Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Znaleziono: 2526

FullMetal Alchemist

film (2017)
7.80/10
FullMetal Alchemist
FullMetal Alchemist

Podczas gdy alchemik Edward Elric stara się przywrócić ciało swojemu bratu Alowi, jego działaniom bacznie przyglądają się władze wojskowe i tajemnicze potwory.

Więcej
Zobacz "FullMetal Alchemist" na Netflix.com
DODAJ

Capote

film (2005)
7.40/10
Capote
Capote

W listopadzie 1959 roku autor „Śniadania u Tiffany’ego”, Truman Capote (Philip Seymour Hoffman), przeczytał w New York Timesie o brutalnym morderstwie rodziny zamożnych farmerów. Na bazie tych tragicznych zdarzeń Capote przez 6 lat pisze bestsellerową powieść „Z zimną krwią”. W zbieraniu materiałów pomaga mu przyjaciółka – pisarka Nelle Harper Lee (Catherine Keener). Rozmowy z mieszkańcami Holcomb oraz agentem prowadzącym dochodzenie (Chris Cooper) krok po kroku budują fabułę jego nowej powieści. Jednak największy wpływ na sukces książki ma osobista więź, jaka zawiązuje się między jej autorem a skazanymi na karę śmierci mordercami. To dzięki niej Capote zgłębia psychikę oprawców i poznaje prawdziwe motywy zbrodni. Osobliwa fascynacja, jaką budzi w nim jeden z zabójców, Perry Smith (Clifton Collins Jr), odbija się destrukcyjnie na życiu pisarza. Historia powstawania słynnej powieści, a zarazem subtelne, unikające uproszczeń studium skomplikowanej i mrocznej osobowości jej autora. Film jest aktorskim popisem Philipa Seymoura Hoffmana (Wątpliwość, Mistrz), który stworzył fascynujący i niejednoznaczny portret Capotego. Za swoją kreację artysta został nagrodzony Złotym Globem, Oscarem i BAFTĄ, zdobył również liczne nagrody amerykańskich i zagranicznych krytyków. Capote był pełnometrażowym debiutem Bennetta Millera (Moneyball, Foxcatcher), za podstawę scenariusza posłużyła biograficzna książka Geralda Clarke’a. Amerykańska Akademia Filmowa doceniła klasę tego nietuzinkowego obrazu, nominując go do Oscara aż w pięciu kategoriach (główna rola męska, scenariusz adaptowany – Dan Futterman, reżyseria, produkcja roku, drugoplanowa rola Catherine Keener).

Więcej
Zobacz "Capote" na HBOGO
DODAJ

Jednooki król

film (2016)
6.70/10
Jednooki król
Jednooki król

Nacho (Miki Esparbé) jest młodym mężczyzną, który podczas ulicznej demonstracji stracił oko i teraz stara się dojść do siebie. Pewnego dnia koleżanka z dzieciństwa jego żony Sandry (Ruth Llopis) – Lidia (Betsy Túrnez) – zaprasza ich do siebie do domu. Na miejscu niespodziewanie okazuje się, że jej mąż – David (Alain Hernández) – jest policjantem, który wymierzył w Nacho gumowy pocisk w Nacho... Mieszanka satyry politycznej oraz czarnej komedii, która porusza w lekki sposób ważny społecznie temat legitymizacji przemocy przez państwo oraz odpowiedzialności za działania funkcjonariuszy władzy. Scenariusz filmu został oparty na genialnej sztuce autorstwa współczesnego, hiszpańskiego twórcy Marca Crehueta, który jest również reżyserem obrazu. W obsadzie znaleźli się Alain Hernández (Przyrzeczenie), Miki Esparbé (Zabłąkani), Betsy Túrnez (Oczy Julii), Ruth Llopis (Contratiempo) oraz Xesc Cabot (Open 24h). Produkcja otrzymała siedem nominacji do nagrody Gaudíego.

Więcej
Zobacz "Jednooki król" na HBOGO
DODAJ

Neta

film (2016)
5.00/10
Neta
Neta

Dalia (Rotem Abuhab), samotna matka, której praca polega na słuchaniu innych z coraz większym trudem dogaduje się z własną córką. Ruti (Naama Arlaky) chce mieć dziecko ze swoją partnerką. Boi się jednak powiedzieć matce, że jest lesbijką. Małżeństwo Mari (Irit Kaplan) przeżywa ogromny kryzys. Ani ona, ani jej mąż nie są w stanie powiedzieć o tym swoim dzieciom. Sharona (Neta Riskin) wraca po latach w rodzinne strony na pogrzeb matki. W życiu każdej z kobiet pojawia się tajemniczy nieznajomy – Neta (Benny Avni) – który pomaga im uporządkować rzeczywistość. Mądre, charakteryzujące się wymykającą się schematom fabułą kino z przesłaniem w reżyserii jednego z ciekawszych współczesnych izraelskich twórców Nira Bergmana (Złamane skrzydła – trzy nagrody na MFF w Berlinie). Obraz pokazuje kobiety w momentach kryzysu – ich walkę o siebie, niezależność oraz rodzinę. W rolach głównych bohaterów wyśmienicie odnajdują się Benny Avni (Mądrość precla), Neta Riskin (Opowieść o miłości i mroku), Rotem Abuhab (Dzień dobry Panie Shlomi), Irit Kaplan (Tapuhim Min HaMidbar) oraz Naama Arlaky. Produkcja zdobyła dwie nagrody publiczności na Festiwalu Filmowym w Jeruzalem.

Więcej
Zobacz "Neta" na HBOGO
DODAJ

Kawalerskie życie

film (2017)
6.50/10
Kawalerskie życie
Kawalerskie życie

Po śmierci ukochanej żony Bill Ponder (J.K. Simmons) przeprowadza się razem z siedemnastoletnim synem Wesem (Josh Wiggins) do dużego miasta, aby zacząć wszystko od nowa. Szybko udaje im się wygoić rany i znaleźć szczęście w nowym domu. Wes poznaje Lacy (Odeya Rush), niezwykle intrygującą introwertyczkę. Bill natomiast nawiązuje znajomość z zaangażowaną w swoją pracę, elegancką nauczycielką Carine (Julie Delpy). Nowe związki sprawiają, że relacja ojca i syna zostaje jednak wystawiona na próbę. Słodko-gorzki komediodramat o radzeniu sobie ze stratą oraz odkrywaniu życia na nowo. Twórcy – z Kurtem Voelkerem (scenariusz: Słodki listopad) na czele – skupiają się na procesie odbudowywania więzi między ojcem i synem. W ich role z powodzeniem wcielają się laureat Oscara oraz Złotego Globu J.K. Simmons (Whiplash) oraz utalentowany Josh Wiggins (Piekielny chłopak). Obok nich w obsadzie znaleźli się dwukrotnie nominowana do Nagrody Akademii Julie Delpy (scenariusz: Przed zachodem słońca), Odeya Rush (serial HBO Pohamuj entuzjazm) oraz Kevin Dunn (Vicky Cristina Barcelona). Produkcja została wyróżniona na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Diego.

Więcej
Zobacz "Kawalerskie życie" na HBOGO
DODAJ

W czasach wojny

serial (2017)
5.00/10
W czasach wojny
W czasach wojny

Rok 1921. Pielęgniarki z madryckich wyższych sfer otwierają w Melilli szpital dla żołnierzy walczących w wojnie o Rif. Ratując życie, znajdują też przyjaźń i miłość.

Więcej
Zobacz "W czasach wojny" na Netflix.com
DODAJ

Nie ma drugiej takiej

film (2018)
5.90/10
Nie ma drugiej takiej
Nie ma drugiej takiej

Niespodziewana i okrutna diagnoza sprawia, że Abbie zaczyna szukać nowej dziewczyny dla Sama — swojego narzeczonego, który nie ma pojęcia o randkowaniu.

Więcej
Zobacz "Nie ma drugiej takiej" na Netflix.com
DODAJ

Everything Sucks!

serial (2018)
7.70/10
Everything Sucks!
Everything Sucks!

Jest rok 1996. W miasteczku zwanym Boring zbuntowani licealiści mierzą się z problemami nastoletniego życia w czasach, gdy po internet trzeba było zadzwonić.

Więcej
Zobacz "Everything Sucks!" na Netflix.com
DODAJ

Massage Tantei Joe

serial (2017)
5.00/10
Massage Tantei Joe
Massage Tantei Joe

Więcej
Zobacz "Massage Tantei Joe" na Amazon Prime Video
DODAJ

Re:Mind

serial (2017)
5.00/10
Re:Mind
Re:Mind

Jedenaście licealistek budzi się uwięzionych w nieznanym im pomieszczeniu. Drżąc o swoje życie, starają się ustalić motyw tego dziwacznego porwania.

Więcej
Zobacz "Re:Mind" na Netflix.com
DODAJ

Anna i Król

film (1999)
6.70/10
Anna i Król
Anna i Król

Azja, lata sześćdziesiąte XIX wieku. Anna Leonowens (Jodie Foster) jest wdową po angielskim oficerze, który został zabity w Indiach. Zdesperowana kobieta decyduje się wyjechać do Syjamu. Wychowana w wiktoriańskiej kulturze arystokratka trafia na dwór królewski, gdzie rozpoczyna pracę nauczycielki angielskiego dzieci władcy (Yun-Fat Chow). Szybko okazuje się, że mężczyzna jest nowoczesnym i postępowym królem, który chce rozwijać swój kraj i dba o jego mieszkańców. Widowiskowa opowieść o zderzeniu dwóch kultur oraz wielkiej, niespełnionej miłości. Scenariusz obrazu został oparty na dziennikach Anny Leonowens. W jej rolę wciela się niezrównana zdobywczyni dwóch Oscarów Jodie Foster (Taksówkarz). Obok niej występują Yun-Fat Chow (Przyczajony tygrys, ukryty smok), Bai Ling (Kruk), Tom Felton (Harry Potter i więzień Azkabanu) oraz Syed Alwi. Ważnym tłem historycznym filmu są intrygi polityczne kolonialnych mocarstw. W produkcji udało się uchwycić ducha epoki. Duża w tym zasługa twórców scenografii i kostiumów, którzy za swoją pracę zostali wyróżnieni nominacjami do Oscara. Zdjęcia do filmu kręcono w Malezji, gdzie stanęła monumentalna replika pałacu króla Mongkuta.

Więcej
Zobacz "Anna i Król" na HBOGO
DODAJ

La Doña

serial (2017)
7.30/10
La Doña
La Doña

Więcej
Zobacz "La Doña" na Amazon Prime Video
DODAJ
Lagaan: Dawno temu w Indiach
Lagaan: Dawno temu w Indiach

Indie, lata 90. XIX wieku. Arogancki dowódca brytyjski wyzywa gnębionych podatkami mieszkańców miasta Champaner na mecz krykieta o wysoką stawkę.

Więcej
Zobacz "Lagaan: Dawno temu w Indiach" na Netflix.com
DODAJ

Jaane Tu... Ya Jaane Na

film (2008)
7.50/10
Jaane Tu... Ya Jaane Na
Jaane Tu... Ya Jaane Na

Łagodny jak baranek Jai i temperamentna Aditi różnią się jak ogień i woda — ale rodzina i przyjaciele są zdania, że tworzą idealną parę.

Więcej
Zobacz "Jaane Tu... Ya Jaane Na" na Netflix.com
DODAJ

Gwiazdy na ziemi

film (2007)
8.50/10
Gwiazdy na ziemi
Gwiazdy na ziemi

Bujający w obłokach Ishaan zostaje wysłany do szkoły z internatem, gdzie niekonwencjonalny nauczyciel pomaga mu odkryć prawdziwego siebie.

Więcej
Zobacz "Gwiazdy na ziemi" na Netflix.com
DODAJ

Dhobi Ghat (Mumbai Diaries)

film (2010)
7.10/10
Dhobi Ghat (Mumbai Diaries)
Dhobi Ghat (Mumbai Diaries)

Dramat obyczajowy, w którym okoliczności zbliżają do siebie czwórkę osób z różnych kast, które w normalnych warunkach nie mogłyby zostać przyjaciółmi.

Więcej
Zobacz "Dhobi Ghat (Mumbai Diaries)" na Netflix.com
DODAJ

Celebrity

film (1998)
6.30/10
Celebrity
Celebrity

Rozwydrzona gwiazda filmowa i fajtłapowaty pisarz, który nie umie sprzedać swojej twórczości. Czy nieudacznik się przebije? Jak to bywa u Allena – będzie usilnie próbował.

Więcej
Zobacz "Celebrity" na Showmax.com
DODAJ

Wybawienie

film (2016)
7.00/10
Wybawienie
Wybawienie

Gdy na duńskiej plaży zostaje odnaleziona butelka z niepokojącą informacją – napisaną krwią i to dziecięcym charakterem pisma – policjanci rozpoczynają wyścig z czasem, którego stawką jest życie najmłodszych.

Więcej
Zobacz "Wybawienie" na Showmax.com
DODAJ

Angielski pacjent

film (1996)
7.40/10
Angielski pacjent
Angielski pacjent

Rok 1943, II wojna światowa. Lecący nad Saharą mały samolot sportowy zostaje zestrzelony przez Niemców. Pilota (Ralph Fiennes) odnajdują Beduini, którzy przekazują go aliantom. Mężczyzna doznaje w wypadku poważnych ran. Jest bardzo poparzony. Cierpi też na zanik pamięci. Pacjent zostaje przetransportowany do szpitala niedaleko Florencji. Wojna dobiega jednak końca i placówka ma być wkrótce ewakuowana. Pełna empatii kanadyjska pielęgniarka Hana (Juliette Binoche), w obawie o zdrowie chorego, postanawia opuścić konwój i zostać z nim w starym, zrujnowanym klasztorze. Mistrzowsko opowiedziana historia tajemniczego pacjenta i opiekującej się nim kanadyjskiej pielęgniarki. Porównywany z legendarną Casablanką melodramat to dzieło zmarłego w 2008 roku Anthony’ego Minghelli, twórcy Utalentowanego pana Ripleya, Wzgórza nadziei czy filmu Rozstania i powroty. Pełen emocji obraz zachwyca epickimi zdjęciami, nastrojową muzyką oraz wyśmienitą grą aktorów. Doborowej obsadzie przewodzą brawurowi wykonawcy głównych ról - Ralph Fiennes (Lista Schindlera – nominacja do Oscara, Grand Budapest Hotel) i nagrodzona za swoją kreację Oscarem Juliette Binoche (Czekolada, Ukryte). Fantastycznie spisała się też Kristin Scott Thomas (Gosford Park, Tylko Bóg wybacza), która wcieliła się w postać ukochanej bohatera (nominacja do Oscara). Scenariusz produkcji został oparty na tak samo zatytułowanej powieści autorstwa Michaela Ondaatje, który otrzymał za nią prestiżową Nagrodę Bookera. Amerykańska Akademia uhonorowała obraz Minghelli aż dziewięcioma Oscarami, w tym w najważniejszej kategorii „najlepszy film”.

Więcej
Zobacz "Angielski pacjent" na HBOGO
DODAJ

Bitwa na śnieżki

film (2015)
6.10/10
Bitwa na śnieżki
Bitwa na śnieżki

Podczas ferii zimowych dwie drużyny stają do walki w epickiej bitwie na śnieżki. Konflikt narasta, a jeden z dzieciaków jest pod ciężkim ostrzałem.

Więcej
Zobacz "Bitwa na śnieżki" na Netflix.com
DODAJ

The Bold Type

serial (2018)
8.10/10
The Bold Type
The Bold Type

Trzy dziewczyny próbują osiągnąć sukces, pracując w popularnym piśmie dla pań. W tym serialu znajdziesz mnóstwo uroczych, zabawnych momentów, jak i smutnych, refleksyjnych chwil.

Więcej
Zobacz "The Bold Type" na Showmax.com
DODAJ

Chłopaki też płaczą

film (2008)
7.20/10
Chłopaki też płaczą
Chłopaki też płaczą

Peter próbuje zapomnieć o nieudanym związku w luksusowym kurorcie na Hawajach. Nie jest to jednak proste, bo w tym samym miejscu wypoczywa jego była dziewczyna z nowym ukochanym.

Więcej
Zobacz "Chłopaki też płaczą" na Showmax.com
DODAJ

Honey 2

film (2011)
5.40/10
Honey 2
Honey 2

Maria chce zostać tancerką uliczną, dlatego po opuszczeniu poprawczaka zapisuje się do szkoły tańca na Bronksie, gdzie poznaje swoją idolkę, Honey Daniels.

Więcej
Zobacz "Honey 2" na Netflix.com
DODAJ

Człowiek z lodowca

film (1984)
6.20/10
Człowiek z lodowca
Człowiek z lodowca

Udaje się znaleźć żywego neandertalczyka, który spędził 40 000 lat zamrożony w bryle lodu. Teraz jego los uzależniony jest od decyzji naukowców.

Więcej
Zobacz "Człowiek z lodowca" na Netflix.com
DODAJ