Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Znaleziono: 5763

Wyspa Harpera

serial (2009)
7.50/10
Wyspa Harpera
Wyspa Harpera

Serial o tym, żeby nie zapuszczać się na odludne wyspy samemu. Nawet gdy wybierasz się na ślub przyjaciela. Jeśli do tego nagle na przyjęcie weselne wpada niezaproszony seryjny morderca, wiadomo, że lepiej uciekać.

Więcej
Zobacz "Wyspa Harpera" na Showmax.com
DODAJ

Królowa ringu

film (2004)
5.30/10
Królowa ringu
Królowa ringu

Duża część młodych widzów z pewnością nie zdaje sobie sprawy, jak wielką gwiazdą w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych była Meg Ryan. Mimo że nigdy nie otrzymała Oscara, była wtedy jedną z najbardziej popularnych kobiet w show-biznesie. W show-biznesie, zdominowanym przez mężczyzn, zaznaczmy, co ma bezpośredni związek z rolą którą aktorka gra w tym filmie. Promotorka bokserska to taki ewenement jak męska opiekunka do dzieci. Jackie Kallen istniała naprawdę i odniosła ogromny sukces. Zdominowała męski świat boksu i wpisała się na stałe do historii tego sportu.

Więcej
Zobacz "Królowa ringu" na Showmax.com
DODAJ

Wróg u bram

film (2001)
7.60/10
Wróg u bram
Wróg u bram

Druga Wojna Światowa, oblężenie Stalingradu. Słychać strzał, żołnierz pada. Na horyzoncie błyszczy światło z lunety snajpera. Jednego mniej…Enemy at the Gates to kolejna wojenna propozycja rodem z Hollywood. W rolach głównych takie gwiazdy jak Jude Law, Joseph Fiennes, Rachel Weisz i Ed Harris. Jednym słowem brutalna wojenna opowieść bez upiększeń.

Więcej
Zobacz "Wróg u bram" na Showmax.com
DODAJ

Wielkie wino

film (2015)
5.70/10
Wielkie wino
Wielkie wino

Od czasów rewolucji francuskiej rodzina Maréchal zajmuje się prowadzeniem jednej z najlepiej prosperujących winnic w Burgundii. Niestety, ostatnio interes nie idzie jednak najlepiej. Obecny właściciel, François Maréchal (Gérard Lanvin), czuje się wypalony. Jego syn Charles (Jalil Lespert) kilka lat wcześniej opuścił rodzinny dom i przeprowadził się do Paryża, gdzie jest odnoszącym sukcesy znawcą win. Gdy okazuje się, że rodzinny biznes stoi na skraju bankructwa, marnotrawny syn postanawia wrócić do Burgundii. Szybko przekonuje się, że produkcja wina jest znacznie trudniejsza niż jego testowanie. Bezpretensjonalne francuskie kino z przemysłem winiarskim w tle. Film mówi o relacji między ojcem a synem, pokonywaniu swoich słabości i wychodzeniu ze strefy komfortu. Debiutujący reżyser Jérôme Le Maire (Requiem pour une tueuse) tworzy ciekawe postacie bohaterów, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie. W ich role wcielają się z powodzeniem: dwukrotny zdobywca Cezara Gérard Lanvin (Ulubiony syn, Gusta i guściki), również uhonorowany tą nagrodą aktor i reżyser Jalil Lespert (Zasoby ludzkie, reż. Yves Saint Laurent), Alice Taglioni (Czyja to kochanka?, Paryż – Manhattan), Laura Smet (Żona Gillesa, Eden) i Lannick Gautry (13 dzielnica – Ultimatum, Pozłacana klatka).

Więcej
Zobacz "Wielkie wino" na HBOGO
DODAJ
Emmanuel Macron: Droga na szczyt
Emmanuel Macron: Droga na szczyt

Poznaj historię nagłego awansu politycznego Emmanuela Macrona, który po bezpardonowej walce o zwycięstwo został najmłodszym prezydentem w historii Francji.

Więcej
Zobacz "Emmanuel Macron: Droga na szczyt" na Netflix.com
DODAJ

Piękny umysł

film (2001)
8.20/10
Piękny umysł
Piękny umysł

Ten nagrodzony kilkoma Oskarami dramat biograficzny opowiada o życiu Johna Forbesa Nasha Jr. — genialnego naukowca zmagającego się z chorobą psychiczną.

Więcej
Zobacz "Piękny umysł" na Netflix.com
DODAJ

Tracy Morgan: Staying Alive

film (2017)
6.00/10
Tracy Morgan: Staying Alive
Tracy Morgan: Staying Alive

W swoim pierwszym występie od czasu wypadku samochodowego Tracy Morgan uraczy nas żartami o życiu w śpiączce, swoim drugim małżeństwie i ciemnej stronie własnej rodziny.

Więcej
Zobacz "Tracy Morgan: Staying Alive" na Netflix.com
DODAJ

Niebo

film (2002)
7.10/10
Niebo
Niebo

Turyn, Włochy. 29-letnia Phillipa (Cate Blanchett) jest pochodzącą z Wielkiej Brytanii nauczycielką angielskiego, która pewnego dnia decyduje się na desperacki krok. Kobieta chce zabić dealera narkotyków odpowiedzialnego za śmierć jej męża. Wszystko ma precyzyjnie obmyślone. Przychodzi do jego biura z bombą zegarową i umieszcza ją w koszu na śmieci. Niestety, w wybuchu giną cztery przypadkowe osoby. Policja uparcie doszukuje się w tragicznym wydarzeniu znamion aktu terrorystycznego. Phillipa trafia do aresztu. Jej tłumaczem zostaje młody karabinier Filippo (Giovanni Ribisi). Niezwykła opowieść o miłości, winie i poszukiwaniu odkupienia. Film uznanego niemieckiego reżysera Toma Tykwera (Biegnij Lola, biegnij, Księżniczka i wojownik) dla polskiej widowni będzie tym ciekawszy, że został oparty na ostatnim wspólnym scenariuszu Krzysztofa Kieślowskiego i Krzysztofa Piesiewicza (nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej), części planowanego tryptyku Raj. Czyściec. Piekło. Obraz zachwyca zarówno przemyślaną stroną wizualną (piękne, docenione nagrodą niemieckiej krytyki zdjęcia Franka Griebego), jak i wymykającą się schematom, pełną niedopowiedzeń fabułą. W głównych rolach bezbłędnie odnajdują się: uhonorowana za swój występ Niemiecką Złotą Kamerą Cate Blanchett (Elizabeth, Blue Jasmine) i nagrodzony na festiwalu w Puli Giovanni Ribisi (Między słowami, Dziennik zakrapiany rumem). Obraz był nominowany do berlińskiego Złotego Niedźwiedzia.

Więcej
Zobacz "Niebo" na HBOGO
DODAJ

The Intent

film (2016)
3.80/10
The Intent
The Intent

Początkujący gangster Gunz dołącza do brutalnego gangu TIC, który znalazł się na celowniku wielu wrogów.

Więcej
Zobacz "The Intent" na Netflix.com
DODAJ

Nobel

serial (2016)
8.20/10
Nobel
Nobel

Seria incydentów w Afganistanie wywołuje ciąg skomplikowanych zdarzeń politycznych i osobistych w życiu wracającego do domu żołnierza norweskich sił specjalnych.

Więcej
Zobacz "Nobel" na Netflix.com
DODAJ

Ken Burns: The War

serial (2007)
9.10/10
Ken Burns: The War
Ken Burns: The War

II wojna światowa w siedmiu odcinkach widziana oczami żołnierzy i mieszkańców typowych amerykańskich miast.

Więcej
Zobacz "Ken Burns: The War" na Netflix.com
DODAJ

Lovesong

film (2016)
6.50/10
Lovesong
Lovesong

Przyjaciółki Sarah i Mindy przeżywają chwilę zaskakującej bliskości podczas wspólnej wycieczki. Parę lat później ich losy ponownie się splatają tuż przed ślubem Mindy.

Więcej
Zobacz "Lovesong" na Netflix.com
DODAJ

Lída Baarová

film (2016)
5.84/10
Lída Baarová
Lída Baarová

Zbliża się II wojna światowa. Tymczasem ambitna aktorka udaje się do Berlina, by zrealizować marzenia o karierze. Czy romans z Josephem Goebbelsem jej w tym pomoże?

Więcej
Zobacz "Lída Baarová" na Netflix.com
DODAJ

Skazani na Shawshank

film (1994)
9.30/10
Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank

Andy Dufresne to uczciwy bankier, który zostaje wrobiony w morderstwo. Trafia do więzienia Shawshank, gdzie zaprzyjaźnia się ze starszym osadzonym o imieniu Red.

Więcej
Zobacz "Skazani na Shawshank" na Netflix.com
DODAJ

Smash: Motorized Mayhem

film (2017)
5.00/10
Smash: Motorized Mayhem
Smash: Motorized Mayhem

Zapnijcie pasy! Ruszamy w odbywający się co dwa lata na Florydzie wyścig szkolnych autobusów, w którym ostra jazda i stłuczki to norma. Szykuje się niezła jatka!

Więcej
Zobacz "Smash: Motorized Mayhem" na Netflix.com
DODAJ

Sinatra: To Be Frank

film (2015)
6.50/10
Sinatra: To Be Frank
Sinatra: To Be Frank

Zobacz, jak aktor i piosenkarz Frank Sinatra został jedną z największych gwiazd XX wieku, pozostając w głębi duszy całkiem zwyczajnym facetem.

Więcej
Zobacz "Sinatra: To Be Frank" na Netflix.com
DODAJ

Raport mniejszości

film (2002)
7.70/10
Raport mniejszości
Raport mniejszości

Mówi się, że przeszłości nie da się cofnąć, ale przyszłość już jak najbardziej. Szczególnie jeśli do walki z przestępczością mamy cudowne rodzeństwo i Toma Cruise'a z magicznymi rękawiczkami. Jeden z najlepszych filmów SF ever.

Więcej
Zobacz "Raport mniejszości" na Showmax.com
DODAJ

Tristana

film (1970)
7.60/10
Tristana
Tristana

Toledo, rok 1923. Osiemnastoletnia Tristana (Catherine Deneuve) po śmierci matki zmuszona jest zamieszkać u swojego wuja (Fernando Rey). Mężczyzna jest zubożałym arystokratą o libertyńskich poglądach. Dziewczyna czuje ogromną wdzięczność za pomoc, którą jej okazał. Szybko jednak jego ojcowskie uczucia przeradzają się w pożądanie. Don Lope uwodzi niewinną nastolatkę. Zagubiona Tristana zostaje jego kochanką. Genialny hiszpański reżyser Luis Buñuel (Anioł zagłady, Viridiana) opowiada w Tristanie o zderzeniu dwóch odmiennych osobowości – ogarniętego namiętnością starzejącego się mężczyzny i naiwnej młodej dziewczyny. Scenariusz obrazu powstał na kanwie powieści o tym samym tytule autorstwa Benito Péreza Galdósa. W głównych rolach zobaczymy dwoje znakomitych aktorów – nominowaną do Oscara Catherine Deneuve (Piękność dnia, Indochiny) oraz laureata canneńskiej Złotej Palmy Fernando Reya (Elizo, życie moje, Mroczny przedmiot pożądania). W filmie nie brakuje niedopowiedzeń i charakterystycznych dla Buñuela symbolicznych scen. Produkcja została wyróżniona nominacją do Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego.

Więcej
Zobacz "Tristana" na HBOGO
DODAJ

Dojście do Boga

film (2015)
5.70/10
Dojście do Boga
Dojście do Boga

Jack Harriman (Billy Burke) od dziecka towarzyszył matce Catherine (Adrienne Barbeau) w jej poszukiwaniach absolutu. Dzięki temu dzisiaj, już jako dorosły mężczyzna, wie o religii znacznie więcej niż niejeden naukowiec. Często wykorzystuje swoją wiedzę do uwodzenia kobiet. Pewnego dnia Jack dostaje propozycję wystąpienia w lokalnym programie telewizyjnym o nazwie „Divine Access”, którego producentem jest jego dobry kolega, Bob McCord (Patrick Warburton). Niespodziewanie Jack robi się popularny, spychając na drugi plan dotychczasowego gwiazdora show, wielebnego Guya Roya Davisa (Gary Cole). Słodko-gorzka komedia o duchowej podróży w poszukiwaniu absolutu. Prowokujący, pełen świeżego humoru obraz debiutującego za kamerą Stevena Chestera Prince’a (aktor znany m.in. z filmów Przez ciemne zwierciadło czy Boyhood) mówi o rodzinnych i przyjacielskich relacjach i wierze w Boga. W roli głównego bohatera znakomicie odnalazł się Billy Burke (Saga "Zmierzch": Zaćmienie, serial Revolution). Partnerują mu m.in. Patrick Warburton (Ted), Joel David Moore (Avatar), nominowana do Złotego Globu Adrienne Barbeau (serial HBO Carnivàle) oraz Gary Cole (Boski chillout).

Więcej
Zobacz "Dojście do Boga" na HBOGO
DODAJ

Satanic

film (2016)
3.70/10
Satanic
Satanic

Czwórka przyjaciół po drodze na festiwal muzyczny odwiedza miejsca okultystycznych zbrodni. Ich podróż — i ich życie — są zagrożone.

Więcej
Zobacz "Satanic" na Netflix.com
DODAJ

Mission: Impossible III

film (2006)
6.90/10
Mission: Impossible III
Mission: Impossible III

Ethan Hunt idzie na emeryturę. To dopiero misja niemożliwa. Na szczęście sielanka nie trwa długo i superagent  pomiędzy kolejnymi zakupami do domu znowu wykonuje misje niemożliwe. Jeśli nie wiecie, jak się włamać do Watykanu albo skakać po wieżowcu w Szanghaju, to jest film dla Was.

Więcej
Zobacz "Mission: Impossible III" na Showmax.com
DODAJ

Terminal

film (2004)
7.30/10
Terminal
Terminal

Bohater filmu, Viktor Navorski, to człowiek lekko zagubiony w życiu i uwięziony na amerykańskim lotnisku. Nie może się z niego wydostać przez bardzo długi czas, ale nie popada w depresję. Z dobroduszną fizjonomią Toma Hanksa szybko nawiązuje przyjaźnie z pracownikami terminala, którzy dbają o niego, dokarmiają i pielęgnują, jak bezdomnego pieska maskotkę.

Więcej
Zobacz "Terminal" na Showmax.com
DODAJ

Zbyt blisko słońca

film (2015)
6.40/10
Zbyt blisko słońca
Zbyt blisko słońca

Sędzia Sophie Picard (Sylvie Testud) przesłuchuje podejrzaną o oszustwo Juliette Larrain (Mathilde Bisson). Z czasem okazuje się, że kobieta jest biologiczną matką dziecka, które Sophie adoptowała. Zamiast oddać sprawę w ręce innego urzędnika, prawniczka dalej się nią zajmuje. Wierzy, że w ten sposób uda jej się lepiej poznać osobę, która urodziła jej syna Leo (Zacharie Chasseriaud). Mąż Sophie, Olivier (Grégory Gadebois), jest coraz bardziej zaniepokojony zachowaniem żony. Zdesperowany, robi wszystko, aby spotkać się z Juliette. Francuski dramat psychologiczny z wyrazistymi bohaterami, który opowiada o obsesji, lęku przed utratą najbliższych i głęboko skrywanych tajemnicach. W filmie cenionego reżysera i operatora Yves’a Angelo (Złodziej życia, Szare dusze) nie brakuje szczerych emocji ani napięcia. Intrygująca fabuła wsparta jest świetnym aktorstwem odtwórców głównych ról: laureatki Europejskiej Nagrody Filmowej Sylvie Testud (Bojaźń i drżenie, Lourdes), nagrodzonego Cezarem Grégory’ego Gadebois (Angele i Tony, Uzdrowiciel) i rewelacyjnej Mathilde Bisson (Atomowy wiek, Zazdrość).

Więcej
Zobacz "Zbyt blisko słońca" na HBOGO
DODAJ

Destrukcja

film (2015)
7.00/10
Destrukcja
Destrukcja

Davis (Jake Gyllenhaal) jest odnoszącym sukcesy bankierem inwestycyjnym, który próbuje się pozbierać po śmierci ukochanej żony. Kobieta zginęła w tragicznym wypadku samochodowym. Davis stara się zrobić wszystko, żeby jego życie wróciło do normy, ale nie jest to łatwe. Pewnego dnia uwalnia negatywne emocje, wysyłając skargę na niedziałający automat ze słodyczami do jego producenta. Tak zaczyna się korespondencja między nim a pracownicą firmy – Karen (Naomi Watts). Z czasem ich znajomość staje się coraz bardziej osobista. Zmuszająca do myślenia, słodko-gorzka opowieść o godzeniu się ze stratą, egzystencjalnym kryzysie, dojrzewaniu oraz odzyskiwaniu kontroli nad swoim życiem. Ciekawe kreacje aktorskie tworzą w filmie zdobywcy nominacji do Nagrody Akademii, Jake Gyllenhaal (Donnie Darko, Tajemnica Brokeback Mountain) i Naomi Watts (21 gramów, Birdman). Bardzo wiarygodnie wypadł też Judah Lewis (serial Uśpieni), który wcielił się w nastoletniego syna Karen. Obok filmu Kanadyjczyka Jean-Marca Vallée – twórcy m.in. C.R.A.Z.Y., Witaj w klubie, Dzikiej drogi czy serialu HBO Wielkie kłamstewka – nie można przejść obojętnie. Produkcja jest pełna metafor i efektownych kadrów, przykuwa uwagę realizacyjną brawurą, umiejętnym balansowaniem na granicy dramatu i komedii oraz fabularną wyrazistością.

Więcej
Zobacz "Destrukcja" na HBOGO
DODAJ