Lista tytułów oznaczonych do usunięcia

Znaleziono: 81

Ralph Demolka

2018-02-17
film (2012)
7.70/10
Ralph Demolka
Ralph Demolka

Ralph jest osiłkiem, który pracuje jako czarny charakter w grze komputerowej. To niewdzięczne zajęcie sprawia, że nikt go nie lubi. Pewnego dnia Ralph postanawia udowodnić, że jest lepszy, niż wszyscy myślą. Zdeterminowany wyrusza w niezwykłą podróż, aby zdobyć Medal Bohatera. Na swojej drodze spotyka Vanellope, która również została odrzucona przez swoich bliskich. Gdy okoliczności zmuszą ich do współpracy, para odkryje, że prawdziwa przyjaźń jest najcenniejszą wartością na świecie. Wyprodukowana przez studio Disneya, doskonała filmowa przygoda dla małych i dużych. Obraz debiutującego w pełnym metrażu Richa Moore’a (seriale Simpsonowie, Futurama) rozgrywa się w ekscytującym świecie gier komputerowych. W inteligentny sposób opowiada o dojrzewaniu oraz odkrywaniu wartości i uroków przyjaźni. Zachwyca w warstwie fabularnej i wizualnej, nie brakuje w nim też dobrego humoru. W polskiej wersji językowej swoich głosów postaciom użyczyli m.in. Olaf Lubaszenko, Jolanta Fraszyńska, Waldemar Barwiński i Edyta Olszówka. Produkcja została doceniona przez krytyków i widzów na całym świecie. Zdobyła pięć statuetek Annie, a także nominację do Oscara i Złotego Globu w kategorii „najlepszy film animowany”.

Więcej
DODAJ

Merida Waleczna

2018-07-04
film (2012)
7.10/10
Merida Waleczna
Merida Waleczna

Osadzona w średniowiecznej Szkocji, zachwycająca animowana opowieść o odwadze i odpowiedzialności to wspólna produkcja studia Pixar i wytwórni Disneya. Obraz został doceniony przez Amerykańską Akademię Filmową - otrzymał Oscara w kategorii „najlepszy film animowany”. Wyróżniono go także Złotym Globem, dwiema nagrodami Annie i statuetką BAFTY. Za reżyserię Meridy… Pokaż więcej...Osadzona w średniowiecznej Szkocji, zachwycająca animowana opowieść o odwadze i odpowiedzialności to wspólna produkcja studia Pixar i wytwórni Disneya. Obraz został doceniony przez Amerykańską Akademię Filmową - otrzymał Oscara w kategorii „najlepszy film animowany”. Wyróżniono go także Złotym Globem, dwiema nagrodami Annie i statuetką BAFTY. Za reżyserię Meridy Walecznej odpowiedzialny był duet debiutujących w pełnym metrażu filmowców - Mark Andrews (nominowany do Oscara za Człowieka-orkiestrę) oraz Brenda Chapman (Książę Egiptu). Animacja odniosła ogromny sukces frekwencyjny - duża w tym zasługa aktorów, którzy użyczyli głosu bohaterom w oryginalnej wersji filmu. Znakomita jest także polska obsada dubbingu z Dominiką Kluźniak, Andrzejem Grabowskim i Dorotą Segdą na czele. Ciekawostką jest fakt, że część recenzentów interpretowała film jako odważny i pionierski na gruncie kina familijnego przekaz feministyczny.

Więcej
DODAJ

Pitbull. Nowe porządki

2018-08-14
film (2016)
6.60/10
Pitbull. Nowe porządki
Pitbull. Nowe porządki

Policjanci i gangusy z Mokotowa stają do walki. Majami, Gebels i Zupa kontra Babcia i Strachu. Brzydkie słowo na „k” tak dobrze brzmiało chyba tylko w "Psach" Pasikowskiego.

Więcej
DODAJ

Służby specjalne

2018-08-14
film (2014)
6.50/10
Służby specjalne
Służby specjalne

Tzw. służby to mroczna strona polskiej politycznej rzeczywistości. WSI, ABW, SB, politycy, agenci i seksowna Olga Bołądź w roli głównej. Mieszanka wybuchowa, a dla fanów teorii spiskowych pozycja obowiązkowa.

Więcej
DODAJ

3rd World Cops 2

2018-08-21
film (2015)
5.00/10
3rd World Cops 2
3rd World Cops 2

Nieudolni gliniarze Freire i Salinas, teraz w szeregach sił specjalnych, zostają niesłusznie oskarżeni i stają się najbardziej poszukiwanymi ludźmi w kraju.

Więcej
DODAJ

Septembers of Shiraz

2018-08-22
film (2016)
6.00/10
Septembers of Shiraz
Septembers of Shiraz

Porewolucyjny Teheran. Żydowski biznesmen zostaje uwięziony i poddany torturom. Mimo to razem z żoną postanawia walczyć o prawdę i wolność.

Więcej
DODAJ

Powrót do Krainy Oz

2018-08-22
film (1985)
6.80/10
Powrót do Krainy Oz
Powrót do Krainy Oz

Dorotka powraca do Krainy Oz. Szybko odkrywa, że Emerald City pogrążyło się w chaosie, a jej starzy przyjaciele zostali zamienieni w kamienie. Z pomocą nowych znajomych dziewczynka walczy z niegodziwą Księżniczką Mombi oraz jej podłymi współpracownikami. Ma nadzieję, że uda jej się ocalić najbliższych i uratować przed zagładą ukochane miasto. Kolejna część porywającej opowieści zrealizowanej (…) Pokaż więcejDorotka powraca do Krainy Oz. Szybko odkrywa, że Emerald City pogrążyło się w chaosie, a jej starzy przyjaciele zostali zamienieni w kamienie. Z pomocą nowych znajomych dziewczynka walczy z niegodziwą Księżniczką Mombi oraz jej podłymi współpracownikami. Ma nadzieję, że uda jej się ocalić najbliższych i uratować przed zagładą ukochane miasto. Kolejna część porywającej opowieści zrealizowanej na podstawie serii książek autorstwa L. Franka Bauma. Produkcja wytwórni Walta Disneya zabiera widza do niezwykłego świata, w którym dobro prowadzi nieustającą walkę ze złem. Obraz w reżyserii trzykrotnego laureata Nagrody Akademii Waltera Murcha (Wzgórze nadziei) został wyróżniony do Oscara w kategorii “najlepsze efekty specjalne”. W główne role wcielają się m.in. Fairuza Balk (Szkoła czarownic), dwukrotnie wyróżniona nominacją do Złotego Globu Jean Marsh (serial Upstairs, Downstairs) oraz trzykrotnie nominowana do Oscara Piper Laurie (Dzieci gorszego Boga).

Więcej
DODAJ

Pasażerowie

2018-08-23
film (2016)
7.00/10
Pasażerowie
Pasażerowie

Na przeznaczoną do skolonizowania, odległą planetę zostaje wysłana misja kosmiczna. Podróż ma trwać 120 lat. Niestety, proces hibernacji zawodzi i dwoje uczestników ekspedycji – mechanik Jim (Chris Pratt) oraz pisarka Aurora (Jennifer Lawrence) – budzi się 90 lat za wcześnie. Para szybko się w sobie zakochuje. Sielanka nie trwa jednak zbyt długo. Jim i Aurora odkrywają, że ich statek (…) Pokaż więcejNa przeznaczoną do skolonizowania, odległą planetę zostaje wysłana misja kosmiczna. Podróż ma trwać 120 lat. Niestety, proces hibernacji zawodzi i dwoje uczestników ekspedycji – mechanik Jim (Chris Pratt) oraz pisarka Aurora (Jennifer Lawrence) – budzi się 90 lat za wcześnie. Para szybko się w sobie zakochuje. Sielanka nie trwa jednak zbyt długo. Jim i Aurora odkrywają, że ich statek kosmiczny znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Czy uda im się wyjść cało z opresji?Pasażerowie to widowiskowe kino science fiction w gwiazdorskiej obsadzie, które opowiada o pełnej problemów, międzygalaktycznej podróży. W główne role wcielają się z gracją laureatka Oscara Jennifer Lawrence (Poradnik pozytywnego myślenia, American Hustle) oraz Chris Pratt (Strażnicy Galaktyki, Jurassic World). Film w reżyserii nominowanego do Nagrody Akademii Mortena Tylduma (Łowcy głów, Gra tajemnic) porywa efektami specjalnymi, pięknymi zdjęciami, dynamicznym montażem oraz wartką akcją. Wyróżniona nominacjami do Oscara za muzykę i scenografię produkcja zarobiła ponad 300 mln dolarów na całym świecie.

Więcej
DODAJ

Punisher

2018-08-23
film (2004)
6.50/10
Punisher
Punisher

Żona i dzieci agenta FBI są świadkami mafijnej egzekucji i zostają zabici. Zrozpaczony mężczyzna zmienia się w mściciela, czyli łowcę, sędziego i kata w jednej osobie.

Więcej
DODAJ

Necrophobia

2018-08-24
film (2014)
4.20/10
Necrophobia
Necrophobia

Pewnego krawca po śmierci brata-bliźniaka zaczynają nawiedzać coraz dziwniejsze halucynacje. Gdy tylko znajduje się w pobliżu ludzkich zwłok, budzi się w nim bestia.

Więcej
DODAJ

Resurrection

2018-08-24
film (2015)
5.30/10
Resurrection
Resurrection

XIX wiek. Młody argentyński ksiądz wraca w rodzinne strony ogarnięte epidemią żółtej febry i odkrywa przerażające działanie sił nadprzyrodzonych.

Więcej
DODAJ

Szefowa

2018-08-24
film (2016)
5.40/10
Szefowa
Szefowa

Zrujnowana bizneswoman kończy odsiadywać wyrok za nielegalne transakcje, po czym próbuje wrócić do gry w ciasteczkowej branży. Natrafia jednak na ostrą konkurencję.

Więcej
DODAJ

Megan Leavey

2018-08-24
film (2017)
7.10/10
Megan Leavey
Megan Leavey

Megan Leavey (Kate Mara) jest zagubioną w życiu kobietą, która decyduje się wstąpić do marynarki wojennej. Kobieta przechodzi szkolenie z wyjątkowo agresywnym psem o imieniu Rex. Niespodziewanie udaje jej się złapać z nim nić porozumienia. Megan i jej podopieczny trafiają do Iraku, gdzie z sukcesem zajmują się wykrywaniem bomb i min przeciwpiechotnych. Udaje im się z sukcesem odbyć 100 misji. (…) Pokaż więcejMegan Leavey (Kate Mara) jest zagubioną w życiu kobietą, która decyduje się wstąpić do marynarki wojennej. Kobieta przechodzi szkolenie z wyjątkowo agresywnym psem o imieniu Rex. Niespodziewanie udaje jej się złapać z nim nić porozumienia. Megan i jej podopieczny trafiają do Iraku, gdzie z sukcesem zajmują się wykrywaniem bomb i min przeciwpiechotnych. Udaje im się z sukcesem odbyć 100 misji. Pewnego dnia dochodzi jednak do tragedii.Oparta na faktach, wzruszająca historia odbywającej służbę wojskową w Iraku kobiety i jest ukochanego psa. Produkcja w reżyserii wyróżnionej BAFTĄ Gabrieli Cowperthwaite (Blackfish) pokazuje niezwykłą więź, jaka może się narodzić między człowiekiem a zwierzęciem. Przedstawia siłę determinacji, zaangażowania oraz przyjaźni. W obsadzie obrazu znaleźli się m.in.: nominowana do nagrody Emmy Kate Mara (serial House of Cards), laureatka dwóch Złotych Globów Edie Falco (serial Siostra Jackie), Ramon Rodriguez (Transformers: Zemsta upadłych) oraz Bradley Whitford (serial Prezydencki poker).

Więcej
DODAJ

Transformers: Robots in Disguise

2018-08-30
serial (2016)
6.40/10
Transformers: Robots in Disguise
Transformers: Robots in Disguise

Po katastrofie statku więziennego po Ziemi grasują setki Decepticonów. Bumblebee i jego nowa drużyna Autobotów muszą bronić ludzkości.

Więcej
DODAJ

Transformers Prime

2018-08-30
serial (2010)
7.90/10
Transformers Prime
Transformers Prime

Autoboty z pomocą trójki ludzkich sojuszników po raz kolejny bronią ludzkość przed najazdem Decepticonów pod wodzą Megatrona.

Więcej
DODAJ

My Little Pony: Przyjaźń to magia

2018-08-30
serial (2015)
7.70/10
My Little Pony: Przyjaźń to magia
My Little Pony: Przyjaźń to magia

Udaj się w podróż do zaczarowanej krainy Equestria, w której jednorożka Twilight Sparkle wraz z przyjaciółmi mają niesamowite przygody i poznają moc przyjaźni.

Więcej
DODAJ

Sprzymierzeni

2018-08-30
film (2016)
7.10/10
Sprzymierzeni
Sprzymierzeni

1942 rok, Afryka Północna. Max Vatan (Brad Pitt) jest oficerem wywiadu, który spotyka na swej drodze działaczkę francuskiego ruchu oporu, Marianne Beauséjour (Marion Cotillard). Para udaje małżeństwo. Ich zadaniem jest zabicie nazistowskiego ambasadora stacjonującego w Casablance. Vatan i Beauséjour spędzają razem kilka dni i zakochują się w sobie. Mężczyzna postanawia zabrać partnerkę do (…) Pokaż więcej1942 rok, Afryka Północna. Max Vatan (Brad Pitt) jest oficerem wywiadu, który spotyka na swej drodze działaczkę francuskiego ruchu oporu, Marianne Beauséjour (Marion Cotillard). Para udaje małżeństwo. Ich zadaniem jest zabicie nazistowskiego ambasadora stacjonującego w Casablance. Vatan i Beauséjour spędzają razem kilka dni i zakochują się w sobie. Mężczyzna postanawia zabrać partnerkę do swojej bazy w Londynie. Pewnego dnia dowiaduje się, że Marianne jest podejrzewana o bycie niemieckim szpiegiem. Ma tylko 72 godziny, aby udowodnić jej niewinność.Zdobywca Oscara Robert Zemeckis (Powrót do przyszłości, Forrest Gump) przedstawia elektryzujący dreszczowiec szpiegowski w doborowej obsadzie. Gwiazdami filmu, porównywanego przez krytyków z legendarną Casablanką Michaela Curtiza, są laureaci Nagrody Akademii Brad Pitt (Bękarty wojny, Moneyball) oraz Marion Cotillard (Niczego nie żałuję - Edith Piaf, Dwa dni, jedna noc), którzy popisowo odnajdują się w swoich rolach. Obok nich wystąpili m.in. Lizzy Caplan (serial Masters of Sex), Jared Harris (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona) oraz Simon McBurney (Teoria wszystkiego). Produkcja, której akcja rozkręca się nieśpiesznie, urzeka wysmakowaną formą. Znakomite zdjęcia, scenografia, kostiumy (nominacja do Oscara i BAFTY dla Joanny Johnston - Lincoln) oraz charakteryzacja pomagają widzom zanurzyć się w atmosferze lat czterdziestych XX wieku.

Więcej
DODAJ

Transformers: Rescue Bots

2018-08-30
serial (2014)
6.70/10
Transformers: Rescue Bots
Transformers: Rescue Bots

Wyrusz w świat przygody z czwórką młodych transformerów: Heatwave, Chase, Blades i Boulder oraz ich ludzkimi sprzymierzeńcami — rodziną ratowników.

Więcej
DODAJ

Gra pozorów

2018-08-31
film (2016)
5.70/10
Gra pozorów
Gra pozorów

W związku Anny (Mirtel Pohla) i Juhana (Priit Võigemast) nie dzieje się najlepiej. Para chce jednak pracować nad swoją relacją. Postanawiają wyjechać do luksusowego domu nad morzem, którego użyczyli im bogaci znajomi. Na miejscu są świadkami wypadku na skalistym wybrzeżu. Bez zastanowienia udzielają pomocy i schronienia rannej kobiecie oraz jej mężowi (Mari Abel i Meelis Rämmeld). Szybko (…) Pokaż więcejW związku Anny (Mirtel Pohla) i Juhana (Priit Võigemast) nie dzieje się najlepiej. Para chce jednak pracować nad swoją relacją. Postanawiają wyjechać do luksusowego domu nad morzem, którego użyczyli im bogaci znajomi. Na miejscu są świadkami wypadku na skalistym wybrzeżu. Bez zastanowienia udzielają pomocy i schronienia rannej kobiecie oraz jej mężowi (Mari Abel i Meelis Rämmeld). Szybko okazuje się, że obydwie pary mają ze sobą wiele wspólnego. Co z tego wyniknie?Intrygujący thriller psychologiczny o niepokojącej grze, którą zaczynają prowadzić ze sobą dwie pary. Zgrabnie zrealizowany obraz wyróżnia się sugestywnym klimatem i stopniowo rosnącym napięciem. Jest uznawany za jeden z ciekawszych filmów estońskiej kinematografii ostatnich lat. Debiutujący reżyser Vallo Toomla w przemyślany sposób buduje fabułę i tworzy pełne niuansów, wycofane postacie. W role czworga bohaterów wcielili się brawurowo Mirtel Pohla (Jesienny bal), Priit Võigemast (Nazwiska w marmurze), Mari Abel (Sędzia) oraz Meelis Rämmeld (Sklep z marzeniami). Produkcja była porównywana do głośnego filmu Michaela Hanekego Funny Games.

Więcej
DODAJ

Ja, Daniel Blake

2018-08-31
film (2016)
7.90/10
Ja, Daniel Blake
Ja, Daniel Blake

Daniel Blake (Dave Johns) jest sześćdziesięcioletnim stolarzem, który dochodzi do siebie po zawale. Mężczyzna przypadkowo poznaje samotną matkę Katie (Hayley Squires) oraz dwójkę jej dzieci – Daisy (Briana Shann) i Dylana (Dylan McKiernan). Daniel postanawia bezinteresownie pomóc rodzinie stanąć na nogi. Kiedy jednak sam zacznie starać się o rentę, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej (…) Pokaż więcejDaniel Blake (Dave Johns) jest sześćdziesięcioletnim stolarzem, który dochodzi do siebie po zawale. Mężczyzna przypadkowo poznaje samotną matkę Katie (Hayley Squires) oraz dwójkę jej dzieci – Daisy (Briana Shann) i Dylana (Dylan McKiernan). Daniel postanawia bezinteresownie pomóc rodzinie stanąć na nogi. Kiedy jednak sam zacznie starać się o rentę, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny. Na przekór przeciwnościom losu i pozbawionym serca urzędnikom Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.Mistrz zaangażowanego kina, wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych Ken Loach (Wiatr buszujący w jęczmieniu, Whisky dla aniołów) powraca z dziełem mówiącym o biurokratycznej znieczulicy i absurdach angielskiego systemu opieki społecznej. Produkcja zwraca uwagę świetną charakterystyką bohaterów i umiejętnym łączeniem wątków dramatycznych z komediowymi. Odtwórcami głównych ról są stand-upowy komik Dave Johns (Two Graves) oraz Hayley Squires (Randka z królową). Johns za stworzoną przez siebie kreację otrzymał nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej, a jego partnerka do BAFTY. Film został doceniony na międzynarodowych festiwalach filmowych w Cannes (Złota Palma i dwie inne nagrody), Locarno, San Sebastian, Vancouver oraz Sztokholmie. Zdobył też Europejską Nagrodę Filmową i statuetkę BAFTA. Ken Loach zapowiedział, że Ja, Daniel Blake to ostatni film w jego reżyserskiej karierze.

Więcej
DODAJ

Siła strachu

2018-08-31
film (2005)
5.90/10
Siła strachu
Siła strachu

Psycholog David Callaway (Robert De Niro) jest szczęśliwym ojcem rodziny. Razem ze swoją żoną (Amy Irving) i córką Emily (Dakota Fanning) wiedzie spokojne życie na Manhattanie. Niestety, pewnego dnia jego ukochana postanawia popełnić samobójstwo. Emily nie potrafi pozbierać się po śmierci matki. David decyduje się przenieść na prowincję. Wierzy, że zmiana otoczenia pomoże straumatyzowanej (…) Pokaż więcejPsycholog David Callaway (Robert De Niro) jest szczęśliwym ojcem rodziny. Razem ze swoją żoną (Amy Irving) i córką Emily (Dakota Fanning) wiedzie spokojne życie na Manhattanie. Niestety, pewnego dnia jego ukochana postanawia popełnić samobójstwo. Emily nie potrafi pozbierać się po śmierci matki. David decyduje się przenieść na prowincję. Wierzy, że zmiana otoczenia pomoże straumatyzowanej dziewczynce. Stan Emily pogarsza się jednak z każdą chwilą. Kilkulatka chce spędzać czas ze swoim wyimaginowanym przyjacielem Charliem.Wzbudzający strach, klimatyczny dreszczowiec w reżyserii wyróżnionego nagrodą Grand Golden Rail na MFF w Cannes Johna Polsona (Kolor zachodu słońca, Wielbicielka). Ciekawe od strony psychologicznej postacie tworzą laureat dwóch Oscarów Robert De Niro (Wściekły byk, Poradnik pozytywnego myślenia) oraz młoda Dakota Fanning (Wojna światów, Koralina i tajemnicze drzwi), która w roli Emily jest absolutnie bezkonkurencyjna. Niepokojąca muzyka laureata BAFTY Johna Ottmana (Podejrzani), skrzętnie uknuta intryga oraz precyzyjnie wykonane zdjęcia Dariusza Wolskiego (trylogia Piraci z Karaibów) zapewniają emocjonujący seans.

Więcej
DODAJ

Igraszki z losem

2018-08-31
film (1996)
6.80/10
Igraszki z losem
Igraszki z losem

Mel Coplin (Ben Stiller) ma kochającą żonę Nancy (Patricia Arquette) i wiedzie spokojne życie. Do pełni szczęścia brakuje mu jednak jednej rzeczy. Mężczyzna był w dzieciństwie adoptowany i jego największym marzeniem jest poznanie biologicznych rodziców. Z pomocą ukochanej oraz studentki psychologii Tiny (Téa Leoni) przemierza kraj w poszukiwaniu swoich korzeni. Ta szaleńcza wyprawa sprawia (…) Pokaż więcejMel Coplin (Ben Stiller) ma kochającą żonę Nancy (Patricia Arquette) i wiedzie spokojne życie. Do pełni szczęścia brakuje mu jednak jednej rzeczy. Mężczyzna był w dzieciństwie adoptowany i jego największym marzeniem jest poznanie biologicznych rodziców. Z pomocą ukochanej oraz studentki psychologii Tiny (Téa Leoni) przemierza kraj w poszukiwaniu swoich korzeni. Ta szaleńcza wyprawa sprawia, że Mel staje się coraz bardziej zainteresowany seksowną studentką. Na domiar złego, jego żona też zaczyna rozglądać się za innymi. Życie Mela zaczyna wymykać się spod kontroli. Duża dawka ciepłego humoru, błyskotliwe dialogi, wystrzałowe gagi oraz doskonała gra aktorów to najważniejsze atuty filmu w reżyserii pięciokrotnie nominowanego do Nagrody Akademii Davida O. Russella (Poradnik pozytywnego myślenia, American Hustle). W obrazie nie brakuje nietuzinkowych postaci, w które wcielają się m.in. znany komik Ben Stiller (Jaja w tropikach, Sekretne życie Waltera Mitty), nagrodzona Oscarem Patricia Arquette (Prawdziwy romans, Boyhood) oraz laureatka Saturna Téa Leoni (Family Man, Trudne słówka). Produkcja została wyróżniona czterema nominacjami do Nagrody Independent Spirit, w tym za reżyserię i scenariusz.

Więcej
DODAJ

OSS 117 - Rio nie odpowiada

2018-08-31
film (2009)
6.90/10
OSS 117 - Rio nie odpowiada
OSS 117 - Rio nie odpowiada

Świetna parodia przygód Bonda. As francuskiego wywiadu i kolejna misja do wykonania. Na przeszkodzie stają jednak gangsterzy i naziści. No ale od czego ma się nowych znajomych - piękną agentkę i hipisa.

Więcej
DODAJ

Wilk W Owczej Skórze

2018-08-31
film (2016)
5.90/10
Wilk W Owczej Skórze
Wilk W Owczej Skórze

„Co się stało, że zmieniłem ciało?!” Czary mary i groźny wilk staje się sympatycznym baranem. Stado owiec wydaje się całkiem fajne, ale wilcza natura wzywa.

Więcej
DODAJ