak po maśle, serial Odcinki) zaraża pozytywną energią i daje nadzieję na lepsze jutro. Uczy, że wygląd nie jest najważniejszy i że trzeba zawsze wierzyć w siebie. Jego mocne strony to lekki, bezpretensjonalny scenariusz oraz wiarygodnie zarysowane postacie. W głównych rolach świetnie spisują się Jay Baruchel (Za wszelką cenę, To już jest koniec) i pochodząca z Anglii Alice Eve (W ciemność. Star Trek, Zanim się rozstaniemy). Partnerują im T.J. Miller (serial HBO Dolina Krzemowa), Mike Vogel (Projekt: Monster) oraz Nate Torrence (Dziewczyna mojego kumpla).

Więcej
Zobacz "Dziewczyna z ekstraklasy" na HBOGO
DODAJ

Zabójczy wirus

2017-12-27
film (2009)
6.00/10
Zabójczy wirus
Zabójczy wirus

Światu zagraża niezwykle groźny wirus. Brian (Chris Pine), jego brat Danny (Lou Taylor Pucci), ukochana Bobby (Piper Perabo) oraz przyjaciółka Kate (Emily VanCamp) robią wszystko, żeby się nim nie zarazić. Cała czwórka jedzie na plażę, którą bracia znają z dzieciństwa. Podróż jest długa i uciążliwa. Młodzi ludzie muszą stawić czoła wielu moralnym dylematom i zmierzyć się ze swoimi demonami. Czy uda im się dotrzeć do celu? Sprawnie skonstruowany horror, który nie pozwala nawet na chwilę znużenia. Intrygująca fabuła, ciekawie skrojone postacie, mroczny klimat i umiejętnie stopniowane napięcie to wizytówka pełnego emocji obrazu w reżyserii Davida i Alexa Pastorów. Urodzeni w Barcelonie bracia znani są kinomanom z takich produkcji jak Klucz do wieczności (scenariusz) czy thriller To już ostatnie dni. W głównych rolach występują: Lou Taylor Pucci (Debiutanci, Luke), Chris Pine (Star Trek, A więc wojna), nominowana do Złotego Globu Piper Perabo (Wygrane marzenia, serial Kamuflaż), Emily VanCamp (serial Zemsta, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów) oraz Christopher Meloni (Człowiek ze stali, Śnieżny ptak). Produkcja zadowoli każdego miłośnika kina grozy.

Więcej
Zobacz "Zabójczy wirus" na HBOGO
DODAJ

Ucieczka na Górę Czarownic

2017-12-29
film (1975)
6.40/10
Ucieczka na Górę Czarownic
Ucieczka na Górę Czarownic

Bruno (Dwayne Johnson), taksówkarz z Las Vegas, trafia na parę przybyłych z kosmosu nastoletnich pasażerów, Sarę (AnnaSophia Robb) i Setha (Alexander Ludwig), którzy mają niezwykle ważną misję do spełnienia. Od nich bowiem zależą przyszłe losy świata. Śladem Sary i Setha podążają jednak agenci FBI, mafia i bezwzględny kosmiczny zabójca. Jeśli rodzeństwo nie dotrze na czas do znajdującej się na pustyni w Nevadzie Góry Czarownic, ziemia znajdzie się w prawdziwym niebezpieczeństwie. Niezwykła opowieść o ekscytujących przygodach nastoletnich wysłanników z kosmosu, którzy przybywają na ziemię, by ją ocalić. Film jest ekranizacją powieści science fiction Alexandra Keya, zatytułowanej „Escape to Witch Mountain”, a także remakiem popularnego obrazu Johna Hougha z 1975 roku Ucieczka na Górę Czarownic, który doczekał się już dwóch sequeli. Wszystkie te produkcje powstały w wytwórni Walta Disneya. Reżyserem Góry czarownic jest Andy Fickman (Ona to on, Plan gry). Muzykę skomponował Trevor Rabin (Armageddon, Skarb narodów, Flyboys – bohaterska eskadra), za zdjęcia odpowiedzialny był Greg Gardiner (Faceci w czerni 2, Elf, Dziedzic Maski). W jednej z głównych ról występuje aktor i wrestler Dwayne „Rock” Johnson, znany z takich produkcji, jak Król Skorpion, Witajcie w dżungli czy Dorwać Smarta. Mocną stroną filmu są widowiskowe efekty specjalne.

Więcej
Zobacz "Ucieczka na Górę Czarownic" na HBOGO
DODAJ

Doktor Strange

2017-12-29
film (2016)
7.50/10
Doktor Strange
Doktor Strange

Arogancki Stephen Strange (Benedict Cumberbatch) jest bardzo uzdolnionym i ambitnym neurochirurgiem. Jego życie wywraca się do góry nogami, gdy w wypadku samochodowym doznaje bardzo groźnej kontuzji ręki. Nerwy zostają poważnie uszkodzone, co uniemożliwia mu dalszą pracę w zawodzie. Zdesperowany, szuka pomocy u niejakiego Jonathana (Benjamin Bratt). Strange trafia w okolice Katmandu, gdzie poznaje mistrza Przedwiecznego (Tilda Swinton) i odkrywa w sobie niezwykłe moce. Widowiskowe kino, wyprodukowane przez słynne Marvel Studios. Okraszony humorem, porywający obraz jest ekranizacją popularnego komiksu o niezwyciężonym Doktorze Strange’u. W jego roli brawurowo odnajduje się uwielbiany przez widzów, nominowany do Oscara brytyjski aktor Benedict Cumberbatch (serial Sherlock, Gra tajemnic). W obsadzie tego pełnego zapierających dech w piersiach efektów specjalnych (nominacja do Oscara) filmu znalazły się również takie znakomitości jak Chiwetel Ejiofor (Zniewolony. 12 Years a Slave), Rachel McAdams (Spotlight), Mads Mikkelsen (Polowanie) czy Tilda Swinton (Musimy porozmawiać o Kevinie). Za reżyserię produkcji odpowiadał znany z Dnia, w którym zatrzymała się Ziemia Scott Derrickson.

Więcej
Zobacz "Doktor Strange" na HBOGO
DODAJ

Bette Midler nie schodzi z afisza

2017-12-30
film (2010)
6.80/10
Bette Midler nie schodzi z afisza
Bette Midler nie schodzi z afisza

Bette Midler jest jedną z największych gwiazd kina i estrady naszych czasów. Charyzmatyczna artystka potrafi zelektryzować publiczność jak mało kto. Jej porywający show, w którym śpiewa największe szlagiery i tryska dobrym humorem, przez kilka sezonów był prawdziwym hitem w Las Vegas. W specjalnie zrealizowanym na potrzeby telewizji występie diwa daje z siebie wszystko, a pomaga jej w tym znakomity zespół "The Showgirl Orchestra".

Więcej
Zobacz "Bette Midler nie schodzi z afisza" na HBOGO
DODAJ

Fanka

2017-12-30
film (2014)
6.40/10
Fanka
Fanka

Muriel (Sandrine Kiberlain) jest rozwiedzioną kosmetyczką, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci. Kobieta lubi fantazjować i często opowiada niestworzone historie. Jest też wielką fanką gwiazdora muzyki pop – Vincenta Lacroix (Laurent Lafitte). Pewnego wieczoru spełnia się jej największe marzenie. Artysta staje w drzwiach jej mieszkania. Muriel jest wniebowzięta. Szybko jednak okazuje się, że mężczyzna potrzebuje jej pomocy w pozbyciu się z bagażnika zwłok swojej żony. Czarna komedia z elementami kina noir, która opowiada pełną absurdów historię fanki i jej idola. Debiutująca za kamerą Jeanne Herry (krótki metraż Marcher), córka popularnej aktorki Miou-Miou i piosenkarza Juliena Clerca, umiejętnie bawi się konwencją i miesza style. Obraz wyróżnia się intrygującym scenariuszem, jest też znakomicie zagrany. W parę głównych bohaterów wcielają się z powodzeniem dwukrotna zdobywczyni Cezara Sandrine Kiberlain (Kobiety z 6. piętra, Dziewięć długich miesięcy) i Laurent Lafitte (Niewinne kłamstewka, Riwiera dla dwojga). Produkcja została wyróżniona dwiema nominacjami do Cezara, w tym za najlepszy debiut.

Więcej
Zobacz "Fanka" na HBOGO
DODAJ