Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Znaleziono: 4214
Chris D'Elia: Człowiek w ogniu
Chris D'Elia: Człowiek w ogniu

Rozgadany komik Chris D'Elia dzieli się nowymi spostrzeżeniami na temat ważnych życiowych decyzji, jak małżeństwo, brak dzieci czy kupowanie prezentów dla przyjaciół.

Więcej
Zobacz "Chris D'Elia: Człowiek w ogniu" na Netflix.com
DODAJ

Propozycja

film (2005)
7.40/10
Propozycja
Propozycja

Gang braci Burnsów dopuszcza się okrutnej zbrodni na rodzinie farmerów. Dwóch bandytów udaje się schwytać, jednak najgroźniejszy z nich wciąż pozostaje na wolności. Australia, rok 1880. Bracia Burns – Charlie (Guy Pearce) i Mike (Richard Wilson) trafiają w ręce kapitana Stanleya (Ray Winstone). Na wolności przebywa jeszcze jeden z braci, psychopatyczny Arthur (Danny Huston). Wszyscy trzej poszukiwani są w związku z brutalnym morderstwem rodziny farmerów. Wśród ofiar tej odrażającej zbrodni jest ciężarna kobieta. Stanley stawia sobie za cel pojmanie sprawców i nie spocznie, dopóki sprawiedliwości nie stanie się zadość. Aby dopaść najgroźniejszego z nich, składa Charliemu diaboliczną propozycję – ma odnaleźć i zabić brata, w przeciwnym razie sam zginie…Osadzona w realiach XIX-wiecznej Australii, brutalna opowieść o winie i karze. Film wzbudził zachwyt krytyki, która porównywała go do Bez przebaczenia Clinta Eastwooda i mrocznych westernów Sama Peckinpaha. Za jego sukces odpowiedzialni są reżyser John Hillcoat (Droga, Gangster), scenarzysta i współautor ścieżki dźwiękowej Nick Cave (kultowa postać współczesnej sceny rockowej) oraz wybitny operator Benoît Delhomme (Zapach zielonej papai, Teoria wszystkiego). W rolach głównych występują m.in. Guy Pearce (Memento, Gangster), Danny Huston (21 gramów, Aviator) oraz Ray Winstone (Sexy Beast, Infiltracja). Obraz uhonorowany został czterema nagrodami AFI (muzyka, zdjęcia, kostiumy, najlepsza produkcja), a nominowany był aż w dwunastu kategoriach. Zdobył także dwie Nagrody Australijskich Krytyków i specjalne wyróżnienie za scenariusz na MFF w Wenecji.

Więcej
Zobacz "Propozycja" na HBOGO
DODAJ

Terapia

serial (2014)
8.60/10
Terapia
Terapia

András Dargay (Pál Mácsai) rozstał się ze swoją żoną i mieszka w małym mieszkaniu w centrum Budapesztu. Stara się codziennie biegać kilka kilometrów, aby zachować jasność umysłu i kondycję fizyczną. Dalej przyjmuje pacjentów, wśród których są: cierpiący na ataki paniki znany polityk Ferenc (Gábor Máté), odnosząca sukcesy prawniczka Orsolya (Bori Péterfy), która oskarża go o namówienie jej w wieku szesnastu lat do aborcji oraz nieradzący sobie z rozwodem rodziców otyły nastolatek Misi (Áron Surányi). Jest też dwudziestoletnia studentka (Niké Kurta), która zmaga się ze śmiertelną chorobą. W piątki mężczyzna w dalszym ciągu odbywa spotkania ze swoją superwizorkę Ágnes (Eszter Csákányi).Adaptacja niezwykle popularnego izraelskiego formatu pt. Be Tipul. Autorem oryginalnej wersji scenariusza był Hagai Levi. Za jego regionalną wersję odpowiadał zespół pod kierownictwem Istvána Tasnádiego (Papryka, sex i rock’n’roll). Fabuła produkcji wyreżyserowanej przez Ildikó Enyedi (Szymon Mag) oraz Attila Gigora (serial Fla5h) koncentruje się na pracy przychodzącego kryzys wewnętrzny psychoterapeucie i jego pacjentach. Kapitalnie w ich role wcielają się: Pál Mácsai (Dusza i ciało), Gábor Máté (Kropla słońca), Bori Péterfy (Szezon), Áron Surány, Eszter Csákányi (Ten dzień to prezent) oraz Niké Kurta (Houdini). Obraz spotkał się z dużym uznaniem widzów i krytyki. Przyczyniły się do tego zarówno nietuzinkowy scenariusz, jak i rewelacyjne aktorstwo.

Więcej
Zobacz "Terapia" na HBOGO
DODAJ

Romantyczna Angielka

film (1975)
6.30/10
Romantyczna Angielka
Romantyczna Angielka

Lewis Fielding (Michael Caine) jest odnoszącym sukcesy pisarzem, który cierpi na niemoc twórczą. Zdesperowany, postanawia napisać scenariusz filmowy, opowiadający o kobiecie, która odkrywa swoją prawdziwą tożsamość. Tymczasem do domu wraca jego żona Elizabeth (Glenda Jackson). Poirytowana podejrzeniami o romans wyjawia mężowi, że podczas pobytu w uzdrowisku Baden Baden zdradziła go z miejscowym mężczyzną (Helmut Berger). Romantyczna Angielka to ironiczna i pełna wdzięku satyra na burżuazję lat siedemdziesiątych. Jej twórcą jest laureat Złotej Palmy, Joseph Losey (Służący, Posłaniec). Atutami obrazu są zręcznie skonstruowana, wciągająca intryga oraz wyraziste postacie. Niezwykle udane kreacje tworzą dwukrotni zdobywcy Oscarów Glenda Jackson (Zakochane kobiety, Miłość w godzinach nadliczbowych) i Michael Caine (Hannah i jej siostry, Wbrew regułom). Kroku dotrzymuje im nominowany do Złotego Globu Helmut Berger (Zmierzch bogów, Portret rodzinny we wnętrzu). Zdjęcia do filmu powstały w Baden Baden, Londynie oraz we francuskiej Mentonie. Scenariusz został oparty na powieści Thomasa Wisemana, który był także – obok Toma Stopparda (Zakochany Szekspir) – jego współautorem.

Więcej
Zobacz "Romantyczna Angielka" na HBOGO
DODAJ
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Kapitan Ameryka chce bronić niezależności superbohaterów, podczas gdy Iron Man staje po stronie władz, co kończy się epickim starciem Avengers kontra Avengers.

Więcej
Zobacz "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" na Netflix.com
DODAJ
Jack Reacher: Nigdy Nie Wracaj
Jack Reacher: Nigdy Nie Wracaj

Kierująca jednostką dochodzeniową major Susan Turner (Cobie Smulders) zostaje niesłuszne oskarżona o zdradę kraju. Kobieta trafia za kratki. Jej wierny przyjaciel Jack Reacher (Tom Cruise) – zasłużony były członek jednostki – nie zawaha się przed niczym, żeby pomóc koleżance i udowodnić przed światem jej niewinność. Przy okazji mężczyzna wpada na ślad rządowego spisku, w który zamieszani są wysoko postawieni przedstawiciele armii. Kolejna odsłona przygód nieustraszonego Jacka Reachera – bohatera cyklu popularnych powieści, których autorem jest brytyjski pisarz Lee Child. Film doświadczonego reżysera Edwarda Zwicka (Ostatni samuraj, Krwawy diament) został osnuty na kanwie osiemnastej z kolei książki o perypetiach byłego majora żandarmerii wojskowej. W jego rolę już po raz drugi wcielił się zdobywca trzech nominacji do Oscara, Tom Cruise (Urodzony 4 lipca, Magnolia). W produkcji występują również Cobie Smulders (serial Jak poznałem waszą matkę), Aldis Hodge (Ukryte działania), Danika Yarosh (serial Heroes: Odrodzenie) oraz Patrick Heusinger (Czarny łabędź). Brawurowo zawiązana intryga, doskonałe efekty specjalne oraz porywające sceny pościgów to największe atuty tego pełnego akcji obrazu.

Więcej
Zobacz "Jack Reacher: Nigdy Nie Wracaj" na HBOGO
DODAJ

Z Czystym Sercem

film (2016)
7.50/10
Z Czystym Sercem
Z Czystym Sercem

Zolika (Zoltán Fenyvesi) ma dwadzieścia lat i porusza się na wózku. W jego życiu niewiele się dzieje. Jego najlepszy przyjaciel "Barba Papa" (Ádám Fekete) także jest niepełnosprawny. Pewnego dnia, razem z byłym strażakiem Rupaszovem (Szabolcs Thuróczy), który również nie może chodzić o własnych siłach, chłopcy postanawiają zostać płatnymi zabójcami i zaoferować swoje usługi przedstawicielom lokalnej mafii. Przewrotna czarna komedia o trójce poruszających się na wózkach mężczyzn to dzieło utalentowanego węgierskiego reżysera i scenarzysty, Attili Tilla (Pánik), który zdobył nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej za krótkometrażowy film pt. Bestia. Twórca przedstawia rzeczywistość z punktu widzenia osób niepełnosprawnych. W błyskotliwy sposób żongluje gatunkami, łącząc ze sobą elementy m.in. komedii, thrillera, dramatu oraz kina akcji. Wyróżnikiem filmu są też błyskotliwe żarty i gagi. Wyraziste kreacje aktorskie tworzą Szabolcs Thuróczy (Biały Bóg, serial Złote życie), Zoltán Fenyvesi, Ádám Fekete oraz Mónika Balsai (Liza, lisia wróżka). Obraz był węgierskim kandydatem do Oscara w 2016 roku. Spotkał się również z ciepłym przyjęciem na wielu zagranicznych festiwalach, m.in. w Karlowych Warach, Cottbus, Chicago, Kairze czy Salonikach.

Więcej
Zobacz "Z Czystym Sercem" na HBOGO
DODAJ

Marzenie Joy

film (2016)
5.90/10
Marzenie Joy
Marzenie Joy

Piętnastoletnia Joy Hockstatter (Bailee Madison) przed kilku laty straciła matkę. Od tamtego czasu dziewczyna opiekuje się ojcem (French Stewart) i dwójką braci. Niestety, zadanie coraz częściej ją przerasta. Zmęczona codziennymi obowiązkami, z zazdrością obserwuje idealne życie mieszkających po sąsiedzku Wellmanów. Pewnego dnia w niewyjaśnionych okolicznościach Joy staje się pełnoprawnym członkiem ich rodziny. Początkowa radość szybko ustępuje miejsca goryczy wywołanej niepokojem o los ukochanego ojca i braci. Przygotowana na potrzeby telewizji, ciepła komedia familijna, która bawi i wzrusza. Produkcja podejmuje trudny temat radzenia sobie ze stratą bliskiej osoby. Fabuła koncentruje się na historii młodej dziewczyny, która za sprawą czarów trafia do nowej rodziny. Szybko jednak okazuje się, że jej oczekiwania niezupełnie przystają do rzeczywistości. Reżyserią obrazu zajął się nominowany do nagrody Emmy Kirk D'Amico (prod. Wieczny student, Chciwość), a w główne role wcielili się m.in. Bailee Madison (Bracia), French Stewart (serial Trzecia planeta od słońca) oraz Jennifer Robertson (Sassy Pants).

Więcej
Zobacz "Marzenie Joy" na HBOGO
DODAJ
To Nie Są Najlepsze Dni Mojego Życia
To Nie Są Najlepsze Dni Mojego Życia

Ernella (Erika Tankó), Albert (Domokos Szabó) i ich dziesięcioletnia córka Laura (Lujza Hajdu) wyjechali w poszukiwania szczęścia do Szkocji. Gdy po roku okazało się, że życie tam nie jest dla nich, postanowili wrócić do kraju. Pewnej nocy cała trójka zjawia się w drzwiach domu siostry Ernelli – Eszter (Orsolya Török-Illyés). Kobieta mieszka z mężem Farkasem (Szabolcs Hajdu) i pięcioletnim synkiem (Zsigmond Hajdu). Szybko wychodzi na jaw, że obie rodziny więcej dzieli, niż łączy. Toksyczne relacje rodzinne, zazdrość, niespełnione marzenia to tematy, które bierze na warsztat niezwykle utalentowany węgierski reżyser Szabolcs Hajdu (Kłopotliwe sprawy, Białe dłonie). Artysta z powodzeniem wciela się również w jedną z głównych ról. W jego kameralnym obrazie – częściowo inspirowanym osobistymi przeżyciami (podstawą scenariusza była sztuka Hajdu z 2015 roku) – nie brakuje szczerych, czasami obezwładniających emocji, ale też sarkastycznego humoru. Obok Szabolcsa Hajdu wiarygodne kreacje tworzą w filmie jego żona i muza Orsolya Török-Illyés (Dobre chęci), Erika Tankó (Tabula Rasa), Domokos Szabó (Kłopotliwe sprawy) oraz Lujza Hajdu. Niezależna produkcja zdobyła kilka wyróżnień na międzynarodowych festiwalach filmowych – w tym nagrodę dla najlepszego aktora (Szabolcs Hajdu) i statuetkę Kryształowego Globusa w Karlowych Warach. Ciekawostką jest fakt, że zdjęcia do filmu powstały w prywatnym mieszkaniu reżysera, a odpowiadało za nie aż 13 operatorów, wybranych spośród studentów Hajdu.

Więcej
Zobacz "To Nie Są Najlepsze Dni Mojego Życia" na HBOGO
DODAJ
Wielcy zabójcy z Afryki powracają
Wielcy zabójcy z Afryki powracają

Walka o lwią ziemię trwa. Gdy w dolinie rzeki Savute życie zwierząt staje się cięższe niż zwykle, duże koty aby przetrwać muszą zapolować na wielkiego zwierza. Rozpoczyna się wojna między lwami i słoniami.

Więcej
Zobacz "Wielcy zabójcy z Afryki powracają" na Showmax.com
DODAJ

Kulaj się, Ziemio!

serial (2016)
5.00/10
Kulaj się, Ziemio!
Kulaj się, Ziemio!

Autorzy sięgają do archiwów programów o historii naturalnej BBC, aby na nowo opowiedzieć najciekawsze historie dotyczące Ziemi, łącząc niewiarygodne fakty z dużą dawką wyrafinowanego humoru.

Więcej
Zobacz "Kulaj się, Ziemio!" na Showmax.com
DODAJ

Dzikie sieroty

serial (2015)
5.00/10
Dzikie sieroty
Dzikie sieroty

Wzruszająca i emocjonalna seria pokazująca pracę niezwykłych ratowników, którzy na całym świecie pomagają zwierzęcym sierotom stanąć na nogi i wrócić do życia.

Więcej
Zobacz "Dzikie sieroty" na Showmax.com
DODAJ
Dziewięć najważniejszych miesięcy
Dziewięć najważniejszych miesięcy

Ta serie to ekscytująca historia o tym, jak zostałeś stworzony. 100 trylionów komórek. 280 dni. I jedno życie ludzkie...

Więcej
Zobacz "Dziewięć najważniejszych miesięcy" na Showmax.com
DODAJ
Attenborough wśród nielotów
Attenborough wśród nielotów

David Attenborough opowiada niezwykłe historię o najdziwniejszych ptakach na świecie. Mimo, że żaden z nich nigdy nie uniósł się nawet na sekundę, a większość z nich wygląda co najmniej śmiesznie, to całkiem dobrze radzą sobie one w niesprzyjających warunkach, w których żyją.

Więcej
Zobacz "Attenborough wśród nielotów" na Showmax.com
DODAJ
Attenborough i olbrzymid Dinozaur z patagonii
Attenborough i olbrzymid Dinozaur z patagonii

David Attenborough przedstawia historię związaną z rekonstrukcją szkieletu wielkiego, wcześniej nieznanego dinozaura, który okazał się największą istotą, która kiedykolwiek chodziła po Ziemi.

Więcej
Zobacz "Attenborough i olbrzymid Dinozaur z patagonii" na Showmax.com
DODAJ
90. urodziny Davida Attenborough
90. urodziny Davida Attenborough

W dzień swoich urodzin, wielki przyrodnik, David Attenborough udziela osobistego wywiadu, w którym opowiada o wszystkim co ukształtowało jego życie. Od niesamowitych podróży, po niezwykłych ludzi których spotkał na swojej drodze.

Więcej
Zobacz "90. urodziny Davida Attenborough" na Showmax.com
DODAJ

Samoloty 2

film (2014)
6.00/10
Samoloty 2
Samoloty 2

Cieszący się ogromną popularnością samolot wyścigowy Dusty przechodzi trudne chwile, kiedy dowiaduje się, że jego silnik został poważnie uszkodzony. Możliwe, że już nigdy nie będzie mógł wziąć udziału w zawodach. Dusty nie traci jednak ducha i postanawia zasilić siły lotniczej straży pożarnej. Dołącza do drużyny, do której należą m.in.: pełna werwy Lidka Kapała, śmigłowiec transportowy Wicherek, były wojskowy transporter Paker oraz kilka pojazdów terenowych zwana Zadymiarzami. Ich zadaniem jest ochrona przed pożarami historycznego Turbockiego Parku Narodowego.Widowiskowo to zrealizowana druga część przygód nieustraszonego samolotu o imieniu Dusty. Film w reżyserii Robertsa Gannawaya (Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł) wciąga bez reszty i zachwyca bezbłędnie skonstruowaną fabułą z morałem. Swoich głosów bohaterom w polskiej wersji językowej udzieliły, takie gwiazdy jak m.in.: Wiktor Zborowski, Olaf Lubaszenko, Weronika Rosati oraz Maciej Musiał. Wyróżniona dwiema nominacjami do nagrody Annie produkcja zarobiła ponad 150 mln dolarów na całym świecie.

Więcej
Zobacz "Samoloty 2" na HBOGO
DODAJ

You Get Me

film (2017)
5.00/10
You Get Me
You Get Me

Po nocy spędzonej z nowo poznanym chłopakiem, Tylerem, Holly ogarnia niezdrowa obsesja na jego punkcie. Przenosi się do jego liceum i próbuje kontynuować ich „związek”.

Więcej
Zobacz "You Get Me" na Netflix.com
DODAJ
Ani słowa: bitwa o wolność prasy
Ani słowa: bitwa o wolność prasy

Proces, który Hulk Hogan wytoczył firmie Gawker Media, pokazał, w jakim stopniu można ograniczyć wolność prasy i uciszyć swoich krytyków, jeśli ma się dużo pieniędzy.

Więcej
Zobacz "Ani słowa: bitwa o wolność prasy" na Netflix.com
DODAJ

GLOW

serial (2017)
5.00/10
GLOW
GLOW

W latach 80. w Los Angeles powstała grupa kobiecego wrestlingu znana jako GLOW. Serial komediowy twórców „Orange Is the New Black”.

Więcej
Zobacz "GLOW" na Netflix.com
DODAJ

Hej, Duggee!

serial (2015)
8.70/10
Hej, Duggee!
Hej, Duggee!

Świetlica, którą zarządza piesek Duggee, to magiczne miejsce. Zabawom, grom i zagadkom nie ma końca. Wszyscy tutaj doskonale spędzają czas. Ty też możesz dołączyć!

Więcej
Zobacz "Hej, Duggee!" na Showmax.com
DODAJ
Paulo Coelho. Niesamowita Historia
Paulo Coelho. Niesamowita Historia

Jedni go kochają, inni nienawidzą. Pewne jest jednak, że Paulo Coelho to ciekawa osobowość. Poznajcie życie tego wyjątkowego artysty. Bunt, miłość, narkotyki nie były mu obce.

Więcej
Zobacz "Paulo Coelho. Niesamowita Historia" na Showmax.com
DODAJ

Nasze zwierzaki

serial (2014)
5.00/10
Nasze zwierzaki
Nasze zwierzaki

Zwierzątko to wielka radość, ale także olbrzymia odpowiedzialność. Program pokazuje dzieciom, jak w mądry sposób zajmować się naszymi milusińskimi.

Więcej
Zobacz "Nasze zwierzaki" na Showmax.com
DODAJ

Lamparty na rybach

film (2016)
5.00/10
Lamparty na rybach
Lamparty na rybach

Zapraszamy na niezwykłą wycieczkę w głąb Afryki, gdzie poznamy mamę leoparda z jej dwoma szkrabami, które uczą się właśnie, jak złowić smaczną przekąskę.

Więcej
Zobacz "Lamparty na rybach" na Showmax.com
DODAJ