Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Opowieść Podręcznej - 2 Sezon w Showmax Polska
Znaleziono: 820

Emotki. Film

film (2017)
3.10/10
Emotki. Film
Emotki. Film

Miliony smartfonów na całym świecie są pełne życia - w aplikacji do wysyłania wiadomości ukryte jest gwarne miasto Tekstopolis. Mieszkają i pracują tam emotki. Każda z nich ma określone zadanie i jedną, konkretną emocję do wyrażenia. Jedynie żywiołowy i pełen dobrej energii Minek ma umiejętność wyrażania wszystkich emocji. Bohater chciałby jednak być taki, jak wszyscy… Pokaż więcej...Miliony smartfonów na całym świecie są pełne życia - w aplikacji do wysyłania wiadomości ukryte jest gwarne miasto Tekstopolis. Mieszkają i pracują tam emotki. Każda z nich ma określone zadanie i jedną, konkretną emocję do wyrażenia. Jedynie żywiołowy i pełen dobrej energii Minek ma umiejętność wyrażania wszystkich emocji. Bohater chciałby jednak być taki, jak wszyscy jego znajomi. Razem ze swoim najlepszym przyjacielem „Piątką” oraz super-hakerką Matrix wyrusza w podróż po telefonie w poszukiwaniu sposobu na rozwiązanie problemu.Szalona komedia odkrywa sekretny, wewnętrzny świat smartphone’ów. Twórcy filmu zabierają widzów w wielką, pełną niespodzianek i przygód podróż po zakamarkach świata aplikacji. Reżyserem obrazu jest Tony Leondis (Kung Fu Panda: Sekrety mistrzów). W polskiej wersji językowej swoich głosów bohaterom użyczyli m.in.: Paweł Ciołkosz, Szymon Roszak, Monika Pikuła oraz Katarzyna Kwiatkowska.

Więcej
DODAJ

Marzyłam o Afryce

film (2000)
5.60/10
Marzyłam o Afryce
Marzyłam o Afryce

Nieszczęśliwy wypadek samochodowy powoduje duże zmiany w życiu zamożnej rozwódki Kuki Gallmann (Kim Basinger). Kobieta postanawia przyjąć oświadczyny mężczyzny (Vincent Perez), którego dobrze nie zna, i przeprowadzić się z nim do Kenii. Realizuje w ten sposób swoje marzenia z dzieciństwa. Rzeczywistość okazuje się jednak daleka od jej wyobrażeń. Mąż Kuki zostaje… Pokaż więcej...Nieszczęśliwy wypadek samochodowy powoduje duże zmiany w życiu zamożnej rozwódki Kuki Gallmann (Kim Basinger). Kobieta postanawia przyjąć oświadczyny mężczyzny (Vincent Perez), którego dobrze nie zna, i przeprowadzić się z nim do Kenii. Realizuje w ten sposób swoje marzenia z dzieciństwa. Rzeczywistość okazuje się jednak daleka od jej wyobrażeń. Mąż Kuki zostaje zastrzelony. Dramat jest tym większy, że kobieta spodziewa się dziecka. Teraz nie tylko sama musi zająć się ranczem, ale także zmierzyć się z kataklizmami i dzikimi zwierzętami.Zrealizowana z rozmachem ekranizacja tak samo zatytułowanej autobiograficznej powieści Kuki Gallmann. Reżyserii filmu podjął się nominowany do Oscara za Rydwany ognia Hugh Hudson (także: Greystoke: Legenda Tarzana, władcy małp). Gwiazdą produkcji jest zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Kim Basinger (9 1/2 tygodnia, Tajemnice Los Angeles). Obok niej w filmie wystąpili, m.in.: wyróżniony nominacjami do Cezara i Europejskiej Nagrody Filmowej Vincent Perez (Fanfan Tulipan), laureatka Oscara Eva Marie Saint (Na nabrzeżach) oraz Daniel Craig (Skyfall). Autorem nastrojowej muzyki jest utytułowany Maurice Jarre (Doktor Żywago). Za niekwestionowany atut filmu krytyka uznała epickie zdjęcia autorstwa tragicznie zmarłego Bernarda Lutica (Makrokosmos). Powstały one w pięknych plenerach Afryki Południowej i Kenii.

Więcej
DODAJ

How It Ends

film (2018)
5.10/10
How It Ends
How It Ends

Gdy tajemnicza katastrofa zmienia kraj w strefę wojny, młody prawnik wyrusza z przyszłym teściem na zachód, by znaleźć swoją ciężarną narzeczoną.

Więcej
DODAJ
Zakochany kundel II: Przygody Chapsa
Zakochany kundel II: Przygody Chapsa

Scamp, niesforny syn Lady i Trampa zawsze wpada w tarapaty. Tym razem szczeniak, któremu marzy się prawdziwa wolność, wyrusza na przygodę swojego życia. Scamp dołącza do sfory psów żyjących na wysypisku, której nieformalnymi przywódcami są cwaniak Buster oraz śliczna i pragmatyczna suczka Angel. We wzruszającej kontynuacji słynnej bajki pojawia się cała galeria… Pokaż więcej...Scamp, niesforny syn Lady i Trampa zawsze wpada w tarapaty. Tym razem szczeniak, któremu marzy się prawdziwa wolność, wyrusza na przygodę swojego życia. Scamp dołącza do sfory psów żyjących na wysypisku, której nieformalnymi przywódcami są cwaniak Buster oraz śliczna i pragmatyczna suczka Angel. We wzruszającej kontynuacji słynnej bajki pojawia się cała galeria czworonożnych bohaterów najmłodszego pokolenia oraz Jock, Trusty i pozostałe ulubione postacie. Czy Scamp porzuci dawne, wygodne życie w willi i wybierze wolność w towarzystwie nowych kumpli?

Więcej
DODAJ

Robin Hood

film (1973)
7.60/10
Robin Hood
Robin Hood

Retelling of the Robin Hood legend with animals for the characters. Robin Hood is an outlaw who starts to form a gang in Sherwood Forest to fight the injustices of the Sheriff of Nottingham, who levies unpayable taxes upon the people. Pokaż więcej...Retelling of the Robin Hood legend with animals for the characters. Robin Hood is an outlaw who starts to form a gang in Sherwood Forest to fight the injustices of the Sheriff of Nottingham, who levies unpayable taxes upon the people.

Więcej
DODAJ

Anakonda

film (1997)
4.70/10
Anakonda
Anakonda

Grupa dokumentalistów zostaje podstępnie uwięziona przez myśliwego i zmuszona do wzięcia udziału w polowaniu na gigantyczną anakondę.

Więcej
DODAJ

Seven Senses of the Re’Union

serial (2018)
5.00/10
Seven Senses of the Re’Union
Seven Senses of the Re’Union

Więcej
DODAJ

Banana Fish

serial (2018)
5.00/10
Banana Fish
Banana Fish

Więcej
DODAJ

Pee-Wee Herman na Broadwayu

film (2011)
7.60/10
Pee-Wee Herman na Broadwayu
Pee-Wee Herman na Broadwayu

Pee-Wee Herman, fikcyjna postać stworzona przez komika Paula Reubensa na początku lat osiemdziesiątych, szybko zyskała status kultowej. Ubrany w elegancki szary smoking i czerwoną muszkę Pee-Wee Herman, enfant terrible sceny komediowej, w charakterystyczny dla siebie sposób przedstawiał rzeczywistość. Paul Reubens, twórca postaci Pee-Wee Hermana, odgrywał ją z sukcesem przez ponad… Pokaż więcej...Pee-Wee Herman, fikcyjna postać stworzona przez komika Paula Reubensa na początku lat osiemdziesiątych, szybko zyskała status kultowej. Ubrany w elegancki szary smoking i czerwoną muszkę Pee-Wee Herman, enfant terrible sceny komediowej, w charakterystyczny dla siebie sposób przedstawiał rzeczywistość. Paul Reubens, twórca postaci Pee-Wee Hermana, odgrywał ją z sukcesem przez ponad dekadę. Na początku lat dziewięćdziesiątych, zmęczony ciągłym wcielaniem się w Pee-Wee, postanowił skupić się na innych projektach - zagrał w filmach Matylda, Blow, Życie z wojną w tle. Dopiero w 2009 roku namówiono go, by powrócił na deski teatru z niezapomnianym Pee-Wee. Okazało się, że postać jest wciąż świetnie odbierana przez kolejne już pokolenie publiczności.

Więcej
DODAJ

Kong: Wyspa Czaszki

film (2017)
6.70/10
Kong: Wyspa Czaszki
Kong: Wyspa Czaszki

Zespół badawczy składający się z naukowców, żołnierzy i poszukiwaczy przygód wyrusza na tajemniczą i od wieków fascynującą ludzi małą wyspę na Pacyfiku. Niezwykła kraina szybko jednak zaczyna przerażać uczestników ekspedycji. Boleśnie przyjdzie im się przekonać, że człowiek – mimo całej swojej wiedzy i siły – nie jest w stanie podporządkować sobie dzikiej… Pokaż więcej...Zespół badawczy składający się z naukowców, żołnierzy i poszukiwaczy przygód wyrusza na tajemniczą i od wieków fascynującą ludzi małą wyspę na Pacyfiku. Niezwykła kraina szybko jednak zaczyna przerażać uczestników ekspedycji. Boleśnie przyjdzie im się przekonać, że człowiek – mimo całej swojej wiedzy i siły – nie jest w stanie podporządkować sobie dzikiej natury. Kiedy zapuszczają się na terytorium należące do legendarnego Konga, ich misja zaczyna przypominać dramatyczną walkę o przetrwanie.Widowiskowe kino przedstawiające ostateczną rozgrywkę między człowiekiem a naturą. Wysokobudżetowa produkcja w reżyserii Jordana Vogt-Robertsa (Królowie lata) charakteryzuje się dobrym tempem akcji. Oferuje również nowe spojrzenie na mit o King Kongu. W obsadzie znaleźli się m.in.: wyróżniony Złotym Globem Tom Hiddleston (miniserial Nocny recepcjonista), nominowany do Oscara Samuel L. Jackson (Pulp Fiction), laureatka Nagrody Akademii Brie Larson (Pokój), dwukrotnie nominowany do Złotego Globu John C. Reilly (Idź twardo: historia Deveya Coxa) oraz laureat nagrody Emmy John Goodman (Barton Fink). Film zarobił ponad 550 mln dolarów na całym świecie. Zdobył również nominację do Oscara w kategorii „najlepsze efekty specjalne”.

Więcej
DODAJ

Wojownicze żółwie ninja

film (2014)
5.80/10
Wojownicze żółwie ninja
Wojownicze żółwie ninja

Gdy Shredder oplata Nowy Jork swoimi mackami, czterech niecodziennych bohaterów wychodzi ze służących im za dom kanałów, żeby oczyścić miasto ze złoczyńców.

Więcej
DODAJ

Lorax

film (2012)
6.40/10
Lorax
Lorax

W tej adaptacji klasycznej bajki Dr. Seussa mieszkający w lesie Lorax musi powstrzymać krótkowzrocznego Once-lera przed zniszczeniem przyrody dla zysku.

Więcej
DODAJ

Ciekawski George

film (2006)
6.50/10
Ciekawski George
Ciekawski George

Odkrywca jedzie do Afryki w poszukiwaniu cennego artefaktu, ale zamiast niego przywozi ciekawskiego szympansa, który świetnie się odnajduje w miejskiej dżungli.

Więcej
DODAJ

Battleship: Bitwa o Ziemię

film (2012)
5.80/10
Battleship: Bitwa o Ziemię
Battleship: Bitwa o Ziemię

Klasyczna planszowa gra w okręty przenosi się na duży ekran. Bohaterowie tego morskiego filmu przygodowego muszą obronić Ziemię przed tajemniczą wrogą flotą .

Więcej
DODAJ
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka
Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka

Sequel oscarowego hitu o przygodach ekscentrycznego kapitana Jacka Sparrowa i jego załogi. Elektryzujące widowisko, nagrodzone za efekty wizualne Oscarem i BAFTĄ.Awanturnik Jack Sparrow (Johnny Depp) musi spłacić dług zaciągnięty przed laty u straszliwego Davy’ego Jonesa (Bill Nighy), kapitana widmowego Latającego Holendra. Ten porywacz i kolekcjoner ludzkich dusz żąda, by Jack… Pokaż więcej...Sequel oscarowego hitu o przygodach ekscentrycznego kapitana Jacka Sparrowa i jego załogi. Elektryzujące widowisko, nagrodzone za efekty wizualne Oscarem i BAFTĄ.Awanturnik Jack Sparrow (Johnny Depp) musi spłacić dług zaciągnięty przed laty u straszliwego Davy’ego Jonesa (Bill Nighy), kapitana widmowego Latającego Holendra. Ten porywacz i kolekcjoner ludzkich dusz żąda, by Jack odnalazł tajemniczą Skrzynię Umarlaka. Jeśli tego nie zrobi, zostanie skazany na wieczne potępienie. Sparrow nie ma wyjścia, musi stanąć do szalonego wyścigu o własną duszę. Wraz z dwójką młodych przyjaciół, Willem (Orlando Bloom) i Elizabeth (Keira Knightley), którzy także znaleźli się w poważnym niebezpieczeństwie, wyrusza na poszukiwania skarbu.W sequelu Piratów z Karaibów dostajemy podwójną dawkę tego wszystkiego, za co widzowie pokochali część pierwszą. Zawrotne tempo, fenomenalne sceny akcji, dziesiątki przygód i zapierające dech efekty wizualne. Film zrealizowała ta sama ekipa: producent Jerry Bruckheimer, reżyser Gore Verbinski (Ring, Prognoza na życie), scenarzyści Ted Elliott i Terry Rossio (nominowani do Oscara za Shreka), operator Dariusz Wolski (Karmazynowy przypływ, Regulamin zabijania, Bad Company). Ścieżkę dźwiękową stworzył zdobywca Oscara Hans Zimmer (Król Lew, Książę Egiptu, Gladiator). Obraz odniósł kasowy sukces i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem u widzów. Na ekranie znów niepodzielnie króluje Johnny Depp (nominacja do Złotego Globu), któremu partnerują Bill Naghy, Orlando Bloom i Keira Knightley (nominacja do Nagrody MTV). Disneyowską produkcję nagrodzono Oscarem i BAFTĄ za efekty wizualne. Amerykańska Akademia nominowała ją także za najlepszy dźwięk i najlepszą scenografię. Obecnie wchodzi na ekrany 3. część Piratów, być może powstaną następne.

Więcej
DODAJ

Muppety podbijają Broadway

film (1984)
6.90/10
Muppety podbijają Broadway
Muppety podbijają Broadway

Muppety pod przywództwem Kermita wyruszają do Nowego Jorku, by wystawić musical. 

Więcej
DODAJ

Blues Brothers

film (1980)
7.90/10
Blues Brothers
Blues Brothers

Ciemne okulary, czarne garnitury, kapelusze. Tych gości z nikim nie pomylisz. Dwóch pozytywnie zakręconych kombinatorów wyrusza w szaloną podróż w rytmie bluesa i rock’n’rolla.

Więcej
DODAJ

Królewna Śnieżka i Łowca

film (2012)
6.10/10
Królewna Śnieżka i Łowca
Królewna Śnieżka i Łowca

Zła Czarownica werbuje najemnika w celu zabicia księżniczki piękniejszej od niej samej, ten – zauroczony urodą młodej Śnieżki – sprzeciwia się swojej zleceniodawczyni i staje do walki w imię dobra.

Więcej
DODAJ

Jak ukraść Księżyc

film (2010)
7.70/10
Jak ukraść Księżyc
Jak ukraść Księżyc

Gru to niezbyt sympatyczny gość. Na dodatek chce ukraść Księżyc! Czy coś jest w stanie zmienić jego zbrodniczy plan? Może trzy sierotki szukające taty?

Więcej
DODAJ

Muppety z kosmosu

film (1999)
6.30/10
Muppety z kosmosu
Muppety z kosmosu

While searching for his real family, a band of space aliens, Gonzo becomes the target of a paranoid government agent.

Więcej
DODAJ

Avatar

film (2009)
7.80/10
Avatar
Avatar

Rok 2154. Jake Sully (Sam Worthington) jest byłym żołnierzem piechoty morskiej, który w wyniku wojennych obrażeń został sparaliżowany od pasa w dół. Pewnego dnia okazuje się, że może on odzyskać sprawność, biorąc udział w specjalnym programie prowadzonym przez wojsko. Jego zadaniem jest wzięcie udziału w wyprawie rozpoznawczej na planetę Pandora zamieszkiwaną przez… Pokaż więcej...Rok 2154. Jake Sully (Sam Worthington) jest byłym żołnierzem piechoty morskiej, który w wyniku wojennych obrażeń został sparaliżowany od pasa w dół. Pewnego dnia okazuje się, że może on odzyskać sprawność, biorąc udział w specjalnym programie prowadzonym przez wojsko. Jego zadaniem jest wzięcie udziału w wyprawie rozpoznawczej na planetę Pandora zamieszkiwaną przez żyjącą w pełnej zgodzie z naturą rasę Na'vi. Rząd amerykański jest żywo zainteresowany tym odległym miejscem, ponieważ jest bardzo bogate w złoża cennego minerału, który mógłby rozwiązać światowy kryzys energetyczny. Kiedy jednak Jake poznaje wojowniczkę z klanu Omaticaya o imieniu Neytiri (Zoe Saldana), zaczyna poważnie wątpić w słuszność swojej misji. Wielki hit kasowy w reżyserii zdobywcy trzech Nagród Akademii Jamesa Camerona, twórcy Titanica. Obraz zabiera widza do przepięknego świata pełnego niezwykłych roślin, stworzeń i kolorów. Film został zrealizowany w dwóch technikach: tradycyjnej 2D i pionierskiej, jak na 2007 rok, 3D, a jego postprodukcja trwała blisko dwa lata. Wyróżnione statuetką Oscara efekty specjalne, scenografia i zdjęcia do dziś uważane są za prawdziwy majstersztyk. W rolach głównych występują: laureatka dwóch Złotych Globów Sigourney Weaver (Obcy - decydujące starcie), Sam Worthington (Terminator: Ocalenie), Michelle Rodriguez (Resident Evil), Giovanni Ribisi (Szeregowiec Ryan), Wes Studi (Tańczący z wilkami), Zoe Saldana (Strażnicy Galaktyki) oraz czterokrotnie nominowana do nagrody Emmy CCH Pounder (serial HBO Kobieca Agencja Detektywistyczna nr 1).

Więcej
DODAJ

Sześć dni, siedem nocy

film (1998)
5.80/10
Sześć dni, siedem nocy
Sześć dni, siedem nocy

Robin Monroe (Anne Heche) jest odnoszącą sukcesy dziennikarką, która pracuje dla jednego z magazynów kobiecych. Kobieta spędza z narzeczonym wakacje na egzotycznej wyspie na Pacyfiku, kiedy nagle okazuje się, że musi przerwać wypoczynek i pilnie wrócić na chwilę do pracy. Bilety na lot rejsowy są już niedostępne, zdesperowana Robin decyduje się więc na wynajęcie zdezelowanej… Pokaż więcej...Robin Monroe (Anne Heche) jest odnoszącą sukcesy dziennikarką, która pracuje dla jednego z magazynów kobiecych. Kobieta spędza z narzeczonym wakacje na egzotycznej wyspie na Pacyfiku, kiedy nagle okazuje się, że musi przerwać wypoczynek i pilnie wrócić na chwilę do pracy. Bilety na lot rejsowy są już niedostępne, zdesperowana Robin decyduje się więc na wynajęcie zdezelowanej awionetki pilotowanej przez ekscentrycznego Quinna (Harrison Ford). Niestety po starcie samolotu rozpętuje się burza i maszyna spada na bezludną wyspę. Dwoje zupełnie różnych i obcych sobie ludzi musi znaleźć sposób, aby wyjść cało z opresji.Pełna emocji komedia romantyczna opowiadająca o wymarzonych wakacjach, które niespodziewanie przeradzają się w niebezpieczną przygodę. W głównych rolach występuje znakomity duet – wyróżniony nominacją do Nagrody Akademii Harrison Ford (Świadek) oraz nominowana do nagrody Emmy Anne Heche (Amerykańskie ciacho). Oprócz nich w obsadzie znaleźli się David Schwimmer (serial Przyjaciele), Jacqueline Obradors (Boski żigolo) oraz Temuera Morrison (Speed 2: Wyścig z czasem). W obrazie Ivana Reitmana (Pogromcy duchów) nie brakuje ciepła i niespodziewanych zwrotów akcji.

Więcej
DODAJ

Charlie i fabryka czekolady

film (2005)
6.70/10
Charlie i fabryka czekolady
Charlie i fabryka czekolady

Charlie jest jednym ze szczęśliwców, którzy zdobyli bilet na zwiedzanie słynnej fabryki czekolady Willy’ego Wonki. Klasyka kina dziecięcego w reżyserii Tima Burtona.

Więcej
DODAJ

Dorwać Smarta

film (2008)
6.50/10
Dorwać Smarta
Dorwać Smarta

Po nagłej dekonspiracji tajnych agentów nieporadny Maxwell Smart w parze z arcyskuteczną Agentką 99 muszą pokrzyżować podłe plany bezwzględnych terrorystów.

Więcej
DODAJ