Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Kobiety Mafii - nowe odcinki w Showmax Polska
Znaleziono: 6037

Merlin

serial (2012)
7.90/10
Merlin
Merlin

W nowej, familijnej odsłonie legendy o królu Arturze Merlin przybywa do zamku Camelot, gdzie pod okiem wuja doskonali swój magiczny warsztat.

Więcej
DODAJ

Olimpiada

film (2005)
5.80/10
Olimpiada
Olimpiada

Steve Barker (Johnny Knoxville) jest życiowym nieudacznikiem, który ledwo wiąże koniec z końcem. Zdesperowany, żeby spłacić długi i zadowolić chciwego wuja (Brian Cox), wpada na niedorzeczny pomysł. Z nadzieją, że uda mu się zdobyć złoty medal na Paraolimpiadzie, zaczyna udawać niepełnosprawnego. Kiedy fortel wychodzi na jaw, konkurenci zmuszają mężczyznę do podjęcia wyzwania, które pozwoli mu się zrehabilitować.Urocza komedia, która zachwyca bezpretensjonalnym humorem oraz lekkim scenariuszem. Mówi o radzeniu sobie z problemami i naprawianiu swoich błędów. W głównych rolach występują Johnny Knoxville (Jackass - świry w akcji), dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Katherine Heigl (serial Chirurdzy), Zen Gesner (Głupi i głupszy) oraz wyróżniony nominacją do BAFTY Brian Cox (Krucjata Bourne'a). Twórcą produkcji jest znany z obrazu Książę w Nowym Jorku Barry W. Blaustein. Zdjęcia do filmu powstały w Austin i San Marcos w USA.

Więcej
DODAJ

Billy Madison

film (1995)
6.40/10
Billy Madison
Billy Madison

27-letni, nierozgarnięty Billy ma odziedziczyć rodzinną fortunę. Tatuś nie chce jednak zostawić majątek gamoniowi. Billy musi się dokształcić i idzie do szkoły wraz z najmłodszymi. Czy dotrzyma im kroku?

Więcej
DODAJ

Farciarz Gilmore

film (1996)
7.00/10
Farciarz Gilmore
Farciarz Gilmore

Adam Sandler jako przeciętny hokeista, który musi zostać mistrzem golfa. Ma 90 dni, aby wygrać w golfa fortunę i uratować dom swojej babci przed licytacją.

Więcej
DODAJ

Imagine

film (2012)
7.40/10
Imagine
Imagine

Opowieść o opiekunie niewidomych, który w lizbońskim ośrodku uczy dzieci, jak poruszać się bez zmysłu wzroku.

Więcej
DODAJ

Wszyscy moi mężczyźni

film (2017)
5.70/10
Wszyscy moi mężczyźni
Wszyscy moi mężczyźni

Alice zaprasza pod swój dach Harry’ego, George’a i Teda. Trzech przybyszów wprowadza w życie bohaterki radosny chaos, ale czy właśnie tego Alice teraz najbardziej potrzebuje?

Więcej
DODAJ

Letnia szkoła

film (1987)
6.50/10
Letnia szkoła
Letnia szkoła

Freddy na okres wakacji zostaje nauczycielem. Dzięki swoim nietypowym metodom rozkręca letnią szkołę i pokazuje niepokornym uczniom, kto tu rządzi.

Więcej
DODAJ

Eva

film (2011)
6.70/10
Eva
Eva

W 2041 roku ludzie żyją w towarzystwie sztucznej inteligencji. Alex, utalentowany cybernetyk, stara się stworzyć robota dziecko. Wkrótce poznaje młodą Evę, która zachwyca go osobowością. Dziewczynka skrywa jednak tajemnicę.

Więcej
DODAJ

Napoleon Wybuchowiec

film (2004)
6.90/10
Napoleon Wybuchowiec
Napoleon Wybuchowiec

Napoleon nie ma lekko w szkole ze względu na nieszablonowy sposób bycia. Bohater nie chce jednak się zmieniać, aby zyskać akceptację rówieśników. We własnym nietypowym stylu realizuje postawione sobie cele.

Więcej
DODAJ

Cop Land

film (1997)
6.90/10
Cop Land
Cop Land

Freddy Heflin (świetny Sylvester Stallone) jest szeryfem w położonym niedaleko Nowego Jorku miasteczku Garrison. O miejscowości mówi się Cop Land. Zamieszkałe głównie przez policjantów miejsce wydaje się oazą spokoju i praworządności. Wszystko się zmienia, gdy jeden z funkcjonariuszy – młody Murray Babitch (Michael Rapaport) – wplątuje się w brutalną strzelaninę.… Pokaż więcej...Freddy Heflin (świetny Sylvester Stallone) jest szeryfem w położonym niedaleko Nowego Jorku miasteczku Garrison. O miejscowości mówi się Cop Land. Zamieszkałe głównie przez policjantów miejsce wydaje się oazą spokoju i praworządności. Wszystko się zmienia, gdy jeden z funkcjonariuszy – młody Murray Babitch (Michael Rapaport) – wplątuje się w brutalną strzelaninę. Podczas zajścia ginie dwóch czarnoskórych mężczyzn. Wypadek próbuje zatuszować wujek Babitcha, wpływowy policjant Ray Donlan (Harvey Keitel). Do Garrison przybywa detektyw Moe Tilden (Robert De Niro) z wydziału spraw wewnętrznych. Prowadzone przez niego śledztwo ujawnia od lat skrywane tajemnice, a Garrison okazuje się siedliskiem korupcji i ciemnych interesów.Trzymający w napięciu, wielowątkowy dramat kryminalny w doborowej obsadzie. Film opowiada o mrocznych tajemnicach drzemiących pod powierzchnią zamieszkałego przez policjantów, praworządnego z pozoru miasteczka. Oparta na solidnie zbudowanym scenariuszu fabuła sprawdza się zarówno jako realistyczny portret środowiska, jak i wiarygodne studium postaci. W Cop Landzie wystąpiła plejada hollywoodzkich gwiazd, wśród nich m.in.: nominowani do Oscara Sylvester Stallone (Rocky, Rambo) i Harvey Keitel (Bugsy, Fortepian), dwukrotnie wyróżniony tą nagrodą Robert De Niro (Taksówkarz, Wściekły byk), a także Ray Liotta (Chłopcy z ferajny, Tożsamość) i Peter Berg (serial Szpital Dobrej Nadziei, Zakładnik). Krytyków zachwyciła zwłaszcza złożona kreacja Sylvestra Stallonego, który zagrał wycofanego szeryfa Heflina. Otrzymał za tę rolę nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu filmowym w Sztokholmie. Twórcą pokazującego ciemną stronę amerykańskiej policji obrazu jest ceniony reżyser James Mangold (Przerwana lekcja muzyki, Spacer po linie).

Więcej
DODAJ
Wojna wietnamska: film Kena Burnsa i Lynn Novick
Wojna wietnamska: film Kena Burnsa i Lynn Novick

Ken Burns przedstawia epicką 10-częściową, 18-godzinną kronikę wojny wietnamskiej z udziałem tych, którzy ją przeżyli: żołnierzy, protestujących, polityków i ich rodzin.

Więcej
DODAJ

Hannah Gadsby: Nanette

film (2018)
7.90/10
Hannah Gadsby: Nanette
Hannah Gadsby: Nanette

Australijska gwiazda stand-upu, Hannah Gadsby, opowiada o swoich obserwacjach i osobistych doświadczeniach związanych z płcią, seksualnością i bólem dorastania.

Więcej
DODAJ

Czeka nas chaos

film (2018)
5.00/10
Czeka nas chaos
Czeka nas chaos

Życie mieszkańców północnych Włoch nigdy nie było łatwe. Za sprawą kryzysu migracyjnego oraz przybyszów z krajów pogrążonych konfliktami zbrojnymi i biedą skomplikowało się jeszcze bardziej. Twórcy filmu przedstawiają historie uciekiniera z Erytrei oraz syryjskiej rodziny – wszyscy ze wszystkich sił próbują odnaleźć się na nowym kontynencie i zrobią wiele, aby dostać… Pokaż więcej...Życie mieszkańców północnych Włoch nigdy nie było łatwe. Za sprawą kryzysu migracyjnego oraz przybyszów z krajów pogrążonych konfliktami zbrojnymi i biedą skomplikowało się jeszcze bardziej. Twórcy filmu przedstawiają historie uciekiniera z Erytrei oraz syryjskiej rodziny – wszyscy ze wszystkich sił próbują odnaleźć się na nowym kontynencie i zrobią wiele, aby dostać się na północ Europy. Ich sytuację świetnie obrazuje trudne zderzenie dwóch odmiennych światów – szukających raju nowych przybyszów oraz mieszkańców Starego Kontynentu, którzy mają poczucie, że ktoś próbuje zburzyć od zawsze znany im porządek.Dokument w reżyserii duetu twórców – Loreny Luciano oraz Filippo Piscopo (Coal Rush) – mówi o ostatnim kryzysie migracyjnym w Europie przez pryzmat przybyszów z Erytrei oraz Syrii, którzy marzą o lepszym jutrze na nowym kontynencie. Obraz w kapitalny sposób pokazuje wachlarz ludzkich emocji i chaos społeczny wywołany przez pojawienie się w krótkim czasie dużej liczby obcych. Dokument jest kolejną próbą opowiedzenia o najnowszej historii Europy przez pryzmat zwykłych ludzi.

Więcej
DODAJ

Rozgwiazda

film (2016)
6.70/10
Rozgwiazda
Rozgwiazda

Tom (Tom Riley) i Nicola (Joanne Froggatt) są kochającym się małżeństwem, które wiedzie spokojne i szczęśliwe życie. Para spodziewa się właśnie drugiego dziecka. Pewnej zimowej nocy dochodzi jednak do tragedii. Tom budzi się w bólach. Trafia do szpitala, gdzie okazuje się, że przechodzi sepsę. Mężczyzna zapada w śpiączkę na pięć miesięcy. Choroba zabiera mu wszystkie… Pokaż więcej...Tom (Tom Riley) i Nicola (Joanne Froggatt) są kochającym się małżeństwem, które wiedzie spokojne i szczęśliwe życie. Para spodziewa się właśnie drugiego dziecka. Pewnej zimowej nocy dochodzi jednak do tragedii. Tom budzi się w bólach. Trafia do szpitala, gdzie okazuje się, że przechodzi sepsę. Mężczyzna zapada w śpiączkę na pięć miesięcy. Choroba zabiera mu wszystkie kończyny oraz część twarzy. Po jego wybudzeniu cała rodzina zostaje wystawiona na ogromną próbę.Wstrząsający, oparty na faktach dramat o rodzinie, która musi odnaleźć się w obliczu tragedii. Brytyjski obraz w dobitny sposób pokazuje, że w życiu nie możemy być niczego pewni i że nic nie jest nam dane raz na zawsze. Jego twórcy – z reżyserem Billem Clarkiem (Cudowne święta Jonatana) na czele – szczerze mówią też o niebezpieczeństwach związanych z perfidną chorobą, jaką jest sepsa. Mimo trudnego tematu ostatecznym przesłaniem filmu są nadzieja i miłość. W role głównych bohaterów z powodzeniem wcielają się laureatka Złotego Globu Joanne Froggatt (serial Downton Abbey, Brud) oraz Tom Riley (W świecie Jane Austen, serial Demony da Vinci). Autorem perfekcyjnych zdjęć jest Clive Norman (The Mirror Boy).

Więcej
DODAJ

Sin City - Miasto grzechu

film (2005)
8.00/10
Sin City - Miasto grzechu
Sin City - Miasto grzechu

Trzy historie, których akcja rozgrywa się w Basin City - Mieście Grzechu - będącym siedliskiem prostytutek, przestępców i skorumpowanych obrońców prawa.

Więcej
DODAJ

Mr. TVCOW

serial (2015)
5.00/10
Mr. TVCOW
Mr. TVCOW

Rosyjski filmowiec Michael Tivikoff przedstawia swoje zwariowane animacje, stworzone z myślą o fanach gier.

Więcej
DODAJ

Pulp Fiction

film (1994)
8.90/10
Pulp Fiction
Pulp Fiction

Przemoc i odkupienie w opowieści o dwóch płatnych mordercach pracujących na zlecenie mafii, żonie gangstera, bokserze i parze okradającej ludzi w restauracji.

Więcej
DODAJ

Straszny film

film (2000)
6.20/10
Straszny film
Straszny film

Grupa przygłupich nastolatków musi uciekać przed seryjnym mordercą.

Więcej
DODAJ

Unsolved

serial (2018)
8.00/10
Unsolved
Unsolved

Serial przedstawiający fabularyzowaną wersję prawdziwych śledztw dotyczących morderstw legend rapu: Tupaca Shakura i Biggiego Smallsa.

Więcej
DODAJ

Oswobodzeni

film (2016)
6.50/10
Oswobodzeni
Oswobodzeni

Emma (Kate Micucci) jest samotną kobietą, która ma dość chodzenia na randki z niewłaściwymi mężczyznami. Mieszkająca z psem i kotem singielka postanawia przenieść się do San Francisco i tam rozpocząć nowe życie. Pewnego dnia mają miejsce niespodziewane zdarzenia. Jej pupile zamieniają się w mężczyzn doskonałych. Nieprawdopodobne wydarzenia pozwalają jej nabrać dystansu… Pokaż więcej...Emma (Kate Micucci) jest samotną kobietą, która ma dość chodzenia na randki z niewłaściwymi mężczyznami. Mieszkająca z psem i kotem singielka postanawia przenieść się do San Francisco i tam rozpocząć nowe życie. Pewnego dnia mają miejsce niespodziewane zdarzenia. Jej pupile zamieniają się w mężczyzn doskonałych. Nieprawdopodobne wydarzenia pozwalają jej nabrać dystansu do rzeczywistości i pokochać samą siebie.Kameralne amerykańskie kino niezależne o dojrzewaniu i akceptowaniu siebie, którego twórcą jest Finn Taylor (Pół sen, pół ryba). W postać pełnej kompleksów i lęków bohaterki, która desperacko szuka miłości, wciela się znana z serialu Teoria wielkiego podrywu, nominowana do nagrody Emmy Kate Micucci. Produkcja porywa świeżością i błyskotliwością. Jej atutem jest również inteligentny humor. W pozostałych rolach występują m.in. wyróżniony nominacją do Oscara Sean Astin (Władca pierścieni: Powrót króla), Steve Howey (Pożyczony narzeczony), Justin Chatwin (serial Shameless: Niepokorni). Produkcja otrzymała Nagrodę Publiczności na Mill Valley Film Festival.

Więcej
DODAJ

Oczy węża

film (1998)
6.00/10
Oczy węża
Oczy węża

Rick Santoro (Nicolas Cage), skorumpowany detektyw z wydziału zabójstw w Atlantic City, jest widzem prestiżowej walki bokserskiej, w której walczy jego wieloletni kolega Lincoln Tyler (Stan Shaw). Razem z nim zmagania pięściarzy ogląda sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych, którego chroni sztab agentów dowodzonych przez oficera Kevina Dunne’a (Gary Sinise), prywatnie – przyjaciela… Pokaż więcej...Rick Santoro (Nicolas Cage), skorumpowany detektyw z wydziału zabójstw w Atlantic City, jest widzem prestiżowej walki bokserskiej, w której walczy jego wieloletni kolega Lincoln Tyler (Stan Shaw). Razem z nim zmagania pięściarzy ogląda sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych, którego chroni sztab agentów dowodzonych przez oficera Kevina Dunne’a (Gary Sinise), prywatnie – przyjaciela detektywa. Gdy w czasie walki rozlegają się strzały i wpływowy polityk ginie, Rick postanawia dowiedzieć się, kto stoi za zabójstwem. Chce przede wszystkim chronić swojego przyjaciela, który w krytycznym momencie opuścił salę. Santoro i Dunne rozpoczynają własne śledztwo. Szybko okazuje się, że w sprawę mogą być zamieszane osoby z najwyższych kręgów władzy.Laureat Oscara Nicolas Cage (Zostawić Las Vegas) wciela się w główną rolę w tym pełnym napięcia thrillerze wybitnego twórcy Nietykalnych - Briana De Palmy. Grany przez Cage’a bohater musi stawić czoła wyzwaniu i swojej mrocznej przeszłości. Obraz odsłania zakamarki ludzkiej duszy i zapewnia dawkę silnych emocji. Dobrze prowadzona intryga oraz doskonała gra aktorska zapewniają widzom rozrywkę na najwyższym poziomie. W obsadzie pojawili się również laureat Złotego Globu Gary Sinise (Forrest Gump), John Heard (Raport Pelikana) oraz Carla Gugino (Mali agenci 2: Wyspa marzeń). s

Więcej
DODAJ
Klub Cuervos prezentuje: Ballada o Hugo Sánchezie
Klub Cuervos prezentuje: Ballada o Hugo Sánchezie

Hugo Sánchez, osobisty asystent Chavy Iglesiasa, otrzymuje zadanie poprowadzenia Klubu Cuervos do zwycięstwa w Nikaragui — jeśli tylko pozwoli mu mama.

Więcej
DODAJ

Legion samobójców

film (2016)
6.10/10
Legion samobójców
Legion samobójców

Amerykańska agencja rządowa o nazwie A.R.G.U.S decyduje się stworzyć drużynę o nazwie „Legion samobójców” składającą się z najgorszych przestępców. Jej szefową zostaje Amanda Waller (Viola Davis), a w jej skład wchodzą szalona Harley Quinn (Margot Robbie), Deadshot (Will Smith), Katana (Karen Fukuhara) oraz Rick Flagg (Joel Kinnaman). Zadaniem ekipy jest wykonywanie… Pokaż więcej...Amerykańska agencja rządowa o nazwie A.R.G.U.S decyduje się stworzyć drużynę o nazwie „Legion samobójców” składającą się z najgorszych przestępców. Jej szefową zostaje Amanda Waller (Viola Davis), a w jej skład wchodzą szalona Harley Quinn (Margot Robbie), Deadshot (Will Smith), Katana (Karen Fukuhara) oraz Rick Flagg (Joel Kinnaman). Zadaniem ekipy jest wykonywanie niebezpieczniejszych misji w zamian za zredukowanie wyroków.Wysokobudżetowe kino akcji w gwiazdorskiej obsadzie. W filmie występują: dwukrotnie nominowany do Oscara Will Smith (W pogoni za szczęściem), zdobywca Nagrody Akademii Jared Leto (Witaj w klubie), wyróżniona nominacją do Oscara Margot Robbie (Jestem najlepsza. Ja, Tonya), Joel Kinnaman (RoboCop) oraz laureatka Nagrody Akademii Viola Davis (Wątpliwość). Czarna komedia w reżyserii Davida Ayera (Szybcy i wściekli) działa na wyobraźnię widza. W obrazie uwagę zwraca zmieniającą się dynamika między postaciami, które w zamian za najmniejsze benefity są w stanie od niechcenia wcielić się w role superbohaterów. Produkcja otrzymała statuetką Oscara za „najlepszą charakteryzację i fryzury”. Przychód z niej wyniósł blisko 750 milionów dolarów na całym świecie.

Więcej
DODAJ

Zamek Gripsholm

film (2000)
6.10/10
Zamek Gripsholm
Zamek Gripsholm

Lata trzydzieste XX wieku. Kurt Tucholsky (Ulrich Noethen) jest żyjącym w Berlinie niemieckim publicystą, pisarzem oraz twórcą ironicznych tekstów. Pewnego dnia ten mężczyzna o żydowskich korzeniach zostaje zaproszony do zamku Gripsholm w Szwecji. Wybiera się tam z narzeczoną Lydią (Heike Makatsch) oraz dwójką przyjaciół – Karlchenem (Marcus Thomas) i Billie (Jasmin… Pokaż więcej...Lata trzydzieste XX wieku. Kurt Tucholsky (Ulrich Noethen) jest żyjącym w Berlinie niemieckim publicystą, pisarzem oraz twórcą ironicznych tekstów. Pewnego dnia ten mężczyzna o żydowskich korzeniach zostaje zaproszony do zamku Gripsholm w Szwecji. Wybiera się tam z narzeczoną Lydią (Heike Makatsch) oraz dwójką przyjaciół – Karlchenem (Marcus Thomas) i Billie (Jasmin Tabatabai). Cała czwórka spędza tam niezapomniane wakacje, podczas gdy w Niemczech zaczynają dokonywać się znaczące przemiany polityczno-społeczne.Popisowa ekranizacja autobiograficznej powieści Kurta Tucholsky'ego pt. „Zamek Gripsholm”. To filmowe dzieło zdobywcy nagrody na festiwalu w Locarno Xaviera Kollera (Podróż nadziei) pokazuje przełomowy moment w historii Niemiec i zmiany, jakie miały miejsce w społeczeństwie niemieckim w latach poprzedzających wybuch II wojny światowej. W obrazie występują Ulrich Noethen (Upadek), Heike Makatsch (To właśnie miłość), Jasmin Tabatabai (Bandytki), Marcus Thomas (Trafiona-zatopiona) oraz Rudolf Wessely (serial Mannowie - Powieść stulecia).

Więcej
DODAJ