Lista filmów i seriali

VOD w Polsce


Znaleziono: 42

Serce z kamienia

film (2016)
7.50/10
Serce z kamienia
Serce z kamienia

Odległa osada rybacka na Islandii. Nastoletni Thór (Baldur Einarsson) i Kristján (Blær Hinriksson) są najlepszymi przyjaciółmi, którzy wspólnie spędzają wakacje. Emocje sięgają zenitu, kiedy jeden z nich próbuje zdobyć serce pewnej dziewczyny. Drugi natomiast niespodziewanie odkrywa w sobie nowe uczucia, które odczuwa względem swojego druha. Koniec lata przynosi konieczność konfrontacji z rzeczywistością oraz zmierzenia się z dorosłością. Oryginalnie opowiedziana, pełna subtelności historia, która została oparta na doświadczeniach niezwykle utalentowanego, wyróżnionego na MFF w Cannes reżysera Gudmundura Arnara Gudmundssona (Fiord wielorybów). Bohaterowie filmu wchodzą w okres dojrzewania, odkrywając swoją seksualność. Obraz jest odą do młodości i pokazuje, jak determinuje ona dalsze etapy życia człowieka. W głównych rolach występują Baldur Einarsson oraz Blær Hinriksson (Rainbow Party). Obok nich pojawiają się Diljá Valsdóttir (Metalówa), Katla Njálsdóttir (Indigo Valley) oraz Jónína Thordís Karlsdóttir (Ártún). Dopracowana w każdym szczególe i efektowna wizualnie produkcja otrzymała Nagrody na festiwalach w Angers, Chicago, Dallas, Göteborgu, Pradze oraz Sevilli. Została też uhonorowana dziesięcioma nagrodami Edda.

Więcej
Zobacz "Serce z kamienia" na HBOGO
DODAJ

Rodzina na sprzedaż

film (2017)
6.40/10
Rodzina na sprzedaż
Rodzina na sprzedaż

Lekarka z Argentyny staje w obliczu etycznych dylematów i przeszkód prawnych, gdy udaje się na prowincję, aby odebrać swoje dziecko od surogatki.

Więcej
Zobacz "Rodzina na sprzedaż" na Netflix.com
DODAJ

LEGO: City

serial (2016)
5.10/10
LEGO: City
LEGO: City

Ekscytujący świat serii produktów LEGO City ożywa. Fabuła serialu toczy się w niezwykłej scenerii miejskiej. Nie brakuje w niej fascynujących budowli - ulic, budynków mieszkalnych, dworców, lotnisk czy komisariatów policji. Wszystkie elementy przestrzeni zostały zbudowane z LEGO. Każdy odcinek serialu zapewnia wszystkim fanom kultowych klocków wiele przygód i doznań wizualnych, a dobra zabawa nie ma końca.

Więcej
Zobacz "LEGO: City" na HBOGO
DODAJ

Podzielony

film (2017)
5.40/10
Podzielony
Podzielony

Rok 2095. Światu grozi katastrofa ekologiczna. Poziom wód w oceanach dramatycznie się podniósł. W następstwie zaczyna brakować wody pitnej. Ludzkość pogrąża się w chaosie. Jedyną nadzieją jest Fang Rung (Carsten Bjørnlund), zaangażowany pracownik służb specjalnych z Kopenhagi, który decyduje się przenieść w czasie. Jego celem jest wysłanie swojego alter ego, Gordona Thomasa, do roku 2017 i skontaktowanie się z Moną Lindkvist (Sofia Helin), której przełomowe odkrycia mogły się przyczynić do uratowania świata przed katastrofą. Pełen emocji, skandynawski film katastroficzny z elementami science fiction. Za jego reżyserię odpowiadał Max Kestner (Amatorzy w kosmosie). Produkcja trzyma w napięciu i długo nie pozwala o sobie zapomnieć między innymi dzięki ciekawym rozwiązaniom w scenariuszu. Intrygujące kreacje tworzą w filmie Carsten Bjørnlund (Nie ma tego złego), Sofia Helin (Templariusze. Miłość i krew), czterokrotnie wyróżniona nominacją do nagrody Roberta Marijana Jankovic (Wszystko będzie dobrze), laureatka Złotego Żuka Stina Ekblad (Fanny i Aleksander) oraz Joseph Mawle (Abraham Lincoln: Łowca wampirów 3D).

Więcej
Zobacz "Podzielony" na HBOGO
DODAJ

Tom of Finland

film (2017)
6.90/10
Tom of Finland
Tom of Finland

Fiński rysownik – Touko Laaksonen (Pekka Strang) – wraca z frontu do rodzimych Helsinek. Jego kraj stara się ze wszystkich sił otrząsnąć z piekła wojny. Społeczeństwo zdaje sobie jednak nie radzić z innością. Przetacza się przez nie fala homofobii. Stosowane są represje wobec gejów. Nie mogąc realizować swoich pragnień, Touko szuka wolności w sztuce. Tworzy pierwsze homoerotyczne rysunki przedstawiające muskularnych mężczyzn w skórach i opiętych jeansach. Artysta nie jest jednak w stanie opublikować ich w żadnym magazynie. Dopiero wyjazd do USA otwiera mu drogę do szerokiej publiczności. Laaksonen szybko staje się symbolem pokolenia gejowskiej rewolucji. Zrealizowana z finezją filmowa biografia jednego z najważniejszych twórców kultury gejowskiej XX wieku. Touko Laaksonen, znany również jako Tom of Finland, wywarł ogromny wpływ na emancypacje powojennego pokolenia homoseksualistów. Reżyserią obrazu zajął się laureat nagrody Amanda Dome Karukoski (Dom mrocznych motyli), a w postać tytułowego bohatera wcielił się nominowany do nagrody Jussi Pekka Strang (Samotny port – miłość). W pozostałych rolach występują Lauri Tilkanen (Akuszerka), Jessica Grabowsky (Ślady naszej przeszłości), Taisto Oksanen (Vares: Kwietniowe dziewczęta) oraz Seumas Sargent (Point Break - na fali).

Więcej
Zobacz "Tom of Finland" na HBOGO
DODAJ

Wybawienie

film (2016)
7.00/10
Wybawienie
Wybawienie

Gdy na duńskiej plaży zostaje odnaleziona butelka z niepokojącą informacją – napisaną krwią i to dziecięcym charakterem pisma – policjanci rozpoczynają wyścig z czasem, którego stawką jest życie najmłodszych.

Więcej
Zobacz "Wybawienie" na Showmax.com
DODAJ

LEGO FRIENDS

serial (2014)
6.20/10
LEGO FRIENDS
LEGO FRIENDS

Olivia przeprowadziła do Heartlake City, uroczego miasteczka zbudowanego wokół jeziora. Wie, że początki w nowym miejscu nigdy nie są łatwe. Z czasem jednak udaje jej się poznać cztery niezwykłe koleżanki - Andreę, Emmę, Mię oraz Stephanie. Piątka dziewczyn przeżywa razem masę szalonych przygód i pomaga sobie w każdej sytuacji. Radosny serial dla dzieci przedstawiający perypetie grupy pomysłowych przyjaciółek. Akcja produkcji toczy się w przepięknym mieście zbudowanym z klocków lego, w którym wszystko jest możliwe.

Więcej
Zobacz "LEGO FRIENDS" na HBOGO
DODAJ

LEGO Nexo Knights

serial (2015)
5.90/10
LEGO Nexo Knights
LEGO Nexo Knights

Clay, Lance, Aaron, Axl oraz Macy są walecznymi rycerzami, którzy właśnie ukończyli Akademię Rycerską. Przed nimi nie lada wyzwanie. Muszą obronić Królestwo Knighton przed złym Jestro oraz zarządzaną przez niego grupą potworów. Z pomocą dzielnym wojownikom przychodzi czarnoksiężnik Merlok 2.0. Czy uda im się uchronić królestwo przed chaosem? Ekscytujący serial dla najmłodszych, który zabiera widzów do pełnego przygód świata ludzików Lego. Każdy z odcinków trzyma w napięciu i wciąga bez reszty.

Więcej
Zobacz "LEGO Nexo Knights" na HBOGO
DODAJ

Pole minowe

film (2015)
7.80/10
Pole minowe
Pole minowe

Maj 1945 roku. III Rzesza ogłosiła właśnie kapitulację. Grupa młodych niemieckich jeńców wojennych przebywa na terenie Danii. Władze kraju wysyłają ich na zachodnie wybrzeże. Ich zadaniem jest rozminowywanie plaży. Chłopcy pod czujnym okiem sierżanta Carla Rasmussena (Roland Møller), przystępują do wykonania tej niebezpiecznej pracy. Nie są jednak do niej odpowiednio przygotowani. Poruszające, oparte na faktach kino, przedstawiające dramat niemieckich jeńców, którzy pomimo kapitulacji III Rzeszy nadal przeżywali piekło wojny. Zdesperowani chłopcy, często bez żadnego przygotowania i odpowiedniego sprzętu, byli zmuszani do rozbrajania min lądowych. Wielu z nich straciło wówczas życie lub zostało trwale okaleczonych. Reżyser Martin Zandvliet (Poklask, Dirch) w bardzo szczery i realistyczny sposób przedstawia wydarzenia sprzed lat. Twórcy zadbali o odpowiednią oprawę – kostiumy i charakteryzacja robią ogromne wrażenie. Zostały one zresztą uhonorowane Europejskimi Nagrodami Filmowymi. Uwagę przykuwają również znakomite zdjęcia autorstwa Camilli Hjelm (Europejska Nagroda Filmowa oraz Nagroda im. Carlo Di Palmy dla europejskiego operatora roku). W główne role wcielają się: Roland Møller (Porwanie), Louis Hofmann (Freistatt), Joel Basman (serial Nasze matki, nasi ojcowie), zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia Mikkel Boe Følsgaard (Kochanek królowej) oraz Laura Bro (Bracia). Produkcja została wyróżniona nominacją do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. W Danii zdobyła sześć statuetek Roberta, w tym we wszystkich najważniejszych kategoriach.

Więcej
Zobacz "Pole minowe" na HBOGO
DODAJ

Dziewczyna z portretu

film (2015)
7.10/10
Dziewczyna z portretu
Dziewczyna z portretu

Dania, lata 20. Artystka udowadnia swoją bezwarunkową miłość, gdy jej mąż oświadcza, że chce stać się kobietą.

Więcej
Zobacz "Dziewczyna z portretu" na Netflix.com
DODAJ

Rosemari

film (2016)
6.30/10
Rosemari
Rosemari

Podczas swojego przyjęcia weselnego Unn Tove (Tuva Novotny) znajduje w toalecie noworodka, którego później przekazuje odpowiednim służbom. Szesnaście lat później pracująca w telewizji rozwódka z dwójką dzieci spotyka porzuconą przed laty dziewczynkę. Dorastająca Rosemari (Ruby Dagnall) stara się ze wszystkich sił odnaleźć swoją biologiczną matkę. Unn postanawia pomóc nastolatce, robiąc o niej reportaż telewizyjny. Podczas wspólnej podróży przez Norwegię do Danii kobiety zbliżają się do siebie. Poruszający dramat o zerwanej więzi oraz skrywanych przez lata tajemnicach w reżyserii obiecującej norweskiej twórczyni, laureatki dwóch nagród Amanda – Sary Johnsen (Mroźny pocałunek, Upperdog). Artystce udało się stworzyć intrygujące od strony psychologicznej postacie dwóch kobiet, które łączy nieoczywista i złożona relacja. Film zmusza do refleksji, ale nie brakuje w nim również subtelnego humoru. W główne role wcielają się z wyczuciem ceniona szwedzka aktorka Tuva Novotny (Jedz, módl się, kochaj, Wojna) i wyróżniona za stworzoną przez siebie kreację nagrodą Amanda – debiutantka Ruby Dagnall (serial Skam). Partnerują im Laila Goody (Fala), Tommy Kenter (Marie Krøyer) oraz Emil Johnsen (Zniknięcie).

Więcej
Zobacz "Rosemari" na HBOGO
DODAJ

Małżeńskie porachunki

film (2017)
5.30/10
Małżeńskie porachunki
Małżeńskie porachunki

Ib (Nicolas Bro) i Edward (Ulrich Thomsen) są kumplami, którzy mają już dość swojego życia. Każdy z nich chętnie zakończyłby swoje małżeństwo i zaczął wszystko od nowa. Obydwaj pragną uciec i żyć dostatnio ze swoich zarobionych na czarno pieniędzy. W końcu postanawiają wynająć pochodzącego z Rosji płatnego mordercę (Marcin Dorociński), aby ten „zajął się” ich żonami (Mia Lyhne i Lene Maria Christensen). Szybko okazuje się jednak, że kobiety są znacznie sprytniejsze niż oni. Uznany duński reżyser i scenarzysta Ole Bornedal (Nocna straż, Księga Diny) proponuje widzom błyskotliwą czarną komedię o dwóch sfrustrowanych kumplach, którzy postanawiają pozbyć się swoich żon. W ich role popisowo wcielają się laureat dwóch nagród Roberta Nicolas Bro (Jabłka Adama, Mężczyźni i kurczaki) oraz wyróżniony trzema nominacjami do Europejskiej Nagrody Filmowej Ulrich Thomsen (Festen, Bracia). Kapitalnie wypada też zdobywca gdyńskich Złotych Lwów Marcin Dorociński (Róża, Jack Strong) w świetnie zbudowanej roli płatnego zabójcy. Twórcy brawurowo żonglują w filmie stereotypami na temat mieszkańców różnych europejskich krajów i z wigorem prowadzą akcję. Produkcja zdobyła tytuł „najlepszego europejskiego filmu” na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Fantasy w Brukseli. Szybko też, bo już po pierwszym weekendzie wyświetlania, stała się hitem w Danii.

Więcej
Zobacz "Małżeńskie porachunki" na HBOGO
DODAJ

Nadejdą lepsze czasy

film (2015)
7.70/10
Nadejdą lepsze czasy
Nadejdą lepsze czasy

Swałka – położone tuż pod Moskwą największe w Europie wysypisko śmieci. Tu, zaledwie dwadzieścia kilometrów od Kremla, mieszka jedenastoletnia Julia. Kamera towarzyszy dziewczynce przez kolejnych kilkanaście lat jej życia – spędzone wśród mieszkańców Swałki dzieciństwo i próby wyrwania się z wysypiska. Czy Julii uda się zacząć wszystko od nowa? Hanna Polak (Bitwa Warszawska w 3D), autorka nominowanego do Oscara krótkometrażowego dokumentu Dzieci z Leningradzkiego, stworzyła ciepły portret młodej bohaterki. Nie oceniając jej najbliższych ani jej samej, Polak przez kilkanaście lat powraca do niej z kamerą, śledząc zmiany w życiu dziewczyny. Poruszający obraz, będący jednocześnie gorzkim spojrzeniem na putinowską Rosję, był prezentowany między innymi na festiwalach filmowych w Londynie, Monachium i Norymberdze. Na obu niemieckich imprezach otrzymał nagrody. HBO Europe jest koproducentem obrazu.

Więcej
Zobacz "Nadejdą lepsze czasy" na HBOGO
DODAJ

Rodzice

film (2016)
5.70/10
Rodzice
Rodzice

Kjeld (Søren Malling) i Vibeke (Bodil Jørgensen) są parą w średnim wieku, która przechodzi trudne chwile po wyprowadzce syna (Anton Honik). Obydwoje czują się niepotrzebni i nie wiedzą, co zrobić ze swoim czasem. Zdesperowani postanawiają przenieść się do swojego studenckiego mieszkania, które było świadkiem ich młodzieńczej miłości. Wierzą, że w ten sposób przypomną sobie stare dobre czasy i na nowo poczują radość życia. Przeprowadzka zmienia w niespodziewany sposób ich codzienność. Pewnego ranka budzą się młodsi o 30 lat… Intrygująca opowieść o dwójce starzejących się ludzi, którzy w poszukiwaniu utraconego szczęścia decydują się na niecodzienny krok. Reżyserowi Christianowi Tafdrupowi (krótki metraż Przebudzenie) doskonale udaje się uchwycić dynamikę związku bohaterów. Zgrabnie też wkomponowuje w fabułę wątek fantastyczny. W głównych rolach brawurowo odnajdują się wyróżniony za swoją kreację nagrodą Roberta Søren Malling (Porwanie, Wojna) oraz Bodil Jørgensen (Idioci, Nie ma tego złego). Obraz był pokazywany na wielu zagranicznych imprezach filmowych – w tym na festiwalu Tribeca, w Monachium oraz Ostendzie. W rodzimej Danii został uhonorowany prestiżowymi statuetkami Roberta i przyznawanymi przez duńskich krytyków nagrodami Bodil.

Więcej
Zobacz "Rodzice" na HBOGO
DODAJ

Ninjago - mistrzowie spinjitzu

serial (2016)
6.70/10
Ninjago - mistrzowie spinjitzu
Ninjago - mistrzowie spinjitzu

Kai, Jay, Cole i Zane muszą opanować swoje moce i nauczyć się posługiwać bronią Spinjitzu, by ocalić krainę Ninjago, w której panoszą się ciemne siły.

Więcej
Zobacz "Ninjago - mistrzowie spinjitzu" na Netflix.com
DODAJ

Nexo Knights

serial (2016)
5.90/10
Nexo Knights
Nexo Knights

Wspierani przez cyfrowego czarodzieja Merloka rycerze Aaron, Lance, Axl, Macy i Clay odważnie bronią królestwa Knighton przed Jestro i innymi przeciwnikami.

Więcej
Zobacz "Nexo Knights" na Netflix.com
DODAJ

Antboy: Największe wyzwanie

film (2016)
5.00/10
Antboy: Największe wyzwanie
Antboy: Największe wyzwanie

Kilka lat temu Pelle (Oscar Dietz) został ugryziony przez zmutowaną mrówkę i w konsekwencji został obdarzony niezwykłymi mocami. Dziś jest nastolatkiem, którego trochę już męczy bycie superbohaterem. Na szczęście w miasteczku panuje spokój i chłopak, razem ze swoją dziewczyną Idą (Amalie Kruse Jensen), może cieszyć się latem. Ten stan rzeczy szybko jednak ulega zmianie. Antboy musi niespodziewanie wkroczyć do akcji. Na szali jest nie tylko bezpieczeństwo ludzi, ale również jego dobre imię. Antboy powraca w kończącym serię filmie, aby zmierzyć się z kolejnym wyzwaniem. Przeznaczona dla młodych widzów opowieść o obdarzonym supermocami nastolatku oparta jest na popularnych książkach Kennetha Bøgh Andersena. Obraz porywa tempem akcji, humorem, bezpretensjonalnym klimatem oraz pełną przygód fabułą. Pokazuje też, że dobro triumfuje nawet w najtrudniejszych warunkach. Twórcą całego cyklu jest Robert Ask Hasselbalch, a w tytułową rolę wciela się niezrównany Oscar Dietz (Antboy). Obok niego występują znani z poprzednich części Amalie Kruse Jensen, Samuel Ting Graf oraz Nicolas Bro. Produkcja została wyróżniona sześcioma nominacjami do nagrody Roberta.

Więcej
Zobacz "Antboy: Największe wyzwanie" na HBOGO
DODAJ

Strong Island

film (2017)
6.40/10
Strong Island
Strong Island

Nominowany do Oscara dokument, w którym Yance Ford opowiada o tym, jak zamordowano jego brata, rodzinnej żałobie i niesprawiedliwości rasowej.

Więcej
Zobacz "Strong Island" na Netflix.com
DODAJ

Mistrz

film (2017)
6.40/10
Mistrz
Mistrz

Simon (Søren Malling) jest gwiazdą duńskiej sceny artystycznej. Mężczyzna wiedzie bardzo wygodne życie. Ma pieniądze, piękną żonę (Ane Dahl Torp) i młodą kochankę. Pewnego dnia niespodziewanie zjawia się u niego jego syn Casper (Jakob Oftebro). Chłopak jest znanym na całym świecie artystą streetartowym, który postanowił wystawić ojca na próbę. Codzienność Simona z dnia na dzień wywraca się do góry nogami. Wciągający dramat obyczajowy o skomplikowanych relacjach między ojcem a synem. Reżyserka Charlotte Sieling (Nad ulicą pod wodą, serial Most nad Sundem) kreśli ciekawe w warstwie psychologicznej postacie i pozwala zajrzeć widzom za kulisy świata bohemy. W rolach głównych występują: dwukrotny laureat Roberta Søren Malling (Porwanie, Wojna), Jakob Oftebro (Wyprawa Kon-Tiki, Wybawienie), Ane Dahl Torp (Fala, Zombie SS) oraz nominowany do Oscara Søren Pilmark (Królestwo, Błyskające światła). Zdjęcia do filmu powstały w Kopenhadze i Pradze.

Więcej
Zobacz "Mistrz" na HBOGO
DODAJ

Innsaei

film (2016)
6.70/10
Innsaei
Innsaei

Znani myśliciele i spirytyści dyskutują o islandzkiej koncepcji innsaei, która umożliwia ludziom nawiązanie relacji dzięki empatii i intuicji.

Więcej
Zobacz "Innsaei" na Netflix.com
DODAJ

Tordenskjold i Kold

film (2016)
5.10/10
Tordenskjold i Kold
Tordenskjold i Kold

W 1720 roku kończy się wielka wojna północna. Bohater zwycięskiej duńsko-norweskiej flotylli, dwudziestodziewięcioletni wiceadmirał Wessel Tordenskjold (Jakob Oftebro), przechodzi kryzys egzystencjalny. Nie wie, co zrobić ze swoim życiem. Mężczyzna nie stroni od używek. Coraz więcej czasu spędza też wśród młodych kobiet. Jego najlepszym przyjacielem jest zaufany sługa Kold (Martin Buch). Za jego sprawą Tordenskjold decyduje się wybrać w daleką podróż. Błyskotliwie zrealizowane kino kostiumowe, przywołujące czasy osiemnastowiecznych wojen. Nominowanemu do Oscara za krótki metraż Bror, min bror reżyserowi Henrikowi Rubenowi Genzowi (także: Chińczyk z wyboru, Strasznie szczęśliwi) udało się stworzyć barwną i wciągającą opowieść, swobodnie inspirowaną życiem duńsko-norweskiego bohatera, Petera Wessela Tordenskjolda. Twórcy z gracją oddają realia epoki i wskrzeszają ducha tamtych czasów. Nic więc dziwnego, że film otrzymał trzy nominacje do prestiżowej Nagrody Roberta – za kostiumy, scenografię oraz charakteryzację. Opowiedziana z wigorem i świeżością historia okraszona jest dużą dawką humoru i groteski. Na uwagę zasługuje ponadto nietypowa oprawa muzyczna. W rolę zagubionego w rzeczywistości, ale i zuchwałego weterana wciela się brawurowo Jakob Oftebro (Wyprawa Kon-Tiki, Obywatel roku). Obok niego występują m.in. Martin Buch (W lepszym świecie), Natalie Madueño (serial Bedrag), Kenneth M. Christensen (Arvingerne) oraz David Dencik (Dziewczyna z tatuażem).

Więcej
Zobacz "Tordenskjold i Kold" na HBOGO
DODAJ

Góra

film (2015)
6.30/10
Góra
Góra

Tzvia (Shani Klein) jest młodą ortodoksyjną Żydówką, która razem z mężem i czwórką małych dzieci mieszka w pobliżu jerozolimskiego cmentarza położonego w sąsiedztwie Góry Oliwnej. Kobieta nie ma łatwego życia. Jej mąż Reuven (Avshalom Polak) nie zwraca na nią uwagi, a w ich związku od dawna brakuje pasji. Pewnej nocy kobieta wychodzi z domu pełna frustracji. Wspina się na wzgórze, gdzie spotyka prostytutkę, która właśnie dobija transakcji z klientem. Zaskoczona i zaintrygowana Tzvia postanawia dowiedzieć się, co dokładnie dzieje się nocami na cmentarzu. Oryginalne, zrealizowane w niezwykłej scenerii, wywołujące silne emocje izraelskie kino o uwięzionej w religii i codzienności kobiecie, w której nagle budzą się nieznane dotąd uczucia. Ten pełen subtelności dramat to dzieło utalentowanej debiutantki Yaelle Kayam, która w 2009 roku została nagrodzona na festiwalu w Cannes za etiudę studencką pt. Dyplom. W finezyjny sposób w filmie kreowana jest skomplikowana psychologicznie postać głównej bohaterki. W jej rolę bezbłędnie wciela się Shani Klein (Zero motywacji, Tańczący Arabowie), która stworzyła sugestywny portret odizolowanej od świata Tzvii. Premiera obrazu odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Produkcja zebrała bardzo pochlebne recenzje zarówno wśród widzów, jak i krytyków. Otrzymała też liczne wyróżnienia, w tym nagrody na MFF we Fryburgu i San Francisco.  

Więcej
Zobacz "Góra" na HBOGO
DODAJ

The Day Will Come

serial (2016)
7.80/10
The Day Will Come
The Day Will Come

W 1967 r. dwaj bracia z Kopenhagi trafiają do sierocińca zarządzanego przez okrutnego dyrektora. W chłopcach stopniowo narasta bunt.

Więcej
Zobacz "The Day Will Come" na Netflix.com
DODAJ

Bezwzględni

serial (2014)
6.90/10
Bezwzględni
Bezwzględni

Sofie (Julie Zangenberg) i Sebastian Nielsen (Sebastian Jessen) są z pozoru normalnym rodzeństwem. Nastolatkowie skrywają jednak mroczny sekret. Aby przetrwać, muszą wysysać energię z innych ludzi. Za wszelką cenę starają się dowiedzieć, co jest tego przyczyną. Poszukiwania odpowiedzi zawiodą ich do tajemniczej szkoły z internatem o nazwie Ottmannsgaard. Pełen mrocznych zagadek, intrygujący serial w reżyserii wielokrotnie wyróżnianej na międzynarodowych festiwalach filmowych Natashy Arthy (Mirakel, Fighter: kochaj i walcz!). Niepokojąca opowieść zachwyca oryginalną fabułą i wartką akcją. Wyraziste kreacje aktorskie stworzyli w produkcji Julie Zangenberg (Łapcie tę dziewczynę) oraz Sebastian Jessen (Wesele w Sorrento). Obok nich występują: Nicolaj Kopernikus (serial The Killing), Allan Hyde (Przebudzenie), Julie Christiansen (Cała prawda o mężczyznach) i Thomas Ernst (Cierpienia Młodych Serc).

Więcej
Zobacz "Bezwzględni" na HBOGO
DODAJ