Lista tytułów, które zostały usunięte

Znaleziono: 758

Czas próby

2017.12.15
film (2016)
6.80/10
Czas próby
Czas próby

Gdy gwałtowny sztorm wywraca dwa tankowce, ekipa straży przybrzeżnej rusza na ratunek załodze, narażając własne życie.

Więcej
Zobacz "Czas próby" na Netflix.com
DODAJ

In Your Eyes

2017.12.12
film (2014)
7.10/10
In Your Eyes
In Your Eyes

Dwoje nieznajomych z dwóch różnych krańców kraju nawiązuje ze sobą telepatyczny kontakt oraz więź, która przerodzi się w prawdziwą miłość.

Więcej
Zobacz "In Your Eyes" na Netflix.com
DODAJ

John Carter

2017.12.10
film (2012)
6.60/10
John Carter
John Carter

Inspirowany książką Edgara Rice’a Burroughsa „Księżniczka Marsa”, efektowny obraz w reżyserii Andrew Stantona, laureata Oscara za animację Gdzie jest Nemo? i WALL-E (Stanton jest również współautorem scenariusza). Atutami produkcji są porywająca przygodowa fabuła, świetnie zrealizowane sceny akcji i doborowa obsada. W tytułowego Johna Cartera wcielił się Taylor Kitsch (X-Men Geneza: Wolverine, Bractwo Bang Bang, Battleship: Bitwa o Ziemię), któremu partnerują takie znakomitości, jak nominowani do Oscarów Willem Dafoe (Pluton, Cień wampira, Antychryst), Samantha Morton (Słodki drań, Nasza Ameryka, Control) czy Thomas Haden Church (Bezdroża, Spider-Man 3, Łatwa dziewczyna).

Więcej
Zobacz "John Carter" na HBOGO
DODAJ

Bill Maher: Na żywo z DC

2017.12.10
film (2014)
7.10/10
Bill Maher: Na żywo z DC
Bill Maher: Na żywo z DC

Wybory do Kongresu, nierówność ekonomiczna, republikańska mentalność, sprawa Donalda Trumpa, papież i tatuaże - wszystkie te tematy porusza w swoim show Bill Maher, amerykański komik, komentator polityczny, aktor i pisarz w jednym. Ten niepoprawny politycznie, szargający wszelkie świętości satyryk nie boi się zadawać niewygodnych pytań i odważnie prezentuje swoje poglądy. Zarejestrowany na scenie waszyngtońskiego Warner Theatre program szybko pobił rekord popularności, stając się jedną z najchętniej oglądanych komediowych produkcji HBO. Przeznaczony nie tylko dla fanów Billa Mahera, stand-upowy show to porcja inteligentnej i niepoprawnej politycznie rozrywki, która bawi od pierwszej do ostatniej minuty.

Więcej
Zobacz "Bill Maher: Na żywo z DC" na HBOGO
DODAJ

Druga wojna secesyjna

2017.12.10
film (1997)
6.80/10
Druga wojna secesyjna
Druga wojna secesyjna

Stany Zjednoczone, niedaleka przyszłość. Państwo zmaga się z niekontrolowanym napływem imigrantów, a prezydentowi brakuje jasno określonej strategii działania. Gubernator Idaho odmawia przyjęcia na terytorium swojego stanu pakistańskich sierot i postanawia jasno sprzeciwić się dalszemu napływowi imigrantów (mimo, że jego kochanką jest nielegalnie przebywająca na terytorium USA Meksykanka). Prezydent skupia wokół siebie przeciwników takiej postawy. Wkrótce dochodzi do polaryzacji postaw Amerykanów, konflikt wydaje się być nieunikniony.

Więcej
Zobacz "Druga wojna secesyjna" na HBOGO
DODAJ

Aż poleje się krew

2017.12.10
film (2007)
8.10/10
Aż poleje się krew
Aż poleje się krew

Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis) jest człowiekiem, który nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swoje marzenia. W Nowym Meksyku odkrywa złoża ropy naftowej i krok po kroku, nie zważając na ofiary, jakie za sobą pociąga, buduje naftowe imperium. Wdaje się przy tym w konflikt z charyzmatycznym kaznodzieją (Paul Dano), któremu także zależy na pieniądzach i władzy. W pogoni za fortuną Daniel nie oszczędza nawet swoich najbliższych, przez co staje się znienawidzonym przez wszystkich potworem. Narastające w nim uczucia nienawiści, cierpienia, pustki i niespełnienia znajdują w końcu swój dramatyczny finał. Oparty na powieści amerykańskiego pisarza Uptona Sinclaira „Nafta” z 1927 roku, poruszający dramat o moralnym upadku człowieka, który za swój sukces płaci bardzo wysoką cenę. Dzieło twórcy Boogie Nights i Magnolii, Paula Thomasa Andersona, który otrzymał za nie dziesiątki prestiżowych wyróżnień, w tym Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie. Realizując Aż poleje się krew, reżyser inspirował się nie tylko książką Sinclaira, ale również klasycznymi filmami, takimi jak Obywatel Kane Orsona Wellesa czy Skarb Sierra Madre Johna Hustona. Odtwórcą głównej roli jest jeden z najciekawszych współczesnych brytyjskich aktorów, Daniel Day-Lewis (W imię ojca, Gangi Nowego Jorku), nagrodzony za tę kreację Oscarem, BAFTĄ i Złotym Globem. Amerykańska Akademia uhonorowała także nagrodą operatora Roberta Elswita (Good Night, and Good Luck), nominowała ponadto obraz w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsza scenografia oraz najlepszy dźwięk i montaż.

Więcej
Zobacz "Aż poleje się krew" na HBOGO
DODAJ

Niepamięć

2017.12.10
film (2015)
7.40/10
Niepamięć
Niepamięć

Blisko dziewięćdziesięcioletni Zev Guttman (Christopher Plummer) mieszka w domu spokojnej starości. Leciwy mężczyzna cierpi na postępującą demencję. Śmierć żony umknęła z jego pamięci, a o bolesnej młodości przypomina mu jedynie wytatuowany na ręce numer z obozu w Auschwitz. Pewnego dnia rutynę Zeva burzy informacja dotycząca jego byłego oprawcy. Nazistowski zbrodniarz przebywa podobno pod zmienionym nazwiskiem na terenie USA lub Kanady. Zev postanawia odszukać go i na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość. Intrygujący thriller o schorowanym staruszku, który pragnie zemścić się na nazistowskim zbrodniarzu, odpowiedzialnym za śmierć jego bliskich w Auschwitz. Wyposażony w list z precyzyjnymi instrukcjami oraz dużą sumę pieniędzy, mężczyzna decyduje się na prywatną vendettę. W jego rolę wciela się bezbłędnie laureat Oscara Christopher Plummer (Parnassus, Debiutanci). Partnerują mu zdobywca Nagrody Akademii Martin Landau (Ed Wood), Dean Norris (Polowanie na łowcę), Bruno Ganz (Lektor) oraz Jürgen Prochnow (Angielski pacjent). Pełen napięcia film w reżyserii cenionego twórcy Atoma Egoyana (Słodkie jutro, Podróż Felicji) jest inteligentnie przewrotny i pokazuje, jak trudno jest po latach dociec prawdy. Artysta w daleki od schematów sposób przedstawia też problemy związane z pamięcią i traumą Holokaustu. Wzbudzająca emocje produkcja została wyróżniona Nagrodą Jury Młodych na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, gdzie ubiegała się również o statuetkę Złotego Lwa.

Więcej
Zobacz "Niepamięć" na HBOGO
DODAJ

Wątpliwość

2017.12.10
film (2008)
7.50/10
Wątpliwość
Wątpliwość

Rok 1964, katolicka szkoła w Bronksie. Placówką zarządza wyjątkowo niesympatyczna i surowa siostra Aloysius (Meryl Streep), która uważa, że tylko dzięki dyscyplinie i żelaznym zasadom można wychować młodych ludzi na dobrych obywateli. Innego zdania jest dobroduszny ksiądz Brendan (Philip Seymour Hoffman), który z wychowankami stara się utrzymywać przyjacielskie stosunki. Pełna podejrzeń Aloysius bacznie przygląda się tolerancyjnemu księdzu i przy pierwszej sprzyjającej okazji oskarża go o rzekome kontakty seksualne z nowo przyjętym uczniem. Mimo braku jakichkolwiek dowodów zakonnica za wszelką cenę próbuje usunąć ojca Brendana ze szkoły. Niejednoznaczny, pełen napięcia dramat psychologiczny, którego siłą są wybitne role trzykrotnie nagrodzonej Oscarem Meryl Streep (Wybór Zofii, Żelazna dama) i zdobywcy Nagrody Akademii za niezapomnianą kreację w filmie Capote, Philipa Seymoura Hoffmana. Kroku dotrzymują im uznane artystki młodszej generacji – Amy Adams (Mistrz, American Hustle) oraz Viola Davis (Solaris, Służące). Kunszt aktorów doceniła Amerykańska Akademia Filmowa, nominując całą czwórkę do swoich nagród. Piątą nominację otrzymał autor scenariusza John Patrick Shanley (Joe i wulkan), który odpowiada również za reżyserię. Wątpliwość jest adaptacją jego własnej sztuki pod tym samym tytułem, za którą w 2005 roku został uhonorowany Nagrodą Pulitzera. Shanley ma także na swoim koncie nagrodzony Oscarem scenariusz do komedii romantycznej Wpływ księżyca.

Więcej
Zobacz "Wątpliwość" na HBOGO
DODAJ

Świadek oskarżenia, cz. 1

2017.12.10
film (2016)
7.10/10
Świadek oskarżenia, cz. 1
Świadek oskarżenia, cz. 1

Londyn, lata dwudzieste XX wieku. Ktoś zabija niezwykle szykowną i bogatą wdowę, Emily French (Kim Cattrall). Wszystkie ślady prowadzą do pełnego uroku Leonarda Vole’a (Billy Howle), któremu starzejąca się kobieta zapisała cały swój majątek. Mężczyznę obciążają zeznania wiernej służącej ofiary, Janet McIntyre (Monica Dolan). Szansą na wyjście cało z opresji jest jego ukochana – Romaine Heilger (Andrea Riseborough) – która ma pomysł, jak przechytrzyć prokuratora i zdyskredytować akt oskarżenia. Perfekcyjnie zrealizowany kryminał na podstawie opowiadania Agaty Christie pod tym samym tytułem. Przygotowana na potrzeby telewizji produkcja trzyma w napięciu i wciąga bez reszty. Nominowany do BAFTY reżyser Julian Jarrold (film TV Dziewczyna Hitchcocka, miniserial U boku oskarżonego) zadbał o nastrój oraz porywającą intrygę. Film zwraca też uwagę pierwszorzędnym aktorstwem. Ciekawe kreacje tworzą m.in.: nominowany do Złotego Globu Toby Jones (Dziewczyna Hitchcocka), dwukrotnie wyróżniona nominacją do BAFTY Andrea Riseborough (Birdman), laureatka Złotego Globu Kim Cattrall (serial Seks w wielkim mieście), David Haig (Boska Florence) oraz Billy Howle (Dunkierka).

Więcej
Zobacz "Świadek oskarżenia, cz. 1" na HBOGO
DODAJ

Księga dżungli

2017.12.08
film (2016)
7.50/10
Księga dżungli
Księga dżungli

Wychowany przez wilki Mowgli opuszcza dom i rusza stawić czoło przygodzie w towarzystwie czarnej pantery o imieniu Bagheera i sympatycznego niedźwiedzia zwanego Baloo.

Więcej
Zobacz "Księga dżungli" na Netflix.com
DODAJ

Paradise

2017.12.05
film (2013)
5.00/10
Paradise
Paradise

Para puszystych kochanków postanawia zmienić otoczenie i zamieszkać w mieście. Długoletni związek jest zagrożony, kiedy jedno z nich chce zrzucić parę kilogramów.

Więcej
Zobacz "Paradise" na Netflix.com
DODAJ

Niezwyciężony Secretariat

2017.12.04
film (2010)
7.20/10
Niezwyciężony Secretariat
Niezwyciężony Secretariat

Penny Chenery (Diane Lane) jest gospodynią domową, oddaną żoną i kochającą matką. Jej rodzina od lat zajmuje się hodowlą koni, jednak interesy idą coraz gorzej i Chenerym grozi bankructwo. Penny postanawia pomóc w prowadzeniu stajni i uczynić z Secretariata, młodego i niezwykle silnego konia, czempiona. Nikt nie wróży jej sukcesu, ale kobieta jest zdeterminowana. W osiągnięciu celu pomaga jej ekscentryczny trener Lucien Laurin (John Malkovich), który z powodu nietypowych metod treningu i trudnego charakteru nie cieszy się sympatią otoczenia. Pełni poświęcenia trener i właścicielka sprawiają, że Secretariat zaczyna odnosić zwycięstwa. Oparta na prawdziwych wydarzeniach, opowiedzianych w książce Williama Nacka „Secretariat: The Making of a Champion”, historia sławnego rumaka Secretariata - jednego z nielicznych koni wyścigowych, którym udało się zdobyć zaszczytną Potrójną Koronę. W przepięknej, inspirującej opowieści o ludziach, którzy doprowadzili do tego sukcesu, wystąpili nominowani do Oscara Diane Lane (Niewierna, Pod słońcem Toskanii, Hollywoodland) oraz John Malkovich (Na linii ognia, Być jak John Malkovich, Tajne przez poufne). Reżyserem filmu jest Randall Wallace (Człowiek w żelaznej masce, Byliśmy żołnierzami), który ma na koncie nominację do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za scenariusz do Braveheart – Waleczne Serce. Uznanie krytyków i nominację do nagrody Satelity zdobyły doskonałe zdjęcia autorstwa Deana Semlera (Tańczący z wilkami – Oscar, Apocalypto).

Więcej
Zobacz "Niezwyciężony Secretariat" na HBOGO
DODAJ

Ratatuj

2017.12.03
film (2007)
8.00/10
Ratatuj
Ratatuj

Remy, a provincial rat with a wonderful sense of smell, hates garbage and risks death to enter a human kitchen where he discovers real food and the cooking of five-star chef, Anton Gusteau, author of "Anyone Can Cook." On the day Remy learns his hero has died, he is evicted and ends up alone in Paris. By luck, he discovers Gasteau's restaurant, down to three stars and run by a frozen-food-hawking chef. As Remy enters, so does Linguini, a clumsy youth hired as a garbage boy. To save the soup that Linguini accidentally fouls, Remy throws in some ingredients; the soup is a success and Linguini's career as a chef is born. Can Remy find a way to maintain the fiction and use his gift?

Więcej
Zobacz "Ratatuj" na HBOGO
DODAJ

Matt Shepard Is a Friend of Mine

2017.12.03
film (2014)
7.50/10
Matt Shepard Is a Friend of Mine
Matt Shepard Is a Friend of Mine

Film dokumentalny przedstawiający życie Matthew Sheparda, którego szeroko nagłaśniane zabójstwo w 1998 roku silnie wstrząsnęło jego rodziną i przyjaciółmi.

Więcej
Zobacz "Matt Shepard Is a Friend of Mine" na Netflix.com
DODAJ

Muppety

2017.12.02
film (2011)
7.10/10
Muppety
Muppety

Walter, Gary (Jason Segel) oraz jego dziewczyna Mary (Amy Adams) spędzają wakacje w Los Angeles. Pewnego dnia ich spokój zostaje przerwany przez chciwego Texa Richmana (Chris Cooper). Trójka wpadają na trop uknutej przez niego mrocznej intrygi. Mężczyzna uważa, że pod ziemią, na której stoi teatr Muppetów znajduje się ropa. Planuje go zburzyć i czym prędzej zacząć odwierty. Aby powstrzymać Richmana, przyjaciele będą musieli namówić Kermita, Pannę Piggy, Misia Faziego oraz resztę grupy do powrotu na scenę. Czy uda im się zapobiec tragedii?

Więcej
Zobacz "Muppety" na HBOGO
DODAJ

Umrzeć Powtórnie

2017.12.01
film (1991)
7.00/10
Umrzeć Powtórnie
Umrzeć Powtórnie

Lata dziewięćdziesiąte XX wieku. Mike Church (Kenneth Branagh) jest jednym z najlepszych prywatnych detektywów w Los Angeles. Niestety, ostatnio jego biznes nie idzie najlepiej. Kiedy więc zwraca się do niego o pomoc przeor pobliskiego klasztoru, mężczyzna bez zastanowienia przyjmuje zlecenie. Zadaniem Churcha jest zbadanie tożsamości tajemniczej kobiety (Emma Thompson), która cierpi na amnezję. Szybko wychodzi na jaw, że jej historia może mieć związek ze sprawą kompozytora Romana Straussa, który w 1949 roku zamordował swoją żonę Margaret. Pełen emocji thriller psychologiczny, który wciąga bez reszty od pierwszej do ostatniej minuty. Porównywany z dziełami Alfreda Hitchcocka obraz opowiada o namiętności, zbrodni i reinkarnacji. Złowieszczy klimat, ciekawe postacie, zaskakująca intryga oraz doskonale skrojony scenariusz to główne wyróżniki produkcji w reżyserii czterokrotnie nominowanego do Oscara Kennetha Branagha (Henryk V, Mój tydzień z Marilyn), który wciela się również w podwójną rolę Mike’a/Romana. Obok niego występują takie gwiazdy, jak m.in: dwukrotna laureatka Nagrody Akademii Emma Thompson (Powrót do Howards End, Rozważna i romantyczna), nominowany do Złotego Globu Andy Garcia (Ojciec chrzestny III, Ocean’s 13) oraz zdobywca Oscara Robin Williams (Stowarzyszenie Umarłych Poetów, Buntownik z wyboru). Film był nominowany do Złotego Globu (najlepsza muzyka), BAFTY (drugoplanowa rola Dereka Jacobiego) i berlińskiego Złotego Niedźwiedzia.

Więcej
Zobacz "Umrzeć Powtórnie" na HBOGO
DODAJ

Dwóch Gniewnych Ludzi

2017.12.01
film (2003)
6.20/10
Dwóch Gniewnych Ludzi
Dwóch Gniewnych Ludzi

Sandler plays a businessman who is wrongly sentenced to an anger-management program, where he meets an aggressive instructor.

Więcej
Zobacz "Dwóch Gniewnych Ludzi" na HBOGO
DODAJ

Dzwoneczek I Sekret Magicznych Skrzydeł

2017.12.01
film (2012)
7.20/10
Dzwoneczek I Sekret Magicznych Skrzydeł
Dzwoneczek I Sekret Magicznych Skrzydeł

Ciepła, magiczna opowieść z wytwórni Walta Disneya to propozycja dla najmłodszych dzieci. Pełna łagodności i baśniowych przygód opowieść o ciekawskiej wróżce (postać znana z książki Jamesa Matthew Barriego „Piotruś Pan”) podbije też serca wrażliwych dorosłych. Wyreżyserowany przez Robertsa Gannawaya (serial animowany Cafe Myszka, Stich! Misja) i Peggy Holmes (Mała Syrenka: Dzieciństwo Ariel) obraz jestem czwartym z kolei filmem z cyklu opowiadającego o perypetiach Dzwoneczka. Produkcję wyróżniono dwiema nominacjami do najważniejszych w świecie animacji nagród Annie, w tym za skomponowaną przez Joela McNeely’ego (Piotruś Pan: Wielki powrót) nastrojową muzykę.

Więcej
Zobacz "Dzwoneczek I Sekret Magicznych Skrzydeł" na HBOGO
DODAJ

Lato Sangaile

2017.12.01
film (2015)
6.30/10
Lato Sangaile
Lato Sangaile

Sangaile (Julija Steponaityte) jest skrytą i niepewną siebie siedemnastolatką, która marzy o lataniu, ale z powodu lęku wysokości boi się wsiąść do samolotu. Jej życie zmienia się, gdy podczas wakacji poznaje barwną i przebojową Auste (Aiste Dirziute). Między dziewczynami szybko rodzi się uczucie. Nowa znajomość pozwoli Sangaile nabrać pewności siebie i przezwyciężyć własne ograniczenia.Pełna niedopowiedzeń i subtelności opowieść o dojrzewaniu, pierwszych młodzieńczych uczuciach i pokonywaniu własnych słabości. Nagrodzona na Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance reżyserka Alante Kavaite (Écoute le temps) stawia na symbole i impresyjną formę. Atutem obrazu są przepiękne, nastrojowe zdjęcia. W rolę tytułowej bohaterki wiarygodnie wcieliła się utalentowana Julija Steponaityte (Wizje Europy), która otrzymała za swój występ nagrodę na festiwalu filmowym w Sztokholmie. Partnerują jej Aiste Dirziute (Karaliu pamaina), Nele Savicenko (Szept grzechu) oraz Laurynas Jurgelis (Piekło nad Berlinem).

Więcej
Zobacz "Lato Sangaile" na HBOGO
DODAJ

Margot Jedzie Na Ślub

2017.12.01
film (2007)
6.10/10
Margot Jedzie Na Ślub
Margot Jedzie Na Ślub

Margot Zeller (Nicole Kidman) jest niezależną pisarką, która słynie z ciętego języka. Bystra i pewna siebie, postanawia niespodziewanie wybrać się na ślub siostry, która jest jej całkowitym przeciwieństwem. Pauline (Jennifer Jason Leigh), delikatna i nieśmiała dziewczyna, ma wyjść za mąż za bezrobotnego artystę Malcolma (Jack Black). Kiedy Margaret się o tym dowiaduje, postanawia zrobić wszystko, żeby nie dopuścić do ślubu. Wprowadza przy tym ogromny chaos nie tylko w życie siostry, ale i całej swojej rodziny. Inteligentna komedia w gwiazdorskiej obsadzie, wyreżyserowana przez nominowanego do Oscara Noaha Baumbacha (Walka żywiołów, Frances Ha), jednego z najbardziej błyskotliwych twórców współczesnego kina niezależnego. Tragikomiczna opowieść o skomplikowanej relacji między dwiema siostrami to przede wszystkim dużo sarkastycznego humoru, galeria świetnie naszkicowanych postaci, zabawne dialogi i garść przenikliwych obserwacji na temat rodziny. Wielkim atutem jest też rewelacyjna gra aktorska. W główne role wcielają się laureatka Złotego Globu Jennifer Jason Leigh (Pani Parker i krąg jej przyjaciół, Dolores) i nagrodzona Oscarem Nicole Kidman (Godziny, Między światami). Pierwsza z nich zdobyła za swój występ nominację do Nagrody Independent Spirit, druga - do Satelity.

Więcej
Zobacz "Margot Jedzie Na Ślub" na HBOGO
DODAJ

Nie Jestem Gotowa Na Święta

2017.12.01
film (2015)
6.30/10
Nie Jestem Gotowa Na Święta
Nie Jestem Gotowa Na Święta

Holly Nolan (Alicia Witt) jest odnoszącą sukcesy profesjonalistką, która całą swoją energię inwestuje w pracę. Dziewczyna nieustanne kłamie i dawno zapomniała, że kiedyś była ciepłą i rodzinną osobą. Tuż przed Bożym Narodzeniem jej dziewięcioletnia siostrzenica (Mia Bagley) prosi Świętego Mikołaja (Dan Lauria), aby sprawił, żeby Holly przestała kłamać. Życie kobiety niespodziewanie wywraca się do góry nogami...Pełne uroku kino z krzepiącym przesłaniem. Telewizyjny obraz w reżyserii Sama Irvina (Elvira’s Haunted Hills, Matki panny młodej) przypomina o tym, co w życiu jest naprawdę ważne. Jego wyróżniki to lekka, bezpretensjonalna fabuła, świąteczny nastrój oraz duża dawka ciepłego humoru. W rolach głównych występują Alicia Witt (Ostatnie wakacje, 88 minut), George Stults (serial Siódme niebo, Necrosis), Brigid Brannagh (serial Poślubione armii, Naoczny świadek), Maxwell Caulfield (Grease 2, Empire Records) oraz znany z serialu Cudowne lata Dan Lauria. Produkcja jest obowiązkową pozycją na święta dla wszystkich pędzących bez opamiętania za karierą osób.

Więcej
Zobacz "Nie Jestem Gotowa Na Święta" na HBOGO
DODAJ

Projekt Manhattan

2017.12.01
film (1989)
6.50/10
Projekt Manhattan
Projekt Manhattan

II wojna światowa. Na pustyni w Nowym Meksyku realizowany jest ściśle tajny program o nazwie „Projekt Manhattan”, którego celem jest skonstruowanie bomby atomowej. Jego inicjatorzy wierzą, że dzięki nowoczesnej broni uda im się zmienić losy wojny. Generał Leslie Groves (Paul Newman) odpowiada za zbudowanie dwóch bomb: „Fat Man" oraz „Little Boy". Nad pracami zespołu badawczego czuwa genialny naukowiec J. Robert Oppenheimer (Dwight Schultz). Doskonale opowiedziana, oparta na faktach historia „Projektu Manhattan" i powstania bomby atomowej to dzieło dwukrotnie nominowanego do Oscara Rolanda Joffé (Pola śmierci, Misja). Twórcom bezbłędnie udaje się oddać realia epoki i zbudować pełne niuansów, charyzmatyczne postacie ojców programu. W głównych rolach wyśmienite kreacje aktorskie stworzyli laureat Nagrody Akademii Paul Newman (Żądło, Kolor pieniędzy) oraz Dwight Schultz (Długa droga do domu, Drużyna A). Partnerują im m.in. Bonnie Bedelia (cykl Szklana pułapka), John Cusack (Przeboje i podboje), Natasha Richardson (Biała hrabina) i zdobywczyni dwóch oscarowych nominacji, Laura Dern (Dzika droga). Produkcja była nominowana do berlińskiego Złotego Niedźwiedzia.

Więcej
Zobacz "Projekt Manhattan" na HBOGO
DODAJ

Szklana Szczęka

2017.12.01
film (2014)
5.50/10
Szklana Szczęka
Szklana Szczęka

Bud Gordon (Corey Stoll) odnosił niegdyś ogromne sukcesy w boksie. Niestety, sportowiec przegrał swoją ostatnią walkę i od tamtej pory nie może wrócić do formy. Mieszka teraz ze swoją dziewczyną (Marin Ireland) w New Jersey i tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dostaje lukratywną propozycję od gangstera JJ (Billy Crudup). Bud będzie musiał zdecydować, co jest dla niego naprawdę ważne – pieniądze czy życie w zgodzie ze swoimi ideałami. Wciągająca opowieść o dojrzewaniu byłego sportowca, który musi pogodzić się z własnymi ograniczeniami. Za reżyserię i scenariusz obrazu odpowiedzialny był Noah Buschel (Uznany za zmarłego, Sparrows Dance). Film przykuwa uwagę sugestywnym klimatem noir oraz atrakcyjną obsadą. W głównych rolach świetnie odnajdują się: nominowany do Złotego Globu Corey Stoll (O północy w Paryżu, serial House of Cards), Katherine Waterston (Steve Jobs, Wada ukryta), Billy Crudup (U progu sławy, Spotlight), Yul Vazquez (American Gangster, Kapitan Phillips) oraz nominowana za swój występ do Nagrody Independent Spirit Marin Ireland (28 pokoi hotelowych, Dwoje do poprawki). Obraz był pokazywany na prestiżowym festiwalu Tribeca, gdzie ubiegał się o Nagrodę Jury.

Więcej
Zobacz "Szklana Szczęka" na HBOGO
DODAJ
Wszystko, Co Chcielibyście Wiedzieć O Seksie, Ale Baliście Się Zapytać
Wszystko, Co Chcielibyście Wiedzieć O Seksie, Ale Baliście Się Zapytać

Film składa się z siedmiu rozdziałów, w których przedstawiane są tematy uważane powszechnie za tabu. I tak np. w części pt. „Co to jest sodomia?" zakochany w owcy lekarz (Gene Wilder) porzuca żonę i próbuje na nowo ułożyć sobie życie. W „Dlaczego niektóre kobiety mają problemy z osiągnięciem orgazmu?" młode małżeństwo (Woody Allen i Louise Lasser) odkrywa, że jedynym sposobem na osiągnięcie spełnienia jest dla nich uprawianie seksu w miejscach publicznych. Natomiast w ostatnim epizodzie „Co się dzieje podczas ejakulacji?" pokazane są procesy zachodzące w ciele mężczyzny podczas stosunku seksualnego.Składająca się z siedmiu nowelek, prześmiewcza komedia czterokrotnego zdobywcy Oscara Woody’ego Allena (Annie Hall, O północy w Paryżu). Mistrz inteligentnego kina występuje w niej w roli reżysera, autora scenariusza oraz aktora. Obraz jest satyrycznym spojrzeniem na kwestie dotyczące intymności i seksu. Przy okazji Allen szydzi też z mediów i propagowanych przez nie wartości. Scenariusz produkcji oparty jest na książce doktora Davida Reubena pod tym samym tytułem. W produkcji grają m.in. John Carradine (Grona gniewu), Lou Jacobi (Narzeczona dla geniusza), Louise Lasser (Bananowy czubek), Gene Wilder (Młody Frankenstein), Burt Reynolds (Boogie Nights) oraz sam Allen. Obraz wywołał w USA sporo kontrowersji, a jego emisja była przez wiele lat zabroniona.

Więcej
Zobacz "Wszystko, Co Chcielibyście Wiedzieć O Seksie, Ale Baliście Się Zapytać" na HBOGO
DODAJ