Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Opowieść Podręcznej - 2 Sezon w Showmax Polska
Znaleziono: 266

Born to Be Blue

film (2015)
6.90/10
Born to Be Blue
Born to Be Blue

Ta niekonwencjonalna biografia kultowego trębacza i legendy jazzu Cheta Bakera to doskonale dostrojona opowieść o jego pasji i walce z nałogiem.

Więcej
Zobacz "Born to Be Blue" na Netflix.com
DODAJ

Królowa ciszy

film (2014)
7.80/10
Królowa ciszy
Królowa ciszy

Denisa jest małą romską dziewczynką, która mieszka wraz z rodziną w obozowisku na obrzeżach Wrocławia. Nie słyszy, nie nauczyła się też mówić, ale uwielbia tańczyć i oglądać bollywodzkie filmy. Ma problemy z porozumiewaniem się z rówieśnikami, potrafi ich jednak zaangażować do wspólnych zabaw. Razem biegają po śmietnikach, zbierają niepotrzebne nikomu rzeczy i… Pokaż więcej...Denisa jest małą romską dziewczynką, która mieszka wraz z rodziną w obozowisku na obrzeżach Wrocławia. Nie słyszy, nie nauczyła się też mówić, ale uwielbia tańczyć i oglądać bollywodzkie filmy. Ma problemy z porozumiewaniem się z rówieśnikami, potrafi ich jednak zaangażować do wspólnych zabaw. Razem biegają po śmietnikach, zbierają niepotrzebne nikomu rzeczy i wykorzystują je do zabawy. Gdy dorośli członkowie romskiej społeczności zmagają się z biedą, wykluczeniem i codzienną niechęcią, Denisa tańczy wśród kur, psów i dzieci. Dzięki tańcowi i wyobraźni żyje w swoim świecie, w którym może robić to, na co ma ochotę i wyrazić emocje, o których nie może opowiedzieć.Reżyserką dokumentu jest Agnieszka Zwiefka, która obserwuje Denisę i jej otoczenie. Widzi otwartą, radosną i bardzo towarzyską dziewczynkę, która zbudowała swój własny świat, ale jednocześnie żyje w miejscu i społeczności, które silnie determinują jej los. Od Denisy i innych dzieci dowiedziałam się wiele o radości życia. I myślę, że to jest coś, co jest ważne dla nas wszystkich – mówi Zwiefka. One zawsze myślą o „tu i teraz”, nie zastanawiają się nad przeszłością i przyszłością, próbując cieszyć się każdą chwilą niezależnie od tego, co życie przynosi, nawet jeśli nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Autorami poruszających zdjęć do filmu są Aleksander Duraj i Armand Urbaniak. Film będzie miał swoją światową premierę na festiwalu IDFA w Amsterdamie.

Więcej
Zobacz "Królowa ciszy" na HBOGO
DODAJ

Rogate ranczo

film (2004)
5.40/10
Rogate ranczo
Rogate ranczo

Obarczona dużym kredytem, uboga wdowa Pearl mieszka z córką na farmie pełnej przeróżnych gatunków zwierząt. Kiedy stado krów dowiaduje się o ogromnym długu właścicielki, wpada w popłoch. Zwierzęta, obawiając się, że zdesperowana kobieta sprzeda je do lokalnej przetwórni mięsa, postanawiają działać. Z pomocą przychodzi im koń Buck, który kiedyś należał do łowcy… Pokaż więcej...Obarczona dużym kredytem, uboga wdowa Pearl mieszka z córką na farmie pełnej przeróżnych gatunków zwierząt. Kiedy stado krów dowiaduje się o ogromnym długu właścicielki, wpada w popłoch. Zwierzęta, obawiając się, że zdesperowana kobieta sprzeda je do lokalnej przetwórni mięsa, postanawiają działać. Z pomocą przychodzi im koń Buck, który kiedyś należał do łowcy głów. Mieszkańcy gospodarstwa zamierzają dopaść bandytę o imieniu Slim, za którego wyznaczona jest nagroda w wysokości 1000 dolarów.Pełna dobrego humoru i rewelacyjnych gagów, doskonała animacja z wytwórni Walta Disneya. Twórcy tej wybornej komedii zabierają widzów na Dziki Zachód. Produkcja przeznaczona jest dla dzieci, ale zapewnia dobrą rozrywkę również dorosłym. Jej reżyserami są Will Finn (Droga do Eldorado, Czarnoksiężnik z Oz: Powrót Dorotki) i John Sanford (serial Jeźdźcy smoków). Za tłumaczenie odpowiedzialny był Bartosz Wierzbięta, współtwórca sukcesu polskiej wersji Shreka. Swoich głosów w polskiej wersji językowej użyczyły takie gwiazdy jak Bożena Dykiel, Ewa Dałkowska, Witold Pyrkosz, Anna Polony czy Edyta Olszówka. Obraz został wyróżniony trzema nominacjami do nagrody Annie.

Więcej
Zobacz "Rogate ranczo" na HBOGO
DODAJ

Spice World

film (1997)
3.40/10
Spice World
Spice World

Szalone przygody dziewczyn ze Spice Girls przed wielkim koncertem w Londynie. By na niego dotrzeć, muszą uporać się z włoskimi macho, przybyszami z kosmosu i chciwym magnatem prasowym.

Więcej
Zobacz "Spice World" na Showmax.com
DODAJ

Piękna i Bestia

film (2017)
7.20/10
Piękna i Bestia
Piękna i Bestia

Młoda, odważna kobieta więziona jest w zaczarowanym zamku, gdzie zegary i świeczniki żyją własnym życiem, a władcą jest zaklęty w bestię książę o dobrym sercu.

Więcej
Zobacz "Piękna i Bestia" na Netflix.com
DODAJ

Be Cool

film (2005)
5.70/10
Be Cool
Be Cool

Druga część hitu Dorwać małego. Chilli Palmer porzuca przemysł filmowy i przechodzi do branży muzycznej. Czy gangsterskie metody pomogą mu zostać gwiazdą MTV?

Więcej
Zobacz "Be Cool" na Showmax.com
DODAJ

London Town

film (2016)
6.40/10
London Town
London Town

Kaseta z punk rockiem wywraca świat brytyjskiego piętnastolatka do góry nogami. W rytmie The Clash i Sex Pistols Shay rusza na podbój Londynu!

Więcej
Zobacz "London Town" na Showmax.com
DODAJ

Zacznijmy od nowa

film (2014)
7.40/10
Zacznijmy od nowa
Zacznijmy od nowa

Słabo przędący producent muzyczny poznaje w barze obiecującą piosenkarkę. Początek jej kariery może być wskrzeszeniem jego własnej.

Więcej
Zobacz "Zacznijmy od nowa" na Netflix.com
DODAJ

27: Gone Too Soon

film (2017)
4.70/10
27: Gone Too Soon
27: Gone Too Soon

Poznaj okoliczności towarzyszące tragicznej śmierci znanych 27-latków, takich jak Jimi Hendrix, Jim Morrison, Brian Jones, Janis Joplin, Kurt Cobain i Amy Winehouse.

Więcej
Zobacz "27: Gone Too Soon" na Netflix.com
DODAJ

Księżniczka łabędzi

film (1994)
6.50/10
Księżniczka łabędzi
Księżniczka łabędzi

Ten film animowany na podstawie „Jeziora łabędziego” opowiada historię Odette, uroczej dziewczynki zamienionej przez złego czarownika w pełnego wdzięku łabędzia.

Więcej
Zobacz "Księżniczka łabędzi" na Netflix.com
DODAJ
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

W 1960 roku czterech chłopaków z Liverpoolu – John Lennon, Paul McCartney, George Harrison oraz Ringo Starr – założyło zespół The Beatles. Dwa lata później młodzi mężczyźni podbili Europę, a w 1964 roku udało im się zawojować Stany Zjednoczone. Ich muzyka i występy miały wpływ na zmianę kultury i powstanie nowego rodzaju masowej rozrywki. The Beatles w ciągu zaledwie… Pokaż więcej...W 1960 roku czterech chłopaków z Liverpoolu – John Lennon, Paul McCartney, George Harrison oraz Ringo Starr – założyło zespół The Beatles. Dwa lata później młodzi mężczyźni podbili Europę, a w 1964 roku udało im się zawojować Stany Zjednoczone. Ich muzyka i występy miały wpływ na zmianę kultury i powstanie nowego rodzaju masowej rozrywki. The Beatles w ciągu zaledwie kilku lat działalności stworzyli kilka genialnych płyt, które uważane są za kamienie milowe historii muzyki rozrywkowej.Beatlesi byli pod wieloma względami zespołem wyjątkowym. Od kilku dekad nieprzerwanie elektryzują serca i umysły milionów ludzi na całym świecie. Mimo że grali ze sobą niespełna dziesięć lat, szacuje się, że udało im się sprzedać do dziś ponad miliard albumów. Zafascynowany grupą, dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Akademii reżyser Ron Howard (Apollo 13, Piękny umysł) stara się zrozumieć jej fenomen. Zabiera widzów w fascynującą muzyczną podróż, pokazując im, jak nieprawdopodobną drogę przeszło czterech chłopaków z Liverpoolu. Produkcja zdobyła Nagrodę Grammy dla najlepszego filmu muzycznego. Otrzymała ponadto nominację do BAFTY i trzy do Emmy. W dokumencie znalazły się m.in. rozmowy z Paulem McCartneyem i Ringo Starrem oraz ciekawe, niepublikowane dotąd materiały archiwalne z lat 1963-1966.

Więcej
Zobacz "The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years" na HBOGO
DODAJ

Historia Deweya Coxa

film (2007)
6.80/10
Historia Deweya Coxa
Historia Deweya Coxa

Dewey Cox (John C. Reilly) ma wszystko. Sprzedał miliony płyt, podbił serca setek kobiet, a wśród jego przyjaciół znaleźli się Elvis i członkowie grupy The Beatles. Życie Coxa jest pełne zwariowanych, suto zakrapianych alkoholem imprez. Artysta popada w różnego rodzaju uzależnienia i nie potrafi zbyt długo wytrwać w związku z jedną kobietą. Przede wszystkim ma jednak swoją… Pokaż więcej...Dewey Cox (John C. Reilly) ma wszystko. Sprzedał miliony płyt, podbił serca setek kobiet, a wśród jego przyjaciół znaleźli się Elvis i członkowie grupy The Beatles. Życie Coxa jest pełne zwariowanych, suto zakrapianych alkoholem imprez. Artysta popada w różnego rodzaju uzależnienia i nie potrafi zbyt długo wytrwać w związku z jedną kobietą. Przede wszystkim ma jednak swoją muzykę, dzięki której z prostego wiejskiego chłopaka stał się jedną z największych gwiazd rocka.Dwukrotnie nominowana do Złotego Globu (najlepszy aktor i najlepsza oryginalna piosenka), zwariowana parodia filmów o amerykańskich idolach inspirowana biografiami, takich muzycznych osobowości jak: Johnny Cash czy Roy Orbison. Za jej reżyserię odpowiadał wyróżniony nominacją do Emmy Jake Kasdan (serial Californication), a w tytułową rolę błyskotliwie wcielił się nominowany do Oscara John C. Reilly (Chicago). Zdjęcia do filmu powstały w Los Angeles.

Więcej
Zobacz "Historia Deweya Coxa" na HBOGO
DODAJ

Aggretsuko

serial (2018)
8.20/10
Aggretsuko
Aggretsuko

Ruda panda o imieniu Retsuko nienawidzi swojej pracy w biurze. Wieczorami walczy z tłumioną złością, dając upust emocjom na deathmetalowym karaoke.

Więcej
Zobacz "Aggretsuko" na Netflix.com
DODAJ

Z dymkiem

film (1978)
7.00/10
Z dymkiem
Z dymkiem

Nowo poznani, cały czas ujarani goście podróżują z Meksyku do USA imprezowym vanem.

Więcej
Zobacz "Z dymkiem" na Showmax.com
DODAJ

Szalona Wyprawa Billa i Teda

film (1991)
6.20/10
Szalona Wyprawa Billa i Teda
Szalona Wyprawa Billa i Teda

Keanu Reeves w filmie o dwóch nastolatkach, którzy przemierzają wszechświat i inne wymiary w poszukiwaniu kłopotów, tocząc przy okazji walkę z mrocznymi siłami zła.

Więcej
Zobacz "Szalona Wyprawa Billa i Teda" na Showmax.com
DODAJ

Nadal palę

film (1983)
5.70/10
Nadal palę
Nadal palę

Dwóch przyjaciół trafia do Amsterdamu, gdzie - paląc jointy - dają niezłe show.

Więcej
Zobacz "Nadal palę" na Showmax.com
DODAJ

Soy Luna

serial (2016)
6.70/10
Soy Luna
Soy Luna

Przeprowadzka za granicę nie jest łatwa dla uwielbiającej jazdę na wrotkach Luny, ale dzielna nastolatka wkrótce znajduje nowych przyjaciół.

Więcej
Zobacz "Soy Luna" na Netflix.com
DODAJ

Klinika dla pluszaków

serial (2012)
6.70/10
Klinika dla pluszaków
Klinika dla pluszaków

Ten serial o klinice dla pluszaków promuje różnorodność i rodzinne wartości, pokazując przygody stawiającej diagnozy młodej lekarki i jej zdrowo gotującego taty.

Więcej
Zobacz "Klinika dla pluszaków" na Netflix.com
DODAJ

Szkoła rocka

film (2003)
7.10/10
Szkoła rocka
Szkoła rocka

Niepokorny rockman rozpoczyna pracę jako nauczyciel muzyki w szkole podstawowej. Pod jego wpływem młodzi uczniowie poznają rock’n’rolla i zaczynają ujawniać niesamowite muzyczne talenty.

Więcej
Zobacz "Szkoła rocka" na Showmax.com
DODAJ

Mary Poppins

film (1964)
7.80/10
Mary Poppins
Mary Poppins

Anglia, początek XX wieku. Pani (Glynis Johns) i pan (David Tomlinson) Banks są zabieganymi rodzicami, którzy nie mają dla swoich pociech zbyt dużo czasu. Rezolutni Jane (Karen Dotrice) i Michael (Matthew Garber) czują się opuszczeni i dają nieźle popalić wszystkim domownikom. Kolejna, doprowadzona na skraj wytrzymałości opiekunka postanawia ich opuścić. Pewnego dnia jednak w… Pokaż więcej...Anglia, początek XX wieku. Pani (Glynis Johns) i pan (David Tomlinson) Banks są zabieganymi rodzicami, którzy nie mają dla swoich pociech zbyt dużo czasu. Rezolutni Jane (Karen Dotrice) i Michael (Matthew Garber) czują się opuszczeni i dają nieźle popalić wszystkim domownikom. Kolejna, doprowadzona na skraj wytrzymałości opiekunka postanawia ich opuścić. Pewnego dnia jednak w mieszkaniu przy Wiśniowej 17 zjawia się niezwykła guwernantka – Mary Poppins (Julie Andrews), która wydaje się być odzwierciedleniem dziecięcych marzeń. Za jej sprawą życie całej rodziny Banksów zmienia się nie do poznania.Nagrodzona pięcioma Oscarami oraz ośmioma nominacjami do tej prestiżowej nagrody ekranizacja klasycznej powieści dla dzieci autorstwa P.L. Travers. Nakręcony z ogromnym rozmachem musical w reżyserii Roberta Stevensona (Latający profesor) i Hamiltona Luske’a (Kopciuszek) zdobył serca widzów i uznanie krytyków na całym świecie. Porywa fantastycznymi piosenkami oraz wybitną grą aktorską. W postać głównej bohaterki śpiewająco wciela się laureatka Nagrody Akademii Julie Andrews (Dźwięki muzyki). W obsadzie filmu znaleźli się również m.in. Dick Van Dyke (Noc muzeów) oraz David Tomlinson (Pocałunki z Hongkongu).

Więcej
Zobacz "Mary Poppins" na HBOGO
DODAJ

Rock Dog. Pies ma głos!

film (2016)
5.90/10
Rock Dog. Pies ma głos!
Rock Dog. Pies ma głos!

Pies Bodi opuszcza rodzinny Tybet i wyrusza do wielkiego miasta, aby rozpocząć karierę rock’n’rollowca.

Więcej
Zobacz "Rock Dog. Pies ma głos!" na Showmax.com
DODAJ
Behind the Curtain: Todrick Hall
Behind the Curtain: Todrick Hall

Zobacz kulisy produkcji musicalu Todricka Halla, piosenkarza i gwiazdy YouTube’a. Dzieło opowiada o dorastaniu w Teksasie jako gej i odniesieniu sukcesu w show-biznesie.

Więcej
Zobacz "Behind the Curtain: Todrick Hall" na Netflix.com
DODAJ
Beavis i Butt-Head zaliczają Amerykę
Beavis i Butt-Head zaliczają Amerykę

When their TV is Stolen, Beavis and Butt-head hit the road in a hilarious film debut that proves what millions of fans already know: Beavis and Butt-head RULE!

Więcej
Zobacz "Beavis i Butt-Head zaliczają Amerykę" na Amazon Prime Video
DODAJ

Królowie Mambo

film (1992)
6.40/10
Królowie Mambo
Królowie Mambo

New York art dealer Arne Glimcher's first crack at film directing is a florid, high-energy romance about two brothers who flee Cuba in the early 1950s to make it as musicians in the United States. Cynthia Cidre wrote the screenplay adapted from Oscar Hijuelos's Pulitzer Prize-winning novel The Mambo Kings Play Songs of Love. Cesar (Armand Assante) and Nestor Castillo (Antonio Banderas) are popu...

Więcej
Zobacz "Królowie Mambo" na Amazon Prime Video
DODAJ