Lista filmów

VOD w Polsce


Znaleziono: 4195

Osobliwa Miłość

film (1972)
5.00/10
Osobliwa Miłość
Osobliwa Miłość

Federico (Ugo Tognazzi) jest synem antyfaszysty, prześladowanego za swoje poglądy w latach trzydziestych. Mężczyzna chce zostawić za sobą trudne wspomnienia i decyduje się na ślub z córką (Jean Seberg) niezwykle bogatego i wpływowego człowieka (Fernando Rey). Niestety szybko okazuje się, że nie jest to życie, o jakim marzył. Zdesperowany, postanawia powrócić do rodzinnej wioski i swoich korzeni. Włoski pisarz, reżyser i scenarzysta Alberto Bevilacqua (Czarne święto, La Califfa) ekranizuje własną powieść pod tym samym tytułem. Film opowiada o dojrzewaniu, pogoni za szczęściem, nietrafionych życiowych wyborach i poszukiwaniu swego prawdziwego „ja”. W rolę zmagającego się ze swoimi uczuciami głównego bohatera wciela się wyróżniony nominacją do Złotego Globu Ugo Tognazzi (Klatka szaleńców, Wielkie żarcie). W obsadzie znaleźli się także Jean Seberg (Do utraty tchu), laureat Złotej Palmy Fernando Rey (Dyskretny urok burżuazji), Ewa Aulin (Zacznijcie rewolucję beze mnie) oraz Angelo Infant (Ojciec chrzestny). Przepiękną muzykę stworzył dwukrotny zdobywca Oscara Ennio Morricone (Nienawistna ósemka). Zdjęcia do wyróżnionego nagrodą Davida di Donatello filmu powstały w Rzymie i Parmie.

Więcej
Zobacz "Osobliwa Miłość" na HBOGO
DODAJ
Resident Evil: Ostatni Rozdział
Resident Evil: Ostatni Rozdział

Świat znowu znalazł się na krawędzi. Piękna i odważna Alice (Milla Jovovich) próbuje ocalić to, co pozostało po przejściu apokalipsy. Zmodyfikowana genetycznie twardzielka wraca do laboratorium The Hive w Raccoon City, gdzie powstał śmiercionośny wirus. Bezwzględny koncern Umbrella nie zamierza jednak osiąść na laurach. Planuje zniszczyć zdziesiątkowaną już ludzkość. Czy bohaterce uda się przeciwstawić groźnemu wrogowi?Ostatnia odsłona kultowej filmowej serii, inspirowanej jedną z najpopularniejszych w historii gier komputerowych pt. „Resident Evil”. Fenomen cyklu opiera się na wybuchowej mieszance kina akcji, science fiction, horroru oraz thrillera. W postać superbohaterki Alice wciela się od początku zjawiskowa, dwukrotnie nominowana do nagrody Saturna Milla Jovovich (Piąty element, Wyspa strachu). W obsadzie znaleźli się również Ali Larter (Oszukać przeznaczenie), Shawn Roberts (X-Men), Ruby Rose (xXx: Reaktywacja) oraz Eoin Macken (Las samobójców). Reżyserem obrazu, który zarobił ponad 312 mln dolarów, jest ponownie Paul W.S. Anderson. Zdjęcia powstały w wielu niezwykłych lokalizacjach – w tym w Waszyngtonie, Nowym Jorku, Toronto, Moskwie, Berlinie, Poczdamie, Kapsztadzie, Brisbane oraz na wyspie Magnetic Island.

Więcej
Zobacz "Resident Evil: Ostatni Rozdział" na HBOGO
DODAJ

Shrek Trzeci

film (2007)
6.10/10
Shrek Trzeci
Shrek Trzeci

Król nie tylko w końcu zaakceptował swojego zięcia, ale również oddał władzę w królestwie w ręce Shreka i Fiony. Szybko jednak okazuje się, że para nie najlepiej czuje się w swojej roli. Po wielu namowach ojciec dziewczyny godzi się na znalezienie zastępstwa. Odpowiednim kandydatem na króla okazuje się siostrzeniec królowej Lilian – książę Artur. Shrek wyrusza w długą podróż, aby przekonać go do objęcia władzy. Podczas jego nieobecności Książę z bajki przeprowadza niespodziewanie zamach stanu w królestwie. Fiona organizuje ruch oporu i czeka aż jej ukochany i jego przyjaciele powrócą z wyprawy. Kultowa historia niepokornego ogra i jego przyjaciół powraca w nowej, odświeżonej formule. Trzecia część Shreka zrealizowana została według najlepszych wzorców komediowych. Nie brakuje w niej absurdów i szalonej filmowej zabawy. Za reżyserię tego uroczego obrazu odpowiedzialni byli nominowany do Oscara Chris Miller (Kot w butach) oraz Raman Hui (Kung Fu Panda: Sekrety Potężnej Piątki). W polskiej wersji językowej swoich głosów postaciom użyczają ponownie: Wojciech Malajkat, Jerzy Stuhr, Zbigniew Zamachowski, Agnieszka Kunikowska oraz Zbigniew Suszyński. Produkcja otrzymała nominację do BAFTY i nagrody Annie.

Więcej
Zobacz "Shrek Trzeci" na HBOGO
DODAJ

Żywy Towar

film (2016)
6.60/10
Żywy Towar
Żywy Towar

Nadine (Dree Hemingway) i Lewis (Lakeith Stanfield) przeżywają dramat po stracie ich przedwcześnie narodzonego dziecka. Nie są w stanie się pozbierać, na czym bardzo cierpi ich związek. Aby go ratować, postanawiają wyjechać na pewien czas na małą wyspę, gdzie rodzina kobiety ma dom. Szybko okaże się, że nie jest to tak spokojne miejsce, jak się na początku wydawało. Miejscowy burmistrz Roy (Robert Wisdom) walczy z zajmującym się przemytem ludzi, chciwym Doughboyem (Leonard Earl Howze). Czarno-biały dramat o przeżywającej traumę parze, wzbogacony ciekawym wątkiem dotyczącym przemytu imigrantów. Obraz w reżyserii utalentowanego debiutanta Logana Sandlera (film krótkometrażowy: Tracks) mówi o poważnym problemie społecznym i w bardzo szczery sposób pokazuje życie codzienne na Bahamach. Uzmysławia też widzom, że miejsca uważane powszechnie za wakacyjne raje, w rzeczywistości wcale nimi nie są. Film charakteryzuje się impresyjnym stylem narracji i przemyślaną warstwą wizualną. Na szczególną uwagę zasługują wysmakowane, poetyckie zdjęcia. W role głównych bohaterów wcielają się Dree Hemingway (Gwiazdeczka), Lakeith Stanfield (serial Atlanta), Sam Dillon (Boyhood), Leonard Earl Howze (Jeździec znikąd) oraz Robert Wisdom (serial Skazany na śmierć). Produkcja została wyróżniona New Visions Award na MFF na Bahamach.

Więcej
Zobacz "Żywy Towar" na HBOGO
DODAJ

Inna wieczność

film (2016)
5.50/10
Inna wieczność
Inna wieczność

Zrozpaczona po śmierci ukochanego kobieta postanawia wyruszyć w spontaniczną podróż do swojej przyjaciółki w poszukiwaniu utraconego sensu życia.

Więcej
Zobacz "Inna wieczność" na Netflix.com
DODAJ

The Birth of Saké

film (2015)
7.20/10
The Birth of Saké
The Birth of Saké

This film offers a rare peek at the daily life of the artisans of Yoshida Brewery, where devotion and skill combine in the ancient art of saké making.

Więcej
Zobacz "The Birth of Saké" na Netflix.com
DODAJ

Buntownicy na krawędzi

film (2014)
8.20/10
Buntownicy na krawędzi
Buntownicy na krawędzi

The 50-year history of rock climbing in Yosemite Valley is chronicled in this documentary charting the birth and rise of a rebellious counterculture.

Więcej
Zobacz "Buntownicy na krawędzi" na Netflix.com
DODAJ

Shrek 2

film (2004)
7.20/10
Shrek 2
Shrek 2

Shrek po ślubie z Fioną staje przed nie lada wyzwaniem. Świeżo upieczony mąż musi poznać rodziców swojej żony. Młoda para wraca z podróży poślubnej i na zaproszenie króla i królowej Zasiedmiogórogrodu udaje się do ich zamku. Rodzice przeżywają szok na widok wybranka swojej córki. Co gorsza, wychodzi na jaw, że król miał inne plany matrymonialne w stosunku do Fiony. Druga odsłona porywającej animacji wytwórni DreamWorks. Opowieść o ogrze po raz kolejny w najlepszym stylu czerpie garściami z popkultury. Nie brakuje w niej gagów i niczym nieskrępowanej zabawy. Odpowiedzialni za reżyserię Andrew Adamson (Shrek, Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa), Kelly Asbury (Mustang z Dzikiej Doliny, Gnomeo i Julia) oraz Conrad Vernon (Potwory kontra Obcy, Madagaskar3) dbają o dobre tempo akcji, zapewniając widzom rozrywkę na najwyższym poziomie. Obraz zdobył szereg prestiżowych wyróżnień, w tym dwie nominacje do Oscara (najlepsza pełnometrażowa animacja, najlepsza piosenka) i siedem do nagrody Annie. W polskiej wersji swoich głosów bohaterom użyczyli: Wojciech Malajkat, Jerzy Stuhr, Zbigniew Zamachowski, Agnieszka Kunikowska oraz Zbigniew Suszyński. Shrek 2 uchodzi najbardziej dochodową animację wszech czasów. Na całym świecie zarobił ponad 900 mln dolarów.

Więcej
Zobacz "Shrek 2" na HBOGO
DODAJ

Hipopotam

film (2017)
6.40/10
Hipopotam
Hipopotam

Ted Wallace (Roger Allam) jest niepoprawnym krytykiem teatralnym, który nie stroni od alkoholu. Jego awanturnicze usposobienie przysparza mu całej masy kłopotów. Pewnego dnia szefowie Teda mają dość jego wyskoków. Mężczyzna traci pracę. Z pomocą przychodzi mu para znajomych (Matthew Modine i Fiona Shaw), którzy zapraszają go do swojej wiejskiej posiadłości Swafford Hall. Jego zadaniem jest zbadanie serii nagłych i trudnych do wytłumaczenia uzdrowień, które miały tam miejsce.Hipopotam to absurdalna brytyjska komedia, która zachwyca soczystym humorem i galerią świetnie nakreślonych, ekscentrycznych postaci. Scenariusz obrazu Johna Jencksa (Aspekty życia) został oparty na popularnej powieści Stephena Fry’a pod tym samym tytułem (nawiązującym z kolei do wiersza T.S. Eliota). W postać głównego bohatera z niewymuszonym wdziękiem wciela się doświadczony angielski aktor Roger Allam (Tamara i mężczyźni, serial Endeavour). Obok niego występują, m.in.: Matthew Modine (Full Metal Jacket), Fiona Shaw (Harry Potter i Zakon Feniksa), Tim McInnerny (Notting Hill) oraz Geraldine Somerville (Gosford Park). W produkcji nie brakuje intryg i zaskakujących zwrotów akcji. Jej atutem są też błyskotliwe dialogi. Zdjęcia powstały w malowniczym West Wycombe.

Więcej
Zobacz "Hipopotam" na HBOGO
DODAJ

Królowie Dogtown

film (2005)
7.10/10
Królowie Dogtown
Królowie Dogtown

Przyjaciele z sąsiedztwa stają się pionierami wyczynowego skateboardingu.

Więcej
Zobacz "Królowie Dogtown" na Amazon Prime Video
DODAJ
Tokarev. Zabójca z przeszłości
Tokarev. Zabójca z przeszłości

When his daughter is abducted, a respectable businessman with a violent past rounds up his old crew to help him find her -- by any means necessary.

Więcej
Zobacz "Tokarev. Zabójca z przeszłości" na Netflix.com
DODAJ

Tarzan 2: Początek Legendy

film (2005)
5.60/10
Tarzan 2: Początek Legendy
Tarzan 2: Początek Legendy

W młodości Tarzan był małym, niezdarnym chłopcem, który ze wszystkich starał się dostosować. Niestety pewnego dnia jego działania naraziły jego przybraną rodzinę na niebezpieczeństwo. Zrozpaczony Tarzan doszedł do wniosku, że wszystkim będzie lepiej bez niego. Postanowił wyruszyć w podróż w nieznane, podczas której poznał niezwykłego Zugora. Dzięki temu uświadomił sobie, że w byciu odmieńcem nie ma nic złego. Prequel ekscytującej historii o Królu Dżungli. Zrealizowana z rozmachem przez Briana Smitha (Mała Syrenka 2: Powrót do morza) animacja udowadnia młodym widzom, że najważniejsi w życiu człowieka są przyjaciele i rodzina. Uczy też samoakceptacji i wiary we własne możliwości. Produkcja otrzymała nominację do nagrody Annie.

Więcej
Zobacz "Tarzan 2: Początek Legendy" na HBOGO
DODAJ

Kierowca

film (2017)
6.60/10
Kierowca
Kierowca

Po nie do końca udanej próbie napadu kierowca ucieka z łupem. Nagle otrzymuje szokujące instrukcje od nieznanej osoby — i będzie musiał pokazać, na co naprawdę go stać.

Więcej
Zobacz "Kierowca" na Netflix.com
DODAJ

Jedni z nas

film (2017)
7.50/10
Jedni z nas
Jedni z nas

Zmagająca się z traumą i molestowaniem trójka chasydów postanawia opuścić skrajnie ortodoksyjną wspólnotę. Muszą liczyć się z ostracyzmem, strachem i zagrożeniem.

Więcej
Zobacz "Jedni z nas" na Netflix.com
DODAJ

1922

film (2017)
6.60/10
1922
1922

Rolnik przyznaje się do zabójstwa żony, jednak ta śmierć stanowi raptem początek makabrycznej historii. Film na podstawie opowiadania Stephena Kinga.

Więcej
Zobacz "1922" na Netflix.com
DODAJ

Verónica

film (2017)
5.80/10
Verónica
Verónica

A reclusive psychologist agrees to treat a patient -- whose therapist is missing -- at her remote cabin, where the women test each other's boundaries.

Więcej
Zobacz "Verónica" na Netflix.com
DODAJ

Skok Na Hatton Garden

film (2017)
6.50/10
Skok Na Hatton Garden
Skok Na Hatton Garden

Czwórka starzejących się kryminalistów z londyńskiego East Endu liczy, że uda im się wykonać ostatni skok. Przywódcą grupy jest 76-letni Brian Reader (Larry Lamb), który marzy o dokonaniu spektakularnej kradzieży. Mężczyźni postanawiają wykraść dobra znajdujące się w skrytkach depozytowych firmy Hatton Garden Safe Deposit. Oparty na faktach kryminał w reżyserii Ronniego Thompsona (Tower Block, I Am Soldier). W kwietniu 2015 roku dokonano kradzieży, którą brytyjskie media okrzyknęły skokiem stulecia. Wartość skradzionych dóbr oszacowano na 200 mln funtów. Policji udało się jednak w końcu dopaść sprawców i postawić ich przed sądem. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że prawie wszyscy uczestnicy napadu byli w wieku emerytalnym. W tym stylowo zrealizowanym filmie sensacyjnym w głównych rolach występują doświadczeni angielscy aktorzy: Matthew Goode (Gra tajemnic), Phil Daniels (Kwadrofonia), Mark Harris (Wszystko dla Lary), Larry Lamb (serial EastEnders) oraz dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Joely Richardson (serial Bez skazy). Obraz wyróżnia się lekkim scenariuszem i nie brakuje w nim humoru.

Więcej
Zobacz "Skok Na Hatton Garden" na HBOGO
DODAJ

Wampir Na Kozetce

film (2014)
6.40/10
Wampir Na Kozetce
Wampir Na Kozetce

Wiedeń, lata trzydzieste XX wieku. W gabinecie Zygmunta Freuda (Karl Fischer) pojawia się nowy, tajemniczy klient, hrabia von Közsnöm (Tobias Moretti). Mężczyzna utracił radość życia i nie jest już w stanie znieść swojego trwającego wieki małżeństwa. Twierdzi też, że jego próżna żona (Jeanette Hain) nieustannie narzeka na brak swego odbicia w lustrze. Doktor nie zdaje sobie sprawy, że pacjent i jego małżonka są wampirami. Przedstawia hrabiego malarzowi Viktorowi (Dominic Oley), który zajmuje się tworzeniem sugestywnych portretów. Podczas spotkania wampir zwraca nadmierną uwagę na prześliczną partnerkę artysty (Cornelia Ivancan). Szalona komedia z dreszczykiem o spotkaniu słynnego psychiatry Zygmunta Freuda z wampirami. W tym lekkim i żartobliwym filmie udane kreacje aktorskie tworzą m.in. Tobias Moretti (serial Komisarz Rex, Mroczna dolina), Jeanette Hain (Niewygodna prawda, serial Młoda Wiktoria), Cornelia Ivancan (Piąta władza, Złota dama), Dominic Oley (Próba techniczna) oraz Karl Fischer (Pieśń o miłości i śmierci, Klimt). Obraz w reżyserii Davida Rühma (Die Flucht, Der Umweg) porywa dobrze oddanym klimatem lat trzydziestych, wyborną grą aktorską oraz absurdalnym humorem. Zdjęcia powstały w Wiedniu, Salzburgu oraz w rejonie Dolnej Austrii.

Więcej
Zobacz "Wampir Na Kozetce" na HBOGO
DODAJ

Tarzan

film (1999)
7.20/10
Tarzan
Tarzan

Tarzan jest synem pary rozbitków, których statek tonie u wybrzeży Afryki. Małżeństwo pada ofiarą wygłodniałego lamparta. Osamotniony chłopiec trafia pod opiekę gorylicy, która sama niedawno straciła dziecko. Tarzan wyrasta na mężczyznę obdarzonego zwierzęcymi instynktami oraz niezwykłą siłą fizyczną. Jego spokój zostaje przerwany przez pojawienie się ekspedycji z Anglii pod wodzą ekscentrycznego profesora Portera i jego córki Jane. Tarzan bardzo szybko zakochuje się w dziewczynie. Co z tego wyniknie?Disneyowska adaptacja przygodowej powieści pt. Tarzan wśród małp autorstwa Edgara Rice’a Burroughsa. Niezwykła opowieść o osieroconym w dzieciństwie chłopaku, który szuka akceptacji i swego miejsca w świecie. Produkcja tryska świeżym humorem i jest przepięknie zrealizowana. Jej reżyserami byli laureat Oscara Chris Buck (Kraina lodu) oraz Kevin Lima (102 Dalmatyńczyki). Przewodnia piosenka do filmu pt. "You'll Be In My Heart" w wykonaniu Phila Collinsa została wyróżniona Nagrodą Akademii oraz Złotym Globem.

Więcej
Zobacz "Tarzan" na HBOGO
DODAJ

Wielkie wesele

film (2013)
5.60/10
Wielkie wesele
Wielkie wesele

Dawno rozwiedziona para udaje wielką miłość, aby sprawić przyjemność specjalnemu gościowi na weselu ich adoptowanego syna — jego biologicznej matce.

Więcej
Zobacz "Wielkie wesele" na Netflix.com
DODAJ

Szczęśliwy powrót

film (2008)
7.00/10
Szczęśliwy powrót
Szczęśliwy powrót

Troje żołnierzy rannych w Iraku wraca do USA i zdaje sobie sprawę, że ich misja w odległym kraju nie pozostała bez wpływu na życie na „domowym froncie”.

Więcej
Zobacz "Szczęśliwy powrót" na Netflix.com
DODAJ

Avengers

film (2012)
8.10/10
Avengers
Avengers

Elita superbohaterów z Iron Manem, Hulkiem i Kapitanem Ameryką na czele wspólnie walczy, by ocalić świat od pewnej zagłady.

Więcej
Zobacz "Avengers" na Netflix.com
DODAJ

Życie To Rewelacja

film (2009)
5.00/10
Życie To Rewelacja
Życie To Rewelacja

Dokument jest zapisem intymnych rozmów z osobami po przeszczepie. Z ludźmi, którzy ani na chwilę nie przestają myśleć o swoich wybawcach. Wielu z nich uznaje dzień przeszczepu za najważniejszy w życiu. Bohaterowie nie potrafią mówić o swoich przeżyciach bez emocji. Nie są w stanie ubrać w słowa tego, co czują i jak bardzo są wdzięczni losowi. W filmie pojawiają się również pełne bólu i tęsknoty głosy rodzin dawców. Zrozpaczonych żon, mężów, matek i ojców opowiadających o konsekwencjach podjęcia najtrudniejszej decyzji w życiu. Pociechą jest dla nich jednak świadomość, że jakaś część bliskiego żyje w ciele innego człowieka. Jedno życie dobiegło końca, by inne mogło toczyć się dalej. Każdy przeszczep to z jednej strony tragedia i rozpacz. Z drugiej – ogromna radość i nadzieja. Bohaterowie filmu Tadeusza Króla to ludzie wielkiego serca, dla których mimo wielu trudów i przeciwności życie jest największą wartością.

Więcej
Zobacz "Życie To Rewelacja" na HBOGO
DODAJ

Życie Według Sama

film (2013)
8.10/10
Życie Według Sama
Życie Według Sama

Życie według Sama przedstawia niezwykły świat Sama Bernsa i jego rodziców – dwójki lekarzy, którzy nie poddali się w wysiłkach i stale poszukiwali najnowszych metod terapii i leków, które mogłyby pomóc ich synowi. Sam cierpiał na progerię – nieuleczalny i niezwykle rzadki zespół genetycznego przyspieszonego starzenia. Film jest zapisem trzech lat z życia rodziny, ich starań i pracy, które zaowocowały przeprowadzeniem pierwszych badań klinicznych oraz odkryciem genu odpowiedzialnego za mutację. To umożliwiło z kolei zdobycie wsparcia dla badań, mogących pomóc grupie 250 osób żyjących na całym świecie, cierpiących na progerię. Dokument ten został wyreżyserowany przez parę, Seana i Andreę Fine, zdobywców Oscara za dokument Inocente. Film dokumentalny Życie według Sama jest zapisem zaciekłej walki całej rodziny o leczenie chłopca, który dzięki sile charakteru i swoim bliskim mógł w pełni cieszyć się życiem. W filmie widzowie poznają Sama wykazującego się godną podziwu odwagą i dużą dojrzałością jak na swój wiek. „Nie wystąpiłem w filmie, aby wzbudzać współczucie” – przyznaje Sam w jednej z pierwszych scen. „Wystąpiłem przed kamerą, aby powiedzieć Wam, że nie musicie mi współczuć. Chcę, abyście lepiej mnie poznali. To moje życie, którego częścią jest progeria. Nie najważniejszą, ale jego częścią”. Sam był wzorowym uczniem, jednym z najlepszych na muzyce, miał wielu przyjaciół i kochał sport. „Kiedy ktoś z czymś się rodzi, najważniejsze jest to, co z tym robi - stwierdziła jego matka.

Więcej
Zobacz "Życie Według Sama" na HBOGO
DODAJ