Obejrzane
Kolekcja użytkownika

Zagubiona Autostrada

film (1997)
7.60/10
Zagubiona Autostrada
Zagubiona Autostrada

Muzyk jazzowy odnajduje pod drzwiami rezydencji kasetę wideo, zawierającą niepokojące nagranie. Kolejne wydarzenia są jeszcze bardziej zagadkowe. Wkrótce bohater dociera na granicę szaleństwa i… staje się kimś zupełnie innym.

Więcej
Zobacz "Zagubiona Autostrada" na Showmax.com
DODAJ
Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną
Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną

Filmowy prequel kultowego Miasteczka Twin Peaks. Dowiedz się, co tak naprawdę doprowadziło do śmierci Laury Palmer, kto przyczynił się do morderstwa i co kryją lasy wokół miasteczka.

Więcej
Zobacz "Miasteczko Twin Peaks. Ogniu krocz za mną" na Showmax.com
DODAJ

Wpół do śmierci

film (2002)
4.60/10
Wpół do śmierci
Wpół do śmierci

Zakonspirowany agent FBI staje do walki z bandytą, który przetrzymuje zakładników.

Więcej
Zobacz "Wpół do śmierci" na Amazon Prime Video
DODAJ

Legion

film (2010)
5.20/10
Legion
Legion

Bóg postanawia zniszczyć ludzką rasę. Archanioł Michał odkrywa, że młoda, ciężarna kobieta nosi w sobie mesjasza, który może ocalić świat.

Więcej
Zobacz "Legion" na Amazon Prime Video
DODAJ

Legenda

film (1985)
6.50/10
Legenda
Legenda

Pan Ciemności planuje przejęcie władzy nad światem dzięki rogom dwóch jednorożców.

Więcej
Zobacz "Legenda" na Amazon Prime Video
DODAJ

Szeregowiec Ryan

film (1998)
8.60/10
Szeregowiec Ryan
Szeregowiec Ryan

Rok 1944, inwazja wojsk alianckich na Normandię. Kapitan John Miller (Tom Hanks) otrzymuje rozkaz specjalny przedostania się za linię wroga i odnalezienia spadochroniarza – szeregowca Jamesa Francisa Ryana (Matt Damon). Mężczyzna jest ostatnim żyjącym z czterech braci i dowództwo pragnie ocalić chociaż jednego z nich. Niezwykle trudnej akcji podejmuje się grupa ośmiu śmiałków,… Pokaż więcej...Rok 1944, inwazja wojsk alianckich na Normandię. Kapitan John Miller (Tom Hanks) otrzymuje rozkaz specjalny przedostania się za linię wroga i odnalezienia spadochroniarza – szeregowca Jamesa Francisa Ryana (Matt Damon). Mężczyzna jest ostatnim żyjącym z czterech braci i dowództwo pragnie ocalić chociaż jednego z nich. Niezwykle trudnej akcji podejmuje się grupa ośmiu śmiałków, którzy bez namysłu rusza w nieznane.Wybitny film wojenny w reżyserii trzykrotnego laureata Oscara Stevena Spielberga (Czwarta władza). Obraz mówi o II wojnie światowej z bardzo osobistej perspektywy. Ośmiu żołnierzy wykonuje rozkaz i naraża swoje życie, by odszukać jednego człowieka. Po pewnym czasie zaczynają oni wątpić w słuszność wyprawy. W swoich rolach przekonująco odnajdują się: wyróżniony dwoma Nagrodami Akademii Tom Hanks (Cast Away - poza światem), Edward Burns (Człowiek na krawędzi), nominowany do Złotego Globu Tom Sizemore (Helikopter w ogniu) oraz zdobywca Oscara Matt Damon (Marsjanin). Uwagę w tej produkcji przykuwają także wyróżnione Nagrodą Akademii zdjęcia Janusza Kamińskiego (Motyl i skafander). Film otrzymał łącznie pięć statuetek Oscara.

Więcej
Zobacz "Szeregowiec Ryan" na HBOGO
DODAJ

Przeklęta wyspa

film (1992)
4.70/10
Przeklęta wyspa
Przeklęta wyspa

Reporter judith wilkes leaves her husband and two sons in sydney and goes to malaysia to cover the story of the vietnamese boat people. She becomes romantically involved with kanan, and strikes up a friendship with lady minou hobday, who keeps a regular vigil at "Turtle beach" where the refugees try to land secretly in the hope that one day her own children will arrive. Accompanying minou one n...

Więcej
Zobacz "Przeklęta wyspa" na Amazon Prime Video
DODAJ

The Innocents

film (2015)
5.20/10
The Innocents
The Innocents

Argentyna, XIX wiek. Po 15 latach nieobecności mężczyzna powraca na rodzinną plantację, czym wskrzesza brutalną przeszłość, krzywdy niewolników i złe duchy.

Więcej
Zobacz "The Innocents" na Netflix.com
DODAJ

The Ring

film (2002)
7.10/10
The Ring
The Ring

Coraz głośniej robi się o miejskiej legendzie mówiącej o krążącej między ludźmi kasecie wideo, która zawiera makabryczne obrazy. Po jej obejrzeniu każda z osób otrzymuje telefon z informacją, że umrze w ciągu 7 dni. Co gorsza, czwórka nastolatków, która podobno ją widziała, straciła już życie w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziennikarka Rachell Keller (Naomi Watts)… Pokaż więcej...Coraz głośniej robi się o miejskiej legendzie mówiącej o krążącej między ludźmi kasecie wideo, która zawiera makabryczne obrazy. Po jej obejrzeniu każda z osób otrzymuje telefon z informacją, że umrze w ciągu 7 dni. Co gorsza, czwórka nastolatków, która podobno ją widziała, straciła już życie w niewyjaśnionych okolicznościach. Dziennikarka Rachell Keller (Naomi Watts) jest sceptycznie nastawiona do tej opowieści. Rozpoczyna własne śledztwo, które pomaga jej dotrzeć do kasety. Kiedy decyduje się ją obejrzeć, odkrywa jak mało czasu zostało jej na rozwiązanie mrocznej zagadki.Jeden z głośniejszych horrorów ostatnich lat i zarazem remake japońskiego filmu, którego reżyserem był Hideo Nakata. W postać głównej bohaterki świetnie wciela się dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts (21 gramów). W obsadzie znaleźli się również Martin Henderson (Duma i uprzedzenie), David Dorfman (Teksańska masakra piłą mechaniczną), Brian Cox (Krucjata Bourne'a) oraz Jane Alexander (Terminator: Ocalenie). Produkcja autorstwa wyróżnionego Nagrodą Akademii Gore’a Verbinskiego (Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły) zarobiła ponad 250 mln dolarów na całym świecie.

Więcej
Zobacz "The Ring" na HBOGO
DODAJ
Rekinado 2: Drugie ugryzienie
Rekinado 2: Drugie ugryzienie

Tym razem Nowy Jork pada ofiarą niespodziewanej klęski żywiołowej, po której miasto zostaje opanowane przez rekiny. Fin i April znów muszą ratować siebie i innych.

Więcej
Zobacz "Rekinado 2: Drugie ugryzienie" na Netflix.com
DODAJ

Dom na końcu ulicy

film (2012)
5.60/10
Dom na końcu ulicy
Dom na końcu ulicy

Po rozwodzie Sarah chce zacząć życie od nowa i przeprowadza się z nastoletnią córką Elissą do wymarzonego domu w niewielkim, dostatnim miasteczku na prowincji. Niedługo potem ma miejsce seria niepokojących i niewyjaśnionych zdarzeń. Sarah i Ellisa dowiadują się, że miasteczko skrywa mrożącą krew w żyłach tajemnicę. Kilka lat wcześniej w sąsiednim domu córka zamordowała… Pokaż więcej...Po rozwodzie Sarah chce zacząć życie od nowa i przeprowadza się z nastoletnią córką Elissą do wymarzonego domu w niewielkim, dostatnim miasteczku na prowincji. Niedługo potem ma miejsce seria niepokojących i niewyjaśnionych zdarzeń. Sarah i Ellisa dowiadują się, że miasteczko skrywa mrożącą krew w żyłach tajemnicę. Kilka lat wcześniej w sąsiednim domu córka zamordowała śpiących w łóżku rodziców, po czym tajemniczo zniknęła. Jedyną osobą, która uszła z życiem jest jej brat, Ryan. Elissa zaprzyjaźnia się wbrew woli matki ze stroniącym od ludzi Ryanem. Im bardziej zbliżają się do siebie, tym bardziej zaczyna fascynować ich tajemnica, która jest dużo bardziej groźna niż sądzą.

Więcej
Zobacz "Dom na końcu ulicy" na HBOGO
DODAJ

Historia Roja

film (2016)
3.50/10
Historia Roja
Historia Roja

O Żołnierzach Wyklętych słyszał chyba każdy. Ich historia nie jest już jednak taka powszechna. Poznajcie opowieść o Mieczysławie Dziemieszkiewiczu, pseudonim "Rój", który za Polskę oddał życie.

Więcej
Zobacz "Historia Roja" na Showmax.com
DODAJ

Najczarniejsza godzina

film (2011)
4.90/10
Najczarniejsza godzina
Najczarniejsza godzina

Kiedy świat atakują kosmici, grupa ocalałych szuka bezpiecznego schronienia.

Więcej
Zobacz "Najczarniejsza godzina" na Amazon Prime Video
DODAJ

Kontrabanda

film (2012)
6.50/10
Kontrabanda
Kontrabanda

Chcąc bronić swojego szwagra przed bezwzględnym gangsterem, były przemytnik decyduje się na ostatnią akcję.

Więcej
Zobacz "Kontrabanda" na Amazon Prime Video
DODAJ

Krzyk

serial (2016)
7.30/10
Krzyk
Krzyk

Serial będący kontynuacją historii z klasyki horroru. Akt cyberprzemocy prowadzi do morderstwa w Lakewood, ożywiając wspomnienia makabrycznych wydarzeń sprzed lat.

Więcej
Zobacz "Krzyk" na Netflix.com
DODAJ

Maczeta

film (2010)
6.60/10
Maczeta
Maczeta

Były agent federalny, Maczeta, chce uciec od brutalnej przeszłości i dostać się z Meksyku do Teksasu, ale zostaje postrzelony podczas zamachu na ważnego polityka.

Więcej
Zobacz "Maczeta" na Netflix.com
DODAJ

Sin City - Miasto grzechu

film (2005)
8.00/10
Sin City - Miasto grzechu
Sin City - Miasto grzechu

Trzy historie, których akcja rozgrywa się w Basin City - Mieście Grzechu - będącym siedliskiem prostytutek, przestępców i skorumpowanych obrońców prawa.

Więcej
Zobacz "Sin City - Miasto grzechu" na Amazon Prime Video
DODAJ

Rocky

film (1976)
8.10/10
Rocky
Rocky

Nie był zbyt przystojny ani bogaty. Nie grzeszył inteligencją ani wykształceniem. Mimo to zaszedł na sam szczyt. Poznajcie boksera, który zadziwił świat. Oto Rocky Balboa.

Więcej
Zobacz "Rocky" na Showmax.com
DODAJ
To nie jest kraj dla starych ludzi
To nie jest kraj dla starych ludzi

Teksas. Llewelyn Moss (Josh Brolin) jest weteranem wojny w Wietnamie, który spędza dni na polowaniach. Pewnego dnia niedaleko granicy z Meksykiem mężczyzna znajduje kilka ciał, paczki z heroiną oraz walizkę z 2 milionami dolarów. Niewiele myśląc, postanawia zabrać pieniądze i uciec. W pogoń za nim rusza psychopatyczny płatny zabójca Anton Chigurh (Javier Bardem). Moss potrafi… Pokaż więcej...Teksas. Llewelyn Moss (Josh Brolin) jest weteranem wojny w Wietnamie, który spędza dni na polowaniach. Pewnego dnia niedaleko granicy z Meksykiem mężczyzna znajduje kilka ciał, paczki z heroiną oraz walizkę z 2 milionami dolarów. Niewiele myśląc, postanawia zabrać pieniądze i uciec. W pogoń za nim rusza psychopatyczny płatny zabójca Anton Chigurh (Javier Bardem). Moss potrafi jednak umiejętnie zacierać za sobą ślady.Mroczny thriller czterokrotnie wyróżnionych Nagrodą Akademii braci Coen (Poważny człowiek, Fargo). Dramat egzystencjalny podszyty czarnym humorem otrzymał 4 Oscary – w tym za najlepszy film, scenariusz adaptowany i reżyserię. Obraz obfituje w wiele wyrazistych postaci i jest popisem gry aktorskiej Javiera Bardema (Oscar w kategorii „najlepszy aktor drugoplanowy”). W filmie występują także laureat Złotego Globu Tommy Lee Jones (W Dolinie Elah), nominowany do Nagrody Akademii Josh Brolin (Obywatel Milk), czterokrotny zdobywca nominacji do Złotego Globu Woody Harrelson (serial HBO Detektyw) oraz nagrodzona statuetką Emmy Kelly MacDonald (serial HBO Zakazane imperium). Produkcja jest ekranizacją powieści autorstwa Cormaca McCarthy’ego.

Więcej
Zobacz "To nie jest kraj dla starych ludzi" na HBOGO
DODAJ

Mississippi w ogniu

film (1988)
7.80/10
Mississippi w ogniu
Mississippi w ogniu

Segregacja rasowa to prawdziwa plama na historii Ameryki. Niestety w Missisipi nadal nie jest dobrze. Ktoś zabija Afroamerykanów. Dwaj agenci FBI rozpoczynają śledztwo.

Więcej
Zobacz "Mississippi w ogniu" na Showmax.com
DODAJ

Osaczeni

film (1999)
6.30/10
Osaczeni
Osaczeni

Agentka firmy ubezpieczeniowej chce dopaść słynnego złodzieja dzieł sztuki. Jej plany komplikuje miłość.

Więcej
Zobacz "Osaczeni" na Amazon Prime Video
DODAJ

Nie słysząc zła

film (1993)
5.10/10
Nie słysząc zła
Nie słysząc zła

Hear No Evil, while based on the interesting premise of a deaf woman stalked by a relentless killer, is a well-crafted but predictable mystery thriller. Jillian (Marlee Matlin), a physical trainer is unknowingly given a valuable stolen coin. The theft of the coin was planned by a corrupt and sadistic police lieutenant (Martin Sheen) who needs the coin to fund his retirement, and he pursues Jill...

Więcej
Zobacz "Nie słysząc zła" na Amazon Prime Video
DODAJ

Niebezpieczna piękność

film (1999)
7.30/10
Niebezpieczna piękność
Niebezpieczna piękność

W XVI-wiecznej Wenecji jedynie kurtyzany mogły się kształcić. Tę drogę wybiera Weronika, kiedy jej ukochany poślubia wyznaczoną mu przez rodziców arystokratkę.

Więcej
Zobacz "Niebezpieczna piękność" na Amazon Prime Video
DODAJ

Psychopata

film (1995)
6.60/10
Psychopata
Psychopata

Specjalistka zajmująca się psychiką seryjnych morderców pomaga policjantce w śledztwie.

Więcej
Zobacz "Psychopata" na Amazon Prime Video
DODAJ