Dzień trzeci | Polski zwiastun i zdjęcia 12 sie 2020

Mateusz

Nowy, sześciodocinkowy miniserial Dzień trzeci z Judem Law i Naomi Harris będzie miał premierę 15 września w HBO i HBO GO. W rolach głównych występują Jude Law i Naomi Harris, a partnerują im Katherine Waterston, Emily Watson i Paddy Considine.

Dzień trzeci HBO Jude Law photo credit Ludovic Robert

Głównym bohaterem pierwszej części miniserialu zatytułowanej „Lato” jest Sam, grany przez Jude’a Law (serial HBO Nowy papież), który przyjeżdża na tajemniczą wyspę u wybrzeży Wielkiej Brytanii, gdzie poznaje jej mieszkańców, gotowych na wszystko, aby zachować kultywowane od pokoleń tradycje. Sam mieszka na odludziu i nie jest w stanie opuścić idyllicznego i niebezpiecznie urokliwego świata, który stopniowo odkrywa. Odprawiane w tajemnicy przez mieszkańców wyspy rytuały skłaniają bohatera do przepracowania traumatycznych wydarzeń z przeszłości z zaburzonej perspektywy teraźniejszości. Kiedy granice między fantazją i rzeczywistością stają się coraz bardziej płynne, upór, z jakim Sam stara się poznać prawdę, skłania mieszkańców wyspy do wyjawienia wstrząsającej tajemnicy. Autorem scenariusza do części „Lato” jest Dennis Kelly, a wyreżyserował ją Marc Munden.

Akcja „Zimy” rozwija się przez trzy kolejne odcinki. Główna bohaterka - Helen, grana przez Naomi Harris (nominowaną do Oscara za rolę w filmie Moonlight), jest kobietą o silnym charakterze, która zawsze trzyma się na uboczu. Helen przyjeżdża na wyspę w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ją pytania, ale jej obecność ma nieprzewidziane konsekwencje i sprawia, że zacierają się granice między fikcją i rzeczywistością. Autorami scenariusza części „Zima” są Kit De Waal, Dean O’Loughlin i Dennis Kelly. Za reżyserię tej części odpowiada Philippa Lowthorpe.

Dzień trzeci HBO Naomi Harris Photo Credit Oliver Upton

W rolach głównych występują Jude Law i Naomie Harris, którym partnerują Katherine Waterston (seria filmów Fantastyczne zwierzęta), Emily Watson (nominowana do Emmy i Złotego Globu za rolę w serialu HBO Czarnobyl) i Paddy Considine (serial HBO Outsider).

Miniserial Dzień trzeci jest koprodukcją Sky i HBO. Jest to pierwszy serial zrealizowany przez Sky Studios, nową wytwórnię stacji telewizji Sky, we współpracy z Plan B Entertainment, Punchdrunk, oraz scenarzystą Dennisem Kelly’m (serial Utopia, Pulling). Obowiązki producentów wykonawczych pełnią Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Felix Barrett i Dennis Kelly.

Premiera miniserialu HBO Dzień trzeci (The Third Day) zaplanowana została w HBO i HBO GO na 15 września. Pierwszy odcinek dostępny będzie w serwisie HBO GO od rana. Premiera na antenie HBO odbędzie się tego samego dnia o godz. 20:10. Kolejne odcinki swoje premiery będą miały co tydzień, we wtorki. Serial składa się z 6 odcinków.

Poniżej możecie zapoznać się z polską wersją zapowiedzi.

Dzień trzeci - trailer HBO GO


źródło: informacja prasowa

S01E03 od 29 wrz 2020
Dzień trzeci / The Third Day
7.1

Dzień trzeci

Serial2020

Zobacz także

pokaż więcej