Lista seriali

VOD w Polsce


Znaleziono: 863

Rzym

serial (2007)
8.80/10
Rzym
Rzym

Marek Antoniusz (James Purefoy) cudem unika śmierci od mieczy Kwintusa Pompejusza (Rick Warden) i jego ludzi, którzy czekają na zewnątrz budynku Senatu. Postanawia zbiec na północ, aby zgromadzić tam wojsko. Chce opuścić miasto wraz z Atią (Polly Walker), jej dziećmi oraz wdową po Cezarze, Kalpurnią (Haydn Gwynne). Kiedy jednak Oktawian (Max Pirkis) dowiaduje się, że to on jest spadkobiercą rodu oraz majątku Cezara, zaczyna upierać się, że najlepszym wyjściem jest pozostanie z całą rodziną w Rzymie. Snując plany na przyszłość, chce ogłosić amnestię dla winnych. Marek Antoniusz wdziera się do domu Serwilii (Lindsay Duncan) i oświadcza jej, że Cezar winien mieć pogrzeb godny męża stanu. Chce także sądzić Brutusa (Tobias Menzies) i pozostałych uwikłanych w spisek senatorów za morderstwo. Podczas ceremonii pogrzebowej, przebiegły Marek Antoniusz nastawia opinię publiczną przeciw Brutusowi. W tym samym czasie oszalały z rozpaczy Vorenus (Kevin McKidd) nie może przeboleć śmierci swojej żony, Niobe (Indira Varma). Jego przyjaciel Pullo (Ray Stevenson), który wrócił do Rzymu ze świeżo poślubioną małżonką Eirene (Chiara Mastalli), pomaga Vorenusowi w przygotowaniach do pogrzebu. Obaj legioniści dowiadują się, że Erastes (Lorcan Cranitch) porwał córki Vorenusa (Coral Amiga, Anna Fauista Primiano) i jego syna Lucjusza (Alessio Cuna). Szukając winnego, żołnierze składają mu złowrogą wizytę w Kolegium Aventine.

Więcej
Zobacz "Rzym" na HBOGO
DODAJ

Rozwód

serial (2016)
6.70/10
Rozwód
Rozwód

Frances (Sarah Jessica Parker) zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem i dochodzi do wniosku, że jej małżeństwo z Robertem (Thomas Haden Church) nie ma już przed sobą żadnej przyszłości. Kobieta marzy o nowym początku i prosi męża o rozwód. Mężczyzna jest zdziwiony i urażony. Próbuje zrozumieć motywy żony i przekonać ją do zmiany zdania. Kiedy to nie pomaga, wpada w złość. Frances szybko uzmysławia sobie, że rozstanie nie będzie tak łatwe, jak jej się to początkowo wydawało.Laureatka czterech Złotych Globów Sarah Jessica Parker (serial HBO Seks w wielkim mieście) powraca do HBO w słodko-gorzkim serialu opowiadającym o małżeństwie z długoletnim stażem, które decyduje się na rozwód. Obok niej występują nominowany do Oscara Thomas Haden Church (Bezdroża), dwukrotnie nominowana do nagrody Emmy Molly Shannon (Maria Antonina), Talia Balsam (serial Mad Men) oraz Tracy Letts (serial Homeland). Pomysłodawczynią serialu jest Sharon Horgan (serial Catastrophe).

Więcej
Zobacz "Rozwód" na HBOGO
DODAJ

Rozmowy Billa Simmonsa

serial (2016)
6.70/10
Rozmowy Billa Simmonsa
Rozmowy Billa Simmonsa

Nie ma tematu, w którym Bill Simmons nie czułby się swobodnie. Razem ze swoimi gośćmi rozmawia o tym, co się aktualnie dzieje, i wymienia błyskotliwe uwagi na najbardziej elektryzujące tematy. Nie owija w bawełnę i bez problemu dzieli się odważnymi przemyśleniami.Bill Maher, John Oliver, a teraz Bill Simmons. HBO po raz kolejny zaprasza błyskotliwego, nieskąpiącego ironii dziennikarza, by podzielił się z widzami swoimi spostrzeżeniami na temat współczesnego świata. Rozmowy Billa Simmonsa to także okazja, by posłuchać jego niecodziennych gości, którzy gwarantują doskonałą, inteligentną rozrywkę.

Więcej
Zobacz "Rozmowy Billa Simmonsa" na HBOGO
DODAJ

Rodzina Soprano

serial (2006)
9.20/10
Rodzina Soprano
Rodzina Soprano

Życie Tony’ego Soprano komplikuje się coraz bardziej. Mafioso musi stawić czoło wielu nowym wyzwaniom na polu osobistym i „zawodowym”. Udało mu się pogodzić z Carmelą, lecz atmosfera w domu daleka jest od sielanki. Powodem poważnych zmartwień są dla odmiany AJ oraz Meadow, już nie dzieci, ale jeszcze nie dorośli. Johnny Sack trafił za kratki – napięte od dawna stosunki między mafijnymi rodzinami z New Jersey i Nowego Jorku pogarszają się z dnia na dzień... W szóstej serii występują „starzy znajomi”: trzykrotny zdobywca Emmy i laureat Złotego Globu James Gandolfini jako Tony Soprano, Edie Falco jako jego żona Carmela, Lorraine Bracco jako doktor Jennifer Melfi, Michael Imperioli jako Christopher Moltisanti, bratanek Tony’ego, Dominic Chianese jako stryj Junior. Na ekranie zobaczymy także Roberta Ilera w roli Anthony’ego Soprano, Jamie-Lynn Sigler w roli Meadow Soprano, Tony’ego Sirico w roli Paulie’ego Walnutsa, Stevena Van Zandta w roli Silvia Dantego, Aidę Turturro w roli siostry Tony’ego - Janice, Stevena R. Schirripę jako Bobby’ego „Bacalę” Baccalieriego, Johna Ventimiglię jako Artiego Bucco oraz Vincenta Curatolę jako Johnny’ego Sacka. Gościnnie w serialu pojawiają się Jerry Adler (Siostry), Tim Daly (Skrzydła), Hal Holbrook (Ludzie honoru), Ben Kingsley (Dom z piasku i mgły), Julianna Margulies (Ostry dyżur), Treach (Pierwsze wykroczenie), Ron Leibman (Powrót do Garden State), Elizabeth Bracco (Nawrót depresji gangstera) oraz Lord Jamar (Oz produkcji HBO). Poszczególne odcinki reżyserowali „sopranowscy” weterani: Jack Bender, Steve Buscemi, Alan Taylor oraz Tim Van Patten. Za kamerą stanęli po raz pierwszy David Nutter (Kompania braci) oraz Steve Shill (Rzym i Deadwood). Scenarzystami byli m.in. nagrodzony Emmy David Chase i Terence Winter, a także Matthew Weiner, Diane Frolov i Andrew Schneider.

Więcej
Zobacz "Rodzina Soprano" na HBOGO
DODAJ

Pustkowie

serial (2016)
8.50/10
Pustkowie
Pustkowie

Główną bohaterką serialu Pustkowie jest Hana Sikorova (Zuzana Stivínová), będąca starostą małego miasteczka w północnych Czechach. Kiedy duży koncern wydobywczy zaczyna proponować mieszkańcom wysokie rekompensaty za opuszczenie swoich domów, które leżą na ziemi bogatej w węgiel brunatny, kobieta robi wszystko, aby uchronić miejscowość i jej społeczność przed popadnięciem w ruinę. Niestety pewnego dnia niespodziewanie i w niewyjaśnionych okolicznościach znika jej czternastoletnia córka. Hana nie spocznie, póki nie odnajdzie dziewczyny oraz osób odpowiedzialnych za jej zniknięcie. Pustkowie to serial pełen tajemnic i niewyjaśnionych wątków, sprawnie zrealizowany przez Alice Nellis i debiutującego w roli reżysera filmowego, znanego twórcę reklam Ivana Zachariáša. Autorem scenariusza jest Stepán Hulik, który kilka lat wcześniej stworzył napisał scenariusz do docenionego serialu Gorejący krzew w reżyserii Agnieszki Holland. Młodym twórcom udało się stworzyć opowieść, która wciąga i uwodzi dzięki sugestywnemu klimatowi i nieoczywistym, wielowymiarowym postaciami. W główne role wcielają się Zuzana Stivínová (Opowieści o zwyczajnym szaleństwie), Jaroslav Dušek (Na złamanie karku), Eliška Krenková (Mężczyźni w nadziei), Leoš Noha (El Paso) oraz Jan Cina (Smradi). Producentem miniserialu jest HBO Europe..

Więcej
Zobacz "Pustkowie" na HBOGO
DODAJ

Przypływ

serial (2012)
7.90/10
Przypływ
Przypływ

João Ricardo Velasco (Leonardo Franco), zamożny biznesmen z Rio de Janieiro, nieoczekiwanie traci cały majątek. Aby zapewnić rodzinie życie na dotychczasowym poziomie, zaczyna pracę… na słynnej plaży w Rio. Okazuje się, że na Copacabanie kwitnie czarny rynek, z którego João zamierza czerpać korzyści. Jednocześnie postanawia nie zdradzać rodzinie, że jest bankrutem.Osadzony w malowniczym Rio de Janeiro komediodramat opowiadający o tym, jak sobie radzić w najtrudniejszych życiowych chwilach (Preamar oznacza po portugalsku “wysoką falę”) ukazuje mniej znane strony Rio de Janeiro. W rolach głównych wystąpili między innymi: Leonardo Franco, Roberto Bonfim, Paloma Riani, Jéssika Alves oraz Hugo Bonemer. Twórcą serialu jest Estevão Ciavatta.

Więcej
Zobacz "Przypływ" na HBOGO
DODAJ
Przeklęty: Życie i Śmierci Roberta Dursta
Przeklęty: Życie i Śmierci Roberta Dursta

Zniknięcie w 1982 roku pięknej i młodej Kathleen McCormack, zamordowanie w Beverly Hills kluczowego świadka w tej sprawie, brutalne morderstwo mężczyzny w Galveston w Teksasie – wszystkie te sprawy łączy osoba Roberta Dursta, męża Kathleen i sąsiada zabitego Teksańczyka. Spadkobierca związanej z rynkiem nieruchomości rodziny milionerów z Nowego Jorku był uznany za podejrzanego we wszystkich tych sprawach, jednak nigdy nie został uznany winnym popełnionych zbrodni. Postać Roberta Dursta od dawna fascynowała Andrew Jareckiego (w 2010 roku nakręcił Wszystko, co dobre, oparty na historii zniknięcia Kathleen McCormack film z Ryanem Goslingiem i Kirsten Dunst w rolach głównych) i wraz z Markiem Smerlingiem (producentem i operatorem) przez siedem lat prowadził dziennikarskie śledztwo w tej sprawie. Filmowcy przeczytali tysiące stron dokumentów i akt, przejrzeli policyjne kartoteki, rozmawiali z kluczowymi świadkami, dotarli do nigdy nie publikowanych materiałów filmowych, a przede wszystkim namówili do współpracy samego Roberta Dursta, który po trzydziestu latach przerwał milczenie i po raz pierwszy opowiedział mediom swoją wersję wydarzeń. Efektem prowadzonego śledztwa Jareckiego i Smerlinga jest zawierający wiele przełomowych tez serial dokumentalny przedstawiający na nowo tajemnicze zbrodnie sprzed lat.

Więcej
Zobacz "Przeklęty: Życie i Śmierci Roberta Dursta" na HBOGO
DODAJ
Przegląd Tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem
Przegląd Tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem

Czwarty sezon programu, którego gospodarzem jest John Oliver, który w 2013 roku zdobył uznanie krytyków i fanów dzięki części The Daily Show z Jonem Stewartem. John Oliver w HBO prezentuje swój własny półgodzinny program, w którym podsumowuje wydarzenia ze świata polityki i bieżących kwestii z ostatniego tygodnia.

Więcej
Zobacz "Przegląd Tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem" na HBOGO
DODAJ

Prawo ulicy

serial (2008)
9.30/10
Prawo ulicy
Prawo ulicy

Znakomity, realistyczny serial kryminalny produkcji HBO ukazujący ciemną stronę Baltimore.Życie w Baltimore nie przypomina amerykańskiego snu. Na ulicach widać biedę, ludzie są zniechęceni i przemęczeni. Handlarze narkotyków zbierają obfite żniwo. Czwarty sezon rozpoczyna się od krwawych zamieszek, które są reakcją na kampanię wyborczą kandydata na burmistrza Tommy’ego Carcetti (Aiden Gillen). Zwycięstwo Carcetti’ego może mieć wpływ na pracę w policji. Czy zmieni sytuację Jimmy’ego McNulty (Dominic West), który wypowiedział gangom prywatną wojnę?Ostatni sezon wysoko cenionej przez krytyków produkcji HBO. Atutem serialu jest niezwykły realizm i dbałość o szczegóły. Dzięki znakomicie zarysowanym postaciom oraz konsekwentnie prowadzonej dramaturgii (nagroda Amerykańskiej Gildii Scenarzystów, nominacja do nagrody Emmy), Prawo ulicy zdobyło uznanie widzów i krytyków. Ciekawostką jest fakt, że w epizodycznych rolach pojawiają się prawdziwi policjanci i przestępcy z Baltimore

Więcej
Zobacz "Prawo ulicy" na HBOGO
DODAJ

Prawdziwy seks

serial (1990)
6.80/10
Prawdziwy seks
Prawdziwy seks

Cieszący się popularnością serial dokumentalny stacji HBO Prawdziwy seks poświęcony jest różnym formom zaspokajania potrzeb erotycznych. Ten przeznaczony wyłącznie dla dorosłych film skupia się przede wszystkim na nowych, niekonwencjonalnych metodach odrzucania zahamowań seksualnych zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Osoby spragnione ekstremalnych doznań erotycznych mają wiele możliwości, by realizować swoje fantazje: od nagich tancerzy, przez charytatywny maraton masturbacyjny, aż po wyszukaną stronę internetową. To jednak tylko zachęta do zgłębiania tajników prawdziwej sztuki miłosnej, która wymaga szerokiej wiedzy i nie lada umiejętności

Więcej
Zobacz "Prawdziwy seks" na HBOGO
DODAJ

Pozostawieni

serial (2017)
8.20/10
Pozostawieni
Pozostawieni

W ostatnim sezonie, cztery lata po wydarzeniach sezonu drugiego, rodziny Garveyów i Murphych jednoczą się, desperacko poszukując systemu wartości, który pozwoliłby im wytłumaczyć to, tego czego w rzeczywistości wyjaśnić się nie da. Tymczasem w powietrzu wisi zapowiedź wielkich wydarzeń, które dopiszą finał tajemniczej historii Nagłego Zniknięcia dwóch procent ludzkości sprzed prawie siedmiu lat. Właśnie to wydarzenie kilka lat wcześniej wywróciło życie bohaterów do góry nogami i sprawiło, że przeprowadzili się na Antypody. Finałowy ośmioodcinkowy sezon intrygującego serialu stacji HBO, którego pomysłodawcami są Damon Lindelof (laureat Emmy za serial Lost: Zagubieni) oraz uznany powieściopisarz i scenarzysta Tom Perrotta (nominowany do Oscara za Małe dzieci). W głównej roli w produkcji występuje Justin Theroux (Mulholland Drive, serial HBO Sześć stóp pod ziemią). W obsadzie znaleźli się ponadto: Amy Brenneman (serial Prywatna praktyka), Christopher Eccleston (serial Doktor Who) oraz Liv Tyler (Władca Pierścieni).

Więcej
Zobacz "Pozostawieni" na HBOGO
DODAJ

Powiedz, że mnie Kochasz

serial (2007)
7.50/10
Powiedz, że mnie Kochasz
Powiedz, że mnie Kochasz

Prowokujące i szczere spojrzenie na intymność trzech par w trudnych momentach ich związków. Z otwartością, która przekracza granice konwencjonalnego podejścia, serial przedstawia ważne i codzienne chwile, które kształtują istotę każdego związku.Para dwudziestokilkulatków, Jamie i Hugo (Michelle Borth i Luke Kirby), czerpie radość z seksu, ale uświadamia sobie, że chwile spędzane w łóżku są dla nich ucieczką przed wiernością i zaangażowaniem się w stały związek. Katie i Dave (Ally Walker i Tim DeKay) to para czterdziestokilkulatków, która ma już dzieci, ale - mimo wzajemnej miłości i poświęcenia - od roku nie uprawia seksu. Trzydziestokilkuletni Carolyn i Palek (Sonya Walger i Adam Scott) bardzo pragną mieć potomstwo. Nieudane próby zajścia w ciążę sprawiają jednak, że zaczynają się od siebie oddalać.Terapeutka May Foster (Jane Alexander) pracuje ze wszystkimi parami, pomagając im w uzdrowieniu ich związków. Pomimo tego, że jej małżeństwo też nie jest bezproblemowe, May i jej mąż, Arthur, trwają w partnerskiej relacji, w której nie brakuje uczucia oraz erotycznego spełnienia.

Więcej
Zobacz "Powiedz, że mnie Kochasz" na HBOGO
DODAJ

Półświaty

serial (2016)
6.60/10
Półświaty
Półświaty

Ciemne zaułki i opuszczone przez Boga i ludzi ulice Dżakarty. Od pokoleń w mieście żyją żądne krwi stworzenia, które wywodzą się z indonezyjskiej mitologii. Tożsamość nazywanych Demitami istot jest od wieków skrzętnie skrywana przy pomocy wpływowej rodziny śmiertelników. Jest to o tyle łatwe, że wyglądają one zupełnie jak ludzie. Pewnego dnia jednak zapowiedź nadejścia tajemniczego wydarzenia, znanego jako Dar, zaburzy całkowicie równowagę w świecie i zmusi Demitów do wyjścia z ukrycia. Mroczny, rewelacyjnie zrealizowany serial fantasy, który wciąga bez reszty. Twórcy zadbali o doskonałą oprawę wizualną i niezwykłe efekty specjalne. Reżyserem Półświatów jest Joko Anwar (A Copy of My Mind), a w główne role wcielają się Salvita Decorte (Lily Bunga Terakhirku), Arifin Putra (The Raid 2: Infiltracja), Bront Palarae (Belukar), Reza Rahadian (Guru Bangsa Tjokroaminoto) oraz Aimee Saras (Merindu Mantan). Za produkcję tego czerpiącego garściami z indonezyjskiej mitologii serialu odpowiada HBO Asia.

Więcej
Zobacz "Półświaty" na HBOGO
DODAJ

Pohamuj entuzjazm

serial (2011)
8.70/10
Pohamuj entuzjazm
Pohamuj entuzjazm

Neurotyczna osobowość Larry’ego (Larry David) przysparza mu wielu kłopotów. Mężczyzna nie potrafi odnaleźć się w najprostszych codziennych sytuacjach. Problemem staje się dla niego zrobienie zakupów czy zapłacenie rachunków. Jest niezdarny i nietaktowny, i tylko jemu przytrafiają się rzeczy, które nie przytrafiłyby się nikomu innemu. Sytuacja pogarsza się, kiedy żona Larry'ego (Cheryl Hines) postanawia od niego odejść.Serial produkcji HBO przedstawia w krzywym zwierciadle życie Larry’ego Davida, znanego amerykańskiego komika, scenarzysty i producenta telewizyjnego, współtwórcy Kronik Seinfelda, najgłośniejszego sitcomu wszech czasów. Za rolę samego siebie David był trzykrotnie nominowany do Złotego Globu i czterokrotnie do nagrody Emmy. Oglądamy go niezmiennie od ośmiu sezonów, towarzysząc mu w wielu absurdalnych sytuacjach i życiowych perypetiach. Serial i jego główny bohater zdobyli uznanie widzów i krytyków na całym świecie. Obraz otrzymał w sumie kilkanaście nagród, w tym Złoty Glob dla najlepszego serialu komediowego, statuetkę Emmy, Nagrodę Gildii Amerykańskich reżyserów i nagrodę Gildii Amerykańskich Scenarzystów.

Więcej
Zobacz "Pohamuj entuzjazm" na HBOGO
DODAJ

Pogadanki Blunta

serial (2015)
7.50/10
Pogadanki Blunta
Pogadanki Blunta

Walter Blunt (Patrick Stewart) to doświadczony dziennikarz informacyjny, który po latach pracy w Wielkiej Brytanii przenosi się do Stanów Zjednoczonych. Zamierza podbić amerykańskie stacje kablowe. W swoim codziennym wieczornym programie planuje pokazać Amerykanom jak powinni żyć i myśleć. Sam musi się uporać z bezdusznymi szefami, słabo wyszkolonymi pracownikami, byłymi żonami i chmarą dzieci. Czy w takich warunkach uda mu się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia misję, którą dla siebie zaplanował?Wybitny brytyjski aktor teatralny, szerszej publiczności znany ze swoich ról w takich hitach, jak Star Trek czy X-Men po latach powraca na mały ekran. Ten zwariowany serial opowiada o dziennikarzu, który nie do końca radzi sobie ze swoim skomplikowanym życiem prywatnym. Obok Stewarta w serialu stworzonym przez Jonathana Amesa (Chłopak do towarzystwa) wystąpili między innymi: Adrian Scarborough (Nędznicy), Timm Sharp (Przyjaciele z kasą), Jacki Weaver (Królestwo zwierząt) oraz Dolly Wells (Dziennik Bridget Jones).

Więcej
Zobacz "Pogadanki Blunta" na HBOGO
DODAJ

Po Grze O Tron

serial (2016)
4.90/10
Po Grze O Tron
Po Grze O Tron

Więcej
Zobacz "Po Grze O Tron" na HBOGO
DODAJ

Pięć dni

serial (2007)
6.80/10
Pięć dni
Pięć dni

Five Days obraca się wokół tajemniczego zaginięcia pięknej młodej kobiety, w przyjaznych przedmieściach Hertfordshire, na obrzeżach Londynu, i dziwnych niewytłumaczalnych okolicznościach, w których dzieci zostają porzucone z dala od domu. Skupiając się na dniu jej zniknięcia i czterech późniejszych losowych dniach, historia śledzi efekt odczuwany przez rodzinę, policję i media podczas 72 dni śledztwa. Miniserial prezentuje straszliwy obraz nowoczesnego życia w południowej Anglii, gdzie majestatyczne rezydencje mieszają się z nowoczesną architekturą pulsującym nowym tętnem miasta żyjącego w ciągłych zmianach, i gdzie trauma zmieniająca życie rodziny staje się śledztwem policyjnym ale i pożywką dla tabloidów.

Więcej
Zobacz "Pięć dni" na HBOGO
DODAJ

Pan Avila

serial (2015)
8.60/10
Pan Avila
Pan Avila

Roberto Avila (Tony Dalton) to przykładny mąż i ojciec, który pracuje jako agent ubezpieczeniowy. Ukrywa on jednak przed światem (w tym także przed najbliższą rodziną) swoje dodatkowe zajęcie. Nocami jest płatnym zabójcą na usługach mafii. Sytuację komplikuje jego awans w mafijnej strukturze – mężczyzna zostaje szefem organizacji przestępczej. Czy uda mu się utrzymać swoją pozycję i jednocześnie uchronić żonę i syna przed prawdą, której mogliby nie zrozumieć? Meksykański serial kryminalny produkcji HBO Latin America to dzieło braci Marcelo i Waltera Slavichów (serial Epitafios). Brutalny, pełen prawdy o meksykańskim świecie przestępczym serial spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony widzów – po zakończeniu pierwszej serii podjęto decyzję o nakręceniu kolejnych. W rolę prowadzącego podwójne życie Roberta Avili wcielił się Tony Dalton (Porywacze, zapaśnik i papuga). W pozostałych rolach wystąpili m.in.: Nailea Norvind (serial Kapadocja), Carlos Aragón (Abel) oraz Adrian Alonso (Legenda Zorro).

Więcej
Zobacz "Pan Avila" na HBOGO
DODAJ

Pakt

serial (2015)
7.60/10
Pakt
Pakt

Piotr Grodecki (Marcin Dorociński) odkrywa skandal seksualny, w który zamieszany jest jeden z ministrów. Z determinacją walczy, aby ujawnić niewygodne szczegóły zdarzenia. Stoi przed nim podwójnie trudne zadanie – odkrycie prawdy oraz ochrona wykorzystanej seksualnie młodej ofiary. Jednocześnie na Śląsku dochodzi do tragicznego wypadku w kopalni. Doprowadza on do konfrontacji między przybyłym na miejsce katastrofy premierem (Mariusz Bonaszewski) a silną i pełną ideałów prezydent Bytomia, Anną Wagner (Magdalena Popławska). Od tego momentu zaczyna się medialna walka o to, czyja wersja zdarzeń jest prawdziwa. Splot wypadków zdestabilizuje sytuację polityczną w Polsce.Nowy sezon polskiego serialu produkcji HBO, którego głównym bohaterem jest dziennikarz śledczy. Akcja serialu toczy się w świecie, gdzie polityka, media i biznes przenikają się wzajemnie, zacierając granice między prawdą i fałszem. W główne role znakomicie wcielają się uznani aktorzy – Marcin Dorociński (Róża, Jack Strong), Magdalena Popławska (Prosta historia o miłości, serial HBO Wataha), Adam Woronowicz (Demon, Pakt I), Filip Pławiak (Bilet na Księżyc, Czerwony pająk), Mariusz Bonaszewski (Daas, W imieniu diabła), Borys Szyc (Kantor. Nigdy tu już nie powrócę, Serce, Serduszko), Zbigniew Zamachowski (Bogowie, Trzy kolory: Niebieski), Kinga Preis (Córki dancingu, Prosta historia o morderstwie) oraz Łukasz Simlat (Zjednoczone stany miłości, Moje córki krowy). Reżyserem serialu jest Leszek Dawid (wielokrotnie nagradzany obraz Jesteś Bogiem). Drugi sezon Paktu został oparty na oryginalnym polskim scenariuszu.

Więcej
Zobacz "Pakt" na HBOGO
DODAJ

Pacyfik

serial (2010)
8.30/10
Pacyfik
Pacyfik

Bohaterami tego dziesięcioodcinkowego serialu są trzej żołnierze amerykańskiej piechoty morskiej: Robert Leckie (James Badge Dale), Eugene Sledge (Joseph Mazzello) i John Basilone (Jon Seda), którzy w kolejnych odcinkach walczą na wyspie Guadalcanal, w tropikalnych lasach przylądka Gloucester, twierdzach Peleliu i na piaszczystych wybrzeżach Iwo Jimy i Okinawy. Serial kończy się triumfalnym, jednak krwawo okupionym powrotem do domu po Dniu Zwycięstwa. Scenariusz filmu powstał w oparciu o pamiętniki uczestników tamtych wydarzeń.

Więcej
Zobacz "Pacyfik" na HBOGO
DODAJ

Olive Kitteridge

serial (2014)
8.40/10
Olive Kitteridge
Olive Kitteridge

Olive Kitteridge to czteroczęściowy miniserial produkcji HBO, którego akcja toczy się w Crosby, małym miasteczku w Nowej Anglii. Tytułowa Olive Kitteridge (Frances McDormand) jest nauczycielką matematyki w szkole średniej. Charakteryzuje ją cięty humor, surowe usposobienie i twarde zasady moralne, za którymi Olive skrywa dobre serce. Jej mąż Henry (Richard Jenkins) prowadzi lokalną aptekę. Serial koncentruje się na głównej bohaterce i jej relacjach z otoczeniem - przedstawia wydarzenia na przestrzeni 25 lat życia miasteczka. Pokazana jest codzienność Olive i jej zwyczajne, pełne mniejszych i większych problemów życie. Odsłaniane są tajemnice i skrywane związki, przestępstwa i dramaty małej społeczności. Za reżyserię produkcji HBO odpowiada Lisa Cholodenko, nominowana do Oscara za scenariusz do filmu Wszystko w porządku. Scenariusz, na podstawie uhonorowanej Pulitzerem powieści Elisabeth Strout o tym samym tytule, stworzyła zdobywczyni Emmy - Jane Anderson. W głównych rolach występują zdobywczyni Oscara Frances McDormand (Fargo, Daleka północ) oraz nominowany do nagrody Amerykańskiej Akademii Richard Jenkins (Spotkanie, serial HBO Sześć stóp pod ziemią). Partnerują im nagrodzony Złotym Globem Bill Murray (Między słowami), John Gallagher Jr. (Newsroom), Peter Mullan (Top of the Lake), Rosemarie DeWitt (Mad Men), Zoe Kazan (Ruby Sparks) oraz Ann Dowd (Panaceum, serial HBO Pozostawieni). Producentami serialu są Tom Hanks, Gary Goetzman, Frances McDormand oraz Jane Anderson.

Więcej
Zobacz "Olive Kitteridge" na HBOGO
DODAJ

Odcinki

serial (2015)
7.80/10
Odcinki
Odcinki

Beverly (Tamsin Greig) i Sean (Stephen Mangan) Lincolnowie, małżeństwo brytyjskich scenarzystów, przybyli do Hollywood na zaproszenie amerykańskich producentów, którym spodobał się ich serial zrealizowany w Wielkiej Brytanii. Na miejscu okazało się, że oczekiwania ich i producentów rozmijają się – małżonków zmuszono do zmiany scenariusza, tak by główną rolę mógł zagrać Matt LeBlanc (w tej roli on sam). Współpraca z gwiazdą nie należała do najłatwiejszych. Na domiar złego oglądalność spadała, a recenzje pozostawiały wiele do życzenia. Stacja telewizyjna postanowiła zakończyć produkcję serialu, a para artystów zmuszona była wrócić w rodzinne strony. Ich pobyt w domu nie trwał jednak zbyt długo, bo Hollywood szybko upomniało się o nich.Odcinki to przezabawny sitcom, opierający się na zderzeniu skromnych, ironicznych Brytyjczyków z pełnym blichtru światem Hollywood. Serial stworzony przez Davida Crane’a (serial Przyjaciele) i Jeffreya Klarika (serial Pół na pół) dostał nominację do Złotego Globu dla najlepszej telewizyjnej komedii. Prestiżową statuetkę otrzymał odtwórca głównej roli, znany z serialu Przyjaciele Matt LeBlanc, który w wielkim stylu powrócił na ekrany telewizorów. W rolach brytyjskich scenarzystów, którzy próbują się odnaleźć w Hollywood, wystąpili nominowana do BAFTY Tamsin Greig (Tamara i mężczyźni) oraz Stephen Mangan (Billy Elliot). Czwarty sezon serialu to jeszcze więcej złamanych serc, zmiażdżonych ego, skończonych karier oraz soczystego humoru.

Więcej
Zobacz "Odcinki" na HBOGO
DODAJ

Ocalmy Wspólne Jutro

serial (2014)
5.00/10
Ocalmy Wspólne Jutro
Ocalmy Wspólne Jutro

Twórcy filmu postanowili porozmawiać z dziećmi na temat ekologii. W końcu to one po naszej śmierci będą musiały zadbać o naszą planetę. Dzieciaki, w często bardzo rozkoszny sposób, przedstawiają swój punkt widzenia dotyczący ochrony zwierząt, emisji gazów cieplarnianych, ograniczenia zanieczyszczeń czy zmian klimatycznych. Dzielą się też swoimi szalonymi i nietendencyjnymi pomysłami mówiącym o tym, jak poprawić stan środowiska naturalnego. Pokazują też, że dzięki ich empatii, wiedzy i zaangażowania Ziemia ma szanse na przetrwanie. Doskonała seria edukacyjna, która nie tylko uczy, ale też daje do myślenia. W inteligentny sposób pokazuje, ze nasze działania mają ogromny wpływ na stan naszej planety i jednocześnie pobudza postawę obywatelską w dzieciach. Udowadnia, że każdy z nas musi nauczyć się żyć na Ziemi tak, żeby jej nadmiernie nie nadwyrężać. Produkcja powstała przy współpracy HBO oraz Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej. Jej reżyserką była zdobywczyni siedmiu nagród Emmy Amy Schatz (Child's Garden of Poetry), która specjalizuje się w filmach dla najmłodszych.

Więcej
Zobacz "Ocalmy Wspólne Jutro" na HBOGO
DODAJ

Niepewne

serial (2016)
7.60/10
Niepewne
Niepewne

Issa Dee (Issa Rae) jest młodą Afroamerykanką, która mieszka w Los Angeles. Mimo licznych upokorzeń i chronicznego braku pewności siebie stara się żyć po swojemu, nie patrząc na różnego rodzaju konwenanse. Chociaż nieustannie zmaga się z brakiem pieniędzy i problemami z pracą, do wszystkiego podchodzi z humorem. Jej najlepszą przyjaciółką jest skupiona na sobie prawniczka Molly (Yvonne Orji). Błyskotliwy i pełen autentyzmu serial komediowy o życiu współczesnych młodych Afroamerykanek. Ich przyjaźniach, doświadczeniach, radościach i kłopotach. Jego pomysłodawczynią, producentką i odtwórczynią głównej roli jest utalentowana Issa Rae (serial First). Sławę przyniosły jej strona internetowa The Misadventures Of Awkward Black Girl oraz kanał na YouTube (ponad 200 tys. obserwatorów i 20 milionów odtworzeń). Obok niej w produkcji występują Yvonne Orji (serial Love That Girl!), Jay Ellis (serial Zasady gry) oraz Lisa Joyce (Nigdy nie jest za późno). Obraz jest porównywany już z kultowym serialem HBO Dziewczyny. Pierwszy sezon składa się z ośmiu półgodzinnych odcinków.

Więcej
Zobacz "Niepewne" na HBOGO
DODAJ