Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Kobiety Mafii - tylko w Showmax Polska
Znaleziono: 24

Piękna i bestie

film (2017)
7.00/10
Piękna i bestie
Piękna i bestie

Dwudziestojednoletnia Tunezyjka Mariam (Mariam Al Ferjani) podczas studenckiej imprezy poznaje tajemniczego Youssefa (Ghanem Zrelli). Młodzi szybko łapią dobry kontakt i postanawiają razem opuścić przyjęcie. Kilka godzin później dziewczyna, będąc w szoku, błąka się bez celu po ulicach miasta. Okazuje się, że została zgwałcona. Szukanie sprawiedliwości nie będzie dla niej jednak wcale łatwe. Oparty na faktach, mocny dramat mówiący o walce o prawa i godność kobiety, która została zgwałcona. Twórcy pokazują tradycyjne społeczeństwo, gdzie pozycja kobiety jest bardzo słaba. Przyglądają się przy tym powszechnie obowiązującym stereotypom związanym z gwałtem i koszmarowi, który często muszą przechodzić ofiary podczas składania zeznań na policji. Reżyserką obrazu jest zaangażowana w walkę o prawa człowieka Kaouther Ben Hania (Le challat de Tunis). W głównych rolach występują w dużej mierze debiutanci: Mariam Al Ferjani (serial L'invité), Ghanem Zrelli (serial Flashback), Noomen Hamda, Mohamed Akkari oraz Chedly Arfaou (miniserial Pompei). Produkcja miała swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie wzbudziła zainteresowanie krytyków i wywołała dyskusję.

Więcej
DODAJ

Czarne Jezioro

serial (2016)
6.20/10
Czarne Jezioro
Czarne Jezioro

Mrożący krew w żyłach serial o grupie przyjaciół, która wybiera się do byłego resortu narciarskiego, gdzie przed laty doszło do zbrodni.

Więcej
DODAJ
Templariusze. Miłość i krew
Templariusze. Miłość i krew

Najdroższy film w historii skandynawskiej kinematografii opowiada o młodym szwedzkim rycerzu, który przyłącza się do templariuszy i wyrusza na krucjatę do Ziemi Świętej, gdzie przeżywa wiele zaskakujących przygód.

Więcej
DODAJ

Rodzina

film (2017)
6.80/10
Rodzina
Rodzina

Andrés (Giovanni García) jest zapracowanym ojcem, który samotnie wychowuje dwunastoletniego syna Pedro (Reggie Reyes). Pozostawiony często bez opieki chłopiec szwenda się całymi dniami po niebezpiecznych ulicach Caracas. Nastolatek powoli zaczyna chłonąć pełną przemocy atmosferę robotniczej dzielnicy wenezuelskiej stolicy. Pewnego dnia dochodzi w końcu do tragedii - Pedro poważnie rani innego (…) Pokaż więcejAndrés (Giovanni García) jest zapracowanym ojcem, który samotnie wychowuje dwunastoletniego syna Pedro (Reggie Reyes). Pozostawiony często bez opieki chłopiec szwenda się całymi dniami po niebezpiecznych ulicach Caracas. Nastolatek powoli zaczyna chłonąć pełną przemocy atmosferę robotniczej dzielnicy wenezuelskiej stolicy. Pewnego dnia dochodzi w końcu do tragedii - Pedro poważnie rani innego chłopaka. Andrés jest wstrząśnięty. Nie wie, jak zapanować nad zbuntowanym synem.Mocny dramat mówiący o Wenezueli w czasach kryzysu. Reżyser Gustavo Rondón Córdova (Nostalgia) pochyla się nad tematem skomplikowanych relacji łączących ojca i syna. Pełne psychologicznej głębi kreacje tworzą w filmie Giovanni García (El Amparo) oraz utalentowany nowicjusz – Reggie Reyes. Wyróżniająca się przepięknymi zdjęciami i przemyślanym scenariuszem produkcja miała swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie została bardzo ciepło przyjęta. Zdobyła też dwie nagrody na festiwalu w Miami.

Więcej
DODAJ

Borderliner

serial (2017)
6.90/10
Borderliner
Borderliner

Aby chronić rodzinę, policyjny detektyw postanawia zatuszować sprawę morderstwa. Ale gdy jego partner wykrywa matactwo, zaczyna się dla niego niebezpieczna gra.

Więcej
DODAJ

Wybawienie

film (2016)
7.00/10
Wybawienie
Wybawienie

Gdy na duńskiej plaży zostaje odnaleziona butelka z niepokojącą informacją – napisaną krwią i to dziecięcym charakterem pisma – policjanci rozpoczynają wyścig z czasem, którego stawką jest życie najmłodszych.

Więcej
DODAJ

Riko prawie bocian

film (2017)
5.90/10
Riko prawie bocian
Riko prawie bocian

Mały wróbelek – przekonany, że jest bocianem – wyrusza w pełną przygód podróż do ciepłych krajów.

Więcej
DODAJ

Zalecana ostrożność

film (2017)
6.80/10
Zalecana ostrożność
Zalecana ostrożność

Kjetil (Kristoffer Joner) jest pracownikiem norweskiej platformy wiertniczej, który przechodzi trudne chwile po śmierci żony. Mężczyzna zmuszony jest zająć się ich adoptowanym synem Danielem (Kristoffer Bech). Wydaje mu się, że powinien odnaleźć biologiczną matkę chłopca. Wierzy, że w ten sposób pozbędzie się wielu problemów. W tym celu obydwaj wyruszają do Kolumbii. Chłopiec szybko (…) Pokaż więcejKjetil (Kristoffer Joner) jest pracownikiem norweskiej platformy wiertniczej, który przechodzi trudne chwile po śmierci żony. Mężczyzna zmuszony jest zająć się ich adoptowanym synem Danielem (Kristoffer Bech). Wydaje mu się, że powinien odnaleźć biologiczną matkę chłopca. Wierzy, że w ten sposób pozbędzie się wielu problemów. W tym celu obydwaj wyruszają do Kolumbii. Chłopiec szybko przyzwyczaja się do latynoskiego stylu życia. Kjetil musi natomiast odpowiedzieć sobie na ważne pytania.Zmuszające do myślenia kino o radzeniu sobie ze stratą bliskiej osoby. Film stawia też ważne pytania dotyczące relacji między rodzicem a jego adoptowanym dzieckiem. Za realizację obrazu odpowiadał laureat Kryształowego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie, jeden z ciekawszych współczesnych norweskich twórców – Arild Andresen (Bramkarz Liverpoolu, Rodzina Orheimów). W głównych rolach występują: nagrodzony za stworzoną przez siebie kreację statuetką Amanda Kristoffer Joner (Rodzina Orheimów), Marlon Moreno (Perro come perro), Kristoffer Bech (We krwi), Patricia Castañeda (Miłość w czasach zarazy) oraz Amalia Santamaria (The Boy). Pełna subtelności produkcja została ciepło przyjęta przez krytyków i widzów, którzy docenili ją za oryginalny scenariusz oraz wyśmienite zdjęcia.

Więcej
DODAJ

Przeklęta ziemia

film (2017)
5.50/10
Przeklęta ziemia
Przeklęta ziemia

Mała, zapomniana przez Boga i ludzi wioska tuż w pobliżu fińsko-szwedzkiej granicy. Emerytowany policjant, Lasse Kuntonen (Ville Virtanen), dowiaduje się, że jego nieślubny syn (Antti Holma) wyszedł z więzienia i teraz terroryzuje całą okolicę. Chłopak odkrył głęboko skrywany rodzinny sekret i szuka sposobu, aby zemścić się na bliskich ojca. Próbuje też dopaść swojego brata (Mikko Neuvonen) – (…) Pokaż więcejMała, zapomniana przez Boga i ludzi wioska tuż w pobliżu fińsko-szwedzkiej granicy. Emerytowany policjant, Lasse Kuntonen (Ville Virtanen), dowiaduje się, że jego nieślubny syn (Antti Holma) wyszedł z więzienia i teraz terroryzuje całą okolicę. Chłopak odkrył głęboko skrywany rodzinny sekret i szuka sposobu, aby zemścić się na bliskich ojca. Próbuje też dopaść swojego brata (Mikko Neuvonen) – prawowitego syna policjanta. Nienawiść między braćmi staje się coraz bardziej niebezpieczna. Nie tylko dla nich samych, ale także dla innych mieszkańców wioski.Duszne i pełne silnych emocji kino sensacyjne w reżyserii utalentowanego debiutanta Jussiego Hiltunena (krótki metraż Tydzień wszystkich świętych). Określany przez krytyków jako „współczesny lapoński western” obraz jest mroczną opowieścią o emerytowanym policjancie, który próbuje położyć kres wzajemnej nienawiści swoich dwóch synów. Solidnie zrealizowany i zagrany film pokazuje też, jak rodzinne tajemnice i błędy z przeszłości mogą wpływać na teraźniejszość. W swoich rolach świetnie odnajdują się doświadczony Ville Virtanen (Sauna), Antti Holma (Nie, dziękuję), Mikko Neuvonen (Serce lwa), Malin Buska (Dziewczyna, która została królem), laureatka Złotej Palmy Pernilla August (Dobre chęci) oraz Outi Mäenpää (Czarny lód). Produkcja ma dobre tempo akcji. Zachwyca również mroźnymi plenerami dalekiej północy.

Więcej
DODAJ

Rosemari

film (2016)
6.40/10
Rosemari
Rosemari

Podczas swojego przyjęcia weselnego Unn Tove (Tuva Novotny) znajduje w toalecie noworodka, którego później przekazuje odpowiednim służbom. Szesnaście lat później pracująca w telewizji rozwódka z dwójką dzieci spotyka porzuconą przed laty dziewczynkę. Dorastająca Rosemari (Ruby Dagnall) stara się ze wszystkich sił odnaleźć swoją biologiczną matkę. Unn postanawia pomóc nastolatce, robiąc o niej (…) Pokaż więcejPodczas swojego przyjęcia weselnego Unn Tove (Tuva Novotny) znajduje w toalecie noworodka, którego później przekazuje odpowiednim służbom. Szesnaście lat później pracująca w telewizji rozwódka z dwójką dzieci spotyka porzuconą przed laty dziewczynkę. Dorastająca Rosemari (Ruby Dagnall) stara się ze wszystkich sił odnaleźć swoją biologiczną matkę. Unn postanawia pomóc nastolatce, robiąc o niej reportaż telewizyjny. Podczas wspólnej podróży przez Norwegię do Danii kobiety zbliżają się do siebie.Poruszający dramat o zerwanej więzi oraz skrywanych przez lata tajemnicach w reżyserii obiecującej norweskiej twórczyni, laureatki dwóch nagród Amanda – Sary Johnsen (Mroźny pocałunek, Upperdog). Artystce udało się stworzyć intrygujące od strony psychologicznej postacie dwóch kobiet, które łączy nieoczywista i złożona relacja. Film zmusza do refleksji, ale nie brakuje w nim również subtelnego humoru. W główne role wcielają się z wyczuciem ceniona szwedzka aktorka Tuva Novotny (Jedz, módl się, kochaj, Wojna) i wyróżniona za stworzoną przez siebie kreację nagrodą Amanda – debiutantka Ruby Dagnall (serial Skam). Partnerują im Laila Goody (Fala), Tommy Kenter (Marie Krøyer) oraz Emil Johnsen (Zniknięcie).

Więcej
DODAJ

Panna Julia

film (2014)
5.50/10
Panna Julia
Panna Julia

On kamerdyner, ona arystokratka. Raz się kochają, innym razem się odpychają. Jessica Chastain i Colin Farrell w miłosnych objęciach to uroczy obrazek dla wszystkich fanów kostiumowych romansów.

Więcej
DODAJ

Vikingane

serial (2016)
7.70/10
Vikingane
Vikingane

Jest rok 790, a wikingowie z Norheim mają bardzo napięty grafik. Wioski same się nie splądrują, kosztowności same się nie ukradną, a jeńcy sami nie wezmą się do niewoli.

Więcej
DODAJ

Norweski Speed 2

film (2016)
6.20/10
Norweski Speed 2
Norweski Speed 2

Co może zbliżyć córkę do ojca? Może niezliczone kilometry przejechane superprędkością w jego żółtym mustangu podczas nielegalnego wyścigu?

Więcej
DODAJ

Kobieta Lew

film (2016)
6.60/10
Kobieta Lew
Kobieta Lew

Dziewczynka urodzona z przypadłością powodującą nienaturalnie obfite owłosienie ciała stara się walczyć z wyzwaniami, jakie niesie za sobą bycie innym niż reszta ludzi.

Więcej
DODAJ

Kings Bay

film (2017)
5.80/10
Kings Bay
Kings Bay

W 1962 roku w norweskiej kopalni w Ny-Ålesund zginęło 21 górników. Tragedia i skandal z nią związany przyczyniły się do upadku rządu Partii Pracy, który sprawował władzę w kraju od końca drugiej wojny światowej. Dziennikarka Harriet Hansen (Kari Bremnes), której kariera zaczyna wytracać tempo, postanawia zająć się sprawą sprzed ponad 50 lat. Chce się dowiedzieć, czy był to nieszczęśliwy (…) Pokaż więcejW 1962 roku w norweskiej kopalni w Ny-Ålesund zginęło 21 górników. Tragedia i skandal z nią związany przyczyniły się do upadku rządu Partii Pracy, który sprawował władzę w kraju od końca drugiej wojny światowej. Dziennikarka Harriet Hansen (Kari Bremnes), której kariera zaczyna wytracać tempo, postanawia zająć się sprawą sprzed ponad 50 lat. Chce się dowiedzieć, czy był to nieszczęśliwy wypadek, czy sabotaż obcego mocarstwa. Kobieta rozpoczyna śledztwo, a na światło dzienne szybko zaczynają wychodzić mroczne tajemnice.Klasyczny skandynawski kryminał, który od początku do końca trzyma w widzów w napięciu. Produkcja nawiązuje luźno do jednego z największych wypadków w historii współczesnej Norwegii. Surowe zdjęcia, zimowa sceneria, minimalistyczna gra aktorów – wszystko to składa się na mroczny klimat obrazu Stiga Svendsena (Radiopiratene, Elevator). W obsadzie produkcji znaleźli się m.in. Kari Bremnes (Lindmo), André Sørum (Hotel Cæsar), Erik Hivju (Ultimatum), Kristian Figenschow (Zombie SS: Krwawy śnieg) oraz Kim Sørensen (Varg Veum - Kalde hjerter). Inteligentnie skonstruowana, pełna zaskoczeń intryga jest niewątpliwym atutem produkcji i nadaje jej niepowtarzalny charakter. Film otrzymał trzy nominacje do nagrody Amanda.

Więcej
DODAJ

Dziewczyna z tatuażem

film (2011)
7.80/10
Dziewczyna z tatuażem
Dziewczyna z tatuażem

Aspołeczna hakerka i doświadczony dziennikarz śledczy rozpoczynają swoje najtrudniejsze zadanie. Seryjny morderca, tajemnice pewnej rodziny i Szwecja, która tylko pozornie wydaje się rajem na Ziemi - to jest to, co skandynawscy pisarze lubią najbardziej.

Więcej
DODAJ

Oblubienica diabła

film (2016)
6.00/10
Oblubienica diabła
Oblubienica diabła

Niewielka fińska wyspa, rok 1666. Zakochana w żonatym rybaku nastolatka nagle trafia w sam środek tragicznego polowania na czarownice oraz walki o władzę.

Więcej
DODAJ

Układ

serial (2016)
6.70/10
Układ
Układ

Peter Veraas (Jon Oigarden), znany dziennikarz śledczy, otrzymuje od anonimowego źródła informację o skandalu z świecie finansów. Mężczyzna zaangażowany jest w swoją pracę bez reszty. Niczego się nie boi, a jego podstawowym celem jest wyciągnięcie na światło dzienne skrywanych przez ludzi brudów. Szybko się okazuje, że sprawa, nad którą dziennikarz właśnie pracuje niespodziewanie dotyczy też jego najbliższych. Peter nagle będzie musiał przewartościować całe swoje życie. Sześcioodcinkowy thriller sensacyjny, którego głównym bohaterem dziennikarz śledczy pracujący nad tematem, który nie tylko może wywołać burzę, ale też będzie miał wpływ na jego rodzinę. W norweskiej wersji wystąpili między innymi: Jon Oigarden (Pewien dżentelmen), Terje Strømdahl (Zniknięcie) oraz Ingjerd Egenberg (Detektor).

Więcej
DODAJ

Świadek

serial (2012)
7.40/10
Świadek
Świadek

Serial dokumentalny produkcji HBO opowiadający o fotoreporterach, którzy pracują w najbardziej niebezpiecznych miejscach świata: Meksyku, Libii, Sudanie i Brazylii. Juarez w Meksyku, Libię, południowy Sudan i fawele w Rio de Janeiro łączy jedno - są to tak niebezpieczne miejsca, że pracy tam obawiają się nawet doświadczeni reporterzy z największych agencji informacyjnych. Narkobiznes, bieda, przemoc i etniczne konflikty tworzą mroczną rzeczywistość, w którą tylko nieliczni odważają się zagłębić. Czteroodcinkowy serial dokumentalny zabiera widzów w pełne zagrożeń strefy, aby pokazać pracę i zaangażowanie ludzi, bez których nasza wiedza o świecie byłaby znacznie uboższa. Kamera towarzyszy fotoreporterom w najbardziej ryzykownych momentach ich pracy. Szokujący serial dokumentalny produkcji HBO o ludziach, którzy wybrali życie w miejscach, z których inni uciekają. Co sprawia, że chcą tam być i narażać się na niebezpieczeństwo? Dlaczego dokumentują najbardziej niepokojące zjawiska współczesnego świata - biedę, korupcję, przemoc na tle etnicznym? Czy kieruje nimi potrzeba adrenaliny, czy może poczucie misji? Warto poznać odpowiedź na te pytania. Film jest nie tylko emocjonujący, ale i znakomicie zrealizowany. Jego producentem wykonawczym był czterokrotnie nominowany do Oscara Michael Mann (Informator, Aviator). Reżyserami odcinków są debiutant David Frankham i urodzony w Libii Abdallah Omeish (ABC Okupacji, The War Around Us).

Więcej
DODAJ

Nobel

serial (2016)
8.20/10
Nobel
Nobel

Seria incydentów w Afganistanie wywołuje ciąg skomplikowanych zdarzeń politycznych i osobistych w życiu wracającego do domu żołnierza norweskich sił specjalnych.

Więcej
DODAJ

Śniegi wojny

film (2012)
7.20/10
Śniegi wojny
Śniegi wojny

Norwegia, Druga Wojna Światowa. Grupa brytyjskich i niemieckich lotników zestrzelonych podczas podniebnej bitwy zostaje uwięziona na pokrytym śniegiem odludziu. Żołnierze znajdują schronienie w chacie i szybko zdają sobie sprawę z tego, że jeśli chcą przetrwać zimę, to muszą zapomnieć o zasadach jakimi rządzi się wojna. Na początku Drugiej Wojny Światowej zostaje stoczona ponad norweskim (…) Pokaż więcejNorwegia, Druga Wojna Światowa. Grupa brytyjskich i niemieckich lotników zestrzelonych podczas podniebnej bitwy zostaje uwięziona na pokrytym śniegiem odludziu. Żołnierze znajdują schronienie w chacie i szybko zdają sobie sprawę z tego, że jeśli chcą przetrwać zimę, to muszą zapomnieć o zasadach jakimi rządzi się wojna. Na początku Drugiej Wojny Światowej zostaje stoczona ponad norweskim pustkowiem przypadkowa bitwa powietrzna. W jej wyniku zostają zestrzelone załogi dwóch wrogich myśliwców, a brytyjscy i niemieccy lotnicy zostają uwięzieni na skutym lodem odludziu. Traf losu sprawia, że obie załogi znajdują schronienie w tej samej chacie. Każdy z żołnierzy chce przetrwać surową zimę, aby ponownie stanąć do walki - i być może stanąć w oko w oko z drugą zestrzeloną załogą. Toczący się konflikt zbrojny sprawia, że są wrogami, ale wraz z upływem czasu żołnierze zaczynają zapominać o wzajemnych animozjach. Sytuacja zmusza ich, aby nawiązali współpracę i zapomnieli na jakiś czas o zasadach, jakimi rządzi się wojna.

Więcej
DODAJ

Bitwa o cieżką wodę

serial (2015)
8.00/10
Bitwa o cieżką wodę
Bitwa o cieżką wodę

Jedna z najbardziej brawurowych akcji komandosów w czasie II wojny światowej. Pasjonująca walka na śmierć i życie w śniegach Norwegii o najwyższą stawkę - dostęp do składnika niezbędnego do stworzenia broni atomowej.

Więcej
DODAJ

Dukhtar

film (2014)
7.00/10
Dukhtar
Dukhtar

Młoda matka porywa swoją 10-letnią córkę, by uchronić ją przed niechcianym małżeństwem, i rozpoczyna desperacką ucieczkę ku wolności.

Więcej
DODAJ

Lilyhammer

serial (2014)
8.00/10
Lilyhammer
Lilyhammer

Po złożeniu zeznań przeciwko mafii były gangster Frank Tagliano zostaje objęty programem ochrony świadków. Zostaje wysłany do Norwegii.

Więcej
DODAJ