Lista filmów i seriali

HBO GO Polska


Znaleziono: 1090

Victoria

film (2016)
6.50/10
Victoria
Victoria

Victoria Spick (Virginie Efira) jest zapracowaną prawniczką, która nie ma czasu na życie miłosne. Pewnego dnia, gdy bawi się na weselu przyjaciół, wpada na swojego starego znajomego Vincenta (Melvil Poupaud) oraz Sama (Vincent Lacoste), poczciwca, którego niegdyś wybroniła. Następnego dnia ten pierwszy zostaje oskarżony o próbę zabójstwa swojej dziewczyny. Jedynym świadkiem jest pies powódki. Victoria niechętnie godzi się reprezentować Vincenta w sądzie. Co więcej, kobieta zatrudnia Sama do opieki nad swoimi dziećmi. Lekka francuska komedia w reżyserii nominowanej do Europejskiej Nagrody Filmowej Justine Triet (krótki metraż Vilaine fille mauvais garçon, La bataille de Solferino). Film opowiada o miłosnych perypetiach pewnej zapracowanej prawniczki, której życie przybiera niespodziewany obrót za sprawą spotkania z dwójką dawnych znajomych. W jej rolę z wdziękiem wciela się pochodząca z Belgii Virginie Efira (Miłość po francusku, Facet na miarę). Za stworzoną przez siebie kreację aktorka otrzymała nominację do Cezara. Obok niej w obsadzie znaleźli się także Vincent Lacoste (Dziennik panny służącej), trzykrotnie nominowany do Nagrody Francuskiej Akademii Melvil Poupaud (Na zawsze Laurence), Laurent Poitrenaux (Książę nie z tej bajki) oraz Laure Calamy (Wyszłam za mąż, zaraz wracam). Zdjęcia do filmu powstały w Paryżu. Produkcja otrzymała w sumie pięć nominacji do Cezara, w tym za najlepszy film i scenariusz.

Więcej
Zobacz "Victoria" na HBOGO
DODAJ

Gattaca - Szok Przyszłości

film (1997)
7.80/10
Gattaca - Szok Przyszłości
Gattaca - Szok Przyszłości

Akcja rozgrywa się w bliżej nieokreślonej przyszłości, w świecie opanowanym przez obsesję dążenia do genetycznej doskonałości. Ludzie dzielą się na lepszych (valid), poczętych w wyniku genetycznych modyfikacji, i gorszych (invalid), spłodzonych w naturalny sposób. Ci ostatni, traktowani jak osobnicy drugiej kategorii, są z góry skazani na porażkę. Do tej grupy należy również Vincent Freeman (Ethan Hawke), który mimo choroby serca chce zrealizować swoje marzenie o podróży w kosmos. Pomaga mu w tym Jerome (Jude Law), człowiek o idealnym genotypie. Udostępnione przez niego dane pozwalają Vincentowi dostać się na pokład statku kosmicznego Gattaca. To jednak dopiero początek jego niezwykłych przygód, pełnych niebezpieczeństw i przeciwności, którym będzie musiał stawić czoła. Opowieść o człowieku, który rzuca wyzwanie nieludzkim prawom nowego świata. Ten ciekawy, także w warstwie wizualnej, obraz science fiction był reżyserskim debiutem Andrew Niccola (Pan życia i śmierci, Dobre zabijanie), nominowanego do Oscara scenarzysty głośnego Truman Show. W realizacji filmu wzięli udział znakomici aktorzy, wśród nich m.in. Uma Thurman (Pulp Fiction, Kill Bill), Ethan Hawke (Przed zachodem słońca, Boyhood) i Jude Law (Utalentowany pan Ripley, Bliżej). Autorem zdjęć jest Polak Sławomir Idziak (Helikopter w ogniu), jeden z najwybitniejszych współczesnych operatorów filmowych. Muzykę skomponował Michael Nyman (Fortepian). Film zebrał świetne recenzje i otrzymał liczne wyróżnienia. Był m.in. nominowany do Oscara (scenografia) i Złotego Globu (muzyka), zdobył też Nagrodę Londyńskich Krytyków Filmowych za scenariusz roku.

Więcej
Zobacz "Gattaca - Szok Przyszłości" na HBOGO
DODAJ

Monster Trucks

film (2016)
5.70/10
Monster Trucks
Monster Trucks

Tripp (Lucas Till) jest nastolatkiem, któremu przyszło dorastać w małym, zapomnianym przez Boga i ludzi amerykańskim miasteczku. Zafascynowany motoryzacją chłopak lubi uciekać od codzienności. Pewnego dnia udaje mu się skonstruować z przypadkowo znalezionych części własną wersję popularnego Monster Trucka. Tymczasem w pobliskiej rafinerii dochodzi do wypadku. Z głębin ziemi wydostaje się silne i niezwykle inteligentne stworzenie, które pomaga Trippowi ocalić miasteczko przed nastawioną na maksymalizację zysku korporacją. Widowiskowy film akcji z elementami kina familijnego i science fiction. Obraz opowiada historię rezolutnego nastolatka, który marzy o ucieczce z sennego, prowincjonalnego miasteczka. Jego życie nabiera tempa, gdy chłopak zaprzyjaźnia się z sympatycznym prehistorycznym stworem i razem z nim przeżywa ekscytujące przygody. W roli głównego bohatera wybornie odnajduje się młody aktor Lucas Till, znany m.in. z Hannah Montana. Film czy serii X-Men. Obok niego w obsadzie znaleźli się również: Jane Levy (serial Podmiejski czyściec), Thomas Lennon (Znów mam 17 lat), nominowany do Złotego Globu Barry Pepper (Zielona mila) oraz wyróżniony aż sześcioma nominacjami do tej nagrody Rob Lowe (serial Prezydencki poker). Obraz Chrisa Wedge’a (Epoka lodowcowa, Tajemnica Zielonego Królestwa) przywołuje na myśl wczesne filmy przygodowe dla młodzieży Stevena Spielberga oraz popkulturę lat osiemdziesiątych. Przykuwa uwagę zarówno dynamicznie prowadzoną fabułą, jak i efektowną realizacją. Mocnym punktem są też fantastyczne, wygenerowane komputerowo stwory.

Więcej
Zobacz "Monster Trucks" na HBOGO
DODAJ

Planeta Skarbów

film (2002)
7.10/10
Planeta Skarbów
Planeta Skarbów

Piętnastoletni Jim Hawkins przez przypadek staje się właścicielem mapy, która wskazuje miejsce ukrycia legendarnego skarbu. Chłopak wyrusza na międzygalaktyczną wyprawę na pokładzie kosmicznego galeonu. Podczas podróży zaprzyjaźnia się z kucharzem-cyborgiem, Johnem Silverem. Dzięki niemu cała załoga stara się przetrwać tę pełną fascynujących przygód wycieczkę w nieznane. Czy Jimowi uda się dotrzeć do wymarzonego skarbu? Przepięknie zrealizowana animacja na podstawie klasycznej powieści Roberta Louisa Stevensona „Wyspa skarbów”. Film opowiada o przygodach zbuntowanego nastolatka, który wyrusza w niezwykłą międzygalaktyczną podróż. Pełna pościgów i nieoczekiwanych zwrotów akcji fabuła zachwyca dopracowaną stroną wizualną i wciąga od pierwszej do ostatniej minuty. Znakomity duet reżyserski – znani z Małej syrenki i Aladyna Ron Clements oraz John Musker – tworzy barwny, pełen niespodzianek świat, w którym spełniają się marzenia. Wyprodukowany przez studio Disneya obraz otrzymał nominację do Oscara i siedmiu nagród Annie. Swoich głosów w polskiej wersji językowej użyczyli m.in. Krzysztof Bednarek, Joanna Szczepkowska oraz Janusz Gajos. Prace nad filmem trwały blisko 10 lat.

Więcej
Zobacz "Planeta Skarbów" na HBOGO
DODAJ

Postój

film (2016)
6.50/10
Postój
Postój

Grupa francuskich żołnierzy kończy swoją misję w Afganistanie. W drodze powrotnej robią sobie kilkudniowy przystanek na Cyprze. Krótkie wakacje mają pomóc im odreagować silny stres, któremu byli poddawani na placu broni. Dwie kobiety ze zdominowanego przez mężczyzn oddziału – Marine (Soko) oraz Aurore (Ariane Labed) – nie są jednak w stanie się odprężyć. Prześladuje je wojenna trauma. Nie mogą poradzić sobie z trudnymi wspomnieniami oraz pełnym stereotypów podejściem do nich ich kolegów. Pełen intensywnych emocji, oryginalny dramat, który ukazuje piekło wojny z perspektywy biorących w niej udział kobiet. W role zmagających się z urazem psychicznym i społecznymi ograniczeniami bohaterek wcielają się wiarygodnie wschodzące gwiazdy europejskiego kina – Soko (Augustine, Tancerka) oraz Ariane Labed (Alpy, Lobster). Duet reżyserski – siostry Delphine i Muriel Coulin, znane z nominowanych do Cezara 17 dziewczyn – pokazuje, że piętna zmagań wojennych nie da się wymazać z dnia na dzień, ponieważ zostaje ono w duszach na długo. Niedający o sobie zapomnieć obraz miał swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie zdobył nagrodę w Przeglądzie Un Certain Regard za najlepszy scenariusz.

Więcej
Zobacz "Postój" na HBOGO
DODAJ

Okaleczone

film (2016)
6.90/10
Okaleczone
Okaleczone

Toshio (Kanji Furutachi) i Akie (Mariko Tsutsui) są szczęśliwym małżeństwem, które wspólnie wychowuje córkę Hotaru (Mamone Shinokawa). Wiodą spokojne i uporządkowane życie. Wszystko jednak zmienia się, kiedy pewnego dnia w należącym do mężczyzny sklepie pojawia się Yasaka (Tadanobu Asano), jego tajemniczy znajomy z przeszłości. Toshio oferuje staremu druhowi pracę i dach nad głową. Szybko okazuje się, że nowy lokator bardzo zaburza dynamikę rodzinnej relacji. Co gorsza, skrywany przez niego sekret wychodzi na światło dzienne. Niepokojący dramat psychologiczny w reżyserii uznawanego za jednego z najciekawszych współczesnych japońskich filmowców – Kôjiego Fukady (Gościnność, Sayonara). Twórca bierze na warsztat temat kruchości więzów rodzinnych i w przenikliwy sposób ukazuje skomplikowane relacje łączące bohaterów. Dobrze skonstruowana fabuła, złożone postacie oraz umiejętnie budowany suspens to tylko niektóre z atutów tego poruszającego obrazu. W główne role po mistrzowsku wcielają się: wyróżniony na festiwalu w Wenecji Tadanobu Asano (Ostatnie życie we wszechświecie), Mariko Tsutsui (Nieodebrane połączenie), Kanji Furutachi (Gościnność). Produkcja miała swoją premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie otrzymała Nagrodę Jury Przeglądu Un Certain Regard.

Więcej
Zobacz "Okaleczone" na HBOGO
DODAJ

Życie W Realu

film (2016)
4.50/10
Życie W Realu
Życie W Realu

Scottie Olson (Matthew Morrison) jest zapatrzoną w siebie gwiazdą reality show. Kiedy jednak jego ojciec nagle umiera, mężczyzna przerywa pracę i wróca w rodzinne strony. Na miejscu dochodzi do konfrontacji między nim a jego siostrą Kate (Sarah Chalke), która przez lata opiekowała się schorowanym rodzicem. Scottie musi zmierzyć się ze swoimi lękami i w końcu postanowić, czego naprawdę chce od życia. Chwytający za serce komediodramat o skomplikowanych rodzinnych relacjach, poszukiwaniu siebie i radzeniu sobie ze stratą bliskiej osoby. Bezpretensjonalna opowieść, której reżyserem, scenarzystą i producentem był debiutant David Anderson (krótkometrażowy film Boats Against the Current), mówi też o momentach granicznych w życiu, dzięki którym ludzie zmieniają swój sposób patrzenia na świat. W głównych rolach z powodzeniem odnajdują się dwukrotnie nominowany do Złotego Globu Matthew Morrison (serial Glee, Jak urodzić i nie zwariować) i Sarah Chalke (Szminka, Dzień Matki). Partnerują im m.in. Jon Dore (serial Inside Amy Schumer), Laura Bell Bundy (serial Jak poznałem waszą matkę) oraz Juan Pablo Di Pace (Mamma Mia!).

Więcej
Zobacz "Życie W Realu" na HBOGO
DODAJ

Alena

film (2015)
5.70/10
Alena
Alena

Alena (Amalia Holm) jest introwertyczną nastolatką, która trafia do elitarnej szkoły z internatem. Dziewczyna od pierwszych chwil ma tam pod górkę. Wyniosła Filippa (Molly Nutley) gardzi nową koleżanką z klasy i nastawia pozostałe uczennice przeciwko niej. Niewinne szykany szybko przeradzają się w prawdziwą emocjonalną przemoc. Osobą, która bierze Alenę pod swoje skrzydła, jest bogata i popularna Fabienne (Felice Jankell). Ta znajomość jest nie na rękę nie tylko Filippie, ale również starej znajomej Aleny (Rebecka Nyman). Co z tego wyniknie?Mroczne kino rodem ze Skandynawii, przeznaczone dla widzów o silnych nerwach. Alena to bardzo plastyczny, pełen elektryzujących emocji horror w reżyserii Daniela di Grado (film TV Zbrodnie namiętności: Róże, pocałunki i śmierć), który tym filmem debiutuje w pełnym metrażu. Inspiracją do scenariusza była powieść graficzna o tym samym tytule autorstwa szwedzkiego rysownika Kima W. Anderssona. W obrazie nie brakuje odniesień do klasyki kina grozy z Carrie Briana De Palmy na czele. W obsadzie produkcji znalazły się m.in. Amalia Holm (Morderstwa w Fjällbace: Niemiecki bękart), Molly Nutley (miniserial Saknad), Felice Jankell (Kod 100), Rebecka Nyman oraz Helena Af Sandeberg (Hipnotyzer).

Więcej
Zobacz "Alena" na HBOGO
DODAJ

Kandydat Dla Szalonej Mary

film (2016)
7.30/10
Kandydat Dla Szalonej Mary
Kandydat Dla Szalonej Mary

Mary McArdle (Seána Kerslake) musiała odsiedzieć kilka miesięcy w więzieniu po tym, jak wdała się w bójkę. Teraz wraca jednak w rodzinne strony. Jej najlepsza przyjaciółka Charlene (Charleigh Bailey) wychodzi za mąż za trzy tygodnie, a Mary musi znaleźć sobie partnera, który pójdzie z nią na wesele. Niestety, nie jest to łatwe zadanie. Co gorsza, dziewczyna odnosi wrażenie, że Charlene nie chce spędzać z nią tyle samo czasu, co kiedyś. Pełna humoru, ale i melancholii, opowieść o przyjaźni, miłości i poznawaniu siebie. Film w świeży sposób mówi o problemach związanych z wchodzeniem w dorosłość. Główna bohaterka, w którą rewelacyjnie wcieliła się Seána Kerslake (Włamanie z imprezą, Legenda Longwood), musi pogodzić się z faktem, że życie bywa nieprzewidywalne, ludzie się zmieniają, a nawet najbardziej serdeczne znajomości kiedyś się kończą. Debiutujący w pełnej fabule reżyser Darren Thornton (Nagroda Specjalna na Berlinale i Europejska Nagroda Filmowa za krótki metraż Frankie) bawi się konwencją i dba o odpowiednie tempo akcji. Siłą filmu są kapitalnie zarysowane postacie. Oprócz Seány Kerslake w obsadzie tego błyskotliwego obrazu znaleźli się, m.in.: znana z serialu Upadek Tara Lee, Charleigh Bailey (serial Fair City), Denise McCormack (Love/Hate) oraz Barbara Brennan (serial Dynastia Tudorów). Scenariusz jest oparty na sztuce Yasmine Akram „10 Dates with Mad Mary”. Produkcja zdobyła trzy statuetki IFTY, w tym dla najlepszego filmu. Otrzymała ponadto nagrody przyznawane przez Koło Dublińskich Krytyków Filmowych

Więcej
Zobacz "Kandydat Dla Szalonej Mary" na HBOGO
DODAJ

Ralph Demolka

film (2012)
7.70/10
Ralph Demolka
Ralph Demolka

Ralph jest osiłkiem, który pracuje jako czarny charakter w grze komputerowej. To niewdzięczne zajęcie sprawia, że nikt go nie lubi. Pewnego dnia Ralph postanawia udowodnić, że jest lepszy, niż wszyscy myślą. Zdeterminowany wyrusza w niezwykłą podróż, aby zdobyć Medal Bohatera. Na swojej drodze spotyka Vanellope, która również została odrzucona przez swoich bliskich. Gdy okoliczności zmuszą ich do współpracy, para odkryje, że prawdziwa przyjaźń jest najcenniejszą wartością na świecie. Wyprodukowana przez studio Disneya, doskonała filmowa przygoda dla małych i dużych. Obraz debiutującego w pełnym metrażu Richa Moore’a (seriale Simpsonowie, Futurama) rozgrywa się w ekscytującym świecie gier komputerowych. W inteligentny sposób opowiada o dojrzewaniu oraz odkrywaniu wartości i uroków przyjaźni. Zachwyca w warstwie fabularnej i wizualnej, nie brakuje w nim też dobrego humoru. W polskiej wersji językowej swoich głosów postaciom użyczyli m.in. Olaf Lubaszenko, Jolanta Fraszyńska, Waldemar Barwiński i Edyta Olszówka. Produkcja została doceniona przez krytyków i widzów na całym świecie. Zdobyła pięć statuetek Annie, a także nominację do Oscara i Złotego Globu w kategorii „najlepszy film animowany”.

Więcej
Zobacz "Ralph Demolka" na HBOGO
DODAJ

Okrucieństwo

film (2016)
5.00/10
Okrucieństwo
Okrucieństwo

Uchodzący za spokojne i bezpieczne miejsce Reykjavik pogrąża się w chaosie po tym, jak w mieście zostają znalezione ciała dwóch sióstr, które zaginęły przed trzema laty. Dziewczynki zostały brutalnie zamordowane. Całe miasto jest w szoku, a ich matka pogrąża się w rozpaczy. Do wyjaśnienia sprawy zostaje wyznaczona para doskonałych detektywów – Edda (Margrét Vilhjálmsdóttir) oraz Jói (Sveinn Ólafur Gunnarsson). Ich zadaniem jest jak najszybsze znalezienie sprawcy makabrycznej zbrodni. Posępny islandzki kryminał, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Za reżyserię i scenariusz tego wyrazistego, pełnego sekretów obrazu odpowiedzialny był utalentowany nowicjusz Anton Sigurdsson (Grafir & Bein). W głównych rolach występują m.in.: Sveinn Ólafur Gunnarsson (Barany. Islandzka opowieść), Salome R. Gunnarsdottir (Autumn Lights), Hannes Óli Ágústsson (Metalhead) oraz Margrét Vilhjálmsdóttir (Białonocne wesele). Ta ostatnia za stworzoną przez siebie kreację została wyróżniona nominacją do prestiżowej nagrody Edda. Charakteryzująca się sugestywnymi zdjęciami produkcja długo nie pozwala o sobie zapomnieć.

Więcej
Zobacz "Okrucieństwo" na HBOGO
DODAJ

Giulietta I Duchy

film (1965)
7.70/10
Giulietta I Duchy
Giulietta I Duchy

Giulietta Boldrini (Giulietta Masina) przez przypadek odkrywa, że ukochany mąż Giorgio (Mario Pisu) ją zdradza. Kobieta, która poświęciła całe swoje życie mężczyźnie, jest zdruzgotana. Zupełnie nie wie, co ze sobą zrobić. Pod wpływem traumy i lęków Giulietta zaczyna miewać przeróżne wizje. Pewnej nocy zjawy uświadamiają jej pustkę dotychczasowej egzystencji i dają siłę potrzebną do zmierzenia się z problemami.Niezwykle plastyczne dzieło filmowe w reżyserii genialnego Federica Felliniego (Słodkie życie, Amarcord) opowiada o zagubionej w swoich lękach zamężnej kobiecie. Nagrodzony Złotym Globem, oniryczny obraz zachwyca oryginalną formą i uchodzi za najbardziej tajemniczy i niepokojący z filmów mistrza. W latach sześćdziesiątych produkcja zyskała status kultowej wśród przedstawicieli kontrkultury. Otrzymała dwie nominacje do Oscara – za najlepszą scenografię i kostiumy. W głównych rolach wybornie odnajduje się plejada włoskich gwiazd z żoną i muzą reżysera Giuliettą Masiną (La Strada, Noce Cabirii) na czele. Obok niej występują Sandra Milo (Osiem i pół), Mario Pisu (Towarzysze), Valentina Cortese (Noc amerykańska), Sylvia Coscina (Dom egzorcyzmów) oraz Valeska Gert (Dziennik upadłej dziewczyny). Giulietta od duchów była pierwszym pełnometrażowym filmem Felliniego w kolorze.

Więcej
Zobacz "Giulietta I Duchy" na HBOGO
DODAJ

Inwestycja W Małżeństwo

film (2016)
6.60/10
Inwestycja W Małżeństwo
Inwestycja W Małżeństwo

Rodzice dwójki dzieci – Marie (Bérénice Bejo) i Boris (Cédric Kahn) – przez piętnaście lat byli ze sobą. Niestety ich uczucie wygasło i para postanawia się rozstać. Szybko jednak okazuje się, że nie będzie to łatwe. Mężczyzny nie stać na samodzielne mieszkanie do czasu, aż ich dom nie zostanie sprzedany. Chociaż to Marie była odpowiedzialna za zakup nieruchomości, mąż wyremontował ją, zwiększając przy tym bardzo jej rynkową wartość. Nie mogąc porozumieć się w kwestii podziału majątku, małżeństwo pogrąża się w chaosie. Pełna frustracji i resentymentów, opowieść o rozpadzie długoletniego związku. Obraz w reżyserii nagrodzonego na Międzynarodowym Festiwalu w Wenecji belgijskiego twórcy Joachima Lafosse’a (Własność prywatna, Biali rycerze) przedstawia współczesną, związaną zależnościami ekonomicznymi parę, która nie jest w stanie ułożyć sobie życia po rozstaniu. Rozdarci byli kochankowie zupełnie nie wiedzą, jak na nowo zorganizować swoją codzienność. W głównych rolach świetnie odnajdują się nominowana do Oscara Bérénice Bejo (Artysta, Przeszłość) oraz Cédric Kahn (Facet na miarę, scen. Roberto Succo). Obok nich występują również Marthe Keller (Maratończyk) oraz debiutujące na ekranie siostry Jade i Margaux Soentjens. Produkcja została wyróżniona główną nagrodą na festiwalu filmowym w Filadelfii. Zdjęcia powstały w Brukseli.

Więcej
Zobacz "Inwestycja W Małżeństwo" na HBOGO
DODAJ

Między Lądem A Morzem

film (2016)
7.30/10
Między Lądem A Morzem
Między Lądem A Morzem

Największym pragnieniem dwudziestoośmioletniego Alberto (Manolo Cruz) jest kąpiel w karaibskim morzu. Niestety, mężczyzna cierpi na poważne zaburzenie neurologiczne, które nie pozwala mu wstać z łóżka. Jego matka Rosa (Vicky Hernández) troskliwie opiekuje się synem i robi wszystko, żeby miał w miarę normalne życie. Chłopak o artystycznej duszy spędza całe dnie, malując obrazy. Myśli też dużo o swojej sąsiadce Giselle (Viviana Serna), którą darzy platonicznym uczuciem. Wyróżniony Nagrodą Publiczności i Specjalną Nagrodą Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sundance, przepięknie zrealizowany kolumbijski dramat o ubogim niepełnosprawnym mężczyźnie, którym opiekuje się matka. Kameralny, pełen intymności obraz w reżyserii debiutanta Carlosa del Castillo to wyjątkowa opowieść o człowieczeństwie, miłości i sile ludzkiego ducha. Twórcom udaje się pokazać szeroką paletę emocji oraz piękno zwykłej egzystencji. W filmie występują Vicky Hernández (Dowód życia) i Manolo Cruz (Talión), którzy stworzyli niezwykłe, dostrzeżone w Sundance kreacje aktorskie. Obok nich występuje również utalentowana Viviana Serna (serial El Señor de los Cielos). Manolo Cruz jest także autorem nietuzinkowego scenariusza do filmu.

Więcej
Zobacz "Między Lądem A Morzem" na HBOGO
DODAJ

Kill Bill

film (2003)
8.10/10
Kill Bill
Kill Bill

Młoda członkini gangu płatnych zabójców, Czarna Mamba (Uma Thurman), zostaje postrzelona w głowę w dniu swojego ślubu. Szczęśliwym trafem kula nie powoduje śmierci, ale dziewczyna zapada w stan długotrwałej śpiączki. Kiedy po czterech latach budzi się z letargu, poprzysięga zemstę napastnikom - członkom swego byłego gangu. Nie będzie to łatwe, zważywszy na ich biegłość w sztuce zabijania i jej „przerwę zawodową”. Szefa, który ją wystawił, tytułowego Billa (David Carradine), zostawia sobie na koniec...Zrealizowana z brawurą, krwawa opowieść o zdradzie i zemście. Quentin Tarantino (Pulp Fiction, Django) napisał scenariusz filmu specjalnie dla Umy Thurman – z okazji jej 30. urodzin. Tak jak zazwyczaj, natchnienie do swoich pomysłów czerpał z najrozmaitszych źródeł, w tym z opowieści o samurajach, japońskich anime, niskobudżetowego kina, filmów kung-fu i spaghetti westernów. Kill Bill jest porywającą mieszanką wschodnich walk, efektów specjalnych, japońskiej symboliki, niezliczonych filmowych cytatów i czarnego humoru. W tym komiksowym balecie przemocy jest wiele piękna, niektóre ujęcia mają w sobie niespotykany liryzm (autorem zdjęć jest utytułowany Robert Richardson - JFK, Aviator).

Więcej
Zobacz "Kill Bill" na HBOGO
DODAJ

Kill Bill, Cz. 2

film (2004)
8.00/10
Kill Bill, Cz. 2
Kill Bill, Cz. 2

Quentin Tarantino tak dobrze bawił się przy kręceniu opowieści o mściwej Pannie Młodej, że żal mu było ciąć materiał zdjęciowy. W rezultacie powstały od razu dwa filmy. W sequelu Czarna Mamba (Uma Thurman) kontynuuje swój krwawy odwet na tych, którzy chcieli zamordować ją w dniu ślubu. Z jej ręki zginęły już szefowa tokijskiej mafii, bezwzględna O Ren-Ishi (Lucy Liu), i Vernita Green (Vivica A. Fox) z plutonu Śmiercionośnych Żmij. Teraz Mamba zamierza rozprawić się z kolejnymi członkami gangu Billa. Pierwszy cel, Budd (Michael Madsen), okazuje się jednak godnym przeciwnikiem - udaje mu się obezwładnić Mambę i zakopać ją żywcem w grobie. Czy dziewczyna będzie w stanie dokończyć swoją misję?Druga część krwawej opowieści o zdradzie i zemście. Quentin Tarantino (Pulp Fiction, Django) napisał scenariusz filmu specjalnie dla Umy Thurman – z okazji jej 30. urodzin. Tak jak zazwyczaj, natchnienie do swoich pomysłów czerpał z najrozmaitszych źródeł, w tym z opowieści o samurajach, japońskich anime, niskobudżetowego kina, filmów kung-fu i spaghetti westernów. Kill Bill jest porywającą mieszanką wschodnich walk, efektów specjalnych, japońskiej symboliki, niezliczonych filmowych cytatów i czarnego humoru. W tym komiksowym balecie przemocy jest wiele piękna, niektóre ujęcia mają w sobie niespotykany liryzm (autorem zdjęć jest utytułowany Robert Richardson - JFK, Aviator).

Więcej
Zobacz "Kill Bill, Cz. 2" na HBOGO
DODAJ

George Prosto Z Drzewa 2

film (2003)
3.30/10
George Prosto Z Drzewa 2
George Prosto Z Drzewa 2

Pięć lat temu Ursula (Julie Benz) porzuciła cywilizację, aby zostać żoną George’a (Christopher Showerman). Para ma teraz przeuroczego synka (Angus T. Jones). Nie wszyscy jednak cieszą się ich szczęściem. Rodzice dziewczyny są zaniepokojeni. Nie chcą, żeby ich córka i wnuk mieszkali całe życie w dżungli i zrobią wszystko, by dopiąć swego. Matka Urszuli - Beatrice Stanhope (Christina Pickles) - dogaduje się z jej byłym narzeczony Lylem (Thomas Haden Church). Razem poddają dziewczynę hipnozie. Chcą nakłonić ją, żeby rzuciłą męża. George’a, wraz ze zwierzętami, postanawia uratować ukochaną.Druga część opowieści wytwórni Walta Disneya o pochodzącym z dżungli prostolinijnym George’u. Porywająca kino familijne z morałem opowiada o miłości, przyjaźni oraz sile więzów rodzinnych. Reżyserem tego ekscytującego i pełnego dobrego humoru obrazu jest David Grossman (serial Gotowe na wszystko). W obsadzie obrazu znaleźli się Julie Benz (serial Dexter), Christopher Showerman (Zapomniany ląd), nominowany do Oscara Thomas Haden Church (serial Rozwód), sześciokrotnie nominowana do nagrody Emmy Christina Pickles (serial Pomoc domowa) oraz Angus T. Jones (serial Dwóch i pół). Zdjęcia do filmu kręcono w australijskim Gold Coast oraz Las Vegas.

Więcej
Zobacz "George Prosto Z Drzewa 2" na HBOGO
DODAJ
Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie
Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie

Jyn Erso (Felicity Jones) zostaje uwolniona z więzienia przez Rebeliantów, którzy pragną upadku Imperium Galaktycznego. W bazie kobieta otrzymuje niezwykle trudną misję. Musi wykraść plany Gwiazdy Śmierci, najpotężniejszej broni Imperium. Ma jej w tym pomóc zespół złożony z kilku śmiałków, którzy nie powstrzymają się przed niczym, żeby zniweczyć plany groźnego wroga. Pierwszy film z serii Gwiezdne wojny – historie daje widzom szerszą perspektywę wydarzeń rozgrywających się w gwiezdnej sadze. Scenarzyści dopuszczają do głosu zwykłych wojowników, którzy wcześniej nie mieli okazji się wypowiedzieć. Reżyserem tej emocjonującej, pełnej akcji produkcji jest zdobywca nominacji do nagrody BAFTA Gareth Edwards (Strefa X, Godzilla), a odtwórcami głównych ról są nominowana do Oscara Felicity Jones (Teoria wszystkiego), laureat Nagrody im. Marcello Mastroianniego Diego Luna (Obywatel Milk), nominowany do Złotego Globu Ben Mendelsohn (serial Bloodline), Riz Ahmed (Wolny strzelec) oraz Donnie Yen (Ip Man). Wyróżniona nominacjami do Oscara za najlepsze efekty specjalne i dźwięk produkcja zarobiła ponad miliard dolarów na całym świecie. Film jest prequelem obrazu Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja, nakręconego przez George’a Lucasa w 1971 roku.

Więcej
Zobacz "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie" na HBOGO
DODAJ

Waterboys

film (2016)
7.30/10
Waterboys
Waterboys

Victor (Leopold Witte) jest odnoszącym sukcesy pisarzem kryminałów i zarazem ojcem nieśmiałego, dwudziestoletniego Zacka (Tim Linde). Mężczyźni bardzo się od siebie różnią, a ich wzajemne relacje nie należą do najłatwiejszych. Pewnego dnia Victora opuszcza żona. W tym samym czasie dziewczyna Zacka także postanawia go zostawić. Zagubieni mężczyźni wybierają się razem w pełną przygód podróż z Amsterdamu do Szkocji, która pomoże im lepiej się zrozumieć. Wyróżniany na międzynarodowych festiwalach filmowych Robert Jan Westdijk (Siostrzyczki Zusje, Syberia) przedstawia słodko-gorzką opowieść o podróży, która zmienia życie ojca i syna. Kameralny obraz zachwyca ciepłym humorem i wnikliwie pokazuje relacje łączące głównych bohaterów. W ich role wcielają się z powodzeniem Leopold Witte (Gooische vrouwen) oraz Tim Linde (serial Malaika). W obsadzie znaleźli się również Helen Belbin (Always in the Present), Julie McLellan (Hen Party) oraz Miles Jupp (Sherlock Holmes). Istotną częścią filmu są pełne emocji piosenki w wykonaniu popularnej w latach 80. grupy The Waterboys. Produkcja była pokazywana na festiwalu filmowym w Edynburgu, gdzie otrzymała nominację do Nagrody Publiczności.

Więcej
Zobacz "Waterboys" na HBOGO
DODAJ

Moneyball

film (2011)
7.60/10
Moneyball
Moneyball

Billy Beane (Brad Pitt) w młodości był wielką nadzieją baseballu. Zrezygnował ze stypendium sportowego na prestiżowej uczelni i postanowił zostać zawodowym graczem. Niestety, nie sprawdził się w profesjonalnej lidze. Dziś jest managerem podrzędnej drużyny Oakland Athletics, która ledwo wiąże koniec z końcem. Pewnego dnia mężczyzna wpada na rewolucyjny pomysł. Zatrudnia młodego ekonomistę, absolwenta Yale (Jonah Hill) i tworzy program selekcji zawodników, który pozwala mu stworzyć optymalną drużynę, która mimo braku zasobnego budżetu, w końcu zaczyna wygrywać.Wielowymiarowe kino amerykańskie opowiadające opartą na faktach historię menadżera drużyny baseballowej, który zrewolucjonizował system doboru i selekcji zawodników. Obraz w reżyserii zdobywcy Nagrody Specjalnej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, Bennetta Millera (Capote), mówi nie tylko o sile ludzkiej determinacji, ale również o lęku przed ryzykiem, zmarnowanych szansach oraz niespełnionych marzeniach. W postać głównego bohatera brawurowo wcielił się nominowany za tę rolę do Oscara Brad Pitt (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona). Aktor był też producentem filmu. Obok niego występują również inne gwiazdy Hollywood – m.in. nominowany do Złotego Globu Jonah Hill (Było sobie kłamstwo) oraz zdobywca Nagrody Akademii Philip Seymour Hoffman (Idy marcowe). Współautorem scenariusza był wielokrotnie nagradzany Aaron Sorkin (The Social Network, serial HBO Newsroom). Produkcja zdobyła sześć nominacji do Oscara.

Więcej
Zobacz "Moneyball" na HBOGO
DODAJ

George Prosto Z Drzewa

film (1997)
5.40/10
George Prosto Z Drzewa
George Prosto Z Drzewa

Baby George got into a plane crash in a jungle, stayed alive and was adopted by a wise ape. Ursula Stanhope, US noble woman is saved from death on safari by grown-up George, and he takes her to jungle to live with him. He slowly learns a rules of human relationships, while Ursula's lover Lyle is looking for her and the one who took her. After they are found, Ursula takes George to the USA.

Więcej
Zobacz "George Prosto Z Drzewa" na HBOGO
DODAJ

Mallory

film (2015)
7.30/10
Mallory
Mallory

Bohaterka obrazu, Mallory, nigdy nie miała łatwego życia. Uzależniona od narkotyków dziewczyna zaszła niespodziewanie w ciążę. Po urodzinach syna starała się ze wszystkich sił skończyć z nałogiem. Marzeniem kobiety było znalezienie prawdziwego domu dla siebie i dziecka. Chciała zapomnieć o mrocznej przeszłości i zacząć życie na nowo. Z czasem udało jej się wyjść na prostą. Skończyła szkołę i znalazła pracę, w której może pomagać innym zagubionym ludziom. Inspirujący dokument, który udowadnia, że człowiek jest w stanie poradzić sobie w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Jego bohaterce udało się, dzięki ogromnej determinacji i samozaparciu, zerwać z niszczącym nałogiem i zawalczyć o lepszą przyszłość dla siebie i syna. Nagrodzona Europejską Nagrodą Filmową, doświadczona dokumentalistka Helena Třeštíková (Rene, Zgubne piękno) śledzi przez 13 lat poczynania Mallory i pokazuje jej niełatwą, pełną przeciwności drogę do lepszego życia. Kapitalnie zrealizowany obraz niesie ze sobą nadzieję i na długo zostaje w pamięci widzów. Produkcja została wyróżniona Nagrodą Festiwalową na MFF w Karlowych Warach.

Więcej
Zobacz "Mallory" na HBOGO
DODAJ

Amerykański Żigolak

film (1980)
6.20/10
Amerykański Żigolak
Amerykański Żigolak

Julian Kay (Richard Gere) jest wyjątkowym mężczyzną, który ze swoich atutów zewnętrznych uczynił sposób na życie. Uwielbiany przez kobiety i obdarzony ogromnym urokiem osobistym, pracuje jako żigolak. Nieoczekiwanie Julian zostaje oskarżony o morderstwo jednej ze swoich klientek. Prowadzący śledztwo detektyw (Hector Elizondo) jest przekonany o winie mężczyzny, wskazują na niego liczne poszlaki. Czy Julianowi uda się odkryć prawdę?Świetnie opowiedziana historia przystojnego żigolaka, który zostaje głównym podejrzanym w sprawie o morderstwo. Głośny film w reżyserii znanego ze współpracy z Martinem Scorsese Paula Schradera (Prywatne piekło, Auto Focus) to sugestywny obraz dekadencji i rozpustnego życia elit Los Angeles, a zarazem poruszająca opowieść o samotności. Rolę główną, broniącego swojej niewinności mężczyzny, zagrał brawurowo Richard Gere (Pretty Woman, Chicago), który dzięki tej właśnie kreacji zyskał status gwiazdy. Obok niego wystąpili między innymi: Lauren Hutton (Hazardzista, Tata i małolata), Hector Elizondo (Pretty Woman, Pamiętnik księżniczki) oraz Nina van Pallandt (Długie pożegnanie, Sposób Cuttera). Film otrzymał dwie nominacje do Złotego Globu – za najlepszą muzykę i wykonywaną przez zespół Blondie piosenkę „Call Me”.

Więcej
Zobacz "Amerykański Żigolak" na HBOGO
DODAJ

Jackie Brown

film (1997)
7.50/10
Jackie Brown
Jackie Brown

Jackie Brown (Pam Grier) jest mieszkającą w Kalifornii stewardesą, która dorabia do pensji przemycając z Meksyku do Los Angeles pieniądze dla wpływowego handlarza bronią, Ordella Robbiego (Samuel L. Jackson). Niestety, pewnego dnia dwaj agenci FBI (Michael Keaton, Michael Bowen) wpadają na jej trop. Funkcjonariusze żądają od niej posłuszeństwa i współpracy. Jackie jednak zrobi wszystko, żeby ich przechytrzyć. Kobieta przez przypadek znajduje sprzymierzeńca w osobie Maxa Cherry’ego (Robert Forster), starszego mężczyzny, któremu marzy się spokojne życie. Para opracowuje przebiegły plan, którego celem jest oszukanie nie tylko policji, ale również Ordella. Elektryzujący kryminał w reżyserii genialnego Quentina Tarantino (Pulp Fiction, Django). Obraz jest ekranizacją poczytnej powieści Elmore’a Leonarda pt. „Rum Punch" i stanowi hołd dla popularnego w latach 70. gatunku blaxploitation. Trzecia pełnometrażowa fabuła w dorobku Tarantino zachwyca przewrotnym scenariuszem, doskonałymi dialogami oraz świetnym prowadzeniem akcji. Niekwestionowanym atutem jest rewelacyjna obsada. Obok odtwórczyni głównej roli Pam Grier (Coffy, Foxy Brown) w produkcji pojawia się cała plejada hollywoodzkich gwiazd z Samuelem L. Jacksonem (Pulp Fiction, Nienawistna ósemka), Michaelem Keatonem (Batman, Birdman) i Robertem De Niro (Taksówkarz, Wściekły byk) na czele. Pam Grier i Samuel L. Jackson byli nominowani za swoje role do Złotego Globu, a wcielający się w postać Maxa Cherry’ego Robert Forster (Mullholand Drive, Spadkobiercy) otrzymał nominację do Oscara.

Więcej
Zobacz "Jackie Brown" na HBOGO
DODAJ