Lista filmów i seriali

HBO GO Polska


Rojst - tylko w Showmax Polska
Znaleziono: 1425

Dwa miliony dolarów napiwku

film (1994)
6.30/10
Dwa miliony dolarów napiwku
Dwa miliony dolarów napiwku

Nowojorski policjant, nie mając pieniędzy na napiwek dla kelnerki, obiecuje oddać jej połowę wygranej, jeśli jego loteryjny los okaże się szczęśliwy.

Więcej
DODAJ
O miłości. Tylko dla dorosłych
O miłości. Tylko dla dorosłych

Moskwa, lato 2016 roku. Gościnny wykład nowego wykładowcy (John Malkovich) jest punktem wyjścia do rozważań o utrzymaniu miłości i trwałości związków we współczesnym świecie. Pięć historii pokazujących życie par z różnej perspektywy– ich marzenia, słabości, frustracje i fantazje. Wszystko w lekkim, chwilami pełnym absurdów wydaniu. Intrygujący projekt filmowy, który jest kontynuacją obrazu O miłości. Za reżyserię pięciu segmentów odpowiadają Pavel Ruminov (Będę przy tobie), Natalya Merkulova (Miejsca intymne), Aleksey Chupov (Salut 7), Nigina Sayfullaeva (Jak się nazywam), Evgeniy Shelyakin (Czarno-biały), Rezo Gigineishvili (Zakładnicy) oraz Anna Melikyan (Gwiazda). Produkcja jest głęboko osadzana w rosyjskiej kulturze. Bywa rubaszna i nieprzyzwoita. Zachwyca świeżym humorem oraz groteskowymi postaciami. W głównych rolach występują: dwukrotnie nominowany do Oscara John Malkovich (Niebezpieczne związki), Fedor Bondarchuk (9. kompania), Anna Mikhalkova (Grając ofiarę), Ingeborga Dapkunaite (Mission: Impossible) oraz Tinatin Dalakishvili (Opiekun).

Więcej
DODAJ

Dunkierka

film (2017)
8.00/10
Dunkierka
Dunkierka

Wojska alianckie zostają przyparte do morza pod Dunkierką. Bitwa staje się sprawdzianem dla młodych żołnierzy.

Więcej
DODAJ

Hochelaga, kraina dusz

film (2017)
6.50/10
Hochelaga, kraina dusz
Hochelaga, kraina dusz

Montreal. Młody archeolog Baptiste Asigny (Samian) przez wiele tygodni prowadzi wykopaliska na obszarze miejscowego stadionu, który zapadł się częściowo podczas meczu pod wpływem obfitych deszczów. Naukowiec na podstawie swoich odkryć przygotowuje pracę doktorską, w której dowodzi, że w tym właśnie miejscu, pięć wieków wcześniej, doszło do pierwszego spotkania rdzennych mieszkańców z Europejczykami. Oryginalne dzieło filmowe przybliżające widzom historię przybycia mieszkańców Starego Kontynentu do Ameryki Północnej. W 1535 francuski podróżnik Jacques Cartier dotarł na tereny współczesnego Quebecu, a jego pojawienie się rozpoczęło nowy etap w dziejach kontynentu. Akcja obrazu w reżyserii nominowanego do nagrody Independent Spirit Françoisa Girarda (Thirty Two Short Films About Glenn Gould) toczy się w różnych epokach. W produkcji pojawiają się dziesiątki postaci, które przez ostatnie wieki żyły na terenach dzisiejszego Montrealu. Pozostały po nich jedynie przedmioty i nieliczne podania. W filmie występują Samian (Diabelskie czółno: Legenda), Vincent Perez (Prawdziwa historia), Wahiakeron Gilbert (Katryn's Place), Emmanuel Schwartz (Na zawsze Laurence).

Więcej
DODAJ

Proud Mary

film (2018)
4.90/10
Proud Mary
Proud Mary

Morderczyni poznaje chłopca, który rozbudza w niej instynkt macierzyński. 

Więcej
DODAJ

Flubber

film (1997)
5.20/10
Flubber
Flubber

Genialny, aczkolwiek bardzo roztargniony naukowiec wynajduje galaretowatą substancję o niezwykłych właściwościach.

Więcej
DODAJ

Flubber - mikstura profesora

film (1963)
6.10/10
Flubber - mikstura profesora
Flubber - mikstura profesora

Ned Brainard (Fred MacMurray) jest roztargnionym profesorem, w którego laboratorium powstaje wysokoenergetyczna substancja o nazwie flubber. Naukowiec odkrywa, że dzięki swojemu wynalazkowi może wpływać na pogodę i pomagać drużynie futbolowej Medfield College wygrywać mecze. Brainard uświadamia sobie również, że może przyczynić się do udaremnienia przejęcia szkoły przez bezwzględnego dewelopera Alonzo Hawka (Keenan Wynn). Ponadczasowe dzieło z wytwórni Walta Disneya. Doskonała komedia z elementami kina science fiction wprawi w dobry nastrój każdego wielbiciela kina familijnego. Nominowany do Oscara twórca Robert Stevenson (Mary Poppins) zaangażował do współpracy przy filmie znakomitych aktorów - m.in. Joannę Moore (Ostatni z gniewnych), Freda MacMurraya (Podwójne ubezpieczenie) oraz Nancy Olson (Bulwar Zachodzącego Słońca).

Więcej
DODAJ

Wbrew regułom

film (1999)
7.40/10
Wbrew regułom
Wbrew regułom

Homer (Tobey Maguire) spędził całe życie w sierocińcu St. Cloud’s w Maine. Szybko stał się ulubieńcem dyrektora placówki, dr. Larcha (Michael Caine), który przekazał mu swoje umiejętności, licząc, że w przyszłości Homer zajmie jego miejsce. On jednak marzy o tym, by zobaczyć, jak wygląda świat poza sierocińcem. Gdy poznaje Candy (Charlize Theron) i Wally’ego (Paul Rudd), młodą parę z wyższych sfer, opuszcza sierociniec, by zacząć pracę dla rodziny Wally’ego. Wbrew regułom to fascynująca opowieść o trudnych życiowych wyborach i odpowiedzialności za własne czyny. Oparty na bestsellerowej powieści Johna Irvinga, „Regulamin tłoczni win”, film jest dziełem znanego szwedzkiego reżysera Lassego Hallströma (Co gryzie Gilberta Grape’a, Czekolada). Autorem uhonorowanego Oscarem scenariusza jest sam John Irving. W obsypanym nagrodami dramacie znakomite, wielowymiarowe kreacje stworzyli między innymi: Tobey Maguire (cykl Spider-Man), Charlize Theron (Monster – Oscar, Daleka północ), Delroy Lindo (Okup, 60 sekund) oraz nagrodzony za swój występ Oscarem Michael Caine (Mroczny Rycerz, Młodość). Amerykańska Akademia nominowała także obraz w prestiżowych kategoriach „najlepszy film” i „najlepszy reżyser”.

Więcej
DODAJ

Przodem do tyłu

film (1997)
6.30/10
Przodem do tyłu
Przodem do tyłu

Cameron Drake odbiera Oskara za rolę homoseksualisty. Dziękuje Howardowi - swojemu byłemu nauczycielowi - za jego pedagogiczny trud i ogłasza, że ten jest gejem.

Więcej
DODAJ

Firma

film (1993)
6.80/10
Firma
Firma

Młody prawnik odkrywa, że kancelaria w której pracuje jest powiązana z mafią.

Więcej
DODAJ

Pomniejszenie

film (2017)
5.70/10
Pomniejszenie
Pomniejszenie

Mężczyzna uświadamia sobie, że miałby lepsze życie, gdyby się skurczył.

Więcej
DODAJ

Ostatnia rzecz

film (2018)
5.00/10
Ostatnia rzecz
Ostatnia rzecz

Dylan Derringer (Wendell Pierce) jest samotnym dentystą mieszkającym na Florydzie. Mężczyzna jakiś czas temu stracił kontakt z córką nad czym bardzo ubolewa. Pewnego dnia jego asystentka Jaime (Joanne Froggatt) namawia go na odszukanie Lucy (Jurnee Smollett-Bell). Ponowne spotkanie ojca i córki niespodziewanie całkowicie zmienia ich życie. Chwytający za serce film napisany i wyreżyserowany został przez debiutanta Tima Rouhane. Obraz mówi o odbudowywaniu zerwanych więzi rodzinnych zanim będzie na to za późno. W rolę ojca, który po latach odnawia kontakt z córką wciela się wyróżniony nominacją do nagrody Independent Spirit Wendell Pierce (Selma). W obsadzie pełnej sentymentalnego wdzięku produkcji znaleźli się również Jurnee Smollett-Bell (Magia Batistów), laureatka Złotego Globu Joanne Froggatt (serial Downton Abbey), April Billingsley (Last Vegas) oraz Elizabeth Ludlow (Strażnicy Galaktyki vol. 2).

Więcej
DODAJ

CHiPs: Motopatrol

film (2017)
6.00/10
CHiPs: Motopatrol
CHiPs: Motopatrol

Jon Baker (Dax Shepard) oraz Frank "Ponch” Poncherello (Michael Peña) są nowymi nabytkami kalifornijskiej drogówki. Każdy z nich kieruje się jednak całkiem innymi pobudkami. Baker to zawodowy motocyklista, który jest zupełnym nowicjuszem w policji. W dodatku mężczyzna ze wszystkich sił stara się uratować swoje przeżywające kryzys małżeństwo. Natomiast Poncherello to rasowy glina z ogromną słabością do kobiet. Jest też działającym pod przykrywką agentem FBI, który pragnie rozpracować sprawę kradzieży kilku milionów dolarów. Czy mężczyźni będą w stanie się dogadać? Prześmiewcza komedia z elementami kina sensacyjnego. Obraz obfituje w liczne gagi i niespodziewane zwroty akcji. Jest także pełen emocji i świeżego humoru, zapewnia widzom bezpretensjonalną rozrywkę na najwyższym poziomie. Jego twórca, Dax Shepard (Pracownik miesiąca), dba o dobre tempo akcji, wciela się również w jednego z głównych bohaterów. Partneruje mu zdobywca nagrody przyznawanej przez Amerykańską Gildię Michael Peña (Bogowie ulicy).

Więcej
DODAJ

Księga czarownic

serial (2018)
8.50/10
Księga czarownic
Księga czarownic

Nowy serial fantasy opowiadający o współczesnej czarownicy, która próbuje odkryć tajemnicę starego manuskryptu.

Więcej
DODAJ

Blask

film (2017)
6.40/10
Blask
Blask

Audiodeskryptorka poznaje tracącego wzrok operatora. Między nimi rodzi się uczucie.

Więcej
DODAJ

Barbershop

serial (2018)
6.50/10
Barbershop
Barbershop

We współpracy z LeBronem Jamesem oraz Maverickiem Carterem HBO prezentuje szczere rozmowy ze sławami ze świata sportu i rozrywki w kameralnej atmosferze barbershopu.

Więcej
DODAJ

Pijany mistrz

film (1978)
7.60/10
Pijany mistrz
Pijany mistrz

Notorycznie pijany mistrz wschodnich sztuk walki, Su Hua Chi, szkoli krnąbrnego Wong Fei-Hong.

Więcej
DODAJ

Nowe szaty króla

film (2000)
7.30/10
Nowe szaty króla
Nowe szaty króla

Młody król zostaje zmieniony w lamę i wyrzucony z pałacu. Zrozpaczony władca poznaje wieśniaka, który pomaga mu ponownie zasiąść na tronie.

Więcej
DODAJ
Nowe szaty króla 2: Kronk - Nowe wcielenie
Nowe szaty króla 2: Kronk - Nowe wcielenie

Były giermek żądnej władzy Yzmy, Kronk, przeszedł na stronę dobra i teraz wiedzie spokojne życie, prowadząc przytulną restaurację. Pewnego dnia poczciwiec dowiaduje się, że jego ojciec zamierza go odwiedzić. Chcąc pokazać się z jak najlepszej strony i wyglądać na człowieka sukcesu, Kronk popełnia wiele błędów, które spowodują nie lada kłopoty. Kontynuacja kinowego hitu Walta Disneya pt. Nowe szaty króla. Tym razem głównym bohaterem obrazu jest były giermek Yzmy, który musi się znaleźć sposób, żeby wyjść cało z patowej sytuacji. Szczęśliwie z pomocą przychodzą mu przyjaciele. Ta pocieszna komedia z przesłaniem wywoła uśmiech na twarzach małych i dużych. Produkcja otrzymała trzy nominacje do nagrody Annie.

Więcej
DODAJ

Equilibrium

film (2002)
7.50/10
Equilibrium
Equilibrium

Po dramatycznych doświadczeniach III wojny światowej ludzie starają się zabezpieczyć przed kolejnymi zagrożeniami. Powstaje idealne państwo Libria, którego obywatele mają być wolni od emocji mogących wywoływać konflikty i wojny. W tym celu muszą codziennie zażywać porcję leku zwanego prozium. Specyfik tłumi uczucia i powoduje zobojętnienie na piękno, miłość i sztukę. Za odmowę jego przyjęcia (…) Pokaż więcejPo dramatycznych doświadczeniach III wojny światowej ludzie starają się zabezpieczyć przed kolejnymi zagrożeniami. Powstaje idealne państwo Libria, którego obywatele mają być wolni od emocji mogących wywoływać konflikty i wojny. W tym celu muszą codziennie zażywać porcję leku zwanego prozium. Specyfik tłumi uczucia i powoduje zobojętnienie na piękno, miłość i sztukę. Za odmowę jego przyjęcia grozi śmierć. Porządku w kraju pilnują tzw. Klerycy. Jeden z nich – agent John Preston (Christian Bale), tropi tych, którzy unikają brania prozium. Gdy pewnego dnia on sam pominie jedną porcję - otworzą mu się oczy na nowy świat...Połączenie dynamicznego thrillera z kinem science fiction. Inspirację do stworzenia tego intrygującego obrazu twórcy czerpali z tak różnorodnych źródeł, jak japońskie filmy o samurajach, klasyczne produkcje science fiction czy futurystyczne szkice europejskich miast. Zdjęcia nakręcono w Berlinie, w scenerii architektury z czasów faszyzmu. Atrakcją filmu są ciekawe efekty specjalne. Na ekranie zobaczymy plejadę świetnych aktorów, w tym m.in. laureata Oscara Christiana Bale’a (Mroczny Rycerz, Fighter), Seana Beana (cykl Władca Pierścieni) czy dwukrotnie nominowaną do Nagrody Akademii Emily Watson (Przełamując fale, Hilary i Jackie). Obraz zrealizował Kurt Wimmer (Był sobie twardziel, Ultraviolet).

Więcej
DODAJ
Kopciuszek 3: Co by było gdyby...
Kopciuszek 3: Co by było gdyby...

Zła macocha przejmuje władzę nad magiczną różdżką należącą do dobrej wróżki i zawraca czas. W konsekwencji Kopciuszek zmuszony jest odnaleźć Księcia i przełamać nowe zaklęcie. Jak zwykle z pomocą przychodzą jej wierni przyjaciele. Ekscytująca i pełna niespodziewanych zdarzeń kontynuacja znakomitej, klasycznej baśni o Kopciuszku. Za produkcję obrazu odpowiada wytwórnia Walta Disneya, a jej (…) Pokaż więcejZła macocha przejmuje władzę nad magiczną różdżką należącą do dobrej wróżki i zawraca czas. W konsekwencji Kopciuszek zmuszony jest odnaleźć Księcia i przełamać nowe zaklęcie. Jak zwykle z pomocą przychodzą jej wierni przyjaciele. Ekscytująca i pełna niespodziewanych zdarzeń kontynuacja znakomitej, klasycznej baśni o Kopciuszku. Za produkcję obrazu odpowiada wytwórnia Walta Disneya, a jej reżyserem jest Frank Nissen (Kubuś i Hefalumpy).

Więcej
DODAJ

Gdy nadejdzie wojna

film (2018)
7.06/10
Gdy nadejdzie wojna
Gdy nadejdzie wojna

Na pierwszy rzut oka Peter jest typowym europejskim nastolatkiem – mieszka z rodzicami, ma śliczną dziewczynę i dostał się na studia. Jego prawdziwe życie toczy się jednak gdzieś indziej. Chłopak jest szefem paramilitarnej grupy o nazwie "Slovenskí branci", która przy cichej aprobacie władz rekrutuje setki młodych Słowaków. Cel organizacji jest prosty - przygotować jej członków na wypadek wojny i stworzyć społeczność opartą na wojskowym drygu, posłuszeństwie i poczuciu strachu. Peter głęboko wierzy, że w przyszłości - jako polityk - będzie w stanie przekonać wszystkich członków społeczeństwa do swoich idei. Dokumentalista, dziennikarz i historyk Jan Gebert (Hra o kámen) przez trzy lata obserwował słowacką paramilitarną formację. Oddział tworzy 200 młodych mężczyzn, którzy w górskich lasach dobrowolnie przechodzą szkolenie wojskowe. Jego dokument pokazuje Europę zmagającą się z kryzysem migracyjnym i odradzającym się nacjonalizmem. Udaje mu się ukazać szerszy problem społeczny, z którym boryka się coraz więcej krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Premiera obrazu odbyła się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Więcej
DODAJ

Narzeczony mimo woli

film (2009)
6.70/10
Narzeczony mimo woli
Narzeczony mimo woli

Margaret grozi deportacja, więc musi szybko wziąć z kimś ślub. Postanawia zaszantażować swojego asystenta.

Więcej
DODAJ
Kciukiem w prawo: Randkowanie w erze cyfrowej
Kciukiem w prawo: Randkowanie w erze cyfrowej

Obecnie ponad 40 milionów Amerykanów korzysta ze stron i aplikacji randkowych. Warty 2,5 miliarda dolarów biznes w ekspresowym tempie zmienia sposób, w jaki ludzie w dzisiejszym świecie szukają romansu czy miłości. Twórcy pokazują temat w niesztampowy sposób z perspektywy współczesnych dwudziestolatków. W dokumencie autorstwa znanej pisarki i dziennikarki, Nancy Jo Sales, nie brakuje też głosu ekspertów.

Więcej
DODAJ