Grudzień w Prime Video 30 lis 2020

Mateusz Szczepański

premieryGrudniaPrimeVideo

Co przygotowała platforma Prime Video dla polskich widzów w grudniu? Póki co znane są 4 produkcje, które na pewno zadebiutują w nadchodzących tygodniach. W dalszej części wpisy znajdziecie również informacje o potencjalnych premierach filmowych.

Jak w przypadku każdej rozpiski premier na Prime Video miejcie na uwadze, że serwis nie zawsze publikuje swoje produkcje w Polsce w tym samym czasie co w pozostałych krajach. Daty premier oraz tytuły mogą więc ulec zmianie.

Z pewnością najważniejszą premierą grudnia na polskim Prime Video będzie premiera 5 sezonu serialu science ficiton, The Expanse. Już 16.12 w serwisie zadebiutują 3 pierwszej odcinki nowej serii, kolejne będą publikowane w cotygodniowych odstępach. W nowych odcinkach na ekranie pojawią się m.in. Wes Chatham, Dominique Tipper, Frankie Adams, Cas Anvar, Steven Strait, Cara Gee oraz Shohreh Aghdashloo. 5 sezon złożony jest z 10 odcinków, a finał został zaplanowany na 3 lutego.

Jakiś czas temu platforma opublikowała zapowiedź nowych odcinków, którą zobaczycie tutaj. Niedawno ogłoszono również, że serial zakończy się po 6 serii.

W grudniu na platformie zadebiutują także całkiem 2 nowe seriale platformy. Już 11 grudnia pojawi się pierwszy sezon serialu dramatycznego Dzicz (ang. The Wilds), który opowiada o grupa nastolatek o różnym pochodzeniu, która walczy o przetrwanie na bezludnej wyspie. Gdy zagubione dziewczyny poznają nawzajem swoje sekrety i traumatyczne doświadczenia, rodzą się zarówno spięcia, jak i nowe przyjaźnie. W tej trzymającej w napięciu historii jest pewien haczyk… dziewczyny nie znalazły się na wyspie przypadkowo. (zwiastun).

Warto też zwrócić uwagę na serial Cyd Waleczny, który zadebiutuje 18 grudnia. W obsadzie znaleźli się Jaime Lorente, José Luis García Pérez, Elia Galera, Carlos Bardem oraz Alicia Sanz. Pierwsza seria zlożona jest z 5 odcinków. Ruy Díaz de Vivar jest młodym paziem, który wiernie służy Sancho, przyszłemu królowi Leónu i Kastylii. Gdy stara się wyróżnić na dworze dzięki biegłości w posługiwaniu się mieczem, zostaje wplątany w spisek mający na celu obalenie króla i prowadzący do rozlewu krwi, cierpienia i śmierci. W spisek, który wstrząśnie tak królestwami chrześcijańskimi, jak i muzułmańską taifą. Zwiastun zobaczycie tutaj.

O Waszą uwagę w grudniu będzie również walczył specjalny odcinek The Grand Tour zatytułowany A Massive Hunt, którego premierę również zaplanowano na 18 grudnia (zwiastun).

TytułyData premiery
Dzicz11.12sezon 1
The Expanse16.12sezon 5, odcinki 1-3
Cyd Waleczny18.12sezon 1
The Grand Tour: A Massive Hunt18.12odcinek specjalny
The Expanse23.12sezon 5, odcinek 4
The Expanse30.12sezon 5, odcinek 5

Możliwe dodatkowe premiery: Sound of Metal (04.12), I’m Your Woman (11.12), Sylvie’s Love (23.12) oraz Yearly Departed (30.12). Wszystkie te filmy i produkcje specjalne są oznaczone w zagranicznych zapowiedziach jako Amazon Original. Jednak jak to bywa w przypadku produkcji giganta, nie wszystkie w tym samym czasie trafiają do polskiej wersji serwisu. Aktualnie wymienionych produkcji nie można wyszukać, nie ma także przygotowanych kart w serwisie Prime Video.

Dzicz / The Wilds
7.0

Dzicz

Serial2020
Cyd Waleczny / The Legend of El Cid
-

Cyd Waleczny

Serial2020
The Grand Tour / The Grand Tour
8.7

The Grand Tour

Serial2016
The Expanse / The Expanse
8.4

The Expanse

Serial2015
pokaż więcej