Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Znaleziono: 4887

Paulina

film (2015)
6.60/10
Paulina
Paulina

Dwudziestoośmioletnia Paulina (Dolores Fonzi) jest wybitnie inteligentną i błyskotliwą prawniczką. Pewnego dnia jednak postanawia porzucić swoją dynamicznie rozwijającą się karierę, aby zostać nauczycielką w pogrążonym w ogromnym kryzysie regionie Argentyny. Niedługo po przyjeździe kobieta zostaje napadnięta i zgwałcona przez gang młodych ludzi, wśród których znajdują się także jej uczniowie. Mimo przeżytej traumy Paulina postanawia walczyć o swoje ideały. Pełna emocji opowieść o kobiecie, której dobroć i poświęcenie zostają wystawione na wielką próbę. Film zdobył wiele nagród, w tym m.in. FIPRESCI i Grand Prix Międzynarodowego Tygodnia Krytyki na MFF w Cannes oraz trzy wyróżnienia specjalne na festiwalu w San Sebastián. W rolę głównej bohaterki brawurowo wcieliła się magnetyczna Dolores Fonzi (Na dnie morza, Aura), która za stworzoną przez siebie kreację otrzymała Nagrodę Argentyńskiej Akademii Filmowej. Obok niej w produkcji występują Oscar Martínez (Dzikie historie), Esteban Lamothe (El estudiante), Cristian Salguero (El Invierno) oraz Laura López Moyano (Labia). Utalentowany reżyser i scenarzysta Santiago Mitre (Miłość (początek), El estudiante) zrealizował swój film z ogromną finezją. Pokazał świat pełen cierpienia, przemocy i bezradności, w którym ciężko o współczucie i przebaczenie. Obraz jest nową wersją czarno-białej produkcji pt. La Patota, nakręconej w 1960 roku przez Daniela Tinayre.

Więcej
Zobacz "Paulina" na HBOGO
DODAJ

Wielkie Piękno

film (2013)
7.70/10
Wielkie Piękno
Wielkie Piękno

65-letni dziennikarz Jep Gambardella, który był niegdyś dobrze zapowiadającym się pisarzem, prowadzi beztroskie życie w Rzymie. Każdego wieczora gości na eleganckich kolacjach i bawi się w penthousach na wystawnych przyjęciach. Pewnego dnia dowiaduje się o śmierci żony swojego przyjaciela - kobiety, którą kiedyś kochał jako 18-latek - i zaczyna inaczej postrzegać świat. Jej odejście skłania go do przewartościowania swojego życia. Wielkie piękno to oszałamiające wizualnie sceny i ujęcia oraz genialna rola Toniego Servillo. Film jest zjadliwą satyrą na Włochy doby Berlusconiego, który był porównywany przez wielu krytyków do filmów uznawanych za kanon włoskiego kina, m.in. Słodkiego życia i Nocy.

Więcej
Zobacz "Wielkie Piękno" na HBOGO
DODAJ

Baby Bump

film (2015)
5.60/10
Baby Bump
Baby Bump

Mickey House (Kacper Olszewski) ma jedenaście lat i przestaje być już dzieckiem. Ze zdziwieniem i odrazą obserwuje zmiany, które zachodzą w jego ciele. Chłopak z trudem odnajduje się wśród rówieśników. Nie do końca wie, kim tak naprawdę jest. Nie rozumie też swojej zagubionej w rzeczywistości, samotnie wychowującej go matki (Agnieszka Podsiadlik). Jego szalona wyobraźnia często wymyka się spod kontroli, przysparzając mu wielu problemów w domu i szkole. Śmiały eksperyment artystyczny, który wymyka się wszelkim schematom. Zachwycające świeżością awangardowe dzieło jest pełnometrażowym debiutem reżyserskim Kuby Czekaja (Królewicz Olch). Film w oryginalny i wizualnie odważny sposób mówi o przeżyciach związanych z przemianą dziecka w nastolatka. Twórcy nie boją się poruszać trudnych tematów dotyczących ciała i seksualności, sporo uwagi poświęcają też fizjologii. Dzięki niekonwencjonalnemu prowadzeniu fabuły widz ma poczucie, że sam staje się jej częścią. Jak stwierdza reżyser „Baby Bump to portret dziecka uwięzionego w dorastaniu. Momentami straszny, groteskowy i dosadny.” W głównych rolach występują, m.in.: Kacper Olszewski (Kantor. Nigdy tu już nie powrócę), nominowana za swoją rolę do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego Agnieszka Podsiadlik (Pora umierać), Sebastian Łach (serial HBO Pakt) oraz Andrzej Szeremeta (Motór). Produkcja otrzymała wyróżnienie specjalne na festiwalu w Gdyni oraz przyznawaną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji Nagrodę Queer Lion.

Więcej
Zobacz "Baby Bump" na HBOGO
DODAJ

Wielki Liberace

film (2013)
7.00/10
Wielki Liberace
Wielki Liberace

Liberace (Michael Douglas) to utalentowany pianista, aranżer i showman, a zarazem jedna z najbarwniejszych postaci na amerykańskiej scenie muzycznej. Latem 1977 roku 58-letni gwiazdor poznaje Scotta Thorsona (Matt Damon), biseksualnego nastolatka, który dorastał w rodzinie zastępczej. Zafascynowany Scottem Liberace zatrudnia go oficjalnie jako swojego asystenta, w rzeczywistości mężczyźni rozpoczynają długi i burzliwy związek, który Liberace starannie ukrywa przed światem.Barwna, pełna namiętności, ale też specyficznego humoru, opowieść o dwuznacznej relacji między słynnym artystą a młodszym o 40 lat chłopakiem. Uhonorowany Złotym Globem, oparty na autobiograficznej książce Scotta Thorsona obraz jest telewizyjną produkcją stacji HBO. Twórcy dużo uwagi poświęcili wizualnej stronie filmu. Zarówno scenografia, jak i kostiumy wiernie oddają kicz i splendor świata, w którym żyli bohaterowie. W rolę starzejącego się Liberace wcielił się powracający w wielkim stylu po ciężkiej chorobie Michael Douglas (Wall Street, Upadek). Dwukrotny laureat Oscara otrzymał za swoją fantastyczną kreację szereg nagród, w tym m.in. statuetkę Złotego Globu i Emmy. Młodego kochanka Liberace, Scotta Thorsona, zagrał Matt Damon (Buntownik z wyboru, Tożsamość Bourne’a), który mimo wybornej gry musiał zadowolić się jedynie nominacjami do tych prestiżowych nagród. Za kamerą stanął doświadczony Steven Soderbergh, nagrodzony Oscarem twórca takich obrazów, jak Seks, kłamstwa i kasety wideo, Traffic czy Erin Brockovich. Soderbergh zapowiedział, ku ogromnemu żalowi kinomanów, że Wielki Liberace kończy jego reżyserską karierę. Film był pokazywany na MFF w Cannes, gdzie ubiegał się o Złotą Palmę.

Więcej
Zobacz "Wielki Liberace" na HBOGO
DODAJ

Oni

film (1998)
6.40/10
Oni
Oni

Herrington High to na pozór zwykła szkoła średnia. Nieoczekiwanie zaczyna tam dochodzić do tajemniczych zajść. Okazuje się, że władzę nad szkołą przejęli… kosmici ukrywający się pod przebraniem licealnych nauczycieli. Grupa uczniów próbuje się im przeciwstawić, jednak czy będą mieć wystarczająco dużo siły, by pokonać obcych, zanim ci zniszczą ludzkość?Pomysłowy, pełen akcji i efektów specjalnych horror sci-fi w reżyserii uwielbianego przez publiczność Roberta Rodrigueza (El Mariachi, Od zmierzchu do świtu). Oni to wartkie i emocjonujące kino, w którym nie brakuje błyskotliwych odniesień do klasyki gatunku z Inwazją porywaczy ciał na czele. W okraszonej czarnym humorem produkcji można podziwiać plejadę znanych i lubianych aktorów, m.in. gwiazdę cyklu Władca Pierścieni Elijaha Wooda, Josha Hartnetta (Helikopter w ogniu, 30 dni mroku), Cleę DuVall (Przerwana lekcja muzyki, Operacja Argo) czy nominowaną do Oscara Salmę Hayek (Desperado, Frida). Plusem jest też świetna ścieżka dźwiękowa z przebojami takich wykonawców, jak Oasis, Soul Asylum czy Sheryl Crow. Film był nominowany do Nagrody Saturna w kategorii „najlepszy horror”.

Więcej
Zobacz "Oni" na HBOGO
DODAJ

Wielka Samotność

film (2015)
7.50/10
Wielka Samotność
Wielka Samotność

Lance Mackey to człowiek legenda. Urodzony i wychowany na Alasce maszer (przywódca psich zaprzęgów) od zawsze przeczuwał, że jego przeznaczeniem jest Wyścig Iditarod, w którym wygrywali jego ojciec i brat. Lance wiedział, że nic - nawet ciężka choroba - nie będzie w stanie go powstrzymać przed zdobyciem kolejnych trofeów. Jego historia jest wzorem i inspiracją dla innych miłośników powożenia psimi zaprzęgami.Zawody Iditarod to jeden z najbardziej morderczych wyścigów na świecie - psie zaprzęgi mają do pokonania ponad 1800 kilometrów w niezwykle trudnych warunkach, przy temperaturze spadającej nawet do minus siedemdziesięciu stopni Celsjusza. Znakomicie zrealizowany dokument Grega Kohsa (Song Sung Blue) to hołd oddany odważnym uczestnikom wyścigu, którzy poświęcą dużo, by zdobyć wymarzone trofeum. Obraz otrzymał nagrodę na festiwalu filmowym w Seattle.

Więcej
Zobacz "Wielka Samotność" na HBOGO
DODAJ

Babka

film (2015)
6.70/10
Babka
Babka

Elle Reid (Lily Tomlin) jest charyzmatyczną poetką, która próbuje się pozbierać po stracie długoletniej życiowej partnerki. Pewnego dnia do jej drzwi puka wnuczka Sage (Julia Garner). Zdesperowana dziewczyna jest w ciąży i musi do wieczora zdobyć 600 dolarów na zabieg. W przeciwnym razie przepadnie jej termin w prywatnej klinice aborcyjnej. Wiecznie spłukana Elle wyrusza z Sage w podróż po dalszych i bliższych znajomych z nadzieją, że uda jej się zebrać potrzebną sumę. Ta pełna wdzięku, inteligentnie skonstruowana opowieść o trzech pokoleniach kobiet z jednej rodziny to zgrabne i bezpretensjonalne kino w feministycznym wydaniu. Obraz mówi o trudnych życiowych wyborach, macierzyństwie, aborcji, miłości i przyjaźni. Dobrze przyjęta przez krytyków produkcja ujmuje ciepłym klimatem oraz słodko-gorzkim humorem. W postacie głównych bohaterek z wyczuciem wcielają się nominowana do Oscara Lily Tomlin (Nashville, Czas na miłość), Julia Garner (Charlie, Elektryczne dzieci) oraz laureatka Nagrody Akademii Marcia Gay Harden (Pollock, Rzeka tajemnic). Pierwsza z nich za stworzoną przez siebie kreację została wyróżniona nominacją do Złotego Globu. Reżyserem i twórcą scenariusza jest nominowany do Oscara Paul Weitz, autor takich obrazów jak American Pie, Był sobie chłopiec czy W doborowym towarzystwie.

Więcej
Zobacz "Babka" na HBOGO
DODAJ

Opera

film (1987)
7.10/10
Opera
Opera

Betty (Cristina Marsillach) jest młodą i utalentowaną sopranistką, która niespodziewanie dostaje od losu swoją szansę. Dziewczyna ma zastąpić w roli Lady Makbet, w operze Verdiego, śpiewaczkę, która doznała urazu w wypadku samochodowym. Panuje przesąd, że aktorki grające tę postać są skazane na pech i nieszczęście. Pomimo to Betty przyjmuje rolę. Po sukcesie premierowego przedstawienia, artystka postanawia spędzić noc w willi ukochanego. Niestety, szybko się okazuje, że czyha tam na nią żądny krwi morderca. Hipnotyzujący horror o niezdrowej fascynacji, która wymyka się spod kontroli. Obraz w reżyserii mistrza gatunku giallo Daria Argento (Głęboka czerwień, Odgłosy) to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników kina grozy - trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty i nieustająco zaskakuje widzów. Jego atutami są intrygująca fabuła, nieprzeciętna warstwa wizualna, znakomite efekty gore oraz nastrojowa muzyka. W głównych rolach świetnie spisują się Cristina Marsillach (Za każdym razem, kiedy mówimy do widzenia), Ian Charleson (Rydwany ognia, Gandhi) oraz Urbano Barberini (Demony, Casino Royale).

Więcej
Zobacz "Opera" na HBOGO
DODAJ

Areszt Domowy

film (2014)
6.80/10
Areszt Domowy
Areszt Domowy

Kylie Bucknell (Morgana O’Reilly) zostaje skazana na karę aresztu domowego - musi ją odbyć w swoim rodzinnym domu, gdzie mieszka jej matka Miriam (Rima Te Wiata). Kobieta jest przekonana, że stary budynek opanowany jest przez złe duchy, czym doprowadza Kylie na skraj wytrzymałości. Niespodziewanie jednak zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Czy to możliwe, że Miriam ma rację i ich dom jest nawiedzony?Wyjątkowe połączenie kina grozy i komedii to pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku. Tym ciekawsza, że zdjęcia do filmu powstały w Auckland i jest on przykładem nieczęsto goszczącego na naszych ekranach niezależnego kina nowozelandzkiego. Obfitujący w niespodziewane zwroty akcji obraz jest debiutanckim dziełem reżysera i scenarzysty Gerarda Johnstone’a (serial The Jaquie Brown Diaries), który do współpracy zaprosił między innymi: Morganę O'Reilly (serial Sąsiedzi), Rimę Te Wiata (Transmisja na żywo), Glena-Paula Waru (Russian Snark) oraz Rossa Harpera (The Devil Dared Me To). Obraz został doceniony na kilku festiwalach kina grozy z Toronto After Dark na czele, gdzie zdobył trzy nagrody specjalne. Był ponadto nominowany w dziewięciu kategoriach do Nowozelandzkich Nagród Filmowych.

Więcej
Zobacz "Areszt Domowy" na HBOGO
DODAJ

Anomalisa

film (2015)
7.20/10
Anomalisa
Anomalisa

Michael Stone jest odnoszącym sukcesy autorem książek o marketingu oraz przykładnym ojcem i mężem. Słabo radzi sobie w kontaktach międzyludzkich. Pewnego dnia jedzie służbowo do Cincinnati, gdzie ma wygłosić wykład. Wieczorem spotyka w barze zapatrzoną w niego, pełną uroku kobietę o imieniu Lisa. Po kilku kieliszkach para ląduje w łóżku. Michael wierzy, że dzięki Lisie będzie mógł zacząć nowe życie. Zerwać z przytłaczającą codziennością i rutyną. Nominowana do Oscara i Złotego Globu lalkowa animacja jest słodko-gorzką opowieścią o samotności współczesnego człowieka. W świecie stworzonym przez wyróżnionego Nagrodą Akademii Charliego Kaufmana (scen. Zakochany bez pamięci, reż. Synekdocha, Nowy Jork) wciąż powtarzane jest hasło: „bądź sobą”. Wszyscy bohaterowie wyglądają jednak tak samo. W kluczowym momencie filmu Michael Stone uświadamia sobie i widzom, że jego teoria jest nic nieznaczącym frazesem. Życie każdego człowieka składa się z przyziemnej codzienności, powtarzalnych czynności i przyzwyczajeń, od których nie da się uciec. Obraz urzeka intymnym klimatem i pełną finezji stroną wizualną. Swoich głosów postaciom użyczyli: David Thewlis (Nadzy), Jennifer Jason Leigh (Mechanik) oraz Tom Noonan (Czerwony smok). Produkcja otrzymała liczne wyróżnienia, w tym nagrodę specjalną i Wielką Nagrodę Jury na MFF w Wenecji. Współreżyserem filmu jest Duke Johnson (serial Community).

Więcej
Zobacz "Anomalisa" na HBOGO
DODAJ

Ofiara

film (2016)
5.70/10
Ofiara
Ofiara

Dziewiętnastoletni Brad Land (Ben Schnetzer) rozpoczyna naukę w college’u. Niedługo wcześniej chłopak został ciężko pobity i zmaga się z zespołem stresu pourazowego. Wierzy, że w nowym miejscu uda mu się otrząsnąć z traumatycznych wspomnień, tym bardziej że na tej samej uczelni studiuje jego starszy brat Brett (Nick Jonas). Brad liczy na jego opiekę i wsparcie. W tym celu zapisuje się do tego samego bractwa. Niestety, jego życie szybko zamienia się w piekło. Oparty na prawdziwej historii, wstrząsający dramat, który nikogo nie pozostawi obojętnym. Nominowany do głównej nagrody na festiwalu w Sundance film w reżyserii Andrew Neela (Darkon, King Kelly) w naturalistyczny sposób opowiada o rytuale przejścia i wiążącej się z nim męskiej brutalności. Neel i współpracujący z nim scenarzyści (m.in. David Gordon Green – Boski chillout, Droga przez Teksas) stworzyli intrygujące od strony psychologicznej postacie i w przekonujący sposób oddali dynamikę relacji między braćmi. W głównych rolach świetnie odnajdują się Ben Schnetzer (Dumni i wściekli), członek popularnego zespołu muzycznego Jonas Brothers – Nick Jonas (serial Kingdom), Gus Halper (Nigdy nie jest za późno), Danny Flaherty (Wilk z Wall Street) i nominowany do Oscara James Franco (127 godzin).

Więcej
Zobacz "Ofiara" na HBOGO
DODAJ

Wieczność

film (2016)
5.60/10
Wieczność
Wieczność

Koniec XIX wieku. Piękna dwudziestoletnia Valentine (Audrey Tautou) wychodzi za mąż za swojego ukochanego, Jules’a (Arieh Worthalter). Sto lat później jej praprawnuczka biegnie po jednym z paryskich mostów i wpada w objęcia mężczyzny, którego kocha. Pomiędzy tymi dwoma zdarzeniami różne kobiety i różni mężczyźni zakochują się w sobie, wypełniają swoje przeznaczenie, zakładają rodziny i stają się wiecznością. Pochodzący z Wietnamu, od lat mieszkający we Francji Tran Anh Hung – twórca nagradzanych na festiwalach obrazów Zapach zielonej papai, Rykszarz, Norwegian Wood, ekranizuje powieść Alice Ferney L’Elégance des veuves. Wieczność jest pierwszą francuskojęzyczną produkcją w dorobku artysty i przedstawia rozgrywające się na przestrzeni stu lat dzieje trzech pokoleń kobiet z jednej rodziny. Pełen wysublimowanych kadrów, ciepły i poetycki obraz przykuwa uwagę doborową obsadą, w której znalazły się takie znakomitości jak Audrey Tautou (Amelia, Bardzo długie zaręczyny), Iréne Jacob (Podwójne życie Weroniki, Trzy kolory: Czerwony), nominowana do Oscara Bérénice Bejo (Artysta, Przeszłość) czy Mélanie Laurent (Bękarty wojny, Debiutanci).

Więcej
Zobacz "Wieczność" na HBOGO
DODAJ

Oczy Matki

film (2016)
6.20/10
Oczy Matki
Oczy Matki

Francisca (Kika Magalhães) dorasta na farmie. Jej rodzina zajmuje się hodowlą zwierząt. Matka dziewczyny (Diana Agostini) była wcześniej chirurgiem i teraz uczy córkę podstaw anatomii. Pewnego dnia w ich domu zjawia się obwoźny sprzedawca o imieniu Charlie (Will Brill). Mężczyzna zabija matkę. Francisce i jej ojcu (Paul Nazak) udaje się go złapać. Powodowana chęcią zemsty dziewczyna pozbawia mordercę oczu oraz strun głosowych. Torturuje go przy pomocy pozostawionych przez matkę chirurgicznych narzędzi.Przeznaczony dla widzów o silnych nerwach, wymykający się schematom dramat z elementami horroru gore. Debiutujący w roli reżysera i scenarzysty Nicolas Pesce z finezją buduje mroczną intrygę, dbając równocześnie o warstwę wizualną obrazu. Czarno-biała produkcja wciąga bez reszty i na długo zostaje w pamięci widza. Nie brakuje w niej makabry i okrucieństwa. Sugestywne kreacje aktorskie tworzą m.in. Kika Magalhães (City of Gold), Will Brill (Not Fade Away) oraz Clara Wong (Objawienie). Na prestiżowym festiwalu Camerimage film otrzymał nominację do nagrody za najlepszy debiut operatorski (Zach Kuperstein).

Więcej
Zobacz "Oczy Matki" na HBOGO
DODAJ

Wewnętrzny Wróg

film (1994)
5.90/10
Wewnętrzny Wróg
Wewnętrzny Wróg

Thriller będący najnowszą adaptacją znanego filmu Siedem dni w maju. Główną osią jego akcji są starania grupy oficerów z Pentagonu, którzy muszą za wszelką cenę powstrzymać organizatorów wojskowego puczu przed obaleniem rządzącego prezydenta. Koniec lat 90-tych. Irak zawiera sojusz z Iranem. Korea Północna zrzuciła jedną ze swoich bomb atomowych. Ekipa rządząca Pentagonem ma coraz mniejszą władzę, wpływy i budżet, a niegdyś szanowani wojskowi są obecnie traktowani nieco lepiej niż ochroniarze. Pułkownik Mac Casey służy w sztabie głównym dowództwa. Przez przypadek zdobywa informacje, które wskazują, że jego przełożony jest zamieszany w spisek, który ma na celu odsunięcie od władzy słabego prezydenta. Jeśli podejrzenia Casey’a są prawdziwe, oznacza to, że oficer ma zaledwie tydzień, aby powstrzymać organizatorów puczu. Najpierw musi jednak zdobyć dowody obciążające głównych spiskowców.

Więcej
Zobacz "Wewnętrzny Wróg" na HBOGO
DODAJ

Anioł Zagłady

film (1962)
8.20/10
Anioł Zagłady
Anioł Zagłady

Po wieczorze spędzonym w operze grupa arystokratów ludzi zbiera się w rezydencji jednego z małżeństw, żeby zjeść razem kolację. Kiedy posiłek dobiega końca, przenoszą się do pokoju muzycznego, gdzie odkrywają, że wszyscy służący zniknęli. Oni sami natomiast, z niewyjaśnionych powodów nie mogą wydostać się z domu. W ciągu kolejnych kilku dni, odcięci od świata zewnętrznego, zmuszeni są stoczyć walkę o przetrwanie. Z czasem odrzucają wszelkie reguły i normy społeczne, które pielęgnowali przez lata.Jeden z najwybitniejszych twórców filmowego surrealizmu Luis Buñuel (Dyskretny urok burżuazji, Mroczny przedmiot pożądania) przedstawia mroczną, słodko-gorzką satyrę na klasę próżniaczą. W swoim nieoczywistym, poddającym się wielu interpretacjom filmie reżyser ukazuje konwenanse i dobre maniery jako coś niezgodnego z ludzką naturą. Bohaterowie opowieści są swego rodzaju niewolnikami własnego, zakłamanego świata. Doskonale skonstruowana fabuła, oryginalny scenariusz, niezwykła warstwa wizualna oraz sugestywny, oniryczny klimat to główne wyróżniki kameralnego obrazu twórcy Piękności dnia. W główne role wcielili się: Silvia Pinal (Strzelby dla San Sebastian), Enrique Rambal (Quién mató al abuelo?), Jacqueline Andere (Kobieta ze stali) oraz Claudio Brook (Licencja na zabijanie). Produkcja była nominowana do canneńskiej Złotej Palmy.

Więcej
Zobacz "Anioł Zagłady" na HBOGO
DODAJ

Angry Birds Film

film (2016)
6.30/10
Angry Birds Film
Angry Birds Film

Na spokojnej i pełnej uroku egzotycznej wyspie żyje szczęśliwe stado kolorowych ptaków, które nie potrafią latać. W rajskiej przestrzeni nie brakuje ptasich outsiderów. Zaliczają się do nich m.in. porywczy Red, szybki jak wiatr Chuck i wybuchowy Bomb. Pewnego dnia idyllę mieszkańców wyspy przerywa pojawienie się tajemniczych zielonych świnek. Doskonała komedia familijna o szalonych przygodach mieszkańców ptasiej wyspy. Film zapewnia świetną zabawę zarówno młodszym, jak i starszym widzom. Fabuła tego pełnego humoru i pozytywnej energii obrazu nawiązuje do jednej z najpopularniejszych gier na smartfony – Angry Birds. Produkcja zachwyca stroną wizualną i wartko prowadzoną akcją. Ogromnym atutem jest kapitalnie zrealizowana animacja. Serca widowni podbiją też z pewnością barwni bohaterowie. Za reżyserię Angry Birds odpowiadają debiutanci Clay Kaytis i Fergal Reilly. W polskiej wersji filmu swoich głosów postaciom użyczyli m.in Jacek Bończyk, Janusz Zadura, Piotr Bąk oraz Marta Dobecka.

Więcej
Zobacz "Angry Birds Film" na HBOGO
DODAJ

Nocny Pociąg Do Lizbony

film (2013)
6.80/10
Nocny Pociąg Do Lizbony
Nocny Pociąg Do Lizbony

Raimund jest wykładowcą łaciny i bada języki starożytne. Jego życie przybiera nieoczekiwany obrót, kiedy na moście w szwajcarskim Bernie Raimund ratuje kobietę, która chce zakończyć swoje życie skacząc do rzeki. Leciwy wykładowca chce dowiedzieć się o niej czegoś więcej, ale kobieta znika, zostawiając mu swój płaszcz. W jego kieszeni Raimund znajduje książkę portugalskiego lekarza, a w niej bilet i bez wahania wyrusza pociągiem do Lizbony. Kiedy Raimund zaczyna szukać autora książki, poznaje mroczne karty portugalskiej historii i dowiaduje się o tragicznym trójkącie miłosnym. Bardzo szybko okazuje się, że wpadł na trop tajemnicy, a stawka w grze, którą zaczyna prowadzić jest bardzo wysoka. Podróż, która staje się największą przygodą jego życia przekracza granice czasu i przestrzeni, odkrywa przed nim nieznane fakty z historii, filozofii i medycyny, pomaga mu odnaleźć prawdziwą miłość i skłania do refleksji nad prawdziwym sensem życia.

Więcej
Zobacz "Nocny Pociąg Do Lizbony" na HBOGO
DODAJ

Wersja Browninga

film (1994)
7.30/10
Wersja Browninga
Wersja Browninga

Andrew Crocker-Harris (Albert Finney) jest znienawidzonym przez uczniów nauczycielem greki i łaciny w prestiżowej szkole dla chłopców. Po dwudziestu latach pracy mężczyzna zostaje niespodziewanie zmuszony do odejścia. Z bólem uświadamia sobie, że nikt nie będzie za nim tęsknić. Jego prywatne życie też nie układa się najlepiej. Jego żona Laura (Greta Scacchi) zdradza go na prawo i lewo. Nagle Andrew musi zrewidować swoje podejście do rzeczywistości. Czuje, że coś mu umknęło. Ma jednak dość siły, żeby przyznać się do tego przed sobą.Wzruszający dramat psychologiczny w doborowej obsadzie. Obraz w reżyserii dwukrotnie nominowanego do Nagrody Akademii Mike’a Figgisa (Burzliwy poniedziałek, Zostawić Las Vegas) to oparta na scenariuszu wybitnego brytyjskiego dramaturga i scenarzysty Ronalda Harwooda (Garderobiany, Pianista), druga z kolei kinowa adaptacja tak samo zatytułowanej sztuki Terence’a Rattigana. Fabuła opowiada o starzejącym się nauczycielu, który musi zrewidować swoje życiowe wybory. W jego rolę po mistrzowsku wciela się pięciokrotnie nominowany do Oscara Albert Finney (Tom Jones, Pod wulkanem). Obok niego grają Greta Scacchi (W upale i kurzu, Gracz), Matthew Modine (Ptasiek, Full Metal Jacket), Julian Sands (Pokój z widokiem, Zostawić Las Vegas) oraz Michael Gambon (cykl Harry Potter, Jak zostać królem). Film był nominowany do Złotej Palmy i BAFTY. Operator Jean-François Robin (Nelly i pan Arnaud, Na ostrzu szpady) otrzymał nominację do głównej nagrody na festiwalu Camerimage.

Więcej
Zobacz "Wersja Browninga" na HBOGO
DODAJ

Nocna Straż

film (1997)
6.20/10
Nocna Straż
Nocna Straż

Martin Bells (Ewan McGregor) jest studentem prawa, który nieustannie cierpi na brak pieniędzy. Z tego powodu decyduje się podjąć pracę strażnika w miejskiej kostnicy. Szybko okazuje się, że nie był to najlepszy pomysł. W tym samym czasie miasto zaczyna terroryzować seryjny morderca. Niespodziewanie Martin staje się głównym podejrzanym w śledztwie prowadzonym przez inspektora Thomasa Craya (Nick Nolte). Co z tego wyniknie? Wciskający w fotel dreszczowiec, który sprawia, że widzom ciarki chodzą po plecach. Bezbłędnie budowane napięcie, doskonała obsada i mroczny klimat to główne atuty obrazu cenionego duńskiego filmowca Olego Bornedala (Księga Diny, I zbaw nas ode złego). Wyróżniona dwiema nagrodami na festiwalu kina fantastycznego w Maladze Nocna straż jest autorskim amerykańskim remakiem jego obrazu Nattevagten z 1994 roku. Postać głównego bohatera zagrał przekonująco zdobywca dwóch nominacji do Złotego Globu Ewan McGregor (Trainspotting, Autor Widmo). W pozostałych rolach występują m.in.: trzykrotnie nominowany do Oscara Nick Nolte (Prywatne piekło, Wojownik), laureatka tej nagrody Patricia Arquette (Prawdziwy romans, Boyhood) i nominowany do Nagrody Akademii Josh Brolin (To nie jest kraj dla starych ludzi, Obywatel Milk). Scenariusz remake’u napisał słynny reżyser Steven Soderbergh (Traffic, Wielki Liberace).

Więcej
Zobacz "Nocna Straż" na HBOGO
DODAJ

Amerykański Splendor

film (2003)
7.50/10
Amerykański Splendor
Amerykański Splendor

Niepowtarzalna animacja, wątki dokumentalne, ciekawa fabuła i niezwykłe życie Harvey’a Pekara, twórcy komiksów, które zmieniły amerykańską kulturę. Jego droga ku sławie rozpoczęła się od monotonnej, bardzo nudnej egzystencji urzędnika w Cleveland. Jedyną jego rozrywką były książki, których w domu miał tysiące, ponadto muzyka jazzowa oraz zamiłowanie do intelektualnych spotkań i gier. Pewnego jednak dnia 1976 roku wszystko się zmieniło. Seria komiksów „American Splendor” otworzyła przed Pekarem drzwi do bogactwa i sławy. Stał się w Ameryce kultową postacią. A co tak naprawdę zrobił? Pokazał w swoich pracach jak bardzo złożoną rzeczą jest zwykłe, szare życie i stał się bohaterem historii, którą ogląda się jak spełniony amerykański sen. Choć w filmie pojawia się sam Harvey Pekar, to odtwórcą jego postaci jest Paul Giamatti, ostatnio coraz popularniejszy aktor. Może pochwalić się wieloma znaczącymi rolami i dwoma nominacjami do Złotego Globu za: Bezdroża oraz Człowieka ringu.

Więcej
Zobacz "Amerykański Splendor" na HBOGO
DODAJ

Niezniszczalny

film (2000)
7.20/10
Niezniszczalny
Niezniszczalny

This suspense thriller unfolds as the audience is introduced to David Dunn, played by Willis. Not only is he the sole survivor of a horrific train-crash that killed 131 people he doesn't have a scratch on him. Samuel L Jackson plays an obscure character who approaches Dunn with a seemingly far fetched theory behind it all rocketing off an enticing thriller with a sci fi twist

Więcej
Zobacz "Niezniszczalny" na HBOGO
DODAJ

Wendeta

film (1999)
6.20/10
Wendeta
Wendeta

Do Nowego Orleanu w XIX wieku przypływają liczne grupy poszukających pracy Włochów. Włoskie rodziny, trzymające w garści cały biznes, zyskują uznanie, szacunek i pieniądze, a co za tym idzie - wpływy w polityce. W ten świat wkracza pozbawiony skrupułów handlowiec - John Houston, et in

Więcej
Zobacz "Wendeta" na HBOGO
DODAJ
Amy Schumer: Na Żywo Z Apollo
Amy Schumer: Na Żywo Z Apollo

Więcej
Zobacz "Amy Schumer: Na Żywo Z Apollo" na HBOGO
DODAJ

Akuszerka

film (2015)
6.00/10
Akuszerka
Akuszerka

Finlandia, rok 1944. Trwa wojna. Helena (Krista Kosonen) jest położną mieszkającą w małym lapońskim miasteczku. Pewnego dnia poznaje nazistowskiego oficera o niemiecko-fińskich korzeniach, Johannesa Angelhursta (Lauri Tilkanen), w którym zakochuje się do szaleństwa. Kobieta decyduje się jechać za nim do obozu, gdzie pracuje jako pielęgniarka. Między nimi wybucha namiętny romans… Zrealizowany z rozmachem romans, którego akcja toczy się podczas II wojny światowej. Scenariusz obrazu powstał na podstawie bestsellerowej powieści Katji Kettu o tym samym tytule. Twórcom z reżyserem Anttim Jokinenem (Oczyszczenie) na czele bezbłędnie udaje się oddać realia epoki. Dbają o wszelkie szczegóły – kostiumy, charakteryzację, scenografię. Niekwestionowanym atutem filmu są olśniewające zdjęcia autorstwa Rauno Ronkainena, który otrzymał za nie nominację do prestiżowej Złotej Żaby. Świetne kreacje aktorskie stworzyli w filmie, m.in.: nagrodzona za swój występ na MFF w Szanghaju Krista Kosonen (Rok wilka, Oczyszczenie), Lauri Tilkanen (Wszystko zostanie w rodzinie, Pewnego razu na północy), Pirkka-Pekka Petelius (Klasyk, Księżniczka), Tommi Korpela (Męska robota, Dom mrocznych motyli) oraz Leea Klemola (Wojna Zimowa, Powiem ci wszystko). Produkcja została wyróżniona dwiema nagrodami Jussi.

Więcej
Zobacz "Akuszerka" na HBOGO
DODAJ