Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Opowieść Podręcznej - 2 Sezon w Showmax Polska
Znaleziono: 3635

Moje najlepsze wesele

film (2017)
6.60/10
Moje najlepsze wesele
Moje najlepsze wesele

Tess Harper (Maggie Lawson) ma zostać druhną na ślubie przyjaciółki. Dziewczyna planowała iść na wesele ze swoim wieloletnim chłopakiem, wierząc, że wykorzysta on okazję i w końcu poprosi ją o rękę. Mężczyzna w ostatniej chwili postanowił ją jednak wystawić do wiatru. Zrozpaczona dziewczyna zjawia się samotnie, ale postanawia przez kolejne dni trzymać fason. Na miejscu poznaje drużbę – (…) Pokaż więcejTess Harper (Maggie Lawson) ma zostać druhną na ślubie przyjaciółki. Dziewczyna planowała iść na wesele ze swoim wieloletnim chłopakiem, wierząc, że wykorzysta on okazję i w końcu poprosi ją o rękę. Mężczyzna w ostatniej chwili postanowił ją jednak wystawić do wiatru. Zrozpaczona dziewczyna zjawia się samotnie, ale postanawia przez kolejne dni trzymać fason. Na miejscu poznaje drużbę – Michaela (Paul Greene) – który jest prawnikiem zajmującym się rozwodami. W pierwszej chwili nie przypada on jej gustu. Para musi jednak zacząć współpracować i zadbać o dobro państwa młodych i sukces imprezy.Pełna pozytywnych emocji komedia romantyczna, która rozgrzewa serca widzów do czerwoności. Obraz pokazuje niespodziewane spotkanie, które zmienia życie dwójki ludzi. Reżyserem tego lekkiego filmu telewizyjnego przedstawiającego rozkwit miłości jest Mel Damski (serial M*A*S*H), a w rolach głównych bohaterów kapitalnie odnajdują się Maggie Lawson (serial Dwóch i pół), Paul Greene (Somewhere. Między miejscami), Christine Chatelain (Oszukać przeznaczenie), Peter Benson (Ponad wszystko) oraz Ellen Ewusie (Ciemniejsza strona Greya).

Więcej
DODAJ

Mečiar

film (2017)
7.20/10
Mečiar
Mečiar

Rok 1989. Reżyserka dokumentu, Tereza Nvotova, ma roczek, kiedy w jej kraju wybucha Aksamitna Rewolucja, której celem jest obalenie systemu komunistycznego. W wyniku zmian społeczno-politycznych ministrem spraw wewnętrznych i środowiska w nowym, demokratycznym rządzie Słowacji zostaje nikomu nieznany prawnik z małego miasteczka – Vladimir Mečiar. Polityk w szybkim tempie zaczyna piąć się po (…) Pokaż więcejRok 1989. Reżyserka dokumentu, Tereza Nvotova, ma roczek, kiedy w jej kraju wybucha Aksamitna Rewolucja, której celem jest obalenie systemu komunistycznego. W wyniku zmian społeczno-politycznych ministrem spraw wewnętrznych i środowiska w nowym, demokratycznym rządzie Słowacji zostaje nikomu nieznany prawnik z małego miasteczka – Vladimir Mečiar. Polityk w szybkim tempie zaczyna piąć się po szczeblach kariery i w końcu otrzymuje stanowisko premiera. Jako szef rządu przez wiele lat rządzi twardą ręką. Wielokrotnie oskarżany jest przez opozycję i przedstawicieli Europy Zachodniej o autokratyzm. Za jego czasów plagą w kraju jest korupcja, zarzuca mu się też wykorzystywanie służb specjalnych do zwalczania przeciwników politycznych i naruszanie wolności prasy.Obraz w reżyserii młodej i utalentowanej Terezy Nvotovej (Take it Jeasy!) pokazuje z jej perspektywy ważny moment we współczesnej historii Słowacji. Biorąc na warsztat kontrowersyjną postać, jaką bez wątpienia jest Vladimir Mečiar, artystka mówi o uniwersalnej i powracającej w społeczeństwach potrzebie wspierania postaci autokratycznych i autorytarnych w czasach chaosu ekonomiczno-politycznego. Producentami dokumentu są HBO Europe, PubRes oraz Negativ.

Więcej
DODAJ

Powrót do przyszłości III

film (1990)
7.40/10
Powrót do przyszłości III
Powrót do przyszłości III

Więcej
DODAJ

40-letni prawiczek

film (2005)
7.10/10
40-letni prawiczek
40-letni prawiczek

Życie nieśmiałego domatora staje na głowie, gdy wyjawia kolegom, że jest czterdziestoletnim prawiczkiem. Panowie planują rozdziewiczyć przyjaciela. Wkrótce nadarza się okazja, bo na horyzoncie pojawia się wyzwolona samotna matka.

Więcej
DODAJ

Wojna Harta

film (2002)
6.30/10
Wojna Harta
Wojna Harta

Pułkownik McNamara jest najwyższym rangą żołnierzem w niemieckim obozie jenieckim. Mimo że warunki są surowe, snuje plan prywatnej wojny i czeka na stosowny moment, by zaatakować wroga.

Więcej
DODAJ

Ja, Frankenstein

film (2014)
5.10/10
Ja, Frankenstein
Ja, Frankenstein

Po 200 latach potwór Frankensteina nosi imię Adam i wciąż jest nieśmiertelnym kolosem. Gdy świat pogrąża się w ciemności, bohater musi wykorzystać swoje imponujące zdolności w toczącej się wojnie.

Więcej
DODAJ

Detroit

film (2017)
7.40/10
Detroit
Detroit

Laureatka Oscara, Kathryn Bigelow ,przedstawia opowieść o zamieszkach rasowych w Detroit z 1967 roku, sprowokowanych przez policyjny nalot na jeden z nocnych barów.

Więcej
DODAJ

Ratatuj

film (2007)
8.00/10
Ratatuj
Ratatuj

Remy ma wyrafinowany zmysł smaku, a jego idolem jest światowej sławy kucharz. Jednak kulinarne zapędy szczurka nie są dobrze widziane przez jego ojca.

Więcej
DODAJ

Intruz

film (1946)
7.40/10
Intruz
Intruz

Nazista ucieka z Niemiec do Connecticut i przybiera nową tożsamość, którą ukrywa przed naiwną nową żoną. Czy równie łatwo oszuka śledzącego go niestrudzonego detektywa?

Więcej
DODAJ

Niezapomniany

film (2017)
5.00/10
Niezapomniany
Niezapomniany

Małżeństwo Tessy (Katherine Heigl) i Davida (Geoff Stults) nie wytrzymało próby czasu. Kobieta nie jest w stanie pogodzić się z tym faktem i zacząć układać swoje życie na nowo. Jej były mąż nie ma z tym jednak problemu. W szybkim czasie udaje mu się znaleźć nową miłość życia – Julię Banks (Rosario Dawson) – z którą planuje się ożenić. Tessa jest zdruzgotana. Powodowana zazdrością i żalem (…) Pokaż więcejMałżeństwo Tessy (Katherine Heigl) i Davida (Geoff Stults) nie wytrzymało próby czasu. Kobieta nie jest w stanie pogodzić się z tym faktem i zacząć układać swoje życie na nowo. Jej były mąż nie ma z tym jednak problemu. W szybkim czasie udaje mu się znaleźć nową miłość życia – Julię Banks (Rosario Dawson) – z którą planuje się ożenić. Tessa jest zdruzgotana. Powodowana zazdrością i żalem postanawia zniszczyć życie nowej wybrance serca Davida.Wstrząsający dramat z elementami thrillera pokazujący, co zazdrość i pragnienie zemsty potrafią zrobić z człowiekiem. Główną bohaterką obrazu jest kobieta, która nie jest w stanie pogodzić się z faktem, że jej życie zmieniło się bezpowrotnie. W jej postać wciela się dwukrotnie nominowana do Złotego Globu za rolę w serialu Chirurdzy Katherine Heigl. Widz obserwuje jej psychologiczną przemianę i rozwój obsesji. Reżyserką produkcji jest Denise Di Novi (serial Kości), a w pozostałych rolach występują Rosario Dawson (Siedem dusz), Geoff Stults (Poskromić playboya), Isabella Kai Rice (Jem i Hologramy) oraz Cheryl Ladd (serial Aniołki Charliego).

Więcej
DODAJ

Wasza wysokość

film (2011)
5.50/10
Wasza wysokość
Wasza wysokość

Więcej
DODAJ

Dziwni goście

film (2017)
5.00/10
Dziwni goście
Dziwni goście

Młodziutki Sam (James Freedson-Jackson) i jego starszy brat Nick (Alex Pettyfer) wybierają się w podróż po amerykańskich pustkowiach. Z pozoru wszystko wygląda normalnie. Młodszy z braci cały czas jednak boryka się z przerażającymi koszmarami, które w żaden sposób nie pozwalają mu się cieszyć wyprawą. Jaką tajemnicę skrywają chłopcy?Zaskakujące kino drogi w reżyserii Laurena Wolksteina (…) Pokaż więcejMłodziutki Sam (James Freedson-Jackson) i jego starszy brat Nick (Alex Pettyfer) wybierają się w podróż po amerykańskich pustkowiach. Z pozoru wszystko wygląda normalnie. Młodszy z braci cały czas jednak boryka się z przerażającymi koszmarami, które w żaden sposób nie pozwalają mu się cieszyć wyprawą. Jaką tajemnicę skrywają chłopcy?Zaskakujące kino drogi w reżyserii Laurena Wolksteina (Dusza towarzystwa) oraz Christophera Radcliffa (Jonathan). Twórcy zręcznie bawią się konwencją i kapitalnie budują intrygę. Ich obraz pełen jest tajemnic, a fabuła zaskakuje na każdym kroku. W postacie dwóch skrywających mroczne sekrety, gubiących się w swoich kłamstwach braci wcielają się Alex Pettyfer (Magic Mike) oraz James Freedson-Jackson (Cop Car). W filmie występują także Emily Althaus (serial Orange Is the New Black), Gene Jones (To nie jest kraj dla starych ludzi) oraz Owen Campbell (Bardzo grzeczne dziewczyny). Niezależna produkcja otrzymała nagrodę jury na Champs-Élysées Film Festival.

Więcej
DODAJ

My Name Is Barbra

film (1965)
8.50/10
My Name Is Barbra
My Name Is Barbra

It was a radical departure from other TV shows at the times. As a one-woman show, Streisand's first special went on location and had many other surprises.

Więcej
DODAJ
Barbra Streisand... and Other Musical Instruments
Barbra Streisand... and Other Musical Instruments

With eclectic instruments from around the world, Barbra puts a fresh spin on her catalog in this concert special featuring a duet with Ray Charles.

Więcej
DODAJ

Transformers: Wiek zagłady

film (2014)
5.70/10
Transformers: Wiek zagłady
Transformers: Wiek zagłady

Mija kilka lat po sławetnej bitwie w Chicago. Ludzkość stara się jakoś żyć dalej. Sojusz Ziemian z Autobotami zostaje zerwany. W ramach CIA powstaje tajna jednostka o nazwie Cmentarny Wiatr, której zadaniem jest odszukanie i unicestwienie znajdujących się na naszej planecie Tarnsformerów. Kieruje nią bezwzględny Harold Attinger (Kelsey Grammer), który prowadzi szemrane interesy z Joshuą (…) Pokaż więcejMija kilka lat po sławetnej bitwie w Chicago. Ludzkość stara się jakoś żyć dalej. Sojusz Ziemian z Autobotami zostaje zerwany. W ramach CIA powstaje tajna jednostka o nazwie Cmentarny Wiatr, której zadaniem jest odszukanie i unicestwienie znajdujących się na naszej planecie Tarnsformerów. Kieruje nią bezwzględny Harold Attinger (Kelsey Grammer), który prowadzi szemrane interesy z Joshuą Joycem (Stanley Tucci), szefem korporacji eksperymentującej na kosmicznych robotach. Tymczasem na Ziemię powracają Decepticony i ponownie rozpoczyna się walka dobra ze złem.Kolejna część widowiskowej opowieści o robotach z kosmosu. Po ogromnym sukcesie komercyjnym trzech odcinków z serii o Transformerach, znany z Armageddonu oraz Pearl Harbor reżyser Michael Bay powraca w najlepszym stylu. Produkcja porywa spektakularnymi pościgami oraz doskonałymi efektami specjalnymi. W nie brakuje prawdziwych gwiazd. W filmie występują wyróżniony pięcioma nagrodami Emmy Kelsey Grammer (serial Frasier), laureat dwóch Złotych Globów Stanley Tucci (Nostalgia anioła), nominowany do dwóch Oscarów Mark Wahlberg (Infiltracja) oraz Nicola Peltz (Młodość w Oregonie). Produkcja zarobiła ponad miliard dolarów na całym świecie.

Więcej
DODAJ
Robin Williams: W mojej głowie
Robin Williams: W mojej głowie

Obraz ukazuje niezwykłe życie i karierę Robina Williamsa. Opowiedziana głównie jego słowami historia pokazuje drogę na szczyt nieprzeciętnego twórcy. W dokumencie HBO wykorzystano wiele niepublikowanych wcześniej materiałów, które prezentują jego warsztat i styl pracy. Twórcy posiłkują się wieloma nagraniami z prywatnego archiwum artysty, przedstawiającymi człowieka z krwi i kości. Nie (…) Pokaż więcejObraz ukazuje niezwykłe życie i karierę Robina Williamsa. Opowiedziana głównie jego słowami historia pokazuje drogę na szczyt nieprzeciętnego twórcy. W dokumencie HBO wykorzystano wiele niepublikowanych wcześniej materiałów, które prezentują jego warsztat i styl pracy. Twórcy posiłkują się wieloma nagraniami z prywatnego archiwum artysty, przedstawiającymi człowieka z krwi i kości. Nie brakuje też rozmów z najbliższymi Williamsa - przyjaciółmi i rodziną, wśród których są: Billy Crystal, Eric Idle, Whoopie Goldberg, David Letterman, Steve Martin, Pam Dawber czy jego syn – Zakie.Robin Williams był wybitnym aktorem i komikiem. Sławę przyniosły mu role w Good Morning, Vietnam, Stowarzyszeniu Umarłych Poetów czy Fisher Kingu, za które otrzymał nominacje do Oscara. Został wyróżniony Nagrodą Akademii za kreację psychoanalityka w Buntowniku z wyboru. Powszechnie doceniany był za dużą wszechstronność. Kochały go miliony fanów na całym świecie. Mało kto zdawał sobie jednak sprawę, że artysta zmaga się z głęboką depresją oraz uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. 11 sierpnia 2014 roku popełnił samobójstwo. Na krótko przed śmiercią wykryto u niego chorobę Parkinsona. Reżyserką obrazu była dwukrotna zdobywczyni nagrody Emmy Marina Zenovich (Roman Polański. Ścigany i pożądany).

Więcej
DODAJ

Plan doskonały

film (2006)
7.60/10
Plan doskonały
Plan doskonały

Doświadczony przestępca Dalton napada na bank. Jego doskonale opracowany plan komplikuje się, gdy do akcji wkracza policyjny negocjator i Madeleine White działająca na zlecenie wpływowych osób.

Więcej
DODAJ
Lady Day w Emerson’s Bar & Grill
Lady Day w Emerson’s Bar & Grill

W głównej roli występuje sześciokrotna zwyciężczyni nagrody Tony, Audra McDonald, która otrzymała za tę rolę kolejną nagrodę Tony dla najlepszej aktorki. Zrealizowana dla HBO adaptacja wielkiego broadwayowskiego przeboju przedstawia najważniejsze chwile w burzliwym życiu Billie Holiday, ilustrując je utworami, które przyniosły jej międzynarodową sławę, oraz niezwykle intymne, czasem bolesne (…) Pokaż więcejW głównej roli występuje sześciokrotna zwyciężczyni nagrody Tony, Audra McDonald, która otrzymała za tę rolę kolejną nagrodę Tony dla najlepszej aktorki. Zrealizowana dla HBO adaptacja wielkiego broadwayowskiego przeboju przedstawia najważniejsze chwile w burzliwym życiu Billie Holiday, ilustrując je utworami, które przyniosły jej międzynarodową sławę, oraz niezwykle intymne, czasem bolesne wspomnienia, którymi piosenkarka dzieli się z publicznością podczas kameralnych występów w klubach w 1959 roku, cztery miesiące przed swoją śmiercią. W fikcyjnym klubie w Filadelfii Billie Holiday występuje na scenie przy akompaniamencie jazzowego tria. Podczas kameralnego występu daje mistrzowski popis swoich wokalnych możliwości i pomiędzy kolejnymi piosenkami opowiada o tragicznych wydarzeniach, które przerwały jej wielką karierę. Historię życia Lady Day przedstawiają legendarne przeboje, a tym takie szlagiery, jak „God Bless the Child”, „Strange Fruit” i „Ain't Nobody's Business If I Do" w genialnym wykonaniu McDonald.

Więcej
DODAJ

Przypadkowy bohater

film (1992)
6.50/10
Przypadkowy bohater
Przypadkowy bohater

Bernie Laplante (Dustin Hoffman) jest życiowym nieudacznikiem, który pewnego dnia staje się świadkiem katastrofy lotniczej na autostradzie nieopodal Chicago. Mężczyzna bez zastanowienia rusza na pomoc. Z płonącego wraku udaje mu się uratować 54 osoby. Na końcu kradnie jednak kilka kart kredytowych i jak gdyby nigdy nic znika z miejsca zdarzenia. Jedna z ofiar wypadku, popularna dziennikarka (…) Pokaż więcejBernie Laplante (Dustin Hoffman) jest życiowym nieudacznikiem, który pewnego dnia staje się świadkiem katastrofy lotniczej na autostradzie nieopodal Chicago. Mężczyzna bez zastanowienia rusza na pomoc. Z płonącego wraku udaje mu się uratować 54 osoby. Na końcu kradnie jednak kilka kart kredytowych i jak gdyby nigdy nic znika z miejsca zdarzenia. Jedna z ofiar wypadku, popularna dziennikarka Gale Gayley (Geena Davis), namawia koncern medialny, dla którego pracuje, aby odnaleźć bohatera i nagrodzić go za okazane męstwo. Sprawy szybko się jednak komplikują...Błyskotliwa i świetnie zagrana komedia pomyłek z laureatem dwóch Oscarów Dustinem Hoffmanem (Rain Man), zdobywczynią Nagrody Akademii Geeną Davis (Thelma i Louise), wyróżnionym dwoma nominacjami do Złotego Globu Andym Garcią (Miłość lub ojczyzna. Historia Artura Sandovala) oraz dwukrotnie nominowaną do Oscara Joan Cusack (Pracująca dziewczyna) w rolach głównych. Produkcja pełna jest szalonych zwrotów akcji i zaskoczeń. Film w reżyserii wyróżnionego Nagrodą Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) w Wenecji Stephena Frearsa (Królowa) jest przewrotną satyrę na współczesne media i amerykańską kulturę, która uwielbia bohaterów.

Więcej
DODAJ
Quincy Jones: Na przekór losowi
Quincy Jones: Na przekór losowi

Bohaterem programu specjalnego HBO jest Quincy Jones, młody satyryk nieuleczalnie chory na raka. 32-letni Jones pochodzi z Seattle, ale przeniósł się do Los Angeles, żeby zaistnieć na lokalnej scenie kabaretowej. Kiedy w czerwcu 2015 roku zdiagnozowano u niego nowotwór, Jones miał rocznie około tysiąca występów, bo bardzo chciał rozwijać się zawodowo. Pomimo choroby i trwającej chemioterapii (…) Pokaż więcejBohaterem programu specjalnego HBO jest Quincy Jones, młody satyryk nieuleczalnie chory na raka. 32-letni Jones pochodzi z Seattle, ale przeniósł się do Los Angeles, żeby zaistnieć na lokalnej scenie kabaretowej. Kiedy w czerwcu 2015 roku zdiagnozowano u niego nowotwór, Jones miał rocznie około tysiąca występów, bo bardzo chciał rozwijać się zawodowo. Pomimo choroby i trwającej chemioterapii komik nadal występuje na scenie. Jego przyjaciółka, satyryczka Nicole Blaine postanowiła pomóc mu w spełnieniu jego marzenia. Wraz z mężem, Mickey’em Blainem, opublikowała w serwisie Kickstarter apel i zorganizowała zbiórkę pieniędzy, w wyniku której w marcu 2016 roku Jones został zaproszony jako gość do programu „The Ellen Degeneres Show”, a niedługo potem podpisał kontrakt z HBO. Program satyryczny został nagrany w Teragram Ballroom w Los Angeles. Quincy Jones porusza na scenie wiele tematów, w tym m.in. małżeństwa jednopłciowe, kwestie rasowe oraz trudności w znalezieniu prawdziwej miłości w życiu.

Więcej
DODAJ

Darczyńcy: Siła pieniądza

film (2016)
5.00/10
Darczyńcy: Siła pieniądza
Darczyńcy: Siła pieniądza

Amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku zostały uznane za jedne z najdroższych w historii. Kandydaci obu partii politycznych mogli w nich rywalizować i przedstawiać swój program społeczeństwu dzięki hojnemu wsparciu wielkich sponsorów. Na kampanie polityczne przeznaczane są coraz większe środki, co spotyka się z ostrym sprzeciwem społecznym, bo obywatele chcą ograniczyć wartość wpłat (…) Pokaż więcejAmerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku zostały uznane za jedne z najdroższych w historii. Kandydaci obu partii politycznych mogli w nich rywalizować i przedstawiać swój program społeczeństwu dzięki hojnemu wsparciu wielkich sponsorów. Na kampanie polityczne przeznaczane są coraz większe środki, co spotyka się z ostrym sprzeciwem społecznym, bo obywatele chcą ograniczyć wartość wpłat przekazywanych przez osoby prywatne i grupy interesu, które są w stanie wyłożyć na jedną kampanię miliardy dolarów. Kim są bogacze, którzy finansują kampanie kandydatów na prezydenta i dlaczego są skłonni przeznaczać na nie tak duże pieniądze? Szukając odpowiedzi na te pytania, Alexandra Pelosi zabiera widzów za kulisy balów, których organizatorzy zbierają zawrotne kwoty na kampanie polityczne i rozmawia z superbogatymi i bardzo hojnymi sponsorami.

Więcej
DODAJ

Ryzykowne picie

film (2016)
6.70/10
Ryzykowne picie
Ryzykowne picie

Dokument jest studium zagrożeń wpisanych w alkoholowy nałóg. Przedstawia współczesne metody leczenia i przyjęte przez środowiska medyczne podejście do pacjentów będących dla samych siebie zagrożeniem. Bohaterami dokumentu jest czworo Amerykanów, którzy są dotknięci przez nałóg w różny sposób. Niektórzy z nich piją codziennie na umór, a innym zdarza się to od czasu do czasu. Twórcy dokumentu (…) Pokaż więcejDokument jest studium zagrożeń wpisanych w alkoholowy nałóg. Przedstawia współczesne metody leczenia i przyjęte przez środowiska medyczne podejście do pacjentów będących dla samych siebie zagrożeniem. Bohaterami dokumentu jest czworo Amerykanów, którzy są dotknięci przez nałóg w różny sposób. Niektórzy z nich piją codziennie na umór, a innym zdarza się to od czasu do czasu. Twórcy dokumentu przedstawiają intrygujący portret kobiet i mężczyzn z różnych środowisk. To, co ich łączy to walka z nałogiem, który ma fatalny wpływ na stan ich zdrowia, relacje i szczęście. Historie bohaterów przeplatają się z rozmowami z udziałem ekspertów, którzy wyjaśniają mechanizmy uzależnienia i przedstawiają zaskakujące statystyki dotyczące występowania nałogu i związanych z nim ryzyk. Film omawia argumenty naukowe i emocjonalne, aby ze zrozumieniem podejść do niezwykle poważnego tematu, jakim jest uzależnienie od alkoholu. Twórcy dokumentu przedstawiają dostępne metody leczenia osób, które w dosłownym tego słowa znaczeniu walczą o własne życie.

Więcej
DODAJ

Who is America?

serial (2018)
8.40/10
Who is America?
Who is America?

Sacha Baron Cohen powraca do telewizji z nowym serialem komediowym produkcji Showtime.

Więcej
DODAJ
Największe widowisko świata
Największe widowisko świata

Charlton Heston stars as Brad Braden, the circus manager who lives and breathes to keep the show rolling. With the Big Top about to hit rock bottom, Braden hires The Great Sebastian, a daring trapeze legend, to revitalize the circus.

Więcej
DODAJ