Kolekcje użytkowników

Obejrzane

autor: yagis
Jean-Claude Van Johnson
Jean-Claude Van Johnson

Podstarzały aktor kina akcji przerywa emeryturę, by zagrać w nowym serialu sensacyjnym.

Więcej
Cała kolekcja (5 tytułów)

Obejrzane

autor: kriss290
Devilman Crybaby
Devilman Crybaby

Przebudzone demony, ludzkość w chaosie. Wrażliwy chłopiec demon zostaje wplątany przez swojego tajemniczego przyjaciela Ryo w brutalną i nikczemną wojnę ze złem.

Więcej
Cała kolekcja (157 tytułów)

[Filmy] Hbo Go

autor: ludi108
Aż poleje się krew
Aż poleje się krew

Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis) jest człowiekiem, który nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swoje marzenia. W Nowym Meksyku odkrywa złoża ropy naftowej i krok po kroku, nie zważając na ofiary, jakie za sobą pociąga, buduje naftowe imperium. Wdaje się przy tym w konflikt z charyzmatycznym kaznodzieją (Paul Dano), któremu także zależy na pieniądzach i władzy. W pogoni… Pokaż więcej...Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis) jest człowiekiem, który nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swoje marzenia. W Nowym Meksyku odkrywa złoża ropy naftowej i krok po kroku, nie zważając na ofiary, jakie za sobą pociąga, buduje naftowe imperium. Wdaje się przy tym w konflikt z charyzmatycznym kaznodzieją (Paul Dano), któremu także zależy na pieniądzach i władzy. W pogoni za fortuną Daniel nie oszczędza nawet swoich najbliższych, przez co staje się znienawidzonym przez wszystkich potworem. Narastające w nim uczucia nienawiści, cierpienia, pustki i niespełnienia znajdują w końcu swój dramatyczny finał.Oparty na powieści amerykańskiego pisarza Uptona Sinclaira „Nafta” z 1927 roku, poruszający dramat o moralnym upadku człowieka, który za swój sukces płaci bardzo wysoką cenę. Dzieło twórcy Boogie Nights i Magnolii, Paula Thomasa Andersona, który otrzymał za nie dziesiątki prestiżowych wyróżnień, w tym Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie. Realizując Aż poleje się krew, reżyser inspirował się nie tylko książką Sinclaira, ale również klasycznymi filmami, takimi jak Obywatel Kane Orsona Wellesa czy Skarb Sierra Madre Johna Hustona. Odtwórcą głównej roli jest jeden z najciekawszych współczesnych brytyjskich aktorów, Daniel Day-Lewis (W imię ojca, Gangi Nowego Jorku), nagrodzony za tę kreację Oscarem, BAFTĄ i Złotym Globem. Amerykańska Akademia uhonorowała także nagrodą operatora Roberta Elswita (Good Night, and Good Luck), nominowała ponadto obraz w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsza scenografia oraz najlepszy dźwięk i montaż.

Więcej
Cała kolekcja (22 tytuły)

Obejrzane

autor: ludi108
Faceci w czerni
Faceci w czerni

Nowojorski policjant zostaje wcielony do tajnych służb zajmujących się tropieniem kosmitów zamieszkujących Ziemię.

Więcej
Cała kolekcja (238 tytułów)

[Filmy] Netflix

autor: ludi108
Good Night, And Good Luck
Good Night, And Good Luck

Doświadczony dziennikarz telewizyjny Edward R. Murrow krzyżuje szyki senatorowi McCarthy’emu i jego krucjacie przeciwko komunistom w Ameryce.

Więcej
Cała kolekcja (59 tytułów)

Obejrzane

autor: alk8
Grace i Frankie
Grace i Frankie

Bohaterki nominowanego do Emmy serialu nie przyjaźnią się, ale gdy mężowie opuszczają je, by zostać parą, układna Grace i ekscentryczna Frankie zbliżają się do siebie.

Więcej
Cała kolekcja (144 tytuły)

Netflix

autor: amido455
Lagaan: Dawno temu w Indiach
Lagaan: Dawno temu w Indiach

Indie, lata 90. XIX wieku. Arogancki dowódca brytyjski wyzywa gnębionych podatkami mieszkańców miasta Champaner na mecz krykieta o wysoką stawkę.

Więcej
Cała kolekcja (50 tytułów)

Obejrzane

autor: Sirek1
Szybcy i wściekli
Szybcy i wściekli

Szybkość nie ma granic, gdy za kółkiem siadają Vin Diesel i Paul Walker. Pierwsza część wielkiej motoryzacyjnej przygody.

Więcej
Cała kolekcja (1241 tytułów)

Do Obejrzenia

autor: Sirek1
House of Cards
House of Cards

Nagrodzony Złotym Globem dramat polityczny. Bezwzględny polityk zrobi wszystko, by zostać najbardziej wpływowym człowiekiem w Waszyngtonie.

Więcej
Cała kolekcja (16 tytułów)

Hbo

autor: amido455
Ludzie Boga
Ludzie Boga

Lata dziewięćdziesiąte XX wieku. W górach w Algierii mieści się zakon cystersów, w którym mieszka kilku francuskich mnichów. Od lat żyją oni w zgodzie z lokalną, muzułmańską społecznością. Niestety, pewnego dnia fundamentaliści islamscy mordują grupę obcokrajowców. Dochodzi do zamieszek. Region pogrąża się w chaosie. Wojsko proponuje zakonnikom ochronę. Sugeruje też,… Pokaż więcej...Lata dziewięćdziesiąte XX wieku. W górach w Algierii mieści się zakon cystersów, w którym mieszka kilku francuskich mnichów. Od lat żyją oni w zgodzie z lokalną, muzułmańską społecznością. Niestety, pewnego dnia fundamentaliści islamscy mordują grupę obcokrajowców. Dochodzi do zamieszek. Region pogrąża się w chaosie. Wojsko proponuje zakonnikom ochronę. Sugeruje też, że ich życie jest w niebezpieczeństwie i że powinni jak najszybciej opuścić klasztor. Mężczyźni postanawiają jednak zostać.Wybitny film, inspirowany prawdziwymi wydarzeniami, które miały miejsce w Tibhirine w Algierii. W nocy z 26 na 27 marca 1996 roku grupa uzbrojonych fundamentalistów wdarła się do klasztoru i uprowadziła siedmiu mnichów. Dwa miesiące później odnaleziono ich ciała. Okoliczności ich śmierci nigdy nie zostały wyjaśnione. Oszczędny w środkach, doskonale zrealizowany obraz w reżyserii Xaviera Beauvoisa (Pamiętaj, że umrzesz) próbuje odpowiedzieć na pytanie o granice i istotę męczeństwa.

Więcej
Cała kolekcja (98 tytułów)

Obejrzane

autor: riese
Olive Kitteridge
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge to czteroczęściowy miniserial produkcji HBO, którego akcja toczy się w Crosby, małym miasteczku w Nowej Anglii. Tytułowa Olive Kitteridge (Frances McDormand) jest nauczycielką matematyki w szkole średniej. Charakteryzuje ją cięty humor, surowe usposobienie i twarde zasady moralne, za którymi Olive skrywa dobre serce. Jej mąż Henry (Richard Jenkins) prowadzi lokalną aptekę. Serial koncentruje się na głównej bohaterce i jej relacjach z otoczeniem - przedstawia wydarzenia na przestrzeni 25 lat życia miasteczka. Pokazana jest codzienność Olive i jej zwyczajne, pełne mniejszych i większych problemów życie. Odsłaniane są tajemnice i skrywane związki, przestępstwa i dramaty małej społeczności. Za reżyserię produkcji HBO odpowiada Lisa Cholodenko, nominowana do Oscara za scenariusz do filmu Wszystko w porządku. Scenariusz, na podstawie uhonorowanej Pulitzerem powieści Elisabeth Strout o tym samym tytule, stworzyła zdobywczyni Emmy - Jane Anderson. W głównych rolach występują zdobywczyni Oscara Frances McDormand (Fargo, Daleka północ) oraz nominowany do nagrody Amerykańskiej Akademii Richard Jenkins (Spotkanie, serial HBO Sześć stóp pod ziemią). Partnerują im nagrodzony Złotym Globem Bill Murray (Między słowami), John Gallagher Jr. (Newsroom), Peter Mullan (Top of the Lake), Rosemarie DeWitt (Mad Men), Zoe Kazan (Ruby Sparks) oraz Ann Dowd (Panaceum, serial HBO Pozostawieni). Producentami serialu są Tom Hanks, Gary Goetzman, Frances McDormand oraz Jane Anderson.

Więcej
Cała kolekcja (122 tytuły)

Do Obejrzenia

autor: riese
Opowieść podręcznej
Opowieść podręcznej

Antyutopijna przyszłość. June Osborne zostaje zmuszona do życia jako konkubina.

Więcej
Cała kolekcja (6 tytułów)

Polska

autor: oklahoma93
Czerwony kapitan
Czerwony kapitan

Poznajcie Czerwonego Kapitana. Mordował za komuny i nadal to robi. Czas go odnaleźć, a na trop wpada sam Maciej Stuhr.

Więcej
Cała kolekcja (37 tytułów)

[Seriale] Amazon

autor: ludi108
Dietland
Dietland

Więcej
Cała kolekcja (18 tytułów)

[Filmy] Amazon

autor: ludi108
Moneyball
Moneyball

Manager Oakland Athletics, Billy Beane, postanawia zrezygnować z tradycyjnych metod prowadzenia drużyny i wykorzystać nowe analizy komputerowe.

Więcej
Cała kolekcja (5 tytułów)

Do Obejrzenia

autor: ludi108
To nie jest kraj dla starych ludzi
To nie jest kraj dla starych ludzi

Wybitna powieść jednego z najlepszych amerykańskich pisarzy przeniesiona na ekran przez braci Coen. Bezwzgględny morderca poluje na gościa, który ukradł kupę siana niewłaściwym ludziom. Szykuje się krwawa łaźnia, bo obydwaj panowie nie zamierzają odpuścić.

Więcej
Cała kolekcja (36 tytułów)

[Seriale] Hbo Go

autor: ludi108
Uczciwa kobieta
Uczciwa kobieta

Nessa Stein (Maggie Gyllenhaal) w młodości była świadkiem morderstwa przez Organizację Wyzwolenia Palestyny swojego ojca. Dziś blisko czterdziestoletnia kobieta prowadzi firmę, szefuje fundacji i jest jedną z ważniejszych postaci negocjujących pokój na Bliskim Wschodzie. Nessa jest twarda i błyskotliwa. Pewnego dnia udaje jej się podpisać wielomilionowy kontrakt na instalację szerokopasmowego Internetu w Palestynie. Niestety, ktoś zaczyna kopać pod nią dołki. Thriller szpiegowski najwyższych lotów. Brytyjsko-amerykański serial wyróżnia się świetnie uknutą intrygą oraz trzyma w napięciu od pierwszego odcinka. Kapitalną rolę tworzy w nim Maggie Gyllenhaal (Szalone serce), za którą została wyróżniona Złotym Globem. Obok niej występują m.in. Lubna Azabal (Pogorzelisko), Andrew Buchan (John Lennon. Chłopak znikąd), Stephen Rea (Śniadanie na Plutonie) oraz dwukrotnie nominowana do Oscara Janet McTeer (Niesione wiatrem). Stworzona przez wyróżnionego BAFTĄ Hugo Blicka (O czym szumią wierzby) produkcja została wyróżniona czterema nominacjami do nagrody Emmy.

Więcej
Cała kolekcja (35 tytułów)

[Seriale] Showmax

autor: ludi108
Lucky Man
Lucky Man

Co się stanie, jeżeli za tworzenie serialu bierze się legenda komiksu? Tylko Stan Lee mógł wymyślić tak szaloną fabułę. Policjant posiadający bransoletę kontrolującą szczęście. Czego więcej potrzeba do... szczęścia?

Więcej
Cała kolekcja (10 tytułów)

Beaciora

autor: Dawidsu
12 małp
12 małp

Rok 2035. Skazaniec zgadza się na wysłanie w przeszłość w celu ustalenia źródła pochodzenia morderczego wirusa, który zdziesiątkował ludzkość.

Więcej
Cała kolekcja (53 tytuły)

Obejrzane

autor: shinigami1718
Bez mojej zgody
Bez mojej zgody

Była adwokat trafia z powrotem do sali sądowej, gdy wraz z mężem zostaje oskarżona w sprawie o ubezwłasnowolnienie medyczne przez swoją 11-letnią córkę.

Więcej
Cała kolekcja (675 tytułów)