Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Znaleziono: 5297

Poniedziałki W Racine

film (2012)
7.50/10
Poniedziałki W Racine
Poniedziałki W Racine

Racine to nowojorski salon piękności. Jego właścicielkami są dwie siostry, które raz w miesiącu przyjmują w nim nietypowe klientki - pacjentki oddziału onkologicznego. Darmowe wizyty u Rachel i Cynthii działają jak najlepsza psychoterapia. Chore znów mogą poczuć się kobietami, otrzymać pomoc, gdy wypadają im włosy, a także zapomnieć na parę chwil o dręczącej rzeczywistości. Inspiracją dla pracy sióstr jest historia ich matki - Cynthia i Rachel towarzyszyły jej w walce z rakiem piersi w latach osiemdziesiątych.Inspirujący i wzruszający dokument, który nikogo nie pozostawi obojętnym. Poniedziałki w Racine to dzieło Cynthii Wade, doświadczonej i utytułowanej dokumentalistki, laureatki Oscara za krótkometrażowy obraz Freeheld. Opowieść o salonie piękności przeznaczonym dla kobiet, które walczą z nowotworem, zdobyła nominację do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej oraz nagrodę na festiwalu filmowym w Bostonie.

Więcej
Zobacz "Poniedziałki W Racine" na HBOGO
DODAJ
Po Trzęsieniu Ziemi: Łzy Syczuanu
Po Trzęsieniu Ziemi: Łzy Syczuanu

12 maja 2008 olbrzymie trzęsienie ziemi w Syczuanie, jednej z najbiedniejszych prowincji Chin, przyczyniło się do śmierci blisko 70 tys. osób, w tym 10 tys. dzieci. W wielu miastach żywioł spowodował zawalenie się wielu budynków szkolnych o niezbyt stabilnych konstrukcjach, a tym samym śmierć wielu uczących się w nich dzieci. Większość z nich było jedynakami. Ich zrozpaczeni rodzice próbują szukać osób odpowiedzialnych za tę tragedię. Niestety, zazwyczaj muszą zmierzyć się z niekompetencją urzędników państwowych i składanymi przez nich obietnicami bez pokrycia. Poruszający dokument mówiący o jednej z największych katastrof naturalnych ostatnich lat i dramatycznych konsekwencjach, jakie miała ona dla tysięcy obywateli Chin. Opowiada o bezdusznym i niewydolnym systemie państwowym najludniejszego kraju świata. Film otrzymał nominację do nagrody Emmy.

Więcej
Zobacz "Po Trzęsieniu Ziemi: Łzy Syczuanu" na HBOGO
DODAJ

Pociąg Nadziei

film (2015)
5.00/10
Pociąg Nadziei
Pociąg Nadziei

W 1948 roku komunistyczny rząd na Węgrzech zdecydował o powstaniu dziecięcej linii kolejowej. Od ponad sześćdziesięciu lat jest ona obsługiwana przez pięciuset nastolatków, którzy pracują za darmo w zamian za niepowtarzalne doświadczenie wspólnotowe. Co roku z obsługiwanego przez młodziutką załogę połączenia korzysta do czterystu tysięcy pasażerów. Bohaterami dokumentu jest trójka pracujących na kolei młodych ludzi - Gigi, Karmen oraz Viktor - którym przyszło dorastać w czasach kryzysu ekonomicznego. Praca jest dla nich ucieczką od przytłaczającej rzeczywistości. Inteligentny, pełen wzruszeń i dramatów węgierski film dokumentalny o niezwykłej wspólnocie oraz lęku przed dorosłością. Obraz pokazuje pokolenie, które musi zmierzyć się ze złożonymi problemami współczesnego świata. Odnaleźć się w niełatwej ekonomicznej rzeczywistości. Pomaga im w tym wspólny cel i zaangażowanie się w staroświecką organizację. Za reżyserię tego inspirującego filmu odpowiedzialna była Klára Trencsényi (Hot Men Cold Dictatorships). Producentem jest HBO Europe.

Więcej
Zobacz "Pociąg Nadziei" na HBOGO
DODAJ

Pod Bronią

film (2016)
5.30/10
Pod Bronią
Pod Bronią

W ciągu ostatnich kilku lat dramatycznie wzrosła liczba masowych strzelanin w USA. Coraz częściej mówi się o wybuchu prawdziwej epidemii przemocy z udziałem broni palnej. Kwestia łatwego dostępu do broni dzieli amerykańskie społeczeństwo. Połowa obywateli uważa, że trzeba zaostrzyć przepisy dotyczące posiadania broni, pozostali wiernie stoją za drugą poprawką do konstytucji. Linia podziału jest bardzo wyraźna. Każda ze stron ma mocne argumenty na poparcie swojego stanowiska. Znane z doskonałego dokumentu Fed Up Stephanie Soechtig oraz Katie Couric wracają z nowym i ważnym filmem, który poświęcony jest problemowi dostępu do broni w USA. Obraz pokazuje, jak mocno kwestia stosunku do broni palnej i prawa jej posiadania dzieli amerykańskie społeczeństwo. Autorki wnikliwie analizują problem, przedstawiając argumenty każdej ze stron.

Więcej
Zobacz "Pod Bronią" na HBOGO
DODAJ
Pieska Ameryka. Opowieści O Lęku, Stracie I Zdradzie
Pieska Ameryka. Opowieści O Lęku, Stracie I Zdradzie

Amerykanie kochają psy. Niektórzy właściciele czteronogów określają je mianem swoich najlepszych przyjaciół, lepszej drugiej połowy, bratnich dusz, a nawet dzieci. Jak dowodzą twórcy dokumentu, słowne deklaracje to jedno, ale prawda dotycząca posiadania psa jest często o wiele bardziej prozaiczna i smutna – psy to wielki biznes w Ameryce, bo sprzedaż karmy i środków pielęgnacji przynosi milionowe zyski. Poza tym, nie każdy z nas powinien mieć czworonoga, co potwierdzają statystyki dotyczące porzuconych w schroniskach psów. Podzielony na trzy części film dokumentalny (Strach, Strata i Zdrada) przedstawia osiem historii, które ilustrują skomplikowane i czasem sprzeczne relacje człowieka z psem. Dowiemy się, dlaczego czujemy tak dużą bliskość z psami i co zrobiono, by wszystkie z nich były traktowane humanitarnie.

Więcej
Zobacz "Pieska Ameryka. Opowieści O Lęku, Stracie I Zdradzie" na HBOGO
DODAJ

Piosenka Xiary

film (2005)
5.00/10
Piosenka Xiary
Piosenka Xiary

Siedmioletnia, ufnie podchodząca do życia Xiara marzy o staniu się gwiazdą muzyki rap – podobnie jak jej tata. Kłopot w tym, że przez kolejnych dziesięć lat jej ojciec będzie przebywać w więzieniu. Film pokazuje, jak dziewczynka stara się utrzymać kontakt ze swoim ojcem, Haraldem, podczas gdy jej matka walczy o to, by nie poszła w jego ślady. Przeplatając surowe obrazy dnia dzisiejszego z wzruszającymi fragmentami wideo z prywatnego archiwum bohaterów dokument ten opowiada o relacji ojca z córką, której udaje się przetrwać w niezwykłych okolicznościach, lecz która może mieć trwałe konsekwencje dla późniejszych losów niezwykle inteligentnego, ale jednocześnie bardzo podatnego na wpływy dziecka.

Więcej
Zobacz "Piosenka Xiary" na HBOGO
DODAJ
Plac Tahrir: 18 Dni Niedokończonej Rewolucji
Plac Tahrir: 18 Dni Niedokończonej Rewolucji

Ponad dwa lata temu, 25 stycznia 2011 roku, na kairskim placu Tahrir rozpoczęły się protesty Egipcjan żądających ustąpienia prezydenta Hosniego Mubaraka, sprawującego tę funkcję od ponad trzydziestu lat. Wykorzystujący media społecznościowe demonstranci nie ustawali pomimo oporu rządzących - dzień po dniu ich liczba rosła, a zamieszki rozszerzyły się na inne miasta kraju. 21 lutego, po 18 dniach protestu, Egipcjanie usłyszeli w końcu upragnioną wiadomość - Mubarak zrezygnował ze stanowiska.

Więcej
Zobacz "Plac Tahrir: 18 Dni Niedokończonej Rewolucji" na HBOGO
DODAJ

Płomień Miłości

film (2013)
8.20/10
Płomień Miłości
Płomień Miłości

Feri ma ponad osiemdziesiąt lat i jest wdowcem. Regularnie jednak odwiedza mieszkające we wsi wdowy. Twierdzi, że tylko dwie lub trzy są warte starań i nie ustaje we flirtowaniu z nimi. Sam jest również częstym tematem rozmów starszych pań. Kobiety otwierają się przed kamerą i bez skrępowania opowiadają o swoich marzeniach. Dzielą się najbardziej intymnymi sekretami z przeszłości. Okazuje się, że senna wioska skrywa wiele tajemnic.Ciepły i wzruszający dokument opowiadający o tym, że szczęście i radość życia można odnaleźć w każdym wieku. Dzieło Ágnes Sós, znanej węgierskiej dokumentalistki, której obraz Invisible Strings: The Talented Pusker Sisters był pokazywany na festiwalu Camerimage. Płomień miłości to podróż do zagubionej w rumuńskiej Transylwanii węgierskiej wioski, zamieszkałej jedynie przez staruszków, którzy wspominają nie zawsze szczęśliwą przeszłość, ale też próbują cieszyć się dojrzałym życiem. Film był pokazywany na wielu festiwalach IDFA, Hot Docs, Planete Doc, KFF, Los Angeles Film Festival. Na festiwalach Trieste FF oraz Mediawave otrzymał nagrody dla najlepszego filmu dokumentalnego.

Więcej
Zobacz "Płomień Miłości" na HBOGO
DODAJ
Ostre Wyścigi: Bolidy Z Indiany
Ostre Wyścigi: Bolidy Z Indiany

Dla mieszkańców miasta Anderson, w stanie Indiana, ulubioną formą spędzania wolnego czasu są wyścigi samochodowe rozgrywane na lokalnym torze żużlowym. Pomimo bankructwa lokalnych fabryk motoryzacyjnych i wysokiego bezrobocia, mieszkańcy miasta nadal zbierają się w każdy piątkowy wieczór na lokalnym torze żużlowym, gdzie kierowcy prezentują tuningowane wyścigówki. Laureat nagrody Emmy, reżyser Jon Alpert prezentuje niezwykły portret „Pasa rdzy”, regionu Ameryki, w którym wyścigi samochodowe biją rekordy popularności. W wyniku zamknięcia fabryki General Motors, pracę straciło 33 tys. ludzi, a niegdyś tętniące życiem miasto Anderson zamieniło się w przemysłową pustynię, na której straszą nieczynne zakłady produkcyjne, zamknięte sklepy i porzucone domy. Funkcję centrum życia towarzyskiego przejął lokalny tor żużlowy, gdzie ludzie zapominają o swoich problemach, by w kakafonii klaksonów, pisku opon i zgrzycie metalu podziwiać wyczyny śmiałków walczących o najwyższe laury w wyścigu Thundercar.

Więcej
Zobacz "Ostre Wyścigi: Bolidy Z Indiany" na HBOGO
DODAJ

Ostry Dyżur W Bagdadzie

film (2006)
8.10/10
Ostry Dyżur W Bagdadzie
Ostry Dyżur W Bagdadzie

Film dokumentalny, którego akcja toczy się w największym szpitalu wojskowym 86. Dywizji Armii Amerykańskiej w Iraku (w dawnym budynku elitarnej kliniki medycznej Saddama Husajna). To miejsce, gdzie ofiary wojny nie są anonimowe – mają konkretną ludzką twarz, a opiekują się nimi lekarze i pielęgniarki gotowi zrobić wszystko, by uratować życie rannych żołnierzy, których codziennie przywożą do ich szpitala wojskowe helikoptery.

Więcej
Zobacz "Ostry Dyżur W Bagdadzie" na HBOGO
DODAJ

Otwórzcie Oczy

film (2015)
8.10/10
Otwórzcie Oczy
Otwórzcie Oczy

Manisara i Durga są starzejącym się małżeństwem, które żyje w górach Nepalu. W ciągu ostatnich piętnastu lat ich wzrok bardzo się pogorszył. Wada uniemożliwia im normalną egzystencję i radzenie sobie z najprostszymi codziennymi czynnościami. Pewnego dnia ich los się odmienia. Dzięki pomocy i wsparciu finansowemu międzynarodowej organizacji pozarządowej Seva, kobieta i mężczyzna mają przejść operację, która pomoże im odzyskać wzrok. Nakręcony w zaledwie 3 dni, przepiękny krótkometrażowy film, który wzrusza do łez. Kamera towarzyszy dwójce biednych ludzi w podeszłym wieku, którzy mają poddać się łatwemu, przywracającemu wzrok zabiegowi usunięcia katarakty. Za realizację tego niezwykłego dokumentu, który pokazuje jak bardzo rozwój współczesnej medycyny wzmacnia małe społeczności na całym świecie, odpowiedzialna była zdobywczyni nominacji do Oscara Irene Taylor Brodsky (Ocalić 895. pelikana, Strzeż się Slendermana).

Więcej
Zobacz "Otwórzcie Oczy" na HBOGO
DODAJ

Overdose

film (2013)
5.00/10
Overdose
Overdose

W 2006 roku słowacko-węgierski biznesmen kupił na aukcji konia (za sumę zaledwie 2000 gwinei), który okazał się bezcennym nabytkiem. Szybki i zwinny rumak o imieniu Overdose zaczął odnosić spektakularne sukcesy i stał się międzynarodowym mistrzem. Niestety, w 2009 roku doznał poważnej kontuzji. Wydawało się, że już nigdy nie pobiegnie w wyścigach. Dzięki wysiłkom wielu osób, które zaangażowały się w jego leczenie, powrócił szybko na tor. Stał się symbolem nadziei dla pogrążonego w kryzysie kraju. Twórcy filmu przyglądają się fenomenowi Overdose. Rozmawiają z trenerami, lekarzami i zwykłymi ludźmi, którzy nie oparli się urokowi węgierskiego czempiona. Niezwykły, pełen dramatyzmu obraz w reżyserii Gábora Ferencziego (The possibilities of making friends). Znakomicie sfotografowany film uważany jest za jeden z najlepszych węgierskich dokumentów ostatnich lat. Opowiada o fenomenie konia wyścigowego, którego pokochały tłumy. We wnikliwy sposób pokazuje, jak ludzie – szczególnie w czasach kryzysu – potrzebują symboli, które dają im wiarę w lepsze jutro.

Więcej
Zobacz "Overdose" na HBOGO
DODAJ
Pierwszy Poniedziałek W Maju
Pierwszy Poniedziałek W Maju

Wystawa „China: Through the Looking Glass” w Metropolitan Museum of Art była jedną z najgłośniejszych i najpopularniejszych wystaw ostatnich lat w Nowym Jorku. Tylko w dwóch pierwszych miesiącach obejrzało ją ponad 350 tysięcy zwiedzających. Uroczyste otwarcie odbyło się podczas gali MET, organizowanej jak co roku przez słynną Annę Wintour. Na imprezie nie zabrakło największych gwiazd kina, muzyki oraz sztuki. Twórcy filmu pokazują szczegół po szczególe kulisy organizacji wydarzenia. Rozmawiają też z największymi postaciami świata mody na temat ich percepcji sztuki. Spektakularna, przekrojowa wystawa „China: Through the Looking Glass” pokazywała, jak duży wpływ na modę i kulturę zachodniej cywilizacji wywarła sztuka Chin i Orientu. Nad każdym detalem wystawy, a także otwierającej ją gali, czuwali kurator Andrew Bolton i legendarna redaktor naczelna amerykańskiej edycji magazynu Vogue – Anna Wintour. Reżyser Andrew Rossi (Wieża z kości słoniowej) pokazuje kulisy organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia – w tym metody pozyskiwania sponsorów oraz zapraszania gości. W obrazie nie brakuje rozmów ze słynnymi projektantami, m.in. z Jean-Paulem Gaultierem czy Karlem Lagerfeldem.

Więcej
Zobacz "Pierwszy Poniedziałek W Maju" na HBOGO
DODAJ
Ostatni Uścisk: Trzy Dni Na Obozie Pocieszenia
Ostatni Uścisk: Trzy Dni Na Obozie Pocieszenia

ak pomóc dzieciom poradzić sobie ze stratą kogoś bliskiego? Nagrodzony Emmy, kameralny dokument HBO pokazuje kolejne stadia żałoby najmłodszych.Ponad półtora miliona amerykańskich dzieci straciło przynajmniej jednego z rodziców. Muszą zmierzyć się z ogromnym bólem i uczuciami, których często nie rozumieją. Film jest kroniką trzydniowego letniego obozu dla dzieci, które utraciły kogoś bliskiego i teraz muszą poradzić sobie z tą stratą. Dzięki pomocy specjalistów przeżywające żałobę dzieci uczą się, że uczucia, których doświadczają, są normalne i że rozmowa o nich może im przynieść ulgę w cierpieniu. Nagrodzony statuetką Emmy krótkometrażowy dokument w reżyserii nominowanej do Oscara Irene Taylor Brodsky, autorki głośnych filmów The Final Inch, Ocalić 895 pelikana czy Słyszeć tu i teraz. Obraz prezentuje rzadko analizowany problem dziecięcej żałoby - tak różnej od bólu po stracie bliskich, który odczuwają dorośli. Wzruszający film Irene Taylor Brodsky pokazuje historie trojga młodych bohaterów, którzy w czasie prowadzonych na obozie warsztatów przechodzą przez kolejne stadia żałoby i próbują na nowo ułożyć swoje życie.

Więcej
Zobacz "Ostatni Uścisk: Trzy Dni Na Obozie Pocieszenia" na HBOGO
DODAJ

Ostatnie Walentynki

film (2013)
7.20/10
Ostatnie Walentynki
Ostatnie Walentynki

Piętnastoletni Lawrence "Larry" King, młody Latynos mieszkający w Kalifornii, publicznie przyznał się do swojej orientacji seksualnej. Po tej deklaracji zaczął chodzić do szkoły w damskich ubraniach i z pełnym makijażem na twarzy. Tuż przed Walentynkami, 12 lutego 2008 roku, postanowił wyznać swoje uczucia koledze z klasy– Brandonowi McInerney’emu. Ten wpadł w szał i strzelił do Larry’ego dwukrotnie z pistoletu, który przyniósł nielegalnie do szkoły. Dwa dni później chłopak w wyniku obrażeń zmarł w szpitalu. Śmierć Lawrence’a Kinga wywołała ogólnonarodową debatę na temat powszechnego dostępu do broni, roli szkoły w emocjonalnej edukacji oraz postępującej homofobii. Debiutująca dokumentalistka, Marta Cunningham, opowiada w wyważony sposób o wydarzeniach z 12 lutego, przyjmując jednocześnie rolę bezstronnej obserwatorki. Pokazuje przy tym bezsilność wymiaru sprawiedliwości oraz zadaje pytania o bezpieczeństwo nastoletnich osób ze środowiska LGBT w jej rodzinnym kraju.

Więcej
Zobacz "Ostatnie Walentynki" na HBOGO
DODAJ
Osobliwe Dzieje Zasady "nie Pytaj, Nie Mówi"
Osobliwe Dzieje Zasady "nie Pytaj, Nie Mówi"

Dokument opowiadający o smutnym, lecz prawdziwym zakazie służby gejów i lesbijek w siłach zbrojnych Stanów Zjednoczonych – od jego wprowadzenia w życie, poprzez namiętne protesty i debaty, po odrzucenie zasady „Nie pytaj, nie mów” w 2011 r. Pełen napięcia, wciągający i poruszający dokument „The Strange History of Don’t Ask, Don’t Tell” opowiada gwałtowną ewolucję kontrowersyjnej zasady, która podsycała nienawiść i nietolerancję w armii amerykańskiej zmuszając gejów i lesbijki do życia w kłamstwie i ukrywania swojej tożsamości seksualnej.

Więcej
Zobacz "Osobliwe Dzieje Zasady "nie Pytaj, Nie Mówi"" na HBOGO
DODAJ
Ostatni List Do Domu: Głos Amerykańskich Żołnierzy Walczących W Iraku
Ostatni List Do Domu: Głos Amerykańskich Żołnierzy Walczących W Iraku

Ostatnie słowa żołnierzy. Ostatnie wspomnienia ich rodzin. Nieustająca wdzięczność Amerykanów. Dokument autorstwa laureata Oskara i Emmy Billa Couturié to intymny, głęboko poruszający hołd złożony amerykańskim żołnierzom poległym podczas Operacji Iracka Wolność. Członkowie rodzin żołnierzy, ośmiu mężczyzn i dwóch kobiet, czytają na głos ostatnie listy – wzruszające i niezwykle wymowne – wysłane przez nich do domu. Niektóre z nich dotarły do adresatów dopiero po informacji o śmierci najbliższych. Lekturze listów towarzyszą emocjonalne wspomnienia i przemyślenia pogrążonych w żałobie żon, matek, ojców, dzieci i przyjaciół, które ilustrują zdjęcia dostarczone przez rodziny oraz The New York Times, który wspólnie z HBO i współpracy z LIFE Books wyprodukował film.

Więcej
Zobacz "Ostatni List Do Domu: Głos Amerykańskich Żołnierzy Walczących W Iraku" na HBOGO
DODAJ
Ostatni Suv Zjeżdża Z Taśmy
Ostatni Suv Zjeżdża Z Taśmy

Dla mieszkańców Moraine w stanie Ohio, General Motors było czymś więcej niż tylko producentem samochodów, stanowiło siłę napędową całej społeczności. Gdy w 2008 r., ze względu na słabą sprzedaż furgonetek i miejskich terenówek, firma ogłosiła plany zamknięcia fabryki w Moraine, wstrząśnięci pracownicy zaczęli wspominać swoją karierę w GM, opowiadając o tym, co dzięki niej zyskali, oraz przyjaźniach i dumie, jakie dała im praca na linii produkcyjnej. Ich słowa układają się w mowę pogrzebową dla umierającego systemu produkcji w Ameryce, przybliżając sytuację pogrążonej w kryzysie branży motoryzacyjnej.

Więcej
Zobacz "Ostatni Suv Zjeżdża Z Taśmy" na HBOGO
DODAJ

One More Time With Feeling

film (2016)
8.30/10
One More Time With Feeling
One More Time With Feeling

14 lipca 2015 roku piętnastoletni syn Nicka Cave’a – Arthur – spadł z dwudziestometrowego klifu we wschodnim Sussex. Chłopak zginął na miejscu. Twórcy filmu rozmawiają z pogrążonym w żałobie artystą, który szuka sposobu, aby przetrwać trudne chwilę i odzyskać spokój po śmierci ukochanego dziecka. Cave rozlicza się też z mitem artysty czerpiącego inspirację z własnego nieszczęścia. Twierdzi, że w jego przypadku dominującym stanem jest pustka, która nie inspiruje ani nie daje ukojenia. Żałoba jest obezwładniająca. Niezwykły czarno-biały film dokumentalny w reżyserii Andrew Dominika (Zabić, jak to łatwo powiedzieć) powstał pół roku po śmierci syna Nicka Cave’a. Wcześniej filmowiec i muzyk współpracowali przy filmie Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda, do którego Cave napisał muzykę. Zdjęcia do obrazu trwały 10 dni i były kręcone w Londynie i w domu australijskiego artysty w Brighton. Dokument jest w całości improwizowany i jest zapisem powrotu muzyka do studia nagrań. Zdaniem samego Cave'a film stanowi „świadectwo artysty poszukującego swojej drogi w ciemnościach".

Więcej
Zobacz "One More Time With Feeling" na HBOGO
DODAJ

Operacja Newburgh

film (2014)
7.50/10
Operacja Newburgh
Operacja Newburgh

Osiem lat po tragedii 11 września FBI aresztuje czterech mężczyzn, mieszkańców Newburgh w stanie Nowy Jork. Podstawą ich zatrzymania była informacja od informatora, współpracującego z pakistańskim biznesmenem, który oskarżył kwartet o zamach na synagogę w nowojorskiej dzielnicy Riverdale. Wszyscy czterej mężczyźni twierdzili, że padli ofiarą pomówień i są niewinni.Film dokumentalny badający jedną z najgłośniejszych i najbardziej skomplikowanych spraw związanych z walką z terroryzmem na terytorium USA. Obraz prezentujący kulisy zatrzymania, śledztwa i procesu czterech mężczyzn z Newburgh rzuca nowe światło na tę sprawę i kwestionuje legalność podjętych działań. Prezentowany między innymi na festiwalu TriBeCa film to dzieło małżeństwa dokumentalistów Kate Davis i Davida Heilbronera (Jockey)

Więcej
Zobacz "Operacja Newburgh" na HBOGO
DODAJ

Opowieści Latynosek

film (2013)
5.00/10
Opowieści Latynosek
Opowieści Latynosek

Latynosi to bardzo zróżnicowana społecznie i ekonomicznie grupa w Ameryce. Obraz pokazuje spojrzenie pochodzących z niej kobiet na otaczających je rzeczywistość. Każda z bohaterek przedstawia swoją osobistą historię i punkt widzenia. Twórcy dokumentu rozmawiają z szefową wydawnictwa, nagrodzoną na Mistrzostwach Olimpijskich bokserką, producentką wiadomości, która często jest brana za nianię swojej córki, ofiarą przemocy domowej oraz zaangażowaną społecznie prawniczką czy naukowczynią pracującą dla NASA. Kolejna część rewelacyjnej serii dokumentalnej przedstawiającej punkt widzenia przedstawicieli latynoskiej społeczności w Ameryce. Wyśmienity, chwilami zabawny, często wzruszający, zawsze szczery do bólu projekt w reżyserii Alberto Ferrerasa (Bigger) pobudza wyobraźnie i zmusza do myślenia. Każdy jej kolejny odcinek produkcji realizowanej od 2003 roku wywoływał w USA żywą dyskusję społeczną, pokazując jak to jest być współcześnie Latynosem w USA.

Więcej
Zobacz "Opowieści Latynosek" na HBOGO
DODAJ

Opowieści Latynosów

film (2014)
5.00/10
Opowieści Latynosów
Opowieści Latynosów

Latynosi to bardzo zróżnicowana społecznie i ekonomicznie grupa w Ameryce. Obraz pokazuje spojrzenie pochodzących z niej mężczyzn na otaczających ich rzeczywistość. Każdy z bohaterów przedstawia swoją osobistą historię i punkt widzenia. Twórcy dokumentu rozmawiają z odnoszącym sukcesy homoseksualnym bokserem, legendarnym zapaśnikiem, wyróżnionym nagrodą Pulitzera pisarzem, przystojnym i wrażliwym chłopakiem czy homoseksualnym aktorem. Kolejna część rewelacyjnej serii dokumentalnej przedstawiającej punkt widzenia przedstawicieli latynoskiej społeczności w Ameryce. Wyśmienity, chwilami zabawny, często wzruszający, zawsze szczery do bólu projekt w reżyserii Alberto Ferrerasa (Bigger) pobudza wyobraźnie i zmusza do myślenia. Każdy kolejny odcinek produkcji realizowanej od 2003 roku wywoływał w USA żywą dyskusję społeczną, pokazując jak to jest być współcześnie jest być Latynosem w USA.

Więcej
Zobacz "Opowieści Latynosów" na HBOGO
DODAJ

Ogrodzenie

film (2010)
6.90/10
Ogrodzenie
Ogrodzenie

W październiku 2006 roku Stany Zjednoczone podjęły decyzję o wybudowaniu wzdłuż amerykańsko-meksykańskiej granicy ogrodzenia, które miało zapobiegać napływowi nielegalnych imigrantów i ograniczyć ilość narkotyków szmuglowanych do USA. Budowa pochłonęła 3 miliardy dolarów. Twórcy filmu odwiedzają pogranicze, by sprawdzić, czy ciągnące się na odcinku 700 mil ogrodzenie spełnia swoją funkcję. Czy rzeczywiście, tak jak obiecywali jego pomysłodawcy, zmniejszyła się liczba osób nielegalnie przekraczających granicę i czy udało się ograniczyć przemyt narkotyków? Dokument w reżyserii wielokrotnie nagradzanej Rory Kennedy (American Hollow, Walki uliczne), zdobywczyni statuetki Emmy za najlepszy film dokumentalny 2007 roku (Demony z Abu Ghraib), miał swoją premierę na festiwalu w Sundance, gdzie spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony wymagającej publiczności. Pochodząca ze słynnego klanu reżyserka (córka senatora Roberta Kennedy’ego) bohaterami filmu uczyniła ludzi, których życie zmieniło się w związku z wybudowaniem ogrodzenia - zazwyczaj na gorsze. Dokument nikogo nie pozostawia obojętnym.

Więcej
Zobacz "Ogrodzenie" na HBOGO
DODAJ

Okaleczone

film (2015)
5.00/10
Okaleczone
Okaleczone

Samookaleczające się osoby najczęściej ukrywają swoje blizny przed światem zewnętrznym. To, co robią sobie samym jest tajemnicą nawet dla ich najbliższych. Film dokumentalny HBO zaprasza widzów w podróż po świecie tajemnicy i samoświadomości, śledząc poruszające losy bohaterów filmu próbujących pokonać swoje psychologiczne problemy, którzy są gotowi wykonać krok naprzód w procesie zrozumienia siebie i gotowi są odkryć przed innymi swą niechlubną przeszłość, podejmując ryzyko odkrycia po drodze mrocznych, niebezpiecznych faktów.

Więcej
Zobacz "Okaleczone" na HBOGO
DODAJ