Lista tytułów oznaczonych do usunięcia

Znaleziono: 70

Najlepszy Kumpel Pana Boga

2017-06-18
film (1996)
5.30/10
Najlepszy Kumpel Pana Boga
Najlepszy Kumpel Pana Boga

Tom Turner is a con man, defrauding people from their money with a variety of two-bit hustles. One night he makes the mistake of attempting to hustle some undercover cops, and finds himself in court faced with the dilemma of either going to jail or getting a real job. Choosing to stay out of jail, he gets a job at the post office working in their Dead Letter Office helping to sort Dead Letters (i.e. mail which, for whatever reason, can't be delivered). Some of the mail he recieves can't be delivered because it's addressed to God, and he accidentally answers (sending them money in the process). This starts the ball rolling as more of his co-workers get in on the idea of helping people by answering "God" mail.

Więcej
Zobacz "Najlepszy Kumpel Pana Boga" na HBOGO
DODAJ

Detektyw

2017-06-21
serial (2015)
9.10/10
Detektyw
Detektyw

Pomysłodawcą i autorem scenariusza serialu Detektyw jest Nic Pizzolatto. Akcja drugiego sezonu dzieje się w spalonej słońcem Kalifornii. Nietypowe morderstwo sprawia, że krzyżują się losy trzech policjantów i pewnego przestępcy. Każdy z nich funkcjonuje w sieci spisków i zdrad. W rolach głównych występują Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams i Taylor Kitsch. Drugi sezon Detektywa ma osiem odcinków, pierwsze dwa zostały wyreżyserowane przez Justina Lina.Drugi sezon elektryzującego serialu, który okazał się jednym z największych telewizyjnych wydarzeń 2014 roku (zdobył sześć statuetek Emmy i cztery nominacje do Złotego Globu). Tym razem napisana przez Nica Pizzolatto opowieść, będąca połączeniem trzymającej w napięciu historii kryminalnej oraz osobistej podróży bohaterów, rozgrywa się w słonecznej Kalifornii. Jej obraz daleki jest jednak od sielankowych krajobrazów znanych z wielu hollywoodzkich produkcji. W rolach głównych wystąpią takie gwiazdy jak nagrodzony Złotym Globem Colin Farrell (Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj, Pamięć absolutna), Vince Vaughn (Polowanie na druhny, serial Stażyści), Rachel McAdams (Sherlock Holmes, Czas na miłość) i Taylor Kitsch (Bractwo Bang Bang, Ocalony).

Więcej
Zobacz "Detektyw" na HBOGO
DODAJ

Świat W Opałach

2017-06-21
serial (2015)
7.80/10
Świat W Opałach
Świat W Opałach

Świat w opałach to serial komediowy z elementami czarnego humoru. Opowiada o kryzysie geopolitycznym i jego konsekwencjach dla trzech kompletnie różnych, zdesperowanych mężczyzn: sekretarza stanu Waltera Larsona, szeregowego pracownika Departamentu Spraw Zagranicznych Alexa Talbota i pilota myśliwca marynarki wojennej Zeke’a Tilsona. Pomimo wszechobecnego chaosu muszą oni uratować świat, zażegnując widmo III wojny światowej. W serialu występują Jack Black, Tim Robbins, Pablo Schreiber, Aasif Mandvi, Maribeth Monroe, Eric Ladin, Esai Morales i Geoff Pierson. Pomysłodawcami serialu są Roberto Benabib i Kim Benabib. Czarny humor oraz pełne ironii błyskotliwe dialogi to ogromne atuty nowego serialu HBO. Produkcja opowiada w niekonwencjonalny sposób o stanie zagrożenia oraz trzech mężczyznach, których działania mogą przyczynić się do zażegnania niebezpiecznego konfliktu. Jej twórcami są znani dzięki serialowi Trawka Roberto Benabib oraz Kim Benabib. W głównych rolach bezbłędnie odnajdują się laureat Oscara Tim Robbins (Skazani na Shawshank, Rzeka tajemnic), dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Jack Black (Szkoła rocka, Bernie), Pablo Schreiber (Kandydat, serial Orange Is the New Black) i Aasif Mandvi (Dyktator, Ramię za milion dolarów).

Więcej
Zobacz "Świat W Opałach" na HBOGO
DODAJ

Mój Brat Niedźwiedź 2

2017-06-22
film (2006)
6.20/10
Mój Brat Niedźwiedź 2
Mój Brat Niedźwiedź 2

Pod koniec epoki lodowcowej Kenai po przemianie w niedźwiedzia zwiedził całkiem spory kawałek świata. Pewnego dnia zwierzak zaczyna niespodziewanie miewać sny o swojej koleżance Nicie jeszcze z czasów, kiedy był człowiekiem. Okazuje się, że dziewczynka, która jest córką członka starszyzny plemiennej, musi zmierzyć się z poważnym problemem i tylko Kenai może jej pomóc. Dwójka bohaterów odbywa razem daleką, pełną niesamowitych przygód podróż, w którą wysyłają ich Wielkie Duchy. Druga część niezwykłej opowieści o zamienionym w przez duchy w niedźwiedzia chłopaku. Obraz zachwyca nadmiarem pozytywnych emocji. Mówi o pięknie przyjaźni oraz jej magicznej sile. Znakomicie zrealizowana animacja rodem z wytwórni Walta Disneya chwyta za serce. Jej reżyserem jest Ben Gluck (Zakochany wilczek 3D), a swoich głosów bohaterom w polskiej wersji językowej użyczyli m.in. Agata Buzek, Bartosz Obuchowicz, Magdalena Zawadzka oraz Piotr Adamczyk. Film otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Annie za scenariusz autorstwa Rich Burns (Lis i Pies 2).

Więcej
Zobacz "Mój Brat Niedźwiedź 2" na HBOGO
DODAJ

Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów

2017-06-25
film (2016)
7.90/10
Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów
Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów

Dzielna drużyna Avengers pod wodzą Kapitana Ameryki (Chris Evans) i Czarnej Wdowy (Scarlett Johansson) wyrusza do Nigerii. Ich celem jest powstrzymanie niebezpiecznego kryminalisty Brocka Rumlowa (Frank Grillo). Mężczyzna razem ze swoimi współpracownikami atakuje laboratorium chemiczne w Lagos. Celem złoczyńców jest zdobycie groźnego wirusa. Avengersom udaje się udaremnić niecny plan. W efekcie ich akcji dochodzi jednak do poważnych zniszczeń i strat w cywilach. Zaniepokojone władze postanawiają wprowadzić ustawę, która umożliwi kontrolę działań superbohaterów. Rządowy projekt budzi obawy niektórych członków Avengers. Na tym tle dochodzi do rozłamu w grupie. Widowiskowe kino akcji, inspirowane komiksem wydawnictwa Marvel i będące bezpośrednią kontynuacją kinowego hitu Avengers: Czas Ultrona. Produkcja dostarcza widzom dużo dobrej rozrywki. Twórcy filmu, bracia Anthony i Joe Russo (Ja, ty i on, Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz), zadbali o wciągającą bez reszty intrygę, błyskotliwe dialogi, zapierające dech w piersiach efekty specjalne oraz emocjonujące sceny walk i pościgów. W głównych rolach zobaczymy ponownie plejadę hollywoodzkich gwiazd z Chrisem Evansem (Avengers), zdobywcą dwóch nominacji do Oscara Robertem Downeyem Jr. (Jaja w tropikach) oraz czterokrotnie nominowaną do Złotego Globu Scarlett Johansson (Między słowami) na czele.

Więcej
Zobacz "Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów" na HBOGO
DODAJ

Przed Zachodem Słońca

2017-06-28
film (2004)
8.00/10
Przed Zachodem Słońca
Przed Zachodem Słońca

Kontynuacja niezwykłej, nagrodzonej Złotym Niedźwiedziem, opowieści miłosnej z 1995 roku pt. Przed wschodem słońca. Bohaterowie tamtej historii, Jesse i Celine, przypadkiem spotkali się w podróży i wspólnie spędzili niezapomnianą noc w Wiedniu. Rozstając się nad ranem, obiecali sobie, że za pół roku znów się zobaczą. Musiało jednak minąć aż 9 lat, by Richard Linklater znów zapragnął skrzyżować ich losy. Tym razem para wpada na siebie w Paryżu, gdzie Jesse promuje swoją nową książkę. Na jedno ze spotkań przychodzi Celine... To być może ostatnia szansa, by dokończyć rozmowę sprzed lat i przekonać się, kim są i co dla siebie znaczą. Subtelna historia miłosna, urzekająca niepowtarzalnym klimatem, autentyzmem dialogów i znakomitą grą Julie Delpy (Europa, Europa, Trzy kolory: Biały, Przed wschodem słońca, Broken Flowers) i Ethana Hawke (Stowarzyszenie Umarłych Poetów, Dzień próby, Atak na posterunek). Aktorzy są również współautorami scenariusza, za który wraz z reżyserem i scenarzystką Kim Krizal otrzymali nominację do Oscara. Film był ponadto nominowany do kilku prestiżowych nagród, w tym do berlińskiego Złotego Niedźwiedzia.

Więcej
Zobacz "Przed Zachodem Słońca" na HBOGO
DODAJ

Narodziny

2017-06-28
film (2004)
6.10/10
Narodziny
Narodziny

Chociaż minęło już 10 lat, odkąd Anna (Nicole Kidman) została wdową, kobieta wciąż nie potrafi pogodzić się ze stratą. W końcu jednak postanawia zacząć wszystko od nowa i przyjmuje oświadczyny zakochanego w niej Josepha (Danny Huston). Tego samego wieczora w domu Anny pojawia się 10-letni chłopiec (Cameron Bright), który wyznaje, że jest wcieleniem jej zmarłego męża i zaklina ją, by nie wychodziła za mąż. Kobieta początkowo bierze to za głupi żart, ale podczas kolejnych spotkań okazuje się, że chłopiec zna nawet najdrobniejsze szczegóły z jej małżeńskiego życia. To, co wydawało się absurdem, zaczyna nabierać sensu. Anna czuje obecność Seana, wracają wspomnienia, a wraz z nimi wyrzuty sumienia...Tajemnicza, niezwykle sugestywnie opowiedziana historia nietypowej relacji między owdowiałą kobietą a dziesięcioletnim chłopcem. Narodziny to intrygujące połączenie dramatu z thrillerem psychologicznym. Film, w którym główne role zagrali rewelacyjnie zdobywczyni Oscara Nicole Kidman (Inni, Godziny) i młodziutki Cameron Bright (Potęga strachu, Dziękujemy za palenie), hipnotyzuje niepokojącym klimatem, piękną muzyką Alexandre’a Desplata (Jak zostać królem, Grand Budapest Hotel) i mrocznymi zdjęciami Harrisa Savidesa (Siedem, Słoń). Reżyserem tej złożonej, poddającej się wielu interpretacjom opowieści jest utalentowany Brytyjczyk Jonathan Glazer (Pod skórą), który zwrócił na siebie uwagę błyskotliwą komedią kryminalną Sexy Beast. Za Narodziny był nominowany do weneckiego Złotego Lwa. Obraz otrzymał też nominację do Złotego Globu (za rolę Nicole Kidman) i trzy do Nagrody Saturna, w tym w kategorii „najlepszy film fantasy”. Produkcja wzbudziła pewne kontrowersje ze względu na główny wątek fabuły.

Więcej
Zobacz "Narodziny" na HBOGO
DODAJ

Miasto Złodziei

2017-06-28
film (2010)
7.60/10
Miasto Złodziei
Miasto Złodziei

Doug MacRay (Ben Affleck), syn kryminalisty, poszedł w ślady swojego ojca. Stoi na czele grupy złodziei okradających banki. W czasie jednego z napadów ich zakładniczką zostaje piękna Claire Keesey (Rebecca Hall), która mieszka w tej samej okolicy, co Doug. Mimo że bandyci puszczają ją wolno, kobieta długo po tym wydarzeniu nie może przyjść do siebie. Wszystko zmienia się, gdy poznaje... Douga. Nie wie, że jest on jednym z zamaskowanych bandziorów, z którymi miała do czynienia. Między obojgiem rodzi się sympatia, która szybko przeradza się w namiętny romans. Wymykające się schematom, intrygujące gangsterskie kino, oparte na powieści Chucka Hogana „The Prince of Thieves”. Jego twórcą, a także wykonawcą głównej roli jest laureat Oscara za współautorstwo scenariusza do Buntownika z wyboru, hollywoodzki aktor, reżyser i scenarzysta - Ben Affleck. Miasto złodziei to drugi film w jego reżyserskiej karierze po nagradzanym debiucie Gdzie jesteś, Amando. Affleckowi towarzyszą na ekranie: zdobywczyni nominacji do Złotego Globu Rebecca Hall (Vicky Cristina Barcelona, Frost/Nixon, Daj, proszę), laureat tej nagrody Jon Hamm (Byliśmy żołnierzami, serial Mad Man, Skowyt), nominowany za swoją kreację do Złotego Globu i Oscara Jeremy Renner (28 tygodni później, The Hurt Locker. W pułapce wojny), nagrodzony przez Amerykańską Akademię Filmową Chris Cooper (American Beauty, Adaptacja, Capote) oraz, w swojej ostatniej w życiu roli, Pete Postlethwaite (W imię ojca – nominacja do Oscara, Podejrzani, Incepcja), którego kreację wyróżniono nominacją do BAFTY. Obraz otrzymał dobre recenzje – krytycy chwalili twórców za realizm fabuły, umiejętność tworzenia pełnokrwistych postaci i odświeżenie konwencji filmu gangsterskiego. Znakomitą oprawę wizualną zapewnił produkcji wybitny operator Robert Elswitt (Magnolia, Good Night and Good Luck, Aż poleje się krew - Oscar).

Więcej
Zobacz "Miasto Złodziei" na HBOGO
DODAJ

Co to jest Manzai?!

2017-06-29
film (2016)
5.00/10
Co to jest Manzai?!
Co to jest Manzai?!

Stephen, Amerykanin urzeczony klasyczną japońską formą komediową o nazwie manzai, postanawia poznać od środka świat japońskiej rozrywki.

Więcej
Zobacz "Co to jest Manzai?!" na Netflix.com
DODAJ

Pierwsza Spokojna Noc

2017-06-30
film (1972)
7.40/10
Pierwsza Spokojna Noc
Pierwsza Spokojna Noc

Koniec lat sześćdziesiątych XX wieku. Daniele Dominici (Alain Delon) jest przechodzącym kryzys nauczycielem literatury. Mężczyzna dostaje pracę na zastępstwo w szkole w nadmorskim włoskim kurorcie. Jego niekonwencjonalne metody nauczania i nonkonformizm budzą niepokój pozostałych pedagogów. Rozczarowany życiem mężczyzna nie stroni od alkoholu i hazardu. Z egzystencjalnego letargu wyrywa go piękna uczennica Vanina (Sonia Petrovna). Romans z nią okaże się jednak tragiczny w skutkach.Hipnotyzujące kino z charyzmatycznym Alainem Delonem (Lampart, W kręgu zła) w roli nauczyciela, który wplątuje się w romans z piękną licealistką. Film Valeria Zurliniego (Dziewczyna z walizką), autora wybitnej Pustyni Tatarów, jest pełen emocji, ale i zmusza do refleksji. Zachwyca klimatem, nastrojowymi zdjęciami, umiejętnie budowaną dramaturgią i sugestywnie zarysowanymi postaciami. Delonowi, który stworzył jedną z najlepszych ról w swojej karierze, partneruje zjawiskowa Sonia Petrovna (Ludwig, D’Annunzio). Obok nich zobaczymy plejadę gwiazd włoskiego kina: Giancarla Gianniniego (Siedem piękności Pasqualino, Casino Royale), Renata Salvatoriego (Rocco i jego bracia, Stan oblężenia), Leę Massari (Przygoda, Szmery w sercu) czy Alidę Valli (Trzeci człowiek, Oczy bez twarzy).

Więcej
Zobacz "Pierwsza Spokojna Noc" na HBOGO
DODAJ

Larry Kramer Kocha I Nienawidzi

2017-06-30
film (2014)
7.80/10
Larry Kramer Kocha I Nienawidzi
Larry Kramer Kocha I Nienawidzi

Larry Kramer, znany amerykański pisarz, dramaturg i scenarzysta, przez całe swoje życie był przede wszystkim aktywistą. Od początku epidemii AIDS zaangażowany w pomoc chorym, stworzył fundację, której celem była poprawa jakości ich życia. Jednocześnie sam od lat walczy z wirusem HIV – dzięki ogromnej wewnętrznej sile udało mu się uzyskać zgodę na przeszczep wątroby, dzięki czemu mając prawie osiemdziesiąt lat wciąż jest w dobrej formie fizycznej i nie ustaje w działaniach na rzecz chorych.Wyreżyserowany przez Jean Carlomusto (jest ona także producentką i autorką scenariusza) film dokumentalny był prezentowany na festiwalu filmowym w Sundance. Opowieść o pełnym wewnętrznej siły Larry’m Kramerze, który od lat nie ustaje w walce o prawa osób LGBT i ofiar wirusa HIV to inspirująca historia, która nikogo nie pozostawi obojętnym. Dzięki zaangażowanemu filmowi Carlomusto możemy lepiej poznać budzącą wiele kontrowersji postać Larry’ego i lepiej zrozumieć jego motywację.

Więcej
Zobacz "Larry Kramer Kocha I Nienawidzi" na HBOGO
DODAJ

Rosie O'donnell: Szczerze I Od Serca

2017-06-30
film (2015)
6.40/10
Rosie O'donnell: Szczerze I Od Serca
Rosie O'donnell: Szczerze I Od Serca

Rosie O’Donnell – amerykańska aktorka, satyryczka, osobowość telewizyjna, nie ma przed widzami żadnych tajemnic. Ze swadą i w charakterystyczny dla siebie, kontrowersyjny sposób opowiada o ważnych chwilach swojego życia, zarówno tych radosnych, jak i smutnych. Wspominając zawał, którego doświadczyła w 2012 roku, chce przypomnieć wszystkim kobietom o konieczności regularnych badań kardiologicznych.Słodko-gorzkie, wielowymiarowe show przypomina samą Rosie O’Donnell, gwiazdę amerykańskiego kina i telewizji, znaną między innymi z filmu Ich własna liga. Aktorka nigdy nie bała się szczerości, potrafiła z dystansem i poczuciem humoru podejść do swojego życia. Tak też jest w nagranym w Levity Live Comedy Club w Nowym Jorku monodramie. Program wyreżyserował Dan Chaykin (Obywatel XXL).

Więcej
Zobacz "Rosie O'donnell: Szczerze I Od Serca" na HBOGO
DODAJ

Made In France

2017-06-30
film (2015)
6.20/10
Made In France
Made In France

Sam (Malik Zidi) jest niezależnym dziennikarzem, który wykorzystuje swoje muzułmańskie korzenie do infiltrowania siatki fundamentalistów z paryskich przedmieść. Mężczyźnie szybko udaje się zdobyć zaufanie grupy młodych ludzi, których zadaniem jest stworzenie komórki dżihadu. Ma to ułatwić zaplanowanie i przeprowadzenie akcji zbrojnej w Paryżu. Po powrocie lidera grupy z Afganistanu (Dimitri Storoge) rozpoczynają się przygotowania do ataku. Szybko się okazuje, że tylko on zna ostateczny cel działającej na terenie Francji organizacji terrorystycznej. Sprawnie skonstruowany thriller w reżyserii Nicolasa Boukhriefa (Konwojent, W imieniu prawa). Jego przesłanie jest bardzo mocne. Mówi o siatce fundamentalistów, których celem było uderzenie we francuskie społeczeństwo i jego wartości. Francuska premiera obrazu miała odbyć się 18 listopada 2015 roku. Kilka dni wcześniej doszło jednak do brutalnych zamachów terrorystycznych w Paryżu, w których zginęło 137 osób, i film ostatecznie wycofano z dystrybucji kinowej. W główne role wcielili się laureat Cezara Malik Zidi (Krople wody na rozpalonych kamieniach, Utracona miłość), nominowany do tej nagrody Dimitri Storoge (Gang Story, Bella i Sebastian), Ahmed Dramé (Les petits princes, Pani od historii) oraz François Civil (Sponsoring, Jako w piekle, tak i na Ziemi).

Więcej
Zobacz "Made In France" na HBOGO
DODAJ

Sprzedawcy

2017-06-30
film (1994)
7.80/10
Sprzedawcy
Sprzedawcy

Dante (Brian O'Halloran) pracuje w lokalnym supermarkecie w New Jersey i szczerze nienawidzi swojej pracy. Jednak gdy szef niespodziewanie prosi go o zastępstwo, chłopak się zgadza. Dzięki temu może spotkać się ze swoim kumplem Randalem (Jeff Anderson), który pracuje w pobliskiej wypożyczalni wideo. Panowie spędzą ze sobą tego dnia dużo czasu – to bawiąc się, to rozmawiając, to obsługując klientów. Nie wiedzą, że w ciągu kilku najbliższych godzin ich życie bardzo się zmieni.Nagrodzony na festiwalach w Cannes i Sundance debiutancki obraz Kevina Smitha (W pogoni za Amy, Jay i Cichy Bob kontratakują), jednego z najoryginalniejszych współczesnych twórców amerykańskiego kina. Siłą filmu, uznawanego za manifest pokolenia X, są przede wszystkim kapitalne dialogi i błyskotliwy scenariusz autorstwa Smitha. Obraz odniósł niespodziewany sukces i szybko stał się obiektem kultu. W opowiadającej o jednym dniu z życia zwyczajnych sprzedawców niskobudżetowej komedii wystąpili zaprzyjaźnieni z reżyserem debiutujący aktorzy: Brian O'Halloran (Dogma, Sprzedawcy 2), Jeff Anderson (Sprzedawcy 2, Zack i Miri kręcą porno), Marilyn Ghigliotti (Dead and Gone, Sprzedawcy 3) oraz Jason Mewes (Szczury z supermarketu, Jay i Cichy Bob kontratakują).

Więcej
Zobacz "Sprzedawcy" na HBOGO
DODAJ

Ostatnia Lekcja

2017-06-30
film (2015)
6.60/10
Ostatnia Lekcja
Ostatnia Lekcja

W dniu swoich dziewięćdziesiątych drugich urodzin Madeleine (Marthe Villalonga) informuje członków rodziny, że chce sama zadecydować o swoim odejściu z tego świata. Dla jej córki Diane (Sandrine Bonnaire) i syna Pierre’a (Antoine Duléry) jest to ogromny szok. Są przekonani, że ich matka postradała zmysły. Że cierpi na depresję i jest jej potrzebna pomoc psychologa. Starsza pani do końca swych dni będzie pełna pasji, wigoru i godności. Dla Diane i Pierre’a postawa matki, choć trudna do zaakceptowania, stanie się ważną lekcją życia. Inspirowana prawdziwą historią (opisaną w tak samo zatytułowanej książce autorstwa Noëlle Châtelet), poruszająca opowieść o przemijaniu i prawie do odchodzenia ze świata na własnych warunkach. Pełen emocji obraz w reżyserii specjalizującej się dotąd w lekkich komediach Pascale Pouzadoux (Toutes les filles sont folles, Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus) to portret silnej kobiety, która walczy o godność i możliwość decydowania o swoim losie. Film mówi też o skomplikowanych relacjach rodzinnych i godzeniu się ze stratą najbliższej osoby. W głównych rolach brawurowo odnaleźli się uznani francuscy aktorzy: laureatka dwóch Cezarów Sandrine Bonnaire (Bez dachu i praw, Ceremonia), Marthe Villalonga (Wielka czerwona jedynka, Moja ulubiona pora roku) oraz Antoine Duléry (Z miłości do gwiazd, Droga pod wiatr).

Więcej
Zobacz "Ostatnia Lekcja" na HBOGO
DODAJ

Świat Wayne'a

2017-06-30
film (1992)
7.00/10
Świat Wayne'a
Świat Wayne'a

Wayne Campbell (Mike Myers) i Garth Algar (Dana Carvey) to dwójka przyjaciół z miasteczka Aurora w stanie Illinois. Obaj są fanami heavy metalu. Młodzieńcy prowadzą razem oryginalny program muzyczny na antenie jednej z lokalnych stacji kablowych. Pewnego dnia szczęście puka do ich drzwi. Łowca talentów (Rob Lowe) proponuje im lukratywny kontrakt w ogólnokrajowej telewizji. Jak Wayne i Garth poradzą sobie w świecie show-biznesu? Absurdalna, pełna rockowych motywów i zwariowanych gagów komedia w reżyserii Penelope Spheeris (Chłopcy z sąsiedztwa, Klan urwisów). W role dwóch ekscentrycznych bohaterów wcielają się zdobywcy statuetki Emmy Mike Myers (Austin Powers: Agent specjalnej troski, Klub 54) i znany z programu Saturday Night Live Dana Carvey. Ich występ został doceniony Nagrodą MTV w kategorii „najlepszy ekranowy duet”. Obok nich grają również: sześciokrotnie nominowany do Złotego Globu Rob Lowe (serial Prezydencki poker, produkcja HBO Wielki Liberace), popularna aktorka i piosenkarka Tia Carrere (Prawdziwe kłamstwa, Zagniewani młodociani) oraz Brian Doyle-Murray (Dzień świstaka, Lepiej być nie może). Obraz zachwyca lekkością oraz żywiołowym humorem. Wielkim atutem jest też ścieżka dźwiękowa z przebojami takich wykonawców jak Queen, Jimi Hendrix, Alice Cooper, Black Sabbath czy Red Hot Chilli Peppers.

Więcej
Zobacz "Świat Wayne'a" na HBOGO
DODAJ

Świat Wayne'a 2

2017-06-30
film (1993)
6.10/10
Świat Wayne'a 2
Świat Wayne'a 2

Wayne Campbell (Mike Myers) i Garth Algar (Dana Carvey) są już dorośli. Daleko im jednak do dojrzałości. Co prawda wyprowadzili się już od rodziców, ale nadal są niepoważni i nieprzewidywalni. Do tego noszą długie włosy, jeansy i tenisówki. Wayne jest już jednak znudzony show-biznesem i postanawia zorganizować wielki festiwal rockowy. Musi też zawalczyć o miłość, ponieważ pewien agent próbuje ze wszystkich sił odbić mu dziewczynę (Tia Carrere).Niedojrzali i pełni szalonych pomysłów mężczyźni kolejny raz muszą zawalczyć o miłość i swoje miejsce w show-biznesie. Film w reżyserii Stephena Surjika (Słodka jak cukierek, serial Daredevil) jest prawdziwą jazdą bez trzymanki i na pewno spodoba się wszystkim fanom kina komediowego. W produkcji, obok uwielbianych przez widzów komików Mike’a Myersa (cykl Austin Powers, Bękarty wojny) i Dana Carveya (program Saturday Night Live, Jack i Jill), występuje cała plejada gwiazd Hollywood: wyróżniony Oscarem Christopher Walken (Łowca jeleni), laureatka Nagrody Akademii Kim Basinger (Tajemnice Los Angeles) czy zdobywczyni Złotego Globu Drew Barrymore (produkcja HBO Szare ogrody).

Więcej
Zobacz "Świat Wayne'a 2" na HBOGO
DODAJ

Pielęgniarka Z Piekła Rodem

2017-06-30
film (2016)
5.10/10
Pielęgniarka Z Piekła Rodem
Pielęgniarka Z Piekła Rodem

Brooke (Sarah Butler) i jej chłopak Lance (Steven Good) zostają ranni w wypadku samochodowym. Lance ma poważny uraz nogi i wymaga stałej opieki. W domu pary pojawia się atrakcyjna Chloe (Lindsay Hartley) - kobieta ma świetne referencje i wydaje się idealną kandydatką na pielęgniarkę. Jednak szybko wychodzi na jaw jej skomplikowana przeszłość. Życie Brooke i Lance’a jest w niebezpieczeństwie.Kolejny emocjonujący thriller firmowany przez popularną stację Lifetime. Tym razem jest to historia szczęśliwej pary, w której życie wkracza seksowna pielęgniarka o tajemniczej przeszłości. Sprawnie prowadzona fabuła (luźno inspirowana prawdziwymi wydarzeniami) wciąga i trzyma w napięciu. Za reżyserię obrazu odpowiada Craig Moss (Od zmierzchu do śmiechu), twórca m.in. serii filmów Bad Ass. W rolach głównych występują: Sarah Butler (Bez litości, Ukryty wróg), Steven Good (Fifth Annual, Ashes), Lindsay Hartley (seriale Passions, Dni naszego życia) oraz Traci Lords (Beksa, Chirurgiczna precyzja). Zdjęcia do filmu powstały w Los Angeles.

Więcej
Zobacz "Pielęgniarka Z Piekła Rodem" na HBOGO
DODAJ

Podziemne Zapachy

2017-06-30
film (2015)
6.30/10
Podziemne Zapachy
Podziemne Zapachy

Yong Le (Wenjie Luo) jest pełnym marzeń młodym chłopakiem, który postanawia przenieść się z południa Chin do Pekinu. Nie jest mu jednak łatwo. Żyje w ciasnej klitce w podziemnym mieście, które wcześniej pełniło rolę schronu. Pewnego dnia dochodzi do tragedii. Yong traci tymczasowo wzrok. W tym samym czasie do pokoju obok wprowadza się Xiao Yu (Ze Ying). Dziewczyna nie chce już pracować jako tancerka w nocnym klubie i desperacko stara się znaleźć nowe zajęcie. Między młodymi ludźmi szybko rodzi się nić porozumienia. Gorzki dramat, który opowiada o konfrontacji marzeń z rzeczywistością i szukaniu swojej szansy w wielkim mieście. Produkcja w reżyserii debiutanta Penga Fei Songa (scenariusz: Bezpańskie psy) jest pełna subtelności, ale też wnikliwych obserwacji. Młody twórca celnie portretuje przemiany, jakie zachodzą współcześnie w Chinach. Pokazuje drapieżny kapitalizm, niszczenie tradycyjnej kultury, kontrasty społeczne, zmieniające się relacje międzyludzkie. W filmie nie brakuje też wiarygodnie zarysowanych postaci. Bohaterowie filmu to ludzie z krwi i kości, którzy każdego dnia muszą walczyć o swój byt. W głównych rolach występują utalentowani debiutanci: Ze Ying, Wenjie Luo, Fuyu Zhao, Xiaohui Li oraz Xiaochu Lin. Obraz został wyróżniony statuetką Złotego Hugona na MFF w Chicago oraz Nagrodą Fedeora na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

Więcej
Zobacz "Podziemne Zapachy" na HBOGO
DODAJ

W Pogoni Za Amy

2017-06-30
film (1997)
7.30/10
W Pogoni Za Amy
W Pogoni Za Amy

Holden McNeil (Ben Affleck) i Banky Edwards (Jason Lee) przyjaźnią się od ponad dwudziestu lat. Mieszkają w New Jersey, rysują komiksy we wspólnej pracowni, a wieczorami razem się bawią. Niespodziewanie ich przyjaźń jest zagrożona – Holden i Banksy spotykają Alyssę (Joey Lauren Adams), uroczą autorkę komiksów, w której Holden zakochuje się. Chłopak musi sobie teraz poradzić nie tylko z zazdrością przyjaciela, ale i z niezwykle bogatą uczuciową przeszłością swojej wybranki. Przewrotna komedia o miłości, przyjaźni i seksie to dzieło Kevina Smitha (Sprzedawcy, Zack i Miri kręcą porno), niezależnego twórcy, który obdarzony jest niebanalnym, dla niektórych kontrowersyjnym, poczuciem humoru. Smith jest także autorem inteligentnego scenariusza, za który otrzymał prestiżową Nagrodę Independent Spirit. W pogoni za Amy uchodzi za jeden z najlepszych filmów w dorobku twórcy Dogmy. Obraz jednocześnie śmieszy i wzrusza, nie brakuje w nim ironii oraz błyskotliwych dialogów. W rolach głównych wystąpili: nominowana za swoją kreację do Złotego Globu Joey Lauren Adams (Szczury z supermarketu, Jay i Cichy Bob kontratakują), jedna z ulubionych aktorek Kevina Smitha, laureat dwóch Oscarów Ben Affleck (Buntownik z wyboru, Operacja Argo) oraz znany z serialu Mam na imię Earl Jason Lee.

Więcej
Zobacz "W Pogoni Za Amy" na HBOGO
DODAJ

Starsky I Hutch

2017-06-30
film (2004)
6.10/10
Starsky I Hutch
Starsky I Hutch

David Starsky (Ben Stiller) to służbista tropiący przestępców na służbie i w cywilu. Natomiast jego kolega po fachu Ken Hutchinson (Owen Wilson) kieruje się zasadą „jak zrobić, żeby się nie narobić, ale zarobić”. Ich przełożony, kapitan Doby (Fred Williamson), mając dosyć problemów z tymi złożonymi osobowościami, postanawia połączyć Dave’a i Hutcha w jeden zespół operacyjny. Decyzja postrzegana przez samych zainteresowanych jako karkołomna, z czasem okazuje się strzałem w dziesiątkę. Już na samym początku świeżo upieczeni partnerzy wpadają na ślad dilerów narkotyków, którzy zamierzają wprowadzić na rynek niewykrywalną tradycyjnymi sposobami kokainę. Jednak w walce z bezwzględnym światkiem narkobiznesu niezbędna okazuje się też pomoc osób trzecich - ofiarnego informatora Huggy’ego Beara (Snoop Dogg) i dwóch uroczych cheerleaderek (Amy Smart, Carmen Electra). Zwariowana komedia będąca równocześnie zręcznym pastiszem widowisk policyjnych z lat siedemdziesiątych. Twórcą oryginalnego Starsky’ego i Hutcha jest William Blinn, który udzielił zresztą swego błogosławieństwa reżyserowi nowej wersji, Toddowi Phillipsowi (Kac Vegas, Zanim odejdą wody), gdy ten przedstawił mu scenariusz. W serialu, emitowanym w latach 1975-79, główne role grali Paul Michael Glaser i David Soul. Na dużym ekranie w niesfornych stróżów prawa wcielili się Ben Stiller (Zoolander, Jaja w tropikach) i Owen Wilson (Polowanie na druhny, O północy w Paryżu). Obaj znani są nie tylko jako aktorzy. Stiller z powodzeniem reżyseruje (m.in. Orbitowanie bez cukru, Telemaniak), a Wilson jest cenionym scenarzystą, nominowanym do Oscara za scenariusz Genialnego klanu. Występ w Starskym i Hutchu przyniósł im nominację do Nagrody MTV.

Więcej
Zobacz "Starsky I Hutch" na HBOGO
DODAJ

Piku

2017-06-30
film (2015)
7.60/10
Piku
Piku

Nieustępliwy, hipochondryczny ojciec i jego uparta córka wyruszają w podróż samochodem, podczas której czeka na nich wiele emocjonalnych wybojów.

Więcej
Zobacz "Piku" na Netflix.com
DODAJ

Darr @ the Mall

2017-06-30
film (2014)
5.00/10
Darr @ the Mall
Darr @ the Mall

Sześć osób zamkniętych na noc w centrum handlowym zaczyna po kolei tracić życie. Nowo zatrudniony ochroniarz musi powstrzymać nieludzkie i żądne krwi siły.

Więcej
Zobacz "Darr @ the Mall" na Netflix.com
DODAJ

Youngistaan

2017-06-30
film (2014)
5.20/10
Youngistaan
Youngistaan

Syn niedawno zmarłego premiera zostaje wybrany na następcę ojca. Czy uda mu się zachować równowagę między służbą narodowi a miłością?

Więcej
Zobacz "Youngistaan" na Netflix.com
DODAJ