Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Znaleziono: 4782

Unacknowledged

film (2017)
7.20/10
Unacknowledged
Unacknowledged

Steven Greer, uznany ekspert ds. UFO, rozmawia ze świadkami i przedstawia tajne dokumenty dotyczące istot pozaziemskich.

Więcej
Zobacz "Unacknowledged" na Netflix.com
DODAJ

Victoria

film (2016)
6.50/10
Victoria
Victoria

Victoria Spick (Virginie Efira) jest zapracowaną prawniczką, która nie ma czasu na życie miłosne. Pewnego dnia, gdy bawi się na weselu przyjaciół, wpada na swojego starego znajomego Vincenta (Melvil Poupaud) oraz Sama (Vincent Lacoste), poczciwca, którego niegdyś wybroniła. Następnego dnia ten pierwszy zostaje oskarżony o próbę zabójstwa swojej dziewczyny. Jedynym świadkiem jest pies powódki. Victoria niechętnie godzi się reprezentować Vincenta w sądzie. Co więcej, kobieta zatrudnia Sama do opieki nad swoimi dziećmi. Lekka francuska komedia w reżyserii nominowanej do Europejskiej Nagrody Filmowej Justine Triet (krótki metraż Vilaine fille mauvais garçon, La bataille de Solferino). Film opowiada o miłosnych perypetiach pewnej zapracowanej prawniczki, której życie przybiera niespodziewany obrót za sprawą spotkania z dwójką dawnych znajomych. W jej rolę z wdziękiem wciela się pochodząca z Belgii Virginie Efira (Miłość po francusku, Facet na miarę). Za stworzoną przez siebie kreację aktorka otrzymała nominację do Cezara. Obok niej w obsadzie znaleźli się także Vincent Lacoste (Dziennik panny służącej), trzykrotnie nominowany do Nagrody Francuskiej Akademii Melvil Poupaud (Na zawsze Laurence), Laurent Poitrenaux (Książę nie z tej bajki) oraz Laure Calamy (Wyszłam za mąż, zaraz wracam). Zdjęcia do filmu powstały w Paryżu. Produkcja otrzymała w sumie pięć nominacji do Cezara, w tym za najlepszy film i scenariusz.

Więcej
Zobacz "Victoria" na HBOGO
DODAJ

Gattaca - Szok Przyszłości

film (1997)
7.80/10
Gattaca - Szok Przyszłości
Gattaca - Szok Przyszłości

Akcja rozgrywa się w bliżej nieokreślonej przyszłości, w świecie opanowanym przez obsesję dążenia do genetycznej doskonałości. Ludzie dzielą się na lepszych (valid), poczętych w wyniku genetycznych modyfikacji, i gorszych (invalid), spłodzonych w naturalny sposób. Ci ostatni, traktowani jak osobnicy drugiej kategorii, są z góry skazani na porażkę. Do tej grupy należy również Vincent Freeman (Ethan Hawke), który mimo choroby serca chce zrealizować swoje marzenie o podróży w kosmos. Pomaga mu w tym Jerome (Jude Law), człowiek o idealnym genotypie. Udostępnione przez niego dane pozwalają Vincentowi dostać się na pokład statku kosmicznego Gattaca. To jednak dopiero początek jego niezwykłych przygód, pełnych niebezpieczeństw i przeciwności, którym będzie musiał stawić czoła. Opowieść o człowieku, który rzuca wyzwanie nieludzkim prawom nowego świata. Ten ciekawy, także w warstwie wizualnej, obraz science fiction był reżyserskim debiutem Andrew Niccola (Pan życia i śmierci, Dobre zabijanie), nominowanego do Oscara scenarzysty głośnego Truman Show. W realizacji filmu wzięli udział znakomici aktorzy, wśród nich m.in. Uma Thurman (Pulp Fiction, Kill Bill), Ethan Hawke (Przed zachodem słońca, Boyhood) i Jude Law (Utalentowany pan Ripley, Bliżej). Autorem zdjęć jest Polak Sławomir Idziak (Helikopter w ogniu), jeden z najwybitniejszych współczesnych operatorów filmowych. Muzykę skomponował Michael Nyman (Fortepian). Film zebrał świetne recenzje i otrzymał liczne wyróżnienia. Był m.in. nominowany do Oscara (scenografia) i Złotego Globu (muzyka), zdobył też Nagrodę Londyńskich Krytyków Filmowych za scenariusz roku.

Więcej
Zobacz "Gattaca - Szok Przyszłości" na HBOGO
DODAJ

Słaby rap

film (2016)
5.00/10
Słaby rap
Słaby rap

Czworo Amerykanów pochodzenia azjatyckiego ciężko pracuje, by przebić się w gatunku muzyki, w którym traktowani są jak outsiderzy.

Więcej
Zobacz "Słaby rap" na Netflix.com
DODAJ

Monster Trucks

film (2016)
5.70/10
Monster Trucks
Monster Trucks

Tripp (Lucas Till) jest nastolatkiem, któremu przyszło dorastać w małym, zapomnianym przez Boga i ludzi amerykańskim miasteczku. Zafascynowany motoryzacją chłopak lubi uciekać od codzienności. Pewnego dnia udaje mu się skonstruować z przypadkowo znalezionych części własną wersję popularnego Monster Trucka. Tymczasem w pobliskiej rafinerii dochodzi do wypadku. Z głębin ziemi wydostaje się silne i niezwykle inteligentne stworzenie, które pomaga Trippowi ocalić miasteczko przed nastawioną na maksymalizację zysku korporacją. Widowiskowy film akcji z elementami kina familijnego i science fiction. Obraz opowiada historię rezolutnego nastolatka, który marzy o ucieczce z sennego, prowincjonalnego miasteczka. Jego życie nabiera tempa, gdy chłopak zaprzyjaźnia się z sympatycznym prehistorycznym stworem i razem z nim przeżywa ekscytujące przygody. W roli głównego bohatera wybornie odnajduje się młody aktor Lucas Till, znany m.in. z Hannah Montana. Film czy serii X-Men. Obok niego w obsadzie znaleźli się również: Jane Levy (serial Podmiejski czyściec), Thomas Lennon (Znów mam 17 lat), nominowany do Złotego Globu Barry Pepper (Zielona mila) oraz wyróżniony aż sześcioma nominacjami do tej nagrody Rob Lowe (serial Prezydencki poker). Obraz Chrisa Wedge’a (Epoka lodowcowa, Tajemnica Zielonego Królestwa) przywołuje na myśl wczesne filmy przygodowe dla młodzieży Stevena Spielberga oraz popkulturę lat osiemdziesiątych. Przykuwa uwagę zarówno dynamicznie prowadzoną fabułą, jak i efektowną realizacją. Mocnym punktem są też fantastyczne, wygenerowane komputerowo stwory.

Więcej
Zobacz "Monster Trucks" na HBOGO
DODAJ

Planeta Skarbów

film (2002)
7.10/10
Planeta Skarbów
Planeta Skarbów

Piętnastoletni Jim Hawkins przez przypadek staje się właścicielem mapy, która wskazuje miejsce ukrycia legendarnego skarbu. Chłopak wyrusza na międzygalaktyczną wyprawę na pokładzie kosmicznego galeonu. Podczas podróży zaprzyjaźnia się z kucharzem-cyborgiem, Johnem Silverem. Dzięki niemu cała załoga stara się przetrwać tę pełną fascynujących przygód wycieczkę w nieznane. Czy Jimowi uda się dotrzeć do wymarzonego skarbu? Przepięknie zrealizowana animacja na podstawie klasycznej powieści Roberta Louisa Stevensona „Wyspa skarbów”. Film opowiada o przygodach zbuntowanego nastolatka, który wyrusza w niezwykłą międzygalaktyczną podróż. Pełna pościgów i nieoczekiwanych zwrotów akcji fabuła zachwyca dopracowaną stroną wizualną i wciąga od pierwszej do ostatniej minuty. Znakomity duet reżyserski – znani z Małej syrenki i Aladyna Ron Clements oraz John Musker – tworzy barwny, pełen niespodzianek świat, w którym spełniają się marzenia. Wyprodukowany przez studio Disneya obraz otrzymał nominację do Oscara i siedmiu nagród Annie. Swoich głosów w polskiej wersji językowej użyczyli m.in. Krzysztof Bednarek, Joanna Szczepkowska oraz Janusz Gajos. Prace nad filmem trwały blisko 10 lat.

Więcej
Zobacz "Planeta Skarbów" na HBOGO
DODAJ

Postój

film (2016)
6.50/10
Postój
Postój

Grupa francuskich żołnierzy kończy swoją misję w Afganistanie. W drodze powrotnej robią sobie kilkudniowy przystanek na Cyprze. Krótkie wakacje mają pomóc im odreagować silny stres, któremu byli poddawani na placu broni. Dwie kobiety ze zdominowanego przez mężczyzn oddziału – Marine (Soko) oraz Aurore (Ariane Labed) – nie są jednak w stanie się odprężyć. Prześladuje je wojenna trauma. Nie mogą poradzić sobie z trudnymi wspomnieniami oraz pełnym stereotypów podejściem do nich ich kolegów. Pełen intensywnych emocji, oryginalny dramat, który ukazuje piekło wojny z perspektywy biorących w niej udział kobiet. W role zmagających się z urazem psychicznym i społecznymi ograniczeniami bohaterek wcielają się wiarygodnie wschodzące gwiazdy europejskiego kina – Soko (Augustine, Tancerka) oraz Ariane Labed (Alpy, Lobster). Duet reżyserski – siostry Delphine i Muriel Coulin, znane z nominowanych do Cezara 17 dziewczyn – pokazuje, że piętna zmagań wojennych nie da się wymazać z dnia na dzień, ponieważ zostaje ono w duszach na długo. Niedający o sobie zapomnieć obraz miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie zdobył nagrodę w Przeglądzie Un Certain Regard za najlepszy scenariusz.

Więcej
Zobacz "Postój" na HBOGO
DODAJ
To nie jest kolejna komedia dla kretynów
To nie jest kolejna komedia dla kretynów

Licealny przystojniak przyjmuje zakład, w myśl którego z nielubianej i brzydkiej dziewczyny uczyni królową balu maturalnego.

Więcej
Zobacz "To nie jest kolejna komedia dla kretynów" na Amazon Prime Video
DODAJ

Druhny

film (2011)
6.80/10
Druhny
Druhny

Annie zostaje druhną honorową. Wraz z koleżankami wyrusza w podróż, by zaszaleć na wieczorze panieńskim.

Więcej
Zobacz "Druhny" na Amazon Prime Video
DODAJ

Władcy umysłów

film (2011)
7.10/10
Władcy umysłów
Władcy umysłów

David, kandydat do senatu, zakochuje się w pięknej Elise. Tajemniczy strażnicy Losu robią wszystko, by kochankowie nie mogli być razem.

Więcej
Zobacz "Władcy umysłów" na Amazon Prime Video
DODAJ

Hot Fuzz - Ostre psy

film (2007)
7.90/10
Hot Fuzz - Ostre psy
Hot Fuzz - Ostre psy

Policjant z Londynu zostaje przeniesiony do małego miasta. Wraz ze swoim nowym partnerem próbują wyjaśnić serię podejrzanych wypadków i zdarzeń.

Więcej
Zobacz "Hot Fuzz - Ostre psy" na Amazon Prime Video
DODAJ

Scott Pilgrim kontra świat

film (2010)
7.50/10
Scott Pilgrim kontra świat
Scott Pilgrim kontra świat

Aby móc spotykać się z wymarzoną dziewczyną, Scott musi pokonać jej siedmiu byłych chłopaków.

Więcej
Zobacz "Scott Pilgrim kontra świat" na Amazon Prime Video
DODAJ

Czy leci z nami pilot?

film (1980)
7.80/10
Czy leci z nami pilot?
Czy leci z nami pilot?

W związku z zatruciem załogi samolotu pasażerskiego były pilot wojskowy - Ted Striker - musi pokonać lęk przed lataniem i ponownie usiąść za sterami.

Więcej
Zobacz "Czy leci z nami pilot?" na Amazon Prime Video
DODAJ

Arnold

film (2002)
5.90/10
Arnold
Arnold

Więcej
Zobacz "Arnold" na Amazon Prime Video
DODAJ

Watchmen. Strażnicy

film (2009)
7.60/10
Watchmen. Strażnicy
Watchmen. Strażnicy

Ekranizacja cenionego komiksu "Strażnicy". W świecie, w którym ludzkość stoi w obliczu nuklearnej wojny, a działalność superbohaterów została zakazana, ktoś poluje na ostatnich herosów.

Więcej
Zobacz "Watchmen. Strażnicy" na Amazon Prime Video
DODAJ

Sens życia wg Monty Pythona

film (1983)
7.60/10
Sens życia wg Monty Pythona
Sens życia wg Monty Pythona

Grupa Monty Pythona postanawia pokazać czym jest sens życia, ukazując je z różnych punktów widzenia.

Więcej
Zobacz "Sens życia wg Monty Pythona" na Amazon Prime Video
DODAJ

Zaginiony ląd

film (2009)
5.40/10
Zaginiony ląd
Zaginiony ląd

Paleontolog z dwójką towarzyszy, trafiając do zaginionej w czasie krainy zamieszkanej przez prehistoryczne stworzenia, stara się znaleźć sposób, by wrócić na Ziemię.

Więcej
Zobacz "Zaginiony ląd" na Amazon Prime Video
DODAJ

Łatwa dziewczyna

film (2010)
7.10/10
Łatwa dziewczyna
Łatwa dziewczyna

Olive, nie chcąc jechać pod namiot z rodzicami przyjaciółki, wymyśla jako wymówkę randkę. Jedno kłamstwo ciągnie za sobą następne, niszcząc jej reputację.

Więcej
Zobacz "Łatwa dziewczyna" na Amazon Prime Video
DODAJ

Złap mnie, jeśli potrafisz

film (2002)
8.10/10
Złap mnie, jeśli potrafisz
Złap mnie, jeśli potrafisz

Oparta na faktach historia młodego fałszerza, który w latach 60., podając się za pilotów, lekarzy i profesorów, wyłudził z banków ponad 2,5 mln dolarów.

Więcej
Zobacz "Złap mnie, jeśli potrafisz" na Amazon Prime Video
DODAJ

Babe - świnka z klasą

film (1995)
6.80/10
Babe - świnka z klasą
Babe - świnka z klasą

Mała świnka Babe marzy, by zostać psem pasterskim. Zwierzęta z farmy pomagają jej w urzeczywistnieniu pomysłu.

Więcej
Zobacz "Babe - świnka z klasą" na Amazon Prime Video
DODAJ

The Client List

film (2010)
5.80/10
The Client List
The Client List

Młoda żona i matka zatrudnia się w salonie masażu, ale wkrótce odkrywa, że jej współpracowniczki to prostytutki świadczące usługi zamożnym klientom.

Więcej
Zobacz "The Client List" na Netflix.com
DODAJ

I kto to mówi

film (1989)
5.80/10
I kto to mówi
I kto to mówi

Mollie to samotna pracująca matka, która próbuje znaleźć idealnego ojca dla swojego dziecka. Ale jej syn woli Jamesa, taksówkarza, który został... nianią.

Więcej
Zobacz "I kto to mówi" na Netflix.com
DODAJ

Noc żywych trupów

film (1990)
6.90/10
Noc żywych trupów
Noc żywych trupów

Kolorowy remake czarno-białego oryginału opowiada historię grupy ocalałych ludzi z małego miasteczka otoczonych przez armię żywych trupów.

Więcej
Zobacz "Noc żywych trupów" na Netflix.com
DODAJ

Blue Lagoon: The Awakening

film (2012)
5.70/10
Blue Lagoon: The Awakening
Blue Lagoon: The Awakening

Podczas szkolnej wycieczki dwoje całkowicie odmiennych od siebie nastolatków ląduje na bezludnej wyspie. Rozpoczyna się niełatwa walka o przetrwanie.

Więcej
Zobacz "Blue Lagoon: The Awakening" na Netflix.com
DODAJ