Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Znaleziono: 5302

Skok Na Hatton Garden

film (2017)
6.50/10
Skok Na Hatton Garden
Skok Na Hatton Garden

Czwórka starzejących się kryminalistów z londyńskiego East Endu liczy, że uda im się wykonać ostatni skok. Przywódcą grupy jest 76-letni Brian Reader (Larry Lamb), który marzy o dokonaniu spektakularnej kradzieży. Mężczyźni postanawiają wykraść dobra znajdujące się w skrytkach depozytowych firmy Hatton Garden Safe Deposit. Oparty na faktach kryminał w reżyserii Ronniego Thompsona (Tower Block, I Am Soldier). W kwietniu 2015 roku dokonano kradzieży, którą brytyjskie media okrzyknęły skokiem stulecia. Wartość skradzionych dóbr oszacowano na 200 mln funtów. Policji udało się jednak w końcu dopaść sprawców i postawić ich przed sądem. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że prawie wszyscy uczestnicy napadu byli w wieku emerytalnym. W tym stylowo zrealizowanym filmie sensacyjnym w głównych rolach występują doświadczeni angielscy aktorzy: Matthew Goode (Gra tajemnic), Phil Daniels (Kwadrofonia), Mark Harris (Wszystko dla Lary), Larry Lamb (serial EastEnders) oraz dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Joely Richardson (serial Bez skazy). Obraz wyróżnia się lekkim scenariuszem i nie brakuje w nim humoru.

Więcej
Zobacz "Skok Na Hatton Garden" na HBOGO
DODAJ

Wampir Na Kozetce

film (2014)
6.40/10
Wampir Na Kozetce
Wampir Na Kozetce

Wiedeń, lata trzydzieste XX wieku. W gabinecie Zygmunta Freuda (Karl Fischer) pojawia się nowy, tajemniczy klient, hrabia von Közsnöm (Tobias Moretti). Mężczyzna utracił radość życia i nie jest już w stanie znieść swojego trwającego wieki małżeństwa. Twierdzi też, że jego próżna żona (Jeanette Hain) nieustannie narzeka na brak swego odbicia w lustrze. Doktor nie zdaje sobie sprawy, że pacjent i jego małżonka są wampirami. Przedstawia hrabiego malarzowi Viktorowi (Dominic Oley), który zajmuje się tworzeniem sugestywnych portretów. Podczas spotkania wampir zwraca nadmierną uwagę na prześliczną partnerkę artysty (Cornelia Ivancan). Szalona komedia z dreszczykiem o spotkaniu słynnego psychiatry Zygmunta Freuda z wampirami. W tym lekkim i żartobliwym filmie udane kreacje aktorskie tworzą m.in. Tobias Moretti (serial Komisarz Rex, Mroczna dolina), Jeanette Hain (Niewygodna prawda, serial Młoda Wiktoria), Cornelia Ivancan (Piąta władza, Złota dama), Dominic Oley (Próba techniczna) oraz Karl Fischer (Pieśń o miłości i śmierci, Klimt). Obraz w reżyserii Davida Rühma (Die Flucht, Der Umweg) porywa dobrze oddanym klimatem lat trzydziestych, wyborną grą aktorską oraz absurdalnym humorem. Zdjęcia powstały w Wiedniu, Salzburgu oraz w rejonie Dolnej Austrii.

Więcej
Zobacz "Wampir Na Kozetce" na HBOGO
DODAJ

Tarzan

film (1999)
7.20/10
Tarzan
Tarzan

Tarzan jest synem pary rozbitków, których statek tonie u wybrzeży Afryki. Małżeństwo pada ofiarą wygłodniałego lamparta. Osamotniony chłopiec trafia pod opiekę gorylicy, która sama niedawno straciła dziecko. Tarzan wyrasta na mężczyznę obdarzonego zwierzęcymi instynktami oraz niezwykłą siłą fizyczną. Jego spokój zostaje przerwany przez pojawienie się ekspedycji z Anglii pod wodzą ekscentrycznego profesora Portera i jego córki Jane. Tarzan bardzo szybko zakochuje się w dziewczynie. Co z tego wyniknie?Disneyowska adaptacja przygodowej powieści pt. Tarzan wśród małp autorstwa Edgara Rice’a Burroughsa. Niezwykła opowieść o osieroconym w dzieciństwie chłopaku, który szuka akceptacji i swego miejsca w świecie. Produkcja tryska świeżym humorem i jest przepięknie zrealizowana. Jej reżyserami byli laureat Oscara Chris Buck (Kraina lodu) oraz Kevin Lima (102 Dalmatyńczyki). Przewodnia piosenka do filmu pt. "You'll Be In My Heart" w wykonaniu Phila Collinsa została wyróżniona Nagrodą Akademii oraz Złotym Globem.

Więcej
Zobacz "Tarzan" na HBOGO
DODAJ

Wielkie wesele

film (2013)
5.60/10
Wielkie wesele
Wielkie wesele

Dawno rozwiedziona para udaje wielką miłość, aby sprawić przyjemność specjalnemu gościowi na weselu ich adoptowanego syna — jego biologicznej matce.

Więcej
Zobacz "Wielkie wesele" na Netflix.com
DODAJ

Szczęśliwy powrót

film (2008)
7.00/10
Szczęśliwy powrót
Szczęśliwy powrót

Troje żołnierzy rannych w Iraku wraca do USA i zdaje sobie sprawę, że ich misja w odległym kraju nie pozostała bez wpływu na życie na „domowym froncie”.

Więcej
Zobacz "Szczęśliwy powrót" na Netflix.com
DODAJ

Małe królestwo Bena i Holly

serial (2010)
7.60/10
Małe królestwo Bena i Holly
Małe królestwo Bena i Holly

Więcej
Zobacz "Małe królestwo Bena i Holly" na Amazon Prime Video
DODAJ

Avengers

film (2012)
8.10/10
Avengers
Avengers

Elita superbohaterów z Iron Manem, Hulkiem i Kapitanem Ameryką na czele wspólnie walczy, by ocalić świat od pewnej zagłady.

Więcej
Zobacz "Avengers" na Netflix.com
DODAJ

Życie To Rewelacja

film (2009)
5.00/10
Życie To Rewelacja
Życie To Rewelacja

Dokument jest zapisem intymnych rozmów z osobami po przeszczepie. Z ludźmi, którzy ani na chwilę nie przestają myśleć o swoich wybawcach. Wielu z nich uznaje dzień przeszczepu za najważniejszy w życiu. Bohaterowie nie potrafią mówić o swoich przeżyciach bez emocji. Nie są w stanie ubrać w słowa tego, co czują i jak bardzo są wdzięczni losowi. W filmie pojawiają się również pełne bólu i tęsknoty głosy rodzin dawców. Zrozpaczonych żon, mężów, matek i ojców opowiadających o konsekwencjach podjęcia najtrudniejszej decyzji w życiu. Pociechą jest dla nich jednak świadomość, że jakaś część bliskiego żyje w ciele innego człowieka. Jedno życie dobiegło końca, by inne mogło toczyć się dalej. Każdy przeszczep to z jednej strony tragedia i rozpacz. Z drugiej – ogromna radość i nadzieja. Bohaterowie filmu Tadeusza Króla to ludzie wielkiego serca, dla których mimo wielu trudów i przeciwności życie jest największą wartością.

Więcej
Zobacz "Życie To Rewelacja" na HBOGO
DODAJ

Życie Według Sama

film (2013)
8.10/10
Życie Według Sama
Życie Według Sama

Życie według Sama przedstawia niezwykły świat Sama Bernsa i jego rodziców – dwójki lekarzy, którzy nie poddali się w wysiłkach i stale poszukiwali najnowszych metod terapii i leków, które mogłyby pomóc ich synowi. Sam cierpiał na progerię – nieuleczalny i niezwykle rzadki zespół genetycznego przyspieszonego starzenia. Film jest zapisem trzech lat z życia rodziny, ich starań i pracy, które zaowocowały przeprowadzeniem pierwszych badań klinicznych oraz odkryciem genu odpowiedzialnego za mutację. To umożliwiło z kolei zdobycie wsparcia dla badań, mogących pomóc grupie 250 osób żyjących na całym świecie, cierpiących na progerię. Dokument ten został wyreżyserowany przez parę, Seana i Andreę Fine, zdobywców Oscara za dokument Inocente. Film dokumentalny Życie według Sama jest zapisem zaciekłej walki całej rodziny o leczenie chłopca, który dzięki sile charakteru i swoim bliskim mógł w pełni cieszyć się życiem. W filmie widzowie poznają Sama wykazującego się godną podziwu odwagą i dużą dojrzałością jak na swój wiek. „Nie wystąpiłem w filmie, aby wzbudzać współczucie” – przyznaje Sam w jednej z pierwszych scen. „Wystąpiłem przed kamerą, aby powiedzieć Wam, że nie musicie mi współczuć. Chcę, abyście lepiej mnie poznali. To moje życie, którego częścią jest progeria. Nie najważniejszą, ale jego częścią”. Sam był wzorowym uczniem, jednym z najlepszych na muzyce, miał wielu przyjaciół i kochał sport. „Kiedy ktoś z czymś się rodzi, najważniejsze jest to, co z tym robi - stwierdziła jego matka.

Więcej
Zobacz "Życie Według Sama" na HBOGO
DODAJ

Życie Z Lincolnem

film (2015)
7.60/10
Życie Z Lincolnem
Życie Z Lincolnem

Po zakończeniu wojny secesyjnej przodkowie reżysera Petera W. Kunhardta weszli w posiadanie unikatowych pamiątek po Abrahamie Lincolnie. Były wśród nich między innymi nigdy nie publikowane zdjęcia przedstawiające prezydenta. Przedmioty były przechowywane przez kolejne pokolenia pochodzącej z Gettysburga rodziny, która dzięki pamiątkom lepiej poznaje historię Lincolna.Twórcą filmu jest potomek rodziny przez dziesięciolecia strzegącej pamiątek po Lincolnie - wyróżniony nagrodą Emmy twórca dokumentu HBO JFK: In His Own Words. Współreżyserem Życia z Lincolnem jest Brian Oakes (Bobby Fisher Agaist the World). Razem pokazują pełną emocji, trwającą przez pokolenia historię przywiązania pewnej rodziny do pamięci o tragicznie zamordowanym prezydencie Abrahamie Lincolnie.

Więcej
Zobacz "Życie Z Lincolnem" na HBOGO
DODAJ

Zrozumieć Dysleksję

film (2011)
5.00/10
Zrozumieć Dysleksję
Zrozumieć Dysleksję

Dorastanie i nauka w szkole są trudnym okresem dla dyslektyków, którzy żyją z piętnem osób mających problemy z nauką. Takie zaszufladkowanie może wpłynąć negatywnie nawet na najzdolniejsze dziecko. Niezwykle budujący dokument dla uczniów, którzy z lęku przed popełnieniem błędu boją się pisać, dowodzący, że z odpowiednią pomocą uczniowie i osoby dorosłe cierpiące na dysleksję mogą doskonale radzić sobie w życiu. Jego autorzy rozwiewają także powszechne mity na temat dysleksji i udowadniają, że w każdym dyslektyku drzemie olbrzymi potencjał.

Więcej
Zobacz "Zrozumieć Dysleksję" na HBOGO
DODAJ

Życie Bez Snu

film (2006)
6.70/10
Życie Bez Snu
Życie Bez Snu

Reżyser Alan Berliner cierpi na chroniczną bezsenność. I właśnie bezsenności poświęca swój film, upatrując w niej także wiele pozytywnych aspektów, jak choćby czas, który pozwala mu na artystyczną pracę. Berliner otwarcie opowiada o tym, jak obsesyjny duch nie pozwala mu w nocy zasnąć. Reżyser zastanawia się, czy nie może zasnąć, ponieważ jest nocnym markiem, czy raczej stał się nocnym markiem, ponieważ nie może spać.Berliner chętnie mówi o swoim nocnym życiu, emanującym energią, którą zamienia w źródło inspiracji do pracy. Jego film to również opowieść o robieniu filmów. Widz staje się naocznym świadkiem powstawania kolejnych jego etapów: od komentarzy, poprzez dyskusje z zespołem, pracę indywidualną, aż do ostatecznego komputerowego montażu.

Więcej
Zobacz "Życie Bez Snu" na HBOGO
DODAJ
Życie Po Życiu: Ameryka Bez Cenzury
Życie Po Życiu: Ameryka Bez Cenzury

Czy jest życie po śmierci? Czy duch zmarłego może komunikować się ze swoimi bliskimi? Dlaczego niektórzy z nas są zdolni nawiązać kontakt z zaświatami, a inni nie? Dokument, którego narratorką jest Linda Ellerbee przedstawia rozmowy psychologów, spirytystów oraz zwykłych ludzi, którzy analizują wzbudzającą wiele emocji i kontrowersji kwestię życia po śmierci.

Więcej
Zobacz "Życie Po Życiu: Ameryka Bez Cenzury" na HBOGO
DODAJ
Zbrodnie Wyobraźni: Przypadek Policyjnego Kanibala
Zbrodnie Wyobraźni: Przypadek Policyjnego Kanibala

Gilberto Valle jest byłym nowojorskim policjantem, który został w marcu 2013 roku skazany na dożywocie za planowanie zjedzenia młodej dziewczyny. Mężczyzna został oskarżony na podstawie treści, które publikował w internecie. Valle twierdził, że cała sprawa jest fikcją, a on jest ofiarą systemu. Prokurator zdołał jednak przekonać członków ławy przysięgłych do uznania jego winy. Erin Lee Carr, reżyserka filmu, zaczęła odwiedzać skazanego w więzieniu, żeby dowiedzieć się, co właściwie się wydarzyło. Po 22 miesiącach spędzonych za kratkami jego sprawa wróciła na wokandę, a on sam został osadzony w areszcie domowym. Ostatecznie mężczyzna został wypuszczony na wolność.Wyprodukowany przez stację HBO obraz opowiada o policjancie, który został oskarżony o planowanie odrażającej zbrodni. Twórcy zastanawiają się, czy gdyby mężczyzna nie został w porę zatrzymany, dopuściłby się czynów, o których pisał w internecie? Gdzie leży granica wolności słowa? Na ile Valle jest groźny dla pozostałych członków społeczeństwa?

Więcej
Zobacz "Zbrodnie Wyobraźni: Przypadek Policyjnego Kanibala" na HBOGO
DODAJ
Ziemia Pełna Gazu, Część 2
Ziemia Pełna Gazu, Część 2

Szczelinowanie hydrauliczne jest procesem technologicznym mającym na celu zwiększenie wydajności odwiertu. Jest on powszechnie wykorzystywany do pozyskiwania gazu ziemnego z łupków czy ropy naftowej. Szczelinowanie budzi jednak wiele kontrowersji. Josh Fox po raz kolejny stara się w brawurowy sposób zwrócić uwagę na olbrzymie ryzyko zanieczyszczenia wód gruntowych i powierzchniowych przy wykorzystywaniu tego procesu. Nie mówiąc już o konieczność zużycia ogromnych ilości słodkiej wody przy wykorzystywaniu tej metody i uwalnianiu gazów cieplarnianych. Twórcy podnoszą również argument, że lobby wydobywcze kontroluje badania nad potencjalnymi zagrożeniami związanymi z wykorzystaniem szczelinowania i nie ujawnia prawdziwych danych dotyczących jego szkodliwości. Znakomicie zrealizowany, niestroniący od czarnego humoru dokument w reżyserii nominowanego do Oscara Josh Fox (GasLand), który od lat działa na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Celem produkcji jest wywołanie dyskusji społecznej i zwrócenie uwagi na ważny problem. Tym bardziej, że szczelinowanie jest ciągle powszechnie stosowane. Francja jest jedynym krajem na świecie, który wprowadził ustawowy zakaz stosowania go w celu wydobycia gazu i ropy naftowej.

Więcej
Zobacz "Ziemia Pełna Gazu, Część 2" na HBOGO
DODAJ
Zła Dobra Ameryka: Głosy Z Kampanii Wyborczej
Zła Dobra Ameryka: Głosy Z Kampanii Wyborczej

Tea Party (Partia Herbaciana) to nieformalny, liczący setki tysięcy Amerykanów ruch o charakterze konserwatywnym i antyfiskalnym, nawiązujący do słynnego „bostońskiego picia herbaty”, będącego początkiem niepodległości USA. Liderką zawiązanego w 2009 roku ruchu jest republikanka Sarah Palin, była gubernator Alaski (pierwsza kobieta w historii na tym stanowisku), kandydatka na wiceprezydenta USA w ostatnich wyborach prezydenckich. Skupieni wokół niej Amerykanie o prawicowych przekonaniach zwracają uwagę na nieskuteczność polityki administracji Baracka Obamy wobec kryzysu gospodarczego. Jednocześnie wielu z nich wyznaje niezwykle konserwatywne, czasami ocierające się wręcz o rasizm i ksenofobię, poglądy społeczne. Córka przewodniczącej amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i jednocześnie ceniona, nominowana do nagrody Emmy reżyserka i dziennikarka Alexandra Pelosi (autorka politycznie zaangażowanych filmów dokumentalnych Journeys with George i Diary of Political Tourist) bez zbędnego komentarza prezentuje współczesnych amerykańskich konserwatystów. Surowe, szczere wypowiedzi osób skupionych wokół ruchu Tea Party pozwalają poznać ich poglądy i stosunek do przeciwników politycznych.

Więcej
Zobacz "Zła Dobra Ameryka: Głosy Z Kampanii Wyborczej" na HBOGO
DODAJ
Złudny Urok: Sprawa Pameli Smart
Złudny Urok: Sprawa Pameli Smart

W 1990 roku rozpoczął się proces oskarżonej o zlecenie zabójstwa męża dwudziestojednoletniej mieszkanki stanu New Hampshire, Pameli Smart. Był to pierwszy w historii USA proces w pełni zrelacjonowany na żywo przez stacje telewizyjne. Zjawisko to współcześnie uznaje się za początek telewizji typu reality show. Prawie ćwierć wieku później autorzy filmu sprawdzają, czy sposób przedstawiania sprawy w mediach wpłynął na proces i wyrok.

Więcej
Zobacz "Złudny Urok: Sprawa Pameli Smart" na HBOGO
DODAJ

Xxxlove

film (2016)
5.00/10
Xxxlove
Xxxlove

Adrian Lukoszek w ciągu jednego roku schudł 120 kg i stał się bohaterem mediów. Od tego momentu zaczęła się jego misja pomagania innym osobom zmagających się z problemem otyłości. Adrian jeździ na indywidualne spotkania z tymi, którzy potrzebują jego wsparcia. Każdemu z bohaterów otyłość zrujnowała życie osobiste, zaczęła przeszkadzać w życiu intymnym, partnerstwie, w miłości. W końcu podjęli decyzję o zrzuceniu kilogramów. Dokument opowiada historie m.in. poszukującego stałego związku Cezarego, Karoliny, którą otyłość pozbawiła poczucia kobiecości, i Żanety marzącej o przeżyciu pierwszej w swoim życiu romantycznej miłości. Śledzimy także losy samego Adriana, który angażując się w pomoc innym, oddalił się od swojej rodziny. Dokument z uwagą, w sposób bezpośredni, a jednocześnie subtelny przygląda się historiom poszczególnych bohaterów. Ich opowieści z życia prywatnego są naturalne i przejmująco szczere. Film w świeży sposób przedstawia problem z wielu stron, zwracając szczególną uwagę na to, jak społeczeństwo postrzega osoby otyłe i jaki ma to wpływ na ich życie prywatne. To również opowieść o potrzebie bliskości i sile wzajemnego wsparcia.

Więcej
Zobacz "Xxxlove" na HBOGO
DODAJ

Zabójcze Tornada

film (1999)
5.00/10
Zabójcze Tornada
Zabójcze Tornada

Tornado jest najbardziej niszczycielską siłą natury. Trąba powietrza przemieszcza się z prędkością 300 mil na godzinę, pojawia się nagle i bez ostrzeżenia, niszcząc dosłownie wszystko, co napotka na swojej drodze. W 1998 roku, tornada zabiły 129. osób – dwukrotnie więcej niż rok wcześniej. Film dokumentalny przedstawia niszczycielską siłę tornada na przykładzie kilku trąb powietrznych. Zobaczymy także wywiady z osobami, którym udało przeżyć spotkanie z żywiołem, ilustrowane zarejestrowanymi z bardzo bliskiej odległości ujęciami tornad.

Więcej
Zobacz "Zabójcze Tornada" na HBOGO
DODAJ

Zakazana Miłość W Kabulu

film (2011)
6.90/10
Zakazana Miłość W Kabulu
Zakazana Miłość W Kabulu

Pomimo obalenia rządów talibów relacje międzyludzkie w Afganistanie wciąż są regulowane przez niezwykle surowe prawo szariatu. W związku z tym w afgańskich więzieniach przebywa ogromna liczba kobiet skazanych za przestępstwa obyczajowe lub tylko o nie podejrzewanych. Jest wśród nich ciężarna 20-latka Kareema, która trafiła za kratki, ponieważ jej chłopak nie chciał się z nią ożenić. Dziewczyna wie, że jedynym dla niej ratunkiem jest zmuszenie Firuza do ślubu. Dwie pozostałe bohaterki dokumentu to Aleema, która została uwięziona, kiedy próbowano ją sprzedać na czarnym rynku, oraz osiemnastoletnia Saberah - zadenuncjowana przez własnego ojca, który nakrył ją z chłopakiem w dwuznacznej sytuacji.Sfilmowane przez irańsko-amerykańską dokumentalistkę Tanaz Eshaghian historie trzech afgańskich więźniarek pokazują, jak naprawdę wygląda sytuacja kobiet w państwach, w których obowiązuje prawo szariatu. Reżyserka, znana z nagrodzonego na MFF w Berlinie i nominowanego do głównej nagrody w Sundance obrazu Być jak inni, opowiadającego o problemie homoseksualizmu w teokratycznym Iranie, oraz filmów Love Iranian-American Style i I Call Myself Persian, weszła do miejsc niedostępnych dla innych - między innymi więzienia dla kobiet Badam Bagh. Zakazana miłość w Kabulu była pokazywana w ramach prestiżowego festiwalu filmów dokumentalnych HotDocs 2011. Dokument został wyprodukowany przy współudziale stacji HBO.

Więcej
Zobacz "Zakazana Miłość W Kabulu" na HBOGO
DODAJ
Wyznania W Taksówce: Nowy Jork, Cz. 3
Wyznania W Taksówce: Nowy Jork, Cz. 3

O czym rozmawiają ludzie z taryfiarzami? Taksówka jako konfesjonał? Joe i Harry Gantz postanowili się o tym przekonać. Spośród stu pięćdziesięciu autentycznych nowojorskich taksówkarzy wybrano sześciu. Samochód, którym jeździli na zmianę wyposażono w ukryte kamery i mikrofony. W ciągu czterech tygodni, przeprowadzono nocą sześćset rozmów. Ich bilans złożył się na ten film. Otwartość i szczerość, z jaką ludzie rozmawiają z taksówkarzami zaskoczyła nawet samych realizatorów. Bohaterami wyznań są m.in. policjant, który opowiada o strasznych wypadkach w metrze, wracający z randki transwestyta, prostytutka samotnie wychowująca dzieci i lesbijka usiłująca poderwać kobietę - kierowcę...

Więcej
Zobacz "Wyznania W Taksówce: Nowy Jork, Cz. 3" na HBOGO
DODAJ

Wyznania W Taksówce 4

film (1997)
6.30/10
Wyznania W Taksówce 4
Wyznania W Taksówce 4

Taksówka jako konfesjonał? Spośród autentycznych taksówkarzy wybrano kilku. Samochód, którym jeździli wyposażono w ukryte kamery i mikrofonyOtwartość i szczerość, z jaką ludzie rozmawiają z taksówkarzami zaskoczyła nawet samych realizatorów.

Więcej
Zobacz "Wyznania W Taksówce 4" na HBOGO
DODAJ
Wyznania W Taksówce: Miasto, Które Nigdy Nie Śpi
Wyznania W Taksówce: Miasto, Które Nigdy Nie Śpi

Szokujące. Niesamowite. Bolesne. Anonimowe. 14 edycja nagrodzonej Emmy serii dokumentalnej HBO powraca na ulice Nowego Jorku, rejestrując kolejne nocne rozmowy pasażerów taksówek. Każdy kurs nagrywają na taśmie ukryte kamery uwieczniając wizerunki powracających do domu imprezowiczów, fetyszystów, pijaczków, samotnych serc i romantyków, którzy zwierzają się ze swoich największych tajemnic anonimowym kierowcom oraz sobie nawzajem.

Więcej
Zobacz "Wyznania W Taksówce: Miasto, Które Nigdy Nie Śpi" na HBOGO
DODAJ

Wyznania Mordercy

film (2003)
7.60/10
Wyznania Mordercy
Wyznania Mordercy

Szokujący dokument produkcji HBO z cyklu America Undercover w reżyserii Arthura Ginsberga. Film jest portretem brutalnego mordercy, Richarda Kuklinskiego, który przez wiele lat swojego życia zabijał na zlecenie. Jednocześnie prowadził uporządkowane życie rodzinne. Richard Kuklinski przyznał się do zamordowania ponad 200 osób, a w związku ze swoją bezwzględnością i zimną krwią został nazwany Człowiekiem z lodu (Iceman). W filmie zobaczymy także znanego psychiatrę, dr Parka Dietza, który przez trzynaście godzin analizuje psychikę mordercy odsłaniając kolejne mroczne zakamarki jego umysłu. Obok obrazu człowieka pozbawionego wszelkich uczuć, film pokazuje grę ludzkich emocji. Porusza ważne tematy, aktualne w każdym miejscu na świecie. Każe zadać sobie pytanie o to, czy człowiek rodzi się mordercą, czy staje się nim poprzez życie w społeczeństwie, specyficzne wychowanie, bodźce zewnętrzne, napotkanych ludzi. Powraca temat: ?Jak powinniśmy karać morderców??. I pojawia się równocześnie przerażająca myśl, że obok nas może żyć morderca prowadzący, podobnie jak Kuklinski, uporządkowane i wzorowe życie rodzinne. Wyznania mordercy to dokument, który otwiera oczy.

Więcej
Zobacz "Wyznania Mordercy" na HBOGO
DODAJ