Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Opowieść Podręcznej - 2 Sezon w Showmax Polska
Znaleziono: 1130

Królowa ciszy

film (2014)
7.80/10
Królowa ciszy
Królowa ciszy

Denisa jest małą romską dziewczynką, która mieszka wraz z rodziną w obozowisku na obrzeżach Wrocławia. Nie słyszy, nie nauczyła się też mówić, ale uwielbia tańczyć i oglądać bollywodzkie filmy. Ma problemy z porozumiewaniem się z rówieśnikami, potrafi ich jednak zaangażować do wspólnych zabaw. Razem biegają po śmietnikach, zbierają niepotrzebne nikomu rzeczy i… Pokaż więcej...Denisa jest małą romską dziewczynką, która mieszka wraz z rodziną w obozowisku na obrzeżach Wrocławia. Nie słyszy, nie nauczyła się też mówić, ale uwielbia tańczyć i oglądać bollywodzkie filmy. Ma problemy z porozumiewaniem się z rówieśnikami, potrafi ich jednak zaangażować do wspólnych zabaw. Razem biegają po śmietnikach, zbierają niepotrzebne nikomu rzeczy i wykorzystują je do zabawy. Gdy dorośli członkowie romskiej społeczności zmagają się z biedą, wykluczeniem i codzienną niechęcią, Denisa tańczy wśród kur, psów i dzieci. Dzięki tańcowi i wyobraźni żyje w swoim świecie, w którym może robić to, na co ma ochotę i wyrazić emocje, o których nie może opowiedzieć.Reżyserką dokumentu jest Agnieszka Zwiefka, która obserwuje Denisę i jej otoczenie. Widzi otwartą, radosną i bardzo towarzyską dziewczynkę, która zbudowała swój własny świat, ale jednocześnie żyje w miejscu i społeczności, które silnie determinują jej los. Od Denisy i innych dzieci dowiedziałam się wiele o radości życia. I myślę, że to jest coś, co jest ważne dla nas wszystkich – mówi Zwiefka. One zawsze myślą o „tu i teraz”, nie zastanawiają się nad przeszłością i przyszłością, próbując cieszyć się każdą chwilą niezależnie od tego, co życie przynosi, nawet jeśli nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Autorami poruszających zdjęć do filmu są Aleksander Duraj i Armand Urbaniak. Film będzie miał swoją światową premierę na festiwalu IDFA w Amsterdamie.

Więcej
Zobacz "Królowa ciszy" na HBOGO
DODAJ
Włoska kuchnia na emigracji
Włoska kuchnia na emigracji

Smakosze i eksperci śledzą historię migracji włoskiego jedzenia i jego amerykańską ewolucję, przy okazji serwując nam opowieści o pochodzeniu i dziedzictwie tej kuchni.

Więcej
Zobacz "Włoska kuchnia na emigracji" na Netflix.com
DODAJ

Evil Genius

serial (2018)
8.10/10
Evil Genius
Evil Genius

Ta nieprawdopodobna, choć prawdziwa historia zaczyna się od krwawej śmierci dostawcy pizzy, który obrabował bank z bombą na szyi — a potem robi się jeszcze dziwniej.

Więcej
Zobacz "Evil Genius" na Netflix.com
DODAJ
All or Nothing: The Michigan Wolverines
All or Nothing: The Michigan Wolverines

Więcej
Zobacz "All or Nothing: The Michigan Wolverines" na Amazon Prime Video
DODAJ
Martin Luther King: Prorok na pustyni
Martin Luther King: Prorok na pustyni

Dr Martin Luther King był liderem ruchu praw obywatelskich, działaczem na rzecz równouprawnienia Afroamerykanów i zniesienia dyskryminacji rasowej w USA. Aktywista otrzymał pokojową Nagrodę Nobla w 1964 roku. Niestety, cztery lata później, 4 kwietnia 1968 roku, zginął z rąk przeciwników politycznych. Dokument pokazuje ostatnie lata życia Kinga. Przedstawia jego podejście do… Pokaż więcej...Dr Martin Luther King był liderem ruchu praw obywatelskich, działaczem na rzecz równouprawnienia Afroamerykanów i zniesienia dyskryminacji rasowej w USA. Aktywista otrzymał pokojową Nagrodę Nobla w 1964 roku. Niestety, cztery lata później, 4 kwietnia 1968 roku, zginął z rąk przeciwników politycznych. Dokument pokazuje ostatnie lata życia Kinga. Przedstawia jego podejście do rzeczywistości, pokojową walkę oraz bezgraniczne zaangażowanie w sprawę.Dwukrotnie wyróżniony nagrodą Emmy reżyser Peter Kunhardt (producent wykonawczy: Nixon według Nixona, własnymi słowami) prezentuje sylwetkę niezwykłego człowieka w pięćdziesiątą rocznicę jego śmierci. Martin Luther King Jr. miał ogromny wpływ na nowożytną historię Stanów Zjednoczonych, a jego filozofia jest wciąż żywa w amerykańskim społeczeństwie. Do ostatnich chwil King przeciwstawiał się użyciu przemocy w walce o swoje ideały i starał się uspokoić pogrążających się w chaosie współobywateli. Za swoją determinację przyszło mu zapłacić jednak najwyższą cenę.

Więcej
Zobacz "Martin Luther King: Prorok na pustyni" na HBOGO
DODAJ

City of God: 10 Years Later

film (2013)
6.40/10
City of God: 10 Years Later
City of God: 10 Years Later

Dziesięć lat po premierze przełomowego brazylijskiego filmu „Miasto Boga” twórcy i aktorzy spotykają się ponownie. Jakimi torami potoczyły się ich losy?

Więcej
Zobacz "City of God: 10 Years Later" na Netflix.com
DODAJ

Dowodem jestem ja

film (2017)
7.70/10
Dowodem jestem ja
Dowodem jestem ja

W ostatnim czasie wyszło na jaw, że amerykański system sprawiedliwości nie radzi sobie z badaniem próbek pobranych od ofiar gwałtów. W rezultacie sprawcy przestępstw nie są ścigani i mogą spać spokojnie. Problem nie dotyczy pojedynczych stanów, ale całego USA. Obraz bada temat z punktu widzenia pełnych bezradności ofiar, którym państwo odmawia walki o sprawiedliwość i… Pokaż więcej...W ostatnim czasie wyszło na jaw, że amerykański system sprawiedliwości nie radzi sobie z badaniem próbek pobranych od ofiar gwałtów. W rezultacie sprawcy przestępstw nie są ścigani i mogą spać spokojnie. Problem nie dotyczy pojedynczych stanów, ale całego USA. Obraz bada temat z punktu widzenia pełnych bezradności ofiar, którym państwo odmawia walki o sprawiedliwość i ukarania więzieniem ich oprawców. Twórcy dokumentu starają się znaleźć odpowiedź na pytanie, jak uzdrowić system i przywrócić ofiarom napaści seksualnych wiarę w jego skuteczność.Reżyserki – nominowana do Oscara Trish Adlesic (GasLand) oraz trzykrotnie nominowana do nagrody Emmy Geeta Gandbhir (Mordercze lato) – biorą na warsztat palący temat niewydolności amerykańskiego systemu ścigania sprawców gwałtów. Artystki przedstawiają szokujące dane zestawione ze zwierzeniami ofiar przemocy, pragnącymi sprawiedliwości za cierpienie, które im wyrządzono. Chcą w ten sposób wywołać dyskusję społeczną i znaleźć osoby odpowiedzialne za ten stan rzeczy. Pragną też pokazać kobietom, które przeżyły gwałt, że nie zostały zapomniane i upomnieć się o ich prawa. Producentką obrazu była zdobywczyni Złotego Globu, gwiazda serialu Prawo i porządek: sekcja specjalna – Mariska Hargitay.

Więcej
Zobacz "Dowodem jestem ja" na HBOGO
DODAJ

Koniec gry

film (2018)
7.50/10
Koniec gry
Koniec gry

Śmiertelnie chorzy pacjenci spotykają pod koniec swych dni niezwykłych opiekunów, którzy swoją pracą potrafią zmienić ludzkie spojrzenie na życie i śmierć.

Więcej
Zobacz "Koniec gry" na Netflix.com
DODAJ

Historia Studia Pixar

film (2007)
7.90/10
Historia Studia Pixar
Historia Studia Pixar

Początki Studia Pixar sięgają 1979 roku. Założona przez entuzjastów komputerowej animacji wytwórnia szybko zaczęła wypuszczać na rynek pionierskie obrazy i w krótkim czasie stała się znana z eksperymentów i brawury. Dzięki Edowi Catmullowi, Johnowi Lasseterowi oraz Steve’owi Jobsowi firmie udało się przerwać lata problemów finansowych i stworzyć nowy przemysł animowany. W… Pokaż więcej...Początki Studia Pixar sięgają 1979 roku. Założona przez entuzjastów komputerowej animacji wytwórnia szybko zaczęła wypuszczać na rynek pionierskie obrazy i w krótkim czasie stała się znana z eksperymentów i brawury. Dzięki Edowi Catmullowi, Johnowi Lasseterowi oraz Steve’owi Jobsowi firmie udało się przerwać lata problemów finansowych i stworzyć nowy przemysł animowany. W 1995 roku Pixar razem z Disneyem wyprodukowały film Toy Story, który okazał się być wielkim sukcesem i zdobył trzy nominacje do Oscara oraz dwie do Złotego Globu. Obraz zrewolucjonizował podejście do filmu animowanego i zapoczątkował wielką karierę studia. Film dokumentalny prezentuje wcześniej niepublikowane, archiwalne zdjęcia i nagrania. Nie brakuje w nim też rozmów z osobami, które przyczyniły się powstania niezwykłej spółki. Produkcja w reżyserii nominowanej do Oscara Leslie Iwerks (Recycled Life) w ciekawy sposób opowiada, w jaki sposób Pixar przywrócił zainteresowanie świata kinem animowanym i przeniósł je na zupełnie inny poziom. Historia Studia Pixar została wyróżniona nominacją do nagrody Emmy.

Więcej
Zobacz "Historia Studia Pixar" na HBOGO
DODAJ
Amerykańskie doświadczenia: Bitwa o Chosin
Amerykańskie doświadczenia: Bitwa o Chosin

Kilka miesięcy po rozpoczęciu wojny amerykańskie oddziały stacjonujące w Chosin Reservoir w Korei Północnej stają do krwawej zimowej bitwy, która zmieni bieg konfliktu.

Więcej
Zobacz "Amerykańskie doświadczenia: Bitwa o Chosin" na Netflix.com
DODAJ

Zawieszona kawa

film (2017)
5.00/10
Zawieszona kawa
Zawieszona kawa

Mieszkańcy Neapolu, Buenos Aires i Nowego Jorku rozmyślają nad neapolitańską tradycją „zawieszonej” kawy, która odmieniła ich życie.

Więcej
Zobacz "Zawieszona kawa" na Netflix.com
DODAJ

The Carter Effect

film (2017)
7.30/10
The Carter Effect
The Carter Effect

Dokument pokazuje wpływ, który na popkulturę i świat koszykówki w Kanadzie wywarł Vince Carter — zawodnik 8-krotnie powołany do udziału w Meczu Gwiazd NBA.

Więcej
Zobacz "The Carter Effect" na Netflix.com
DODAJ

K. Benzema

film (2017)
6.90/10
K. Benzema
K. Benzema

Kontrowersyjny piłkarz Karim Benzema szczerze opowiada o swojej karierze i odnosi się do zarzutów, które zachwiały jego pozycją w reprezentacji Francji.

Więcej
Zobacz "K. Benzema" na Netflix.com
DODAJ
Amerykańskie doświadczenia: Z ulic pod ziemię
Amerykańskie doświadczenia: Z ulic pod ziemię

Boston, koniec XIX w. W mieście ma powstać pierwsze w USA metro. Jednak najpierw trzeba pokonać opór tych, którym nie podoba się ta śmiała technicznie wizja.

Więcej
Zobacz "Amerykańskie doświadczenia: Z ulic pod ziemię" na Netflix.com
DODAJ
Amerykańskie doświadczenia: Tesla
Amerykańskie doświadczenia: Tesla

Nikola Tesla, którego wynalazki zrewolucjonizowały sposób przesyłania prądu elektrycznego, miał wizję technologii, która po dziesiątkach lat stała się niezastąpiona.

Więcej
Zobacz "Amerykańskie doświadczenia: Tesla" na Netflix.com
DODAJ
Amerykańskie doświadczenia: Rachel Carson
Amerykańskie doświadczenia: Rachel Carson

Dokument poświęcony Rachel Carson — biolog, której teksty doprowadziły do uchwalenia praw dotyczących pestycydów i dały początek ruchowi ekologicznemu.

Więcej
Zobacz "Amerykańskie doświadczenia: Rachel Carson" na Netflix.com
DODAJ

Geniusze starożytnego świata

serial (2015)
7.30/10
Geniusze starożytnego świata
Geniusze starożytnego świata

Historyk Bettany Hughes udaje się do Indii, Grecji i Chin, aby dowiedzieć się więcej o życiu Buddy, Sokratesa i Konfucjusza.

Więcej
Zobacz "Geniusze starożytnego świata" na Netflix.com
DODAJ

27: Gone Too Soon

film (2017)
4.60/10
27: Gone Too Soon
27: Gone Too Soon

Poznaj okoliczności towarzyszące tragicznej śmierci znanych 27-latków, takich jak Jimi Hendrix, Jim Morrison, Brian Jones, Janis Joplin, Kurt Cobain i Amy Winehouse.

Więcej
Zobacz "27: Gone Too Soon" na Netflix.com
DODAJ

Deep Undercover Collection

serial (2017)
5.00/10
Deep Undercover Collection
Deep Undercover Collection

Gospodarzem tego programu o kulisach tajnych operacji wymierzonych przeciwko przestępcom jest były agent FBI Joe Pistone (vel Donnie Brasco).

Więcej
Zobacz "Deep Undercover Collection" na Netflix.com
DODAJ

Bobby Kennedy na prezydenta

serial (2018)
8.20/10
Bobby Kennedy na prezydenta
Bobby Kennedy na prezydenta

Ważne postacie lat 60. i archiwalne nagrania pomagają zrozumieć fenomen Roberta F. Kennedy’ego oraz przybliżają dziedzictwo człowieka, który na zawsze zmienił USA.

Więcej
Zobacz "Bobby Kennedy na prezydenta" na Netflix.com
DODAJ
Czarno-biała historia Rachel Dolezal
Czarno-biała historia Rachel Dolezal

Rachel Dolezal, jej rodzina i krytycy odnoszą się do wielkiej narodowej dyskusji, która wybuchła w związku z pytaniami o jej tożsamość rasową.

Więcej
Zobacz "Czarno-biała historia Rachel Dolezal" na Netflix.com
DODAJ

Demony z Abu Ghraib

film (2007)
8.00/10
Demony z Abu Ghraib
Demony z Abu Ghraib

Na jaw wychodzi prawda o nieludzkim traktowaniu irackich więźniów przebywających w więzieniu Abu Ghraib. Sprawa okrutnego, poniżającego traktowania irackich więźniów w Abu Ghraib cały czas wywołuje wiele kontrowersji. Nie sposób uniknąć pytania, jak to możliwe, że poniżanie ludzkiej godności stało się akceptowalną praktyką w Abu Ghraib. Czy ma to jakiś związek z… Pokaż więcej...Na jaw wychodzi prawda o nieludzkim traktowaniu irackich więźniów przebywających w więzieniu Abu Ghraib. Sprawa okrutnego, poniżającego traktowania irackich więźniów w Abu Ghraib cały czas wywołuje wiele kontrowersji. Nie sposób uniknąć pytania, jak to możliwe, że poniżanie ludzkiej godności stało się akceptowalną praktyką w Abu Ghraib. Czy ma to jakiś związek z polityką rządu USA? I co z wizerunkiem Ameryki jako obrońcy wolności i praw człowieka na całym świecie? Rory Kennedy, reżyser fimu, nie ulega medialnej nagonce, chce szukać, wyjaśniać, tłumaczyć. Stara się dotrzeć do psychologicznego i politycznego podłoża sadystycznych zachowań więziennych strażników. Nie może uwierzyć, że zwykły amerykański żołnierz zdolny jest do tak bestialskich czynów. Nieustannie analizuje sytuację, próbując zrozumieć, jak Amerykanie mogli dopuścić do złamania praw gwarantowanych więźniom wojennym przez Konwencję Genewską?

Więcej
Zobacz "Demony z Abu Ghraib" na HBOGO
DODAJ
Radio Air America: Wahnięcie na lewo
Radio Air America: Wahnięcie na lewo

Radio Air America zostało założone w marcu 2004 roku przez grupę inwestorów o liberalnych poglądach i miało złamać dominację konserwatywnych rozgłośni w eterze. Niestety, szybko okazało się, że radio ma poważne problemy finansowe. Sympatycy Air America podjęli trud uratowania ulubionej rozgłośni i kilka miesięcy później udało się zapewnić płynność finansową stacji.… Pokaż więcej...Radio Air America zostało założone w marcu 2004 roku przez grupę inwestorów o liberalnych poglądach i miało złamać dominację konserwatywnych rozgłośni w eterze. Niestety, szybko okazało się, że radio ma poważne problemy finansowe. Sympatycy Air America podjęli trud uratowania ulubionej rozgłośni i kilka miesięcy później udało się zapewnić płynność finansową stacji.Fascynujący dokument o trudnych narodzinach Air America - istniejącej do 2010 roku liberalnej rozgłośni radiowej założonej przez grupę inwestorów zaniepokojonych dominacją poglądów konserwatywnych w amerykańskim eterze. Trzymający w napięciu dokument z 2005 roku prezentuje trudne początki stacji, która zaledwie kilka miesięcy po powstaniu musiała znaleźć nowych inwestorów. Pasjonujący dokument produkcji HBO jest dziełem duetu reżysersko-producenckiego Patricka Farrelly’ego i Kate O'Callaghan (Spirala przemocy)

Więcej
Zobacz "Radio Air America: Wahnięcie na lewo" na HBOGO
DODAJ

Na fotelu u fryzjera

film (2006)
5.00/10
Na fotelu u fryzjera
Na fotelu u fryzjera

Dokument pokazuje dzień z życia niezwykle popularnego zakładu fryzjerskiego mieszczącego się w nowojorskim Harlemie na 125 ulicy. Przybytek stanowi bardzo ważne dla afroamerykańskiej społeczności miejsce, w którym jej męscy członkowie mogą spotkać się i porozmawiać o nurtujących ich kwestiach. Panowie rozmawiają o sprawach ważnych i błahych. Prywatnych i publicznych.… Pokaż więcej... Dokument pokazuje dzień z życia niezwykle popularnego zakładu fryzjerskiego mieszczącego się w nowojorskim Harlemie na 125 ulicy. Przybytek stanowi bardzo ważne dla afroamerykańskiej społeczności miejsce, w którym jej męscy członkowie mogą spotkać się i porozmawiać o nurtujących ich kwestiach. Panowie rozmawiają o sprawach ważnych i błahych. Prywatnych i publicznych. Omawiają aktualne wydarzenia polityczne – kwestie związane z kryzysem finansowym, legalizacją małżeństw homoseksualnych, epidemiami. Nie stronią też od rozmów o gwiazdach muzyki czy najseksowniejszych aktorkach. Doskonale zrealizowany film dokumentalny z nurtu cinema vérité. Obraz mówi o męskiej potrzebie przynależności i wymiany wiadomości z innymi członkami grupy społecznej. Jego reżyserem jest wyróżniony dwoma nagrodami Emmy Bill McCullough (serial dokumentalny Insider Training), który podąża z kamerką za swoimi bohaterami, starając się dotrzeć do prawdy, zrozumieć ich motywy i potrzeby oraz otaczającą ich dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość.

Więcej
Zobacz "Na fotelu u fryzjera" na HBOGO
DODAJ