Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Opowieść Podręcznej - 2 Sezon w Showmax Polska
Znaleziono: 23

Borderliner

serial (2017)
6.90/10
Borderliner
Borderliner

Aby chronić rodzinę, policyjny detektyw postanawia zatuszować sprawę morderstwa. Ale gdy jego partner wykrywa matactwo, zaczyna się dla niego niebezpieczna gra.

Więcej
Zobacz "Borderliner" na Netflix.com
DODAJ

Wybawienie

film (2016)
7.00/10
Wybawienie
Wybawienie

Gdy na duńskiej plaży zostaje odnaleziona butelka z niepokojącą informacją – napisaną krwią i to dziecięcym charakterem pisma – policjanci rozpoczynają wyścig z czasem, którego stawką jest życie najmłodszych.

Więcej
Zobacz "Wybawienie" na Showmax.com
DODAJ

Riko prawie bocian

film (2017)
5.90/10
Riko prawie bocian
Riko prawie bocian

Mały wróbelek – przekonany, że jest bocianem – wyrusza w pełną przygód podróż do ciepłych krajów.

Więcej
Zobacz "Riko prawie bocian" na Showmax.com
DODAJ

Zalecana ostrożność

film (2017)
6.80/10
Zalecana ostrożność
Zalecana ostrożność

Kjetil (Kristoffer Joner) jest pracownikiem norweskiej platformy wiertniczej, który przechodzi trudne chwile po śmierci żony. Mężczyzna zmuszony jest zająć się ich adoptowanym synem Danielem (Kristoffer Bech). Wydaje mu się, że powinien odnaleźć biologiczną matkę chłopca. Wierzy, że w ten sposób pozbędzie się wielu problemów. W tym celu obydwaj wyruszają do Kolumbii.… Pokaż więcej...Kjetil (Kristoffer Joner) jest pracownikiem norweskiej platformy wiertniczej, który przechodzi trudne chwile po śmierci żony. Mężczyzna zmuszony jest zająć się ich adoptowanym synem Danielem (Kristoffer Bech). Wydaje mu się, że powinien odnaleźć biologiczną matkę chłopca. Wierzy, że w ten sposób pozbędzie się wielu problemów. W tym celu obydwaj wyruszają do Kolumbii. Chłopiec szybko przyzwyczaja się do latynoskiego stylu życia. Kjetil musi natomiast odpowiedzieć sobie na ważne pytania.Zmuszające do myślenia kino o radzeniu sobie ze stratą bliskiej osoby. Film stawia też ważne pytania dotyczące relacji między rodzicem a jego adoptowanym dzieckiem. Za realizację obrazu odpowiadał laureat Kryształowego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie, jeden z ciekawszych współczesnych norweskich twórców – Arild Andresen (Bramkarz Liverpoolu, Rodzina Orheimów). W głównych rolach występują: nagrodzony za stworzoną przez siebie kreację statuetką Amanda Kristoffer Joner (Rodzina Orheimów), Marlon Moreno (Perro come perro), Kristoffer Bech (We krwi), Patricia Castañeda (Miłość w czasach zarazy) oraz Amalia Santamaria (The Boy). Pełna subtelności produkcja została ciepło przyjęta przez krytyków i widzów, którzy docenili ją za oryginalny scenariusz oraz wyśmienite zdjęcia.

Więcej
Zobacz "Zalecana ostrożność" na HBOGO
DODAJ

Przeklęta ziemia

film (2017)
5.40/10
Przeklęta ziemia
Przeklęta ziemia

Mała, zapomniana przez Boga i ludzi wioska tuż w pobliżu fińsko-szwedzkiej granicy. Emerytowany policjant, Lasse Kuntonen (Ville Virtanen), dowiaduje się, że jego nieślubny syn (Antti Holma) wyszedł z więzienia i teraz terroryzuje całą okolicę. Chłopak odkrył głęboko skrywany rodzinny sekret i szuka sposobu, aby zemścić się na bliskich ojca. Próbuje też dopaść swojego… Pokaż więcej...Mała, zapomniana przez Boga i ludzi wioska tuż w pobliżu fińsko-szwedzkiej granicy. Emerytowany policjant, Lasse Kuntonen (Ville Virtanen), dowiaduje się, że jego nieślubny syn (Antti Holma) wyszedł z więzienia i teraz terroryzuje całą okolicę. Chłopak odkrył głęboko skrywany rodzinny sekret i szuka sposobu, aby zemścić się na bliskich ojca. Próbuje też dopaść swojego brata (Mikko Neuvonen) – prawowitego syna policjanta. Nienawiść między braćmi staje się coraz bardziej niebezpieczna. Nie tylko dla nich samych, ale także dla innych mieszkańców wioski.Duszne i pełne silnych emocji kino sensacyjne w reżyserii utalentowanego debiutanta Jussiego Hiltunena (krótki metraż Tydzień wszystkich świętych). Określany przez krytyków jako „współczesny lapoński western” obraz jest mroczną opowieścią o emerytowanym policjancie, który próbuje położyć kres wzajemnej nienawiści swoich dwóch synów. Solidnie zrealizowany i zagrany film pokazuje też, jak rodzinne tajemnice i błędy z przeszłości mogą wpływać na teraźniejszość. W swoich rolach świetnie odnajdują się doświadczony Ville Virtanen (Sauna), Antti Holma (Nie, dziękuję), Mikko Neuvonen (Serce lwa), Malin Buska (Dziewczyna, która została królem), laureatka Złotej Palmy Pernilla August (Dobre chęci) oraz Outi Mäenpää (Czarny lód). Produkcja ma dobre tempo akcji. Zachwyca również mroźnymi plenerami dalekiej północy.

Więcej
Zobacz "Przeklęta ziemia" na HBOGO
DODAJ

Rosemari

film (2016)
6.40/10
Rosemari
Rosemari

Podczas swojego przyjęcia weselnego Unn Tove (Tuva Novotny) znajduje w toalecie noworodka, którego później przekazuje odpowiednim służbom. Szesnaście lat później pracująca w telewizji rozwódka z dwójką dzieci spotyka porzuconą przed laty dziewczynkę. Dorastająca Rosemari (Ruby Dagnall) stara się ze wszystkich sił odnaleźć swoją biologiczną matkę. Unn postanawia pomóc… Pokaż więcej...Podczas swojego przyjęcia weselnego Unn Tove (Tuva Novotny) znajduje w toalecie noworodka, którego później przekazuje odpowiednim służbom. Szesnaście lat później pracująca w telewizji rozwódka z dwójką dzieci spotyka porzuconą przed laty dziewczynkę. Dorastająca Rosemari (Ruby Dagnall) stara się ze wszystkich sił odnaleźć swoją biologiczną matkę. Unn postanawia pomóc nastolatce, robiąc o niej reportaż telewizyjny. Podczas wspólnej podróży przez Norwegię do Danii kobiety zbliżają się do siebie.Poruszający dramat o zerwanej więzi oraz skrywanych przez lata tajemnicach w reżyserii obiecującej norweskiej twórczyni, laureatki dwóch nagród Amanda – Sary Johnsen (Mroźny pocałunek, Upperdog). Artystce udało się stworzyć intrygujące od strony psychologicznej postacie dwóch kobiet, które łączy nieoczywista i złożona relacja. Film zmusza do refleksji, ale nie brakuje w nim również subtelnego humoru. W główne role wcielają się z wyczuciem ceniona szwedzka aktorka Tuva Novotny (Jedz, módl się, kochaj, Wojna) i wyróżniona za stworzoną przez siebie kreację nagrodą Amanda – debiutantka Ruby Dagnall (serial Skam). Partnerują im Laila Goody (Fala), Tommy Kenter (Marie Krøyer) oraz Emil Johnsen (Zniknięcie).

Więcej
Zobacz "Rosemari" na HBOGO
DODAJ

Panna Julia

film (2014)
5.50/10
Panna Julia
Panna Julia

On kamerdyner, ona arystokratka. Raz się kochają, innym razem się odpychają. Jessica Chastain i Colin Farrell w miłosnych objęciach to uroczy obrazek dla wszystkich fanów kostiumowych romansów.

Więcej
Zobacz "Panna Julia" na Showmax.com
DODAJ

Vikingane

serial (2016)
7.70/10
Vikingane
Vikingane

Jest rok 790, a wikingowie z Norheim mają bardzo napięty grafik. Wioski same się nie splądrują, kosztowności same się nie ukradną, a jeńcy sami nie wezmą się do niewoli.

Więcej
Zobacz "Vikingane" na Netflix.com
DODAJ

Norweski Speed 2

film (2016)
6.20/10
Norweski Speed 2
Norweski Speed 2

Co może zbliżyć córkę do ojca? Może niezliczone kilometry przejechane superprędkością w jego żółtym mustangu podczas nielegalnego wyścigu?

Więcej
Zobacz "Norweski Speed 2" na Showmax.com
DODAJ

Kobieta Lew

film (2016)
6.60/10
Kobieta Lew
Kobieta Lew

Dziewczynka urodzona z przypadłością powodującą nienaturalnie obfite owłosienie ciała stara się walczyć z wyzwaniami, jakie niesie za sobą bycie innym niż reszta ludzi.

Więcej
Zobacz "Kobieta Lew" na Netflix.com
DODAJ

Kings Bay

film (2017)
5.80/10
Kings Bay
Kings Bay

W 1962 roku w norweskiej kopalni w Ny-Ålesund zginęło 21 górników. Tragedia i skandal z nią związany przyczyniły się do upadku rządu Partii Pracy, który sprawował władzę w kraju od końca drugiej wojny światowej. Dziennikarka Harriet Hansen (Kari Bremnes), której kariera zaczyna wytracać tempo, postanawia zająć się sprawą sprzed ponad 50 lat. Chce się dowiedzieć, czy był… Pokaż więcej...W 1962 roku w norweskiej kopalni w Ny-Ålesund zginęło 21 górników. Tragedia i skandal z nią związany przyczyniły się do upadku rządu Partii Pracy, który sprawował władzę w kraju od końca drugiej wojny światowej. Dziennikarka Harriet Hansen (Kari Bremnes), której kariera zaczyna wytracać tempo, postanawia zająć się sprawą sprzed ponad 50 lat. Chce się dowiedzieć, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy sabotaż obcego mocarstwa. Kobieta rozpoczyna śledztwo, a na światło dzienne szybko zaczynają wychodzić mroczne tajemnice.Klasyczny skandynawski kryminał, który od początku do końca trzyma w widzów w napięciu. Produkcja nawiązuje luźno do jednego z największych wypadków w historii współczesnej Norwegii. Surowe zdjęcia, zimowa sceneria, minimalistyczna gra aktorów – wszystko to składa się na mroczny klimat obrazu Stiga Svendsena (Radiopiratene, Elevator). W obsadzie produkcji znaleźli się m.in. Kari Bremnes (Lindmo), André Sørum (Hotel Cæsar), Erik Hivju (Ultimatum), Kristian Figenschow (Zombie SS: Krwawy śnieg) oraz Kim Sørensen (Varg Veum - Kalde hjerter). Inteligentnie skonstruowana, pełna zaskoczeń intryga jest niewątpliwym atutem produkcji i nadaje jej niepowtarzalny charakter. Film otrzymał trzy nominacje do nagrody Amanda.

Więcej
Zobacz "Kings Bay" na HBOGO
DODAJ

Znikający iluzjonista

film (2015)
5.50/10
Znikający iluzjonista
Znikający iluzjonista

Środek mroźnej zimy. Do norweskiego miasteczka Grong przybywa niemiecki iluzjonista Dirk Ohm (August Diehl). Na miejscu dowiaduje się o zniknięciu młodej dziewczyny Marii (Sara Hjort Ditlevsen). Cała społeczność jest zaangażowana w jej poszukiwania. Mężczyzna także jest nią coraz bardziej zafascynowany. Spędzając samotne dni w podrzędnym pokoju hotelowym, zaczyna fantazjować… Pokaż więcej...Środek mroźnej zimy. Do norweskiego miasteczka Grong przybywa niemiecki iluzjonista Dirk Ohm (August Diehl). Na miejscu dowiaduje się o zniknięciu młodej dziewczyny Marii (Sara Hjort Ditlevsen). Cała społeczność jest zaangażowana w jej poszukiwania. Mężczyzna także jest nią coraz bardziej zafascynowany. Spędzając samotne dni w podrzędnym pokoju hotelowym, zaczyna fantazjować na jej temat. Wyobrażenie o Marii z biegiem czasu staje się jedną z najbardziej realnych rzeczy w jego życiu.Pełne tajemnic kino, inspirowane historią niemieckiego iluzjonisty, który w 2003 roku zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach w norweskim miasteczku. To intrygująca opowieść, która wyróżnia się przemyślaną narracją, sugestywnym aktorstwem oraz wysmakowaną warstwą wizualną. Porównywany z takimi tytułami jak Miasteczko Twin Peaks czy Fargo, niepokojący obraz jest fabularnym debiutem Bobbiego Peersa, laureata canneńskiej Złotej Palmy za krótki metraż Wąchacz. W roli głównego bohatera bezbłędnie odnajduje się August Diehl (Fałszerze, Bękarty wojny), któremu udaje się stworzyć nieoczywistą i fascynującą postać. Obok niego w obsadzie znaleźli się również Sara Hjort Ditlevsen (Miłość i furia), Jørgen Langhelle (Księga Diny) oraz Alexandra Rapaport (Polowanie). Film uwodzi niezwykłym klimatem, który tworzą hipnotyzujące zdjęcia i wyróżniona nagrodą Amanda muzyka.

Więcej
Zobacz "Znikający iluzjonista" na HBOGO
DODAJ

Dziewczyna z tatuażem

film (2011)
7.80/10
Dziewczyna z tatuażem
Dziewczyna z tatuażem

Aspołeczna hakerka i doświadczony dziennikarz śledczy rozpoczynają swoje najtrudniejsze zadanie. Seryjny morderca, tajemnice pewnej rodziny i Szwecja, która tylko pozornie wydaje się rajem na Ziemi - to jest to, co skandynawscy pisarze lubią najbardziej.

Więcej
Zobacz "Dziewczyna z tatuażem" na Showmax.com
DODAJ

Tordenskjold i Kold

film (2016)
5.10/10
Tordenskjold i Kold
Tordenskjold i Kold

W 1720 roku kończy się wielka wojna północna. Bohater zwycięskiej duńsko-norweskiej flotylli, dwudziestodziewięcioletni wiceadmirał Wessel Tordenskjold (Jakob Oftebro), przechodzi kryzys egzystencjalny. Nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Mężczyzna nie stroni od używek. Coraz więcej czasu spędza też wśród młodych kobiet. Jego najlepszym przyjacielem jest zaufany sługa Kold… Pokaż więcej...W 1720 roku kończy się wielka wojna północna. Bohater zwycięskiej duńsko-norweskiej flotylli, dwudziestodziewięcioletni wiceadmirał Wessel Tordenskjold (Jakob Oftebro), przechodzi kryzys egzystencjalny. Nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Mężczyzna nie stroni od używek. Coraz więcej czasu spędza też wśród młodych kobiet. Jego najlepszym przyjacielem jest zaufany sługa Kold (Martin Buch). Za jego sprawą Tordenskjold decyduje się wybrać w daleką podróż.Błyskotliwie zrealizowane kino kostiumowe, przywołujące czasy osiemnastowiecznych wojen. Nominowanemu do Oscara za krótki metraż Bror, min bror reżyserowi Henrikowi Rubenowi Genzowi (także: Chińczyk z wyboru, Strasznie szczęśliwi) udało się stworzyć barwną i wciągającą opowieść, swobodnie inspirowaną życiem duńsko-norweskiego bohatera, Petera Wessela Tordenskjolda. Twórcy z gracją oddają realia epoki i wskrzeszają ducha tamtych czasów. Nic więc dziwnego, że film otrzymał trzy nominacje do prestiżowej Nagrody Roberta – za kostiumy, scenografię oraz charakteryzację. Opowiedziana z wigorem i świeżością historia okraszona jest dużą dawką humoru i groteski. Na uwagę zasługuje ponadto nietypowa oprawa muzyczna. W rolę zagubionego w rzeczywistości, ale i zuchwałego weterana wciela się brawurowo Jakob Oftebro (Wyprawa Kon-Tiki, Obywatel roku). Obok niego występują m.in. Martin Buch (W lepszym świecie), Natalie Madueño (serial Bedrag), Kenneth M. Christensen (Arvingerne) oraz David Dencik (Dziewczyna z tatuażem).

Więcej
Zobacz "Tordenskjold i Kold" na HBOGO
DODAJ

Oblubienica diabła

film (2016)
6.00/10
Oblubienica diabła
Oblubienica diabła

Niewielka fińska wyspa, rok 1666. Zakochana w żonatym rybaku nastolatka nagle trafia w sam środek tragicznego polowania na czarownice oraz walki o władzę.

Więcej
Zobacz "Oblubienica diabła" na Netflix.com
DODAJ

Układ

serial (2016)
6.70/10
Układ
Układ

Peter Veraas (Jon Oigarden), znany dziennikarz śledczy, otrzymuje od anonimowego źródła informację o skandalu z świecie finansów. Mężczyzna zaangażowany jest w swoją pracę bez reszty. Niczego się nie boi, a jego podstawowym celem jest wyciągnięcie na światło dzienne skrywanych przez ludzi brudów. Szybko się okazuje, że sprawa, nad którą dziennikarz właśnie pracuje niespodziewanie dotyczy też jego najbliższych. Peter nagle będzie musiał przewartościować całe swoje życie. Sześcioodcinkowy thriller sensacyjny, którego głównym bohaterem dziennikarz śledczy pracujący nad tematem, który nie tylko może wywołać burzę, ale też będzie miał wpływ na jego rodzinę. W norweskiej wersji wystąpili między innymi: Jon Oigarden (Pewien dżentelmen), Terje Strømdahl (Zniknięcie) oraz Ingjerd Egenberg (Detektor).

Więcej
Zobacz "Układ" na HBOGO
DODAJ

Świadek

serial (2012)
7.40/10
Świadek
Świadek

Serial dokumentalny produkcji HBO opowiadający o fotoreporterach, którzy pracują w najbardziej niebezpiecznych miejscach świata: Meksyku, Libii, Sudanie i Brazylii. Juarez w Meksyku, Libię, południowy Sudan i fawele w Rio de Janeiro łączy jedno - są to tak niebezpieczne miejsca, że pracy tam obawiają się nawet doświadczeni reporterzy z największych agencji informacyjnych. Narkobiznes, bieda, przemoc i etniczne konflikty tworzą mroczną rzeczywistość, w którą tylko nieliczni odważają się zagłębić. Czteroodcinkowy serial dokumentalny zabiera widzów w pełne zagrożeń strefy, aby pokazać pracę i zaangażowanie ludzi, bez których nasza wiedza o świecie byłaby znacznie uboższa. Kamera towarzyszy fotoreporterom w najbardziej ryzykownych momentach ich pracy. Szokujący serial dokumentalny produkcji HBO o ludziach, którzy wybrali życie w miejscach, z których inni uciekają. Co sprawia, że chcą tam być i narażać się na niebezpieczeństwo? Dlaczego dokumentują najbardziej niepokojące zjawiska współczesnego świata - biedę, korupcję, przemoc na tle etnicznym? Czy kieruje nimi potrzeba adrenaliny, czy może poczucie misji? Warto poznać odpowiedź na te pytania. Film jest nie tylko emocjonujący, ale i znakomicie zrealizowany. Jego producentem wykonawczym był czterokrotnie nominowany do Oscara Michael Mann (Informator, Aviator). Reżyserami odcinków są debiutant David Frankham i urodzony w Libii Abdallah Omeish (ABC Okupacji, The War Around Us).

Więcej
Zobacz "Świadek" na HBOGO
DODAJ

Nobel

serial (2016)
8.20/10
Nobel
Nobel

Seria incydentów w Afganistanie wywołuje ciąg skomplikowanych zdarzeń politycznych i osobistych w życiu wracającego do domu żołnierza norweskich sił specjalnych.

Więcej
Zobacz "Nobel" na Netflix.com
DODAJ

Śniegi wojny

film (2012)
7.20/10
Śniegi wojny
Śniegi wojny

Norwegia, Druga Wojna Światowa. Grupa brytyjskich i niemieckich lotników zestrzelonych podczas podniebnej bitwy zostaje uwięziona na pokrytym śniegiem odludziu. Żołnierze znajdują schronienie w chacie i szybko zdają sobie sprawę z tego, że jeśli chcą przetrwać zimę, to muszą zapomnieć o zasadach jakimi rządzi się wojna. Na początku Drugiej Wojny Światowej zostaje stoczona… Pokaż więcej...Norwegia, Druga Wojna Światowa. Grupa brytyjskich i niemieckich lotników zestrzelonych podczas podniebnej bitwy zostaje uwięziona na pokrytym śniegiem odludziu. Żołnierze znajdują schronienie w chacie i szybko zdają sobie sprawę z tego, że jeśli chcą przetrwać zimę, to muszą zapomnieć o zasadach jakimi rządzi się wojna. Na początku Drugiej Wojny Światowej zostaje stoczona ponad norweskim pustkowiem przypadkowa bitwa powietrzna. W jej wyniku zostają zestrzelone załogi dwóch wrogich myśliwców, a brytyjscy i niemieccy lotnicy zostają uwięzieni na skutym lodem odludziu. Traf losu sprawia, że obie załogi znajdują schronienie w tej samej chacie. Każdy z żołnierzy chce przetrwać surową zimę, aby ponownie stanąć do walki - i być może stanąć w oko w oko z drugą zestrzeloną załogą. Toczący się konflikt zbrojny sprawia, że są wrogami, ale wraz z upływem czasu żołnierze zaczynają zapominać o wzajemnych animozjach. Sytuacja zmusza ich, aby nawiązali współpracę i zapomnieli na jakiś czas o zasadach, jakimi rządzi się wojna.

Więcej
Zobacz "Śniegi wojny" na HBOGO
DODAJ

Podwójne życie Weroniki

film (1991)
7.90/10
Podwójne życie Weroniki
Podwójne życie Weroniki

Dwie takie same kobiety – jedna żyje w Polsce, druga we Francji. Łączy je wszystko, choć nigdy się nie spotkały. Kieślowski opowiada tym razem trochę mniej realistyczną historię, ale to widz musi zdecydować, jak ten film odebrać.

Więcej
Zobacz "Podwójne życie Weroniki" na Showmax.com
DODAJ

Bitwa o cieżką wodę

serial (2015)
8.00/10
Bitwa o cieżką wodę
Bitwa o cieżką wodę

Jedna z najbardziej brawurowych akcji komandosów w czasie II wojny światowej. Pasjonująca walka na śmierć i życie w śniegach Norwegii o najwyższą stawkę - dostęp do składnika niezbędnego do stworzenia broni atomowej.

Więcej
Zobacz "Bitwa o cieżką wodę" na Showmax.com
DODAJ

Dukhtar

film (2014)
7.00/10
Dukhtar
Dukhtar

Młoda matka porywa swoją 10-letnią córkę, by uchronić ją przed niechcianym małżeństwem, i rozpoczyna desperacką ucieczkę ku wolności.

Więcej
Zobacz "Dukhtar" na Netflix.com
DODAJ

Lilyhammer

serial (2014)
8.00/10
Lilyhammer
Lilyhammer

Po złożeniu zeznań przeciwko mafii były gangster Frank Tagliano zostaje objęty programem ochrony świadków. Zostaje wysłany do Norwegii.

Więcej
Zobacz "Lilyhammer" na Netflix.com
DODAJ