Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Znaleziono: 5642

Małe zoo Lucy

serial (2010)
6.50/10
Małe zoo Lucy
Małe zoo Lucy

Lucy jest bystrą siedmiolatką, która mieszka tuż obok ZOO. Każdego wieczoru dziewczynka wymyka się przez okno z domu, aby spotkać się z zamieszkującymi ogród zoologiczny zwierzakami. Każde z nich ma do opowiedzenia swoją niezwykłą historię. Pełen wdzięku serial animowany, który w oryginalny sposób przedstawia dzieciom zwierzęta z różnych stron świata. Umiejętnie łączy ciekawie prowadzoną narrację z piękną warstwą wizualną.

Więcej
Zobacz "Małe zoo Lucy" na HBOGO
DODAJ

Tapia

film (2013)
7.70/10
Tapia
Tapia

Johnny Tapia jako dziecko przeżył koszmar. Jego ojciec został zamordowany jeszcze przed narodzinami syna, matka została brutalnie zgwałcona i zamordowana, gdy ten miał zaledwie osiem lat. Chłopiec okazał się utalentowanym sportowcem, który z pasją zaczął trenować boks. Jego kariera szybko się rozwijała - Tapia pięciokrotnie zdobywał tytuł mistrza świata. Jednak świat nie wiedział o walce, którą znany sportowiec prowadził poza ringiem - przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od narkotyków. Dzięki miłości i poświęceniu żony Teresy Johnny’emu Tapii udało się wyjść z nałogu i powrócić do zawodowego boksu. Jednak jego zniszczony przez wiele lat zażywania narkotyków organizm nie potrafił poradzić sobie z obciążeniem - Tapia zmarł w 2012 roku z powodu ataku serca. Archiwalne zdjęcia i wywiady z ludźmi, którzy towarzyszyli mu w życiu prywatnym i zawodowym składają się na niezwykły dokument opowiadający o człowieku, którego trudno ocenić w sposób jednoznaczny. Obraz wyreżyserował debiutant Eddie Alcazar. Film zaprezentowano z sukcesami na wielu festiwalach filmowych.

Więcej
Zobacz "Tapia" na HBOGO
DODAJ
Raport specjalny VICE'a: Zabić raka
Raport specjalny VICE'a: Zabić raka

W dokumencie zostały pokazane najnowocześniejsze laboratoria, w których światowej klasy specjaliści szukają nowych metod walki z różnymi odmianami nowotworów. Twórcy rozmawiają zarówno z lekarzami, jak i osobami, którym przy pomocy rewolucyjnych rozwiązań udało się wygrać walkę z rakiem. Dzięki odcinkowi specjalnemu Vice widzowie mogą się zapoznać z najnowszymi formami terapii - począwszy od użycia wirusa HIV do zmiany organizmu pacjenta w maszynę do zabijania nowotworu, a skończywszy na genetycznej modyfikacji wirusów, które potem służą do walki z guzami mózgu. Każda z nich jest dużo bardziej przyjazna dla organizmu pacjenta niż chemioterapia czy radioterapia. Vice jest rewelacyjnie zrealizowaną serią dokumentalną HBO, która w 2014 roku została wyróżniona nagrodą Emmy. Do tej pory wyprodukowano cztery jej serie. Odcinek specjalny - autorstwa znakomitego dziennikarza, twórcy i szefa projektu Vice, Shane’a Smitha - skupia się na próbie kompleksowego przedstawienia najnowszych badań i sposobów walki z nowotworami. Obraz pokazuje, że współczesna medycyna jest w stanie wiele zdziałać. Jednocześnie daje nadzieję wszystkim chorym.

Więcej
Zobacz "Raport specjalny VICE'a: Zabić raka" na HBOGO
DODAJ

Królestwo pająków

film (1977)
5.90/10
Królestwo pająków
Królestwo pająków

W pewnym gospodarstwie pada nagrodzony medalem na wystawie zwierząt cielak należący do farmera Waltera Colby’ego. Weterynarz dr Rack Hansen wysyła do stanowego uniwersytetu próbki krwi do analizy. Kilka dni później pracująca tam dr Diane Ashley przyjeżdża do lecznicy i oświadcza, że zwierzę zostało ukąszone przez pająka, a bezpośrednią przyczyną jego śmierci była ogromna dawka jadu. Sceptyczny Rack jedzie z Diane na farmę Waltera, gdzie na polu znajdują olbrzymie pajęcze gniazdo. Okazuje się, że w okolicy miasteczka żyją niezliczone ilości śmiertelnie jadowitych pajęczaków, przed którymi nie można się ukryć.

Więcej
Zobacz "Królestwo pająków" na HBOGO
DODAJ
Miss plastiku - piękno spod skalpela
Miss plastiku - piękno spod skalpela

“Miss Plastiku” to pierwszy w historii konkurs piękności, w którym mogły brać udział wyłącznie kobiety po operacjach plastycznych. Odbył się w październiku 2009 roku na Węgrzech, wywołując wielkie zainteresowanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Do konkursu zgłosiły się setki kobiet, spośród których wybrano 18 finalistek. Kamera śledzi ich poczynania w drodze po koronę najpiękniejszej, pozwala w szczery sposób mówić o tym, co było przyczyną ich operacji i dlaczego nie potrafiły zaakceptować wyglądu swoich ciał i twarzy. Wyprodukowany przez HBO Węgry dokument w reżyserii Dávida Spáha wzbudzał wiele kontrowersji już w momencie powstawania - twórcy opowiadają o licznych trudnościach, jakie przed nimi piętrzono. Efekt ich zmagań jest niezwykły - udało im się stworzyć film jednocześnie ironiczny, wzruszający i szokujący, ukazujący mniej znaną część społeczeństwa Węgier - kobiety, które nie potrafią zaakceptować swojego wyglądu.

Więcej
Zobacz "Miss plastiku - piękno spod skalpela" na HBOGO
DODAJ

W rękach Boga

film (2004)
8.30/10
W rękach Boga
W rękach Boga

USA, połowa XX wieku. Alfred Blalock (Alan Rickman) to zdolny i ambitny kardiochirurg, który pracuje w uniwersyteckim szpitalu Johna Hopkinsa w Baltimore. Jego pomocnikiem jest ciemnoskóry technik laboratoryjny Vivien Thomas (Mos Def). Afroamerykanin pasjonuje się medycyną i marzył niegdyś o karierze lekarza. Mężczyźni prowadzą razem doświadczenia na zwierzętach. Pomyślne rezultaty ośmielają ich do przeprowadzenia pierwszego w historii poważnego zabiegu u małej pacjentki z wrodzoną wadą serca, który kończy się ogromnym sukcesem. Czy Vivien dostanie szansę, żeby spełnić marzenia o byciu lekarzem? Pasjonująca opowieść o pionierach operacji na otwartym sercu powstała na kanwie prawdziwej historii, opisanej przez waszyngtońską dziennikarkę Katie McCabe. W rękach Boga to wzruszający i realistyczny film, który inspiruje i zmusza do myślenia. Przedstawiając złożoną relację łączącą bohaterów, twórcy ukazują też ówczesną rzeczywistość – Amerykę, w której Murzyni byli traktowani jak obywatele drugiej kategorii i nie mieli praktycznie żadnych szans na awans społeczny. Za kamerą tego znakomitego obrazu stanął uznany reżyser Joseph Sargent (Długi postój na Park Avenue, film TV Warm Springs), a główne role zagrali laureat BAFTY Alan Rickman (Robin Hood: Książę złodziei, cykl Harry Potter) oraz znany muzyk i aktor Mos Def (Włoska robota, Autostopem przez galaktykę). Produkcja HBO zdobyła szereg prestiżowych wyróżnień, m.in. Nagrodę Gildii Amerykańskich Reżyserów, trzy statuetki Emmy (w tym za najlepszy film telewizyjny) i dwie nominacje do Złotego Globu (najlepszy film telewizyjny, najlepszy aktor – Mos Def).

Więcej
Zobacz "W rękach Boga" na HBOGO
DODAJ

Świadek oskarżenia, cz. 2

film (2016)
7.10/10
Świadek oskarżenia, cz. 2
Świadek oskarżenia, cz. 2

Londyn, lata dwudzieste XX wieku. Ktoś zabija niezwykle szykowną i bogatą wdowę, Emily French (Kim Cattrall). Wszystkie ślady prowadzą do pełnego uroku Leonarda Vole’a (Billy Howle), któremu starzejąca się kobieta zapisała cały swój majątek. Mężczyznę obciążają zeznania wiernej służącej ofiary, Janet McIntyre (Monica Dolan). Szansą na wyjście cało z opresji jest jego ukochana – Romaine Heilger (Andrea Riseborough) – która ma pomysł, jak przechytrzyć prokuratora i zdyskredytować akt oskarżenia. Perfekcyjnie zrealizowany kryminał na podstawie opowiadania Agaty Christie pod tym samym tytułem. Przygotowana na potrzeby telewizji produkcja trzyma w napięciu i wciąga bez reszty. Nominowany do BAFTY reżyser Julian Jarrold (film TV Dziewczyna Hitchcocka, miniserial U boku oskarżonego) zadbał o nastrój oraz porywającą intrygę. Film zwraca też uwagę pierwszorzędnym aktorstwem. Ciekawe kreacje tworzą m.in.: nominowany do Złotego Globu Toby Jones (Dziewczyna Hitchcocka), dwukrotnie wyróżniona nominacją do BAFTY Andrea Riseborough (Birdman), laureatka Złotego Globu Kim Cattrall (serial Seks w wielkim mieście), David Haig (Boska Florence) oraz Billy Howle (Dunkierka).

Więcej
Zobacz "Świadek oskarżenia, cz. 2" na HBOGO
DODAJ

Noc przez tysiąc godzin

film (2016)
6.40/10
Noc przez tysiąc godzin
Noc przez tysiąc godzin

Philip Ullich (Laurence Rupp) jest ambitnym mężczyzną, który przejmuje od ojca prowadzenie rodzinnego biznesu. Nie wszyscy członkowie rodu są z tego zadowoleni. Pewnego wieczoru cała rodzina spotyka się na kolacji w swojej wiedeńskiej posiadłości. Niespodziewanie w domu zaczynają pojawiają się też duchy zmarłych przodków. Rozpoczyna się niezwykła podróż w czasie, podczas której zostaje odkryty sekret o pochodzeniu rodzinnej fortuny. Wyrafinowany film grozy o spotkaniu członków wpływowej wiedeńskiej rodziny z duchami przodków. Nominowany do Oscara austriacki reżyser Virgil Widrich (filmy krótkometrażowe: Copy Shop, Fast Film) zabiera widzów do świata mrocznych tajemnic, silnych emocji i nieprawdopodobnych zdarzeń. Obraz wyróżnia się surrealistyczną atmosferą, którą podkreślają zdjęcia autorstwa nominowanego do Nagrody Akademii Christiana Bergera (Biała wstążka) oraz znakomita scenografia. Wyraziste role tworzą w filmie Laurence Rupp (Mission: Impossible - Rogue Nation), Amira Casar (Anatomia piekła), aktorka wiedeńskiego Burgtheater Barbara Petritsch, Elisabeth Rath (Siódmy kontynent) oraz Linde Prelog (Lourdes). Film był realizowany w Luksemburgu, Wiedniu oraz Południowym Tyrolu. Jego premiera odbyła się na MFF w Busanie, gdzie został wyróżniony Nagrodą Publiczności. Otrzymał też dwie nominacje do Austriackich Nagród Filmowych (najlepszy scenariusz, najlepsze kostiumy).

Więcej
Zobacz "Noc przez tysiąc godzin" na HBOGO
DODAJ

Podróż z tatą

film (2016)
7.50/10
Podróż z tatą
Podróż z tatą

Rok 1968. Rodzina o rumuńsko-niemieckich korzeniach wyrusza z miasta Arad w podróż do NRD. Bracia Mihai (Alexandru Margineanu) i Emil (Razvan Enciu) wierzą, że na miejscu lekarze wyleczą ich cierpiącego ojca (Ovidiu Schumacher) i tym samym pomogą przywrócić harmonię w rodzinie. Niestety, mężczyźni trafiają w Czechosłowacji w sam środek Praskiej Wiosny. W konsekwencji ich plany muszą zmienić się o 180 stopni. Niespodziewanie trafiają do Zachodnich Niemiec i mają tylko kilka godzin, żeby zdecydować, czy tam zostają, czy wracają do domu. Pełna pomyłek i niespodziewanych zwrotów akcji, błyskotliwa komedia drogi. Jej twórczynią jest laureatka Europejskiej Nagrody Filmowej, Anca Miruna Lazarescu (krótki metraż Cicha rzeka). Artystce udaje się w lekki i świeży sposób opowiedzieć o czasach zimnej wojny i dylematach mieszkańców bloku wschodniego. Jednocześnie sięga też do historii własnej rodziny. Lazarescu urodziła się w 1979 roku w rumuńskiej Timisoarze. 11 lat później wyemigrowała z rodzicami do Niemiec i rozpoczęła studia w Akademii Sztuki Filmowej w Monachium. Inspirowana przygodami jej ojca Podróż z tatą to pełnometrażowy debiut reżyserki. W rolach głównych bohaterów występują m.in. Alexandru Margineanu (California Dreamin'), Razvan Enciu, Ovidiu Schumacher (Kogut bez głowy). Na uwagę w filmie zasługują doskonała scenografia i kostiumy. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem krytyki i została wyróżniona na wielu festiwalach filmowych.

Więcej
Zobacz "Podróż z tatą" na HBOGO
DODAJ

Maszyna pełna gier

serial (1999)
8.40/10
Maszyna pełna gier
Maszyna pełna gier

Zwariowana gra, której uczestnikami są uczniowie podstawówek grający na własnych konsolach. W ramach zabawy rozwiązują edukacyjne łamigłówki i zagadki prezentowane przez szalone, barwne i przezabawne animowane postacie. Nauka historii, matematyki, ortografii i biologii może być czystą przyjemnością!

Więcej
Zobacz "Maszyna pełna gier" na HBOGO
DODAJ

Klasyka dla malucha

serial (2005)
8.30/10
Klasyka dla malucha
Klasyka dla malucha

Serial animowany prezentujący najmłodszym widzom największe dzieła sztuki. Każdy odcinek skupia się na innej aktywności artystycznej – tańcu, muzyce, malarstwie czy poezji. Dzięki produkcji dzieci zaznajamiają się z twórczością, takich artystów jak: Bach, Mozart, Villa Lobos czy Bartok. Zwierzęcy bohaterowie przykuwają uwagę dzieciaków oraz uczą ich wrażliwości na sztukę. W animacji nie brakuje wpadających w ucho melodii oraz stymulacji wizualnych.

Więcej
Zobacz "Klasyka dla malucha" na HBOGO
DODAJ

Kontra

serial (2010)
8.30/10
Kontra
Kontra

Po nieudanej akcji z wojska zostaje wyrzucony brytyjski komandos. Kilka lat później, zmęczony bezczynnością, przyjmuje propozycję pracy w wywiadzie.

Więcej
Zobacz "Kontra" na HBOGO
DODAJ
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

W 1960 roku czterech chłopaków z Liverpoolu – John Lennon, Paul McCartney, George Harrison oraz Ringo Starr – założyło zespół The Beatles. Dwa lata później młodzi mężczyźni podbili Europę, a w 1964 roku udało im się zawojować Stany Zjednoczone. Ich muzyka i występy miały wpływ na zmianę kultury i powstanie nowego rodzaju masowej rozrywki. The Beatles w ciągu zaledwie kilku lat działalności stworzyli kilka genialnych płyt, które uważane są za kamienie milowe historii muzyki rozrywkowej. Beatlesi byli pod wieloma względami zespołem wyjątkowym. Od kilku dekad nieprzerwanie elektryzują serca i umysły milionów ludzi na całym świecie. Mimo że grali ze sobą niespełna dziesięć lat, szacuje się, że udało im się sprzedać do dziś ponad miliard albumów. Zafascynowany grupą, dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Akademii reżyser Ron Howard (Apollo 13, Piękny umysł) stara się zrozumieć jej fenomen. Zabiera widzów w fascynującą muzyczną podróż, pokazując im, jak nieprawdopodobną drogę przeszło czterech chłopaków z Liverpoolu. Produkcja zdobyła Nagrodę Grammy dla najlepszego filmu muzycznego. Otrzymała ponadto nominację do BAFTY i trzy do Emmy. W dokumencie znalazły się m.in. rozmowy z Paulem McCartneyem i Ringo Starrem oraz ciekawe, niepublikowane dotąd materiały archiwalne z lat 1963-1966.

Więcej
Zobacz "The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years" na HBOGO
DODAJ

Mała Brytania

serial (2003)
7.70/10
Mała Brytania
Mała Brytania

Brytyjski komediowy serial telewizyjny, który zadebiutował na antenie BBC Radio 4 w 2001 roku. Wyemitowano wtedy 9 półgodzinnych słuchowisk. W 2003 roku nakręcono pierwszą serię, która miała premierę na antenie telewizyjnej BBC. Serial od razu zdobył ogromną popularność na całym świecie, zyskując miano kultowego. Krytycy i fani serialu cenią go głównie za świetnie napisane dialogi, absurdalny humor oraz sposób prezentowania głównych bohaterów. W 2005 Mała Brytania została wybrana najlepszym serialem komediowym. Od 2005 roku w muzeum figur woskowych Madame Tussaud's w Londynie można podziwiać Andy'ego i Lou. Każdy odcinek Małej Brytanii to zbiór skeczy, w które wprowadza narrator (w tej roli Tom Baker). Serial nie ma jednej, spójnej fabuły, natomiast postaci w nim występujące, pojawiają się w kolejnych odcinkach całej serii.

Więcej
Zobacz "Mała Brytania" na HBOGO
DODAJ

Favourite Children's Songs

film (2014)
5.00/10
Favourite Children's Songs
Favourite Children's Songs

Więcej
Zobacz "Favourite Children's Songs" na Amazon Prime Video
DODAJ

Templariusze

serial (2017)
6.50/10
Templariusze
Templariusze

Założony na początku XII wieku Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona, czyli templariuszy, wyrasta na jedną z najbardziej wpływowych i majętnych organizacji kościelnych w średniowiecznej Europie. Jednym z podstawowych zadań zakonników jest ochrona Świętego Graala oraz Ziemi Świętej. Sir Landry (Tom Cullen), członek zakonu i niezwykle dzielny wojownik, stara się ze wszystkich sił przewodzić walecznym braciom i wypełniać swoją powinność wobec Boga i króla. Widowiskowy serial historyczny, który zabiera widzów do fascynującego świata templariuszy. Dziesięcioodcinkowa produkcja w reżyserii doświadczonego Douglasa Mackinnona (seriale Doktor Who, Sherlock) w porywający sposób przedstawia losy tego pełnego tajemnic, owianego legendą zakonu. Pokazuje jego początek, moment rozkwitu i spektakularny upadek. W głównych rolach występują, m.in.: Tom Cullen (Zupełnie inny weekend), Simon Merrells (serial Spartakus: Wojna potępionych), Pádraic Delaney (serial Dynastia Tudorów), Ed Stoppard (Młodość), Julian Ovenden (serial Downton Abbey) oraz Olivia Ross (Personal Shopper). Zdjęcia do Templariuszy powstały w Czechach i Chorwacji.

Więcej
Zobacz "Templariusze" na HBOGO
DODAJ

Ujarani

serial (2016)
7.30/10
Ujarani
Ujarani

Więcej
Zobacz "Ujarani" na HBOGO
DODAJ

Molang

serial (2016)
5.00/10
Molang
Molang

Molang jest pogodnym, pełnym werwy królikiem. Jego najlepszym kumplem jest nieśmiały i wrażliwy mały kurczak o imieniu Piu. Mimo dzielących ich różnic, udaje im się stworzyć niezwykłą, pełną ciepła i szacunku relację. Razem przeżywają szalone przygody, mając przy tym masę dobrej zabawy. Inteligentnie skonstruowana bajka, która uświadamia dzieciom, że inność wzbogaca, rozwija empatię oraz otwiera na świat.

Więcej
Zobacz "Molang" na HBOGO
DODAJ

Kung Fu Królik

serial (2012)
5.00/10
Kung Fu Królik
Kung Fu Królik

Vincent jest utalentowanym młodym rysownikiem, który cały czas stara się udoskonalać swój warsztat. Pewnego dnia dochodzi w jego studiu do niecodziennego zdarzenia. Nagle ożywają z jego rysunku bystry i buntowniczy Kung Fu Bunny oraz spokojny Doggy. Vincent jest przerażony. Ze wszystkich sił stara się zmusić do bohaterów do powrotu na papier. Szybko jednak okaże się, że nie będzie to łatwe zadanie. Doskonały serial dla młodzieży, który porywa kreatywnym scenariuszem obraz świeżym humorem.

Więcej
Zobacz "Kung Fu Królik" na HBOGO
DODAJ

BUGGED

serial (2010)
5.00/10
BUGGED
BUGGED

W animowanym serialu BUGGED zobaczymy bohatera z misją, najnowsze gadżety i całą gamę owadzich szwarccharakterów. Problem polega na tym, że odziani w chitynę przeciwnicy mają szalone pomysły, gadżety nie działają na nich jak powinny, a cały świat sprzysiągł się przeciwko bohaterowi, którego ewidentnie coś gryzie... Bohaterem jest Murphy, który poluje na kosmitów, uwielbia łapać owady i dałby wszystko, aby dorwać Pucka: znienawidzoną przez niego pluskwę, która poważnie daje mu się we znaki! Życie Murphe’go nie jest jednak łatwe: jJego gadżety zawodzą w najbardziej nieoczekiwanych momentach, a Puck zawsze wywija się z najgorszych opresji.

Więcej
Zobacz "BUGGED" na HBOGO
DODAJ

Kot Simona

serial (2008)
8.20/10
Kot Simona
Kot Simona

Codzienne życie Simona i jego kota toczy się pozornie tak samo. Każdego dnia wygłodniały zwierzak szuka sposobu, aby dorwać się do jedzenia. Za każdym razem używa bardzo pomysłowych i wysublimowanych sposobów, aby poinformować właściciela o swoich potrzebach i głodzie. Seria powstała z wykorzystaniem programu do tworzenia animacji Adobe Flash, a jej twórcą jest Simon Tofield. Produkcja została wyróżniona statuetką British Animation Awards w kategorii najlepsza komedia.

Więcej
Zobacz "Kot Simona" na HBOGO
DODAJ

Prawdziwa jazda 2

film (2016)
5.90/10
Prawdziwa jazda 2
Prawdziwa jazda 2

Zanim Ben będzie mógł się ożenić z siostrą Jamesa, tych dwóch gliniarzy z Atlanty musi udać się do Miami, aby pomóc w ujęciu brutalnego dilera narkotyków.

Więcej
Zobacz "Prawdziwa jazda 2" na Netflix.com
DODAJ

Nad morzem

film (2015)
5.20/10
Nad morzem
Nad morzem

Małżeństwo Vanessy i Rolanda przechodzi kryzys. Wybierają się na wypoczynek na francuskim wybrzeżu, gdzie dochodzi do brzemiennego w skutki spotkania z parą nowożeńców.

Więcej
Zobacz "Nad morzem" na Netflix.com
DODAJ

Slumdog. Milioner z ulicy

film (2008)
8.00/10
Slumdog. Milioner z ulicy
Slumdog. Milioner z ulicy

After coming within one question of winning a fortune on a game show, an uneducated young "slumdog" is accused of cheating and arrested.

Więcej
Zobacz "Slumdog. Milioner z ulicy" na Netflix.com
DODAJ