Lista tytułów, które zostały usunięte

Znaleziono: 2049

Lobster

2018.06.18
film (2015)
7.10/10
Lobster
Lobster

W przyszłości samotni ludzie mają 45 dni na znalezienie partnera. Jeśli im się nie uda, są przemieniani w zwierzęta i zmuszani do życia w dziczy.

Więcej
DODAJ

Born in China

2018.06.17
film (2016)
7.20/10
Born in China
Born in China

Twórcy dokumentu wyruszają w głąb chińskiej głuszy na spotkanie z trzema zwierzęcymi rodzinami. Bohaterami filmu są dorosła panda wraz dziećmi, bystre małpki rokselany oraz śnieżna pantera i jej potomstwo. Filmowcy przemierzają z nimi przeróżne krainy i miejsca. Są w górach oraz w sercu bambusowego lasu. Udaje im się zarejestrować niezwykle intymne i ważne momenty z życia… Pokaż więcej...Twórcy dokumentu wyruszają w głąb chińskiej głuszy na spotkanie z trzema zwierzęcymi rodzinami. Bohaterami filmu są dorosła panda wraz dziećmi, bystre małpki rokselany oraz śnieżna pantera i jej potomstwo. Filmowcy przemierzają z nimi przeróżne krainy i miejsca. Są w górach oraz w sercu bambusowego lasu. Udaje im się zarejestrować niezwykle intymne i ważne momenty z życia zwierzęcych rodzin, a jednocześnie ukazać piękno i majestat świata natury.Zrealizowany z rozmachem film dokumentalny produkcji Disneynature zabiera widzów w podróż do niezwykłego świata dzikiej przyrody. Twórcy, z wyróżnionym Nagrodą Specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie Chuan Lu (Miasto życia i śmierci, Górski patrol) na czele, przemierzają Chiny, pokazując niedostępne zwykłym śmiertelnikom życie dzikich zwierząt. W produkcji nie brakuje zapierających dech w piersiach obrazów. Dokument należy do najbardziej ambitnych tego typu projektów w historii kinematografii.

Więcej
DODAJ

Zbudzić śpiącą królewnę

2018.06.15
film (2009)
7.70/10
Zbudzić śpiącą królewnę
Zbudzić śpiącą królewnę

W połowie lat osiemdziesiątych odnosząca niegdyś wielkie triumfy wytwórnia Walta Disneya stała na rozdrożu. Wydawało się, że animacja nie wytrwa próby czasu. Biznes chylił się ku upadkowi. Kilka sprytnych decyzji biznesowych sprawiło jednak, że firma zaczęła przechodzić swój renesans. Zaczynając od Małej syrenki przez Piękną i Bestię po Króla Lwa, kolejne produkcje… Pokaż więcej...W połowie lat osiemdziesiątych odnosząca niegdyś wielkie triumfy wytwórnia Walta Disneya stała na rozdrożu. Wydawało się, że animacja nie wytrwa próby czasu. Biznes chylił się ku upadkowi. Kilka sprytnych decyzji biznesowych sprawiło jednak, że firma zaczęła przechodzić swój renesans. Zaczynając od Małej syrenki przez Piękną i Bestię po Króla Lwa, kolejne produkcje okazały się być wielkimi sukcesami komercyjnymi. Twórcy filmu rozmawiają z m.in. Michaelem Eisnerem, Jeffreyem Katzenbergiem, Royem E. Disneyem oraz Johnem Lasseterem, którzy przywrócili blask marce Disneya i sprawili, że kino animowane na nowo wróciło do łask.

Więcej
DODAJ

Blood Drive

2018.06.15
serial (2017)
7.30/10
Blood Drive
Blood Drive

Wybierz się na szalony rajd w furach napędzanych krwią. Lubisz zapach apokalipsy o poranku? Kręcą Cię faszyzujące nimfomanki? Żaden problem. Nakarm swój silnik i ruszaj na łowy!

Więcej
DODAJ

Książę Persji: Piaski czasu

2018.06.15
film (2010)
6.60/10
Książę Persji: Piaski czasu
Książę Persji: Piaski czasu

Dastan (Jake Gyllenhaal) jest najmłodszym synem króla Persji Szaramana (Ronald Pickup). Wraz z braćmi i wujem (Ben Kinsley) przebywa na wyprawie wojennej. Książętom udaje się zdobyć podejrzewane o sprzyjanie wrogom święte miasto Alamut. W czasie uczty z okazji zwycięstwa niespodziewanie ginie król Szaraman. O popełnienie morderstwa zostaje niesłusznie oskarżony Dastan. Z pomocą… Pokaż więcej...Dastan (Jake Gyllenhaal) jest najmłodszym synem króla Persji Szaramana (Ronald Pickup). Wraz z braćmi i wujem (Ben Kinsley) przebywa na wyprawie wojennej. Książętom udaje się zdobyć podejrzewane o sprzyjanie wrogom święte miasto Alamut. W czasie uczty z okazji zwycięstwa niespodziewanie ginie król Szaraman. O popełnienie morderstwa zostaje niesłusznie oskarżony Dastan. Z pomocą księżniczki Taminy (Gemma Arterton) ucieka, by wyjaśnić śmierć ojca i oczyścić swoje imię. Oboje pragną również ocalić magiczny sztylet, który ma moc odwracania czasu. Wystawna produkcja Jerry’ego Bruckheimera (Pearl Harbor, Król Artur, cykl Piraci z Karaibów) w gwiazdorskiej obsadzie i znakomitej reżyserii zdobywcy BAFTY Mike’a Newella (Cztery wesela i pogrzeb, Donnie Brasco, Harry Potter i Czara Ognia).

Więcej
DODAJ

Honeymoon

2018.06.15
film (2015)
4.70/10
Honeymoon
Honeymoon

Szalony lekarz porywa i zamyka w piwnicy swoją sąsiadkę. Stosując wynaturzone metody, próbuje zmusić ją, aby została jego żoną.

Więcej
DODAJ

Wszystko na stół

2018.06.15
film (2014)
7.00/10
Wszystko na stół
Wszystko na stół

In this courtside view of competitive table tennis, three determined teen athletes undergo rigorous training, hoping to qualify for the Olympics.

Więcej
DODAJ
Pete Johansson: You Might Also Enjoy Pete Johansson
Pete Johansson: You Might Also Enjoy Pete Johansson

Komik Pete Johansson odsłania przed widownią w Amsterdamie bezwzględny zmysł obserwacji, poruszając mnóstwo tematów — od niedźwiedzi i pszczół po seks i małżeństwo.

Więcej
DODAJ

Odlotowa przygoda

2018.06.14
film (2015)
5.90/10
Odlotowa przygoda
Odlotowa przygoda

Młody chłopiec, którego tata i dziadek są astronautami, postanawia dołączyć do nich na misji ocalenia Księżyca przed chciwym milionerem.

Więcej
DODAJ

Austin to Boston

2018.06.12
film (2015)
7.20/10
Austin to Boston
Austin to Boston

Po występie na festiwalu muzycznym SXSW w Austin cztery zespoły w obskurnych furgonetkach wyruszają na północny wschód, a po drodze grają koncerty, gdzie tylko się da.

Więcej
DODAJ

Nocny recepcjonista

2018.06.10
serial (2016)
8.20/10
Nocny recepcjonista
Nocny recepcjonista

Przebiegły handlarz bronią trafia na twardego przeciwnika. Pewien recepcjonista chce za wszelką cenę wsadzić do więzienia tego niebezpiecznego przestępcę. W rolach głównych doktor House i Loki.

Więcej
DODAJ

Prawdziwa jazda 2

2018.06.09
film (2016)
5.90/10
Prawdziwa jazda 2
Prawdziwa jazda 2

Zanim Ben będzie mógł się ożenić z siostrą Jamesa, tych dwóch gliniarzy z Atlanty musi udać się do Miami, aby pomóc w ujęciu brutalnego dilera narkotyków.

Więcej
DODAJ

Nad morzem

2018.06.09
film (2015)
5.30/10
Nad morzem
Nad morzem

Małżeństwo Vanessy i Rolanda przechodzi kryzys. Wybierają się na wypoczynek na francuskim wybrzeżu, gdzie dochodzi do brzemiennego w skutki spotkania z parą nowożeńców.

Więcej
DODAJ

Śpiąca królewna

2018.06.08
film (1959)
7.30/10
Śpiąca królewna
Śpiąca królewna

W królestwie radość nie ma końca. Parze królewskiej urodziła się córeczka, której nadano imię Aurora. Wszyscy poddani pragną ujrzeć małą księżniczkę. Podczas balu tego zaszczytu odmówiono jednak złej wiedźmie. Upokorzona kobieta postanawia rzucić na dziewczynkę klątwę. W dniu swoich szesnastych urodzin ma ona ukłuć się wrzecionem i zapaść w głęboki sen.… Pokaż więcej...W królestwie radość nie ma końca. Parze królewskiej urodziła się córeczka, której nadano imię Aurora. Wszyscy poddani pragną ujrzeć małą księżniczkę. Podczas balu tego zaszczytu odmówiono jednak złej wiedźmie. Upokorzona kobieta postanawia rzucić na dziewczynkę klątwę. W dniu swoich szesnastych urodzin ma ona ukłuć się wrzecionem i zapaść w głęboki sen. Przerażeni król i królowa nakazują spalić wszystkie wrzeciona w królestwie. Przez lata starają się też chronić Aurorę najlepiej, jak potrafią. Pech chce jednak, że wiedźmie udaje się namówić dziewczynę do użycia wrzeciona. Razem z całym królestwem zapada ona w głęboki sen.Przepiękna animacja, która zachwyca formą i treścią. Klasyczna bajka Walta Disneya uchodzi za prawdziwe arcydzieło sztuki filmowej. Zachwyca rozmachem, romantycznymi przygodami oraz nieokiełznaną fantazją twórców. Produkcję w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Clyde’a Geronimiego (Piotruś Pan) wyróżnia również muzyka autorstwa Piotra Czajkowskiego.

Więcej
DODAJ

Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

2018.06.08
film (2006)
7.30/10
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Sequel oscarowego hitu o przygodach ekscentrycznego kapitana Jacka Sparrowa i jego załogi. Elektryzujące widowisko, nagrodzone za efekty wizualne Oscarem i BAFTĄ.Awanturnik Jack Sparrow (Johnny Depp) musi spłacić dług zaciągnięty przed laty u straszliwego Davy’ego Jonesa (Bill Nighy), kapitana widmowego Latającego Holendra. Ten porywacz i kolekcjoner ludzkich dusz żąda, by Jack… Pokaż więcej...Sequel oscarowego hitu o przygodach ekscentrycznego kapitana Jacka Sparrowa i jego załogi. Elektryzujące widowisko, nagrodzone za efekty wizualne Oscarem i BAFTĄ.Awanturnik Jack Sparrow (Johnny Depp) musi spłacić dług zaciągnięty przed laty u straszliwego Davy’ego Jonesa (Bill Nighy), kapitana widmowego Latającego Holendra. Ten porywacz i kolekcjoner ludzkich dusz żąda, by Jack odnalazł tajemniczą Skrzynię Umarlaka. Jeśli tego nie zrobi, zostanie skazany na wieczne potępienie. Sparrow nie ma wyjścia, musi stanąć do szalonego wyścigu o własną duszę. Wraz z dwójką młodych przyjaciół, Willem (Orlando Bloom) i Elizabeth (Keira Knightley), którzy także znaleźli się w poważnym niebezpieczeństwie, wyrusza na poszukiwania skarbu.W sequelu Piratów z Karaibów dostajemy podwójną dawkę tego wszystkiego, za co widzowie pokochali część pierwszą. Zawrotne tempo, fenomenalne sceny akcji, dziesiątki przygód i zapierające dech efekty wizualne. Film zrealizowała ta sama ekipa: producent Jerry Bruckheimer, reżyser Gore Verbinski (Ring, Prognoza na życie), scenarzyści Ted Elliott i Terry Rossio (nominowani do Oscara za Shreka), operator Dariusz Wolski (Karmazynowy przypływ, Regulamin zabijania, Bad Company). Ścieżkę dźwiękową stworzył zdobywca Oscara Hans Zimmer (Król Lew, Książę Egiptu, Gladiator). Obraz odniósł kasowy sukces i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem u widzów. Na ekranie znów niepodzielnie króluje Johnny Depp (nominacja do Złotego Globu), któremu partnerują Bill Naghy, Orlando Bloom i Keira Knightley (nominacja do Nagrody MTV). Disneyowską produkcję nagrodzono Oscarem i BAFTĄ za efekty wizualne. Amerykańska Akademia nominowała ją także za najlepszy dźwięk i najlepszą scenografię. Obecnie wchodzi na ekrany 3. część Piratów, być może powstaną następne.

Więcej
DODAJ

The International

2018.06.08
film (2009)
6.50/10
The International
The International

Agent Interpolu i asystentka prokuratora okręgowego na Manhattanie łączą siły, aby powstrzymać instytucję finansową zajmującą się międzynarodowym handlem bronią.

Więcej
DODAJ

Chórem

2018.06.06
film (2015)
8.10/10
Chórem
Chórem

Budapeszt, 1991 rok. Zsófi (Dorka Gáspárfalvi) zaczyna naukę w nowej szkole podstawowej. Dziewczynka szybko zaprzyjaźnia się z sympatyczną Lizą (Dorottya Hais) i dołącza do cieszącego się ogromną sławą i uznaniem szkolnego chóru. Pojawienie się nowej uczennicy rozpoczyna serię wydarzeń, które mogą przyczynić się do ujawnienia mrocznej tajemnicy stojącej za… Pokaż więcej...Budapeszt, 1991 rok. Zsófi (Dorka Gáspárfalvi) zaczyna naukę w nowej szkole podstawowej. Dziewczynka szybko zaprzyjaźnia się z sympatyczną Lizą (Dorottya Hais) i dołącza do cieszącego się ogromną sławą i uznaniem szkolnego chóru. Pojawienie się nowej uczennicy rozpoczyna serię wydarzeń, które mogą przyczynić się do ujawnienia mrocznej tajemnicy stojącej za popularnością zespołu.Zainspirowane prawdziwą historią, dopracowane do perfekcji dzieło filmowe w reżyserii Kristófa Deáka (serial Hacktion). Ten dwudziestopięciominutowy, pełen emocji obraz został wyróżniony Nagrodą Akademii. Zdobył również uznanie na wielu prestiżowych międzynarodowych festiwalach filmowych. W głównych rolach kapitalnie odnajdują się młodziutkie i utalentowane: Dorka Hais oraz Dorka Gáspárfalvi (Zamknięte drzwi). Partneruje im Zsófia Szamosi (serial Terápia).

Więcej
DODAJ

Las samobójców

2018.06.06
film (2016)
4.80/10
Las samobójców
Las samobójców

Młoda kobieta rozpoczyna poszukiwania siostry bliźniaczki, która zniknęła w cieszącym się złą sławą obszarze Japonii znanym jako las samobójców.

Więcej
DODAJ

Fritz Bauer kontra państwo

2018.06.02
film (2015)
7.10/10
Fritz Bauer kontra państwo
Fritz Bauer kontra państwo

Niemcy, rok 1957. Fritz Bauer (Burghart Klaussner), prawnik żydowskiego pochodzenia, zdobywa dowody świadczące o winie Adolfa Eichmanna, wysokiej rangi hitlerowskiego oficera, który był odpowiedzialny za organizację masowych transportów Żydów do obozów zagłady. Bauer, który przeżył holokaust, walczy o sprawiedliwość i pragnie zrobić wszystko, żeby postawić przed sądem… Pokaż więcej...Niemcy, rok 1957. Fritz Bauer (Burghart Klaussner), prawnik żydowskiego pochodzenia, zdobywa dowody świadczące o winie Adolfa Eichmanna, wysokiej rangi hitlerowskiego oficera, który był odpowiedzialny za organizację masowych transportów Żydów do obozów zagłady. Bauer, który przeżył holokaust, walczy o sprawiedliwość i pragnie zrobić wszystko, żeby postawić przed sądem zbrodniarzy wojennych. Niestety, niemiecki system sądowniczy jest nieudolny. Zdesperowany prawnik decyduje się na kontakt z izraelskim wywiadem i przekazanie mu dokumentów obciążających Eichmanna.Wciągający film Larsa Kraumego (Bez piosenek o miłości, Die Kommenden Tage) mówi o heroicznej walce o sprawiedliwe i transparentne państwo. Obraz, który do końca ogląda się z niesłabnącym napięciem, jest rekonstrukcją niemieckiego etapu śledztwa dotyczącego zbrodniarza wojennego Adolfa Eichmanna. Pokazuje nieznaną szerokiej publiczności działalność charyzmatycznego prokuratora generalnego Hesji – Fritza Bauera. Wyjaśnia też, jak doszło do jednego z najgłośniejszych procesów w dziejach, który został opisany w słynnej książce Hannah Arendt pt. „Banalność zła". W głównej roli występuje nominowany za swoją kreację do Europejskiej Nagrody Filmowej Burghart Klaussner (Good Bye Lenin!, Biała wstążka). Partnerują mu m.in. Ronald Zehrfeld (Barbara), Sebastian Blomberg (Czas kanibali), Michael Schenk (Most szpiegów), Jörg Schüttauf (Berlin jest w Niemczech) oraz Lilith Stangenberg (Dzika). Produkcja została wyróżniona Nagrodą Publiczności na MFF w Locarno. Zdobyła ponadto sześć Niemieckich Nagród Filmowych, w tym za najlepszy film, najlepszą reżyserię i najlepszy scenariusz.

Więcej
DODAJ

Hannah Montana. Film

2018.06.02
film (2009)
4.30/10
Hannah Montana. Film
Hannah Montana. Film

Miley Stewart jest zmęczona sławą, jaką niesie życie gwiazdy pop, Hannah Montany. Wraca w rodzinne strony, by odpocząć od świateł jupiterów.

Więcej
DODAJ

Drzewko oliwne

2018.06.01
film (2016)
6.90/10
Drzewko oliwne
Drzewko oliwne

Południowa Hiszpania. Alma (Anna Castillo) jest pełną ciepła dziewczyną, którą łączy wyjątkowa więź z dziadkiem Ramonem (Manuel Cucala). Kiedy Alma była mała, ukochane drzewo oliwne mężczyzny, wbrew jego woli, zostało sprzedane do Niemiec. Od tamtej pory Ramon bardzo cierpi i podupada na zdrowiu. Jego wnuczka nie może na to patrzeć i pewnego dnia postanawia wyruszyć do… Pokaż więcej...Południowa Hiszpania. Alma (Anna Castillo) jest pełną ciepła dziewczyną, którą łączy wyjątkowa więź z dziadkiem Ramonem (Manuel Cucala). Kiedy Alma była mała, ukochane drzewo oliwne mężczyzny, wbrew jego woli, zostało sprzedane do Niemiec. Od tamtej pory Ramon bardzo cierpi i podupada na zdrowiu. Jego wnuczka nie może na to patrzeć i pewnego dnia postanawia wyruszyć do Düsseldorfu. Z pomocą starych i nowych przyjaciół próbuje odzyskać drzewko.Zainspirowana prawdziwą historią, kameralna opowieść o rodzinnych więzach, przyjaźni, znaczeniu tradycji, buncie oraz walce o ideały. Film jest dziełem wyróżnionej Nagrodą Specjalną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes reżyserki i aktorki Icíar Bollaín (Moimi oczami, Nawet deszcz) i scenarzysty Paula Laverty’ego (Wiatr buszujący w jęczmieniu, Ja, Daniel Blake), znanego ze współpracy z Kenem Loachem. Obraz ujmuje mądrym przesłaniem i emocjonalną prawdą. Twórcy nie stronią też od krytycznych refleksji na temat współczesnego oblicza kapitalizmu i związanego z tym kryzysu wartości. Jeden z krytyków napisał, że Drzewko oliwne to „kino, które chce uczynić świat lepszym”. W głównych rolach występują: Anna Castillo (Duchy ze szkolnej ławki), Javier Gutiérrez (Stare grzechy mają długie cienie), Pep Ambròs (serial Les coses grans) i amator Manuel Cucala. Obraz otrzymał nominacje do Nagrody Goya i do nagród przyznawanych przez hiszpańskich krytyków filmowych.

Więcej
DODAJ

Efekt wody

2018.06.01
film (2016)
6.30/10
Efekt wody
Efekt wody

Samir (Samir Guesmi) jest czterdziestokilkuletnim operatorem dźwigu z położonego na przedmieściach Paryża Montreuil. Pewnego dnia mężczyzna zakochuje się bez pamięci w Agathe (Florence Loiret Caille), instruktorce pływania na miejscowym basenie. Aby zdobyć jej względy, postanawia zapisać się do niej na lekcje. Szybko wychodzi na jaw, że Samir tylko udaje, że nie umie pływać.… Pokaż więcej...Samir (Samir Guesmi) jest czterdziestokilkuletnim operatorem dźwigu z położonego na przedmieściach Paryża Montreuil. Pewnego dnia mężczyzna zakochuje się bez pamięci w Agathe (Florence Loiret Caille), instruktorce pływania na miejscowym basenie. Aby zdobyć jej względy, postanawia zapisać się do niej na lekcje. Szybko wychodzi na jaw, że Samir tylko udaje, że nie umie pływać. Brzydząca się kłamstwem Agathe jest wściekła. Kiedy pojawia się możliwość wyjazdu na Islandię, dziewczyna korzysta z niej, aby być jak najdalej od człowieka, który nadużył jej zaufania.Wyróżniona za scenariusz statuetką Cezara, ciepła komedia romantyczna autorstwa wielokrotnie nagradzanego duetu – pochodzącej z Islandii, przedwcześnie zmarłej Sólveig Anspach oraz Jean-Luca Gageta. Do ich wcześniejszych projektów artystycznych należą m.in. takie filmy jak Prawda o Lulu czy Zaraz wracam. Pełen pozytywnej energii obraz udowadnia, że w życiu wszystko jest możliwe. W role wzbudzających sympatię głównych bohaterów z wdziękiem wcielają się Florence Loiret Caille (Opowiedz mi o deszczu, Kochałem ją) oraz Samir Guesmi (Kobieta z piątej dzielnicy, Camille powtarza rok).  

Więcej
DODAJ

Sushi z East Side

2018.06.01
film (2014)
7.10/10
Sushi z East Side
Sushi z East Side

Juana (Diana Elizabeth Torres) jest samotną matką o latynoskich korzeniach. Kobieta zarabia na życie, pracując w kuchni. Lata praktyki pozwoliły jej opanować siekanie i krojenie do perfekcji. Pewnego dnia zostaje zatrudniona jako asystent kuchenny w lokalnej japońskiej restauracji. Szybko okazuje się, że ma niezwykły talent w przygotowywaniu sushi. Niestety, stereotypy dotyczące jej… Pokaż więcej...Juana (Diana Elizabeth Torres) jest samotną matką o latynoskich korzeniach. Kobieta zarabia na życie, pracując w kuchni. Lata praktyki pozwoliły jej opanować siekanie i krojenie do perfekcji. Pewnego dnia zostaje zatrudniona jako asystent kuchenny w lokalnej japońskiej restauracji. Szybko okazuje się, że ma niezwykły talent w przygotowywaniu sushi. Niestety, stereotypy dotyczące jej pochodzenia i płci nie pomagają dziewczynie w karierze. Właściciel lokalu, pan Yoshida (Roji Oyama), jest zagorzałym tradycjonalistą, który uważa, że tylko Japończyk może zostać mistrzem sushi. Ambitna kobieta zrobi jednak wszystko, żeby spełnić swoje marzenia.Pełne pozytywnych emocji kino o kobiecej odwadze i determinacji, w którym nie brakuje smakowitych kulinarnych scen. Zjawiskowa Diana Elizabeth Torres (Private Number) z gracją wciela się w rolę ambitnej Latynoski, która zrobi wszystko, aby udowodnić, że nie jest gorsza w robieniu sushi od pochodzących z Japonii mężczyzn. Produkcja została bardzo ciepło przyjęta na wielu festiwalach filmowych na całym świecie, zdobywając łącznie dziewięć różnych nagród. Reżyserem i scenarzystą obrazu jest debiutant Anthony Lucero (film krótkometrażowy: I Need My Mocha).  

Więcej
DODAJ

Owczy pęd

2018.06.01
film (2015)
6.30/10
Owczy pęd
Owczy pęd

Znany z antysemickich poglądów Leonardo Zuliani (Davide Giordano) to młody aktywista, twórca komiksów, pisarz oraz projektant mody w jednej osobie. W lipcu 2006 roku znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Cała społeczność rzymskiej dzielnicy Trastevere jest w szoku. Ludzie zaczynają gromadzić się pod jego domem. Matka chłopaka (Anna Feruzzo) jest zrozpaczona. Informacja o jego… Pokaż więcej...Znany z antysemickich poglądów Leonardo Zuliani (Davide Giordano) to młody aktywista, twórca komiksów, pisarz oraz projektant mody w jednej osobie. W lipcu 2006 roku znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Cała społeczność rzymskiej dzielnicy Trastevere jest w szoku. Ludzie zaczynają gromadzić się pod jego domem. Matka chłopaka (Anna Feruzzo) jest zrozpaczona. Informacja o jego zniknięciu szybko się rozprzestrzenia. Mówi się o nim na każdym kanale telewizyjnym. Co z tego wyniknie?Wyróżniona dwiema nagrodami na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji, zjadliwa satyra na włoskie społeczeństwo w lekki i inteligentny sposób nawiązuje do tematu antysemityzmu. Obraz intryguje i bawi, ale też zmusza do myślenia. Jego twórcy, z debiutującym reżyserem Alberto Caviglią na czele, umiejętnie mieszają style i bawią się konwencją fałszywego dokumentu. W główne role z wdziękiem wcielają się Davide Giordano (Czerwony i niebieski), Anna Ferruzzo (Ciemne dusze), Bianca Nappi (Cierpienia młodego Edoardo), Omero Antonutti (Noc świętego Wawrzyńca) oraz Vinicio Marchioni (Powtórnie narodzony). Film zebrał pozytywne recenzje i był nominowany do nagrody Davida di Donatello w kategorii „najlepszy nowy reżyser”.

Więcej
DODAJ