Polska
Kolekcja użytkownika

Piąta pora roku

film (2012)
6.40/10
Piąta pora roku
Piąta pora roku

Z pozoru dzieli ich wszystko. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w swoim życiu tysiące kilometrów, ale nigdy nie wyjechał poza granice swojego rodzinnego Śląska. Barbara (Ewa Wiśniewska) to emerytowana nauczycielka muzyki, która nie może pogodzić się ze śmiercią swojego ukochanego - malarza, u którego boku spędziła najpiękniejsze lata swojego życia. Aby spełnić (…) Pokaż więcejZ pozoru dzieli ich wszystko. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w swoim życiu tysiące kilometrów, ale nigdy nie wyjechał poza granice swojego rodzinnego Śląska. Barbara (Ewa Wiśniewska) to emerytowana nauczycielka muzyki, która nie może pogodzić się ze śmiercią swojego ukochanego - malarza, u którego boku spędziła najpiękniejsze lata swojego życia. Aby spełnić jego ostatnią wolę i rozsypać jego prochy nad morzem, Basia wynajmuje Witka, aby zawiózł ją na wybrzeże. W drodze na polskie morze Basia i Witek zaprzyjaźniają się, co pozwala im pokonać istniejące między nimi różnice.

Więcej
DODAJ

Deep Love

film (2013)
7.36/10
Deep Love
Deep Love

Historia miłości nieznającej granic, pasji większej niż strach i determinacji, aby ponownie zacząć żyć. Pewny siebie, bardzo aktywny pięćdziesięciolatek, zapalony nurek z wybitnymi osiągnięciami, doznaje udaru, w wyniku którego jest sparaliżowany i nie może mówić. Dzięki rehabilitacji i pomocy partnerki zaczyna się poruszać i coraz sprawniej funkcjonować. Nadal jednak ma poważne problemy z (…) Pokaż więcejHistoria miłości nieznającej granic, pasji większej niż strach i determinacji, aby ponownie zacząć żyć. Pewny siebie, bardzo aktywny pięćdziesięciolatek, zapalony nurek z wybitnymi osiągnięciami, doznaje udaru, w wyniku którego jest sparaliżowany i nie może mówić. Dzięki rehabilitacji i pomocy partnerki zaczyna się poruszać i coraz sprawniej funkcjonować. Nadal jednak ma poważne problemy z porozumiewaniem się, a jedyną osobą, która rozumie jego mowę jest partnerka, która także staje się tłumaczem między nim a światem. Tym, co go nakręca i motywuje do dalszej walki jest wielkie marzenie - chciałby ponownie nurkować głęboko, choć jest to poważne zagrożenie dla jego zdrowia i życia. Odzywa się w nim żądza pokonywania granic własnych możliwości, tyle że teraz ryzyko jest nieporównywalnie większe. Lekarze nie wyrażają zgody na takie szaleństwo, wiedzą, że z takiej dalekiej podróży przy swoim obecnym stanie zdrowia może już nie wrócić. Ona każdego dnia toczy walkę z jego ograniczeniami, z oddaniem i cierpliwością pomaga na nowo odnaleźć się w świecie, ale też nie chce go stracić i łatwo godzić się na jego coraz bardziej ryzykowne pragnienia. Z drugiej strony widzi, jak wielką siłę daje mu kontakt z wodą i pasja nurkowania, która mimo ciężkiej choroby nadal w nim żyje i co ważniejsze, przywraca go do życia. Dylematy i rozterki ma ona, on wie, że musi nurkować, głęboko. Czy uda mu się zrealizować to szalone marzenie?

Więcej
DODAJ

Kochankowie

film (2009)
6.63/10
Kochankowie
Kochankowie

Fascynujący dokument o miłości, przyjaźni i seksualności osób niepełnosprawnych. Wielu unika kontaktu z ludźmi niepełnosprawnymi, nie do końca wiedząc, jak zachować się w ich towarzystwie. Tymczasem osoby te mają takie same marzenia, pragnienia, potrzeby i aspiracje jak wszyscy inni. Bohaterami dokumentu Rafała Skalskiego są ludzie, którzy mimo swoich ułomności, czerpią z życia pełnymi (…) Pokaż więcejFascynujący dokument o miłości, przyjaźni i seksualności osób niepełnosprawnych. Wielu unika kontaktu z ludźmi niepełnosprawnymi, nie do końca wiedząc, jak zachować się w ich towarzystwie. Tymczasem osoby te mają takie same marzenia, pragnienia, potrzeby i aspiracje jak wszyscy inni. Bohaterami dokumentu Rafała Skalskiego są ludzie, którzy mimo swoich ułomności, czerpią z życia pełnymi garściami. Nie uciekają od problemów dnia codziennego, ale dzielnie stawiają im czoła. Każdy z bohaterów ma kogoś bliskiego. Przykuty do wózka inwalidzkiego Krzyś planuje swoje życie z pełnosprawną Olą, a niewidomy Grzegorz i niepełnosprawna Ania nie wyobrażają sobie bez siebie życia. „On jest moimi nogami, a ja jego oczami” – mówi Ania. Owocem miłości niepełnosprawnej ruchowo Eli i jej zdrowego męża Rafała jest pięcioletnia Wiktoria. Bohaterowie nie czują się inni czy gorsi.

Więcej
DODAJ

W spirali

film (2015)
4.92/10
W spirali
W spirali

Czy refleksyjna podróż pomoże młodemu małżeństwu uratować związek? Nie będzie łatwo. Przez lata nazbierało się wiele krzywd i zawodów. Pewien autostopowicz spróbuje im pomóc. Jego metody terapeutyczne będą jednak niezwykłe.

Więcej
DODAJ

Trzy kolory: Biały

film (1994)
7.70/10
Trzy kolory: Biały
Trzy kolory: Biały

Polak impotent rzucony przez francuską żonę wysyła się w walizce do rodzimego kraju, gdzie staje się rekinem biznesu i bogiem seksu. Nie, to nie jest rubaszna komedia, a poważny moralitet Krzysztofa Kieślowskiego na temat równości.

Więcej
DODAJ

Trzy kolory Czerwony

film (1994)
8.10/10
Trzy kolory Czerwony
Trzy kolory Czerwony

Braterstwo – to temat ostatniego filmu Krzysztofa Kieślowskiego. Jak otworzyć się na drugiego człowieka? Jak zbudować więź między nami? Przecież jesteśmy tak różni… Czerwony daje nadzieję i jest wielkim zamknięciem trylogii Trzy kolory.

Więcej
DODAJ

Kochaj

film (2016)
2.60/10
Kochaj
Kochaj

Nie ma to jak ślub z wymarzonym facetem. Co jednak gdy pojawiają się wątpliwości, a na horyzoncie zjawia się kolejny ideał? Niech serce zdecyduje, byle szybko, bo ślub tuż-tuż…

Więcej
DODAJ

Układ zamknięty

film (2013)
6.90/10
Układ zamknięty
Układ zamknięty

Układ zamknięty to film oparty na prawdziwej historii. Jego bohaterami jest trójka młodych i rzutkich przedsiębiorców, który otwierają fabrykę komputerów i zwracają na siebie uwagę ludzi powiązanych z państwową „mafią”. Do lokalnego układu należy lokalny prokurator i chciwy szef urzędu skarbowego, którzy działają wyłącznie w swoim interesie. Na początku 2000 roku trzech biznesmenów założyło w (…) Pokaż więcejUkład zamknięty to film oparty na prawdziwej historii. Jego bohaterami jest trójka młodych i rzutkich przedsiębiorców, który otwierają fabrykę komputerów i zwracają na siebie uwagę ludzi powiązanych z państwową „mafią”. Do lokalnego układu należy lokalny prokurator i chciwy szef urzędu skarbowego, którzy działają wyłącznie w swoim interesie. Na początku 2000 roku trzech biznesmenów założyło w Gdańsku dynamicznie rozwijającą się spółkę Navar. Świetnie prosperująca i dochodowa firma zwraca uwagę kilku chciwych lokalnych prominentów, którzy tworzą tajemny układ, by pozbawić przedsiębiorców kontroli nad założoną przez nich spółką, oskarżając ich o pranie brudnych pieniędzy. Biznesmeni zostają aresztowani, a ich udziały w spółce przejęte przez członków lokalnego układu. Urzędnicy niszczą także ich reputację - oskarżeni są w areszcie traktowani jak niebezpieczni przestępcy i przebywają w nieludzkich warunkach w więzieniu. Niedługo potem rozpoczynają batalię o ujawnienie prawdy i swoje dobre imię. Przeciwnikami przedsiębiorców są skorumpowani lokalni urzędnicy, a popierają ich przedstawiciele władz, który bronią wolności. Ten szokujący i zadziwiający film, który przedstawia czasem wzbudzające odrazę praktyki jest oparty na prawdziwej historii.

Więcej
DODAJ

Układ zamknięty

film (2013)
6.90/10
Układ zamknięty
Układ zamknięty

Polski przedsiębiorca zawsze ma pod górkę. Szczególnie gdy podpadnie władzom. Układ zamknięty przedstawia prawdziwą historię, w której państwo rzuca się do gardła trzem uczciwym biznesmenom i niszczy ich kariery.

Więcej
DODAJ

Brzezina

film (1970)
7.30/10
Brzezina
Brzezina

Ekranizacja opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza w wykonaniu Andrzeja Wajdy nie musi być nuda. Melodramatyczna opowieść, pełna wzruszeń i miłosnych uniesień, przedstawia historię dwóch cierpiących braci i jednej kobiety. Będzie bardzo romantycznie. Przeczytaliście? Nieważne –i tak trzeba obejrzeć!

Więcej
DODAJ

Czerwony kapitan

film (2016)
5.60/10
Czerwony kapitan
Czerwony kapitan

Poznajcie Czerwonego Kapitana. Mordował za komuny i nadal to robi. Czas go odnaleźć, a na trop wpada sam Maciej Stuhr.

Więcej
DODAJ

Cztery noce z Anną

film (2008)
6.90/10
Cztery noce z Anną
Cztery noce z Anną

Anna (Kinga Preis) jest pielęgniarką w szpitalu znajdującym się w prowincjonalnym miasteczku, w której zakochany jest kolega z pracy - introwertyczny Leon (Artur Steranko). Mężczyzna próbuje się zbliżyć do kobiety, ale ona wcale go nie zauważa. Pewnego dnia Leon decyduje się na desperacki krok. Zaczyna podawać koleżance środki nasenne i odwiedzać jej pokój nocami. Czerpie ogromną przyjemność (…) Pokaż więcejAnna (Kinga Preis) jest pielęgniarką w szpitalu znajdującym się w prowincjonalnym miasteczku, w której zakochany jest kolega z pracy - introwertyczny Leon (Artur Steranko). Mężczyzna próbuje się zbliżyć do kobiety, ale ona wcale go nie zauważa. Pewnego dnia Leon decyduje się na desperacki krok. Zaczyna podawać koleżance środki nasenne i odwiedzać jej pokój nocami. Czerpie ogromną przyjemność z bliskości oraz obserwowania pogrążonej we śnie Anny. Każdej nocy pozwala sobie jednak na coraz więcej.Dzieło filmowe wybitnego polskiego reżysera Jerzego Skolimowskiego (Essential Killing) z 2008 roku, które zostało niezwykle ciepło przyjęte na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie odbyła się jego światowa premiera. Obraz w realistyczny i wciągający sposób mówi o nieprzystosowanym do życia społeczeństwie bohaterze, który nie radzi sobie z rzeczywistością i zaczyna popadać w obłęd. Produkcja jest mieszanką thrillera, dramatu oraz kryminału. Wybitne kreacje aktorskie tworzą w niej Artur Steranko (Mój Nikifor) oraz Kinga Preis (Dom zły).

Więcej
DODAJ

Dzień kobiet

film (2012)
6.10/10
Dzień kobiet
Dzień kobiet

Pracownice sieci sklepów „Motylek” organizują się, aby skopać tyłek nieuczciwemu szefostwu, które ewidentnie przegina pałę. Z życia wzięte :(

Więcej
DODAJ

Dzień kobiet

film (2012)
6.10/10
Dzień kobiet
Dzień kobiet

Halina, skromna kasjerka z supermarketu marzy o lepszym życiu dla siebie i swojej 13-letniej, bardzo zdolnej córki Misi. Halina otrzymuje awans na kierowniczkę sklepu, co uważa za swoją życiową szansę, ale szybko okazuje się, że ceną, jaką musi zapłacić za lepszą pensję i wyższy standard życia jest nieuczciwość, manipulacja i kłamstwo. Z ofiary staje się oprawcą swoich dawnych koleżanek (…) Pokaż więcejHalina, skromna kasjerka z supermarketu marzy o lepszym życiu dla siebie i swojej 13-letniej, bardzo zdolnej córki Misi. Halina otrzymuje awans na kierowniczkę sklepu, co uważa za swoją życiową szansę, ale szybko okazuje się, że ceną, jaką musi zapłacić za lepszą pensję i wyższy standard życia jest nieuczciwość, manipulacja i kłamstwo. Z ofiary staje się oprawcą swoich dawnych koleżanek kasjerek. Jest tak bardzo zaabsorbowana pracą, że nie dostrzega, że jej córka uzależnia się od gier komputerowych. Niedługo potem jej życie zmieni się, a ona sama zacznie szukać przebaczenia...

Więcej
DODAJ

Służby specjalne

film (2014)
6.50/10
Służby specjalne
Służby specjalne

Tzw. służby to mroczna strona polskiej politycznej rzeczywistości. WSI, ABW, SB, politycy, agenci i seksowna Olga Bołądź w roli głównej. Mieszanka wybuchowa, a dla fanów teorii spiskowych pozycja obowiązkowa.

Więcej
DODAJ

Szczęście Świata

film (2016)
5.69/10
Szczęście Świata
Szczęście Świata

Warszawski dziennikarz opuszcza stolicę, aby odszukać i przeprowadzić wywiad z autorem bestsellerowych przewodników, bijących rekordy sprzedaży.

Więcej
DODAJ

Ogniem i mieczem

film (1999)
7.10/10
Ogniem i mieczem
Ogniem i mieczem

Ostatnia odsłona Sienkiewiczowskiej Trylogii nakręcona z wielkim rozmachem. Po co komu "Braveheart", kiedy nasza historia pełna jest dramatycznych i emocjonujących wydarzeń.

Więcej
DODAJ

Baby Bump

film (2015)
5.40/10
Baby Bump
Baby Bump

Mickey House (Kacper Olszewski) ma jedenaście lat i przestaje być już dzieckiem. Ze zdziwieniem i odrazą obserwuje zmiany, które zachodzą w jego ciele. Chłopak z trudem odnajduje się wśród rówieśników. Nie do końca wie, kim tak naprawdę jest. Nie rozumie też swojej zagubionej w rzeczywistości, samotnie wychowującej go matki (Agnieszka Podsiadlik). Jego szalona wyobraźnia często wymyka się spod kontroli, przysparzając mu wielu problemów w domu i szkole. Śmiały eksperyment artystyczny, który wymyka się wszelkim schematom. Zachwycające świeżością awangardowe dzieło jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim Kuby Czekaja (Królewicz Olch). Film w oryginalny i wizualnie odważny sposób mówi o przeżyciach związanych z przemianą dziecka w nastolatka. Twórcy nie boją się poruszać trudnych tematów dotyczących ciała i seksualności, sporo uwagi poświęcają też fizjologii. Dzięki niekonwencjonalnemu prowadzeniu fabuły widz ma poczucie, że sam staje się jej częścią. Jak stwierdza reżyser „Baby Bump to portret dziecka uwięzionego w dorastaniu. Momentami straszny, groteskowy i dosadny.” W głównych rolach występują, m.in.: Kacper Olszewski (Kantor. Nigdy tu już nie powrócę), nominowana za swoją rolę do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Agnieszka Podsiadlik (Pora umierać), Sebastian Łach (serial HBO Pakt) oraz Andrzej Szeremeta (Motór). Produkcja otrzymała wyróżnienie specjalne na festiwalu w Gdyni oraz przyznawaną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji Nagrodę Queer Lion.

Więcej
DODAJ

Historia Roja

film (2016)
3.50/10
Historia Roja
Historia Roja

O Żołnierzach Wyklętych słyszał chyba każdy. Ich historia nie jest już jednak taka powszechna. Poznajcie opowieść o Mieczysławie Dziemieszkiewiczu, pseudonim "Rój", który za Polskę oddał życie.

Więcej
DODAJ

Generał Nil

film (2009)
7.00/10
Generał Nil
Generał Nil

Po zakończeniu wojny przywódca antynazistowskiego ruchu oporu, Generał Emil Fieldorf „Nil”, musi stawić czoła kolejnemu zagrożeniu dla Polski — sowieckiej okupacji.

Więcej
DODAJ

Wszystkie kobiety Mateusza

film (2012)
4.66/10
Wszystkie kobiety Mateusza
Wszystkie kobiety Mateusza

Jak na nowo stać się kobietą? Może zapytać o radę zmarłego kochanka? Mateusz po śmierci czuwa nad miłościami swojego życia, dzięki czemu Panie nie zapominają czym jest zmysłowość i namiętność.

Więcej
DODAJ

33 sceny z życia

film (2008)
6.30/10
33 sceny z życia
33 sceny z życia

Ci, którzy wątpią, że Maciej Stuhr potrafi grać poważne role, niech lepiej obejrzą ten film. Ale uwaga – obraz Małgorzaty Szumowskiej jest ciężki, nieprzyjemny i dołujący. Taki jakim życie potrafi być czasami, zwłaszcza kiedy niespodziewanie pojawia się śmierć.

Więcej
DODAJ

Piąte: nie odchodź

film (2014)
5.16/10
Piąte: nie odchodź
Piąte: nie odchodź

Po utracie matki młoda dziewczyna szuka miłości u zapracowanego ojca. Niestety ten jej nie zauważa. Poszukuje więc dalej – spotyka starszego pana, który zostaje jej opiekunem. A może kimś więcej?

Więcej
DODAJ

Fotograf

film (2014)
6.00/10
Fotograf
Fotograf

Polski thriller z Rosją w tle. Seryjny morderca, mroczna zagadka i tropy kierujące do dawnego garnizonu wojsk ZSRR. Śledztwo prowadzą zarówno Rosjanie, jak i Polacy, co nie rokuje łatwej współpracy.

Więcej
DODAJ