Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Znaleziono: 5297
Sekcja Zwłok 9: Przebudzenie Umarłych
Sekcja Zwłok 9: Przebudzenie Umarłych

Gospodarzem programu jest dr. Michael Baden, patolog, który współpracuje z nowojorską policją. Baden przeprowadził w swoim życiu wiele autopsji. Ich wyniki wykorzystywane były w wielu głośnych sprawach sądowych. W programie, w fascynujący sposób omawia metody i techniki swojej pracy.

Więcej
Zobacz "Sekcja Zwłok 9: Przebudzenie Umarłych" na HBOGO
DODAJ
Sekcja Zwłok Z Dr. Badenem: Przypomnienie Najbardziej Skomplikowanych Spraw
Sekcja Zwłok Z Dr. Badenem: Przypomnienie Najbardziej Skomplikowanych Spraw

Tym razem, po raz pierwszy, Dr. Michael Baden- znany ekspert medycyny sądowej, który pojawia się w serialu dokumentalnym HBO o autopsjach już od dekady , przyłoży skalpel do skóry przed kamerami HBO i przeprowadzi autentyczną sekcję zwłok, krok po kroku - specjalnie dla widzów.

Więcej
Zobacz "Sekcja Zwłok Z Dr. Badenem: Przypomnienie Najbardziej Skomplikowanych Spraw" na HBOGO
DODAJ
Sekcja Zwłok: Postmortem Z Dr. Michaelem Badenem
Sekcja Zwłok: Postmortem Z Dr. Michaelem Badenem

Gospodarzem programu jest dr. Michael Baden, patolog, który współpracuje z nowojorską policją. Baden przeprowadził w swoim życiu wiele autopsji. Ich wyniki wykorzystywane były w wielu głośnych sprawach sądowych. W programie, w fascynujący sposób omawia metody i techniki swojej pracy.

Więcej
Zobacz "Sekcja Zwłok: Postmortem Z Dr. Michaelem Badenem" na HBOGO
DODAJ
Sekcja Zwłok 5: Opowieści Zmarłych
Sekcja Zwłok 5: Opowieści Zmarłych

Ekspertyzy patologów sądowych dają bowiem czasem nieco inny punt widzenia na popełnione zbrodnie.

Więcej
Zobacz "Sekcja Zwłok 5: Opowieści Zmarłych" na HBOGO
DODAJ

Rodzina To Rodzina

film (2010)
6.20/10
Rodzina To Rodzina
Rodzina To Rodzina

Bohaterowie dokumentu w zabawny i wzruszający sposób opowiadają o tym, co znaczy dla nich być rodziną. Są wśród nich dzieci wychowywane przez homoseksualne pary oraz te poczęte za pomocą in-vitro. Jest mała Chinka adoptowana przez zachodnich rodziców i dwójka braci mieszkających z matką i babcią. Poznajemy dwie matki, które biorą ślub, chcąc stworzyć jedną, wielką rodzinę, a także pary z przybranymi dziećmi. W filmie występuje uwielbiana przez Amerykanów, kontrowersyjna Rosie O’Donnell (aktorka, gospodyni popularnych talk-show i aktywistka ruchu na rzecz praw gejów i lesbijek). Gwiazda dyskutuje ze swoją córką, Vivenne Rose, na temat idei rodziny. Rozmawiają o rodzeństwie dziewczynki i byłej partnerce Rosie, Kelli. Vivienne Rose mówi, że, mimo iż mama Kelli już z nimi nie mieszka, dalej są rodziną. I puentuje: „Rodzina jest na zawsze. Rodzina to miłość”. Mądre, skłaniające do refleksji kino dokumentalne, które udowadnia, że w dzisiejszych czasach definicja rodziny nie jest wcale tak oczywista, jak to by się mogło z pozoru wydawać. Reżyserką i producentką obrazu jest uhonorowana kilkakrotnie Nagrodą Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych oraz Emmy, Amy Schatz (telewizyjne produkcje How Do You Spell God?, Through A Child's Eyes: September 11, 2001, Classical Baby). W filmie o swojej koncepcji rodziny opowiadają m.in. Rosie O'Donnell, która jest także producentką wykonawczą dokumentu, Ziggy Marley i Elizabeth Mitchell.

Więcej
Zobacz "Rodzina To Rodzina" na HBOGO
DODAJ

San Francisco 2.0

film (2015)
7.00/10
San Francisco 2.0
San Francisco 2.0

Przez lata San Francisco było mekką hipisów i osób kontestujących konserwatywne wartości. Ostatnio zaczęło się to zmieniać za sprawą rosnącej roli Doliny Krzemowej, w której siedzibę mają największe spółki technologiczne świata. W związku z rozwojem branży IT do San Francisco zaczęli ściągać ambitni młodzi ludzie, którym przyświeca jeden cel - chcą powtórzyć sukces Marka Zuckerberga czy Steve’a Jobsa. Jak wpływa to na tożsamość miasta, w którym postanowili zamieszkać?Ukazujący cenę rozwoju i wyzwania stojące przed współczesnym San Francisco film jest dziełem urodzonej w tym mieście znanej dokumentalistki Alexandry Pelosi. Wychowana w rodzinie polityków (jej matka, Nancy Pelosi, jest jednym z filarów Partii Demokratycznej), kilkakrotnie nominowana do nagrody Emmy reżyserka chętnie sięga po tematy związane z życiem obywatelskim. Jest między innymi autorką filmów Journeys with George, Obywatel USA: Podróż przez 50 stanów czy Motelowe dzieci z hrabstwa Orange.

Więcej
Zobacz "San Francisco 2.0" na HBOGO
DODAJ
Sekcja Zwłok 4: Zmarli Mówią
Sekcja Zwłok 4: Zmarli Mówią

Ekspertyzy patologów sądowych dają bowiem czasem nieco inny punt widzenia na popełnione zbrodnie. Jako przykład służy tu sprawa mordercy Michaela Wallace’a skazanego na dwadzieścia lat więzienia.

Więcej
Zobacz "Sekcja Zwłok 4: Zmarli Mówią" na HBOGO
DODAJ
Richard Linklater, Spełnione Marzenia
Richard Linklater, Spełnione Marzenia

Richard Linklater to bez wątpienia jeden z najoryginalniejszych twórców współczesnego kina. Jego nakręcona w latach dziewięćdziesiątych Uczniowska balanga szybko stała się filmem kultowym. Wysublimowana trylogia Przed wschodem słońca, Przed zachodem słońca oraz Przed północą zapewniła mu uznanie krytyków. Natomiast przełomowy, pokazujący nowy w kinie sposób prowadzenia fabuły Boyhood pozwolił zredefiniować sposób myślenia o kinie. Trzeba jednak przyznać, że jego niekonwencjonalne metody pracy oraz silna potrzeba niezależności wielokrotnie znosiły go na margines branży. Richard Linklater jest samoukiem. Sławę zyskał na początku lat dziewięćdziesiątych, kiedy niezależne kino amerykańskie święciło triumfy. Został wyróżniony pięcioma nominacjami do Oscara oraz statuetką Złotego Globu. Louis Black i Karen Bernstein (Art in Progress) tworzą wnikliwy portret artysty, pokazując go jako buntownika i wizjonera współczesnego kina. Składają mu swoim filmem hołd i pokazują jego niełatwą drogę na szczyt.

Więcej
Zobacz "Richard Linklater, Spełnione Marzenia" na HBOGO
DODAJ
Raport Specjalny Vice'a: Pokonać Isis
Raport Specjalny Vice'a: Pokonać Isis

Dziennikarz Ben Anderson podąża za irackimi wojownikami, którzy starają się pokonać ISIS. Mężczyźnie udaje się dostać na trzy linie frontu, gdzie szyici, sunnici i Kurdowie walczą o wolność. Anderson odwiedza również rosyjskie siły, które działają w Syrii. Spotyka schwytanych w Kurdystanie członków ISIS. Próbuje dociec, czy społeczność międzynarodowa ma pomysł na rozwiązanie problemu i powstrzymanie groźnej organizacji terrorystycznej. W tym celu rozmawia przed kamerą m.in. z byłym ambasadorem USA w Iraku Ryanem Crockerem czy premierem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem. Vice jest rewelacyjnie zrealizowaną serią dokumentalną HBO, która w 2014 została wyróżniona Nagrodą Emmy. Do tej pory wyprodukowano cztery jej serie. Odcinek specjalny, autorstwa znakomitego reportera Bena Andersona, skupia się na próbie wyjaśnienia fenomenu ISIS - największej i najniebezpieczniejszej na świecie organizacji terrorystycznej. Twórca próbuje zrozumieć, jaki był jej początek i jakie są perspektywy jej rozbicia. Udaje mu się dotrzeć do wysoko postawionych polityków, żołnierzy, dyplomatów czy działaczy organizacji pozarządowych i zapytać ich, czy istnieje jakaś spójna strategia międzynarodowa, która pozwoliłaby efektywnie walczyć z terrorystami.

Więcej
Zobacz "Raport Specjalny Vice'a: Pokonać Isis" na HBOGO
DODAJ
Raport Specjalny Vice'a: Zabić Raka
Raport Specjalny Vice'a: Zabić Raka

W dokumencie zostały pokazane najnowocześniejsze laboratoria, w których światowej klasy specjaliści szukają nowych metod walki z różnymi odmianami nowotworów. Twórcy rozmawiają zarówno z lekarzami, jak i osobami, którym przy pomocy rewolucyjnych rozwiązań udało się wygrać walkę z rakiem. Dzięki odcinkowi specjalnemu Vice widzowie mogą się zapoznać z najnowszymi formami terapii - począwszy od użycia wirusa HIV do zmiany organizmu pacjenta w maszynę do zabijania nowotworu, a skończywszy na genetycznej modyfikacji wirusów, które potem służą do walki z guzami mózgu. Każda z nich jest dużo bardziej przyjazna dla organizmu pacjenta niż chemioterapia czy radioterapia. Vice jest rewelacyjnie zrealizowaną serią dokumentalną HBO, która w 2014 roku została wyróżniona nagrodą Emmy. Do tej pory wyprodukowano cztery jej serie. Odcinek specjalny - autorstwa znakomitego dziennikarza, twórcy i szefa projektu Vice, Shane’a Smitha - skupia się na próbie kompleksowego przedstawienia najnowszych badań i sposobów walki z nowotworami. Obraz pokazuje, że współczesna medycyna jest w stanie wiele zdziałać. Jednocześnie daje nadzieję wszystkim chorym.

Więcej
Zobacz "Raport Specjalny Vice'a: Zabić Raka" na HBOGO
DODAJ
Requiem Dla Zabitych: Amerykańska Wiosna 2014
Requiem Dla Zabitych: Amerykańska Wiosna 2014

Codziennie średnio 88 Amerykanów ginie w wyniku postrzału. Wiosną 2014 roku ponad 8 000 osób zginęło w tragicznych, często wynikających z ludzkiego zaniedbania i braku wyobraźni, wypadkach bądź z powodu zbyt łatwego dostępu do broni. Byli wśród nich między innymi: Kyla, matka trójki dzieci, którą zastrzelił zdruzgotany z powodu rozpadu ich małżeństwa mąż (zanim sam popełnił samobójstwo), świeżo upieczona żona i matka, którą trafiła zabłąkana kula czy jedenastolatek przypadkowo postrzelony przez kolegę.Wyreżyserowany przez Shari Cookson i Nicka Dooba, twórców znanych z kręcenia społecznie ważnych i zaangażowanych dokumentów (m. in. nagrodzony Emmy The Alzheimer’s Project) film produkcji HBO prezentuje najbardziej szokujące historie osób, które zmarły w wyniku postrzału wiosną 2014 roku. Część z nich trafiła na pierwsze strony gazet, o innych media nie wspominały ze względu na dużą liczbę podobnych wypadków. Obraz jest głosem w debacie o ograniczeniu prawa do posiadania broni w USA.

Więcej
Zobacz "Requiem Dla Zabitych: Amerykańska Wiosna 2014" na HBOGO
DODAJ

Puszkarze

film (2013)
6.70/10
Puszkarze
Puszkarze

Walter jest sześćdziesięcioletnim weteranem wojny wietnamskiej, który żyje w biedzie. Mężczyzna, podobnie jak setki innych ludzi w Nowym Jorku, zbiera puszki i butelki na ulicy. Za towary nadające się do recyclingu dostaje marne grosze. Pozwalają mu one jednak wiązać jakoś koniec z końcem i być niezależnym. Praca, którą wykonuje, jest niewdzięczna i wyczerpująca. Aby uzbierać niezbędne do przeżycia minimum, musi czasem pracować po 20 godzin dziennie. Nie jest łatwo również dlatego, że zbieracze często spotykają się z ludzką agresją. Walter i jemu podobni każdego dnia muszą walczyć o siebie.Znakomity dokument autorstwa Jona Alperta oraz Matthew O'Neilla (nominacja do Oscara za Po trzęsieniu ziemi: łzy Syczuanu) wzrusza, ale i skłania do gorzkich przemyśleń. Film pokazuje, że często kierujemy się w życiu stereotypami i dyskryminujemy innych, oceniając ich wyłącznie na podstawie pozorów. Ogromne wrażenie wywierają też szczere do bólu rozmowy z bohaterami, którzy mimo upokarzającej biedy starają się zachować poczucie godności. Obraz otrzymał nominację do Oscara 2013 w kategorii „najlepszy krótkometrażowy dokument”.

Więcej
Zobacz "Puszkarze" na HBOGO
DODAJ
Radio Air America: Wahnięcie Na Lewo
Radio Air America: Wahnięcie Na Lewo

Radio Air America zostało założone w marcu 2004 roku przez grupę inwestorów o liberalnych poglądach i miało złamać dominację konserwatywnych rozgłośni w eterze. Niestety, szybko okazało się, że radio ma poważne problemy finansowe. Sympatycy Air America podjęli trud uratowania ulubionej rozgłośni i kilka miesięcy później udało się zapewnić płynność finansową stacji.Fascynujący dokument o trudnych narodzinach Air America - istniejącej do 2010 roku liberalnej rozgłośni radiowej założonej przez grupę inwestorów zaniepokojonych dominacją poglądów konserwatywnych w amerykańskim eterze. Trzymający w napięciu dokument z 2005 roku prezentuje trudne początki stacji, która zaledwie kilka miesięcy po powstaniu musiała znaleźć nowych inwestorów. Pasjonujący dokument produkcji HBO jest dziełem duetu reżysersko-producenckiego Patricka Farrelly’ego i Kate O'Callaghan (Spirala przemocy)

Więcej
Zobacz "Radio Air America: Wahnięcie Na Lewo" na HBOGO
DODAJ
Raport Specjalny Vice'a: Podzielony Naród
Raport Specjalny Vice'a: Podzielony Naród

Kiedy Barack Obama został wybrany na 44. prezydenta USA obiecał, że jego priorytetem będzie zjednoczenie narodu. Niestety, pomimo wielu sukcesów jego ośmioletniej prezydentury, nie udało mu się rozwiązać wielu palących problemów. Ostatnie wybory pokazały, że społeczeństwo amerykańskie jest podzielone jak nigdy dotąd. Twórcy dokumentu próbują odpowiedzieć na pytanie, co sprawiło, że outsider i niedoświadczony polityk – Donald Trump – zdobył poparcie tłumów i został wybrany na lidera wolnego świata. Vice jest rewelacyjnie zrealizowaną serią dokumentalną HBO, która w 2014 została wyróżniona nagrodą Emmy. Do tej pory wyprodukowano pięć części. Odcinek specjalny autorstwa znakomitego dziennikarza, twórcy i szefa projektu Vice, Shane’a Smitha, skupia się na skomplikowanej sytuacji politycznej w Ameryce. Smith rozmawia z Obamą o kondycji współczesnej Ameryki. Wypytuje o prezydenturę – jej sukcesy i porażki. Pyta też najbardziej prominentnych ludzi w Washingtonie o stan pogrążającego się w chaosie społeczeństwa oraz niespodziewane zmiany na scenie politycznej w kraju.

Więcej
Zobacz "Raport Specjalny Vice'a: Podzielony Naród" na HBOGO
DODAJ
Przyjaciele Boga: Podróż Z Alexandrą Pelosi
Przyjaciele Boga: Podróż Z Alexandrą Pelosi

W Ameryce mieszka od 50 do 80 milionów chrześcijan. Tak duża społeczność ma ogromny wpływ na naszą kulturę oraz obecny kształt demokracji. Kim są jej członkowie? W co wierzą? Jaki mają wpływ na przyszłość Stanów Zjednoczonych? Alexandra Pelosi, dociekliwa reporterka i felietonistka HBO zabierze widzów w pasjonującą podróż do serca najbardziej religijnego stanu w Ameryce, gdzie grupa doskonale zorganizowanych konserwatywnych wyborców wytrwale pracuje, aby zrealizować swój cel – kształtować amerykańską moralność i politykę zgodnie z naukami Chrystusa.

Więcej
Zobacz "Przyjaciele Boga: Podróż Z Alexandrą Pelosi" na HBOGO
DODAJ

Przebojowi Mnisi

film (2010)
5.00/10
Przebojowi Mnisi
Przebojowi Mnisi

Mała grupa cystersów zamieszkujących klasztor z XII w. w pobliżu Wiednia zapisała się niedawno w historii muzyki pop. Ich album z chorałami gregoriańskimi zawędrował na czołówki list przebojów w Anglii, przez ponad dwa miesiące zajmując miejsce w pierwszej dziesiątce i sprzedając ponad milion egzemplarzy na całym świecie. Dokument „Przebojowi mnisi” przybliża nam życie mnichów opactwa Stift Heiligengruz: niewiarygodnych gwiazd muzyki pop, których nagrania śpiewanych po łacinie modlitw zyskały im międzynarodową sławę.

Więcej
Zobacz "Przebojowi Mnisi" na HBOGO
DODAJ

Przehandlować Niemców

film (2014)
8.10/10
Przehandlować Niemców
Przehandlować Niemców

Niemcy mieszkali na terenie rumuńskich regionów Transylwanii i Banatu od setek lat. Przetrwawszy liczne klęski żywiołowe i zawirowania historii, dobrze zasymilowali się z lokalną ludnością. Niespodziewanie w czasie Zimnej Wojny zaczęli masowo znikać. Okazało się, że w wyniku dokładnie zaplanowanej akcji zostali internowani i sprzedani do Niemiec Zachodnich. W czasie trwania akcji sprzedano ponad 250 000 osób.Sprzedaż Rumunów narodowości niemieckiej to jeden z najbardziej szokujących przypadków handlu ludźmi w Europie po drugiej wojnie światowej. Film Georgescu Răzvana (Testimony), reżysera, który w swojej twórczości zajmuje się rozliczaniem Rumunów z ich historii, przedstawia losy osób, które zostały sprzedane w wyniku tajnej umowy między władzami Rumunii a rządem RFN. Jak fakt, że w tak przedmiotowy sposób potraktowano ich ludzką godność, wpłynął na ich późniejsze życie? Z jakimi problemami muszą się zmagać? Obraz produkcji HBO Europe prezentuje psychologiczne, etyczne i społeczno-ekonomiczne konsekwencje tego zjawiska.

Więcej
Zobacz "Przehandlować Niemców" na HBOGO
DODAJ
Prostytutki Z Bronksu: 5 Lat Później
Prostytutki Z Bronksu: 5 Lat Później

W Hunts Point w Bronksie "zmieniają się twarze, ale to ciągle ten sam sport". Kobiety, ktore uprawiają tutaj najstarszy zawód świata były niegdyś przekonane, że prostytucja przeniesie im szybki I łatwy zarobek. Okazuje się jednak, że ten zawód to głównie długie godziny pracy, ekstremalne doświadczenia i stracone nadzieje. HBO przedstawia kolejną część głośnego dokumentu z serii America Undercover o prawdziwym życiu nowojorskich prostytutek. Reżyser Brent Owens po raz kolejny zabiera widzów w podróż do przygnębiającej okolicy, w której kwitnie przestępczość, handel narkotykami i nielegalny rynek usług seksualnych, aby przedstawić nam wzięte z życia historie i naturalistyczne ujęcia, które ilustrują, jak potoczyły się dalsze losy dobrze znanych nam i nowych bohaterek.

Więcej
Zobacz "Prostytutki Z Bronksu: 5 Lat Później" na HBOGO
DODAJ
Porażki Chirurgii Plastycznej
Porażki Chirurgii Plastycznej

Plastyka brzucha. Korekcja nosa. Powiększenie ust. Miliony ludzi na całym świecie poddają się każdego roku operacjom plastycznym, mając nadzieję, że ich rewelacyjne efekty poprawią ich wygląd i samopoczucie. Bardzo często, zabiegom upiększającym towarzyszą komplikacje, które niosą ze sobą tragiczne konsekwencje. Film dokumentalny HBO obnaża mroczną stronę chirurgii estetycznej i przedstawia szokujące przypadki zabiegów, które miały tragiczny finał. Prezentowane historie są bogato ilustrowane zdjęciami z sal operacyjnych, prywatnymi filmami wideo, zdjęciami „przed” i „po” zabiegu, a także wywiadami z lekarzami i prawnikami pacjentów . Twórcy dokumentu przedstawiają przypadki nieudanych interwencji chirurgicznych, które wymagały całej serii korekcyjnych operacji. Komplikacje prowadzą często do załamania nerwowego. Ofiary otrzymują wsparcie od przyjaciół i członków rodziny, którzy mają świadomość, że do tragedii nigdy by nie doszło, gdyby nie wiara w cudowną moc skalpela.

Więcej
Zobacz "Porażki Chirurgii Plastycznej" na HBOGO
DODAJ

Portrety Damy

film (2008)
5.00/10
Portrety Damy
Portrety Damy

W październiku 2006, sędzina Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych Sandra Day O’Connor odbyła dwie trzygodzinne sesje, zgadzając się na namalowanie swojego portretu nie przez jednego, lecz dwudziestu pięciu różnych artystów, amatorów i profesjonalistów. W efekcie ich pracy powstały skrajnie odmienne wizerunki portretowanej postaci, rzucające światło zarówno na osobę powszechnie szanowanej sędziny (która zabawiała artystów anegdotami o sobie i innych znanych sędziach Sądu Najwyższego), jak i na rolę i dziedzictwo malarstwa portretowego w historii i polityce Stanów Zjednoczonych.

Więcej
Zobacz "Portrety Damy" na HBOGO
DODAJ

Poza Nawiasem

film (2013)
7.30/10
Poza Nawiasem
Poza Nawiasem

W ciągu ostatniej dekady sytuacja osób należących do społeczności LGBT w Stanach Zjednoczonych uległa większej zmianie niż przez poprzednich pięćdziesiąt lat. Prawo do legalizacji związków, zawierania małżeństw czy adopcji dzieci przez pary tej samej płci w wielu stanach stało się rzeczywistością. Jednocześnie coraz więcej znanych osób zaczęło ujawniać swoje preferencje seksualne. Film składa się z intymnych rozmów, w których osoby związane ze środowiskiem LGBT opowiadają o dokonaniu coming-outu oraz o swoim zaangażowaniu w kwestie społeczne.Wyprodukowany przez telewizję HBO film to dzieło Timothy’ego Greenfielda-Sandersa (Gwiazdy XXX – portret intymny, The Black List, Zachować piękno), uznanego fotografa i dokumentalisty. Do zwierzeń przed kamerą nakłonił między innymi: aktorów Ellen DeGeneres, Neila Patricka Harrisa i Cynthię Nixon, scenarzystę Obywatela Milka Dustina Lance’a Blacka, sportowca Wade’s Davisa, legendarną drag queen Lady Bunny czy Lupe Valdez, która jest pierwszą kobietą pełniącą funkcję szeryfa hrabstwa Dallas.

Więcej
Zobacz "Poza Nawiasem" na HBOGO
DODAJ

Prostując Ścieżki

film (2010)
5.00/10
Prostując Ścieżki
Prostując Ścieżki

Pochodzący z Nowego Jorku doktor Rick Hodes zdecydował się poświęcić swoje życie pomocy innym. Od ponad dwudziestu lat mieszka i pracuje w Etiopii, gdzie leczy młodych pacjentów, cierpiących między innymi na gruźlicę kości i choroby kręgosłupa. Codziennie boryka się z problemami typowymi dla pracy w krajach Czarnego Lądu - brak odpowiedniego sprzętu i leków, na które byłoby stać jego pacjentów (często wykłada pieniądze z własnej kieszeni), niewystarczająca liczba lekarzy i pielęgniarzy. Trudności go jednak nie zniechęcają, doktor Hodes nie ustaje w pracy. Jednocześnie jest ojcem dla siedemnaściorga przygarniętych dzieci, pochodzących z różnych środowisk. Jak godzi wszystkie obowiązki? Skąd czerpie siłę? Doktor Hodes wciela w życie piękne, pochodzące z Talmudu hasło "Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat". Nie ukrywa też, że nie byłby w stanie wykonywać swojej pracy bez głębokiej wiary, która go cechuje (wyznaje ortodoksyjny judaizm). Reżyserka filmu, Susan Cohn Rockefeller, jest znaną pisarką, scenarzystką i dokumentalistką, która w swojej twórczości stara się przybliżać sylwetki ludzi walczących o lepsze jutro, czy to w skali lokalnej, czy globalnej. Jej wyprodukowany przez HBO dokument Prostując ścieżki był pokazywany na licznych festiwalach filmowych, m.in. w Hot Springs, Cleveland, Nantucket, Los Angeles, San Diego, Toronto i Nowym Jorku, gdzie spotykał się z ciepłym przyjęciem ze strony widzów i krytyków. Otrzymał również Nagrodę Jury i Nagrodę Publiczności na Woods Hole Film Festival.

Więcej
Zobacz "Prostując Ścieżki" na HBOGO
DODAJ

Podróż Marzeń

film (2012)
5.00/10
Podróż Marzeń
Podróż Marzeń

Jesień 2010 roku. Petr Koukal, czeski badmintonista, walczy o zakwalifikowanie się do grupy sportowców, którzy pojadą na olimpiadę w Londynie. Sukcesywnie pnie się w górę w światowym rankingu i ma szansę zostać pierwszym Czechem, który będzie reprezentował swój kraj na igrzyskach w tej właśnie dyscyplinie. Jego przygotowania przerywa tragiczna diagnoza - okazuje się, że mężczyzna cierpi na raka.

Więcej
Zobacz "Podróż Marzeń" na HBOGO
DODAJ

Połaskotany

film (2016)
7.60/10
Połaskotany
Połaskotany

David Farrier, dziennikarz z Nowej Zelandii, odkrywa w Internecie nietypowe filmiki z męskich zawodów w łaskotaniu. Zaintrygowany tym, co zobaczył, postanawia zbadać temat i napisać do twórców tych przedziwnych materiałów wideo. Niespodziewanie otrzymuje bardzo wrogą odpowiedź, a z czasem także pismo od prawników producenta filmików ze stanowczą prośbą o zaprzestanie interesowania się tematem. Farrier i jego partner Dylan Reeve nie rezygnują jednak ze śledztwa. Postanawiają pojechać do Los Angeles, aby przyjrzeć się tajemniczej sprawie. Intrygujący dokument mówi o fenomenie filmików o męskich zawodach w łaskotaniu, które zaczęły podbijać Internet w późnych lat dziewięćdziesiątych. Twórcy obrazu starają się zrozumieć motywy i sposoby działania osób, które stoją za tym lukratywnym biznesem. Odkrywają przy tym ich mroczne tajemnice i szemrane interesy. Kapitalnie zrealizowana produkcja zdobyła wiele wyróżnień na międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym nominację do Głównej Nagrody Jury w Sundance.

Więcej
Zobacz "Połaskotany" na HBOGO
DODAJ