Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Opowieść Podręcznej - 2 Sezon w Showmax Polska
Znaleziono: 785

Pan i pani Adelman

film (2017)
7.40/10
Pan i pani Adelman
Pan i pani Adelman

Sarah (Doria Tillier) jest młodą intelektualistką, która bez pamięci zakochuje się w młodym, utalentowanym pisarzu Victorze (Nicolas Bedos). Dobrze sytuowana, tradycyjna rodzina mężczyzny nie akceptuje jego wyborów życiowych i pewnego dnia postanawia odciąć go od pieniędzy. Sarah i Victor decydują się nie zważać na przeciwności losu i za wszelką cenę walczą o swoją… Pokaż więcej...Sarah (Doria Tillier) jest młodą intelektualistką, która bez pamięci zakochuje się w młodym, utalentowanym pisarzu Victorze (Nicolas Bedos). Dobrze sytuowana, tradycyjna rodzina mężczyzny nie akceptuje jego wyborów życiowych i pewnego dnia postanawia odciąć go od pieniędzy. Sarah i Victor decydują się nie zważać na przeciwności losu i za wszelką cenę walczą o swoją miłość i niezależność.Ciepły i oryginalnie zrealizowany komediodramat ukazuje małżeńską odyseję z perspektywy kilku dekad trwania związku. Obraz autorstwa niezwykle utalentowanego aktora i scenarzysty, Nicolasa Bedosa (scenariusz: Miłość i turbulencje), który debiutuje tutaj w roli reżysera, a także dodatkowo wciela się w rolę tytułowego bohatera. W głównej roli żeńskiej, będącej zarazem narratorką obrazu, występuje Doria Tillier (serial Le débarquement). Artystka otrzymała za stworzoną przez siebie kreację nominację do nagrody Cezara. Produkcja zebrała bardzo dobre recenzje i cieszyła się powodzeniem wśród europejskiej widowni.

Więcej
Zobacz "Pan i pani Adelman" na HBOGO
DODAJ
Przygody Buckaroo Banzai. Przez ósmy wymiar
Przygody Buckaroo Banzai. Przez ósmy wymiar

Buckaroo Banzai jest rockmanem, chirurgiem, bohaterem komiksu i samurajem. Wraz z Rycerzami Hong-Kongu muszą powstrzymać złych przybyszy z ósmego wymiaru, którzy próbują podbić nasz wymiar.

Więcej
Zobacz "Przygody Buckaroo Banzai. Przez ósmy wymiar" na Showmax.com
DODAJ

Wiele hałasu o nic

film (1993)
7.40/10
Wiele hałasu o nic
Wiele hałasu o nic

Ta komedia romantyczna opowiadająca historię dwóch zupełnie różnych zakochanych par to wesoła adaptacja sztuki Szekspira o tym samym tytule.

Więcej
Zobacz "Wiele hałasu o nic" na Showmax.com
DODAJ

Born to Be Blue

film (2015)
6.90/10
Born to Be Blue
Born to Be Blue

Ta niekonwencjonalna biografia kultowego trębacza i legendy jazzu Cheta Bakera to doskonale dostrojona opowieść o jego pasji i walce z nałogiem.

Więcej
Zobacz "Born to Be Blue" na Netflix.com
DODAJ

Kłopotliwe uczucia

film (2018)
5.30/10
Kłopotliwe uczucia
Kłopotliwe uczucia

Wykładowca z Johannesburga i jego żona dziennikarka przeżywają małżeńskie problemy, które przybierają na sile, gdy w ich życiu pojawia się znany pisarz kochający zabawę.

Więcej
Zobacz "Kłopotliwe uczucia" na Netflix.com
DODAJ

D.E.B.S.

film (2004)
5.30/10
D.E.B.S.
D.E.B.S.

Cztery agentki obdarzone wyjątkowymi umiejętnościami otrzymują swoje pierwsze zadanie, jakim jest schwytanie przebiegłej szefowej mafii.

Więcej
Zobacz "D.E.B.S." na Amazon Prime Video
DODAJ

Piękna i Bestia

film (2017)
7.20/10
Piękna i Bestia
Piękna i Bestia

Młoda, odważna kobieta więziona jest w zaczarowanym zamku, gdzie zegary i świeczniki żyją własnym życiem, a władcą jest zaklęty w bestię książę o dobrym sercu.

Więcej
Zobacz "Piękna i Bestia" na Netflix.com
DODAJ

Deutschland 83

serial (2015)
8.20/10
Deutschland 83
Deutschland 83

Młody żołnierz z NRD zostaje wysłany za Mur Berliński w celu infiltracji armii wroga i zdobycia strategii wojennych NATO.

Więcej
Zobacz "Deutschland 83" na Amazon Prime Video
DODAJ

Czekolada

film (2000)
7.30/10
Czekolada
Czekolada

Francja, koniec lat pięćdziesiątych. Vianne (Juliette Binoche) przyjeżdża wraz z kilkuletnią córką do małego, spokojnego miasta, w którym rządzi konserwatywny burmistrz, hrabia de Reynaud (Alfred Molina). Kobieta jest bardzo tajemnicza - nikt nie wie, skąd przyjechała i co się stało z ojcem jej dziecka. Vianne otwiera sklep z czekoladą, a jej słodkości budzą w mieszkańcach… Pokaż więcej...Francja, koniec lat pięćdziesiątych. Vianne (Juliette Binoche) przyjeżdża wraz z kilkuletnią córką do małego, spokojnego miasta, w którym rządzi konserwatywny burmistrz, hrabia de Reynaud (Alfred Molina). Kobieta jest bardzo tajemnicza - nikt nie wie, skąd przyjechała i co się stało z ojcem jej dziecka. Vianne otwiera sklep z czekoladą, a jej słodkości budzą w mieszkańcach miasteczka nieznane dotąd pragnienia. Sprawy się komplikują, gdy w okolicy pojawia się grupa Romów, wśród których jest przystojny Roux (Johnny Depp).Porównywana z głośną Ucztą Babette magiczna opowieść o miłości i wolności, osadzona na francuskiej prowincji połowy dwudziestego wieku. Pełen uroku obraz na podstawie bestsellerowej powieści Joanne Harris został wyreżyserowany przez trzykrotnie nominowanego do Oscara Lassego Hallströma (Co gryzie Gilberta Grape’a, Wbrew regułom) i otrzymał aż pięć nominacji do Nagród Amerykańskiej Akademii, między innymi w kategoriach „najlepszy film”, „najlepszy scenariusz adaptowany” i „najlepsza muzyka”. Nominacje otrzymały ponadto odtwórczyni głównej roli Juliette Binoche (Trzy kolory: Niebieski, Angielski pacjent) oraz Judi Dench (Notatki o skandalu, Skyfall). Wyraziste kreacje stworzyli też Johnny Depp (Edward Nożycoręki, cykl Piraci z Karaibów), Alfred Molina (Frida, Była sobie dziewczyna) i Carrie-Anne Moss (Matrix, Memento).

Więcej
Zobacz "Czekolada" na HBOGO
DODAJ

Niebezpieczny umysł

film (2002)
7.10/10
Niebezpieczny umysł
Niebezpieczny umysł

Niebezpieczny umysł jest biografią, najprawdopodobniej częściowo fikcyjną, gwiazdora stacji telewizyjnej NBC, Chucka Hirscha Barrisa. Barris (Sam Rockwell) zdobył sławę i stał się legendą amerykańskiej telewizji jako producent znanego na całym świecie talk-show „Randka w ciemno”. W 2002 roku opublikował książkę o swoim życiu, w której ujawnił, że w latach 70., został… Pokaż więcej...Niebezpieczny umysł jest biografią, najprawdopodobniej częściowo fikcyjną, gwiazdora stacji telewizyjnej NBC, Chucka Hirscha Barrisa. Barris (Sam Rockwell) zdobył sławę i stał się legendą amerykańskiej telewizji jako producent znanego na całym świecie talk-show „Randka w ciemno”. W 2002 roku opublikował książkę o swoim życiu, w której ujawnił, że w latach 70., został zwerbowany przez CIA i był tajnym agentem. Mało tego, przyznał się, że podczas pełnienia tej misji, osobiście zabił 32 osoby. Czy rzeczywiście wiódł podwójną egzystencję i czy fakty przez niego podane są prawdziwe, tego nie wie nikt. Oprócz samego Barrisa...Intrygujące połączenie czarnego kryminału i dramatu psychologicznego spod ręki słynnego aktora George’a Clooneya (Syriana, Spadkobiercy), dla którego był to reżyserski debiut. Główne atuty filmu to nietuzinkowy i nieoczywisty bohater, inspirowana prawdziwą historią, pełna zagadek fabuła oraz wyborna obsada. Obraz spotkał się z dobrym przyjęciem na MFF w Berlinie, gdzie był nominowany do nagrody Złotego Niedźwiedzia. Statuetka Srebrnego Niedźwiedzia powędrowała do rąk znakomitego odtwórcy głównej roli, Sama Rockwella (Naciągacze, Moon), który sugestywnie oddał złożoność postaci Barrisa. W rolach drugoplanowych zobaczymy plejadę hollywoodzkich gwiazd: Julię Roberts (Sierpień w hrabstwie Osage), Brada Pitta (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona), Rutgera Hauera (Autostopowicz), Drew Barrymore (Aniołki Charliego) i samego Clooneya.

Więcej
Zobacz "Niebezpieczny umysł" na HBOGO
DODAJ

Dziewczyny z wyższych sfer

film (2002)
6.10/10
Dziewczyny z wyższych sfer
Dziewczyny z wyższych sfer

Bywalczyni nowojorskich salonów traci cały majątek. Musi podjąć pracę, której nigdy nie wykonywała - zostaje nianią.

Więcej
Zobacz "Dziewczyny z wyższych sfer" na Showmax.com
DODAJ

Mystic Pizza

film (1988)
6.20/10
Mystic Pizza
Mystic Pizza

Ponadczasowa komedia romantyczna o trzech kelnerkach z małomiasteczkowej pizzerii. Podczas pełnego wrażeń lata odkryją, czego naprawdę pragną w życiu.

Więcej
Zobacz "Mystic Pizza" na Showmax.com
DODAJ

Vincent i Roxxy

film (2016)
5.50/10
Vincent i Roxxy
Vincent i Roxxy

Zbuntowany samotnik i niegrzeczna piękność uciekają przed kryminalną przeszłością. Zakochana na zabój para zrobi wszystko, aby ocalić miłość. Nie jest jednak łatwo, bo ścigające ich zło nie przebiera w środkach.

Więcej
Zobacz "Vincent i Roxxy" na Showmax.com
DODAJ

Zakochany bez pamięci

film (2004)
8.30/10
Zakochany bez pamięci
Zakochany bez pamięci

Dzięki nowej technologii, pary po rozstaniu mogą wymazywać się z pamięci. Zabiegowi poddaje się Clementine. Jej były chłopak również poddaje się zabiegowi, ale w trakcie uświadamia sobie, że wciąż ją kocha.

Więcej
Zobacz "Zakochany bez pamięci" na Showmax.com
DODAJ

Whridayer Sabdo

film (2014)
5.00/10
Whridayer Sabdo
Whridayer Sabdo

Więcej
Zobacz "Whridayer Sabdo" na Amazon Prime Video
DODAJ

Classmates

film (2015)
7.40/10
Classmates
Classmates

Więcej
Zobacz "Classmates" na Amazon Prime Video
DODAJ

Mitwaa

film (2015)
7.20/10
Mitwaa
Mitwaa

Więcej
Zobacz "Mitwaa" na Amazon Prime Video
DODAJ

One Way Ticket

film (2016)
5.00/10
One Way Ticket
One Way Ticket

Więcej
Zobacz "One Way Ticket" na Amazon Prime Video
DODAJ

Inxeba. Zakazana ścieżka

film (2017)
6.90/10
Inxeba. Zakazana ścieżka
Inxeba. Zakazana ścieżka

Xolani (Nakhane Touré) jest wrażliwym samotnikiem, który pracuje w fabryce. Pewnego dnia zostaje wysłany w góry, aby tam zostać duchowym przewodnikiem chłopca z Johannesburga o imieniu Kwanda (Niza Jay Ncoyini) w tradycyjnym rytuale przejścia, który od pokoleń jest częścią życia mężczyzn z ludu Xhosa. Młody człowiek na początku nie do końca odnajduje się w bardzo… Pokaż więcej...Xolani (Nakhane Touré) jest wrażliwym samotnikiem, który pracuje w fabryce. Pewnego dnia zostaje wysłany w góry, aby tam zostać duchowym przewodnikiem chłopca z Johannesburga o imieniu Kwanda (Niza Jay Ncoyini) w tradycyjnym rytuale przejścia, który od pokoleń jest częścią życia mężczyzn z ludu Xhosa. Młody człowiek na początku nie do końca odnajduje się w bardzo zmaskulinizowanym otoczeniu. Z czasem jednak uświadamia sobie jak bliska relacja łączy Xolaniego z innym duchowym przewodnikiem, Viją (Bongile Mantsai).Przejmujący i nieoczywisty południowoamerykański dramat mówiący o kształtowaniu się tożsamości płciowej w tradycyjnej społeczności. Reżyser John Trengove (Zawieszona młodość) bierze na warsztat temat dojrzewania oraz męskości. Udaje mu się uchwycić pogoń za marzeniami i namiętnością młodych ludzi. W rolach głównych bohaterów świetnie odnajdują się Nakhane Touré, Bongile Mantsai (Cold Harbour), Niza Jay Ncoyini (Hello Au Revoir), Gamelihle Bovana oraz Thobani Mseleni (serial Swartwater). Produkcja wzbudziła zachwyt krytyków, którzy wielokrotnie wyróżniali ją na festiwalach filmowych na całym świecie – m.in. w Durbanie, San Francisco, Londynie, Bombaju i Palm Springs.

Więcej
Zobacz "Inxeba. Zakazana ścieżka" na HBOGO
DODAJ
Zawsze jest czas na miłość
Zawsze jest czas na miłość

Jesień życia potrafi być piękna, trzeba tylko otworzyć się na drugiego człowieka. Lekko zagubiona wdowa poznaje romantycznego ekscentryka w opałach. Postanawia mu pomóc i ponownie wpada w objęcia miłości.

Więcej
Zobacz "Zawsze jest czas na miłość" na Showmax.com
DODAJ

Jagodowa Miłość

film (2007)
6.70/10
Jagodowa Miłość
Jagodowa Miłość

Elizabeth, zainspirowana smakiem jagodowego placka i rozmową z intrygującym właścicielem kawiarni wyrusza w podróż autostradą numer 66 w poszukiwaniu prawdziwej miłości.

Więcej
Zobacz "Jagodowa Miłość" na Showmax.com
DODAJ

Bilet na Księżyc

film (2013)
6.40/10
Bilet na Księżyc
Bilet na Księżyc

Pierwszy jest nieśmiałym romantykiem, drugi niepoprawnym podrywaczem. Jeden wstępuje właśnie do wojska, dla drugiego liczą się tylko imprezy. Podczas podróży przez Polskę lat sześćdziesiątych dwaj bracia przeżyją niezapomniane przygody.

Więcej
Zobacz "Bilet na Księżyc" na Showmax.com
DODAJ

Druhny

film (2011)
6.80/10
Druhny
Druhny

Nie ma to jak wieczór panieński w Las Vegas! Grupa zwariowanych przyjaciółek wyrusza na przedślubną imprezę jednej z nich. Czy i tym razem balanga skończy się gigantycznym kacem?

Więcej
Zobacz "Druhny" na Showmax.com
DODAJ

Zack i Miri kręcą porno

film (2008)
6.60/10
Zack i Miri kręcą porno
Zack i Miri kręcą porno

Zack i Miri postanawiają wspólnie nakręcić film dla dorosłych, aby zarobić szybką kasę. Jednak uczucia, które do siebie skrycie żywią, mogą zniszczyć cały projekt.

Więcej
Zobacz "Zack i Miri kręcą porno" na Netflix.com
DODAJ