Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Opowieść Podręcznej - 2 Sezon w Showmax Polska
Znaleziono: 1161

Mečiar

film (2017)
7.20/10
Mečiar
Mečiar

Rok 1989. Reżyserka dokumentu, Tereza Nvotova, ma roczek, kiedy w jej kraju wybucha Aksamitna Rewolucja, której celem jest obalenie systemu komunistycznego. W wyniku zmian społeczno-politycznych ministrem spraw wewnętrznych i środowiska w nowym, demokratycznym rządzie Słowacji zostaje nikomu nieznany prawnik z małego miasteczka – Vladimir Mečiar. Polityk w szybkim tempie zaczyna piąć się po (…) Pokaż więcejRok 1989. Reżyserka dokumentu, Tereza Nvotova, ma roczek, kiedy w jej kraju wybucha Aksamitna Rewolucja, której celem jest obalenie systemu komunistycznego. W wyniku zmian społeczno-politycznych ministrem spraw wewnętrznych i środowiska w nowym, demokratycznym rządzie Słowacji zostaje nikomu nieznany prawnik z małego miasteczka – Vladimir Mečiar. Polityk w szybkim tempie zaczyna piąć się po szczeblach kariery i w końcu otrzymuje stanowisko premiera. Jako szef rządu przez wiele lat rządzi twardą ręką. Wielokrotnie oskarżany jest przez opozycję i przedstawicieli Europy Zachodniej o autokratyzm. Za jego czasów plagą w kraju jest korupcja, zarzuca mu się też wykorzystywanie służb specjalnych do zwalczania przeciwników politycznych i naruszanie wolności prasy.Obraz w reżyserii młodej i utalentowanej Terezy Nvotovej (Take it Jeasy!) pokazuje z jej perspektywy ważny moment we współczesnej historii Słowacji. Biorąc na warsztat kontrowersyjną postać, jaką bez wątpienia jest Vladimir Mečiar, artystka mówi o uniwersalnej i powracającej w społeczeństwach potrzebie wspierania postaci autokratycznych i autorytarnych w czasach chaosu ekonomiczno-politycznego. Producentami dokumentu są HBO Europe, PubRes oraz Negativ.

Więcej
DODAJ

LEGO House: Dom z klocków

film (2018)
5.00/10
LEGO House: Dom z klocków
LEGO House: Dom z klocków

In Billund, Denmark, a nearly 130,000-square-foot house inspired by the iconic Lego bricks is constructed, capturing the awe of kids of all ages.

Więcej
DODAJ

Camarón: Rewolucja

serial (2018)
5.00/10
Camarón: Rewolucja
Camarón: Rewolucja

Ten biograficzny serial opowiada o niesamowitym życiu i karierze legendy flamenco, Camaróna de la Isli.

Więcej
DODAJ

Camarón: Film

film (2018)
5.00/10
Camarón: Film
Camarón: Film

Film dokumentalny opowiadający historię Camaróna, legendarnego śpiewaka flamenco — od skromnych początków, przez drogę na szczyty sławy, aż po tragiczną śmierć.

Więcej
DODAJ

Stealing Sunflowers

film (2017)
5.00/10
Stealing Sunflowers
Stealing Sunflowers

Po śmierci Matlhomola Moshoeu przemoc zagościła w małym miasteczku rolniczym Coligny. Według miejscowej ludności, chłopiec został zabity przez białych farmerów za kradzież słoneczników.

Więcej
DODAJ
Robin Williams: W mojej głowie
Robin Williams: W mojej głowie

Obraz ukazuje niezwykłe życie i karierę Robina Williamsa. Opowiedziana głównie jego słowami historia pokazuje drogę na szczyt nieprzeciętnego twórcy. W dokumencie HBO wykorzystano wiele niepublikowanych wcześniej materiałów, które prezentują jego warsztat i styl pracy. Twórcy posiłkują się wieloma nagraniami z prywatnego archiwum artysty, przedstawiającymi człowieka z krwi i kości. Nie (…) Pokaż więcejObraz ukazuje niezwykłe życie i karierę Robina Williamsa. Opowiedziana głównie jego słowami historia pokazuje drogę na szczyt nieprzeciętnego twórcy. W dokumencie HBO wykorzystano wiele niepublikowanych wcześniej materiałów, które prezentują jego warsztat i styl pracy. Twórcy posiłkują się wieloma nagraniami z prywatnego archiwum artysty, przedstawiającymi człowieka z krwi i kości. Nie brakuje też rozmów z najbliższymi Williamsa - przyjaciółmi i rodziną, wśród których są: Billy Crystal, Eric Idle, Whoopie Goldberg, David Letterman, Steve Martin, Pam Dawber czy jego syn – Zakie.Robin Williams był wybitnym aktorem i komikiem. Sławę przyniosły mu role w Good Morning, Vietnam, Stowarzyszeniu Umarłych Poetów czy Fisher Kingu, za które otrzymał nominacje do Oscara. Został wyróżniony Nagrodą Akademii za kreację psychoanalityka w Buntowniku z wyboru. Powszechnie doceniany był za dużą wszechstronność. Kochały go miliony fanów na całym świecie. Mało kto zdawał sobie jednak sprawę, że artysta zmaga się z głęboką depresją oraz uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. 11 sierpnia 2014 roku popełnił samobójstwo. Na krótko przed śmiercią wykryto u niego chorobę Parkinsona. Reżyserką obrazu była dwukrotna zdobywczyni nagrody Emmy Marina Zenovich (Roman Polański. Ścigany i pożądany).

Więcej
DODAJ

Darczyńcy: Siła pieniądza

film (2016)
5.00/10
Darczyńcy: Siła pieniądza
Darczyńcy: Siła pieniądza

Amerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku zostały uznane za jedne z najdroższych w historii. Kandydaci obu partii politycznych mogli w nich rywalizować i przedstawiać swój program społeczeństwu dzięki hojnemu wsparciu wielkich sponsorów. Na kampanie polityczne przeznaczane są coraz większe środki, co spotyka się z ostrym sprzeciwem społecznym, bo obywatele chcą ograniczyć wartość wpłat (…) Pokaż więcejAmerykańskie wybory prezydenckie w 2016 roku zostały uznane za jedne z najdroższych w historii. Kandydaci obu partii politycznych mogli w nich rywalizować i przedstawiać swój program społeczeństwu dzięki hojnemu wsparciu wielkich sponsorów. Na kampanie polityczne przeznaczane są coraz większe środki, co spotyka się z ostrym sprzeciwem społecznym, bo obywatele chcą ograniczyć wartość wpłat przekazywanych przez osoby prywatne i grupy interesu, które są w stanie wyłożyć na jedną kampanię miliardy dolarów. Kim są bogacze, którzy finansują kampanie kandydatów na prezydenta i dlaczego są skłonni przeznaczać na nie tak duże pieniądze? Szukając odpowiedzi na te pytania, Alexandra Pelosi zabiera widzów za kulisy balów, których organizatorzy zbierają zawrotne kwoty na kampanie polityczne i rozmawia z superbogatymi i bardzo hojnymi sponsorami.

Więcej
DODAJ

Ryzykowne picie

film (2016)
6.70/10
Ryzykowne picie
Ryzykowne picie

Dokument jest studium zagrożeń wpisanych w alkoholowy nałóg. Przedstawia współczesne metody leczenia i przyjęte przez środowiska medyczne podejście do pacjentów będących dla samych siebie zagrożeniem. Bohaterami dokumentu jest czworo Amerykanów, którzy są dotknięci przez nałóg w różny sposób. Niektórzy z nich piją codziennie na umór, a innym zdarza się to od czasu do czasu. Twórcy dokumentu (…) Pokaż więcejDokument jest studium zagrożeń wpisanych w alkoholowy nałóg. Przedstawia współczesne metody leczenia i przyjęte przez środowiska medyczne podejście do pacjentów będących dla samych siebie zagrożeniem. Bohaterami dokumentu jest czworo Amerykanów, którzy są dotknięci przez nałóg w różny sposób. Niektórzy z nich piją codziennie na umór, a innym zdarza się to od czasu do czasu. Twórcy dokumentu przedstawiają intrygujący portret kobiet i mężczyzn z różnych środowisk. To, co ich łączy to walka z nałogiem, który ma fatalny wpływ na stan ich zdrowia, relacje i szczęście. Historie bohaterów przeplatają się z rozmowami z udziałem ekspertów, którzy wyjaśniają mechanizmy uzależnienia i przedstawiają zaskakujące statystyki dotyczące występowania nałogu i związanych z nim ryzyk. Film omawia argumenty naukowe i emocjonalne, aby ze zrozumieniem podejść do niezwykle poważnego tematu, jakim jest uzależnienie od alkoholu. Twórcy dokumentu przedstawiają dostępne metody leczenia osób, które w dosłownym tego słowa znaczeniu walczą o własne życie.

Więcej
DODAJ
Lucha: Legenda hokeja na trawie
Lucha: Legenda hokeja na trawie

Luciana Aymar, znana jako „Lucha”, to najwybitniejsza zawodniczka w historii hokeja na trawie. Teraz dzieli się z widzami opowieścią o swojej trudnej drodze na szczyt.

Więcej
DODAJ
Bill Maher: Na żywo z Oklahomy
Bill Maher: Na żywo z Oklahomy

"Bill Maher: Na żywo z Oklahomy" jest zapisem przezabawnego występu Mahera przed publicznością zgromadzoną w teatrze w Tulsie. Jest to jedenasty program amerykańskiego satyryka emitowany na antenie HBO. - Paradoksalnie, im straszniejszy staje się nasz kraj pod rządami Trumpa, tym zabawniejsze są moje występy. Być może daję w ten sposób upust swoim emocjom, robię dobrą minę do złej (…) Pokaż więcej"Bill Maher: Na żywo z Oklahomy" jest zapisem przezabawnego występu Mahera przed publicznością zgromadzoną w teatrze w Tulsie. Jest to jedenasty program amerykańskiego satyryka emitowany na antenie HBO. - Paradoksalnie, im straszniejszy staje się nasz kraj pod rządami Trumpa, tym zabawniejsze są moje występy. Być może daję w ten sposób upust swoim emocjom, robię dobrą minę do złej gry albo śmieję się przez łzy zamiast krzyczeć - mówi Maher. - Chcą, żebym był wredny? Nie ma sprawy. Połowa mojego występu jest poświęcona Trumpowi, ale druga połowa skupia się wyłącznie na mnie. W ten sposób mówię mu: „Trump, nie wygrasz ze mną!”

Więcej
DODAJ
Barbra Streisand: A Happening in Central Park
Barbra Streisand: A Happening in Central Park

Podczas tego wyjątkowego koncertu z 1968 r. Barbra wykonuje swoje największe przeboje dla 150 tysięcy fanów zgromadzonych w nowojorskim Central Parku.

Więcej
DODAJ

Finding Oscar

film (2017)
7.60/10
Finding Oscar
Finding Oscar

Więcej
DODAJ

Lockup: Extended Stay

serial (2017)
5.00/10
Lockup: Extended Stay
Lockup: Extended Stay

Serial dokumentalny pozwala zapoznać się z codziennością osadzonych i strażników w zakładach penitencjarnych w całych Stanach Zjednoczonych.

Więcej
DODAJ

Jeszcze jeden imigrant

serial (2018)
7.20/10
Jeszcze jeden imigrant
Jeszcze jeden imigrant

Komediowy serial paradokumentalny, który jest zapisem amerykańskiej przygody Romesha Ranganathana.

Więcej
DODAJ

Planeta Petrila

film (2016)
8.70/10
Planeta Petrila
Planeta Petrila

Kiedy górnicy z rumuńskiego miasta Petrila po raz ostatni zjeżdżają windą na dół, artysta i były górnik Ion Barbu przystępuje do realizacji swojej misji, czyli ocalenia kopalni w Petrili jako obiektu dziedzictwa kulturowego. Zgodnie z zawartą z Unią Europejską umową w sprawie zamknięcia kopalni, lokalne władze zobowiązały się wyburzyć wszystkie stojące na jej terenie budynki. Rozbiórka (…) Pokaż więcejKiedy górnicy z rumuńskiego miasta Petrila po raz ostatni zjeżdżają windą na dół, artysta i były górnik Ion Barbu przystępuje do realizacji swojej misji, czyli ocalenia kopalni w Petrili jako obiektu dziedzictwa kulturowego. Zgodnie z zawartą z Unią Europejską umową w sprawie zamknięcia kopalni, lokalne władze zobowiązały się wyburzyć wszystkie stojące na jej terenie budynki. Rozbiórka kompleksu to smutny koniec historii kopalni, z którą lokalna społeczność czuje głęboką więź, co nie interesuje polityków. Barbu jest nieugięty i robi wszystko, co w jego mocy, aby kultywować pamięć o kopalni. Na ścianach znajdujących się na jej terenie budynków maluje murale, organizuje wydarzenia, uliczne protesty i festiwal teatralny w podziemnych korytarzach. Działa z podobną determinacją jak jego przeciwnicy. Jego twórczość, która dowolnie reinterpretuje motywy znane z historii sztuki, jest pełna absurdu. Jego działania to coś znacznie więcej niż prześmiewczy protest - Barbu stał się głosem wszystkich ludzi opłakujących upadek górnictwa, które w nowych czasach stało się niepotrzebne.

Więcej
DODAJ

El Bulli: The story of a dream

serial (2011)
5.00/10
El Bulli: The story of a dream
El Bulli: The story of a dream

Więcej
DODAJ

Klasowy mur

film (2016)
7.30/10
Klasowy mur
Klasowy mur

Książkowym przykładem gentryfikacji i rosnących nierówności społecznych jest nowojorska dzielnica West Chelsea, gdzie elitarne prywatne szkoły i osiedla komunalne dzieli zaledwie ulica. Róznice klasowe i majątkowe widać tam gołym okiem. Film pokazuje, jaki mają one wpływ na młodych ludzi z tej samej dzielnicy, którzy zamieszkują dwa różne światy i próbują dostosowywać się do zachodzących w (…) Pokaż więcejKsiążkowym przykładem gentryfikacji i rosnących nierówności społecznych jest nowojorska dzielnica West Chelsea, gdzie elitarne prywatne szkoły i osiedla komunalne dzieli zaledwie ulica. Róznice klasowe i majątkowe widać tam gołym okiem. Film pokazuje, jaki mają one wpływ na młodych ludzi z tej samej dzielnicy, którzy zamieszkują dwa różne światy i próbują dostosowywać się do zachodzących w ich otoczeniu zmian. Jest to ostatni film z dokumentalnej trylogii poświęconej siłom rynkowym, które mają wpływ na życie przeciętnych ludzi. Reżyserem cyklu jest Marc Levin, a obowiązki producenta pełni Daphne Pinkerson (dokument HBO „Schmatta: Rags to Riches to Rags" i "Hard Times: Lost on Long Island”).

Więcej
DODAJ

Wszystkie wspaniałe rzeczy

film (2016)
8.70/10
Wszystkie wspaniałe rzeczy
Wszystkie wspaniałe rzeczy

W głównej roli występuje znany brytyjski aktor komediowy Jonny Donadoe, który napisał scenariusz wraz z Duncanem Macmillianem. Poruszająca adaptacja sztuki o tym samym tytule została nakręcona w nowojorskim Barrow Street Theatre z udziałem widowni. Jej akcja opowiada o życiu dziecka w cieniu rodzica, którego życie jest naznaczone pasmem nieudanych prób samobójczych. Żeby pomóc matce, chłopiec (…) Pokaż więcejW głównej roli występuje znany brytyjski aktor komediowy Jonny Donadoe, który napisał scenariusz wraz z Duncanem Macmillianem. Poruszająca adaptacja sztuki o tym samym tytule została nakręcona w nowojorskim Barrow Street Theatre z udziałem widowni. Jej akcja opowiada o życiu dziecka w cieniu rodzica, którego życie jest naznaczone pasmem nieudanych prób samobójczych. Żeby pomóc matce, chłopiec tworzy listę rzeczy, dla których warto żyć, aby podtrzymać na duchu cierpiącą na kliniczną depresję matkę. 52-minutowy program specjalny został wyreżyserowany i wyprodukowany przez laureatów nagrody Emmy - Fentona Bailera i Randy’ego Barbato.

Więcej
DODAJ

NOVA: Szkoła przyszłości

film (2016)
5.00/10
NOVA: Szkoła przyszłości
NOVA: Szkoła przyszłości

Naukowcy i nauczyciele wypunktowują braki w amerykańskim systemie edukacji i przedstawiają swoje wizje dotyczące innowacyjnych i znaczących środowisk edukacyjnych.

Więcej
DODAJ
Wielkie projekty wielkich inżynierów
Wielkie projekty wielkich inżynierów

Wciągający dokument opowiadający o wybitnych dziełach sztuki inżynierskiej z całego świata. Narratorem jest Jeff Bridges.

Więcej
DODAJ

NOVA: Epoka robotów

film (2017)
5.00/10
NOVA: Epoka robotów
NOVA: Epoka robotów

Inżynierowie projektują supernowoczesne roboty, które mogą zastąpić człowieka, borykając się z problemami natury technicznej i etycznej.

Więcej
DODAJ

We, the Marines

film (2017)
5.30/10
We, the Marines
We, the Marines

Dokument opowiadający o doświadczeniach nowych rekrutów United States Marine Corps. Z narracją byłego żołnierza piechoty i aktora Gene’a Hackmana.

Więcej
DODAJ

Hondros

film (2017)
7.20/10
Hondros
Hondros

Fotograf Chris Hondros zginął na froncie, kiedy dokumentował kolejny ze zbrojnych konfliktów. Posłuchaj opowieści o jego najważniejszych zdjęciach.

Więcej
DODAJ

What We Started

film (2017)
6.80/10
What We Started
What We Started

DJ-e i znawcy branży opowiadają o kulisach świata elektronicznej muzyki tanecznej, zastanawiając się nad jej radykalnym pochodzeniem i przyszłością gatunku.

Więcej
DODAJ