Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Znaleziono: 4214

Nasz Kochany Damilola

film (2016)
7.40/10
Nasz Kochany Damilola
Nasz Kochany Damilola

W sierpniu 2000 roku pochodzący z Nigerii dziesięcioletni Damilola Taylor (Sammy Kamara) przyjechał z rodziną do Londynu. Czuł się tam szczęśliwy i z nadzieją patrzył w przyszłość. Niestety, kilka miesięcy później – 27 listopada – chłopiec został brutalnie napadnięty. Mimo interwencji lekarzy rany, których doznał, okazały się śmiertelne. Zrozpaczeni rodzice – Richard (Babou Ceesay) i Gloria (Wunmi Mosaku) – postanowili walczyć o sprawiedliwość i doprowadzić do ukarania osób odpowiedzialnych za śmierć ukochanego syna. Oparta na faktach, intymna opowieść o tragedii, która nigdy nie powinna była mieć miejsca. Telewizyjny obraz mówi o wstrząsającym zabójstwie dziesięcioletniego chłopca, które w 2000 roku wywołało w Anglii ogromną dyskusję społeczną na temat przemocy wśród nieletnich. Rodzice Damiloli Taylora po jego śmierci rozpoczęli kampanię, której celem było uchronienie innych dzieci przed losem, jaki spotkał ich syna. Reżyserem obrazu jest uznany twórca telewizyjny Euros Lyn (seriale Sherlock, Broadchurch), a w role głównych bohaterów z wyczuciem wcielają się m.in. Babou Ceesay (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, serial Guerilla), Wunmi Mosaku (Tajemnica Filomeny, Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć), debiutant Sammy Kamara, Juwon Adedokun (serial Doktor Who). Produkcję wyróżniono sześcioma nominacjami do BAFTY, w tym w najważniejszych kategoriach – najlepszy film, najlepsza reżyseria oraz najlepszy scenariusz.

Więcej
Zobacz "Nasz Kochany Damilola" na HBOGO
DODAJ
Paranormal Activity: Inny wymiar
Paranormal Activity: Inny wymiar

Wkrótce po przeprowadzce pewna rodzina znajduje w swoim nowym domu materiały wideo, na których zarejestrowano mrożące krew w żyłach zjawiska paranormalne.

Więcej
Zobacz "Paranormal Activity: Inny wymiar" na Netflix.com
DODAJ

Hypersomnia

film (2016)
5.00/10
Hypersomnia
Hypersomnia

Podczas przygotowań do sztuki o handlu ludźmi młoda aktorka zaczyna miewać przerażające wizje. Czy to jawa, czy alternatywna rzeczywistość?

Więcej
Zobacz "Hypersomnia" na Netflix.com
DODAJ

Królowa Katwe

film (2016)
7.40/10
Królowa Katwe
Królowa Katwe

Katwe w Ugandzie. Niezwykle bystra Phiona Mutesi (Madina Nalwanga) wychowuje się w slumsach, a jej rodzina ledwo wiąże koniec z końcem. Pewnego dnia dziewczynka spotyka na swojej drodze Roberta Katende (David Oyelowo), który chce poprawić los dzieci, ucząc je gry w szachy. Szybko okazuje się, że dziewczynka ma niebywały talent. Phiona wkłada całą swoją energię w przygotowanie się do międzynarodowej olimpiady szachowej. Oparta na faktach, inspirująca opowieść o młodej dziewczynie z biednej afrykańskiej rodziny, która została światowej sławy szachistką. Rolę pełnej ambicji, wytrwałości i zaangażowania bohaterki zagrała rewelacyjnie młodziutka Madina Nalwanga. Doskonałe kreacje tworzą również nominowany do dwóch Złotych Globów David Oyelowo (Kamerdyner, Selma), laureatka Oscara Lupita Nyong'o (Zniewolony. 12 Years a Slave, Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy), debiutanci Martin Kabanza i Taryn Kyaze. Reżyserką obrazu jest znana z Monsunowego wesela, dwukrotnie nominowana do BAFTY Hinduska Mira Nair. Scenariusz filmu został oparty na książce Tima Crothersa pod tym samym tytułem.

Więcej
Zobacz "Królowa Katwe" na HBOGO
DODAJ

Zathura - Kosmiczna przygoda

film (2005)
6.10/10
Zathura - Kosmiczna przygoda
Zathura - Kosmiczna przygoda

Tajemnicza gra zmienia dom dwóch braci w statek kosmiczny — chłopcy muszą dotrzeć na planetę Zathura lub na zawsze utkną w bezkresach galaktyki.

Więcej
Zobacz "Zathura - Kosmiczna przygoda" na Netflix.com
DODAJ
To nie moja wina, a poza tym mam to gdzieś
To nie moja wina, a poza tym mam to gdzieś

Patrick Spencer (Alan Thicke) jest niezwykle popularnym mówcą motywacyjnym i zarazem wyznawcą filozofii “To nie moja wina. Poza tym i tak mnie to nie obchodzi”. Mężczyzna wydał na ten temat książkę, która przyniosła mu sławę i pieniądze. Pewnego dnia jego córka Diana (Leah Doz) zostaje uprowadzona. Porywacz liczy na duży okup. Niestety, szybko przekonuje się, że ojciec dziewczyny nawet w nadzwyczajnych okolicznościach jest wierny wyznawanym przez siebie zasadom. Inteligentne kanadyjskie kino, które zwraca uwagę czarnym humorem oraz wymykającą się schematom fabułą. Za reżyserię tego oryginalnego i wciągającego obrazu odpowiedzialny był Chris Craddock (aktor i scenarzysta, znany m.in. z serialu Tiny Plastic Men), a w brawurowej głównej roli wystąpił nominowany do Złotego Globu Alan Thicke (serial Dzieciaki, kłopoty i my). Partnerują mu Quinton Aaron (Wielki Mike), Leah Doz (serial Delmer & Marta) i Jesse Lipscombe (Wskrzeszenie mistrza).

Więcej
Zobacz "To nie moja wina, a poza tym mam to gdzieś" na HBOGO
DODAJ

Disturbing the Peace

film (2016)
5.00/10
Disturbing the Peace
Disturbing the Peace

Film dokumentalny o byłych palestyńskich i izraelskich żołnierzach zmęczonych wieczną wojną, którzy utworzyli grupę działającą na rzecz pokoju.

Więcej
Zobacz "Disturbing the Peace" na Netflix.com
DODAJ

Być Jak Warren Buffett

film (2017)
7.70/10
Być Jak Warren Buffett
Być Jak Warren Buffett

Majątek osiemdziesięciosześcioletniego Warrena Buffetta szacowany jest na 60 miliardów dolarów. Biznesmen jest głównym akcjonariuszem, przewodniczącym rady nadzorczej oraz prezesem Berkshire Hathaway, czwartej co do wielkości na świecie notowanej na na giełdzie firmy. Od wielu lat konsekwentnie utrzymuje się na szczytach list najbogatszych ludzi świata. Buffett zaczynał od zera. Jego żelazne zasady moralne oraz zamiłowanie do refleksji pomogły mu osiągnąć sukces. Sprawiły też, że mężczyzna postanowił przekazać ogromną część swojej fortuny na cele charytatywne. Doskonały dokument pokazujący przemianę ambitnego, uwielbiającego liczby chłopaka z Nebraski w lidera biznesu. Jego oryginalne podejście do życia, empatia oraz charyzma pomogły mu zajść na sam szczyt i stać się jednym z najbardziej wpływowych i podziwianych ludzi na świecie. Wyróżniony dwoma nagrodami Emmy reżyser Peter Kunhardt (Nixon według Nixona, własnymi słowami) towarzyszy z kamerą Warrenowi Buffettowi. Rozmawia z nim oraz jego najbliższymi przyjaciółmi i współpracownikami. Tworzy złożony portret człowieka, który swoją postawą i inwestycjami przyczynił się do poprawy sytuacji milionów.

Więcej
Zobacz "Być Jak Warren Buffett" na HBOGO
DODAJ

Nigdy więcej

film (2002)
5.60/10
Nigdy więcej
Nigdy więcej

Maltretowana żona odkrywa, że jej mąż nie jest tak cudownym mężczyzną, za jakiego go uważała. Kiedy ucieka ze swoją córeczką, prześladowca nie daje im spokoju.

Więcej
Zobacz "Nigdy więcej" na Netflix.com
DODAJ
Gabriel Iglesias Presents Rick Gutierrez: I’m Not Mad, I’m Just a Parent
Gabriel Iglesias Presents Rick Gutierrez: I’m Not Mad, I’m Just a Parent

Rick Gutierrez opowiada o trudach rodzicielstwa i stawianiu czoła tak poważnym wyzwaniom, jak przejażdżka w parku rozrywki czy wizyta w toalecie.

Więcej
Zobacz "Gabriel Iglesias Presents Rick Gutierrez: I’m Not Mad, I’m Just a Parent" na Netflix.com
DODAJ

The Bone Collector

film (1999)
6.70/10
The Bone Collector
The Bone Collector

Młoda policjantka podejmuje współpracę ze sparaliżowanym byłym funkcjonariuszem, aby schwytać przerażającego mordercę nazywanego „Kolekcjonerem kości”.

Więcej
Zobacz "The Bone Collector" na Netflix.com
DODAJ

Tbc

serial (2017)
6.70/10
Tbc
Tbc

Los Angeles, lata siedemdziesiąte. Grupa spragnionych sławy komików każdej nocy marzy o występie w najgorętszym stand-upowym klubie w mieście. Zanim jednak staną na głównej scenie, muszą przejść selekcję dokonywaną przez surową właścicielkę lokalu Goldie (Melissa Leo). Stand-up jest całym ich światem. Zrobią wszystko, żeby tylko spełnić marzenia o sławie. Odważni do bólu, wyjawiają na scenie swoje najskrytsze myśli i najmroczniejsze sekrety w nadziei, że uda im się rozbawić widownię. Nowa produkcja o stand-upowej scenie z Miasta Aniołów. Pomysłodawcy obrazu Davidowi Flebotte’owi (serial HBO Zakazane imperium) udaje się wskrzesić ducha lat siedemdziesiątych. W role spragnionych sukcesu młodych komików wcielają się m.in. RJ Cyler (Power Rangers), Ari Graynor (Rzeka tajemnic), Clark Duke (Jutro będzie futro), Michael Angarano (Zakazane królestwo), Stephen Guarino (Wyznania zakupoholiczki). Obok nich występuje laureatka Oscara Melissa Leo (Fighter). Producentem wykonawczym serialu SHOWTIME jest dwukrotny zdobywca Złotego Globu Jim Carrey (Zakochany bez pamięci).

Więcej
Zobacz "Tbc" na HBOGO
DODAJ

Terapia

serial (2012)
8.20/10
Terapia
Terapia

Andrei Poenaru (Marcel Iures) rozstał się ze swoją żoną i mieszka w małym mieszkaniu. Dalej przyjmuje pacjentów, wśród których są: odnosząca sukcesy prawniczka IIoana Cernat (Aura Calarasu), która oskarża go o namówienie jej w wieku szesnastu lat do aborcji oraz nieradzący się z rozstaniem rodziców nastolatek Stefan (Dan Hurduc). Są też cierpiący na napady paniki Dinu Damian (Victor Rebengiuc) dwudziestoletnia studentka Clara (Raluca Aprodu), która zmaga się ze śmiertelną chorobą. W piątki mężczyzna w dalszym ciągu odbywa spotkania ze swoją superwizorkę Marię (Tamara Cretulescu).Adaptacja niezwykle popularnego izraelskiego formatu pt. Be Tipul. Autorem oryginalnej wersji scenariusza był Hagai Levi. Za jego regionalną wersję odpowiadał m.in. Augustin Cupsa (Fog). Fabuła produkcji wyreżyserowanej przez Constantina Popescu (Principii de viata) koncentruje się na pracy przychodzącego kryzys wewnętrzny psychoterapeucie i jego pacjentach. Kapitalnie w ich role wcielają się: Marcel Iures (Wywiad z wampirem), Raluca Aprodu (Krew jak czekolada), Aura Calarasu (Dobre chęci), Victor Rebengiuc (Wtorek, po świętach), Dan Hurduc (Vara s-a sfârsit) oraz Tamara Cretulescu (Niezapomniane lato). Obraz spotkał się z dużym uznaniem widzów i krytyki. Przyczyniły się do tego zarówno nietuzinkowy scenariusz, jak i rewelacyjne aktorstwo.

Więcej
Zobacz "Terapia" na HBOGO
DODAJ

Miasto Złodziei

film (2010)
7.60/10
Miasto Złodziei
Miasto Złodziei

Doug MacRay (Ben Affleck), syn kryminalisty, poszedł w ślady swojego ojca. Stoi na czele grupy złodziei okradających banki. W czasie jednego z napadów ich zakładniczką zostaje piękna Claire Keesey (Rebecca Hall), która mieszka w tej samej okolicy, co Doug. Mimo że bandyci puszczają ją wolno, kobieta długo po tym wydarzeniu nie może przyjść do siebie. Wszystko zmienia się, gdy poznaje... Douga. Nie wie, że jest on jednym z zamaskowanych bandziorów, z którymi miała do czynienia. Między obojgiem rodzi się sympatia, która szybko przeradza się w namiętny romans. Wymykające się schematom, intrygujące gangsterskie kino, oparte na powieści Chucka Hogana „The Prince of Thieves”. Jego twórcą, a także wykonawcą głównej roli jest laureat Oscara za współautorstwo scenariusza do Buntownika z wyboru, hollywoodzki aktor, reżyser i scenarzysta - Ben Affleck. Miasto złodziei to drugi film w jego reżyserskiej karierze po nagradzanym debiucie Gdzie jesteś, Amando. Affleckowi towarzyszą na ekranie: zdobywczyni nominacji do Złotego Globu Rebecca Hall (Vicky Cristina Barcelona, Frost/Nixon, Daj, proszę), laureat tej nagrody Jon Hamm (Byliśmy żołnierzami, serial Mad Man, Skowyt), nominowany za swoją kreację do Złotego Globu i Oscara Jeremy Renner (28 tygodni później, The Hurt Locker. W pułapce wojny), nagrodzony przez Amerykańską Akademię Filmową Chris Cooper (American Beauty, Adaptacja, Capote) oraz, w swojej ostatniej w życiu roli, Pete Postlethwaite (W imię ojca – nominacja do Oscara, Podejrzani, Incepcja), którego kreację wyróżniono nominacją do BAFTY. Obraz otrzymał dobre recenzje – krytycy chwalili twórców za realizm fabuły, umiejętność tworzenia pełnokrwistych postaci i odświeżenie konwencji filmu gangsterskiego. Znakomitą oprawę wizualną zapewnił produkcji wybitny operator Robert Elswitt (Magnolia, Good Night and Good Luck, Aż poleje się krew - Oscar).

Więcej
Zobacz "Miasto Złodziei" na HBOGO
DODAJ

Pakt Z Diabłem

film (2015)
6.90/10
Pakt Z Diabłem
Pakt Z Diabłem

Południowy Boston, lata siedemdziesiąte XX wieku. John Connolly (Joel Edgerton) i James "Whitey" Bulger (Johnny Depp) razem dorastali. Po latach znów się spotykają i postanawiają nawiązać współpracę. Ten pierwszy jest agentem FBI, drugi działa w mafii. Connolly liczy, że z pomocą Bulgera uda mu się zdemaskować i zniszczyć groźną organizację przestępczą. Niestety, "Whitey", mając wsparcie władzy, bezkarnie łamie prawo. Umacnia swoją pozycję i zyskuje miano jednego z najbardziej bezwzględnych i niebezpiecznych gangsterów w historii miasta.Oparta na faktach historia wzlotu i upadku bezwzględnego bostońskiego gangstera. James "Whitey" Bulger był przez lata poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości m.in. za dokonanie kilkunastu zabójstw, kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, handel narkotykami oraz pranie brudnych pieniędzy. Mroczna opowieść w reżyserii laureata Nagrody Independent Spirit Scotta Coopera (Szalone serce, Zrodzony w ogniu) to klimatyczne i sprawnie wyreżyserowane kino, które przykuwa uwagę doskonałą obsadą. W obrazie wystąpiła plejada gwiazd z trzykrotnie nominowanym do Oscara Johnnym Deppem (Marzyciel, cykl Piraci z Karaibówy) na czele. Stworzona przez niego kreacja (nagroda na MFF w Palm Springs) jest niekwestionowanym atutem filmu. Partnerują mu m.in. Benedict Cumberbatch (serial Sherlock, Gra tajemnic), Dakota Johnson (Nienasyceni, Pięćdziesiąt twarzy Greya) oraz Joel Edgerton (Wojownik, Wielki Gatsby). Twórcy z powodzeniem oddali zarówno realia, jak i atmosferę lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. W produkcji nie brakuje mocnych, pełnych przemocy scen.

Więcej
Zobacz "Pakt Z Diabłem" na HBOGO
DODAJ
Piotruś. Wyprawa Do Nibylandii
Piotruś. Wyprawa Do Nibylandii

Żywiołowy Piotruś (Levi Miller) ma dwanaście lat i od urodzenia mieszka w sierocińcu w Londynie. Chłopiec nie ma tam łatwego życia. Jego temperament oraz niczym nieskrępowana wyobraźnia przysparzają mu licznych problemów. Pewnej nocy nastolatek przenosi się do magicznej Nibylandii – fantastycznego świata piratów, wojowników i wróżek. Chłopiec stara się odkryć powody, dla których jego matka postanowiła go porzucić. Przeżywa też wiele przygód wraz z nowymi przyjaciółmi: Tygrysią Lilią (Rooney Mara) oraz Jamesem Hakiem (Garrett Hedlund). Wspólnie muszą zmierzyć się z bezwzględnym piratem Czarnobrodym (Hugh Jackman). Widowiskowe kino przygodowe, które mówi o sile młodzieńczych marzeń i odkrywaniu swojego przeznaczenia. Bohaterem filmu zdobywcy BAFTY Joego Wrighta (Duma i uprzedzenie, Pokuta) jest uwielbiany przez dzieci Piotruś Pan, znany z powieści J.M. Barriego, rezolutny chłopiec, który nie chciał dorosnąć. W jego rolę z powodzeniem wciela się Levi Miller (Safe Neighborhood). Obok niego występują prawdziwe gwiazdy Hollywood: laureat Złotego Globu Hugh Jackman (X-Men, Les Miserables Nędznicy), dwukrotnie nominowana do Oscara Rooney Mara (Dziewczyna z tatuażem, Carol) oraz Garrett Hedlund (Czterej bracia, Niezłomny). Twórcy filmu bez wątpienia nie oszczędzali na efektach specjalnych, które zachwycają bez reszty i tworzą pełen magii klimat produkcji.

Więcej
Zobacz "Piotruś. Wyprawa Do Nibylandii" na HBOGO
DODAJ

Dom grozy

serial (2016)
8.20/10
Dom grozy
Dom grozy

Dom grozy jest poruszającą sagą wypełnioną mrocznymi tajemnicami i suspensem. W tym przerażającym thrillerze najbardziej demoniczne postaci literackie, włączając Doktora Frankensteina, Doriana Graya i ikoniczne figury z powieści Dracula – wynurzają się z ciemnych kątów wiktoriańskiego Londynu końca XIX wieku. W czasach ogromnego technologicznego postępu i zaawansowanych badań naukowych postaci serialu napędza tragiczna w skutkach ciekawość. Część z nich pochłonięta jest poznawaniem świata, inni - sprawdzaniem, gdzie znajdują się granice życia. Ich mroczne poczynania rzucają upiorne światło na to, co nieznane. Szukające ukojenia i bliskości serialowe postaci tworzą wyjątkowe sojusze, by walczyć ze złem. Oddają się erotycznym pokusom, co niesie ze sobą makabryczne konsekwencje. Dom grozy spotkał się z ogromnym uznaniem widowni i krytyków filmowych, i został obsypany nagrodami i wyróżnieniami na całym świecie. Mroczną ścieżkę dźwiękową do serialu stworzył Polak Abel Korzeniowski (Duże zwierzę, Samotny mężczyzna), wyróżniony zań w 2015 roku nagrodą Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA. Akademia nagrodziła również Dom grozy za najlepszą scenografię i charakteryzację. W 2014 roku serial otrzymał Critics' Choice Television Award – nagrodę amerykańskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Telewizyjnych dla „najbardziej ekscytującego nowego serialu telewizyjnego”. Rok później serial otrzymał także dwie Satellite Awards.W głównych rolach występują Timothy Dalton (Licencja na zabijanie, Turysta), nagrodzona BAFTĄ Eva Green (Casino Royale, Ostatnia miłość na Ziemi), Josh Hartnett (Helikopter w ogniu, 30 dni mroku), Harry Treadaway (Control, Miasto cienia) i Reeve Carney (Cedry pod śniegiem, Burza). Twórcą serialu jest trzykrotnie nominowany do Oscara John Logan (Gladiator, Aviator), a producentem wykonawczym laureat Oscara Sam Mendes (American Beauty, Skyfall).

Więcej
Zobacz "Dom grozy" na HBOGO
DODAJ

Yamla Pagla Deewana 2

film (2013)
3.40/10
Yamla Pagla Deewana 2
Yamla Pagla Deewana 2

Dharam wykorzystuje swoje stare sztuczki i udaje milionera, by doprowadzić do małżeństwa najmłodszego syna z córką bogatego biznesmena.

Więcej
Zobacz "Yamla Pagla Deewana 2" na Netflix.com
DODAJ

Tanu Weds Manu

film (2011)
6.70/10
Tanu Weds Manu
Tanu Weds Manu

Doktor Manu z Londynu wraca do Indii w poszukiwaniu żony i spotyka dziewczynę swoich marzeń. Niestety, ona kocha już kogoś innego.

Więcej
Zobacz "Tanu Weds Manu" na Netflix.com
DODAJ

Special 26

film (2013)
8.00/10
Special 26
Special 26

Oparty na faktach dramat kryminalny. Gang naciągaczy, podszywając się pod urzędników państwowych, dokonuje napadu na duży zakład jubilerski.

Więcej
Zobacz "Special 26" na Netflix.com
DODAJ

Shaitan

film (2011)
7.30/10
Shaitan
Shaitan

Gdy bogata dziewczyna z problemami oraz jej paczka znajomych padają ofiarami szantażu, wymyślają fałszywe porwanie, aby zgarnąć pieniądze z okupu.

Więcej
Zobacz "Shaitan" na Netflix.com
DODAJ

Queen

film (2014)
8.30/10
Queen
Queen

Porzucona panna młoda mimo przeciwności losu postanawia — sama — wyjechać w podróż poślubną do Europy, podczas której odkrywa prawdziwą siebie.

Więcej
Zobacz "Queen" na Netflix.com
DODAJ

Pyaar Ka Punchnama

film (2011)
7.80/10
Pyaar Ka Punchnama
Pyaar Ka Punchnama

Do sielankowego życia trzech mieszkających razem młodych kawalerów wkrada się chaos, kiedy na horyzoncie pojawiają się sprawy miłosne.

Więcej
Zobacz "Pyaar Ka Punchnama" na Netflix.com
DODAJ

Oh My God

film (2012)
8.20/10
Oh My God
Oh My God

Gdy okazuje się, że firma ubezpieczeniowa nie pokryje szkód, jakie trzęsienie ziemi wywołało w jego sklepie, Kanji Bhai wytacza sprawę sądową Bogu.

Więcej
Zobacz "Oh My God" na Netflix.com
DODAJ