Kolekcje użytkowników

Obejrzane

autor: kriss290
Mumia
Mumia

Nie ma nic gorszego niż zakochana mumia. Pewien zdradzony faraon wraca do życia i pragnie zemsty. Na drodze staje mu zawadiacki archeolog. Pogoni, ucieczek i mordobicia nie ma końca.

Więcej
Cała kolekcja (168 tytułów)

Do Obejrzenia

autor: Galfryd
Demony
Demony

Isabella Rossi (Fernanda Andrade) wyrusza do Watykanu, by zdobyć szczegółowe informacje na temat egzorcyzmów oraz zobaczyć się ze swoją matką (Suzan Crowley). Kobieta dopuściła się przed laty potrójnego morderstwa i od ponad dwóch dekad przebywa w rzymskiej klinice psychiatrycznej. Isabella towarzyszy księżom egzorcystom (Simon Quarterman i Evan Helmuth) w pracy, razem próbują… Pokaż więcej...Isabella Rossi (Fernanda Andrade) wyrusza do Watykanu, by zdobyć szczegółowe informacje na temat egzorcyzmów oraz zobaczyć się ze swoją matką (Suzan Crowley). Kobieta dopuściła się przed laty potrójnego morderstwa i od ponad dwóch dekad przebywa w rzymskiej klinice psychiatrycznej. Isabella towarzyszy księżom egzorcystom (Simon Quarterman i Evan Helmuth) w pracy, razem próbują też wypędzić demony z ciała jej matki.Przerażający horror, o którego unikalności stanowi paradokumentalna forma. Film wyreżyserowany przez Williama Brenta Bella (Stay Alive, Wer) należy do nurtu found footage - widz śledzi obrazy zmontowane z amatorskich ujęć i scen nakręconych kamerami przemysłowymi. Ten ciekawy zabieg, zastosowany wcześniej m.in. w Blair Witch Project czy Paranormal Activity, pozwala w pełni zaangażować się w opowiadaną historię. W główne role sugestywnie wcieliły się Suzan Crowley (Kontrakt rysownika, Sekret Harry'ego) i pochodząca z Brazylii Fernanda Andrade (Miłość lub ojczyzna. Historia Artura Sandovala, Upadłe anioły).

Więcej
Cała kolekcja (1283 tytuły)

Ulubione

autor: MamWas
Wikingowie
Wikingowie

Naturalistycznie przedstawiona historia podbojów nieustraszonego wikinga Ragnara Lothbroka, który poszerza nordyckie wpływy, podważając przywództwo lokalnego jarla.

Więcej
Cała kolekcja (34 tytuły)

Obejrzane

autor: Galfryd
Batman - Początek
Batman - Początek

Po śmierci rodziców Bruce Wayne trafia pod skrzydła tajnej organizacji, która szkoli go w sztukach walki. Wkrótce wraca do Gotham City, by walczyć z przestępczością.

Więcej
Cała kolekcja (343 tytuły)

[Filmy] Hbo Go

autor: ludi108
Rekiny wojny
Rekiny wojny

David Packouz (Miles Teller) oraz Efraim Diveroli (Jonah Hill) są ambitnymi, dwudziestokilkuletnimi kumplami z Miami, którzy marzą o zrobieniu dużych pieniędzy. Pewnego dnia postanawiają wziąć udział w mało znanym projekcie rządowym pozwalającym niewielkim firmom ubiegać się o kontrakty dla amerykańskiej armii. Zaczynają dość skromnie, ale z czasem udaje im się dorobić… Pokaż więcej...David Packouz (Miles Teller) oraz Efraim Diveroli (Jonah Hill) są ambitnymi, dwudziestokilkuletnimi kumplami z Miami, którzy marzą o zrobieniu dużych pieniędzy. Pewnego dnia postanawiają wziąć udział w mało znanym projekcie rządowym pozwalającym niewielkim firmom ubiegać się o kontrakty dla amerykańskiej armii. Zaczynają dość skromnie, ale z czasem udaje im się dorobić majątku. Mężczyźni wpadają jednak w tarapaty, kiedy niespodziewanie zdobywają kontrakt o wartości 300 mln dolarów na uzbrojenie wojska stacjonującego w Afganistanie. Jak sobie z tym poradzą?Oparty na faktach kryminał prezentujący historię dwóch młodych mężczyzn, których marzenia o sukcesie i wielkich pieniądzach doprowadziły do szybkiego upadku. Scenariusz obrazu został oparty na kontrowersyjnym artykule z magazynu „Rolling Stone”. Historia dość długo hipnotyzowała opinię publiczną w Ameryce. Reżyserem, scenarzystą oraz producentem filmu jest wyróżniony nominacją do Oscara Todd Phillips (Borat: Podpatrzone w Ameryce, aby Kazachstan rósł w siłę, a ludzie żyli dostatniej), a w główne role wcielają się dwukrotnie nominowany do Nagrody Akademii Jonah Hill (Wilk z Wall Street), Miles Teller (Whiplash), Ana de Armas (Blade Runner 2049), zdobywca czterech nominacji do Oscara Bradley Cooper (Snajper) oraz Kevin Pollak (Kasyno).

Więcej
Cała kolekcja (21 tytułów)

Obejrzane

autor: ludi108
Misfits
Misfits

Pięcioro skazanych na prace społeczne nastolatków odkrywa, że dzięki zjawiskom atmosferycznym dysponują mocami nadprzyrodzonymi.

Więcej
Cała kolekcja (381 tytułów)

Do Obejrzenia

autor: GarretReza
Żywot Briana
Żywot Briana

Urodzony w stajni w Judei Brian dorasta i dołącza do ruchu przeciwników Rzymian, ale ciągle jest mylony z pewnym cieślą.

Więcej
Cała kolekcja (34 tytuły)

Obejrzane

autor: GarretReza
Legion
Legion

Bóg postanawia zniszczyć ludzką rasę. Archanioł Michał odkrywa, że młoda, ciężarna kobieta nosi w sobie mesjasza, który może ocalić świat.

Więcej
Cała kolekcja (212 tytułów)

[Seriale] Showmax

autor: ludi108
SS-GB
SS-GB

Jesteś fanem alternatywnej historii? Zobacz świat w którym to Naziści wygrali II Wojnę Światową a bohaterowie stają przed dramatycznym wyborem: kolaboracja albo ruch oporu.

Więcej
Cała kolekcja (9 tytułów)

[Seriale] Hbo Go

autor: ludi108
Pacyfik
Pacyfik

Bohaterami tego dziesięcioodcinkowego serialu są trzej żołnierze amerykańskiej piechoty morskiej: Robert Leckie (James Badge Dale), Eugene Sledge (Joseph Mazzello) i John Basilone (Jon Seda), którzy w kolejnych odcinkach walczą na wyspie Guadalcanal, w tropikalnych lasach przylądka Gloucester, twierdzach Peleliu i na piaszczystych wybrzeżach Iwo Jimy i Okinawy. Serial kończy się triumfalnym, jednak krwawo okupionym powrotem do domu po Dniu Zwycięstwa. Scenariusz filmu powstał w oparciu o pamiętniki uczestników tamtych wydarzeń.

Więcej
Cała kolekcja (41 tytułów)

[Seriale] Netflix

autor: ludi108
Nobel
Nobel

Seria incydentów w Afganistanie wywołuje ciąg skomplikowanych zdarzeń politycznych i osobistych w życiu wracającego do domu żołnierza norweskich sił specjalnych.

Więcej
Cała kolekcja (28 tytułów)

[Filmy] Netflix

autor: ludi108
Najpierw zabili mojego ojca
Najpierw zabili mojego ojca

Pięcioletnia dziewczynka walczy o życie w Kambodży, gdzie nagle rozpoczęły się krwawe i przerażające rządy Czerwonych Khmerów.

Więcej
Cała kolekcja (60 tytułów)

Obejrzane

autor: Hardgear
Air Gear
Air Gear

Twardy i sprytny Ikki Minami wkracza do świata Air Trek, ekstremalnego sportu, w którym główną rolę grają łyżworolki napędzane silnikiem.

Więcej
Cała kolekcja (238 tytułów)

Ulubione

autor: Galfryd
[Rec]
[Rec]

Zombie apokalipsa rozpoczyna się w starej hiszpańskiej kamienicy. Strażacy wezwani na ratunek lokatorom stają się pierwszymi ofiarami nadchodzącego koszmaru.

Więcej
Cała kolekcja (3 tytuły)

W Trakcie

autor: palooh
The West
The West

Ociekający krwią serial dokumentalny o Dzikim Zachodzie i wielu legendarnych postaciach, które zapisały się w historii tamtego czasu.

Więcej
Cała kolekcja (8 tytułów)

Obejrzane

autor: shinigami1718
Nowy początek
Nowy początek

Louise Banks (Amy Adams) jest cenioną lingwistką, która pewnego dnia zostaje wezwana przez siły obronne kraju. Jej zadaniem jest nawiązanie kontaktu z wysłannikami innej cywilizacji, którzy niespodziewanie przybyli na Ziemię. Nikt nie zna prawdziwej przyczyny ani celu ich wizyty. Nie wiadomo też, jakie jest ich nastawienie do mieszkańców naszej planety. Obok Louise w skład zespołu… Pokaż więcej...Louise Banks (Amy Adams) jest cenioną lingwistką, która pewnego dnia zostaje wezwana przez siły obronne kraju. Jej zadaniem jest nawiązanie kontaktu z wysłannikami innej cywilizacji, którzy niespodziewanie przybyli na Ziemię. Nikt nie zna prawdziwej przyczyny ani celu ich wizyty. Nie wiadomo też, jakie jest ich nastawienie do mieszkańców naszej planety. Obok Louise w skład zespołu badawczego, który ma znaleźć wspólny język z obcymi, wchodzą również pułkownik Weber (Forest Whitaker) oraz wybitny fizyk Ian Donnelly (Jeremy Renner).Pełna tajemnic, sugestywna ekranizacja głośnego opowiadania Teda Chianga pt. „Historia twojego życia”, w którym pisarz porusza temat skomplikowanych związków między językiem a czasem. Nominowany do Oscara i BAFTY obraz intryguje pod względem fabularnym i wizualnym. Opowiada o zdarzeniach, które są niezwykle trudne do objęcia przez ludzki aparat poznawczy. Za kamerą stanął utalentowany kanadyjski reżyser, Denis Villeneuve (Pogorzelisko, Sicario). Artysta bezbłędnie kreśli pełną głębokich metafor, kameralną opowieść, w której nie brakuje napięcia i hipnotyzujących scen. W głównych rolach popisowo odnajdują się takie gwiazdy, jak m.in.: wyróżniona pięcioma nominacjami do Oscara Amy Adams (Mistrz, American Hustle), dwukrotnie nominowany do tej nagrody Jeremy Renner (The Hurt Locker. W pułapce wojny, Miasto złodziei) oraz zdobywca złotej statuetki Forest Whitaker (Ostatni król Szkocji, Kamerdyner). Po mistrzowsku zrealizowana produkcja wzbudziła entuzjazm zarówno krytyków, jak i widzów. Zdobyła Oscara za najlepszy montaż dźwięku oraz aż siedem nominacji do tej prestiżowej nagrody (w tym za najlepszy film, scenariusz adaptowany, reżyserię i zdjęcia). Przez wielu została okrzyknięta jednym z najlepszych i najpiękniejszych filmów science fiction w historii.

Więcej
Cała kolekcja (728 tytułów)

Polski Dubbing

autor: Robert
Odlotowe agentki
Odlotowe agentki

Te zdolne dziewczyny nie zajmują się tylko zakupami. Po szkole są agentkami tajnej organizacji i doprowadzają do szału złoczyńców, robiąc użytek z fajnych gadżetów.

Więcej
Cała kolekcja (82 tytuły)

Do Obejrzenia

autor: riese
Ostre przedmioty
Ostre przedmioty

Dziennikarka zmagająca się z trudną przeszłością, wraca do swojego rodzinnego miasteczka, aby napisać artykuł o morderstwie dwóch dziewczynek, jakie miało tam miejsce.

Więcej
Cała kolekcja (3 tytuły)

Ulubione

autor: michalowski.l
Złoty kompas
Złoty kompas

Osierocona Lyra, uczennica Jordan College, porzuca swe beztroskie życie i wyrusza w pełną przygód podróż na odległą i dziką północ.

Więcej
Cała kolekcja (24 tytuły)

Hbo

autor: amido455
Alive, dramat w Andach
Alive, dramat w Andach

W piątek 13 października 1972 roku w Andach rozbija się samolot, którym podróżuje urugwajska drużyna rugby. Większość osób przeżywa wypadek i decyduje się czekać na pomoc. Po ośmiu dniach dociera do nich jednak przez radio wiadomość, że poszukiwania zostały zawieszone. Wkrótce kończą się im żywność oraz woda. Walczący o przetrwanie rozbitkowie zaczynają robić… Pokaż więcej...W piątek 13 października 1972 roku w Andach rozbija się samolot, którym podróżuje urugwajska drużyna rugby. Większość osób przeżywa wypadek i decyduje się czekać na pomoc. Po ośmiu dniach dociera do nich jednak przez radio wiadomość, że poszukiwania zostały zawieszone. Wkrótce kończą się im żywność oraz woda. Walczący o przetrwanie rozbitkowie zaczynają robić rzeczy, które nigdy wcześniej nie przyszłyby im do głowy. W końcu trójka desperatów decyduje się iść w góry i tam szukać pomocy.Oparta na faktach, pełna dramatyzmu opowieść o przetrwaniu. Historia urugwajskiej drużyny rugby i dramatu jaki jej członkowie przeżyli w Andach nie schodziła przez długie tygodnie z pierwszych stron gazet. Pięciokrotnie nominowany do Oscara reżyser Frank Marshall (Ciekawy przypadek Benjamina Buttona) postanowił przypomnieć tamte wydarzenia i pokazać ludzi w sytuacji granicznej. W role głównych bohaterów wcielają się m.in. czterokrotnie nominowany do Nagrody Akademii Ethan Hawke (Boyhood), Vincent Spano (Armia Boga: Proroctwo) oraz Josh Hamilton (Manchester by the Sea).

Więcej
Cała kolekcja (104 tytuły)