Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Znaleziono: 5302
To Wam Się Nie Upiecze: Strajk Pracowników Stella D'oro
To Wam Się Nie Upiecze: Strajk Pracowników Stella D'oro

W fabryce herbatników Stella D’oro („złota gwiazda”) w nowojorskim Bronksie, dumna, wieloetniczna grupa pracowników, w większości imigrantów rozpoczęła strajk chcąc chronić swoje miejsca pracy i zapewnić przestrzeganie umów związkowych. Ich hasło brzmiało: Nie ma umów, nie ma herbatników! Kamera towarzyszy pracownikom podczas marszów i wieców protestacyjnych, a także spotkań w ich domach, obrazując bliskie więzi, jakie nawiązały się między nimi podczas 11 miesięcy trwania strajku. Za pomocą wywiadów przeprowadzonych na pierwszej linii konfliktu opowiada historię walki o obronę godnego życia i własnego statusu prowadzoną przez skazanych początkowo na przegraną pracowników.

Więcej
Zobacz "To Wam Się Nie Upiecze: Strajk Pracowników Stella D'oro" na HBOGO
DODAJ

Toksyczne Gorące Krzesło

film (2013)
7.60/10
Toksyczne Gorące Krzesło
Toksyczne Gorące Krzesło

Chemiczne środki, znane jako opóźniacze palenia, są powszechnie stosowane jako dodatek do tworzyw sztucznych i innych materiałów w celu ograniczenia ich palności lub zmniejszenia szybkości ich spalania. Można znaleźć je wszędzie – w naszych meblach, domach czy nawet ciałach. Wiele badań wykazuje, że ich skuteczność jest bardzo ograniczona. Co gorsza, mogą one stanowić ogromne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Obraz pokazuje grupę odważnych matek, strażaków, naukowców, dziennikarzy, polityków, którzy postanowili wypowiedzieć wojnę lobby, które stoi za produkcją opóźniaczy palenia i pokazać opinii publicznej ich negatywne skutki dla naszych organizmów. Mocny i szczery do bólu film dokumentalny, który mówi o nadużyciach, których dopuszczają się producenci opóźniaczy palenia. Ich żądza pieniądza, krótkowzroczność oraz egoizm przyczyniają się do powstania problemów ze zdrowiem u tysięcy Amerykanów. Reżyserowie – James Redford (The Big Picture: Rethinking Dyslexia) oraz Kirby Walker – pokazują problem od strony aktywistów, którzy za wszelką cenę chcą zwrócić uwagę zwykłych Amerykanów oraz władz państwowych na ten problem.

Więcej
Zobacz "Toksyczne Gorące Krzesło" na HBOGO
DODAJ

Toto I Jego Siostry

film (2014)
8.00/10
Toto I Jego Siostry
Toto I Jego Siostry

Chwytająca za serce historia trojga rodzeństwa, które czeka, aż ich matka wróci z więzienia. Deszcz nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych.Totonel ma dziesięć lat i mieszka razem ze starszymi siostrami – czternastoletnią Andreeą i siedemnastoletnią Aną. Romskie rodzeństwo żyje z dnia na dzień, czekając na powrót z więzienia swojej matki, która odsiaduje wyrok za handel heroiną. W miarę jak dorastają, coraz lepiej radzą sobie w bezwzględnym świecie. Nie tracą jednak nadziei, że po powrocie matki uda się na nowo zjednoczyć ich rodzinę.Wzruszający, pełen wnikliwych obserwacji film dokumentalny o życiu romskiej rodziny, która pomimo przeciwności losu trzyma się razem. Obsypany nagrodami (m. in. na festiwalach filmowych w Angers, Lipsku, Monachium, Warszawie czy Zurychu) obraz prezentuje intymny portret bohaterów, który dzięki znakomitej reżyserii udało się zrównoważyć szerszym spojrzeniem na ważny problem społeczny. Film jest dziełem Alexandra Nanau, rumuńsko-niemieckiego reżysera, autora głośnego dokumentu Świat według Iona B, nagrodzonego m.in. nagrodą Emmy. HBO Europe jest koproducentem filmu.

Więcej
Zobacz "Toto I Jego Siostry" na HBOGO
DODAJ

Trans-Akcja

film (2010)
5.70/10
Trans-Akcja
Trans-Akcja

Anna Grodzka urodziła się w ciele mężczyzny i przez kilkadziesiąt lat próbowała tak żyć. Mężczyzna, którym była do 2009 roku, ożenił się, został ojcem. Nie potrafił jednak w pełni cieszyć się życiem. Jako dojrzały mężczyzna, ojciec dorosłego syna, postanowił rozpocząć długotrwały proces zmiany płci. Ekipa towarzyszy Annie w ważnych momentach jej drogi ku kobiecości - na sali sądowej, w klinice w Bangkoku, gdzie przechodzi operację, ale też w zwykłych, codziennych chwilach: gdy rozmawia z synem, robi zakupy, odwiedza fryzjera, pracuje w fundacji. Anna jest otoczona ludźmi, którzy pomagają jej przejść przez trudny proces zmiany.Dokument produkcji HBO Central Europe wyreżyserował Sławomir Grünberg, producent, reżyser i operator filmów dokumentalnych, absolwent łódzkiej filmówki. W latach osiemdziesiątych wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Do tej pory zrealizował ponad 40 filmów dokumentalnych, m. in. Borderline. People versus Eunice Baker czy Fenceline: A Company Town Divided. Grünberg jest laureatem prestiżowych nagród przyznawanych na festiwalach w San Francisco czy Vermont. Za film School Prayer: A Community at War został nagrodzony statuetką Emmy. Muzykę do Trans-akcji skomponował znany amerykański twórca Philip Glass, nominowany do Oscara za kompozycje do filmu Kundun - życie Dalaj Lamy. Drugim reżyserem i montażystką filmu jest Katka Reszke.

Więcej
Zobacz "Trans-Akcja" na HBOGO
DODAJ
The Beatles: Eight Days A Week - The Touring Years
The Beatles: Eight Days A Week - The Touring Years

W 1960 roku czterech chłopaków z Liverpoolu – John Lennon, Paul McCartney, George Harrison oraz Ringo Starr – założyło zespół The Beatles. Dwa lata później młodzi mężczyźni podbili Europę, a w 1964 roku udało im się zawojować Stany Zjednoczone. Ich muzyka i występy miały wpływ na zmianę kultury i powstanie nowego rodzaju masowej rozrywki. The Beatles w ciągu zaledwie kilku lat działalności stworzyli kilka genialnych płyt, które uważane są za kamienie milowe historii muzyki rozrywkowej.Beatlesi byli pod wieloma względami zespołem wyjątkowym. Od kilku dekad nieprzerwanie elektryzują serca i umysły milionów ludzi na całym świecie. Mimo że grali ze sobą niespełna dziesięć lat, szacuje się, że udało im się sprzedać do dziś ponad miliard albumów. Zafascynowany grupą, dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Akademii reżyser Ron Howard (Apollo 13, Piękny umysł) stara się zrozumieć jej fenomen. Zabiera widzów w fascynującą muzyczną podróż, pokazując im, jak nieprawdopodobną drogę przeszło czterech chłopaków z Liverpoolu. Produkcja zdobyła Nagrodę Grammy dla najlepszego filmu muzycznego. Otrzymała ponadto nominację do BAFTY i trzy do Emmy. W dokumencie znalazły się m.in. rozmowy z Paulem McCartneyem i Ringo Starrem oraz ciekawe, niepublikowane dotąd materiały archiwalne z lat 1963-1966.

Więcej
Zobacz "The Beatles: Eight Days A Week - The Touring Years" na HBOGO
DODAJ
To Ja, Hilary, Który Rysował Eloise
To Ja, Hilary, Który Rysował Eloise

Eloise, bohaterka popularnych książek dla dzieci autorstwa Kay Thompson, to sześciolatka żyjąca w nowojorskim hotelu New York Plaza. Dziewczynka stała się ulubienicą kolejnych pokoleń czytelniczek, wśród których znalazła się Lena Dunham, znana aktorka, reżyserka i producentka, która zaprzyjaźniła się z autorem ilustracji do popularnej książki - Hillary Knightem.Pełen ciepła film dokumentalny jest portretem urodzonego w 1926 roku ilustratora, którego prace stały się inspiracją dla zafascynowanych postacią pewnej siebie i odważnej Eloise. Film jest zbudowany wokół rozmów Knighta z Leną Dunham, popularną osobowością telewizyjną, twórczynią serialu HBO Dziewczyny - wyłania się z niego pełen ciepłą artysta o duszy dziecka, który często bardziej niż chłodnemu osądowi, ufał swojej intuicji. Obraz jest dziełem Matta Wolfa (Teenage).

Więcej
Zobacz "To Ja, Hilary, Który Rysował Eloise" na HBOGO
DODAJ

To Umiem, A Tego Nie

film (2010)
5.00/10
To Umiem, A Tego Nie
To Umiem, A Tego Nie

Abby jest jednym z ponad dwóch milionów dzieci uczęszczających do szkół publicznych w Stanach Zjednoczonych, którym nauka sprawia wielkie trudności. Dziewczynka nienawidziła czytać i miała problemy z samoakceptacją. Kiedy jednak otrzymała specjalistyczną pomoc w walce z dysleksją, jej życie się zmieniło. Abby nie tylko już radzi sobie z czytaniem, ale też odkrywa w sobie nowe talenty. Wróciła jej wiara w siebie i we własne możliwości. Podobne historie przytacza kolejne siedmioro dzieci. Mimo pewnych braków rozwojowych, które uniemożliwiają im osiąganie sukcesów w matematyce czy innych dziedzinach wiedzy, z całych sił starają się cieszyć się życiem i rozwijać nowe umiejętności. Pokrzepiający dokument, który pomaga przywrócić dzieciom mającym problemy w nauce wiarę we własne możliwości. Uświadamia także ich rodzicom, gdzie powinni szukać specjalistycznej pomocy. Reżyserką tego inspirującego filmu jest czterokrotna zdobywczyni nagrody Emmy Ellen Goosenberg Kent (How Do You Spell God?, Dzień, w którym narodziliśmy się na nowo). Za zdjęcia odpowiedzialny był Wolfgang Held (American Teen, Brüno), a w postać narratora wcielił się popularny młodziutki aktor Michael Hal D'Addario.

Więcej
Zobacz "To Umiem, A Tego Nie" na HBOGO
DODAJ
Terroryzm: Dylematy Frontu Domowego
Terroryzm: Dylematy Frontu Domowego

Film dokumentalny produkcji HBO bada problem terroryzmu rodzącego się na terytorium USA w postaci wydarzeń planowanych lub realizowanych przez obywateli lub rezydentów amerykańskich nawróconych na radykalny islam. Film przedstawia zarówno perspektywę pracowników agencji rządowych które odpowiadają za wykrywanie i zapobieganie aktom terroru, jak i członków amerykańskiej społeczności muzułmanów.

Więcej
Zobacz "Terroryzm: Dylematy Frontu Domowego" na HBOGO
DODAJ

Tapia

film (2013)
7.70/10
Tapia
Tapia

Johnny Tapia jako dziecko przeżył koszmar. Jego ojciec został zamordowany jeszcze przed narodzinami syna, matka została brutalnie zgwałcona i zamordowana, gdy ten miał zaledwie osiem lat. Chłopiec okazał się utalentowanym sportowcem, który z pasją zaczął trenować boks. Jego kariera szybko się rozwijała - Tapia pięciokrotnie zdobywał tytuł mistrza świata. Jednak świat nie wiedział o walce, którą znany sportowiec prowadził poza ringiem - przez wiele lat zmagał się z uzależnieniem od narkotyków. Dzięki miłości i poświęceniu żony Teresy Johnny’emu Tapii udało się wyjść z nałogu i powrócić do zawodowego boksu. Jednak jego zniszczony przez wiele lat zażywania narkotyków organizm nie potrafił poradzić sobie z obciążeniem - Tapia zmarł w 2012 roku z powodu ataku serca. Archiwalne zdjęcia i wywiady z ludźmi, którzy towarzyszyli mu w życiu prywatnym i zawodowym składają się na niezwykły dokument opowiadający o człowieku, którego trudno ocenić w sposób jednoznaczny. Obraz wyreżyserował debiutant Eddie Alcazar. Film zaprezentowano z sukcesami na wielu festiwalach filmowych.

Więcej
Zobacz "Tapia" na HBOGO
DODAJ
Taśmy Icemana: Rozmowy Z Mordercą
Taśmy Icemana: Rozmowy Z Mordercą

Richard Kuklinski, pseudonim „Iceman”, jest byłym płatnym zabójcą mafii, który przyznał się do pozbawienia życia ponad 200. ofiar. W filmie pokazane są po raz pierwszy materiały filmowe dokumentujące pobyt Richarda Kuklinskiego w więzieniu stanowym Trenton w New Jersey (gdzie odsiadywał dwa kolejne wyroki dożywocia za wielokrotne morderstwo), zapisy rozmów z jego żoną oraz policjantami, którzy doprowadzili do aresztowania „Icemana”. Jest to niezwykły obraz jednego z najniebezpieczniejszych amerykańskich morderców: człowieka pozbawionego sumienia, który starannie planował swoje zbrodnie, a jedyne, czego obecnie żałuje, to, iż „jego czyny zraniły bliskie mu osoby”.

Więcej
Zobacz "Taśmy Icemana: Rozmowy Z Mordercą" na HBOGO
DODAJ

Śpiączka

film (2007)
7.70/10
Śpiączka
Śpiączka

Film dokumentalny w reżyserii wybitnej reżyserki Liz Garbus zabiera widzów do najbardziej renomowanej amerykańskiej kliniki specjalizującej się w leczeniu urazów głowy. Bohaterami dokumentu jest czworo pacjentów, którzy w ciągu jednego roku wybudzili się ze śpiączki. Wszyscy z nich - Tom, Roxy, Al'Khan i Sean – doznali poważnych obrażeń w wyniku wypadku i przez dłuższy czas borykali się ze skutkami pourazowego urazu mózgu. Film śledzi postępy w rehabilitacji pacjentów i żmudne leczenie prowadzone przez lekarzy i terapeutów z pomocą rodzin i przyjaciół poszkodowanych. Bardzo często początkowy optymizm najbliższych osób z otoczenia pacjenta jest wystawiany na ciężką próbę kiedy stan leczonych osób ulega minimalnej poprawie, po drodze występują komplikacje, a w dwóch przypadkach, ma miejsce regresja do stanu wegetatywnego, który objawia się brakiem kontaktu ze światem rzeczywistym.

Więcej
Zobacz "Śpiączka" na HBOGO
DODAJ

Świat Według Iona B.

film (2009)
8.30/10
Świat Według Iona B.
Świat Według Iona B.

Mężczyzna jako młody chłopak marzył o karierze reżysera. W latach siedemdziesiątych zajął się tworzeniem kolaży, które miały nawiązywać do jego nigdy niezrealizowanych produkcji filmowych. W 2008 roku właściciel jednej z bukareszteńskich galerii, Dan Popescu, usłyszał przez przypadek o Ionie i jego niezwykłych pracach. Gdy bezdomny pokazał mu swoją kolekcję - tysiące walizek wypełnionych dziełami wykonanymi w ciągu wielu lat życia - Popescu był zachwycony. Uznał, że sztuka Iona to prawie czysty surrealizm. Rok później domorosły twórca miał już swój własny dom i stał się jednym z najbardziej wziętych i cenionych rumuńskich artystów. Jego dzieła są wystawiane w Londynie i Paryżu obok prac takich sław, jak Andy Warhol czy Marcel Duchamp. Pasjonujący dokument o człowieku, który w ciągu kilku miesięcy przeobraził się z żyjącego na peryferiach społeczeństwa bezdomnego w sławnego artystę. Reżyserem, scenarzystą i operatorem obrazu wyprodukowanego przez HBO Rumunia jest Alexander Nanau.

Więcej
Zobacz "Świat Według Iona B." na HBOGO
DODAJ
Światło W Ciemności: Sztuka Niewidomych Fotografów
Światło W Ciemności: Sztuka Niewidomych Fotografów

Czy można utracić wzrok i nadal widzieć świat? Czy osoba niewidoma może robić dobre zdjęcia? W jaki sposób może czerpać przyjemność ze swojej pracy? Film dokumentalny przedstawia fotografie i niezwykły warsztat pracy Pete’a Eckerta, Bruce’a Halla i Henry’ego Butlera, trzech fotografów, których nasycone światłem zdjęcia pokażą nam świat widziany oczami ociemniałych.

Więcej
Zobacz "Światło W Ciemności: Sztuka Niewidomych Fotografów" na HBOGO
DODAJ

Tancerz

film (2016)
7.90/10
Tancerz
Tancerz

Pochodzący z Ukrainy, nieprzeciętnie utalentowany Siergiej Połunin w wieku dziewiętnastu lat został najmłodszym w historii głównym tancerzem londyńskiego Royal Ballet. Po sukcesach w Wielkiej Brytanii chłopak podbił Nowy Jork. Jego kariera nie trwała jednak zbyt długo. W wieku dwudziestu jeden lat - będąc u szczytu – nieoczekiwanie postanowił odejść z zespołu. Próbując zrozumieć motywy postępowania młodego mistrza, twórcy opowiadają o początkach i przebiegu jego błyskotliwej kariery. Pasjonujący dokument w reżyserii nominowanego do Oscara Stevena Cantora (What Remains, Blood Ties: The Life and Work of Sally Mann) opowiada o fenomenalnie utalentowanym, pełnym ambicji artyście, który postanowił zrezygnować ze swojej kariery w kluczowym jej momencie. Obraz zmusza do zadumy i udowadnia, że bogactwo i sukces wcale nie muszą iść w parze z prywatnym poczuciem spełnienia i satysfakcji. W produkcji nie brakuje doskonałych zdjęć oraz błyskotliwych rozmów z osobami, które poznały bliżej zbuntowanego Połunina. Film otrzymał Nagrodę Publiczności dla najlepszego dokumentu na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

Więcej
Zobacz "Tancerz" na HBOGO
DODAJ

Szyci Na Miarę

film (2016)
6.40/10
Szyci Na Miarę
Szyci Na Miarę

Firma Bindle & Keep powstała w Nowym Jorku i specjalizuje się w szyciu garniturów na miarę dla osób, które mają problemy ze zdefiniowaniem swojej płci. Dwójka krawców – Rae Tutera oraz Daniel Friedman – z ogromną pasją i zaangażowaniem podchodzi do swojej pracy. Swoimi projektami chcą pomóc klientom poczuć się pewnie i komfortowo w swojej skórze. Bohaterami filmu są m.in. przygotowujący się do ślubu transgenderowy mężczyzna, nowojorski taksówkarz oraz młody student prawa. Wyprodukowany przez laureatkę Złotego Globu Lenę Dunham i dwukrotnie nominowaną do Emmy Jenni Konner, pełen pozytywnych emocji dokument HBO opowiada o firmie krawieckiej Bindle & Keep, która szyje garnitury dla osób transgenderowych. Biznes jest ciekawą inicjatywą społeczną, przyczyniającą się do poprawy stanu ducha setek zagubionych w swojej seksualności osób. Reżyserem obrazu jest Jason Benjamin (Carnival Dreams). Film miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego w Sundance.

Więcej
Zobacz "Szyci Na Miarę" na HBOGO
DODAJ

Szympans

film (2012)
7.20/10
Szympans
Szympans

Wyprodukowany przez wytwórnię Disneya dokument przenosi widzów w głąb Afryki na spotkanie z fascynującym światem szympansów. To kino, które znakomicie nadaje się dla całej rodziny: ciekawe, zabawne i bogate w walory dydaktyczne. Wraz z ekipą filmową wkraczamy do tropikalnego lasu, by podpatrywać życie i zwyczaje szympansów. Obserwujemy ich zabawy, polowania i walki. Okazuje się, że te niezwykle inteligentne zwierzęta są bardzo do nas podobne i co ciekawe, zdolne do aktów altruizmu. Film wyróżnia się bardzo staranną realizacją. Powstawał przez cztery lata w Tai National Park na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Za jego reżyserię odpowiadali uznani twórcy dokumentów przyrodniczych, Alaistair Fothergill (serial Planeta Ziemia, Afrykańskie koty) oraz Mark Linfield (serial Frozen Planet, Earth). Narratorem w produkcji jest popularny komik Tim Allen. Część wpływów ze sprzedaży biletów zasiliła konto Instytutu Jane Goodall.

Więcej
Zobacz "Szympans" na HBOGO
DODAJ

Śmierć W Gazie

film (2004)
8.20/10
Śmierć W Gazie
Śmierć W Gazie

Wiosną 2003 roku, reżyser filmowy James Miller i jego koleżanka Saira Shah pojechali do Strefy Gazy, aby nakręcić dokument o trójce palestyńskich dzieci, które dorastają na ulicach Gazy będącej pod ciągłym ostrzałem izraelskiej armii. Film kończy się sceną śmierci, która codziennie gości na ulicach miasta Rafah. Tym razem, ofiarą jest Miller. Nakręcony przez niego poruszający dokument pokazuje prawdziwe oblicze kultury nienawiści, która kwitnie na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy. Lokalne realia są przedstawione z perspektywy trójki palestyńskich dzieci, które dorastając były świadkami niezliczonych aktów przemocy wobec izraelskiej władzy i wpajano im, że największy zaszczyt, jakiego mogą dostąpić w doczesnym życiu to zginąć śmiercią męczennika.

Więcej
Zobacz "Śmierć W Gazie" na HBOGO
DODAJ

Szczupłe

film (2006)
7.50/10
Szczupłe
Szczupłe

Statystyki są zastraszające: pięć milionów Amerykanów cierpi na różne postacie zaburzeń odżywiania, a ponad 10% pacjentów ze zdiagnozowaną anoreksją głodzi się na śmierć. Wstrząsający film dokumentalny wyreżyserowany przez słynną fotografkę Lauren Greenfield prezentuje sylwetki czterech pacjentek kliniki Renfrew Center w mieście Coconut Creek w stanie Florida, które są ofiarami tego śmiertelnej choroby. Bohaterki filmu opowiadają o swojej dramatycznej walce z apetytem i wahaniami wagi oraz prawdziwych przyczynach, które sprawiają, że ryzykując życie, głodzą się w imię szczupłej sylwetki.

Więcej
Zobacz "Szczupłe" na HBOGO
DODAJ
Szmatki: Od Nędzy Do Pieniędzy Do Nędzy
Szmatki: Od Nędzy Do Pieniędzy Do Nędzy

Dla wielu pokoleń nowojorczyków, dzielnica odzieżowa była jednym z najważniejszych punktów na mapie miasta. W dobie globalizacji produkcji odzieżowej, niegdyś tętniąca życiem okolica zaczyna powoli chylić się ku upadkowi. Film dokumentalny przypomina jej dynamiczny rozwój i barwną historię, bogato ilustrowaną wywiadami z niegdyś pracującymi tam ludźmi, przedstawicielami lokalnych związków zawodowych, projektantami oraz kierownikami firm, którzy wspominają przebieg swojej kariery w miejscu uważanym niegdyś przez tysiące imigrantów za przedsionek do realizacji Amerykańskiego Snu. Ich fascynujące historie tworzą niezwykły portret branży, która obecnie chyli się ku upadkowi i stanowią trafny komentarz do być może nieodwracalnych zmian, jakie zaszły w amerykańskiej wytwórczości.

Więcej
Zobacz "Szmatki: Od Nędzy Do Pieniędzy Do Nędzy" na HBOGO
DODAJ

Szóstka Sondheima

film (2013)
8.00/10
Szóstka Sondheima
Szóstka Sondheima

Stephen Sondheim to jeden z najsłynniejszych amerykańskich kompozytorów i tekściarzy. Karierę rozpoczynał jako autor piosenek do między innymi West Side Story, wśród jego późniejszych musicali są między innymi Sweeney Todd czy niedawno przeniesione na duży ekran Tajemnice lasu. Jego barwne życie mogłoby samo stać się kanwą broadway’owskiego musicalu. Niezwykle zaangażowany i pracowity w czasie swojej wieloletniej kariery nie tylko tworzył, ale i edukował następców.Kanwą filmu dokumenalnego opowiadającego o Stephenie Sondheimie są jego piosenki. Zaproszone gwiazdy (między innymi Darren Criss i America Ferreira), ale i sam kompozytor wykonują sześć piosenek Sondheima, które są pretekstem do opowieści na temat kolejnych epizodów z jego życia. Film wyprodukowała telewizja HBO, a wyreżyserował James Lapine, scenarzysty uznanych musicali, między innymi niedawnej ekranizacji przedstawienia Tajemnice lasu z Meryl Streep i Emily Blunt w rolach głównych.

Więcej
Zobacz "Szóstka Sondheima" na HBOGO
DODAJ

Szukając Schronienia

film (2016)
7.70/10
Szukając Schronienia
Szukając Schronienia

Po zmianie rządu w Australii polityka migracyjna tego państwa uległa całkowitej zmianie. Australia zamknęła się na przybyszy z innych krajów, w tym na potrzebujących pomocy i schronienia uchodźców z ogarniętych wojną regionów świata. Twórcy dokumentu analizują ewolucję postaw społecznych i przyczyny wprowadzenia w życie restrykcyjnych przepisów. W filmie znalazły się nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia, wykonane w australijskich obozach dla uchodźców. Nagrane ukrytą kamerą materiały pokazują skandaliczne warunki, w jakich muszą egzystować przebywający tam ludzie. Szukając schronienia to wstrząsający dokument, który przedstawia społeczne, polityczne oraz ekonomiczne skutki zaostrzenia polityki migracyjnej Australii. Obraz w reżyserii laureatki Nagrody Akademii Evy Orner (Kurs do Krainy Cienia) obnaża ciemną stronę nowych przepisów i pokazuje cierpienie ludzi, którym przyszło się zmierzyć z bezdusznym systemem. W produkcji znalazły się niewygodne dla władzy materiały, których na co dzień nie można zobaczyć w mediach. Film otrzymał przyznawaną przez Australijski Instytut Filmowy, prestiżową nagrodę AACTA.

Więcej
Zobacz "Szukając Schronienia" na HBOGO
DODAJ

Studs Terkel Słucha Ameryki

film (2009)
5.00/10
Studs Terkel Słucha Ameryki
Studs Terkel Słucha Ameryki

Przez ponad 60 lat Studs Terkel nobilitował głosy i doświadczenia zwykłych Amerykanów w wywiadach prowadzonych po mistrzowsku w radio, książkach i telewizji. Dokument z życzliwością przygląda się historii życia jednego z najbardziej wpływowych autorów i osobowości medialnych Ameryki. W efekcie powstał portret człowieka, którego ciekawość ludzi – od gwiazd filmowych, przez hutników, po gospodynie domowe – nigdy nie osłabła podczas jego długiej i błyskotliwej kariery.

Więcej
Zobacz "Studs Terkel Słucha Ameryki" na HBOGO
DODAJ

Superherosi

film (2011)
6.50/10
Superherosi
Superherosi

To istny fenomen. W USA nie brakuje osób, które inspirując się z postaciami z komiksów, kreskówek i filmów postanawiają wcielić się w role superbohaterów. Ludzie ci przebierają się w specjalne kostiumy. Wyposażeni w różnego rodzaju gadżety wychodzą na ulicę swoich miast i miasteczek, żeby strzec porządku oraz ścigać złoczyńców. Często zdarza im się balansować na granicy prawa. Twórcy filmu podążają za nimi i starają się zrozumieć motywy ich postępowania. Niezwykły, doskonale zrealizowany film dokumentalny o współczesnych superbohaterach, którzy z własnej i nieprzymuszonej woli wcielają się w role stróżów prawa. Za reżyserię obrazu odpowiedzialny był wyróżniony nagrodą Emmy Michael Barnett (Mother Earth), który od lat zafascynowany jest społecznym fenomenem herosów i ich miejscem w popkulturze. W produkcji nie brakuje rozmów z nietuzinkowymi ludźmi, których celem jest pomoc potrzebującym oraz walka o porządek i sprawiedliwość.

Więcej
Zobacz "Superherosi" na HBOGO
DODAJ
Sekcja Zwłok: Zmarli Przemówili
Sekcja Zwłok: Zmarli Przemówili

Najlepsi w kraju lekarze medycyny sądowej pokazują na przykładach, że są żyjącymi interpretatorami śmierci oraz udowadniają jak ważna jest sekcja zwłok i inne badania przeprowadzone po śmierci w odkrywaniu prawdy, która kryje się za tajemniczymi zgonami.

Więcej
Zobacz "Sekcja Zwłok: Zmarli Przemówili" na HBOGO
DODAJ