Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Znaleziono: 4214

Supergirl

serial (2016)
6.35/10
Supergirl
Supergirl

Aby uniknąć katastrofy, Kara Danvers ujawnia swoje moce i prawdziwą tożsamość — jest Supergirl, czyli kuzynką Supermana broniącą National City przed niebezpieczeństwem.

Więcej
Zobacz "Supergirl" na Netflix.com
DODAJ

Californication

serial (2014)
8.30/10
Californication
Californication

Hank jest obsesyjnie szczerym pisarzem, walczącym z brakiem weny twórczej i swoimi ludzkimi słabościami. Jego zamiłowania do alkoholu, narkotyków i seksu niszczą jego karierę, ale zarazem czynią ją bogatszą. Hank próbuje być dobrym ojcem dla nastoletniej Becci, nadal zabiega o względy byłej żony Karen, a jednocześnie stara się wznowić swą pisarską karierę, do czego desperacko namawia go agent – Charlie. Odtwórcą głównej roli jest David Duchovny, zdobywca Złotego Globu za rolę w serialu Z Archiwum X. Dzięki postaci Hanka Moody’ego, David Duchovny, dokonał triumfalnego powrotu do telewizji i ponownie został nagrodzony Złotym Globem. Towarzyszą mu m. in. Natascha McElhone (Karen), Madaleine Martin (Becca), Evan Handler (Charlie Runkle) oraz Pamela Adlon (Marcy Runkle).

Więcej
Zobacz "Californication" na HBOGO
DODAJ

Przed Zachodem Słońca

film (2004)
8.00/10
Przed Zachodem Słońca
Przed Zachodem Słońca

Kontynuacja niezwykłej, nagrodzonej Złotym Niedźwiedziem, opowieści miłosnej z 1995 roku pt. Przed wschodem słońca. Bohaterowie tamtej historii, Jesse i Celine, przypadkiem spotkali się w podróży i wspólnie spędzili niezapomnianą noc w Wiedniu. Rozstając się nad ranem, obiecali sobie, że za pół roku znów się zobaczą. Musiało jednak minąć aż 9 lat, by Richard Linklater znów zapragnął skrzyżować ich losy. Tym razem para wpada na siebie w Paryżu, gdzie Jesse promuje swoją nową książkę. Na jedno ze spotkań przychodzi Celine... To być może ostatnia szansa, by dokończyć rozmowę sprzed lat i przekonać się, kim są i co dla siebie znaczą. Subtelna historia miłosna, urzekająca niepowtarzalnym klimatem, autentyzmem dialogów i znakomitą grą Julie Delpy (Europa, Europa, Trzy kolory: Biały, Przed wschodem słońca, Broken Flowers) i Ethana Hawke (Stowarzyszenie Umarłych Poetów, Dzień próby, Atak na posterunek). Aktorzy są również współautorami scenariusza, za który wraz z reżyserem i scenarzystką Kim Krizal otrzymali nominację do Oscara. Film był ponadto nominowany do kilku prestiżowych nagród, w tym do berlińskiego Złotego Niedźwiedzia.

Więcej
Zobacz "Przed Zachodem Słońca" na HBOGO
DODAJ

Zanim Zapadnie Noc

film (2000)
7.30/10
Zanim Zapadnie Noc
Zanim Zapadnie Noc

Reinaldo Arenas (Javier Bardem) urodził się w latach czterdziestych na Kubie. Jako nastolatek opuszcza rodzinne strony i udaje się do Hawany. Chłopak o artystycznej duszy zaczyna obracać się w kręgach stołecznej bohemy. Tworzy coraz lepsze wiersze i prozę. W końcu wydaje swoją pierwszą powieść. Jego niestandardowe podejście do życia niezbyt podoba się władzom. Arenas trafia do więzienia. Po wyjściu z niego udaje się na emigrację do Nowego Jorku. W 1990 roku popełnia samobójstwo, będąc w ostatnim stadium AIDS. Bunt, sztuka, polityka i seksualność to motywy przewodnie obrazu nominowanego do Nagrody Akademii Juliana Schnabela (Basquiat – Taniec ze śmiercią, Motyl i skafander), który jest także cenionym malarzem. Produkcja opowiada pełną egzystencjalnych i intelektualnych wyzwań historię charyzmatycznego kubańskiego pisarza, Reinaldo Arenasa (1943-1990). Scenariusz tego ciekawego fabularnie i wizualnie filmu powstał na podstawie autobiograficznej książki artysty, opublikowanej już po jego samobójczej śmierci. W głównej roli wystąpił laureat Oscara Javier Bardem (To nie jest kraj dla starych ludzi, Biutiful), któremu partnerują m.in. Olivier Martinez (Niewierna), zdobywca trzech nominacji do Oscara Johnny Depp (Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street), Andrea Di Stefano (Jedz, módl się, kochaj) oraz laureat dwóch Nagród Akademii Sean Penn (Obywatel Milk). Produkcja była objawieniem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, gdzie zdobyła cztery nagrody. Za stworzoną przez siebie kreację Javier Bardem otrzymał nominacje do Oscara oraz Złotego Globu.

Więcej
Zobacz "Zanim Zapadnie Noc" na HBOGO
DODAJ

Narodziny

film (2004)
6.10/10
Narodziny
Narodziny

Chociaż minęło już 10 lat, odkąd Anna (Nicole Kidman) została wdową, kobieta wciąż nie potrafi pogodzić się ze stratą. W końcu jednak postanawia zacząć wszystko od nowa i przyjmuje oświadczyny zakochanego w niej Josepha (Danny Huston). Tego samego wieczora w domu Anny pojawia się 10-letni chłopiec (Cameron Bright), który wyznaje, że jest wcieleniem jej zmarłego męża i zaklina ją, by nie wychodziła za mąż. Kobieta początkowo bierze to za głupi żart, ale podczas kolejnych spotkań okazuje się, że chłopiec zna nawet najdrobniejsze szczegóły z jej małżeńskiego życia. To, co wydawało się absurdem, zaczyna nabierać sensu. Anna czuje obecność Seana, wracają wspomnienia, a wraz z nimi wyrzuty sumienia...Tajemnicza, niezwykle sugestywnie opowiedziana historia nietypowej relacji między owdowiałą kobietą a dziesięcioletnim chłopcem. Narodziny to intrygujące połączenie dramatu z thrillerem psychologicznym. Film, w którym główne role zagrali rewelacyjnie zdobywczyni Oscara Nicole Kidman (Inni, Godziny) i młodziutki Cameron Bright (Potęga strachu, Dziękujemy za palenie), hipnotyzuje niepokojącym klimatem, piękną muzyką Alexandre’a Desplata (Jak zostać królem, Grand Budapest Hotel) i mrocznymi zdjęciami Harrisa Savidesa (Siedem, Słoń). Reżyserem tej złożonej, poddającej się wielu interpretacjom opowieści jest utalentowany Brytyjczyk Jonathan Glazer (Pod skórą), który zwrócił na siebie uwagę błyskotliwą komedią kryminalną Sexy Beast. Za Narodziny był nominowany do weneckiego Złotego Lwa. Obraz otrzymał też nominację do Złotego Globu (za rolę Nicole Kidman) i trzy do Nagrody Saturna, w tym w kategorii „najlepszy film fantasy”. Produkcja wzbudziła pewne kontrowersje ze względu na główny wątek fabuły.

Więcej
Zobacz "Narodziny" na HBOGO
DODAJ

Ostatnia Rodzina

film (2016)
7.70/10
Ostatnia Rodzina
Ostatnia Rodzina

Rok 1977. Neurotyczny i impulsywny Tomek Beksiński (Dawid Ogrodnik) wyprowadza się ze swojego rodzinnego domu. Jego nowe mieszkanie znajduje się na tym samym osiedlu, na którym mieszkają jego rodzice – Zdzisław (Andrzej Seweryn) i Zofia (Aleksandra Konieczna) Beksińscy. Ich kontakty pozostają więc bardzo intensywne. Ojciec jest popularnym malarzem, który słynie z mrocznych obrazów. Matka zajmuje się domem i żyje w cieniu męża. Para nie przestaje martwić się o syna, który zalicza kolejne próby samobójcze. Gdy Zdzisław podpisuje lukratywną umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim (Andrzej Chyra), a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że rodzina najgorsze ma już za sobą. Uhonorowany gdyńskimi Złotymi Lwami, wybitny debiut reżyserski Jana P. Matuszyńskiego (dokument Deep Love, serial HBO Wataha) to niezwykła opowieść o życiu barwnej i wymykającej się wszelkim schematom rodziny Beksińskich. Reżyser z dokumentalną precyzją odtwarza burzliwą historię trójki bohaterów i w przenikliwy sposób ukazuje łączące ich relacje. Znakomite aktorskie trio – Andrzej Seweryn (Ziemia obiecana, Dyrygent), Dawid Ogrodnik (Jesteś Bogiem, Chce się żyć) oraz Aleksandra Konieczna (Przemiany, W imię…) – tworzy uniwersalny i wzruszający do głębi portret rodziny, z jej wszelkimi cierpieniami i patologiami, ale też miłością i zaangażowaniem w drugiego człowieka. Film podbił serca zarówno krytyków, jak i publiczności. Otrzymał wiele wyróżnień w kraju i za granicą. Oprócz szeregu nagród na festiwalu w Gdyni (w tym za role Andrzeja Seweryna i Aleksandry Koniecznej) zdobył też cztery statuetki Orłów oraz nagrody na festiwalach w Locarno, Lizbonie, Kijowie, Cottbus, Denver i Chicago. Matuszyński odebrał ponadto prestiżowy Paszport „Polityki” za „najdojrzalszy artystycznie debiut ostatnich sezonów”. Twórcą uhonorowanego Orłem scenariusza jest Robert Bolesto (Córki dancingu), a za zdjęcia odpowiadał Kacper Fertacz (Hardkor Disko). Koprodukcja HBO Europe.

Więcej
Zobacz "Ostatnia Rodzina" na HBOGO
DODAJ

Góra

film (2015)
6.20/10
Góra
Góra

Tzvia (Shani Klein) jest młodą ortodoksyjną Żydówką, która razem z mężem i czwórką małych dzieci mieszka w pobliżu jerozolimskiego cmentarza położonego w sąsiedztwie Góry Oliwnej. Kobieta nie ma łatwego życia. Jej mąż Reuven (Avshalom Polak) nie zwraca na nią uwagi, a w ich związku od dawna brakuje pasji. Pewnej nocy kobieta wychodzi z domu pełna frustracji. Wspina się na wzgórze, gdzie spotyka prostytutkę, która właśnie dobija transakcji z klientem. Zaskoczona i zaintrygowana Tzvia postanawia dowiedzieć się, co dokładnie dzieje się nocami na cmentarzu. Oryginalne, zrealizowane w niezwykłej scenerii, wywołujące silne emocje izraelskie kino o uwięzionej w religii i codzienności kobiecie, w której nagle budzą się nieznane dotąd uczucia. Ten pełen subtelności dramat to dzieło utalentowanej debiutantki Yaelle Kayam, która w 2009 roku została nagrodzona na festiwalu w Cannes za etiudę studencką pt. Dyplom. W finezyjny sposób w filmie kreowana jest skomplikowana psychologicznie postać głównej bohaterki. W jej rolę bezbłędnie wciela się Shani Klein (Zero motywacji, Tańczący Arabowie), która stworzyła sugestywny portret odizolowanej od świata Tzvii. Premiera obrazu odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Produkcja zebrała bardzo pochlebne recenzje zarówno wśród widzów, jak i krytyków. Otrzymała też liczne wyróżnienia, w tym nagrody na MFF we Fryburgu i San Francisco.

Więcej
Zobacz "Góra" na HBOGO
DODAJ

The Flash

serial (2015)
8.10/10
The Flash
The Flash

Ekspert medycyny sądowej budzi się ze śpiączki i odkrywa, że ma nadludzkie moce — czyli dynamiczna opowieść o superbohaterze, który walczy z groźnymi złoczyńcami.

Więcej
Zobacz "The Flash" na Netflix.com
DODAJ

Legends of Tomorrow

serial (2016)
7.30/10
Legends of Tomorrow
Legends of Tomorrow

Tajemniczy „władca czasu” z przyszłości tworzy niezwykłą grupę jednoczącą superbohaterów i superłotrów w misji uratowania świata przed potężną złą siłą.

Więcej
Zobacz "Legends of Tomorrow" na Netflix.com
DODAJ

Daughters of the Dust

film (1991)
5.00/10
Daughters of the Dust
Daughters of the Dust

Sztandarowy film Julie Dash przedstawiający trudne losy afroamerykańskiej rodziny migrującej na północ w poszukiwaniu lepszego życia na początku XX wieku.

Więcej
Zobacz "Daughters of the Dust" na Netflix.com
DODAJ

Czarny śnieg

film (2017)
5.00/10
Czarny śnieg
Czarny śnieg

Gdy pewien mężczyzna wraca do Patagonii, by przekonać brata do sprzedaży wspólnie odziedziczonej ziemi, do głosu dochodzą wzajemna niechęć i echa dawnej tragedii.

Więcej
Zobacz "Czarny śnieg" na Netflix.com
DODAJ

Aukcja w ciemno

serial (2011)
5.00/10
Aukcja w ciemno
Aukcja w ciemno

Brandon i Lori Bernierowie próbują wykiwać rywali, licytując zawartość porzuconych magazynów, które mogą kryć w sobie prawdziwe skarby.

Więcej
Zobacz "Aukcja w ciemno" na Netflix.com
DODAJ

Fritz Bauer Kontra Państwo

film (2015)
7.10/10
Fritz Bauer Kontra Państwo
Fritz Bauer Kontra Państwo

Niemcy, rok 1957. Fritz Bauer (Burghart Klaussner), prawnik żydowskiego pochodzenia, zdobywa dowody świadczące o winie Adolfa Eichmanna, wysokiej rangi hitlerowskiego oficera, który był odpowiedzialny za organizację masowych transportów Żydów do obozów zagłady. Bauer, który przeżył holokaust, walczy o sprawiedliwość i pragnie zrobić wszystko, żeby postawić przed sądem zbrodniarzy wojennych. Niestety, niemiecki system sądowniczy jest nieudolny. Zdesperowany prawnik decyduje się na kontakt z izraelskim wywiadem i przekazanie mu dokumentów obciążających Eichmanna.Wciągający film Larsa Kraumego (Bez piosenek o miłości, Die Kommenden Tage) mówi o heroicznej walce o sprawiedliwe i transparentne państwo. Obraz, który do końca ogląda się z niesłabnącym napięciem, jest rekonstrukcją niemieckiego etapu śledztwa dotyczącego zbrodniarza wojennego Adolfa Eichmanna. Pokazuje nieznaną szerokiej publiczności działalność charyzmatycznego prokuratora generalnego Hesji – Fritza Bauera. Wyjaśnia też, jak doszło do jednego z najgłośniejszych procesów w dziejach, który został opisany w słynnej książce Hannah Arendt pt. „Banalność zła". W głównej roli występuje nominowany za swoją kreację do Europejskiej Nagrody Filmowej Burghart Klaussner (Good Bye Lenin!, Biała wstążka). Partnerują mu m.in. Ronald Zehrfeld (Barbara), Sebastian Blomberg (Czas kanibali), Michael Schenk (Most szpiegów), Jörg Schüttauf (Berlin jest w Niemczech) oraz Lilith Stangenberg (Dzika). Produkcja została wyróżniona Nagrodą Publiczności na MFF w Locarno. Zdobyła ponadto sześć Niemieckich Nagród Filmowych, w tym za najlepszy film, najlepszą reżyserię i najlepszy scenariusz.

Więcej
Zobacz "Fritz Bauer Kontra Państwo" na HBOGO
DODAJ

Shimmer Lake

film (2017)
5.00/10
Shimmer Lake
Shimmer Lake

Odwrócona w czasie fabuła tego mrocznego thrillera kryminalnego śledzi poczynania lokalnego szeryfa badającego sprawę szajki rabusiów, do której należy jego brat.

Więcej
Zobacz "Shimmer Lake" na Netflix.com
DODAJ

My Only Love Song

serial (2017)
5.00/10
My Only Love Song
My Only Love Song

Gdy sprawy się komplikują, słynna aktorka ucieka z planu zdjęciowego w starym vanie, który zabiera ją w podróż w czasie.

Więcej
Zobacz "My Only Love Song" na Netflix.com
DODAJ
Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka
Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka

Rick O’Connell powraca, aby zmierzyć się z kolejnym wskrzeszonym straszydłem. Tym razem wesoła rodzinka Ricka ląduje w Himalajach, gdzie spotyka lekko rozpadającego się cesarza Hana. Rozpoczyna się szalona przygoda.

Więcej
Zobacz "Mumia: Grobowiec Cesarza Smoka" na Showmax.com
DODAJ

Mumia powraca

film (2001)
6.30/10
Mumia powraca
Mumia powraca

Mumia powraca i znów pragnie krwi. Na wolność wydostaje się jeszcze jedna abominacja. Kto z kim przeciwko komu? Czas na nowe sojusze. Czy poczciwy Rick O’Connell ogarnie cały ten bałagan?

Więcej
Zobacz "Mumia powraca" na Showmax.com
DODAJ

Happy Valley

serial (2014)
8.50/10
Happy Valley
Happy Valley

Szczęśliwa Dolina pełna nieszczęśliwych ludzi. Policjantka w średnim wieku próbuje wprowadzić trochę spokoju do tego miejsca. Czy sama jednak odnajdzie radość życia? Czy upora się z demonami przeszłości?

Więcej
Zobacz "Happy Valley" na Showmax.com
DODAJ

Mumia

film (1999)
7.00/10
Mumia
Mumia

Nie ma nic gorszego niż zakochana mumia. Pewien zdradzony faraon wraca do życia i pragnie zemsty. Na drodze staje mu zawadiacki archeolog. Pogoni, ucieczek i mordobicia nie ma końca.

Więcej
Zobacz "Mumia" na Showmax.com
DODAJ
Mumia: Legenda zaginionego zwoju
Mumia: Legenda zaginionego zwoju

Co może zrobić jedenastolatek, gdy przypadkowo obudzi przerażającą mumię? Wystarczy wziąć przykład z Indiany Jonesa i z uśmiechem na ustach wysłać potwora z powrotem do grobowca!

Więcej
Zobacz "Mumia: Legenda zaginionego zwoju" na Showmax.com
DODAJ

Nasza Piątka

film (2016)
6.30/10
Nasza Piątka
Nasza Piątka

Pięcioro przyjaciół z dzieciństwa – Julia (Margot Bancilhon), Vadim (Igor Gotesman), Nestor (Idrissa Hanrot), Timothée (François Civil) i Samuel (Pierre Niney) – zawsze marzyło o tym, żeby razem zamieszkać. Pewnego dnia w końcu nadarza się ku temu okazja. Tym bardziej że Samuel, który ma bogatego ojca, deklaruje, że będzie płacił połowę całego czynszu. Szybko okazuje się jednak, że chłopak jest bez grosza. Nie mówi jednak o tym swoim znajomym. Zdesperowany, postanawia zdobyć pieniądze, sprzedając marihuanę. Niestety, nie wszystko idzie zgodnie z planem. Dynamiczna francuska komedia o przyjaźni, która zostaje wystawiona na próbę. Film mówi w lekki i bezpretensjonalny sposób o dorastaniu i ponoszeniu odpowiedzialności za swoje czyny. Błyskotliwe kreacje tworzą należący do młodego pokolenia aktorzy – laureat Cezara Pierre Niney (Yves Saint Laurent, Frantz), François Civil (Sponsoring, Jako w piekle, tak i na ziemi), Margot Bancilhon (Wszyscy albo nikt, Going to Brazil), Idrissa Hanrot (serial Plus belle la vie) oraz Igor Gotesman (Weekend ostatniej szansy, Jutro będziemy szczęśliwi). Ten ostatni zadebiutował również w roli reżysera i współscenarzysty obrazu.

Więcej
Zobacz "Nasza Piątka" na HBOGO
DODAJ

Łowcy zombie

film (2015)
6.30/10
Łowcy zombie
Łowcy zombie

Wybuch epidemii zombie sprawia, że trzech licealistów nieoczekiwanie staje na pierwszej linii obrony swojego miasteczka.

Więcej
Zobacz "Łowcy zombie" na Netflix.com
DODAJ

The Firefly

film (2013)
5.00/10
The Firefly
The Firefly

Po nagłej śmierci brata zamężna Lucia nawiązuje bliską relację z jego narzeczoną, by ukoić swój ból. Między kobietami rodzi się uczucie.

Więcej
Zobacz "The Firefly" na Netflix.com
DODAJ

Księga dżungli

film (2016)
7.50/10
Księga dżungli
Księga dżungli

Wychowany przez wilki Mowgli opuszcza dom i rusza stawić czoło przygodzie w towarzystwie czarnej pantery o imieniu Bagheera i sympatycznego niedźwiedzia zwanego Baloo.

Więcej
Zobacz "Księga dżungli" na Netflix.com
DODAJ