Lista tytułów oznaczonych do usunięcia

Znaleziono: 61

Salam Neighbor

2018-06-19
film (2015)
7.50/10
Salam Neighbor
Salam Neighbor

Amerykańscy filmowcy — Chris Temple i Zach Ingrasci — zamieszkali w obozie dla syryjskich uchodźców, by nakręcić dokument o życiu i losach wysiedleńców.

Więcej
DODAJ

Oscar's Oasis

2018-06-20
serial (2010)
7.80/10
Oscar's Oasis
Oscar's Oasis

Ciężkie jest życie samotnej jaszczurki w niesprzyjającym środowisku. Można odnieść wrażenie, że cały świat jest przeciwko tobie. Oscar, pustynny jaszczur, nie ma lekko. Ze wszystkich stron ma pod górkę.

Więcej
DODAJ

13 godzin: Tajna misja w Benghazi

2018-06-20
film (2016)
7.30/10
13 godzin: Tajna misja w Benghazi
13 godzin: Tajna misja w Benghazi

Członkowie elitarnego oddziału próbują ocalić uwięzionych pracowników konsulatu USA w libijskim Bengazi, który został zaatakowany przez uzbrojonych terrorystów.

Więcej
DODAJ

Gdy stawka jest wysoka

2018-06-22
film (2014)
6.70/10
Gdy stawka jest wysoka
Gdy stawka jest wysoka

Gdy kończy się rekordowa passa zwycięstw szkolnej drużyny futbolowej, a na zawodników spada osobista tragedia, trener robi wszystko, by podnieść ekipę z kolan.

Więcej
DODAJ

Ave, Cezar!

2018-06-22
film (2016)
6.30/10
Ave, Cezar!
Ave, Cezar!

Kiedy gwiazda filmu zostaje porwana prosto z planu, pracowity, lecz przemęczony szef studia postanawia znaleźć aktora i uratować produkcję.

Więcej
DODAJ

Poza nawiasem

2018-06-26
film (2013)
7.30/10
Poza nawiasem
Poza nawiasem

W ciągu ostatniej dekady sytuacja osób należących do społeczności LGBT w Stanach Zjednoczonych uległa większej zmianie niż przez poprzednich pięćdziesiąt lat. Prawo do legalizacji związków, zawierania małżeństw czy adopcji dzieci przez pary tej samej płci w wielu stanach stało się rzeczywistością. Jednocześnie coraz więcej znanych osób zaczęło ujawniać swoje… Pokaż więcej...W ciągu ostatniej dekady sytuacja osób należących do społeczności LGBT w Stanach Zjednoczonych uległa większej zmianie niż przez poprzednich pięćdziesiąt lat. Prawo do legalizacji związków, zawierania małżeństw czy adopcji dzieci przez pary tej samej płci w wielu stanach stało się rzeczywistością. Jednocześnie coraz więcej znanych osób zaczęło ujawniać swoje preferencje seksualne. Film składa się z intymnych rozmów, w których osoby związane ze środowiskiem LGBT opowiadają o dokonaniu coming-outu oraz o swoim zaangażowaniu w kwestie społeczne.Wyprodukowany przez telewizję HBO film to dzieło Timothy’ego Greenfielda-Sandersa (Gwiazdy XXX – portret intymny, The Black List, Zachować piękno), uznanego fotografa i dokumentalisty. Do zwierzeń przed kamerą nakłonił między innymi: aktorów Ellen DeGeneres, Neila Patricka Harrisa i Cynthię Nixon, scenarzystę Obywatela Milka Dustina Lance’a Blacka, sportowca Wade’s Davisa, legendarną drag queen Lady Bunny czy Lupe Valdez, która jest pierwszą kobietą pełniącą funkcję szeryfa hrabstwa Dallas.

Więcej
DODAJ

Wróg u bram

2018-06-29
film (2001)
7.60/10
Wróg u bram
Wróg u bram

II wojna światowa. Pod Stalingradem toczy się zażarta walka. Radziecki snajper Wasilij Zajcew (Jude Law) konsekwentnie eliminuje jednego przeciwnika po drugim. Wieść o jego wyczynach dociera do obozu wroga, gdzie powstaje plan likwidacji Rosjanina. W efekcie dochodzi do pojedynku Zajcewa z najlepszym niemieckim strzelcem, majorem Königiem (Ed Harris). Dwóch żołnierzy zaczyna prowadzić… Pokaż więcej...II wojna światowa. Pod Stalingradem toczy się zażarta walka. Radziecki snajper Wasilij Zajcew (Jude Law) konsekwentnie eliminuje jednego przeciwnika po drugim. Wieść o jego wyczynach dociera do obozu wroga, gdzie powstaje plan likwidacji Rosjanina. W efekcie dochodzi do pojedynku Zajcewa z najlepszym niemieckim strzelcem, majorem Königiem (Ed Harris). Dwóch żołnierzy zaczyna prowadzić ze sobą grę w kotka i myszkę, której tłem są historyczne wydarzenia rozgrywające się nad Wołgą.Nominowane do trzech Europejskich Nagród Filmowych widowiskowe kino wojenne, które przywołuje jedno z najbardziej spektakularnych i zarazem najkrwawszych starć drugiej wojny światowej. Zginęło w nim około 1,1 mln żołnierzy radzieckich oraz ponad 800 tys. Niemców i ich sojuszników. Znany z Imienia róży duet filmowców – wyróżniony czterema Cezarami francuski reżyser Jean-Jacques Annaud oraz scenarzysta Alain Godard – tworzy porywającą i pełną realizmu opowieść o bitwie, która toczyła się od lipca 1942 do lutego 1943 roku pod Stalingradem. Udane kreacje aktorskie stworzyli w filmie dwukrotnie nominowani Oscara Jude Law (Utalentowany pan Ripley, Sherlock Holmes) i Ed Harris (Pollock, Godziny). Partnerują im laureatka Nagrody Akademii Rachel Weisz (Wierny ogrodnik), nominowany do BAFTY Joseph Fiennes (Zakochany Szekspir) oraz wyróżniony nominacją do Oscara Bob Hoskins (Mona Lisa).

Więcej
DODAJ

Robot Jeeg

2018-06-30
film (2015)
7.10/10
Robot Jeeg
Robot Jeeg

Introwertyczny Enzo Ceccotti (Claudio Santamaria) jest pospolitym złodziejem, który mieszka w biednej dzielnicy Rzymu i stara się jakoś wiązać koniec z końcem. Pewnego dnia, uciekając przed policją, wskakuje do Tybru… i niespodziewanie ląduje w radioaktywnej substancji. W konsekwencji nabywa nadludzkiej mocy. Dzięki upośledzonej psychicznie dziewczynie (Ilenia Pastorelli), która… Pokaż więcej...Introwertyczny Enzo Ceccotti (Claudio Santamaria) jest pospolitym złodziejem, który mieszka w biednej dzielnicy Rzymu i stara się jakoś wiązać koniec z końcem. Pewnego dnia, uciekając przed policją, wskakuje do Tybru… i niespodziewanie ląduje w radioaktywnej substancji. W konsekwencji nabywa nadludzkiej mocy. Dzięki upośledzonej psychicznie dziewczynie (Ilenia Pastorelli), która bierze go za Hiroshiego Shibę, bohatera japońskiego komiksu, Enzo zaczyna wykorzystywać swoją niezwykłą siłę do wspierania będących w potrzebie ludzi.Błyskotliwe i pełne świeżości kino akcji, zainspirowane japońską anime. Efektowny pełnometrażowy debiut reżyserski Gabriele Mainettiego (krótki metraż Tiger Boy) zaskakuje od strony fabularnej. Twórcy w pomysłowy sposób bawią się konwencją i żonglują gatunkami. W filmie nie brakuje odniesień do polityczno-społecznych problemów, z którymi borykają się mieszkańcy Włoch. Produkcja zachwyca klimatem i realizatorskim kunsztem. W rolach głównych występują Claudio Santamaria (Opowieść kryminalna, Diaz), Luca Marinelli (Wielkie piękno, Nie bądź złym), Stefano Ambrogi (Cześć, tato, In bici senza sella), brawurowo debiutująca na dużym ekranie modelka Ilenia Pastorelli (Niente Di Serio). Produkcja zrobiła furorę we Włoszech. Zdobyła siedem statuetek i dziewięć nominacji do prestiżowych Davidów, a także dwie nagrody włoskich krytyków.

Więcej
DODAJ

Czerwiec w Showmax

2018-06-30
film (2018)
5.00/10
Czerwiec w Showmax
Czerwiec w Showmax

Oglądaj serialowe i filmowe premiery na Showmax.

Więcej
DODAJ

Strażnicy Galaktyki vol. 2

2018-06-30
film (2017)
7.70/10
Strażnicy Galaktyki vol. 2
Strażnicy Galaktyki vol. 2

Grupa najbardziej niesubordynowanych outsiderów w galaktyce odwiedza odległe zakątki kosmosu. W międzyczasie stara się również rozwikłać zagadkę dotyczącą pochodzenia jednego z członków brygady – Petera Quilla/ Star Lorda (Chris Pratt). Dzielna ekipa będzie musiała stawić czoła wielu wyzwaniom. Rzeczywistość nie raz ich zaskoczy, a dawni wrogowie staną się sojusznikami.… Pokaż więcej...Grupa najbardziej niesubordynowanych outsiderów w galaktyce odwiedza odległe zakątki kosmosu. W międzyczasie stara się również rozwikłać zagadkę dotyczącą pochodzenia jednego z członków brygady – Petera Quilla/ Star Lorda (Chris Pratt). Dzielna ekipa będzie musiała stawić czoła wielu wyzwaniom. Rzeczywistość nie raz ich zaskoczy, a dawni wrogowie staną się sojusznikami.Zrealizowana przez studio Marvel, druga część widowiskowej opowieści o przygodach grupy superbohaterów, którzy podróżują po odległych zakątkach kosmosu. Za reżyserię pełnego akcji i efektów specjalnych obrazu odpowiadał zdobywca nagrody Saturna James Gunn (Robale, Strażnicy Galaktyki). W główne role wcielają się znani z jedynki: Chris Pratt (Jurassic World), Zoe Saldana (Avatar), Dave Bautista (Spectre), Michael Rooker (Kolekcjoner kości) oraz Karen Gillan (Oculus). Film wyróżnia się ciekawie zarysowaną intrygą oraz doskonałym klimatem. Nie brakuje w nim odniesień do popkultury lat osiemdziesiątych oraz wyśmienitej muzyki. Całość okraszona jest dużą dawką humoru. Produkcja zarobiła blisko 900 mln dolarów na całym świecie.

Więcej
DODAJ

Śledztwo skończone - proszę zapomnieć

2018-06-30
film (1971)
7.10/10
Śledztwo skończone - proszę zapomnieć
Śledztwo skończone - proszę zapomnieć

Vanzi (Franco Nero) jest pełnym ideałów architektem, który nie boi się walczyć o sprawiedliwość. Pewnego razu mężczyzna decyduje się zaprotestować przeciw projektowi, którego rozwój mógłby mieć negatywny wpływ na miejscową ludność. Niestety, jego działania nie podobają się wpływowym członkom mafii. Vanzi zostaje wkrótce oskarżony o przestępstwo, którego nie… Pokaż więcej...Vanzi (Franco Nero) jest pełnym ideałów architektem, który nie boi się walczyć o sprawiedliwość. Pewnego razu mężczyzna decyduje się zaprotestować przeciw projektowi, którego rozwój mógłby mieć negatywny wpływ na miejscową ludność. Niestety, jego działania nie podobają się wpływowym członkom mafii. Vanzi zostaje wkrótce oskarżony o przestępstwo, którego nie popełnił. Trafia do więzienia, gdzie przeżywa bardzo ciężkie chwile. Czy uda mu się wyjść cało z opresji?Trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty włoski kryminał, którego twórcą był specjalizujący się w filmach o mafii Damiano Damiani (Dzień Puszczyka, Sycylijski łącznik), znany m.in. z kultowego serialu Ośmiornica. Obraz odsłania ponurą więzienną rzeczywistość, w której brutalność i przemoc są chlebem powszednim. Produkcja mówi o bezprawiu, korupcji, żądzy pieniądza i głodzie władzy. W postać głównego bohatera brawurowo wciela się nominowany do Złotego Globu Franco Nero (Śmierć sędziego, Django). Obok niego występują laureat Złotej Palmy Riccardo Cucciolla (Sacco i Vanzetti), Georges Wilson (Kamienie śmierci) oraz John Steiner (Kaligula). Dużym atutem produkcji jest nietypowa ścieżka dźwiękowa autorstwa laureata dwóch Oscarów - Ennio Morriconego (Misja, Nienawistna ósemka). Scenariusz był inspirowany powieścią Lerosa Pittoniego pt. „Tante sbarre”.

Więcej
DODAJ

Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

2018-06-30
film (2005)
7.60/10
Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów
Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów

Po trzech latach nieustannych walk nadchodzi koniec Wojen Klonów. Na wyspie Coruscant kanclerz Palpatine (Ian McDiarmid) niepokojąco rośnie w siłę. Jego decyzje przekształcają pogrążoną w chaosie Republikę w galaktyczne Imperium. Zafascynowany jego mocą Anakin Skywalker (Hayden Christensen) przechodzi na ciemną stronę i przeobraża się w mrocznego Dartha Vadera.Ostatni… Pokaż więcej...Po trzech latach nieustannych walk nadchodzi koniec Wojen Klonów. Na wyspie Coruscant kanclerz Palpatine (Ian McDiarmid) niepokojąco rośnie w siłę. Jego decyzje przekształcają pogrążoną w chaosie Republikę w galaktyczne Imperium. Zafascynowany jego mocą Anakin Skywalker (Hayden Christensen) przechodzi na ciemną stronę i przeobraża się w mrocznego Dartha Vadera.Ostatni rozdział prequela słynnej sagi i zarazem jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów 2005 roku. Twórcą serii Gwiezdne wojny, która od kilku już dekad rozpala serca i umysły fanów na całym świecie, jest niezrównany George Lucas. Zemsta Sithów to najmroczniejszy i najbardziej brutalny odcinek cyklu. W rolach głównych bohaterów brawurowo odnajdują się, m.in.: nominowany do Oscara Samuel L. Jackson (Pulp Fiction, Nienawistna ósemka), zdobywca BAFTY Ewan McGregor (Debiutanci, Autor widmo), nominowany do Złotego Globu Hayden Christensen (Dziewczyna z fabryki, Przebudzenie) oraz laureatka Nagrody Akademii Natalie Portman (Czarny łabędź, Jackie). Film został wyróżniony nominacją do Oscara w kategorii „najlepsza charakteryzacja”.

Więcej
DODAJ

Zoologia

2018-06-30
film (2016)
6.40/10
Zoologia
Zoologia

Natasza (Natalia Pawlienkowa) mieszka wraz z matką w niewielkim nadmorskim mieście. Jej życie pełne jest monotonii i rutyny. Kobieta pracuje w ogrodzie zoologicznym. Niestety średnio radzi sobie w relacjach społecznych. Często bywa obiektem drwin i plotek. Pewnego dnia zauważa, że wyrasta jej najprawdziwszy ogon. Z początku jest zakłopotana. Z czasem jednak odkrywa pozytywne strony… Pokaż więcej...Natasza (Natalia Pawlienkowa) mieszka wraz z matką w niewielkim nadmorskim mieście. Jej życie pełne jest monotonii i rutyny. Kobieta pracuje w ogrodzie zoologicznym. Niestety średnio radzi sobie w relacjach społecznych. Często bywa obiektem drwin i plotek. Pewnego dnia zauważa, że wyrasta jej najprawdziwszy ogon. Z początku jest zakłopotana. Z czasem jednak odkrywa pozytywne strony nietypowej sytuacji. Natasza nabiera pewności siebie i niespodziewanie zaczyna żyć pełnią życia. Niezwykle pomysłowy obraz w reżyserii jednego z najciekawszych rosyjskich twórców młodego pokolenia Iwana I. Twierdowskiego (Klasa wyrównawcza) w bezpretensjonalny i ciepły sposób mówi o inności i poszukiwaniu siebie. Pokazuje różnego rodzaju mechanizmy obronne przybierane przez ludzi. Oryginalną i wzbudzającą ogromną sympatię rolę balansującej na granicy jawy i snu kobiety tworzy w filmie Natalia Pawlienkowa (Podróż zimowa, Klasa wyrównawcza), która otrzymała za swój występ statuetkę Białego Słonia, przyznawaną przez Gildię Rosyjskich Krytyków oraz nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu filmowym w Soczi. Partnerują jej m.in. Dmitrij Groszew (Look at Fading Light), Irina Czipiżenko (Choinki), Masza Tokariewa (Wściekły Nick), Aleksandr Gorczilin (Uczeń). Produkcja zdobyła szereg wyróżnień, w tym Nagrodę Specjalną na MFF w Karlowych Warach.

Więcej
DODAJ

Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

2018-06-30
film (1999)
6.50/10
Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo
Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo

Obi-Wan (Ewan McGregor) przyjmuje nauki od swego mistrza Qui-Gon Jinna (Liam Neeson). Pewnego dnia obaj zostają wysłani na planetę Naboo. Mają wynegocjować pokój z przedstawicielami potężnej Federacji Handlowej, która rozpoczęła podbój planety. Niestety rozmowy nie idą najlepiej. Rycerzom Jedi udaje się uratować królową Amidalę (Natalie Portman) i uciec z pogrążonej w… Pokaż więcej...Obi-Wan (Ewan McGregor) przyjmuje nauki od swego mistrza Qui-Gon Jinna (Liam Neeson). Pewnego dnia obaj zostają wysłani na planetę Naboo. Mają wynegocjować pokój z przedstawicielami potężnej Federacji Handlowej, która rozpoczęła podbój planety. Niestety rozmowy nie idą najlepiej. Rycerzom Jedi udaje się uratować królową Amidalę (Natalie Portman) i uciec z pogrążonej w chaosie Naboo. Po drodze ich statek zostaje uszkodzony. Załoga jest zmuszona do awaryjnego lądowania na pustynnej planecie Tatooine. Spotykają tam obdarzonego niezwykłą mocą chłopca, Anakina Skywalkera (Jake Lloyd).Pierwsza część kultowej serii Gwiezdne Wojny, stworzonej przez czterokrotnie nominowanego do Oscara George’a Lucasa. Dzięki niej widzowie mogą odkryć początki Anakina Skywalkera, który z czasem zamienił się w złowrogiego Dartha Vadera. Obraz imponuje znakomitą obsadą. W główne role wcielają się takie gwiazdy, jak m.in.: nominowany do Oscara Liam Neeson (Lista Schindlera, Uprowadzona), dwukrotnie wyróżniony nominacją do Złotego Globu Ewan McGregor (Debiutanci, Autor widmo) oraz laureatka Nagrody Akademii Natalie Portman (Czarny łabędź, Jackie). Bezbłędnie zarysowana fabuła i doskonałe efekty specjalne to tylko niektóre wyróżniki produkcji, która pozwoliła wskrzesić po ponad dwudziestu latach fenomen sagi.

Więcej
DODAJ

Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów

2018-06-30
film (2002)
6.60/10
Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów
Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów

Mija dziesięć lat od bitwy o Naboo, a jedność galaktycznej Republiki znowu zostaje wystawiona na próbę. Podstępny książę Dooku (Christopher Lee) przewodzi międzyplanetarnemu buntowi przeciw demokratycznym rządom. Będąca teraz wpływową senatorką Padmé Amidala (Natalie Portman) stara się ze wszystkich sił walczyć z separatystycznymi dążeniami. Jest jednak przeciwniczką… Pokaż więcej...Mija dziesięć lat od bitwy o Naboo, a jedność galaktycznej Republiki znowu zostaje wystawiona na próbę. Podstępny książę Dooku (Christopher Lee) przewodzi międzyplanetarnemu buntowi przeciw demokratycznym rządom. Będąca teraz wpływową senatorką Padmé Amidala (Natalie Portman) stara się ze wszystkich sił walczyć z separatystycznymi dążeniami. Jest jednak przeciwniczką rozbudowy armii, czym przysparza sobie wielu wrogów. Dwaj Rycerze Jedi, Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) i Anakin Skywalker (Hayden Christensen), zostają przydzieleni do jej ochrony. Wkrótce między Amidalą i Anakinem rodzi się zakazane uczucie.Druga część widowiskowej opowieści o nieustraszonych żołnierzach galaktyki. Seria jest prequelem kultowej trylogii, nakręconej przez George’a Lucasa w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Fabuła należy do najmocniejszych stron Ataku klonów. Jest ciekawa i dobrze poprowadzona, wyjaśnia też wiele szczegółów dotyczących młodości bohaterów gwiezdnej opowieści. W ich role po raz kolejny wcieliły się hollywoodzkie gwiazdy – zdobywca BAFTY Ewan McGregor (Debiutanci, Autor widmo), laureatka Nagrody Akademii Natalie Portman (Czarny łabędź, Jackie), Christopher Lee (trylogia Władca Pierścieni, Hobbit: Niezwykła podróż) oraz nominowany do Złotego Globu Hayden Christensen (Dziewczyna z fabryki, Przebudzenie). Produkcja otrzymała dwie statuetki Saturna i nominację do Oscara za efekty specjalne.

Więcej
DODAJ
Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje
Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje

Mija kilka lat od zniszczenia pierwszej Gwiazdy Śmierci. Rebelianci rozdzielają się i szukają bezpiecznego miejsca w galaktyce. Luke Skywalker (Mark Hamill) pragnie spotkać się z Mistrzem Jedi, Yodą (Frank Oz), aby pobierać u niego nauki. Han Solo (Harrison Ford), Leia (Carrie Fisher), Chewbacca (Peter Mayhew) i roboty udają się na planetę Bespin, gdzie wpadają w perfidną pułapkę… Pokaż więcej...Mija kilka lat od zniszczenia pierwszej Gwiazdy Śmierci. Rebelianci rozdzielają się i szukają bezpiecznego miejsca w galaktyce. Luke Skywalker (Mark Hamill) pragnie spotkać się z Mistrzem Jedi, Yodą (Frank Oz), aby pobierać u niego nauki. Han Solo (Harrison Ford), Leia (Carrie Fisher), Chewbacca (Peter Mayhew) i roboty udają się na planetę Bespin, gdzie wpadają w perfidną pułapkę przygotowaną przez przedstawicieli złowrogiego Imperium.Mroczny klimat, wyborne efekty specjalne, świetna muzyka Johna Williamsa, mistrzowskie dialogi oraz niezapomniane postacie to kwintesencja kolejnej części przygód o walczących ze złem gwiezdnych wojownikach. W ich role po raz kolejny wcielają się: Mark Hamill (Kingsman: Tajne służby), Harrison Ford (Poszukiwacze zaginionej Arki) oraz Carrie Fisher (Kiedy Harry poznał Sally). Reżyserem obrazu był tym razem zdobywca nominacji do nagrody Emmy, Irvin Kershner (Nigdy nie mów nigdy). Produkcja została wyróżniona Nagrodą Akademii za najlepszy dźwięk.

Więcej
DODAJ

Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

2018-06-30
film (1983)
8.30/10
Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi
Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi

Imperium kończy budowę Drugiej Gwiazdy Śmierci i ponownie zaczyna rosnąć w siłę. Luke Skywalker (Mark Hamill), Leia (Carrie Fisher), Lando Calrissian (Billy Dee Williams) i Chewbacca (Peter Mayhew) wyruszają na pustynną planetę Tatooine. Ich zadaniem jest uwolnić Hana Solo (Harrison Ford) z rąk okrutnego Jabby Hutta. Następnie rebelianci dzielą się na dwa oddziały. Jeden… Pokaż więcej...Imperium kończy budowę Drugiej Gwiazdy Śmierci i ponownie zaczyna rosnąć w siłę. Luke Skywalker (Mark Hamill), Leia (Carrie Fisher), Lando Calrissian (Billy Dee Williams) i Chewbacca (Peter Mayhew) wyruszają na pustynną planetę Tatooine. Ich zadaniem jest uwolnić Hana Solo (Harrison Ford) z rąk okrutnego Jabby Hutta. Następnie rebelianci dzielą się na dwa oddziały. Jeden decyduje się przeprowadzić akcję dywersyjną na księżycu Endor, a drugi atakuje bezpośrednio bazę Imperium. Wyczekiwany przez miliony widzów odcinek przygód Luke'a Skywalkera i jego przyjaciół. Pełen emocji obraz w reżyserii Richarda Marquanda (Zębate ostrze) doczekał się czterech nominacji do Oscara – w tym za najlepszą scenografię i dźwięk. Produkcja zachwyca bezbłędnymi – jak na tamte czasy – efektami specjalnymi. Niezapomniane kreacje aktorskie tworzą po raz kolejny Mark Hamill (Kingsman: Tajne służby), Harrison Ford (Poszukiwacze zaginionej Arki) oraz Carrie Fisher (Kiedy Harry poznał Sally).

Więcej
DODAJ

Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja

2018-06-30
film (1977)
8.60/10
Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja
Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja

Imperium powiększa swoją strefę wpływów. Jego elity żelazną ręką sprawują władzę nad całą galaktyką. Mała grupa rebeliantów podejmuje jednak walkę. Udaje jej się ukraść tajne plany najpotężniejszej broni Imperium, tzw. Gwiazdy Śmierci. Darth Vader (David Prowse) wyrusza na poszukiwania ukrytej bazy buntowników. Ich zdesperowana przywódczyni – księżniczka Leia… Pokaż więcej...Imperium powiększa swoją strefę wpływów. Jego elity żelazną ręką sprawują władzę nad całą galaktyką. Mała grupa rebeliantów podejmuje jednak walkę. Udaje jej się ukraść tajne plany najpotężniejszej broni Imperium, tzw. Gwiazdy Śmierci. Darth Vader (David Prowse) wyrusza na poszukiwania ukrytej bazy buntowników. Ich zdesperowana przywódczyni – księżniczka Leia (Carrie Fisher) – wysyła rozpaczliwe wołanie o pomoc, które odbiera zwykły chłopak Luke Skywalker (Mark Hamill). Razem z rycerzem Jedi (Alec Guinness), pilotem Hanem Solo (Harrison Ford) oraz Wookiem Chewbaccą (Peter Mayhew) rusza na pomoc rebeliantom.Obraz, który zapoczątkował przebojową serię autorstwa czterokrotnie nominowanego do Oscara George’a Lucasa. Gwiezdne wojny stały się światowym fenomenem, który zmienił oblicze współczesnej kinematografii i zainspirował miliony ludzi. Przełomowa – jak na tamte czasy – warstwa wizualna, wciągająca bez reszty fabuła oraz wyraziste, ponadczasowe postacie to tylko niektóre elementy, które zaważyły na ogromnym sukcesie produkcji. W jej obsadzie znaleźli się m.in. Mark Hamill (Kingsman: Tajne służby), Harrison Ford (Poszukiwacze zaginionej Arki) oraz Carrie Fisher (Kiedy Harry poznał Sally). Film zdobył aż sześć statuetek Oscara, w tym za efekty specjalne i genialną muzykę Johna Williamsa (Szczęki).

Więcej
DODAJ

Trumbo

2018-06-30
film (2015)
7.50/10
Trumbo
Trumbo

Rok 1947, Dalton Trumbo (Bryan Cranston) jest jednym z najbardziej rozchwytywanych scenarzystów w Hollywood. Mężczyzna wiedzie bardzo wygodne życie w Mieście Aniołów i podobnie jak wielu jego przyjaciół znany jest ze swoich komunistycznych poglądów. Kiedy w Stanach Zjednoczonych zmienia się klimat polityczny, artysta trafia na czarną listę. Pełen ideałów Trumbo zaczyna… Pokaż więcej...Rok 1947, Dalton Trumbo (Bryan Cranston) jest jednym z najbardziej rozchwytywanych scenarzystów w Hollywood. Mężczyzna wiedzie bardzo wygodne życie w Mieście Aniołów i podobnie jak wielu jego przyjaciół znany jest ze swoich komunistycznych poglądów. Kiedy w Stanach Zjednoczonych zmienia się klimat polityczny, artysta trafia na czarną listę. Pełen ideałów Trumbo zaczyna trwającą wiele lat walkę o sprawiedliwość i swoje dobre imię.Wciągający film w reżyserii Jaya Roacha (film HBO Decydujący głos, Zmiana w grze) o życiu nietuzinkowego Daltona Trumbo (1905-1976), jednego z najbardziej znanych twórców Hollywood, autora scenariuszy do takich produkcji jak m.in. Spartakus, The Brave One czy Rzymskie wakacje. Za swoją bezkompromisową postawę i przywiązanie do ideałów na wiele lat stracił możliwość pracy w branży filmowej pod swoim nazwiskiem. Odsiedział też 11 miesięcy w więzieniu. Do historii przeszedł jako jeden z „dziesiątki z Hollywood”. W postać tego barwnego i pełnego niuansów bohatera wciela się znany z serialu Breaking Bad Bryan Cranston. Aktor został wyróżniony za swoją rolę nominacjami do Oscara i Złotego Globu. W produkcji można zobaczyć również Diane Lane (Niewierna), laureatkę Nagrody Akademii Helen Mirren (Królowa), Michaela Stuhlbarga (Poważny człowiek) oraz Louisa C.K. (serial Louie).

Więcej
DODAJ

Aguirre, gniew boży

2018-06-30
film (1972)
8.00/10
Aguirre, gniew boży
Aguirre, gniew boży

XVI wiek, peruwiańska dżungla. Lope de Aguirre (Klaus Kinski) jest zuchwałym hiszpańskim konkwistadorem, który marzy o jednym. Mężczyzna pragnie odszukać mityczne Eldorado. Jest on jednym z przywódców grupy śmiałków, która przedziera się przez pełen wilgoci las zwrotnikowy. Warunki są niezwykle trudne. Powietrze jest tak ciężkie, że przybysze ze Starego Kontynentu ledwo… Pokaż więcej...XVI wiek, peruwiańska dżungla. Lope de Aguirre (Klaus Kinski) jest zuchwałym hiszpańskim konkwistadorem, który marzy o jednym. Mężczyzna pragnie odszukać mityczne Eldorado. Jest on jednym z przywódców grupy śmiałków, która przedziera się przez pełen wilgoci las zwrotnikowy. Warunki są niezwykle trudne. Powietrze jest tak ciężkie, że przybysze ze Starego Kontynentu ledwo mogą oddychać. Napędzani jednak chęcią szybkiego zysku, nie zawahają się przed niczym, żeby tylko dopiąć swego.Hipnotyzujący dramat historyczno-przygodowy o chciwych szesnastowiecznych konkwistadorach, którzy szukają w Ameryce Południowej pełnego złota, legendarnego Eldorado. Wyróżniony Złotą Palmą i nominacją do Oscara reżyser Werner Herzog (Stroszek, Spotkania na krańcach świata) zdecydował się na realizację filmu w ekstremalnych warunkach peruwiańskiej dżungli, ryzykując tym samym zdrowiem swoim i całej ekipy. Obraz zniewala niesamowitym klimatem, oryginalną muzyką oraz doskonałymi zdjęciami autorstwa Thomasa Maucha (Nawet karły były kiedyś małe, Stroszek). W postać zuchwałego bohatera genialnie wcielił się ulubiony aktor Herzoga – Klaus Kinski (Nosferatu wampir, Fitzcarraldo). W filmie występują również Helena Rojo (serial Cristina), Del Negro (Koty), Ruy Guerra (Karabiny) i Peter Berling (Ostatnie kuszenie Chrystusa). Produkcja otrzymała nagrodę Syndykatu Francuskich Krytyków Filmowych oraz nominację do Cezara w kategorii „najlepszy film zagraniczny”.

Więcej
DODAJ

Miasto duchów

2018-06-30
film (2008)
6.70/10
Miasto duchów
Miasto duchów

Bertram Pincus (Ricky Gervais) jest ekscentrycznym dentystą, który średnio radzi sobie w kontaktach społecznych. Pewnego dnia zostaje poddany rutynowemu zabiegowi, podczas którego jego serce staje na siedem minut. Po powrocie do świata żywych odkrywa w sobie dar komunikowania się z duchami. Jeden z nich – Frank Herlihy (Greg Kinnear) – zrobi wszystko, żeby jego owdowiała żona… Pokaż więcej...Bertram Pincus (Ricky Gervais) jest ekscentrycznym dentystą, który średnio radzi sobie w kontaktach społecznych. Pewnego dnia zostaje poddany rutynowemu zabiegowi, podczas którego jego serce staje na siedem minut. Po powrocie do świata żywych odkrywa w sobie dar komunikowania się z duchami. Jeden z nich – Frank Herlihy (Greg Kinnear) – zrobi wszystko, żeby jego owdowiała żona (Tea Leoni) nie wyszła ponownie za mąż. Pincus zostaje zmuszony do wzięcia udziału w skomplikowanej intrydze.Pełna uroku, przezabawna komedia o perypetiach ekscentrycznego dentysty, który nawiązuje kontakt z duchami. Bezpretensjonalny scenariusz (nominacja do Saturna), zaskakujące zwroty akcji oraz wyśmienita gra aktorów to niewątpliwe atuty lekkiego filmu w reżyserii Davida Koeppa (Bezwstydny Mortdecai). W postać pociesznego głównego bohatera wciela się brawurowo znakomity brytyjski komik, Ricky Gervais (Złoty Glob za niezapomnianą rolę w serialu Biuro). Aktor otrzymał za swój występ prestiżową nagrodę Satelity. Obok niego w obsadzie znaleźli się również: Téa Leoni (Family Man), nominowany do Nagrody Akademii Greg Kinnear (Mała Miss), Billy Campbell (Nigdy więcej), zdobywczyni nominacji do Oscara Kristen Wiig (Druhny).

Więcej
DODAJ

Noc na Manhattanie

2018-06-30
film (1996)
6.60/10
Noc na Manhattanie
Noc na Manhattanie

Ambitny prawnik Sean Casey (Andy Garcia) zostaje awansowany na stanowisko prokuratora okręgowego i od razu dostaje głośną sprawę przeciw handlarzowi narkotyków. Analizując dowody, mężczyzna wpada na ślad korupcyjnych powiązań. W przestępczy proceder zamieszana jest grupa policjantów. Szybko wychodzi na jaw, że wśród podejrzanych jest jedna z najbliższych mu osób. Casey nie… Pokaż więcej...Ambitny prawnik Sean Casey (Andy Garcia) zostaje awansowany na stanowisko prokuratora okręgowego i od razu dostaje głośną sprawę przeciw handlarzowi narkotyków. Analizując dowody, mężczyzna wpada na ślad korupcyjnych powiązań. W przestępczy proceder zamieszana jest grupa policjantów. Szybko wychodzi na jaw, że wśród podejrzanych jest jedna z najbliższych mu osób. Casey nie wie, czy ma pozostać wierny swoim ideałom, czy ludziom, których kocha.Scenariusz obrazu został luźno oparty na sprawie niejakiego Larry’ego Davisa, handlarza narkotyków, który zastrzelił w Nowym Jorku sześciu policjantów. Jego pełna tajemnic historia została opisana w powieści Roberta Daleya pt. „Tainted Evidence". Wyróżniony Honorowym Oscarem Sidney Lumet (Dwunastu gniewnych ludzi, Książę wielkiego miasta) tworzy solidne i pełne emocji kino mówiące o poszukiwaniu sprawiedliwości i trudnych wyborach moralnych. Produkcja wyróżnia się doborową obsadą. W rolę zagubionego głównego bohatera wciela się nominowany do Nagrody Akademii Andy Garcia (Ojciec chrzestny III, Nietykalni). Obok niego zobaczymy takie gwiazdy, jak m.in.: nominowany do Oscara Ian Holm (Rydwany ognia), przedwcześnie zmarły James Gandolfini (serial HBO Rodzina Soprano), Lena Olin (Czekolada) oraz laureat Oscara Richard Dreyfuss (Dziewczyna na pożegnanie). Bardzo dobra ścieżka dźwiękowa dodaje klimatu filmowemu widowisku.

Więcej
DODAJ

500 dni miłości

2018-06-30
film (2009)
7.70/10
500 dni miłości
500 dni miłości

Tom (Joseph Gordon-Levitt) niepoprawnym romantykiem, który zarabia na życie wymyślając teksty do kartek okolicznościowych. Pewnego dnia chłopak wpada w pracy na Summer (Zooey Deschanel), nową sekretarkę swojego szefa i zakochuje się w niej bez reszty. Niewierząca w miłość dziewczyna wydaje się być poza jego zasięgiem. Z czasem jednak okazuje się, że mają oni ze sobą całkiem… Pokaż więcej...Tom (Joseph Gordon-Levitt) niepoprawnym romantykiem, który zarabia na życie wymyślając teksty do kartek okolicznościowych. Pewnego dnia chłopak wpada w pracy na Summer (Zooey Deschanel), nową sekretarkę swojego szefa i zakochuje się w niej bez reszty. Niewierząca w miłość dziewczyna wydaje się być poza jego zasięgiem. Z czasem jednak okazuje się, że mają oni ze sobą całkiem dużo wspólnego. Tom i Summer zaczynają tworzyć związek. Z czasem ich uczucie powoli zaczyna się wypalać.Kapitalny pełnometrażowy debiut Marca Webba (serial Biuro) mówiący o uzależnieniu od miłości. Obraz przedstawia 500 dni z życia związku, który kończy się totalnym niepowodzeniem. Głównym bohaterem filmu jest niepoprawny romantyk, który nie jest w stanie trzeźwo ocenić sytuacji w swojej relacji. W jego rolę popisowo wciela się utalentowany Joseph Gordon-Levitt (Mroczny Rycerz powstaje). Aktor otrzymał za stworzoną przez siebie kreację nominację do Złotego Globu. Obok niego występuje jak zawsze pełna uroku, trzykrotnie nominowana do Złotego Globu Zooey Deschanel (serial Jess i chłopaki). Ogromnym atutem produkcji jest ścieżka dźwiękowa z utworami m.in. zespołu The Smith.

Więcej
DODAJ

Fale

2018-06-30
film (2016)
4.76/10
Fale
Fale

Dwie przyjaciółki, małe miasteczko i wielkie marzenia. Jak zmienić swoje życie, kiedy na horyzoncie nie widać perspektyw? Czas zrealizować marzenia. Czy fryzjerstwo to właściwy kierunek?

Więcej
DODAJ