Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Znaleziono: 5296

Okaleczone

film (2015)
5.00/10
Okaleczone
Okaleczone

Samookaleczające się osoby najczęściej ukrywają swoje blizny przed światem zewnętrznym. To, co robią sobie samym jest tajemnicą nawet dla ich najbliższych. Film dokumentalny HBO zaprasza widzów w podróż po świecie tajemnicy i samoświadomości, śledząc poruszające losy bohaterów filmu próbujących pokonać swoje psychologiczne problemy, którzy są gotowi wykonać krok naprzód w procesie zrozumienia siebie i gotowi są odkryć przed innymi swą niechlubną przeszłość, podejmując ryzyko odkrycia po drodze mrocznych, niebezpiecznych faktów.

Więcej
Zobacz "Okaleczone" na HBOGO
DODAJ
Obywatel Usa: Podróż Przez 50 Stanów
Obywatel Usa: Podróż Przez 50 Stanów

Każdego roku blisko milion ludzi z ponad stu pięćdziesięciu krajów świata dostaje amerykańskie obywatelstwo. Autorzy dokumentu starają się odpowiedzieć na pytanie, kim są ci ludzie. Podczas podróży po pięćdziesięciu stanach spotykają na swojej drodze m.in. buddyjskich mnichów w Utah, naukowców z laboratorium w Los Alamos, paraolimpijczyka nigeryjskiego pochodzenia w Kentucky, młodych irackich uchodźców w Nebrasce oraz muzułmańską matkę, która marzy o wycieczce na Alaskę. Każde z nich ma swoją historię. Powód, dla którego zdecydowali się zrealizować swój amerykański sen. Mimo że bohaterowie filmu są już obywatelami USA, wciąż patrzą na ten kraj oczami outsiderów.Najwyższych lotów kino dokumentalne, poruszające temat świeżo przysposobionych obywateli amerykańskich – ich sposobu patrzenia na świat i nową ojczyznę. Twórczynią obrazu jest córka znanej polityk Nancy Pelosi, reżyserka i dziennikarka Alexandra Pelosi. Ta nominowana do nagrody Emmy dokumentalistka (Journeys with George, Zła dobra Ameryka: Głosy z kampanii wyborczej) w ciągu kilku miesięcy zjechała całe Stany w poszukiwaniu ciekawych bohaterów i wysłuchiwała ich niezwykłych historii. W produkcji obok „zwyczajnych” Amerykanów można też zobaczyć Madeleine Albright, Ariannę Huffington, Henry’ego Kissingera czy Baracka Obamę.

Więcej
Zobacz "Obywatel Usa: Podróż Przez 50 Stanów" na HBOGO
DODAJ

Ocalić 895 Pelikana

film (2011)
7.80/10
Ocalić 895 Pelikana
Ocalić 895 Pelikana

W kwietniu 2010 roku w Zatoce Meksykańskiej doszło, z winy koncernu BP, do gigantycznego wycieku ropy z uszkodzonej platformy wiertniczej. Spowodował on ogromne zagrożenie dla morskiej fauny i flory. Tylko w pierwszych dniach zginęło blisko siedem tysięcy pelikanów. Obraz opowiada o podjętej przez społeczność Luizjany akcji ratowania tych ptaków. Przedstawiciele władz, zwyczajni ludzie i członkowie organizacji pozarządowych zjednoczyli siły i przez trzy miesiące walczyli o ocalenie jak największej liczby pelikanów (które od lat są symbolem Luizjany). Dzięki ich staraniom i determinacji udało się uratować 895 ptaków – dokument skupia się na historii ostatniego ocalonego pelikana. Niezwykła, pełna emocji opowieść o ludzkiej ofiarności i determinacji, a także olbrzymim wysiłku, jaki został włożony w akcję ratowania pelikanów. Reżyserką i współproducentką tego poruszającego dokumentu jest nominowana do Oscara Irene Taylor Brodsky (Słyszeć tu i teraz, The Final Inch), która otrzymała za niego Nagrodę Publiczności na festiwalu kina niezależnego w Ashland.

Więcej
Zobacz "Ocalić 895 Pelikana" na HBOGO
DODAJ
Od Wypłaty Do Wypłaty: Życie Katriny Gilbert
Od Wypłaty Do Wypłaty: Życie Katriny Gilbert

Katrina Gilbert jest trzydziestoletnią opiekunką z Chattanooga w stanie Tennessee. Każdy jej dzień jest próbą związania końca z końcem. Katrina jest matką trójki dzieci, które od czasu rozstania z mężem, uzależnionym od substancji przeciwbólowych Jeremy’m, wychowuje sama. Z powodu nałogu męża i zaciągniętych przez niego długów nie może wyjść na prostą i mieszka z dziećmi w przyczepie kempingowej. Siłę czerpie ze spotkań z Chrisem, zaprzyjaźnionym samotnym ojcem, który jest w podobnej sytuacji. Na krawędzi ubóstwa żyje około siedemdziesięciu milionów amerykańskich kobiet i ich dzieci, które w związku ze skomplikowaną sytuacją życiową nie potrafią wyjść na prostą. Bohaterka filmu, Katrina Gilbert, jest dyplomowaną opiekunką, wykonuje pracę wymagającą kwalifikacji i odpowiedniego wykształcenia, a mimo wszystko nie potrafi zapewnić swoim dzieciom godnych warunków życia. Wyreżyserowany przez Shari Cookson i Nicka Dooba, twórców znanych z kręcenia społecznie ważnych i zaangażowanych dokumentów (m. in. nagrodzony Emmy The Alzheimer’s Project) film produkcji HBO współtworzyła Maria Shriver, pochodząca z rodziny Kennedych żona byłego gubernatora Kalifornii Arnolda Schwarzenegera, która wydała poświęconą ekonomicznej sytuacji amerykańskich kobiet publikację The Shriver Report: A Woman's Nation Pushes Back from the Brink.

Więcej
Zobacz "Od Wypłaty Do Wypłaty: Życie Katriny Gilbert" na HBOGO
DODAJ
Nixon Według Nixona, Własnymi Słowami
Nixon Według Nixona, Własnymi Słowami

W latach 1971 - 1973 Richard Nixon sekretnie nagrywał swoje prywatne rozmowy w Białym Domu. Film stanowi kronikę tych niedawno odtajnionych, wcześniej nieprezentowanych szerokiej publiczności materiałów. Dzięki dokumentowi można poznać przemyślenia byłego prezydenta na temat wojny w Wietnamie czy przecieku informacji w Pentagonie. A także zapoznać się z jego kontrowersyjnymi i soczystymi wypowiedziami dotyczącymi kobiet, Żydów, Afroamerykanów czy mediów. Fascynujący, choć nie całkiem obiektywny, portret Richarda Nixona, jednego z najbardziej kontrowersyjnych amerykańskich polityków XX wieku. Twórcy dokumentu zadbali, żeby znalazły się w nim zróżnicowane i niezwykle ciekawe materiały dotyczące poglądów byłego prezydenta USA. Reżyserem obrazu jest laureat Nagrody Emmy Peter W. Kunhardt (Lincoln, Teddy: In His Own Words).

Więcej
Zobacz "Nixon Według Nixona, Własnymi Słowami" na HBOGO
DODAJ

Obrzędy Z Południa

film (2015)
6.50/10
Obrzędy Z Południa
Obrzędy Z Południa

Fotografka Gillian Laub powraca do małego miasteczka w Georgii, gdzie fotografowała uczestników studniówek. Były one organizowane osobno dla czarnych i białych uczniów. Publikacja zdjęć w 2009 roku wywołała dużą, ogólnonarodową dyskusję. Obecnie imprezy są wspólne dla wszystkich. W miasteczku ciągle jednak można zaobserwować wiele napięć rasowych. Szczególnie po ostatnim zabójstwie czarnego chłopaka. Co więcej, trwa emocjonująca kampania wyborcza. Bierze w niej udział Calvin Burns, który ma szanse zostać pierwszym czarnoskórym szeryfem Montgomery County. Doskonały dokument autorstwa utytułowanej fotografki - Gillian Laub - która od lat interesuje się skomplikowaną sytuacją społeczną pewnego małego miasteczka w stanie Georgia. Zmiana prawa, jaka dokonała się wiele lat temu w Ameryce, nie przyczyniła się tam do zmiany postaw wobec problemu segregacji rasowej. Kolor skóry ciągle wywołuje tam ogromne emocje, a liczne podziały nie pozwalają społeczności się rozwijać. Autorka obrazu rozmawia z ludźmi, którzy otwarcie mówią o patowej sytuacji, która niszczy kapitał społeczny miejscowości i wzmaga nienawiść.

Więcej
Zobacz "Obrzędy Z Południa" na HBOGO
DODAJ

Niebiańskie Piekło

film (2009)
5.00/10
Niebiańskie Piekło
Niebiańskie Piekło

Czwórkę ludzi w różnym wieku łączy niecodzienna pasja - czerpią radość i przyjemność z odczuwania bólu. Należą do zamkniętej wspólnoty BDSM (skrót od słów: więzy, dominacja, sadyzm, masochizm), która zrzesza osoby o podobnych do nich zainteresowaniach. Jej członkowie uczestniczą w różnego rodzaju bolesnych praktykach, których celem, jak sami mówią, jest „rozszerzenie sposobu pojmowania przyjemności i odkrycie nowych możliwości, które z tym się wiążą”. Ludzie ci dobrowolnie pozwalają się ranić. Chłosta, nakłuwanie ciała czy wieszanie za skórę na hakach to tylko niektóre z form doświadczania przez nich rozkoszy. Z powodu swojej inności i niekonwencjonalnego podejścia do życia często stają się wykluczeni społecznie. Oparcie i zrozumienie znajdują w BDSM, które działa w Czechach od wielu lat, a jego korzeni należy szukać jeszcze w ciężkich czasach komunizmu. Intrygująca podróż w świat mrocznych perwersji i alternatywnych sposobów odczuwania przyjemności. Opowieść o ludziach, którzy nie znajdują powszechnego zrozumienia dla swoich upodobań i pasji. Żyją poza społeczeństwem, a akceptacji szukają w zamkniętym stowarzyszeniu, wśród osób podzielających te same zainteresowania. Twórcą dokumentu jest reżyser i operator David Čálek (Dotek obrazu, Bezesné noci), któremu udało się wniknąć w tę niedostępną dla zwykłych śmiertelników wspólnotę. Co ważne, Čálek nie stygmatyzuje ani nie ośmiesza swoich bohaterów – portretuje ich z życzliwością i empatią.

Więcej
Zobacz "Niebiańskie Piekło" na HBOGO
DODAJ

Niepowstrzymani

film (2015)
7.17/10
Niepowstrzymani
Niepowstrzymani

Niepowstrzymani to historia o wielkiej pasji, prawdziwej determinacji i sile przyjaźni. Bohaterami filmu są Krzysztof, Sebastian i Marcin - trzy różne osobowości, trzech zawodników Seahawks Gdynia, których połączyła wspólna pasja. Dzieli ich wiele, ale gra w jednej drużynie zaciera wszelkie granice. Na co dzień pracują, a wolny czas spędzają na treningach, przygotowując się z pełnym poświęceniem do kolejnych rozgrywek. Dokument pokazuje ich zarówno w chwilach prywatnych, jak również w trakcie treningów i widowiskowych meczy. Marcin to niedosłyszący artysta, który doskonale odnajduje się na pozycji skrzydłowego. Krzysztof to potężny mężczyzna, z wykształcenia prawnik, mający za sobą trudną przesszłość. Życie Sebastiana, zwanego Bambo wypełnia sport, któremu podporządkowuje każdy dzień. Wszyscy trzej traktują grę w drużynie niezwykle poważnie, nie stosują wobec siebie żadnej taryfy ulgowej. Regularnie stawiają się na treningach i sumiennie przygotowują do mistrzostw Polski.Dokument Niepowstrzymani jest koprodukcją HBO Europe i Film It. Powstał przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Gdyńskiego Funduszu Filmowego. Reżyserem dokumentu jest Bartosz M. Kowalski, który za dokumentalny debiut Moja Wola, wyprodukowany również przez HBO Europe, zdobył pięć nagród, w tym Srebrnego Lajkonika dla reżysera najlepszego polskiego filmu dokumentalnego na Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Więcej
Zobacz "Niepowstrzymani" na HBOGO
DODAJ

Na Fotelu U Fryzjera

film (2006)
5.00/10
Na Fotelu U Fryzjera
Na Fotelu U Fryzjera

Dokument pokazuje dzień z życia niezwykle popularnego zakładu fryzjerskiego mieszczącego się w nowojorskim Harlemie na 125 ulicy. Przybytek stanowi bardzo ważne dla afroamerykańskiej społeczności miejsce, w którym jej męscy członkowie mogą spotkać się i porozmawiać o nurtujących ich kwestiach. Panowie rozmawiają o sprawach ważnych i błahych. Prywatnych i publicznych. Omawiają aktualne wydarzenia polityczne – kwestie związane z kryzysem finansowym, legalizacją małżeństw homoseksualnych, epidemiami. Nie stronią też od rozmów o gwiazdach muzyki czy najseksowniejszych aktorkach. Doskonale zrealizowany film dokumentalny z nurtu cinema vérité. Obraz mówi o męskiej potrzebie przynależności i wymiany wiadomości z innymi członkami grupy społecznej. Jego reżyserem jest wyróżniony dwoma nagrodami Emmy Bill McCullough (serial dokumentalny Insider Training), który podąża z kamerką za swoimi bohaterami, starając się dotrzeć do prawdy, zrozumieć ich motywy i potrzeby oraz otaczającą ich dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość.

Więcej
Zobacz "Na Fotelu U Fryzjera" na HBOGO
DODAJ
Na Ratunek Dzieciom: Misja Państwa Kraus
Na Ratunek Dzieciom: Misja Państwa Kraus

Wiosna 1939 roku. Zamożny żydowski prawnik Gilbert Kraus opuszcza wraz z żoną Eleonor wygodny dom w Filadelfii i wyjeżdża do okupowanego przez nazistowskie Niemcy Wiednia. We współpracy z organizacją B’rith Sholom podejmują się niezwykle niebezpiecznej misji wywiezienia z terenów okupowanych przez nazistów żydowsich dzieci. Przed koszmarem Holocaustu udaje się im uratować aż pięćdziesięcioro dzieci.Eleonor i Gillbert Krausowie przez wiele lat milczeli i nie dzielili się swoją historią ze światem. Na światło dzienne wyciągnął ją dopiero mąż ich wnuczki, Steven Pressman, doświadczony dziennikarz, który oparł scenariusz filmu na pamiętnikach zmarłej w 1989 roku Eleonor. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu udaje mu się odtworzyć wojenne losy Gilbertów i opowiedzieć o bohaterstwie ludzi, którzy prowadzili życie zwyczajnych Amerykanów.

Więcej
Zobacz "Na Ratunek Dzieciom: Misja Państwa Kraus" na HBOGO
DODAJ

Nadejdą Lepsze Czasy

film (2015)
7.70/10
Nadejdą Lepsze Czasy
Nadejdą Lepsze Czasy

Swałka – położone tuż pod Moskwą największe w Europie wysypisko śmieci. Tu, zaledwie dwadzieścia kilometrów od Kremla, mieszka jedenastoletnia Julia. Kamera towarzyszy dziewczynce przez kolejnych kilkanaście lat jej życia – spędzone wśród mieszkańców Swałki dzieciństwo i próby wyrwania się z wysypiska. Czy Julii uda się zacząć wszystko od nowa?Hanna Polak (Bitwa Warszawska w 3D), autorka nominowanego do Oscara krótkometrażowego dokumentu Dzieci z Leningradzkiego, stworzyła ciepły portret młodej bohaterki. Nie oceniając jej najbliższych ani jej samej, Polak przez kilkanaście lat powraca do niej z kamerą, śledząc zmiany w życiu dziewczyny. Poruszający obraz, będący jednocześnie gorzkim spojrzeniem na putinowską Rosję, był prezentowany między innymi na festiwalach filmowych w Londynie, Monachium i Norymberdze. Na obu niemieckich imprezach otrzymał nagrody. HBO Europe jest koproducentem obrazu.

Więcej
Zobacz "Nadejdą Lepsze Czasy" na HBOGO
DODAJ

Nadzy I Pozytywni

film (2005)
5.00/10
Nadzy I Pozytywni
Nadzy I Pozytywni

85 osób zarażonych wirusem HIV bierze udział w niecodziennej sesji fotograficznej, zorganizowanej przez kontrowersyjnego artystę Spencera Tunicka...Spencer Tunick ma na swoim koncie setki zbiorowych aktów, bowiem od 1992 roku przemierza świat, stawiając przed sobą coraz to nowe wyzwania. Sztuka, którą uprawia, jest połączeniem performance’u i fotografii. Wzbudza też skrajne emocje. Niektórym kojarzy się z Holocaustem lub Sądem Ostatecznym, dla innych zaś jest świadectwem artystycznej wolności i przekraczania granic. Sam Tunick w jednym z wywiadów powiedział: Tworzę kształty i formy za pomocą ludzkich ciał. To jest abstrakcja, performance, artystyczna instalacja... W 2003 roku przed Narodowym Instytutem Kultury sfotografował 7 tys. Hiszpanów, dwa lata później we Francji 1, 5 tys. osób. Rekord świata pobił w tym roku, fotografując w Meksyku aż 18 tysięcy nagich ludzkich ciał. Dokument produkcji HBO Nadzy i pozytywni przedstawia kolejny wielki projekt Tunicka. Tym razem wzięło w nim udział 85 osób zarażonych wirusem HIV. Sesja odbyła się na Manhattanie, a okazją była 10. rocznica istnienia magazynu POZ. Film stanowi swoistą kronikę tego wyjątkowego przedsięwzięcia, którego celem było zwrócenie uwagi na problem AIDS i ukazanie ludzkiego oblicza śmiertelnej choroby. Dokument otrzymał Nagrodę Publiczności na MFF w Newport.

Więcej
Zobacz "Nadzy I Pozytywni" na HBOGO
DODAJ
Nagość Wystawiona Na Widok Publiczny
Nagość Wystawiona Na Widok Publiczny

Zabawny, przeznaczony wyłącznie dla dorosłej widowni program pokazuje grupę pozbawionych pruderii aktorów, którzy wciągają nieświadomych podstępu obywateli w szereg zaskakujących, podszytych erotyzmem sytuacji, rejestrując ich reakcje za pomocą ukrytych kamer i mikrofonów. Siedem komicznych zdarzeń przedstawionych w programie nakręcono w okolicach Los Angeles i Las Vegas. Możemy zobaczyć, jak kobieta fotograf kusi małżonków obietnicą darmowych zdjęć, robiąc następnie przed nimi striptiz.... jak para aktorek rozbiera się do naga w pralni samoobsługowej czekając, aż upiorą się ich ubrania... oraz przebieg wywiadów o pracę dla telemarketera, podczas których kandydatów prosi się o zachwalenie „dużego czarnego dildo” z wbudowanym radiem i płynem ejakulacyjnym o smaku brzoskwini.

Więcej
Zobacz "Nagość Wystawiona Na Widok Publiczny" na HBOGO
DODAJ
Motelowe Dzieci Z Hrabstwa Orange
Motelowe Dzieci Z Hrabstwa Orange

Każdego roku bezdomność w Stanach Zjednoczonych dotyka jedno na 50. dzieci. W hrabstwie Orange w stanie Kalifornia, jednym z najzamożniejszych regionów Ameryki, dzieci z ubogich, robotniczych rodzin są zmuszone dzielić z rodzicami wspólny pokój z motelu, w którym zostali zakwaterowani ich bliscy i chodzić na zajęcia do specjalnej szkoły dla uczniów bez stałego adresu zameldowania.Ubogie dzieci bawią się na betonowych parkingach w cieniu największego parku rozrywki w Ameryce. Ich rodzice mają nadzieję, że pewnego dnia wprowadzą się do prawdziwego domu, ale obecny kryzys gospodarczy nie pozostawia młodym ludziom koczującym w motelach hrabstwa Orange cienia nadziei. Dziennikarka i dokumentalistka Alexandra Pelosi nakręciła film opisujący losy kilkorga dzieci z Południowej Kalifornii, które z powodu problemów finansowych swojej rodziny żyją w zawieszeniu w wynajętym pokoju, walcząc z nudą, frustracją i mając coraz mniejsze oczekiwania wobec przyszłości.

Więcej
Zobacz "Motelowe Dzieci Z Hrabstwa Orange" na HBOGO
DODAJ
Młodzi Obywatele Xxl: Walka O Stołówkę
Młodzi Obywatele Xxl: Walka O Stołówkę

Więcej
Zobacz "Młodzi Obywatele Xxl: Walka O Stołówkę" na HBOGO
DODAJ

Mój Najstarszy Kuzyn

film (2012)
7.50/10
Mój Najstarszy Kuzyn
Mój Najstarszy Kuzyn

Edwin Honig, znany amerykański poeta, tłumacz i wykładowca literatury, pod koniec życia zaczął cierpieć na chorobę Alzheimera. W czasie pięciu lat choroby (Honig zmarł w 2011 roku) towarzyszy mu kamera dokumentująca proces stopniowej utraty kontaktu z rzeczywistością. Film, nakręcony przez kuzyna Honiga Alana Berlinera, to intymny portret poety, a także poruszająca opowieść o ludzkiej pamięci.Reżyser filmu, Alan Berliner (Nikomu nic do tego, Życie bez snu), to prywatnie kuzyn Honiga. Towarzysząc mu z kamerą, rozmawiając z innymi członkami rodziny, przyjaciółmi, współpracownikami i studentami profesora, a także czerpiąc z zasobów rodzinnych archiwów, Berliner tworzy intymny portret swojego wuja. Mój najstarszy kuzyn trafił na ogłoszoną przez Amerykańską Akademię Filmową tzw. krótką listę dokumentów, które mają szansę na nominację do Oscara. Obraz otrzymał główną nagrodę na prestiżowym festiwalu filmów dokumentalnych w Amsterdamie.

Więcej
Zobacz "Mój Najstarszy Kuzyn" na HBOGO
DODAJ

Moja Wola

film (2012)
6.56/10
Moja Wola
Moja Wola

Warszawa, komunalna kamienica na Woli. Bartka, młodego chłopaka, który szuka swojego miejsca na ziemi, i Pawła, starszego od niego o kilkanaście lat boksera amatora, od ponad dekady łączy wielka przyjaźń. Razem spędzają czas, trenują, zmagają się z trudnościami i biedą. O swojej przyjaźni mówią „braterstwo". Dzięki wsparciu przyjaciela Bartek ma siłę, by spełniać swoje marzenia - chłopak pragnie zostać kaskaderem i grać w filmach akcji. Paweł, pomimo strachu o zdrowie młodszego kolegi, pomaga mu trenować i rozwijać umiejętności. Moja Wola to poruszający obraz współczesnego wielkomiejskiego ubóstwa. Bohaterowie na co dzień otoczeni przez społeczne dysfunkcje, próbują odmienić swój los. Ich starania i ciągła walka budzą podziw, a głęboka przyjaźń, która ich łączy, i wsparcie, jakim są dla siebie, dają nadzieję na to, że ich wysiłki zakończą się sukcesem.HBO wspiera młodych twórców. Zrealizowana dla HBO Moja Wola Bartosza M. Kowalskiego to kolejny debiut reżyserski po takich filmach, jak Kochankowie Rafała Skalskiego, Miliard szczęśliwych ludzi Macieja Bochniaka czy Miłość bez ustawki Kamila Króla. W stworzonym we współpracy ze Studiem Munka filmie za zdjęcia odpowiada Mateusz Skalski (Kres świata, Kop głębiej).

Więcej
Zobacz "Moja Wola" na HBOGO
DODAJ

Monologi Waginy

film (2002)
6.30/10
Monologi Waginy
Monologi Waginy

Broszka. Puderniczka. Kuciapka. Szparka. Muszelka. Bez względu na nazwę, pochwa jest dla wielu kobiet zupełnie czymś innym. Znana i uznana pisarka/artystka Eve Ensler jest gwiazdą tego niezwykłego programu, w którym kobiety w szczery, zabawny, bolesny, a także pełen tęsknoty sposób mówią o nie-tak-już-intymnej części swojego ciała. Program, który powstał na podstawie nagradzanego przedstawienia autorstwa Ensler i nosi ten sam tytuł, zawiera nowe wywiady i zakulisowe komentarze uzupełniające oryginalny materiał. Rezultatem jest odważne i odświeżające doświadczenie przepełnione współczuciem, humorem, inteligencją i szczerością, które pozwoli widzowi spojrzeć na temat w zupełnie inny sposób.

Więcej
Zobacz "Monologi Waginy" na HBOGO
DODAJ

Morderstwa W Chesire

film (2013)
6.70/10
Morderstwa W Chesire
Morderstwa W Chesire

Lato 2007 roku. W Cheshire w stanie Connecticut dochodzi do zbrodni, która zelektryzowała Amerykę. Jennifer Petit, szanowana pielęgniarka i jej dwie nastoletnie córki zostają brutalnie zamordowane w swoim domu przez dwóch włamywaczy. Z masakry żywy wychodzi tylko ich mąż i ojciec, William, któremu udaje się uciec pomimo ran odniesionych w czasie napadu. Winni zbrodni zostali szybko złapani i skazani na karę śmierci. Jednak jak wykazało dziennikarskie śledztwo zbrodni można było zapobiec.Morderstwa z Cheshire wstrząsnęły opinią publiczną. Okrucieństwo włamywaczy, którzy brutalnie zgwałcili i zamordowali matkę i córki zostało ukarane - obaj przestępcy zostali skazani na karę śmierci. Jednak najbardziej szokujące jest to, że zbrodni można było zapobiec, gdyby służby bezpieczeństwa lepiej współpracowały z innymi instytucjami. Twórcy filmu, małżeństwo Kate Davis i Davida Heilbronera (Jockey) pokazują błędy, które popełniła policja, gdy dostała doniesienie o niecodziennym zachowaniu rodziny Petit. Ich dokument nikogo nie pozostawia obojętnym wobec tragedii, która wydarzyła się w Cheshire.

Więcej
Zobacz "Morderstwa W Chesire" na HBOGO
DODAJ
Młodzi Obywatele Xxl: Test Na Zdrowie
Młodzi Obywatele Xxl: Test Na Zdrowie

Pierwszym krokiem do szczupłej sylwetki jest znajomość zasad zdrowego odżywiania. Co współcześni amerykańscy nastolatkowie wiedzą o zdrowym trybie życie. Quiz sprawdzający ich znajomość podstawowych zasad wpływających na uniknięcie nadwagi sprawdza wiedzę na temat tego jak często powinni uprawiać sport czy jakiej żywności unikać. Czy wyniki quizu są niepokojące, czy może nastolatki mają może coraz większą świadomość zasad zdrowego odżywiania?Serial jest ważnym głosem w amerykańskiej dyskusji nad problemem otyłości, jednego z największych zagrożeń współczesnego świata. Telewizja HBO, we współpracy z instytucjami medycznymi i ośrodkami badawczymi, postanowiła przeanalizować przyczyny tego zjawiska i zbadać jego skutki. Historia Kebreyyi i jej rodziny jest jednym z przykładów tego, jak można zmienić przyzwyczajenia żywieniowe współczesnych amerykańskich rodzin. Stworzony przez Shari Cookson i Nicka Dooba serial był nominowany do nagrody Emmy.

Więcej
Zobacz "Młodzi Obywatele Xxl: Test Na Zdrowie" na HBOGO
DODAJ

Miłość Bez Ustawki

film (2012)
6.01/10
Miłość Bez Ustawki
Miłość Bez Ustawki

Ona - dojrzała kobieta po przejściach, fanka klubu piłkarskiego Ruch Chorzów. On - wytatuowany od stóp do głów więzień recydywista, chuligan i kibic Śląska Wrocław. O swoim związku mówią: „Dzielą nas kluby, łączy miłość”. Mariola i Krzysztof poznali się w Internecie, na portalu Nasza klasa. Szybko narodziło się między nimi uczucie, którego nie rozumiało ich otoczenie. Krzysztof zwany przez kolegów Siwym, jest jednym z najbardziej znanych kibiców Śląska Wrocław. Wielokrotnie zatrzymywany przez policję, odsiedział w więzieniu osiem lat za udział w bójkach i rozbojach. Mariola, mieszkanka Dzierżoniowa, kierowniczka sklepu, samotnie wychowuje nastoletnią córkę. W wolnych chwilach kibicuje ulubionej drużynie piłkarskiej - Ruchowi Chorzów. Uczucie, które wybuchło między nimi, zaskoczyło ich samych. Czy ich historia ma szansę na szczęśliwe zakończenie?

Więcej
Zobacz "Miłość Bez Ustawki" na HBOGO
DODAJ

Miłość Na Głodzie

film (2005)
7.60/10
Miłość Na Głodzie
Miłość Na Głodzie

Pieniądze dla narkomana są rzeczą ulotną, podobnie jak haj. Czy związek dwóch ćpunów ma szansę przetrwać? Poznajcie Matta i Tracy oraz Sebastiana i Michelle, dwie pary narkomanów z Nowego Jorku szukających miłości i zapomnienia w miejscach, od których powinni stronić. Ten szczery do bólu dokument opowiada o losach dwóch par nowojorskich ćpunów, którzy klepią biedę na ulicach miasta, desperacko próbując zdobyć pieniądze na kolejną działkę. Film jest swoistą wiwisekcją ludzkiej potrzeby miłości i ucieczki przed nieprzyjazną rzeczywistością w świat narkotyków, który zapewnia im jedynie chwilowe pocieszenie.

Więcej
Zobacz "Miłość Na Głodzie" na HBOGO
DODAJ
Miss Plastiku - Piękno Spod Skalpela
Miss Plastiku - Piękno Spod Skalpela

“Miss Plastiku” to pierwszy w historii konkurs piękności, w którym mogły brać udział wyłącznie kobiety po operacjach plastycznych. Odbył się w październiku 2009 roku na Węgrzech, wywołując wielkie zainteresowanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Do konkursu zgłosiły się setki kobiet, spośród których wybrano 18 finalistek. Kamera śledzi ich poczynania w drodze po koronę najpiękniejszej, pozwala w szczery sposób mówić o tym, co było przyczyną ich operacji i dlaczego nie potrafiły zaakceptować wyglądu swoich ciał i twarzy. Wyprodukowany przez HBO Węgry dokument w reżyserii Dávida Spáha wzbudzał wiele kontrowersji już w momencie powstawania - twórcy opowiadają o licznych trudnościach, jakie przed nimi piętrzono. Efekt ich zmagań jest niezwykły - udało im się stworzyć film jednocześnie ironiczny, wzruszający i szokujący, ukazujący mniej znaną część społeczeństwa Węgier - kobiety, które nie potrafią zaakceptować swojego wyglądu.

Więcej
Zobacz "Miss Plastiku - Piękno Spod Skalpela" na HBOGO
DODAJ
Młodzi Obywatele Xxl: Bar Sałatkowy Kebreei
Młodzi Obywatele Xxl: Bar Sałatkowy Kebreei

Siedemnastoletnia Kebreeya prowadzi własną krucjatę przeciwko otyłości. Po tym jak jej mama przeszła operację zmniejszenia żołądka, a jej najbliżsi z powodu nadwagi zmagają się z astmą i cukrzycą, Kebreeya postanawia zmienić nawyki żywieniowe swojej rodziny i wykluczyć z diety niezdrowe jedzenie i gazowane napoje. Czy uda jej się wpłynąć na matkę, która podejmuje większość decyzji zakupowych w domu?Serial jest ważnym głosem w amerykańskiej dyskusji nad problemem otyłości, jednego z największych zagrożeń współczesnego świata. Telewizja HBO, we współpracy z instytucjami medycznymi i ośrodkami badawczymi, postanowiła przeanalizować przyczyny tego zjawiska i zbadać jego skutki. Historia Kebreeyi i jej rodziny jest jednym z przykładów tego, jak można zmienić przyzwyczajenia żywieniowe współczesnych amerykańskich rodzin. Stworzony przez Shari Cookson i Nicka Dooba serial był nominowany do nagrody Emmy.

Więcej
Zobacz "Młodzi Obywatele Xxl: Bar Sałatkowy Kebreei" na HBOGO
DODAJ