Lista seriali

VOD w Polsce


Znaleziono: 863

Jak Zdrówko?

serial (2015)
7.70/10
Jak Zdrówko?
Jak Zdrówko?

Szpital Mt. Palms Long Beach w Californii. Siostra DiDi (Niecy Nash) nie jest już nowicjuszką na oddziale dla starszych kobiet. Ciągle nie ma jednak łatwego zadania. Pacjentki są bardzo angażujące. Potrzebują atencji i wsparcia, którego często zapracowany personel nie jest w stanie im zapewnić. Pielęgniarze i lekarze starają się odnaleźć, nie zapominając o radościach dnia codziennego i własnym życiu. Doskonały serial, w którym nie brakuje czarnego humoru oraz refleksji na temat życia i przemijania. Pokazuje on zmagania personelu medycznego z czasami trudną rzeczywistością i światem schorowanych starszych ludzi. Twórcami obrazu są Marc V. Olsen oraz Will Scheaffer, znani chociażby dzięki produkcji HBO Big Love. W główne role bezbłędnie wcielają się dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Laurie Metcalf (serial Teoria wielkiego podrywu), wyróżniona dwoma nominacjami do nagrody Emmy Alex Borstein (Głowa rodziny), Niecy Nash (Narzeczony mimo woli) oraz Mel Rodriguez (serial Flash Forward: Przebłysk jutra). Jest to finałowy sezon serialu.

Więcej
Zobacz "Jak Zdrówko?" na HBOGO
DODAJ

Jak To Się Robi W Ameryce

serial (2011)
8.00/10
Jak To Się Robi W Ameryce
Jak To Się Robi W Ameryce

Ben Epstein (Bryan Greenberg) i Cameron Calderon (Victor Rasuk) próbują odnieść sukces w trudnej branży modowej. Z pomocą swojego przyjaciela Domingo, który zna wszystkich ważnych ludzi w mieście (Kid Cudi), oraz kuzyna Cama Rene (Luis Guzmán), także początkującego biznesmena, chcą wejść na szczyt. W drugim sezonie po raz kolejny przekonają się, że cena sukcesu bywa wysoka - za realizację marzeń trzeba słono zapłacić. Czy uda im się podbić świat mody i odnieść prawdziwie amerykański sukces? Jak to się robi w Ameryce to najnowsza produkcja twórców popularnego, nagrodzonego m.in. Złotym Globem, BAFTĄ i Emmy, serialu Ekipa. W rolach debiutujących przedsiębiorców występują Bryan Greenberg (serial Pogoda na miłość, Serce nie sługa, Ślubne wojny) i Victor Rasuk (Przystań, Królowie Dogtown, serial Ostry dyżur). W drugim sezonie widzowie HBO obejrzą także plejadę znakomitych aktorów rolach drugoplanowych: Shannyn Sossamon (40 dni, 40 nocy, Kiss Kiss Bang Bang, serial Dirt), Luisa Guzmána (Magnolia, Boogie Nights) i Paula Calderona (Pulp Fiction, 21 gramów).

Więcej
Zobacz "Jak To Się Robi W Ameryce" na HBOGO
DODAJ

Interes

serial (2016)
8.40/10
Interes
Interes

Karin (Rafaela Mandelli), Luna (Juliana Schalch) i Magali (Michelle Batista) są trzema niezwykle pięknymi i inteligentnymi przyjaciółkami, które wykonują najstarszy zawód świata. Kobiety chciałyby się rozwijać. Pewnego dnia dochodzą do wniosku, że aby pozyskać nowych klientów i zarabiać więcej pieniędzy, muszą zacząć korzystać z narzędzi nowoczesnego marketingu. Sukcesywnie zaczynają wprowadzać swoje pomysły w życie i szybko się przekonują, że ich starania nie idą na marne. Pikantny serial opowiadający z nowej perspektywy o najstarszym zawodzie świata. Za reżyserię trzeciego sezonu odpowiada Michel Tikhomiroff (Confia em Mim). Odważny obraz wywołał wiele emocji i kontrowersji, zarówno wśród widzów, jak i krytyków. Produkcja zachwyca oryginalnym scenariuszem. W głównych rolach bezbłędnie odnajdują się Rafaela Mandelli (Nie mam na imię Johnny), Juliana Schalch (Elitarni – Ostatnie starcie) oraz Michelle Batista (High School Musical: O Desafio). Interes jest produkcją HBO Latin America.

Więcej
Zobacz "Interes" na HBOGO
DODAJ

Inne Oblicze Sportu

serial (2013)
5.00/10
Inne Oblicze Sportu
Inne Oblicze Sportu

Rodzice chcą dla swoich dzieci wszystkiego, co najlepsze. Marzą o świetlanej przyszłości dla swoich pociech, inwestują w nie swój czas i często niemałe pieniądze. Pytanie jednak co dzieje się, kiedy zaczynają angażować się za bardzo i tracić zdrowy dystans do rzeczywistości? Twórcy pokazują matki i ojców, u których ambicje biorą górę. Zrobią wszystko, żeby ich dzieci osiągały jak najlepsze wyniki. Cena w pewnym momencie przestaje mieć znaczenie. Robią się wymagający, surowi i nieczuli. Wywierają ogromną presję na swoje często bardzo wrażliwe dzieci. W ich świecie nie ma wymówek, liczą się tylko końcowy wynik i sukces. Seria dokumentalna HBO, która mówi kompleksowo o sporcie i jego fenomenie, pokazując temat z rozmaitych stron w szerokim, społecznym kontekście. Każdy z odcinków koncentruje się na jednym zagadnieniu i podzielony jest na dwie części. W pierwszej, dłuższej, kamera podąża za bohaterami, rejestrując ich słowa i działania, a w drugiej komentatorzy w studio omawiają temat od strony teoretycznej. Pomysłodawcami projektu są zdobywca nominacji do nagrody Emmy Peter Berg (Friday Night Lights) oraz Sarah Aubrey (producentka serialu HBO Pozostawieni).

Więcej
Zobacz "Inne Oblicze Sportu" na HBOGO
DODAJ

Iluminacja

serial (2013)
7.50/10
Iluminacja
Iluminacja

Drugi sezon świetnego serialu produkcji HBO z Laurą Dern (Historia Rose, Dzikość serca, cykl Park jurajski, Inland Empire) w roli kobiety po przejściach, która próbuje przewartościować swoje życie i znaleźć odpowiedź na pytanie, kim tak naprawdę jest. Aktorka zdobyła za swoją brawurową kreację Złoty Glob, a serial został wyróżniony nominacją do tej prestiżowej nagrody. Film balansuje między komedią a dramatem obyczajowym, sporo w nim sarkastycznego humoru. Jego twórcami są Laura Dern i laureat nagrody Independent Spirit, Mike White (scen. Chuck i Buck, Życiowe rozterki, Rok psa). W drugim sezonie do obsady dołączą m.in. Dermot Mulroney (Mój chłopak się żeni, Schmidt, Zodiak) i nominowana do Emmy Molly Shannon (Depresja gangstera, Grinch: świąt nie będzie, Straszny film 4).

Więcej
Zobacz "Iluminacja" na HBOGO
DODAJ

Guerrilla

serial (2017)
5.70/10
Guerrilla
Guerrilla

Londyn, lata siedemdziesiąte XX wieku. Para zaangażowanych społecznie, zakochanych w sobie idealistów nie chce dłużej znosić nierówności społecznych. Pewnego dnia kobieta i mężczyzna postanawiają przeprowadzić akcję uwolnienia więźnia politycznego. Po udanej misji decydują się działać dalej. Chcą wypowiedzieć wojnę tajnej komórce wywiadowczej, której zadaniem jest niszczenie w zarodku wszelkich form aktywizmu czarnoskórych obywateli. Rewelacyjny, sześcioodcinkowy miniserial opowiadający historię członków czarnego ruchu emancypacyjnego w Wielkiej Brytanii, którzy w pełnych napięcia latach siedemdziesiątych walczyli z o swoje prawa. Twórcom, z nominowanym do nagrody Emmy Samem Millerem (Luther) oraz wyróżnionym Oscarem Johnem Ridley’em (Zniewolony. 12 Years a Slave) na czele, udaje się z powodzeniem oddać ducha tamtych niespokojnych czasów. W obsadzie produkcji znaleźli się m.in. zdobywca Złotego Globu Idris Elba (Prometeusz), Damian Verguson (Kłamstwo), Babou Ceesay (Severance) oraz nominowana do BAFTY Freida Pinto (Slumdog. Milioner z ulicy).

Więcej
Zobacz "Guerrilla" na HBOGO
DODAJ

Gracze

serial (2015)
7.60/10
Gracze
Gracze

Spencer Strasmore (Dwayne Johnson) jest byłą gwiazdą futbolu amerykańskiego. Bajecznie bogaty, charyzmatyczny, uwielbiany przez tłumy mężczyzna próbuje na nowo ułożyć sobie życie po zakończeniu kariery. Nie zamierza jednak stronić od branży sportowej. Doradza kolegom i stara się być jak najbliżej biznesu, który wyniósł go na wyżyny. W kolejnym sezonie bohater musi zmierzyć się z prominentnym menadżerem sportowym (Andy Garcia), który za nic nie chce stracić swojej strefy wpływów. Pełen emocji i humoru serial komediowy odsłania kulisy życia przedstawicieli jednej z najpopularniejszych dyscyplin sportowych w Ameryce. Pokazuje ich bogactwo, ale też presję, której na co dzień są poddawani. Pomysłodawcą i producentem Graczy jest Stephen Levinson (serial HBO Zakazane imperium). W główne role wcielają się Dwayne Johnson (Sztanga i cash), Omar Benson Miller (8. Mila), laureat dwóch nagród Emmy Rob Corddry (Jutro będzie futro) oraz nominowany do Oscara Andy Garcia (Ojciec chrzestny III).

Więcej
Zobacz "Gracze" na HBOGO
DODAJ

Grace Szuka Faceta

serial (2010)
5.00/10
Grace Szuka Faceta
Grace Szuka Faceta

Agentka nieruchomości Grace (Elisa Volpatto) ma trzydzieści kilka lat i w jej życiu wiele się zmienia. Kobieta rozwodzi się z mężem i postanawia zacząć wszystko od nowa. Wraz z pomocą najbliższych sobie kobiet: matki Hildy, swojej najlepszej przyjaciółki Selmy i jej córki Terezy rozpoczyna pełne przygód życie i poszukiwanie mężczyzny, który potrafiłby dotrzymać jej kroku. Czy uda jej się znaleźć nowego księcia z bajki? A może skończy się na całowaniu kolejnych żab, które nie zamierzają zamienić się w księcia?

Więcej
Zobacz "Grace Szuka Faceta" na HBOGO
DODAJ

Gra o Tron

serial (2016)
9.50/10
Gra o Tron
Gra o Tron

Zdrada, pożądanie, intrygi i siły nadprzyrodzone wstrząsają czterema stronami Westeros, a zażarta walka o Żelazny Tron niesie ze sobą nieprzewidziane konsekwencje. W 2015 roku produkcja została nagrodzona aż 12 statuetkami Emmy, w tym za najlepszy serial obyczajowy. W serialu występują: dwukrotnie nominowana do nagrody Emmy za rolę Cersei Lena Headey (300: Początek imperium), uhonorowany za swoją kreację Złotym Globem i Emmy Peter Dinklage (Dróżnik), Nikolaj Coster-Waldau (Królestwo niebieskie) oraz Emilia Clarke (Terminator Genisys). W 2012, 2015 i 2016 roku Gra o tron zdobyła nominacje do Złotego Globu w prestiżowej kategorii najlepszy serial obyczajowy. Twórcami tej porywającej produkcji są David Benioff oraz D. B. Weiss.

Więcej
Zobacz "Gra o Tron" na HBOGO
DODAJ

Gorejący Krzew

serial (2013)
8.00/10
Gorejący Krzew
Gorejący Krzew

16 stycznia 1969 roku Jan Palach, dwudziestoletni student z Pragi, protestując przeciwko bierności społeczeństwa po inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację, dokonał aktu samospalenia i trzy dni później zmarł. Prawniczka Dagmar Burešová (Tatiana Pauhofová) broniła jego dobrego imienia podczas procesu, który rodzina Palacha wytoczyła członkowi partii komunistycznej Vilemowi Novemu (Martin Huba), znieważającemu pamięć chłopaka. Pierwsza część filmu to opowieść o tragicznym kroku Palacha i testamencie, który pozostawił, a także dramatyczna historia jego matki Libuszy (Jaroslava Pokorná). Wyprodukowany przez HBO Czechy, trzyczęściowy film opowiada o jednym z najważniejszych epizodów w historii komunistycznej Czechosłowacji. Samospalenie Jana Palacha stało się katalizatorem zmian w społeczeństwie - w ciągu kolejnych kilku miesięcy w jego ślady poszło prawie trzydzieści osób. Reżyserka obrazu, nominowana do Oscara Agnieszka Holland (Całkowite zaćmienie, Europa, Europa, W ciemności), w 1969 roku była studentką Akademii Sztuk Scenicznych w Pradze i, jak sama mówi, nakręciła ten film z osobistej perspektywy. Do projektu zaangażowała uznanych czeskich aktorów, między innymi: Tatianę Pauhofovą (Kawałek nieba, Czas połowicznego rozpadu, Janosik. Prawdziwa historia), Jaroslavę Pokorną (Smradi, Seks w Brnie), Ivana Trojana (Samotni, Jedna ręka nie klaszcze, Opowieści o zwyczajnym szaleństwie) oraz Słowaka Martina Hubę (Obsługiwałem angielskiego króla, Czeski błąd, Trzy sezony w piekle). Autorem scenariusza jest Stiepan Hulik, muzykę skomponował Antoni Komasa - Łazarkiewicz (Julia wraca do domu, W ciemności). Gorejący krzew jest pierwszym w historii filmem fabularnym poświęconym losom Palacha.

Więcej
Zobacz "Gorejący Krzew" na HBOGO
DODAJ

Gorące Ciała

serial (2012)
7.80/10
Gorące Ciała
Gorące Ciała

Rio de Janeiro, Amsterdam, Berlin, Paryż, Petersburg, Tokio to tylko kilka z miast, w których gościła ekipa serialu Gorące ciała. Każdy odcinek to emocjonująca wizyta w najgorętszych klubach erotycznych na świecie. Co podnieca ludzi, którzy je odwiedzają? Jakie są najmodniejsze fetysze pod różnymi szerokościami geograficznymi? O czym skrycie fantazjujemy? W pierwszym odcinku poznamy brazylijską parę, która postanawia zapisać się do klubu swingersów, i Holendra, który lubi patrzeć, jak jego żona uprawia seks z innym mężczyzną.Przeznaczony dla dorosłej widowni, bezpruderyjny serial dokumentalny produkcji Cinemax. W każdym z odcinków twórcy zabierają widzów do dwóch światowych metropolii. Razem z nimi mamy okazję zajrzeć do najgorętszych klubów erotycznych Amsterdamu, Tokio, Pragi czy Paryża. Serial powstał przy udziale Bradleya J. Levina, filmowca, odpowiedzialnego między innymi za kontrowersyjny serial dokumentalny pt. Vice.

Więcej
Zobacz "Gorące Ciała" na HBOGO
DODAJ

Gomorra

serial (2014)
8.70/10
Gomorra
Gomorra

Na ciemnych i wąskich ulicach Neapolu władzę sprawuje kamorra - potężna miejscowa mafia, która oplata swoimi mackami całe miasto i kontroluje życie mieszkańców. Nieoczekiwanie do więzienia trafia Pietro Savastano (Fortunato Cerlino), jeden z przywódców organizacji. Schedę po nim przejmuje zaledwie trzydziestoletni Ciro Di Marzio (Marco D'Amore). W walkę o władzę angażuje się też żona Savastano, Imma (Maria Pia Calzone), oraz jego największy rywal - Salvatore Conte (Marco Palvetti).Zrealizowany na południu Włoch, realistyczny serial odsłaniający największe tajemnice neapolitańskiej mafii. Produkcja jest ekranizacją wstrząsającej książki autorstwa Roberta Saviano, młodego włoskiego dziennikarza, który po opublikowaniu „Gomorry” musiał opuścić rodzinny Neapol w związku z groźbami ze strony mafiosów. W serialu wystąpili między innymi: Marco D'Amore (Spokojne życie, Wesele w Sorrento), znany z kinowej adaptacji książki Fortunato Cerlino, Maria Pia Calzone (film TV Kobiety w mafii, Nowe imperium) oraz Marco Palvetti. Reżyserem pilotowego odcinka jest Stefano Solima, twórca nagradzanego filmu kryminalnego Gliniarze to dranie.

Więcej
Zobacz "Gomorra" na HBOGO
DODAJ

Generation Kill: Czas Wojny

serial (2008)
8.60/10
Generation Kill: Czas Wojny
Generation Kill: Czas Wojny

Serial pokazuje obraz wojny widziany oczami młodych członków elitarnego oddziału marines. Produkcja ujawnia ich obawy, problemy i rozterki. Jest adaptacją wielokrotnie nagradzanej powieści Evana Wrighta, korespondenta wojennego magazynu Rolling Stone, który towarzyszył żołnierzom w trakcie działań wojennych. W produkcji wystąpili m.in.: Alexander Skarsgård i Paweł Szajda. Jako konsultanci wojskowi i aktorzy w produkcji udział wzięli komandosi z marines: Eric Kocher, Jeffrey Carisalez i Rudy Reyes.

Więcej
Zobacz "Generation Kill: Czas Wojny" na HBOGO
DODAJ

Funny Or Die Prezentuje

serial (2011)
5.80/10
Funny Or Die Prezentuje
Funny Or Die Prezentuje

Gospodarzem każdego odcinka tego niepoprawnego politycznie serialu jest Ed Haligan (Steve Tom), wyjątkowo uprzejmy prezenter, który prezentuje przedziwne filmy przypominające materiały prezentowane na stronie Funny or Die. Większość kilkuminutowych skeczy to części złożonych projektów, których autorami są czołowi komicy pochodzący ze Stanów Zjednoczonych. Funny or Die prezentuje słynie z braku politycznej poprawności, dosadnego języka i pełnych cynizmu skeczy. Ta wybuchowa mieszanka już kolejny rok bawi widzów HBO. Wśród twórców zaangażowanych w tworzenie serialu są między innymi: Will Ferrell (Ostrza chwały, Policja zastępcza), Adam Brody (W świecie kobiet, Zabójcze ciało) czy Ben Stiller (Poznaj mojego tatę, Noc w muzeum).

Więcej
Zobacz "Funny Or Die Prezentuje" na HBOGO
DODAJ

Freddie Roach

serial (2012)
8.20/10
Freddie Roach
Freddie Roach

Laureat nagród HBO i Emmy, Peter Berg (serial Friday Night Lights) przedstawia serial paradokumentalny On Freddie Roach. W kolejnych odcinkach będziemy śledzić życie światowej sławy trenera boksu Freddiego Roacha, którego imię znajduje się w bokserskiej alei gwiazd. Roach pracuje z największymi gwiazdami pięściarstwa w hollywoodzkim klubie Wild Card Boxing i sam walczy z nasilającą się chorobą Parkinsona. W kolejnych sześciu odcinkach zobaczymy jak Roach szkoli młodych, uzdolnionych pięściarzy, spotyka się z gwiazdami ringu, które licznie odwiedzają prowadzony przez niego ośrodek, znajduje czas na rozliczne zainteresowania nie związane ze swoją pracą, pełni nowe obowiązki w amerykańskim związku bokserskim i zmaga się z chorobą, której podłożem może być uprawiany przez niego niegdyś boks.

Więcej
Zobacz "Freddie Roach" na HBOGO
DODAJ

Flight Of The Conchords

serial (2009)
8.60/10
Flight Of The Conchords
Flight Of The Conchords

Póki co z trudem udało im się znaleźć menedżera, który ma „dodatkową” pracę w konsulacie Nowej Zelandii, jedną fankę i jednego przyjaciela. Na razie tyle, ale cały czas starają się o więcej.

Więcej
Zobacz "Flight Of The Conchords" na HBOGO
DODAJ

Filmy I Gwiazdy

serial (2017)
5.00/10
Filmy I Gwiazdy
Filmy I Gwiazdy

Każdego tygodnia podglądamy najnowsze wydarzenia filmowe, prezentujemy wywiady z gwiazdami oraz zdjęcia z planów filmowych. Gale i czerwone dywany z całego świata i spojrzenie na największe gwiazdy Hollywood w półgodzinnym magazynie filmowym.

Więcej
Zobacz "Filmy I Gwiazdy" na HBOGO
DODAJ

Figurantka

serial (2017)
8.20/10
Figurantka
Figurantka

Prezydentura Seliny Meyer (Julia Louis-Dreyfus) nie trwała zbyt długo. Po przegranej musiała pogodzić się z faktem, że na nową liderkę wolnego świata i prezydenta Stanów Zjednoczonych została wybrana Laura Montez (Andrea Savage). Meyer musi teraz opuścić Biały Dom i odnaleźć się w nowej sytuacji. Co może robić kobieta, która wcześniej zajmowała stanowisko szefa najpotężniejszego mocarstwa na świecie? Rewelacyjny serial komediowy, obnażający w dowcipny i przerysowany sposób kulisy amerykańskiej polityki na najwyższym szczeblu. Pomysłodawcą serialu jest nominowany do Oscara Armando Iannucci (serial The Thick of It, Zapętleni). W głównych rolach kapitalnie odnajdują się: zdobywczyni Złotego Globu Julia Louis-Dreyfus (serial Kroniki Seinfelda), laureat nagrody Emmy Tony Hale (Gorący towar), Anna Chlumsky (Moja dziewczyna), Reid Scott (serial Moje chłopaki) oraz Matt Walsh (Zanim odejdą wody). Produkcja zdobyła wiele prestiżowych wyróżnień, w tym dwanaście statuetek Emmy oraz siedem nominacji do Złotego Globu.

Więcej
Zobacz "Figurantka" na HBOGO
DODAJ

Epitafia

serial (2009)
8.10/10
Epitafia
Epitafia

Sequel trzymającego w napięciu serialu, którego bohaterami są funkcjonariusze policji na tropie seryjnego mordercy. Jedynym dowodem, jaki prowadzi ich do zabójcy jest seria tajemniczych zdjęć. Jest to kolejny serial produkcji HBO, który zyskał uznanie krytyków i popularność wśród widzów w Stanach Zjednoczonych i Ameryce Południowej. Jego produkcja była bardzo kosztowna. Zdjęcia do trzynastu odcinków sezonu trwały ponad 23 tygodnie i odbywały się w 70 różnych lokalizacjach. Zagrało w nim 180 aktorów.

Więcej
Zobacz "Epitafia" na HBOGO
DODAJ

Ekipa

serial (2011)
8.50/10
Ekipa
Ekipa

Młody aktor Vince Chase (Adrian Grenier) uparcie próbuje zaistnieć w zepsutym, pełnym blichtru i paradoksów świecie Hollywoodu. Ciąg dalszy zabawnych perypetii grupy przyjaciół, którzy próbują zrobić karierę w świecie show-biznesu. W rolę Vince’a wcielił się Adrian Grenier (To mnie kręci, Wojna Harta), Kevin Connolly (Antwone Fisher, John Q) gra jego najlepszego przyjaciela, Erika. W epizodycznych rolach zobaczyć można także wschodzące gwiazdy Hollywood, wykonawców muzyki pop i znanych DJ-ów.

Więcej
Zobacz "Ekipa" na HBOGO
DODAJ

Dziewczyny

serial (2016)
7.30/10
Dziewczyny
Dziewczyny

Występ Hanny (Lena Dunham) zostaje doceniony podczas wydarzenia literackiego „The Moth”. Dzięki niemu dziewczyna otrzymuje zadanie, które może zmienić jej życie. Rozwiedziona z Desim Marnie (Allison Williams) próbuje być niezależna, jednak jej skupienie na sobie może przekreślić szanse na dobrze zapowiadający się związek z Rayem (Alex Karpovsky). Jessa (Jemima Kirke) i Adam (Adam Driver) od niedawna są parą i wspólnie zaczynają nowy artystyczny projekt, który może stać się zarzewiem konfliktu. Shoshanna (Zosia Mamet) rozkwita w nowej pracy w agencji marketingowej. Nagle zdaje sobie sprawę, że przyjaźnie z dziewczynami uniemożliwiają jej dalszy rozwój. Bezkompromisowy serial HBO, którego producentką, reżyserką oraz scenarzystką jest Lena Dunham, okrzyknięta na przekór serialowi „głosem swojego pokolenia”. Już pierwszy sezon serialu wywołał wiele emocji, z czasem osiągając status kultowego. Produkcja została nagrodzona dwoma Złotymi Globami, BAFTĄ oraz statuetką Emmy. Obraz pokazuje wchodzących w dorosłość młodych ludzi, którzy próbują znaleźć sens w swoim życiu i odnaleźć się w niesprzyjającej ekonomicznie rzeczywistości. Obok Dunham w główne role wcielają się Jemima Kirke (Mebelki), ‎Allison Williams (serial Świat według Mindy), Zosia Mamet (Wszystko w porządku) oraz Adam Driver (Frances Ha, Paterson).

Więcej
Zobacz "Dziewczyny" na HBOGO
DODAJ

Dom Saddama

serial (2008)
7.60/10
Dom Saddama
Dom Saddama

Dom Saddama to studium osobowości Saddama Husajna, jego relacji z członkami najbliższej rodziny i najbardziej zaufanymi doradcami (którzy nieprzypadkowo byli także jego krewniakami). Obraz ukazuje nieznane kulisy począków kariery irackiego dyktatora i historii jego brutalnych rządów. Kolejne odcinki przedstawiają narastające, obsesyjne dążenie Saddama do władzy, a także krwawe metody terroru, które pwoszechnie stosował. Pokazują powolny upadek dyktatora zakończony jego ucieczką i ukrywaniem się przed wojskami, które brały udział w operacji Iracka Wolność w 2003 r.

Więcej
Zobacz "Dom Saddama" na HBOGO
DODAJ

Dolina Krzemowa

serial (2017)
8.60/10
Dolina Krzemowa
Dolina Krzemowa

Start-upy, deweloperzy aplikacji, firmy internetowe… to hasła, które elektryzują dziś cały świat. Kilku mieszkających w Kalifornii kumpli, którzy są specjalistami od nowych technologii, niezmiennie pragnie osiągnąć sukces w świecie wielkiego biznesu. Ich liderem jest genialny programista Richard Hendricks (Thomas Middleditch), ale praca w zespole indywidualistów to nieustające wyzwanie. Czy uda im się podbić świat nowoczesnych technologii? Czwarty sezon znakomitego serialu, który podbił serca widzów na całym świecie, to jeszcze większa dawka humoru i satyry na środowisko twórców wynalazków technologicznych. Odpowiedzialny za jego sukces Mike Judge (serial Beavis i Butt-Head) oparł scenariusz na swoich własnych doświadczeniach z czasów, gdy pracował jako inżynier w jednej z firm z Palo Alto. Bohaterowie Doliny Krzemowej – wybitnie inteligentni, mający świetne pomysły – są jednocześnie zagubionymi w życiu młodymi ludźmi, którzy w relacjach z innymi okazują się nieprzewidywalni. W główne role wcielają się: nominowany za swoją kreację do nagrody Satelity Thomas Middleditch (Wilk z Wall Street), Josh Brener (Stażyści) i T.J. Miller (Dziewczyna z ekstraklasy). Produkcja była dwukrotnie nominowana do Złotego Globu w kategorii „najlepszy serial komediowy”.

Więcej
Zobacz "Dolina Krzemowa" na HBOGO
DODAJ

Dolina Ciszy

serial (2016)
6.80/10
Dolina Ciszy
Dolina Ciszy

Braszów w Rumunii. Filip (Theodor Soptelea) i Horia (Vlad Balan) są przyjaciółmi, między którymi rodzi się uczucie. Pewnego dnia wybierają się razem do domku w lesie. Tam niespodziewanie stają się świadkami kilku morderstw. Oszołomieni młodzi ludzie robią wszystko, żeby nie dać się zauważyć. Gdy w końcu, nie bez problemów, udaje im się opuścić niebezpieczne miejsce, przyrzekają sobie, że nigdy nikomu nie powiedzą o tym, co widzieli. Zainspirowany norweskim Świadkiem z 2014 roku, elektryzujący rumuński miniserial. Doskonale skrojone postacie, realistyczna fabuła, umiejętnie budowane napięcie to tylko niektóre z zalet nowej produkcji HBO Europe. Za jej reżyserię odpowiada laureat canneńskiej Złotej Palmy Marian Crișan (Megatron, Morgen). W rolach głównych bohaterów znakomicie odnajdują się debiutanci Vlad Balan i Theodor Soptelea. Partnerują im Rodica Lazar (Carmen), Emilian Oprea (Dlaczego ja?) oraz Ovidiu Niculescu (Reszta jest milczeniem).

Więcej
Zobacz "Dolina Ciszy" na HBOGO
DODAJ