Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Opowieść Podręcznej - 2 Sezon w Showmax Polska
Znaleziono: 6143

Spojrzenia

film (2016)
7.50/10
Spojrzenia
Spojrzenia

Patrick (Jonathan Groff), Agustin (Frankie J. Alvarez) i Dom (Murray Bartlett) to najlepsi kumple. Mieszkają w San Francisco, są gejami, wspólnie przeżywają wzloty i upadki. Wszyscy trzej tęsknią też za prawdziwym uczuciem. Po dwóch latach perypetii wydaje się, że każdy z nich znajduje w końcu to, czego szukał. W jaki sposób zakończą się ich wątki?Pełnometrażowy finał… Pokaż więcej...Patrick (Jonathan Groff), Agustin (Frankie J. Alvarez) i Dom (Murray Bartlett) to najlepsi kumple. Mieszkają w San Francisco, są gejami, wspólnie przeżywają wzloty i upadki. Wszyscy trzej tęsknią też za prawdziwym uczuciem. Po dwóch latach perypetii wydaje się, że każdy z nich znajduje w końcu to, czego szukał. W jaki sposób zakończą się ich wątki?Pełnometrażowy finał historii trójki zaprzyjaźnionych gejów, znanych z popularnego serialu HBO Spojrzenia. Opowieść osadzona jest w liberalnym, otwartym na kulturową i obyczajową inność współczesnym San Francisco. Atutami filmu są bezpretensjonalny scenariusz oraz pełne emocji, wyraziste postacie. W główne role bezbłędnie wcielili się Jonathan Groff (Spisek), Frankie J. Alvarez (serial Smash), Murray Bartlett (Sierpień) oraz wyróżniona za swoją kreację nominacją do nagrody Critics’ Choice Television Lauren Weedman (Jeszcze dłuższe zaręczyny). Twórcą filmu jest uznany reżyser i producent Andrew Haigh (Zupełnie inny weekend, 45 lat).

Więcej
DODAJ

Naród lubi seks, cz. 1

film (2009)
5.00/10
Naród lubi seks, cz. 1
Naród lubi seks, cz. 1

Pierwsza część filmu dokumentalnego, którego autorzy przyglądają się tajemnicom alkowy naszego sąsiedniego narodu. Film opowiada historię pierwszego słowackiego sex shopu, który po Jesieni Ludów w 1989 roku założył przedsiębiorczy Karol Raffay. Interes, prowadzony przez następne dwadzieścia lat przez Raffay’a i członków jego rodziny jest alegorią porewolucyjnych losów… Pokaż więcej...Pierwsza część filmu dokumentalnego, którego autorzy przyglądają się tajemnicom alkowy naszego sąsiedniego narodu. Film opowiada historię pierwszego słowackiego sex shopu, który po Jesieni Ludów w 1989 roku założył przedsiębiorczy Karol Raffay. Interes, prowadzony przez następne dwadzieścia lat przez Raffay’a i członków jego rodziny jest alegorią porewolucyjnych losów Słowaków, którzy mają duży problem zarówno z demokracją, jak i wolnością seksualną. Autorzy, przez różowe okulary patrzą na losy sklepu, jego klientów i, przede wszystkim, zestawiają seksualność Słowaków z ich głęboką religijnością. Wypowiedzi właściciela sklepu i jego pracowników przeplatają komentarze seksuologa i politologa, którzy próbują wyjaśnić zależności między łóżkowymi upodobaniami Słowaków a stosunkiem do demokracji. Nietypowe ujęcie tematu sprawiło, że dokument został nagrodzony przez HBO Czechy oraz spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności.

Więcej
DODAJ

Siedem dni w piekle

film (2015)
7.10/10
Siedem dni w piekle
Siedem dni w piekle

Aaron Williams (Andy Samberg), malkontent i pesymista oraz Charles Poole (Kit Harington), skoncentrowany wyłącznie na tenisie sportowiec, spotykają się na kortach Wimbledonu. Rozpoczynają pojedynek, który… potrwa aż siedem dni. Stawką jest tytuł mistrza Wimbledonu, ale czy któryś z zawodników naprawdę na niego zasłużył? Zmagania pretendentów do tytułu komentują znani… Pokaż więcej...Aaron Williams (Andy Samberg), malkontent i pesymista oraz Charles Poole (Kit Harington), skoncentrowany wyłącznie na tenisie sportowiec, spotykają się na kortach Wimbledonu. Rozpoczynają pojedynek, który… potrwa aż siedem dni. Stawką jest tytuł mistrza Wimbledonu, ale czy któryś z zawodników naprawdę na niego zasłużył? Zmagania pretendentów do tytułu komentują znani tenisiści i komentują ze złośliwością, o którą nikt by ich nie podejrzewał.Przezabawna paradokumentalna komedia z gwiazdami telewizji – Kitem Haringtonem (serial Gra o tron) i Andym Sambergiem (Saturday Night Live) – w rolach głównych. Udało im się stworzyć bardzo ciekawe kreacje z przymrużeniem oka Ich mecz komentują największe gwiazdy światowego tenisa: John McEnroe, Serena Williams czy Chris Evert. Okazało się, że także oni obdarzeni są ogromnym poczuciem humoru. W filmie wyreżyserowanym przez Jake’a Szymanskiego (Brooklyn Nine-Nine) wystąpili też między innymi Lena Dunham (serial Dziewczyny) oraz Martin Sheen (serial Masters of Sex).

Więcej
DODAJ

Obława

film (2012)
6.50/10
Obława
Obława

Obława to thriller wojenny i epos o partyzantach, który pokazuje prawdziwe oblicze hitlerowskiej okupacji Polski podczas II wojny światowej. Głównym bohaterem filmu jest kapral Wydra, który walczy z Niemcami, polskimi zdrajcami i własną przeszłością. Późna jesień 1943 roku. Niewielki oddział partyzancki, którego żołnierzy nękają choroby i głód wegetuje w podmokłych lasach… Pokaż więcej...Obława to thriller wojenny i epos o partyzantach, który pokazuje prawdziwe oblicze hitlerowskiej okupacji Polski podczas II wojny światowej. Głównym bohaterem filmu jest kapral Wydra, który walczy z Niemcami, polskimi zdrajcami i własną przeszłością. Późna jesień 1943 roku. Niewielki oddział partyzancki, którego żołnierzy nękają choroby i głód wegetuje w podmokłych lasach i czeka na kolejny rozkaz, by ruszyć do walki. Zadaniem oddziału jest koordynacja prowadzonych przez Polskie Państwo Podziemne akcji wojskowych, a zwłaszcza likwidacja hitlerowców i osób, które z nimi sympatyzują. Partyzanci realizują zadania specjalne, ale sami potrzebują też pomocy. Kapitan Wydra, jeden z członków oddziału, otrzymuje rozkaz porwania mężczyzny z pobliskiej wioski, który jest niemieckim konfidentem. Wydra wykonuje wyroki śmierci na Niemcach i zdrajcach, a skazany przez Polskie Państwo Podziemne na śmierć Kondolewicz okazuje się być jego dawnym kolegą ze szkoły. Wydra wyprowadza konfidenta do lasu, gdzie okazuje się, że wszyscy członkowie jego oddziału zostali wymordowani - ktoś poderżnął im gardła. Kapral jest wstrząśnięty tym widokiem, a Kondolewicz wykorzystuje chwilę jego nieuwagi, by uciec. Kilka chwil później zostaje zastrzelony. Od tego momentu zaczyna wyjaśniać się tajemnicza śmierć wszystkich członków partyzanckiego oddziału.

Więcej
DODAJ

Syn Rambow

film (2008)
7.00/10
Syn Rambow
Syn Rambow

Bohaterowie filmu realizują swoje dziecięce marzenie i zostają filmowcami. Tworzą zakręcony film akcji inspirowany obrazem Rambo: pierwsza krew, bez większego szacunku dla materiału źródłowego, ale z mnóstwem młodzieńczej energii To nie nudna techniczna paplanina na temat amatorskich metod produkcji filmowej, ale pogodna opowieść o dziecięcej pasji, która nie zna granic i potrafi góry przenosić. Wielu dorosłych powinno brać z nich przykład.

Więcej
DODAJ

Nowy świat

film (2015)
5.06/10
Nowy świat
Nowy świat

Żanna (Olga Kavalay-Aksenowa) ucieka wraz z dzieckiem z pogrążonej w chaosie Białorusi. W ojczyźnie zostawia ukochanego męża (Dariusz Majchrzak) – powszechnie znanego opozycjonistę. Azzam (Hassan Akkouch) pracował w Afganistanie dla polskiej armii jako tłumacz. Z tego powodu został uznany wśród swoich za zdrajcę. Zdesperowany, postanowił opuścić rodzinne strony i szukać… Pokaż więcej...Żanna (Olga Kavalay-Aksenowa) ucieka wraz z dzieckiem z pogrążonej w chaosie Białorusi. W ojczyźnie zostawia ukochanego męża (Dariusz Majchrzak) – powszechnie znanego opozycjonistę. Azzam (Hassan Akkouch) pracował w Afganistanie dla polskiej armii jako tłumacz. Z tego powodu został uznany wśród swoich za zdrajcę. Zdesperowany, postanowił opuścić rodzinne strony i szukać szczęścia w Polsce. Odrzucona przez rodzinę transseksualna Wiera (Karina Minaeva) wyjechała z Ukrainy, aby zapomnieć o przeszłości. W nowym kraju odkrywa, że wcale nie będzie to takie łatwe. Składający się z trzech nowel, poruszający dramat to dzieło trójki młodych, dobrze rokujących rodzimych twórców, dla których jest to pełnometrażowy debiut: Elżbiety Benkowskiej (nominowana do nagrody w Cannes etiuda Olena), Michała Wawrzeckiego (krótki metraż Poczekalnia) oraz Łukasza Ostalskiego (etiuda Matka). Obraz mówi o blaskach i cieniach życia poza swoją ojczyzną. Przybliża też codzienne problemy i dylematy mieszkających w Polsce obcokrajowców. W głównych rolach występują Olga Kavalay-Aksenowa (Dialogi), Hassan Akkouch (Layla M.), ukraińska modelka Karina Minaeva, Julian Świeżewski (Wołyń) oraz Irena Melcer (Powidoki).

Więcej
DODAJ
Sarah Silverman: Cuda niewidy
Sarah Silverman: Cuda niewidy

Sarah Silverman w godzinnym show przeznaczonym tylko dla dorosłych pokazuje, że nie obawia się sprawdzać, gdzie leży cienka granica między żartem a obrażaniem innych. Satyryczka mówi o tym, co nas zajmuje na co dzień - o komórkach, seksie, dziwnych religiach, okropnych współlokatorach, polityce, macierzyństwie. Wszystkie jej żarty i opinie są odważne - Sarah Silverman nie… Pokaż więcej...Sarah Silverman w godzinnym show przeznaczonym tylko dla dorosłych pokazuje, że nie obawia się sprawdzać, gdzie leży cienka granica między żartem a obrażaniem innych. Satyryczka mówi o tym, co nas zajmuje na co dzień - o komórkach, seksie, dziwnych religiach, okropnych współlokatorach, polityce, macierzyństwie. Wszystkie jej żarty i opinie są odważne - Sarah Silverman nie obawia się, że może kogoś obrazić. Po prostu jest sobą.Sarah Silverman to jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci amerykańskiej sceny kabaretowej. Niepokorna artystka nie uznaje żadnych świętości, nie ma dla niej tabu. Z równym wdziękiem co z facetów, żartuje z holocaustu. W swoich programach często wypowiada się na temat rasizmu, seksizmu czy religii. Pierwszy stand up Sarah Silverman dla HBO został zrealizowany w klubie komediowym Largo w Los Angeles. Artystkę obserwowało na żywo 39 fanów, których żywiołowa reakcja jest znakomitym uzupełnieniem show.

Więcej
DODAJ

Samochód Jayne Mansfield

film (2012)
6.30/10
Samochód Jayne Mansfield
Samochód Jayne Mansfield

Tematem kameralnego dramatu, którego akcja rozgrywa się w latach 60-tych są skomplikowane historie rodzinne. Dwie skrajnie różne rodziny spotykają się na pogrzebie kobiety, która najpierw była żoną pochodzącego z amerykańskiego Południa Jima Caldwella, a następnie Anglika Kingsleya Bedforda. Współscenarzystą i reżyserem filmu Samochód Jayne Mansfield jest laureat Oskara,… Pokaż więcej...Tematem kameralnego dramatu, którego akcja rozgrywa się w latach 60-tych są skomplikowane historie rodzinne. Dwie skrajnie różne rodziny spotykają się na pogrzebie kobiety, która najpierw była żoną pochodzącego z amerykańskiego Południa Jima Caldwella, a następnie Anglika Kingsleya Bedforda. Współscenarzystą i reżyserem filmu Samochód Jayne Mansfield jest laureat Oskara, Billy Bob Thronton. Zgodnie z ostatnią wolą zmarłej, jej pogrzeb odbywa się w Stanach Zjednoczonych. W jej dawnym domu w Alabamie spotykają się dwie rodziny, które nie darzą się wzajemnie zaufaniem. Tłem historii jest wojna w Wietnamie, różnice kulturowe dzielące Stary Świat i głęboko osadzone w tradycji amerykańskie Południe, rywalizacja i przytyki, jakimi raczą się klany Caldwellów i Bedfordów oraz wzajemne uprzedzenia, rodzinne układy i sekrety, wspomnienia wojenne oraz ich wpływ na trzy pokolenia ojców i synów.

Więcej
DODAJ

Nominacja

film (2016)
6.80/10
Nominacja
Nominacja

Rok 1991. W senacie trwają przesłuchania Clarence’a Thomasa (Wendell Pierce) - nominowanego przez prezydenta Busha kandydata na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego. Nieoczekiwanie była współpracownica sędziego, Anita Hill (Kerry Washington), oskarża go o molestowanie seksualne. Waszyngton dzieli się w swoich ocenach - komentatorzy i dziennikarze kwestionują zarówno reputację… Pokaż więcej...Rok 1991. W senacie trwają przesłuchania Clarence’a Thomasa (Wendell Pierce) - nominowanego przez prezydenta Busha kandydata na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego. Nieoczekiwanie była współpracownica sędziego, Anita Hill (Kerry Washington), oskarża go o molestowanie seksualne. Waszyngton dzieli się w swoich ocenach - komentatorzy i dziennikarze kwestionują zarówno reputację sędziego Thomasa, jak i wiarygodność Anity Hill.Wyprodukowany przez HBO dramat powraca do jednego z najgłośniejszych amerykańskich skandali obyczajowych początku lat dziewięćdziesiątych. Sprawa Clarence Thomas – Anita Hill wzbudziła w USA ogromne emocje i zapoczątkowała społeczną dyskusję na temat molestowania seksualnego w miejscu pracy. Obraz został wyreżyserowany przez utalentowanego Ricka Famuyiwę, znanego z takich tytułów, jak Uciekający pan młody, Brown Sugar czy świetnie przyjęty Git. Scenariusz napisała nominowana do Oscara Susannah Grant (Erin Brockovich). Efektem ich współpracy jest trzymające w napięciu widowisko, które ukazuje kulisy najważniejszych decyzji podejmowanych w Waszyngtonie. W rolach głównych wystąpili: Kerry Washington (Django, serial Skandal), Wendell Pierce (serial Prawo ulicy, Ray), Greg Kinnear (Lepiej być nie może, Mała miss), Dylan Baker (Spider-Man 2, Upiorna noc Halloween) oraz Grace Gummer (Frances Ha, Eskorta).

Więcej
DODAJ

Nikt nie umiera w Lily Dale

film (2010)
5.80/10
Nikt nie umiera w Lily Dale
Nikt nie umiera w Lily Dale

Niewielkie, utrzymane w stylu wiktoriańskim miasteczko Lily Dale na południe od Bufflo w stanie Nowy Jork to największa na świecie społeczność „mediów” – osób, które, jak twierdzą, obdarzone są darem komunikacji ze zmarłymi. Co roku w lipcu, od 1879 r., mieszkańcy miasteczka otwierają podwoje dla świata zewnętrznego i pozwalają odwiedzającym „spotykać się” i… Pokaż więcej...Niewielkie, utrzymane w stylu wiktoriańskim miasteczko Lily Dale na południe od Bufflo w stanie Nowy Jork to największa na świecie społeczność „mediów” – osób, które, jak twierdzą, obdarzone są darem komunikacji ze zmarłymi. Co roku w lipcu, od 1879 r., mieszkańcy miasteczka otwierają podwoje dla świata zewnętrznego i pozwalają odwiedzającym „spotykać się” i „rozmawiać” z duchami najbliższych. Tysiące ludzi z całego świata przybywa do tej miejscowości, aby uzyskać odpowiedzi na pytania i dowiedzieć się, co zgotował im los.

Więcej
DODAJ

Katie podbija Manhattan

film (2010)
5.00/10
Katie podbija Manhattan
Katie podbija Manhattan

Pracująca w seksbiznesie Katie Morgan spotyka się w klubie w Nowym Jorku ze swoimi fanami i bez ogródek odpowiada na ich śmiałe i bezpruderyjne pytania. Dla występującej przed publicznością kobietą nie ma tematów tabu. Blondwłosa piękność nie ma w sobie żadnych zahamowań. W zabawny i otwarty sposób opowiada m.in. o przeżytych orgazmach, byłych partnerach, łóżkowej… Pokaż więcej...Pracująca w seksbiznesie Katie Morgan spotyka się w klubie w Nowym Jorku ze swoimi fanami i bez ogródek odpowiada na ich śmiałe i bezpruderyjne pytania. Dla występującej przed publicznością kobietą nie ma tematów tabu. Blondwłosa piękność nie ma w sobie żadnych zahamowań. W zabawny i otwarty sposób opowiada m.in. o przeżytych orgazmach, byłych partnerach, łóżkowej etykiecie oraz tajnikach pracy gwiazdy filmów porno.Katie Morgan urodziła się w 1980 roku. Jej kariera w pornbiznesie rozpoczęła się w 2000 roku, kiedy dziewczyna potrzebowała pieniędzy na opłacenie prawników. Aktorce i showmance nie brakuje charyzmy oraz dystansu do siebie i wykonywanego zawodu. Morgan słynie z dobrego humoru raz ciętej riposty. Za reżyserię obrazu odpowiedzialny był nominowany do nagrody Emmy Dan Chaykin (The Weight of the Nation). Producentem filmu jest HBO.

Więcej
DODAJ

Niewinne

film (1976)
7.50/10
Niewinne
Niewinne

Włochy, koniec XIX wieku. Bogaty Tullio (Giancarlo Giannini) za nic ma święte więzy małżeństwa. Mężczyzna nie ukrywa przed światem swojego związku z kochanką (Jennifer O'Neill) – o jego zdradach wiedzą wszyscy. Kiedy jednak jego żona (Laura Antonelli) wdaje się w namiętną relację z młodym pisarzem i zachodzi z nim w ciążę, przedstawiciele włoskiej elity są oburzeni.… Pokaż więcej...Włochy, koniec XIX wieku. Bogaty Tullio (Giancarlo Giannini) za nic ma święte więzy małżeństwa. Mężczyzna nie ukrywa przed światem swojego związku z kochanką (Jennifer O'Neill) – o jego zdradach wiedzą wszyscy. Kiedy jednak jego żona (Laura Antonelli) wdaje się w namiętną relację z młodym pisarzem i zachodzi z nim w ciążę, przedstawiciele włoskiej elity są oburzeni. Kobieta musi zmierzyć się z utratą znajomych i ostracyzmem społecznym.Wybitne dzieło filmowe oparte na tak samo zatytułowanej powieści Gabriela d'Annunzio obnaża zakłamanie i mizoginię włoskich wyższych sfer w XIX wieku. Niewinne to ostatni film w karierze jednego z największych twórców w historii kina, Luchino Viscontiego (Lampart, Zmierzch bogów). Obraz zachwyca wysmakowaną warstwą wizualną, po mistrzowsku przeprowadzoną analizą psychologiczną postaci i dekadencką atmosferą. Łączy operowy przepych z intymnym, głęboko osobistym tonem. Niewinne uznawane są za jeden z najpiękniejszych i najważniejszych filmów autora Śmierci w Wenecji. W rolach głównych bohaterów występują nominowany do Oscara Giancarlo Giannini (Miłość i anarchia, Siedem piękności Pasqualino), Laura Antonelli (Wenus w futrze, Miłosna pasja), Jennifer O'Neill (Lato roku 1942, Skanerzy), Marie Dubois (Strzelajcie do pianisty, Jules i Jim) oraz Massimo Girotti (Opętanie, Teoremat). Za zdjęcia odpowiadał laureat Oscara Pasqualino De Santis (Romeo i Julia, Zmierzch bogów).

Więcej
DODAJ
Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks
Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks

Henrietta Lacks była chorującą na raka szyjki macicy Afroamerykanką z Baltimore, od której bez jej zgody pobrano chore komórki. Materiał został przekazany George'owi Geyowi, ówczesnemu dyrektorowi centrum badań nad kulturami tkankowymi na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa. Komórki, zwane od pierwszych liter imienia i nazwiska kobiety HeLa, uważane są za nieśmiertelne, ponieważ zdolne… Pokaż więcej...Henrietta Lacks była chorującą na raka szyjki macicy Afroamerykanką z Baltimore, od której bez jej zgody pobrano chore komórki. Materiał został przekazany George'owi Geyowi, ówczesnemu dyrektorowi centrum badań nad kulturami tkankowymi na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa. Komórki, zwane od pierwszych liter imienia i nazwiska kobiety HeLa, uważane są za nieśmiertelne, ponieważ zdolne są do nieskończenie wielu podziałów mitotycznych. Ich uzyskanie pchnęło medycynę na nowe tory. Henrietta Lacks przegrała z chorobą w 1951 roku, mając 31 lat. Osierociła piątkę dzieci.Inspirujący dramat telewizyjny o kobiecie, której chore komórki przyczyniły się do rozwoju medycyny. Film powstał na podstawie reportażowej książki autorstwa Rebecki Skloot. Historia zapomnianej Henrietty Lacks opowiedziana jest z perspektywy jej córki, Deborah, w którą wciela się zdobywczyni Złotego Globu i dwóch nominacji do Oscara – Oprah Winfrey (Kolor purpury, Kamerdyner). Komórki HeLa hodowane są w laboratoriach na całym świecie nieprzerwanie od momentu pobrania. Doprowadziły do przełomu w medycynie i na zawsze zmieniły jej oblicze. Produkcja HBO, za której reżyserię odpowiada George C. Wolfe (Noce w Rodanthe, Nie jesteś sobą), porusza tematy uprzedzeń rasowych, ubóstwa, arogancji lekarzy, ale i niezłomnej wiary w lepszą przyszłość. W filmie występują również Renée Elise Goldsberry (serial Tylko jedno życie), dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Rose Byrne (serial Układy) i laureat Emmy Courney B. Vance (serial American Crime Story).

Więcej
DODAJ

Katie Morgan i quiz o seksie

film (2009)
5.00/10
Katie Morgan i quiz o seksie
Katie Morgan i quiz o seksie

Katie Morgan, amerykańska gwiazda filmów dla dorosłych, po raz szósty zaprasza widzów HBO na swój zabawny program. Odpowie na wszystkie pytania, których widzowie wstydzą się zadać. Tym razem przed widzami quiz - czy uda się go rozwiązać na piątkę? Katie Morgan jest nie tylko niezwykle seksowna, ale też bardzo zabawna. Urodzona ponad trzydzieści lat temu gwiazda kina dla… Pokaż więcej...Katie Morgan, amerykańska gwiazda filmów dla dorosłych, po raz szósty zaprasza widzów HBO na swój zabawny program. Odpowie na wszystkie pytania, których widzowie wstydzą się zadać. Tym razem przed widzami quiz - czy uda się go rozwiązać na piątkę? Katie Morgan jest nie tylko niezwykle seksowna, ale też bardzo zabawna. Urodzona ponad trzydzieści lat temu gwiazda kina dla dorosłych i modelka erotyczna jest jedną z ulubionych amerykańskich przewodniczek po seksie. W swoim zabawnym programie w lekki sposób przybliża widzom sprawy seksu, prezentuje historię pornografii i odpowiada na pytania, których ci często wręcz boją się zadać. Bezpretensjonalny program prowadzony prze Katie Morgan, gwiazdę kina porno, która wystąpiła także w produkcji Kevina Smitha Zack i Miri kręcą porno oraz serialu HBO Ekipa cieszy się ogromnym zainteresowaniem amerykańskiej publiczności. Widzowie HBO w Stanach Zjednoczonych docenili urok osobisty Katie i jej brak pruderii, gdy w przezabawny sposób opowiada o kwestiach, które na wielu twarzach powodują rumieniec wstydu.

Więcej
DODAJ

Maczeta zabija

film (2013)
5.60/10
Maczeta zabija
Maczeta zabija

Maczeta zabija to pełen akcji dreszczowiec o przygodach legendarnego agenta znanego jako Maczeta Cortez (Danny Trejo). Maczeta zostaje zwerbowany na swoją ostatnią misję przez amerykańskiego prezydenta, który prosi agenta, aby ten powstrzymał szalonego, międzynarodowego terrorystę (Mel Gibson) planującego wzniecenie nuklearnej wojny. Maczeta, za którego głowę wyznaczono wysoką… Pokaż więcej...Maczeta zabija to pełen akcji dreszczowiec o przygodach legendarnego agenta znanego jako Maczeta Cortez (Danny Trejo). Maczeta zostaje zwerbowany na swoją ostatnią misję przez amerykańskiego prezydenta, który prosi agenta, aby ten powstrzymał szalonego, międzynarodowego terrorystę (Mel Gibson) planującego wzniecenie nuklearnej wojny. Maczeta, za którego głowę wyznaczono wysoką cenę musi wymknąć się grupie płatnych zabójców granych przez największe gwiazdy kina. Legendarny reżyser Robert Rodriguez po raz kolejny łamie wszystkie zasady. Maczeta zabija to gwiazdorska obsada oraz najbardziej brawurowe przygody agenta ratującego świat w całej historii kina!

Więcej
DODAJ
Katie Morgan i jej seks-zabawki
Katie Morgan i jej seks-zabawki

Gwiazda filmów porno Katie Morgan zabiera swoich widzów w podróż po świecie erotycznych zabaw. Futurystyczne akcesoria erotyczne, lateksowe genitalia, maszyny do orgazmów – to zaledwie niewielka część wyposażenia, które zadowoli nawet największych maniaków seksu. Katie Morgan, wzbudzająca pożądanie amerykańska aktorka porno, modelka i prezenterka radiowego show, przedstawia… Pokaż więcej...Gwiazda filmów porno Katie Morgan zabiera swoich widzów w podróż po świecie erotycznych zabaw. Futurystyczne akcesoria erotyczne, lateksowe genitalia, maszyny do orgazmów – to zaledwie niewielka część wyposażenia, które zadowoli nawet największych maniaków seksu. Katie Morgan, wzbudzająca pożądanie amerykańska aktorka porno, modelka i prezenterka radiowego show, przedstawia niezwykłą historię dotyczącą teraźniejszości i przyszłości erotycznych gadżetów. Okazuje się, że coraz więcej osób chce urozmaicać swoje życie seksualne i w związku z tym potrzebuje różnego rodzaju bodźców i stymulatorów. Katie prezentuje najciekawsze z nich i opowiada o najważniejszych momentach w historii erotycznych akcesoriów.

Więcej
DODAJ
Rosie O'Donnell: Szczerze i od serca
Rosie O'Donnell: Szczerze i od serca

Rosie O’Donnell – amerykańska aktorka, satyryczka, osobowość telewizyjna, nie ma przed widzami żadnych tajemnic. Ze swadą i w charakterystyczny dla siebie, kontrowersyjny sposób opowiada o ważnych chwilach swojego życia, zarówno tych radosnych, jak i smutnych. Wspominając zawał, którego doświadczyła w 2012 roku, chce przypomnieć wszystkim kobietom o konieczności regularnych… Pokaż więcej...Rosie O’Donnell – amerykańska aktorka, satyryczka, osobowość telewizyjna, nie ma przed widzami żadnych tajemnic. Ze swadą i w charakterystyczny dla siebie, kontrowersyjny sposób opowiada o ważnych chwilach swojego życia, zarówno tych radosnych, jak i smutnych. Wspominając zawał, którego doświadczyła w 2012 roku, chce przypomnieć wszystkim kobietom o konieczności regularnych badań kardiologicznych.Słodko-gorzkie, wielowymiarowe show przypomina samą Rosie O’Donnell, gwiazdę amerykańskiego kina i telewizji, znaną między innymi z filmu Ich własna liga. Aktorka nigdy nie bała się szczerości, potrafiła z dystansem i poczuciem humoru podejść do swojego życia. Tak też jest w nagranym w Levity Live Comedy Club w Nowym Jorku monodramie. Program wyreżyserował Dan Chaykin (Obywatel XXL).

Więcej
DODAJ
Katie Morgan i jej porady: Więcej pytań?
Katie Morgan i jej porady: Więcej pytań?

Urodzona ponad trzydzieści lat temu gwiazda kina dla dorosłych i modelka erotyczna jest jedną z ulubionych amerykańskich przewodniczek po seksie. W swoim zabawnym programie w lekki sposób przybliża widzom sprawy seksu, prezentuje historię pornografii i odpowiada na pytania, których ci często wręcz boją się zadać. Bezpretensjonalny program prowadzony prze Katie Morgan, gwiazdę kina… Pokaż więcej...Urodzona ponad trzydzieści lat temu gwiazda kina dla dorosłych i modelka erotyczna jest jedną z ulubionych amerykańskich przewodniczek po seksie. W swoim zabawnym programie w lekki sposób przybliża widzom sprawy seksu, prezentuje historię pornografii i odpowiada na pytania, których ci często wręcz boją się zadać. Bezpretensjonalny program prowadzony prze Katie Morgan, gwiazdę kina porno, która wystąpiła także w produkcji Kevina Smitha Zack i Miri kręcą porno oraz serialu HBO Ekipa cieszy się ogromnym zainteresowaniem amerykańskiej publiczności. Widzowie HBO w Stanach Zjednoczonych docenili urok osobisty Katie i jej brak pruderii, gdy w przezabawny sposób opowiada o kwestiach, które na wielu twarzach powodują rumieniec wstydu.

Więcej
DODAJ
Katie Morgan i jej porady: Są pytania?
Katie Morgan i jej porady: Są pytania?

Urodzona ponad trzydzieści lat temu gwiazda kina dla dorosłych i modelka erotyczna jest jedną z ulubionych amerykańskich przewodniczek po seksie. W swoim zabawnym programie w lekki sposób przybliża widzom sprawy seksu, prezentuje historię pornografii i odpowiada na pytania, których ci często wręcz boją się zadać. Bezpretensjonalny program prowadzony prze Katie Morgan, gwiazdę kina… Pokaż więcej...Urodzona ponad trzydzieści lat temu gwiazda kina dla dorosłych i modelka erotyczna jest jedną z ulubionych amerykańskich przewodniczek po seksie. W swoim zabawnym programie w lekki sposób przybliża widzom sprawy seksu, prezentuje historię pornografii i odpowiada na pytania, których ci często wręcz boją się zadać. Bezpretensjonalny program prowadzony prze Katie Morgan, gwiazdę kina porno, która wystąpiła także w produkcji Kevina Smitha Zack i Miri kręcą porno oraz serialu HBO Ekipa cieszy się ogromnym zainteresowaniem amerykańskiej publiczności. Widzowie HBO w Stanach Zjednoczonych docenili urok osobisty Katie i jej brak pruderii, gdy w przezabawny sposób opowiada o kwestiach, które na wielu twarzach powodują rumieniec wstydu. Program współprowadzi Marenna Lindberg.

Więcej
DODAJ
Gwiazdy XXX - portret intymny
Gwiazdy XXX - portret intymny

Dzięki jego niekonwencjonalnej metodzie dokumentalnej poznajemy zawodowe i prywatne oblicza kilkudziesięciu osób, które odkrywają przed kamerą swoje ciała i marzenia. Sanders porusza prowokujący temat, zadaje swoim aktorom niekonwencjonalne pytania o morale, motywacje, pieniądze i przyszłość. [ opis dystrybutora ] Pokaż więcej...Dzięki jego niekonwencjonalnej metodzie dokumentalnej poznajemy zawodowe i prywatne oblicza kilkudziesięciu osób, które odkrywają przed kamerą swoje ciała i marzenia. Sanders porusza prowokujący temat, zadaje swoim aktorom niekonwencjonalne pytania o morale, motywacje, pieniądze i przyszłość. [ opis dystrybutora ]

Więcej
DODAJ

Lansky

film (1999)
5.40/10
Lansky
Lansky

Jego niechlubna biografia zostawiła wiele krwawych śladów i zainteresowała najpierw pisarzy Uri Dana i Dennisa Eisenberga a potem reżysera Johna McNaughtona. Film jest niebanalną historią bardzo błyskotliwego, żydowskiego chłopca dorastającego w gettach dużych amerykańskich miast. Chłopca, który przyjaźniąc się z Bugsy’m Siegelem (Eric Roberts) zaczynał jako hazardzista a… Pokaż więcej...Jego niechlubna biografia zostawiła wiele krwawych śladów i zainteresowała najpierw pisarzy Uri Dana i Dennisa Eisenberga a potem reżysera Johna McNaughtona. Film jest niebanalną historią bardzo błyskotliwego, żydowskiego chłopca dorastającego w gettach dużych amerykańskich miast. Chłopca, który przyjaźniąc się z Bugsy’m Siegelem (Eric Roberts) zaczynał jako hazardzista a skończył jako morderca, tworzący dla swoich zbrodniczych czynów własną usprawiedliwiającą je filozofię. Richard Dreyfuss, postać znacząca w światowej kinematografii. Trudno wyobrazić sobie Dziewczynę na pożegnanie bez jego nagrodzonego Oscarem, Baftą i Złotym Globem udziału. W 1995 roku świetną, nominowaną do Oscara i Złotego Globu kreację stworzył w Symfonii życia. Ponadto Amerykańskie graffiti, Wariatka, Szczęki to filmy, które przyczyniły się do jego popularności. Eric Roberts dorastał w teatralnym środowisku swoich rodziców. Nie dziwi więc, że jego warsztat aktorski wiele razy zdobywał uznanie krytyków. Nominacje do Złotych Globów otrzymał za Króla cyganów, Star 80 i w komplecie z nominacją do Oscara za rolę Bucka w Uciekającym pociągu. Jest aktorem niezwykle pracowitym, potrafi zagrać w kilkunastu produkcjach rocznie.

Więcej
DODAJ

Między dwoma światami

film (2011)
5.00/10
Między dwoma światami
Między dwoma światami

Lia, Ahmed, Bebe i Usama przybyli na Węgry z różnych rejonów świata, a ich ścieżki przecięły się w obozie dla uchodźców. Każde z nich opuściło swój kraj z innej przyczyny - wojny, dramaty rodzinne, poważne problemy przywiodły ich aż do Europy Środkowej. Chociaż nie do końca poradzili sobie z traumami przeszłości, wkrótce będą musieli opuścić obóz i zacząć żyć… Pokaż więcej...Lia, Ahmed, Bebe i Usama przybyli na Węgry z różnych rejonów świata, a ich ścieżki przecięły się w obozie dla uchodźców. Każde z nich opuściło swój kraj z innej przyczyny - wojny, dramaty rodzinne, poważne problemy przywiodły ich aż do Europy Środkowej. Chociaż nie do końca poradzili sobie z traumami przeszłości, wkrótce będą musieli opuścić obóz i zacząć żyć na własny rachunek. Czy w nowym kraju, którego język ledwie rozumieją, odnajdą spokój i szczęście? Wyprodukowany przez telewizję HBO dokument został wyreżyserowany przez młodego węgierskiego filmowca Victora Oszkara Nagya, współtwórcę miniserialu dokumentalnego Trzy wesela. Nagy odpowiadał za odcinek poświęcony zagadnieniu miłości przez Internet - Bernadett i Sanju.

Więcej
DODAJ
Najtrudniejsza walka Muhammada Alego
Najtrudniejsza walka Muhammada Alego

USA, lata sześćdziesiąte. Bokser Muhammad Ali jest u szczytu popularności. Zwycięską passę przerywa wezwanie do wojska – Ali ma zostać wysłany do Wietnamu. Pięściarz odmawia służby z powodu przekonań religijnych. Zostaje za to skazany na karę pięciu lat więzienia (w zawieszeniu). Jego sprawa trafia do amerykańskiego Sądu Najwyższego. Dziewięciu sędziów musi podjąć… Pokaż więcej...USA, lata sześćdziesiąte. Bokser Muhammad Ali jest u szczytu popularności. Zwycięską passę przerywa wezwanie do wojska – Ali ma zostać wysłany do Wietnamu. Pięściarz odmawia służby z powodu przekonań religijnych. Zostaje za to skazany na karę pięciu lat więzienia (w zawieszeniu). Jego sprawa trafia do amerykańskiego Sądu Najwyższego. Dziewięciu sędziów musi podjąć trudną decyzję. Ich wyrok będzie podstawą orzecznictwa we wszystkich podobnych sprawach.Emocjonujący dramat sądowy, oparty na faktach z życia słynnego boksera Muhammada Alego. Film opowiada o jego walce z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości po tym, jak w 1964 roku sportowiec odmówił wyjazdu na wojnę do Wietnamu. Nominowany do Emmy (najlepsza reżyseria, najlepszy film telewizyjny) i Nagrody Gildii Amerykańskich Reżyserów dramat skupia się na przebiegu procesu Alego i kulisach wydania przez Sąd Najwyższy ostatecznego orzeczenia w tej sprawie. Paradokumentalny obraz jest produkcją HBO, a wyreżyserował go znakomity brytyjski twórca Stephen Frears (autor Niebezpiecznych związków, nominowany do Oscara za Naciągaczy oraz Królową). Niezaprzeczalnym atutem filmu są świetne kreacje aktorskie, stworzone m.in. przez Christophera Plummera (Piękny umysł, Debiutanci - Oscar), Franka Langellę (Frost/Nixon – nominacja do Oscara, Robot i Frank) czy Danny’ego Glovera (cykl Zabójcza broń, Kolor purpury). Autorką scenariusza (Nagroda Gildii Amerykańskich Scenarzystów) jest Shawn Slovo, laureatka nagrody BAFTA za Świat na uboczu.

Więcej
DODAJ

6 kroków

film (2013)
6.40/10
6 kroków
6 kroków

6 kroków w reżyserii Bartosza Dombrowskiego to dokument drogi przez miejsca, style życia i charaktery w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, co dziś jest ważne, co ludzi dzieli, a co łączy, co znaczy „być blisko”.6 kroków to film dokumentalny inspirowany teorią „sześciu stopni oddalenia” Stanleya Milgrama. Według tej teorii od dowolnej osoby na świecie dzieli nas zaledwie… Pokaż więcej...6 kroków w reżyserii Bartosza Dombrowskiego to dokument drogi przez miejsca, style życia i charaktery w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, co dziś jest ważne, co ludzi dzieli, a co łączy, co znaczy „być blisko”.6 kroków to film dokumentalny inspirowany teorią „sześciu stopni oddalenia” Stanleya Milgrama. Według tej teorii od dowolnej osoby na świecie dzieli nas zaledwie sześć kroków. Z takim założeniem twórcy filmu wyruszyli w podróż, szukając ogniw łączących losowo wybranych bohaterów: Martynę – punkrockową piosenkarkę z Warszawy i Marco Antonio – farmera z meksykańskiej wioski. Autorzy dokumentu, przemierzając kolejne kraje, spotykają się ze wskazywanymi osobami, nie wiedząc, czy uda im się znaleźć drogę do Marco Antonio. Towarzysząc w codziennym życiu bohaterów, poznają ich lepiej oraz stawiają pytania, których nie zadaje się sobie na co dzień czy wręcz unika. Rozmawiają o najważniejszych dla nich relacjach, ludziach i wartościach, pytają o ich potrzeby i marzenia. Podróż na trasie Polska-Meksyk staje się okazją do rozmowy, poznania i zrozumienia innych.Producentami dokumentu są HBO Europe, Otter Films i East Pictures przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Więcej
DODAJ